BEAUJOLAIS PRIMEUR PMC-cmcerten Grandioze „eat-in bij Albert's Corner AH exporteert Zaanlandrepen naar 22 landen AH brengt thee uit Kenya Vakantie in eigen land 5f Wijn van de maand bij AH' zaanland w Complete verzekering dekt alle AH-reizen ✓K J§1 «H* op •fe Feestdag Koel Duurder Hoogtepunt vers bier Geen wanklank Heerlijk welkom Danklied Niet anders meer Smeekbede Identiteit Trots Vorstelijke jas Brein JANUARI AT.T.F.RH\N1)E A 5 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiimiii III Geweldig mannelijk, deze "easy-suit" in de vlotte grote ruit. Als de kleurstelling goed is, gaat er van de drager durf en distinctie uit, dat kunnen we u verzekeren. Dit maal een pak, dat uit Zuieden afkomstig is en dat vast wel II in een goede herenzaak te vinden is. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllll In het aangekondigde programma van het con cert op 4 februari 1972 te Amsterdam moet een wij ziging worden aange bracht. Het duo Liubof Bruk en Mare Taimanov kan nl. niet aanwezig zijn wegens privé om standigheden van één der pianisten. Met genoegen kunnen wij echter vermelden dat het aangekondigde programma van Mozart en Saint Saëns nu zal worden vertolkt door het Franse duo Catherine Collard en Anne Queffélec. Beide dames staan hekend om hun weergaloze vertol kingen. Zo won Catherine Collard het concours Olivier Messiaen en Anne Queffélec won het internationale con cours in Leeds. Programma's voor de komen de concerten wijzigingen voorbehouden) 4 februari 1972 - Amsterdam Solisten: Duo Catherine Gol- lard en Anne Quef félec, piano Gluck-Ouverture Alveste Mozart-Concert voor 2 pia no's Saint Saëns-Carnaval des animaux Delibes-Balletsuite "Sylvia" 21 februari 1972 - Arnhem Soliste: Kyung Wha Chung, viool Dirigent: Avi Ostrowsky Beethoven-Ouverture Corio- lan Bizet-le Symphonie Bruch-Vioolconcert Strawinski-Vuurvogél 13 maart 1972 en 17 maart 1972 resp. te Amsterdam en Arnhem Robert Casadesus. pi'ano o.a. Brahms-le Symphonie Saint Saëns-4e Pianocon cert 21 april 1972 en 24 april 1972 resp. te Amsterdam en Arn hem Soliste: Sylvia Geszty, so praan Keuze uit aria's uit: Rosine uit de Barbier van Sevilla van Rossini Violetta uit La Traviata van Verdi Polonaise Phéline uit Mig non van Thomas Na de pauze een keuze uit: Die Nachtigall van Alabjev II Bacio van Arditi Dorfschwalbe aus Oes- tenreich van Joseph Strauss Aangevuld met walsen van Johann Strauss (vervolg van pagina 1) Albert Heijns nieuwe vakan tiepakket biedt dezelfde zeker heid die u van onze winkelarti kelen kent: wat erop staat wordt waar gemaakt. Extra ze kerheid bieden onze reizen doordat u automatisch verze kerd bent tegen alle denkbare teleurstellingen, ook wanneer u noodzakelijkerwijs moet annu leren of gedwongen bent om uw vakantie voortijdig te beëindigen. Behalve voor de daaraan verbonden kosten krijgt u dan ook nog 'n vergoe ding voor de niet genoten va kantiedagen. Krijgt u op een autoreis pech met uw wagen dan omvat de verzekering ver goedingen voor treinkosten en voor eventueel noodzakelijk vervoer van uw wagen. Persstemmen Volgend jaar zal iedereen wel met vakantie naar het buiten land gaan, denken we dan. Ze- kf- als, Zoals deze week bekend werd, ons grootwinkelbedrijf Albert Heijn zich met de ver koop van buitenlandse reizen gaat bezighouden. Het Parool Opvallend in 't reisaanbod van Albert Heijn zijn de forse kinderkortingen en de inge bouwde zekerheid. Het Binnenhof Vakanties in de boodschap penmand... Albert Heijn is niet over één nacht ijs gegaan. Het Vaderland Kinderen zijn tot zes jaar vaak een rem voor de ouders en maken het vinden van ge schikte accommodatie moeilij ker. Bij de georganiseerde va kanties is dit de vergeten groep. Daarom wil het concern zich juist richten op gezinsva kanties in binnen- en buiten land door voor kinderen alles behalve kinderachtige reducties aan te bieden. NRCI Handelsblad Albert Heijn heeft ernaar ge streefd zijn nieuwe artikel een eigen gezicht te geven en geeft zijn reizen als motto mee: de verzekerde vakantie. In de reissom is een compleet verze keringspakket inbegrepen. Utrechts Nieuwsblad Kreten als een vakantiereis is toch een ander product dan een pond suiker of een koel kast" zijn niet van de lucht. Die koèlkast herinnert de reis wereld eraan, dat Albert Heijn destijds ook onder stormen van protest koelkasten en later naaimachines ging verkopen en nu... de grootste omzet in die apparaten heeft in Nederland. De Telegraaf Zij gingen u voor De dames, met wie u aan de AH-reisbalies uw va kantie bespreekt, hebben alle bestemmingen gron dig bestudeerd en een aan tal reizen zélf gemaakt. Voordat ze hun functie begonnen kwamen Albert Heijns reisinformatrices in een binnenlands vakantie oord bij elkaar voor 'n speciale cursus en tevens om hun eigen reiservarin gen onderling uit te wisse len. Daarom wéten ze, waarover zé met u praten! J-[ET nieuws komt rechtstreeks uit Parijs: de Beaujo- lais Primeur de Beaujolais Nouveau, zoals de Fransen zeggen beleeft dit jaar een topjaar. Het nieuws komt verder uit eigen land: de Beaujolais Pri meur, waarvan de opbrengst dit jaar veel kleiner is dan twaalf maanden geleden en die in Frankrijk met ten minste vijfentwintig procent in prijs omhoog gingdie Beaujolais Primeur kost bij AH precies hetzelfde als een jaar geleden: 4,25 guldenals „Wijn van de maand". Het schenken van een waar lijk oude, een „bestofte" wijn, is tegenwoordig een zeldzaam heid aan het worden. Jaren ge leden al begon men op de Franse wijnkastelen de pitten en de stelen van de druiven het looizuur te verwijderen, voordat het echte gistingsproces begon. Had men vroeger vijf tien jaar nodig om een wijn op dronk te krijgen, nu gebeurt dat binnen de vier jaar. "jV/TAAR vrij nieuw is nog steeds de Beaujolais Pri meur en in dit geval de één enzeventiger. Inderdaad, de Beaujolais Primeur van het jaar. dat nog maar nauwelijks achter ons ligt. De Parijzenaar is ons nog een paar maanden voor ge weest, want van de vijftiende november af mag de Beaujo lais Primeur in Frankijk ge schonken worden. Die dag is in Frankrijk een grote dag, een feestdag bijna, want welke Fransman drinkt er geen wijn en niemand laat zich de kans ontnemen, die vijftiende no vember uitvoerig te proeven. bovendien mag de Beaujolais Primeur die naam in Frankrijk maar dragen tot 1 maart en daarna niet meer. UET is dan ook niet zonder A-L enige vreugde dat wij dat „goede nieuws uit eigen land" bekend maakten. Het is ons niet alleen gelukt van die klei - nere voorraad in Frankijk een deel te reserveren en naar Ne derland te brengen, maar als „Wijn van de maand"- konden wij in dit januari 1972 de prijs van de Beaujolais Primeur handhaven: vier gulden en een kwartje. De Beaujolais Primeur is niet een wijn waar voorzichtig van genipt moet worden. Het is een wijn die men wil proeven, waarvan men „een slok" neemt. Een rode, droge Beaujolais Pri meur, die men beslist niet op kamertemperatuur, maar koel drinkt. De wijn moet fris het glas in en rolt dan fruitig over de tong, zoals de Fransman zegt. "pEN kleine domper op de J-J vreugde bij onze «zuidelijke vrienden, deze keer. Werd een jaar geleden anderhalf miljoen hectoliter Beaujolais Primeur geoogst, dit keer is het „slechts" achthonderdduizend hectoliter. Met als onmiddellijk gevolg: een geweldige prijsstijging. Be taalde de Parijzenaar een jaar geleden nog 4.30 Francs voor een fles Beaujolais Primeur, dit jaar is die prijs opgelopen tot 5,80 Francs. Het is in deze dagen dan ook zo, dat er geen reclames op de Parijse stadsbussen zijn aan gebracht, zoals twaalf maanden geleden. De voorraden zijn niet zo groot, dat men de wijn liefhebbers nog eens extra wil de aanmoedigen een fles te ont kurken. Frankrijk komt ook zo wel door zijn voorraad heen en IJET is niet voor niets dat men in Bordeaux ook druk doende is te komen tot een Bordeaux Primeur, omdat men daar het grote succes van de Beaujolais Primeur allang on derkend heeft. De Beaujolais Primeur de Wijn van de maand is op dit moment op een hoogtepunt Geen bewaar- wijn, want de houdbaar heid is een half jaar. Een wijn om nu te drinken, dat wel. Tegen een prijs die de Fransman wetend dat wij de wijn helemaal uit zijn land moesten halen jaloers maakt (Advertentie) nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in aüe filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld Op 1 september jl. waren 75 leerlingen en 8 leerkrach ten van de r.k. streekschool voor gespecialiseerd basis onderwijs „Titus Brandsma" in Apeldoorn te gast bij de Albert's Corner in Beekbergen, waar de bedrijfsleider, de heer C. Vernooy, het gezelschap onthaalde op een pannekoekenmaaltijd. Van het hoofd van de school, de heer C Mous, ontvingen wij kort daarna een enthousiaste dankbrief, die wij hieronder in verkorte vorm opnemen. „Het ontmoetingspunt van de puzzeltocht naar ons school kamp was de Albert's Corner in Beekbergen. Om na de ver moeiende reis even op verhaal te komen, zouden we daar een glaasje limonade en een gevul de koek gebruiken. Er zijn nog wel mooie plekjes in ons land. Daar juist heeft de Stichting Re creatiecentra van de Ne derlands Hervormde Kerk haar vestigingen. Ruïm- staande bungalows cn voor kampeerders speciale abonnementen waarop PMC-leden een belangrijke korting genieten. Haal de recreatiekrant in de AH-winkel. Mocht door de grote belangstelling de voorraad al verdwenen zijn, dan is men in Drie bergen gaarne bereid u al- i le inlichtingen te verschaf fen. Telefoon: 03438 - 3547.' Adres: Postbus 39 te Drie- bergen. En als wij u een tip mo-1 gen geven... ga er zelf eens i kijken op het Centrum van uw keus. U wordt er gast vrij ontvangen op 29 en 30 januari, 26 en 27 februari en 18 en 19 maart. Toen we dit aan de bedrijfs leider van de Albert's Comer voorlegden, kwam de heer Ver nooy met een veel beter voor stel: hij bood ons een panne koekenmaaltijd met ranja en spuitwater en ijsblokjes aan. Wat aanvankelijk voor 25 bus- gangertjes was afgesproken, groeide uit tot een onthaal van alle 75 kampgangers en de 8 begeleidende leerkrachten. Op onze zuinige blik, vanwe ge ons kampbudget, volgde de geruststelling, dat dit een „stuntje van Albert Heijn" zou worden. Natuurlijk ontving de heer Vernooy ons graag voor het middag-uur, zodat zijn ta fels weer vrij waren voor de lunchgasten. We hebben het hem en zijn staf niet gemakkelijk gemaakt, want alleen de buspassagiers waren keurig op tijd. De drie puzzelgroepen hadden hun handen zo vol aan hun opga ven, dat ze pas tegen half één opdoken. Maar er is geen wan klank gehoord! Even welkom werden we binnengeloodst aan de keurig verzorgde tafels en al spoedig was iedereen zijn pannekoek te lijf gegaan. Dat daarbij eens met stroop of suiker werd ge morst of gekliederd, bezorgde alleen de leerkrachten een lich te blos. De heer Vernooy en zijn staf stonden hun mannetje. Ploeg na ploeg kwam ruimschoots aan zijn trekken, het wakend oog van onze gastheer voor kwam gemis aan suiker, stroop, rietjes e.d. en hij moedigde •iedereen, die zich door zijn eerste pannekoek had heen ge worsteld aan, door nog een hal ve of hele pannekoek aan te slepen. Het applaus en een danklied na afloop waren eigenlijk te weinig om te laten merken, hoe we dit fijne onthaal op prijs gesteld hebben. Het was zonder overdrijving grandioos, wat de heer Vernooy en zijn staf in keuken en restaurant voor ons op touw hebben gezet." C. Mous. Pak je argeloos het 21 augustus-num- mer van het beroemde Amerikaanse weekblad „The New Yorker(om je Engels wat op te frissen) en dan lees je op pagina twintig: „de volgende dag belden we Raymond A. Sokolovde nieuwe culinaire medewerker van The Times voor een diner-afspraak. Mr. Sokolov maakte kauwende gelui- den en verklaarde dat aldus: „hij was juist bezig om een stuk chocolade te eten. „Het heet „Zaanland" zei hij-, „het komt uit Nederland en eerlijk, ik had er nog nooit eerder van gehoord. De Amerikaanse vertegenwoordiger van de „Cordon Bleu School" in Parijs gaf me die reep al weken geleden en zei erbij, dat deze „Zaanland-chocolade" zelfs beter was dan de Maillard, de ver maarde Franse chocolade. Pas nu heb ik de kans om het zelf te proeven en in die tussentijd is de reep niet hard geworden en ook niet wit uit geslagen. Een bewijsdat het goeie chocolade is. Ik ben er danig van onder de indruk". u M -fBf Tlf] "tS >ïtz, sMi jf- 3^ A A.730^. -È#: K-679137 vS Een dergelijk openhartig citaat is al ruim voldoende om achter de blanke top der duinen het vaderlandse hart sneller te doen kloppen on der de blauw geruite kielen. Zeg nou zelf. En als je dan per kerende post ook nog een brief krijgt van Sven Ullberg uit het ijskoude Upsula, die drin gend vraagt, waar hij in zijn verlaten hoge Noorden in hemelsnaam die dubbel dikke Zaanland-repen kan krijgen (hij schrijft: in Keu len heb ik die chocolade ge proefd en ik wil nou niet anders meer"). Als je daarna uit Califor- nië een smeekbede krijgt van een goedboerende za kenman; „stuur per om gaande twaalf gesorteerde Zaanland-repen. Kan me niet schelen wat het kost". En daarvan nauwelijks bekomen alweer een lang werpige enveloppe uit Campsie in Australië op je bureau vindt, waarin W. Veale zijn liefdesverklaring aan Zaanlandrepen heeft gepost, dan mag je zo lang zamerhand toch wel aanne men, dat je als zakenman op bloeiende rozen zit. Albert Heijn, in Neder land één der grootste produ centen van repen, blijkt met de waterdichte formule „topkwaliteit in aantrekke lijke verpakking en voor concurrerende prijs" een bron op de wereldmarkt te hebben aangeboord, die in lengte van jaren nog niet is uitgeput. Een paar voorbeelden: in Amerika bedraagt het aan deel van Albert Heijn in de totale export van Neder landse chocolade-repen nu reeds 27,3 procent, in Cana da 18.8 en in Japan 17,4 procent. Vorig jaar werd ongeveer 20 procent van de totale AH-repenpi'oduktie door Hermetica geëxporteerd en dat percentage zal normali ter bij het afsluiten van het boekjaar 1971 alweer royaal achterhaald zijn. Zegt de heer Steneker dan ook met gepaste trots: „we zijn er gelukkig in geslaagd om het buitenland te over tuigen van de reputatie, die de AH-chocolade al jaren in Nederland heeft. De basis van het Zaan landsucces is van het begin af aan dezelfde ge weest: „kwaliteit, prjjs en presentatie. Wij hebben elke wikkel een eigen identiteit gegeven, die op romantische wijze refereert aan het oude Europa en met name aan Nederland. Het is geen gestroomlijn de, hypermoderne verpak king, ik weet het, maar dat is opzet geweest. Wij wilden een toppro- dukt in een vorstelijke jas steken en dat blijkt achteraf een schot in de roos te zijn geweest. En dat terwijl we buiten onze eigen grenzen op moeten boksen tegen we reldmerken, die al vele tien tallen jaren grote bekend heid genieten." Een duidelijke zaak dus: de heer Steneker en zijn ex port-specialisten zullen niet rusten, voordat de hele we reld een smakelijk Zaanland- brok in de keel heeft. Blijft alleen nog de vraag over, of Dienko Steneker ook die mening is toegedaan. Als directeur van de N.V; Hermetica (het exporthuis van AH) is hij het glim lachende made in Gro ningen brein achter de ongehoorde opmars van de Zaanland-repen in de we reld. Op zijn lijst van vaste af nemers staan nu, nauwelijks vier jaar na de start van de export van AH chocolade vele enthousiaste wederver kopers in 22 landen, waar onder o.a. 2 Scandinavische landen, Duitsland, Engeland, Formosa, Italië,- Frankrijk, Canada, Amerika, Hong- Kong, Thailand, Japan, Ni geria en Australië. AH is de eerste die op 18 november a.s. een theemelange mei Kenyatheeën introduceert onder het merk "Kenya Queen'. De eigen experts hebben ontdekt dat Kenya een theeland bij uitstek geworden is, waar klimaat en bodemgesteldheid garant staan voor een fijngeurige thee, gerijpt onder Afrikaanse zon. De "Ke nya-Que en" is dusdanig gemelangeerd, dat het wolkje melk om de thee zachter te maken gerust achterwege kan blijven. Wie een goed kopje thee wil zetten doet er goed aan vers wa ter te gebruiken uit de koudwaterkraan en erop te letten, dat er geen rest gekookt water in de ketel is achtergebleven. Ketelsteen in de ketel is bijzonder nuttig, omdat dit de aanzetting verge makkelijkt van kalkstoffen, die dan aan het water worden ont trokken. In gebieden met hard en onsmakelijk water verdient het aanbeveling het theewater drie minuten te laten doorkoken en de thee wat krachtiger te zetten. De prijzen ter kennismaking: 95 cent voor een pakje van 100 gram, 105 ct voor doosje met 20 zakjes a 4 gram. Na de introductieperiode zijn de prijzen res pectievelijk 108 en 118 ct.

Allerhande | 1972 | | pagina 5