Blikgroenten: anders... en anders dan met duur in het oor gefluisterd Jj|f Het Volkomen Vleesboek is weer verkrijgbaar! Vraag naar vruchtentaarten stijgt Albert Heijn past „lijn" aan (r*/> vers bier Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld! Rode-kool-met- appel-uit-blik Schorseneren: uit blik: gemakkelijk MELLONA HONING „Gestroomlijnd" Nog twee Simpel 2000 per uur JANUARI ALLERHANDE 7 door Louis Sinner A LS u de opzienbarende -^L gebeurtenissen die ons dorp geruime tijd in grote spanning hebben gehouden, tot op de ge wenste diepte wilt peilen, zult u even met mij terug moeten naar enkele jaren geleden, toen een groepje kunstenaars uit een belendende stad bij ons een commune wilde oprichten. Daar is toen heel wat over te doen geweest. Bezorgde raads leden hebben er nachten niet van geslapen en onze burge meester riep tenslotte een Spe cial e Openbare Raadzitting bijeen om het ingrijpende ver zoek met de vereiste wijsheid door de vroedschap van ons dorp te laten wikken en wégen. Natuurlijk, u weet hoe dat gaat. De linkervleugel in onze raad deed enorm geestdriftig en sprak van „onze gemeente vooraan in de vaart der volke ren", maar de meer bezadigde vólksvertegenwoordigers repten behoedzaam over de in de ge schiedenis gewortelde waarden die ons allen zo dierbaar zijn. flOK de burgemeester heeft toen erg mooi gespro ken. Hij zei dat elke gemeen schap de klop van de tijd niet mocht veronachtzamen, maar dat aan de andere kant het prijzenswaardige verantwoor delijkheidsbesef van een deel van de raad alle respect en hulde verdiende. De tot de laatste plaats be zette publieke tribune heeft toen ademloos naar het uren- durende debat geluisterd en de burgemeester verklaarde ach teraf dat hij in zijn lange loop baan als bestuurder al voor heel wat hete vuren had ge staan, maar dat de leiding van dit hoogstaande debat alles six eg van wat hij tot dan toe hc 1. meegemaakt. Toch was liet de burgemees- te' die met wijs beleid het verlossende woord sprak door met een tussenvoorstel op tafel te komen: „Laten we het een half jaar proberen, dan kunnen we nog altijd zien", sprak de burgemeester en daarmee kon iedereen zich verenigen. T)AT half jaar is sindsdien allang voorbij en niemand denkt er meer over de commu ne uit ons dorp te verjagen. De kunstenaars gingen bij bejaar de buurtgenoten op bezoek en legden ook elders in onze klei ne samenleving zulke prijzens waardige contacten dat hun ge meenschap een deel van ons dorpsleven werd. Als iemand bij ons zegt „de commune" dan weet zelfs het kleinste kind V)at daarmee wordt bedoeld. f^OED, dit moet u nu even vasthouden, want het ver haal handelt vandaag eigenlijk niet over de commune maar over een pril inwoonstertje van ons dorp, dat haar hart had ge schonken aan een onstuimige Italiaan, die niet rustte voordat hij haar de trouwzaal van ons raadhuis had binnengeloodst. Zijn haast werd slechts gema tigd door een onmisbaar docu ment dat vanuit Zuid-Italië moest worden opgestuurd. Toen de vastgestelde trouwdatum naderde, begon de burgemees ter iedere morgen met grotere ongerustheid bij onze gemeen tesecretaris te informeren: „Was er geen brief uit Italië bij de post, secretaris?" en iede re morgen moest de secretaris hem teleurstellen. Een dringend verzoek om inlichtingen naar Italië bracht aan het licht dat het vereiste document al gerui me tijd daarvoor was verzon den en met het verstrijken van de tijd groeide het bange ver moeden dat het onmisbare pa pier tijdens de overtocht van Italië naar ons dorp was zoek geraakt. A CH, nu zoudt u feitelijk onze gemeentesecretaris moeten kennen. Hij is er de man niet naar om in tijden van tegenslag en dreigende ramp spoed een afwachtende houding aan te nemen. Neen, onze ge meentesecretaris, gaat dan eigen initiatieven ontwikkelen en zo stapte hij naar de plaat selijke postdienst om naar het verdwenen poststuk te infor meren. Neen, onze bestellers wisten het héél zeker: er was geen Ita liaans stuk voor ons gemeente huis ter bestelling binnengeko men, maar een doortastend ver hoor van de secretaris bracht vervolgens aan het licht dat er wel een week daarvoor een poststuk uit Italië was gearri veerd met het opschrift COM- MUNICA met daaronder de naam van ons dorp. Deze brief was door de jongste besteller, naar hij argeloos meedeelde, bij onze commune afgeleverd. JA juist, de trouwe bezoe kers van Italië onder u we ten dat communica in het Ita liaans „gemeente" betekent, maar dat kon de postman niet weten, want Italiaans is bij de P.T.T. geen verplicht leervak. Bij de commune vond de se cretaris de brief op de schoor steen. De commune had er ook geen raad mee geweten en had teneinde raad bevroed dat hij bestemd was voor een afwezig lid. Op het nippertje is de trouw plechtigheid toen toch nog doorgegaan en alle liefde van het bruidje die ze die grote dag kon missen, ging uit naar onze secretaris, wiens toch al niet onaanzienlijke faam sinds de gebeurtenis bij ons tot in de wolken is gestegen. (Advertentie) jpflSm nu niet alleen in beugelflessen maat ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 De uitmuntende rode kool met stukjes appel uit blik! Een heel blik van deze rode kool, die zeer geurig en fraai van kleur is kost slechts 0,89. Wat een werkbesparing, u be hoeft niets schoon te maken, u hebt het zo maar te warmen! Geniet er eens van als volgt: Neem een dikke plak onbijt- spek en snijd die in dobbel steentjes, bak deze op een laag vuurtje met een beetje boter in een langzaam tempo goudbruin en bros. Schep ze met een schuimspaan uit de pan en houd ze warm. Bak in het braadvet, een paar geschilde, in parten ge sneden appelen (haal de klok huizen vooral goed weg) aan alle kanten goudbruin en strooi er wat suiker over als ze fraai van klgur zijn. Gebruik hiervoor geen goudreinetten, maar Granny Smith of Cox. Intussen hebt u de rode kool gewarmd en ge zorgd voor luchtig geklopte aardappelpuree, u weet wel van vers gekookte, droogge- schudde aardappelen, door een zeef gedraaid en vermengd met kokende melk en een goed stuk boter (en in dit geval om wille van de smaak zonder nootmus kaat). wanneer u er flink wat fijn gesneden Gelderse ham en wat fijn gehakte peterselie over heen strooit. Geef er toost en boter bij. Dat een delicate groente als asperges, in een blik van 800 g slechts ƒ2.89 kost, is in deze tijd van toenemende duurte, wel heel plezierig vooral omdat de asperge zich zo uitstekend naise heerlijk genieten, vooral (Advertentie) Eet u eigenlijk wel eens zo'n heerlijke Macédoine de légumes? Een groot blik van Bonduelle (de be kende, grootste Franse conservenfabriek) kost slechts f 1.10 en het halve blik 0.69. Op een vergiet uit laten lekken, nadat de inhoud van het blik even onder koud water door gehaald is. TJ kunt er verschillende kanten mee op. 1. Koud, als salade, aange maakt met wat kruidige mayo naise of een pittige vinaigrette (wie mompelt er iets over de Lawry's pepers en zouten?), gecombineerd met hard ge kookte eieren, zalm of tonijn uit blik, versierd met knap perig groene slabladen en een plakje tomaat zo hier en daar of wat augurkjes en uitjes uit het zuur. 2. In boter gewarmd, be strooid met een aangename hoeveelheid fijngehakte peter selie. Voortreffelijk bij gepo cheerde of gebakken vis (iede re soort is goed) of bij kotelet ten van varken of kalf, bij ros bief of zo maar gehakt, wel pit tig aangemaakt natuurlijk, maar de gehaktballetjes wor den dan plotseling een zeer sierlijk eten! 3. U kunt er een heerlijke soep van brouwen door de Ma cédoine de légumes te combi neren met goede krachtige vleesbouillon. Voeg er op het laatste moment een beetje ge hakte peterselie bij en roer er van het vuur een stuk boter door en/of geef er knapperig gebakken dobbelsteentjes brood bij. Coeurs d'artichauts (400 g. dat zijn er ca. 7 a 9 in een blik) kosten 1.59. U laat ze uitlek ken en gebruikt ze als vooraf je. Ze zijn heel zacht zuur en laten zich met een milde mayo- Een half blik van het merk Bonduelle kost 1.09. U laat ze uitlekken en warmt ze in een gebonden witte saus. Roer er voor de variatie eens een heerlijke hoeveel heid geraspte pittige oude kaas door plus een scheut madera: u kunt er niet ge noeg van maken! BRUSH OUT HAIRSPRAY topprodukt Van lndo,a Bij uw kapper, drogist of parfumerie. met van alles en nog wat laat combineren. Goed als salade, tesamen met hard gekookte eie ren, tomaten, verschillende vleessoorten, zalm uit bik, to nijn of een rest gepocheerde koude vis. Uitstekend te warmen in wat boter (eerst goed laten uitlek ken) en dan te serveren bij varkens- en kalfsvlees, bij ge pocheerde vis (iedere soort is goed, ook garnalen en verse zalm), bij kip of kalkoen, kort om de asperge is zéér veelzij - dig! Céléris-pieds oftewel onze goede voetselderij (merk Le So- leil) is ook alweer zo'n aparte groente die een welkome afwis seling van ons dagelijks menu kan vormen. Er zitten 3 a 4 stuks in een blik dat 1,98 kost. Ook alweer koud of warm te genieten. Koud: verdeel iedere voet in tweeën of vieren (al naar de trek is), spuit er wat mayonaise over, gameer met wat plakjes hard gekookt ei en/of tomaat, leg er een plakje gerookte tong naast of onder, of neem rauwe ham die u oprolt en u serveert een uitstekend voorafje. Warm: goed uitgelekt, ge warmd met een stukje boter; voortreffelijk bij rundvlees, bij hazebout e.d. Ook heerlijk, be dekt met een kaassaus en dan in de oven gegratineerd. Past bij tal van vleessoorten maar ook bij vis (geeft u bij vis toch vooral eens iets anders dan al tijd worteltjes of kropsla!). U en de vis kunnen er alleen maar baat bij hebben. Naast alle hier genoemde groenten die bepaald niet al ledaags mogen heten, vindt u bij A.H. nog doperwten met extra-fijne worteltjes a étuve van Bonduelle (heel blik ƒ1.49), de garniture van 4 groenten, eveneens van Bon duelle, per heel blik 1.24, de verse capucijners per heel blik ƒ1.(at u ze al eens "op z'n scheeps"?), de exquise minia tuur worteltjes "fijn-fijn" (Le Soleil) die ƒ0.79 per half blik kosten, de voortreffelijke blan ke gesneden en ongesneden champignons in de prijs van ƒ0.92 per achtste blik en al leen de hele in kwart blikken voor 1.50. De blikjes kervel tenslotte (Le Soleil) voor heer lijke soep of kruidige saus kos ten per kwart blik slechts 0.44. U ziet het; u kunt uw menu eindeloos variëren dank zij de „met alledaagse" groenten uit blik in dit assortiment! Lamsvlees Weet u, waarover de echtgenotes van de ambassadeurs in Den Haag wel eens lekker samen willen praten na afloop van een officieel diner? Over koelkasten bijvoorbeeld en het Nieuwzeelands lams- vlees van Albert Heijn. Ik zou het u niet, zeggen, wanneer ik niet zelf aan het ge sprek had deelgeno men. Diamanten Herenhorloge met briljamen Tussen haakjes: wil meneer een nieuw hor loge? In Zwitserland is I onlangs een herenhor- loge uitgebracht dat is bezet met diamanten. Erbij horen een zegel ring, een dasspeld en manchetknopen en in totaal zijn daarin ruim vierhonderd diamanten verwerkt: Kleermaker De ambassadeur van Maleisië in ons land, zijne excellentie Tan I Sri Abdul Hamid Bin Haji Jumat, heeft een aardige bezetting per- I soneel mogen meene men naar Nederland/ Onder anderen een kok, die het tijdens zijn „proef-week" in Malei sië aardig deed in de keuken, maar wat bleek, eenmaal in Ne derland? Dat hij eigen lijk veel beter was als kleermaker dan als kok. Het gezin van de ambassadeur van Ma leisië maakt nu ook meer gebruik van zijn kwaliteiten als kleerma ker er zijn nogal wat dochters dan als kok. De ambassadeur doet nu zelf vaak de boodschappen voor het avondmaal en zijn echt genote bereidt dat dan. Of de kok-kleermaker. Trouwen Wanneer mevrouw Ethel Kennedy, echtge note van wijlen Robert Kennedy, gaat trouwen met tv-ster Andy Wil liams, dan vindt de vroegere vrouw van de heer Williams dat niet erg, heeft ze gezegd. Sterker: „het zou me beslist niet ongelukkig maken", heeft ze ver teld, „het zou een goed ding zijn voor Ameri ka." Das Onze minister, Drs. Boersma (Sociale Za ken) durft heel wat op het gebied van de mo de. Hij draagt een bre de, opvallend gebloem de das op een Engels- gestreept overhemd. Onderbroeken In Amerika ziin overi gens lange onderbroe ken die nu door vrou wen moeten worden gedragen. Het zijn de zogenaamde verlengde panties, die niet alleen de heupen afslanken, maar ook dijen en kui ten. Ski-broeken Nieuw voor de win tersport-mode-, snow- jeans. Dat zijn skibroe ken die eruit zien als gewone broeken, maar onderin zit een zoge naamde „sneeuwvan- ger" ingebouwd. Ze zijn, vooral gemaakt omdat veelal jonge mensen steeds meer afschuw toonden voor de zogenaamde klas sieke skibroeken. U weet wel, met een bandje onder de voet. Snip en Snap Snip en Snap zijn eind deze maand in de Verenigde Staten en Canada. Willy Walden en Piet Muyselaar zijn dan op tournee met on der anderen Aase Rasmussen in hun ge zelschap, de vrouw van de heer Walden. Plus Lily Kok, cabaretière, plus nog een aantal mensen. Ze treden op in Los Angeles, Salt Lake Ci ty, Grand Rapids en Toronto (in Canada) en brengen tussendoor nog even een bezoekje aan het gok- en ver- maakcentrum Las Ve gas. Toon Hermans Ze geven voorstellin gen voor Nederlandse clubs aan de andere kant van de Atlantische Oceaan. Dat Nederlan ders aan de andere kant van de aardbol Nederlandse artiesten vragen over te komen, komt overigens steeds meer „in de moda". De grote vraag is ontstaan nadat Toon Hermans naar Canada is ge weest om op te treden voor Nederlandse clubs, zo vertelt het theaterbureau Dick Bin nendijk. Pech door LIES NEVE S onlangs pech op pech gehad. Min of meer privé dan, want het gaat om zijn auto. De eerste pech haal de hij, toen hij stopte voor een zebra om een mevrouw met een kind te laten oversteken. En pang, knalt een andere auto van achter tegen hem aan. Nog geen drie weken later zat er weer een andere auto tegen de zijne en de schade was niet zo heel erg. Rest me te zeggen, dat de heer Binnendijk zelf er steeds goed van af is gekomen. Ondergoed Dick Binnendijk De heer zelf heeft Binnendijk overigens Jackie Stewart Autocoureur Jackie Stewart is aan het ont werpen geslagen. Hij heeft een collectie he ren-ondergoed plus zwembroeken samen gesteld voor de firma Valisère. Malen Vijftig tot zestig pro cent van de Nederland-, se vrouwen heeft maat 42 of hoger. Wilt u we ten welke maten min of meer ideaal zijn (om fotomodel te worden bijvoorbeeld)? Volgens mevrouw Corinne Spier-Rottschaefer, ooit Miss Wereld en nu di rectrice van een bemid delingsbureau voor mo dellen en mannequins, zijn dat de maten 90-60-90. Misschien best eens nuttig om te gaan me ten. De feestdagen zijn nu toch voorbij, een geldig excuus voor een misschien iets tè volle lijn is maar moeilijk te vinden. De ongelofelijke popula riteit van „Het Volkomen Vleesboek", de enige Neder landse uitgave met volledige informatie over alles wat vlees liefhebbers dienen te weten, heeft geresulteerd in een her druk. Nu de eerste oplage van 75.000 is uitverkocht, heeft de Albert Heijn boekenservice „Librah" nog een 10.000 exem plaren gedrukt en op de markt gebracht. De tallozen die om toezending van deze gigant on der de informatieve recepten boeken vroegen, hoeven dus niet te worden teleurgesteld. Voor hen is een forse stapel van deze versgedrukte en her ziene portie gereserveerd. Na tuurlijk is er nog een aardig aantal boeken over voor hen, die pas nu van het boek horen. Het Volkomen Vleesboek werd samengesteld door culi nair specialiste Wina Born. Vo rig jaar ontving zij de Were- meus Buning-prijs van de Al liance Gastronomique Neer- landaise. Het boek werd una niem en enthousiast ontvangen door de Nederlandse pers. Op de Roos-pagina van Het Pa rool stond te lezen: „Het Volkomen Vleesboek voorziet in een door velen reeds lang gevoelde behoefte. Het is weinig minder dan een A.H.- Erlebnis te ontdekken hoe Wina Born op haar erudiete en soms poëtische manier ons al les duidelijk maakt over de muis, het sukadesiuk, de fijne rib, de tournedos of de zwe zerik. Rond de 600 uitstekende re cepten, compleet met alle in formatie over braadtijden, ma rineren, terminologie en be reidingswijzen". Dat liegt er niet om. In an dere bladen trof men derge lijke aanbevelingen aan. Toch is het geen verrassing, al die prijzende stemmen. Het is bijna onmogelijk een ander geluid te laten horen als je het boek ziet: 240 uitgekiende pagina's, durende 12% jaar werden ge publiceerd in „Aller-Hande". Dit boek, dat werd samenge steld door Lily van Pareren, werd bekroond met de zilve ren medaille van de Internatio nale academie der kookkunst. Letterlijk met AllerHanderecep- ten, van het hapje vooraf tot en met het toetje, (franco thuis voor ƒ11.) sla, slaatjes, snacks. Alle dag- Het gaat de smulpaap naar den vleze zo'n 30 kleurenplaten en 14 instructieve foto's. En dan de prijs: door de enorme oplage van deze „encyclopedie" kan die laag blijven: voor 14,50 krijgt u hem franco toegezon den. Wie de andere uitgaven van „Librah-boekenservice" kent, had niets anders verwacht dan iets unieks. Daarvoor hebben bijvoorbeeld de volgen de succespublicaties gezorgd: allerhande recepten, een keus uit de beste recepten, die ge- bladen van belang wijdden lo vende artikelen aan dit mees terwerk van artiestkok Hugh Jans. Honderden recepten, ge ïllustreerd (zoals de gewoonte is in alle ,,Librah"-kookboeken) met fantastische kleurenfoto's. Doet u veel nieuwe ideeën aan de hand. Ook voor 11 franco in uw bezit. In het boek feest vindt men tips en recepten voor partijtjes binnenshuis en buiten. Werkelijk tientallen suggesties voor velerlei vrolijke bijeenkom sten, of dat nu een cocktail party is, een tienerfeestje of een picknick. Franco toegezon den voor ƒ11. Een heel origineel boek is „cafe fantasia", met meer dan 300 avonturen met koffie. Ko- fie voor grote gezelschappen, koffiesausjes, glazuren met kof fie, recepten voor oploskoffie, bijzonderheden over het gebruik van koffiezetapparaten enzo voort. 128 pagina's met veel illustraties, in uw bezit voor slechts ƒ3. Even smaakvol, origineel en tegelijkertijd goedkoop (ook ƒ3) is „Die brave gehaktbal". Meer dan 200 recepten voor feestelijke gehaktrecepten. De successen van „Librah- boekenservice" zijn talrijk, zo als u ziet. Kortgeleden zijn er weer twee bijgekomen: „De rol van folie" en het kinderkook boek: „Alles kan in de Lepel straat", uitgaven die even po pulair lijken te worden als „Het Volkomen Vleesboek". Ze kosten respectievelijk 3 en ƒ7,90, franco thuis en u kunt ze, net als de andere genoem de boeken bestellen bij Librah, de Albert Heijn-boekenservi.:e, postbus 7840 in Amsterdam, telefoonnummer 02044.10.66. U wacht met betalen tot u het boek van uw keuze in huis heeft. Daarin vindt u een reeds ingevulde giro-stortingskaart. Makkelijker kan het niet. (Advertentie) BESTELBON Uitknippen en in een open envelop gefrankeerd met 20cent verzenden aan LIBRAH POSTBUS 7840 AMSTERDAM Ondergetekende bestelt hierbij _ex. Sla, slaatjes, snacks d f11, f ex. Allerhande recepten èf 11,— f ex. Feest èf 11, f ex. Het volkomen vleesboek èf 14,50 f _ex. Café fantasia èf 3,— f ex. Die brave gehaktbal èf 3.— f ex. De rol van folie èf 3,— f ex. Alles kan in de Lepelstraat èf 7,30 f ex. Setje van 3 boeken (Café, Gehakt, Folie) èf 7,50 f Totaal f Het verschuldigde bedragzal doormij na ontvangst van mijn bes telling won denvoldaan Naam Adres Woonplaats In bloklattera invullen a.v.p. Handtekening Betaal niet vooruit. Bij uw boekenfzending wordt een reeds ingevulde girostortingskaart ingesloten, door middel waarvan u kunt betalen. Dit PUUR NATUUR produkt is nodig om gezond en fit te blijven bij al die luchtvervuiling Nederlandse huisvrouwen brengen meer vruchtentaarten op tafel en Albert Heijn past zich bij die stijgende lijn aan, in AH's eigen banketbakkerij in Zwanenburg, Noord-Holland, stelde men een speciale „appeltaartenlijn" in gebruik die tegemoet moet komen aan die zich uitbreidende behoefte. Waar tot voor kort man kracht en vrij tijdrovende „handvaardigheid" te pas kwam, neemt nu een machine een deel van die werkzaamhe den over. Gevolg: bij een con stante kwaliteit een aanzienlijk hogere produktie. Albert Heijn Zwanenburg kan thans weke lijks 15.000 tot 20.000 vruchten- taarten afleveren en dat is nog maar de helft van het aantal taarten in dit genre dat maxi maal kan worden gebakken, en die een weg zullen gaan vinden naar Nederlandse con sumenten. Dit is de praktijk: hoe langer hoe meer huisvrouwen zetten gezinsleden en gasten bij fees telijke gelegenheden groot ge bak voor. Het zgn. „klein ge bak" (de gebakjes) raken wat op de achtergrond, omdat ze verhoudingsgewijs vrij duur zijn. Dat laatste ook al vanwege de extra aandacht die elk „los" gebakje vergt. De taart is in dat opzicht veel aantrekkelij ker, de huisvrouw snijdt er voordeliger van af en dank zij die nieuwe taartenlij n in Zwanenburg kan de produktie gestroomlijnd worden Wat o.m. te merken is in de prijs: 1.75 voor een appel taart, die 450 gram weegt en waarvan zich gemakkelijk door de gastvrouw beduidende porties voor 8 personen la ten afsnijden. Albert Heijn brengt drie vruchtentaarten in de handel, appel-, kersen- en abrikozen taarten. Er komen er spoedig nog twee bij, reine claudeprui- men en ananas. De taarten zijn vrij lang houdbaar de limiet staat op het etiket vermeld en het gaat hier om een zuiver natuurprodukt: goed fruit zon der kunstmatige toevoegingen. Het grote pré van dit soort taarten: ze smaken fris, de huisvrouw kan zelf uitmaken wat ze wil ronddelen. De ingebruikname van de „appeltaartenlijn" betekent een belangrijke v ereenvoudiging van de produktie. De basis vormt een aluminium plate, daarop wordt hard Wener deeg aangebracht. De machine zorgt er voor dat die plates de juiste hoeveelheid deeg ontvangen, vervolgens wordt het geheel gevuld met vruchten. Daarover heen komt weer een vlechtwerk van deeg, maar dat karwei wordt de banket bakker thans ook door de ma chine uit handen genomen. De vakman spreekt van fonce- ren, (het afdekken), zoals dat ook bij de in het zuiden popu laire vlaai gebeurt. De lij n Zwanenburg stelt een produktie van 2000 taarten per uur tegenover 600 bij de vroegere werkwijze. Mechani satie en semi-automatisering maken het mogelijk dat de op lopende vraag naar vruchten- taarten in ons land op de voet gevolgd kan worden, waarbij men er van uitgegaan is dat die in de nabije toekomst nog zal verdubbelen. De appeltaartlijn, een handi ge machine door zes man te be dienen, is een in Nederland ontwikkelde banketbakkerij - machine. Hij heeft een lengte van nog geen tien meter en AH's banketbakkers in Zwa nenburg zeggen er zelf van: een ideaal stuk gereedschap!

Allerhande | 1972 | | pagina 7