LONDEN-IN-BLIK: WERELDPRIMEUR VAN ALBERT HEIJN Eerste koerswinst gulden al 22 Exclusief sportboek voor ieder gezin Caledonian brengt u in de wolken Hotels en excursies Blitse blikvanger zorgt voor goedkoop Brits buitengebeuren ABN AH's Super-Obligaties: Unieke uitgave voor Nederland: Deel van opbrengst voor de sport niiiunHiin >-> vers bier Vakmanschap is Meesterschap HEIN MET 15 F -LEES EN SPEELBOEK IN NEDERLAND Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Aller HOFLEVERANCIER 18e jaargang nr. 4 (191) Maart 1972 oplage 2.058.400 Londen week-end ill blik. De swinging eily als Gastheer Albert Heijn heeft voor het Londen in blik- arrangement een plezierig weekend gearrangeerd via de lijndiensten van British Caledonian, een internatio nale luchtreus die lijndien sten onderhoudt in Europa, West-, Midden- en Oost- Afrika en op belangrijke plaatsen in Zuid-Amerika. Trots van deze maatschap pij is de luchtvloot, die ge heel bestaat uit straalvlieg tuigen van het type Boeing 707, VC10 en BAC One- Eleven. British Caledonian, befaamd om zijn excellente boordservice, beschikt mo menteel over 32 jets en is daarmee één van de grotere luchtvaartmaatschappijen. British Caledonian heeft hoge op vattingen van gastvrijheid: aan boord worden daarom complete maaltijden geser veerd en voor elke gast is er een gereserveerde zit plaats. Het doodvervelende ellebogenwerk om toch maar vooral als eerste in het vlieg - tuig te zijn, komt dan ook bij British Caledonian niet voor. deelaanbieding tussen de princesse-bonen en de dop- erwten middel fijn. Ziedaar de toeristische wereld- primeur, waarmee Albert Heijn het voorjaar van 1972 inluidt. ?r t/r Vanaf half maart, staat de ..made for England"-blik- vanger in 27 AH-supermarts klaar voor prijsbewuste Nederlanders, die volkomen zorgeloos en exceptioneel goedkoop de sprong over het Kanaal willen maken. g PAK MEE. PAK IN, PAK sen Nederland en Engeland. U g WEG. Drie dagen en twee heeft ook nog de keuze uit twee t, t> Nederlandse luchthavens: Schip- g nachten Brit met de Britten hol en Zestienhoven. voor 187 guldon, inclusief een u zegt maar hoe u het heb- comfortabele heen- en terug- ben wilt, want Londen in blik "r vlucht per lijndienst-jet, plus verrassend veel moge- ppn <rp7plli« tvniqrh Fncrpk ]lJkheden. Als u besluit om op f ^ezellif, typisch Engels VT1j^ag te vertrekken dan zijn g hotel in het hart van Londen, er drie vluchten vanaf Zestien- plus ontbijt, plus het trein- hoven en twee vanaf Schiphol, ït retour van het vliegveld kunt dan bijvoorbeeld al om Londen Gatwick naar Londen vL V,V' Ga u nu niet het hoofd bre- Extra pluspunt: 5 ■^?ijliilW?TO»WWWWW«ÏWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW?'>i>W' ambachtelijk gebrouwen, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en frisheid, bereikt door een volkomen natuurlijk brouw en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. beugelfies 63 cent, pijpje 48 cent, want alle waar is naar zijn geld. Op 14 februari jl. zijn Al- bert Heijn's Super-Obliga ties voor het eerst officieel op de Amsterdamse Effec tenbeurs verhandeld en de belangstelling voor deze unieke waardepapieren (met stijgende rente van 8.5 tot Ï3 procent) was zo groot, dat er prompt 120 gulden voor geboden werd. Dat betekende voor degenen die direkt bij de uitgifte zo'n Super-Obligatie voor slechts 98 gulden (aan spaarzegels bij AH-bood- schappen) hadden gekocht, al meteen een winst van niet minder dan 22 gulden! Geen wonder dat de dagbla den spraken van een „uitsteken de entree" voor de Super-Obli gaties, (250.000 met een totale waarde van 25.000.000) die zoals bekend ter beurze worden verhandeld onder de naam Ceehorn, een beleggings maatschappij van Albert Heyn. Tien tegelijk Dat geschiedt trouwens niet per obligatie van 100 gulden, maar per pakket van tien Su per-Obligaties tegelyk. Dat ver gemakkelijkt de handel in deze waardepapieren, omdat een obligatie vrijwel altijd een „duizend-gulden-stuk" is. Voor de bezit(s)ter van slechts één of enkele Super- Obligaties maakt dit op de waarde ervan echter niets uit, want de koers van elke obli gatie wordt afgeleid van de no - tering voor de verzamelbewij- zen van tien obligaties. En door bemiddeling van banken of effectenmakelaars zijn de Super-Obligaties per stuk te verkopen of te koop. Coupons bewaren Om ook dat zoveel moge lijk te vereenvoudigen is af gesproken dat elke Ceehorn- Super-Obligatie verhandeld wordt zonder de rente-coupon, die jaarlijks per 1 februari (en nog lange tijd daarna) tegen geld kan worden ingewisseld. Degene, die een Super-Obli gatie verkoopt, moet die ren te-coupon dus zelf tot die da tum bewaren en verzilveren. Dit betekent natuurlijk dat het rente-tegoed van de verkoop prijs wordt afgetrokken. Met andere woorden: de ver koopwaarde van de obligatie is dus lager dan de officiële beursnotering, waarin het ren te-tegoed wél begrepen is, nl. voor iedere volle, rente-geven de maand 70 a 71 cent (8.5 pro cent van 100 gulden is per jaar 8.50 en per maand rond 0.71). Uiteindelijk echter komt een en ander op hetzelfde neer, zoals uit de volgende voorbeel den blijkt: 1. Stel, dat u uw Super-Obli gatie wilt verkopen op 1 april a.s. Bij een beurskoers van 120 gulden (die uiter aard ook lager of hoger kan zijn, afhankelijk van vraag en aanbod), zou uw waarde papier bij normale verhan deling dan opleveren 120 1.42 (rente over de maan den februari en maart) 121.42. Als gevolg van de getroffen regeling ontvangt u evenwel 120 minus 7.10 (rente over de nog resterende tien maanden april t/m januari) 112.90. Als de rente coupon op 1 februari 1973 vervalt komt de volle jaarrente van 8.50 er ken over de vraag hoe dat kan, maar doe er snel uw voordeel mee. BLIK-semsnel. Pak in de AH SuperMart met reisbali het blik van uw keuze of in de andere filialen een folder en op hetzelfde moment krijgt u vleugels. U hoeft ook niet bang te zijn 'dat tt achteraf wordt lastig ge vallen met listig verborgen ex traatjes en verwijzingen naar superkleine druklettertjes, die zelfs Arendsoog niet zonder vergrootglas kan ontcijferen. Want bij Albert Heijn is een blits Brits weekend een dood normaal supermartartikel zon der toeristische hokus-pokus. U betaalt ervoor, wat op het blik staat. En daarmee is de kous af. Vergis u niet: Londen in blik is geen stuntartikel voor een paar weken, maar is wel dege lijk -het gehele jaar verkrijg baar. U bepaalt zelf hoe lang u blijft twee of drie dagen wanneer u vertrekt en terug komt. Dat privilege heeft u omdat u gebruik maakt van de snelle lijndienstverbindingen, die Bri tish Caledonian onderhoudt tus- Het AH Londen weekend arrangement biedt een keu ze uit de navolgende ho tels: Queensway, Princes Square vlakbij Hyde Park. Parkway Hotel, Inverness Terrace eveneens vlakbij Hyde Park en Montague, Montaguestreet dichtbij Russel Square naast het British Museum. Het is mogelijk om ex cursies met één van Enge- lands grootste reisbureaux, Evans Evans, in Nederland reeds te boeken. Zo zijn er ochtendtours door Londen's West End, een middag- en hele-dagtour door Londen, avondtrips met bezoeken aan The talk of the town of Showboat, tours naar Can terbury en Rochester, Wind sor, Shakespeare Country, Oxford en Cambridge. weer bij, zodat u dan in to taal 121.40 ontvangt. (Het kleine verschil van 2 cent zit. in de afronding van de maandrente op 71 cent). Het spreekt vanzelf dat bij verkoop door een bank of ef fectenmakelaar ook rekening gehouden moet worden met enige kosten. Deze bedragen in de regel ongeveer 2 pet. van de verkoopwaarde. In drieëntwintig Super Marts met een totaal non food assortiment gaat Al- bert Heijn in de drogiste rij-counter films verkopen, tegen prijzen die landelijk gezien lager liggen dan bij de erkende fotohandel. Hiermee zorgt het bedrijf voor een primeur, want het is voor het eerst dat in Nederland films door middel van het zelf bedieningssysteem worden aan geboden. Ook de verpakking is nieuw voor ons land. Zowel Agfa als Kodak hebben voor Albert Heijn verpakkingen ontwik keld, speciaal geschikt voor een standaard, waaraan de films op overzichtelijke wijze worden opgehangen. Boven de films prijken kaartjes waarop duidelijk de technische gegevens staan aan gegeven. Het assortiment films voor dex zogenaamde probleemloze foto grafie ziet er als volgt uit: Rolfilms: Agfa kleurenrolfilm Kodak kleinbeeld kleurennega- tieffilm Agfa kleinbeeld diafilm Agfa rapid zwart-wit film Agfa rapid kleurennegatieffilm Instamaticf ilms Kodak zwart-wit film Kodak kleurennegatieffilm (12 en 20 opnamen) Kodak kleurendiafilm Agfa kleurennegatieffilm Smalfilms: Kodak super 8 Kodak dubbel 8 Naast dit filmassortiment biedt Albert Heijn ook Philips flitslampjes aan. Voor diegenen die toch nog wel een toelichting willen bij het kopen van een filmpje is het goed te weten, dat het.ver kooppersoneel een gedegen op leiding op dit gebied heeft ge noten. uur later op Gatwick, de nieu we comfortabele luchthaven van Londen. Schikt het u beter om op za terdag de huisdeur achter u dicht te trekken, dan is daar ook geen enkel bezwaar tegen. In dat geval kunt u kiezen uit een vlucht van Schiphol of een vlucht van Zestienhoven. Op zondag óf maandag komt u weer terug. U schuift de stukken van de AH-lang-weekend-puzzle maar naar eigen believen in elkaar. Telefonische inlichtingen en hoekingen 020-241973 of 250801. Het voorjaar komt eraan met een broekpak nieuwe stijl van Chris tian Dior. Double face jasje van rood wollen laken met schuine op gestikte zakken over een rood met wit ge mêleerde pantalon van zuiver wollen kamgaren en een witte zijden blous met een klein rood motiefje. Rode ceintuur, rood-witte schoenen, witte baret en handschoenen, sjaal om de hals. Nederland is plotseling een uniek sportboek rijker. Uniek, omdat zowel oplage, als uitvoering als doel enig zijn in hun soort. In samen werking met Shell Neder land Verkoopmaatschappij N.V. brengt Albert Heijn N.V. een sportboek op de markt dat zijn weerga niet kent. Er is een eerste op lage van 250.000 ex. Van ieder boek, dat 5,95 kost is een rijksdaal der bestemd voor de top sport in ons land. Op deze manier hoopt men spoedig een groot bedrag voor de sport beschikbaar te heb ben. Het ontwerpen en sa menstellen van dit boek gebeurde op initiatief van de Nederlandse Sportfede ratie in samenwerking met een Haags publiciteitsbu reau. Het boek SPORTENSPEL is zodanig samengesteld, dat het in geen Nederlands gezin mag ontbreken. Twaalf vooraan staande sportjournalisten heb ben vijftien exclusieve verhalen over uw sportsterren geschre ven met daarbij nog tientallen karakteristieken van andere sportsterren. Zo schreef Maarten de Vos uitvoerig over Wim van Hane- gems jeugdsentiment, Fred Racké over Peter Post en Ard Schenk, en Theo Klein al even uitvoerig over judoreus Wim Ruska. In dit 'boek pok uitvoerige reportages over hockey, zeilen, atletiek, ijshockey, zwemmen, waterpolo, kanovaren, kunstrij den, tennis, roeien en over on ze springruiters. Daarbij ook nog geschetste en uitgelegde wedstrijdsituaties van bijvoor beeld voetbal, zoals een taktisch genomen vrije schop, een 12 combinatie, een korte corner en een verre ingooi. Dit soort situaties kan men zelf demonstreren voor bv. hockey, waterpolo, ijshockey, tennis, atletiek, paardensport, schaatsen, wielrennen en zwem men met behulp van de spe lertjes van de dubbelkaartjes op het spelmateriaal uit het boek.

Allerhande | 1972 | | pagina 1