Echf mndlederenbankstellen Deens vakmanschap in meubelkunst De mini-safe. het veilige plekje... 'tn Showroom PMC Trainingspakken voor trimmers Het bedje gespreid... Ze zijn er weer! want alle waar is naar zijn geld Levendig Chéri -fe De kussens Onderhoud •fv Mascot ALLERHANDE D JANUARI iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiNiiiiiiiiiNiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim^ Mooi en sterk, maar ook eerlijk zijn de bankstellen, die de PMC koos. Mooi van vormgeving en materiaal; sterk omdat echt rundleer en deugdelijke verbindingen zijn gebruikt, eerlijk omdat op alle, meestal bijna ver borgen, plekjes ook dat goede materiaal gebruikt is. Echt rundlederen bank stellen betekent bij de PMC, dat ook de achterzij de, leuningbekleding, kort om de gehele bekleding van echt leer is en nergens kunstleer is gebruikt. Daar waar nodig, is als stof een sterk rayon-weefsel ge bruikt. Echt leer is een na- tuurprodukt. Elke bescha diging van de huid, bijvoor beeld door prikkeldraad, van de dieren geeft een zwakke plek in het leer. Daarom zijn voor het leer van deze PMC-bankstellen al leen huiden gekozen van vee, dat vrij gegraasd heeft. Elke gebruikte huid is volkomen gaaf. Nu de techniek het kunst leer steeds fraaier maakt is het voor een leek dikwijls moeilijk kunst en echt te onderscheiden. Maar echt leer is te herken nen door de natuurlijke kleur schakering, die door de natuur zelve is aangebracht en niet zo doods regelmatig is als bij kunstleer. Juist in het gebruik wordt de levendigheid van de kleurschakering in het echt leer dieper en warmer. De Denen zijn meesters in de kunst van het meubelmaken, zowel wat betreft dé vormge ving als de toepassing der ma terialen. De fabrikant van de PMC-bankstellen, ERAN, ge vestigd in Nyköbing Mors is bo vendien ook specialist in leer. Twee modellen koos PMC. Chéri, een bankstel uitgevoerd in mat chroomleer. Er zijn vier kleuren: heel donker, bijna zwart, bruinmiddelbruin; licht- bruin en olijfgroen. Echt leer neemt niet overal evenveel verfstof op en daar door heeft het soepele (maar r.iet dunne) leer prachtige war- m* kleurnuances. i«i de showrooms te Amster dam en Den Haag staat een PMC-bankstel Chéri opgesteld in één kleur, maar van alle jririren zijn kussens aanwezig, zodat men zich een goede voor stelling kan maken van het ef fect. er gaat kijken, moet Tooral ook de onderkant van de meubelen bekijken. Meestal Ziet men dan niet meer dan een zwart doekje, dat het binnen werk aan het oog onttrekt. Maar bij Chéri ziet men de in zigzagvorm lopende metalen Nozak veren, die de juiste steun geven voor het heerlijk zittende kussen. De ronde eiken in palïssan- dertint uitgevoerde poten zijn niet zomaar in het frame ge schroefd, maar passen in een lange schroefdraadhuls van metaal. Het kussen rust niet direct op het frame, want op dat fra me is een met polyether- schuim gepolsterde rand aange bracht, waardoor een scherpe rand voorkomen wordt. Ook de armleuningen zijn extra dik gepolsterd met een verdeling in drie vlakken door lederen koorden. Do kussens hebben een rits sluiting, maar het binnenkus- sen is ook bekleed. De vulling bestaat uit Polyurethaanschuim, dat praktisch onverwoestbaar is. De kussens zijn getest door het Technologisch Instituut te Kopenhagen. Vier stempels met een totaalgewicht van 105 kg. werden door een stootproefma- chinc veertigmaal per minuut op het kussen gedrukt. Een .goedgekeurd kussen moet da't 125.000 maal uithou den en mag dan een blijvende indruk achterlaten van 10 mm. Het ERANkussen van Chéri vertoonde na de proef op twee plaatsen slechts een indruk van 4 mm en op twee plaatsen een indruk van 5 mm... Afstoffen... dat is alles. Staat een meubel erg in de zon of dicht bij een verwarmingsbron, dan kan men uitdroging van het leer voorkomen door het b.v. twee keer per jaar met een licht geolied doekje op te wrij ven. Een flesje olie wordt bij geleverd. Het is echter beter om, indien mogelijk, de meu bels uit de zon te houden. Vlekken kunnen behandeld worden met een uitgewrongen doekje, dat gedrenkt is met een sopje van zuivere zeepvlokken of huishoudzeep. Maar... een onderhoudsvoorschrift krijgt men ook bij levering. Chéri PMC-bankstel. Prijs 2.890. Termijnbetaling is mo gelijk. Maten: 3-zits bank: 2.08 lang: 52 cm. diep. Clubs: 94 cm. breed; 52 cm. diep. PMC-bankstel Mascot is uit gevoerd in wildleer, het heeft dus een suède effect. Het is in twee kleuren bruin verkrijg baar, roodbruin en middel bruin. Dit wildleer geeft gega randeerd geen kleur 'af. De finishing touch van de slaapkamer is de sprei. Daarmee wordt als het wa re de aanblik van de kamer bepaald. Voor de PMC-sprei koos men daarom een fraai bijna Oosters dessin van in elkaar vloeiende cirkels van bruin, wit en beige uitgevoerd in 90 pet. orlon met 10 pet. zuiver scheerwol. De sprei is aan beide zijden te ge bruiken al naar gelang men het lichte of het donkere motief het meest wil doen laten spreken. Langs de lange kanten is een 13 cm lange handgeknoopte franje aangebracht. Deze spreien worden geïmporteerd uit Italië en ze brengen als het ware iets van de 'milde zonneschijn uit hun vaderland mee 1 persoonssprei - 140 x 210 cm (excl. de franje) Prijs 58 bestelnummer F 7831 2 persoonssprei 220 x 210 cm (excl. de franje): Prijs 86 bestelnummer F 7832. De nieuwe PMC-aan- winst, de mini-safe, is geen miniatuur brand kast, maar wel een veilig plekje om kleine zaken als paspoort, sieraden of geld in op te bergen. Het is een metalen platte „doos" (285 x 185 x 60 mm), waarin een „lade" van kunst stof met een voorzijde van gematteerd roestvrij staal wordt geschoven. De lade wordt afgesloten met een ci- linderslot, dat zowel van bo ven als onder afsluit. De „doos", de minisafe, wordt op of onder een plank vastgeschroefd. Handleiding en bevestigingsschroeven worden bijgeleverd, zodat de installatie geen enkel pro bleem kan opleveren. De constructie van dit char mante kuipmodel is uitgevoerd in een onderstel van prachtig palissander, een voorbeeld van Deense houtbewerkingskunst. Voor de kuip is polyurethaan met glasvezelmatten ter ver sterking gebruikt, daarop een laag polyether, waarbij de dik te is aangepast aan de druk- eisen waar het aan moet vol doen. De kussens hebben een iets stuggere vering dan de Chéri, omdat dit model nu eenmaal andere eisen stelt. Ze zijn ge vuld met fiberfill en gepolsterd met knopen. Daardoor ontstaan de plooitjes, die weer een apart effect aan de kleurschakering- geven. De vleug van wildleer is levendig en warm van tint Het onderhoud is niet meer dan afborstelen. Oliën, dat be grijpt men, is verboden. Mascot PMC-bankstel. Prijs 2.150. Termijnbetaling is mo gelijk. Maten: 3-zitsbank 1.78 lang, 52 cm. diep. Clubs 87 cm. breed. Gegevens over be stelnummers, kleuren en ter mijnbetaling zijn vermeld in de folder die in de A.H.-winkels verkrijgbaar is. De meubels worden op bestelling gemaakt en geleverd ca. 4 a 5 weken na ontvangst van de betaling. Ze zijn er weer! de PMC-trainingspakken voor trimmers en vakantiehouders, voor tuinwerkers of om zo maar in te flaneren. Trainen klinkt zó serieus en het trainingspak is juist zo'n heerlijk zorgeloos kledingstuk. De PMC-trainingspakken zijn vervaardigd van Helancagarens, waardoor ze er gris en fleurig uitzien aan de buitenkant en ka toenen garens die aan de bin nenzijde in lussen meegebreid zijn, waardoor lichaamsvocht geabsorbeerd wordt. De pakken zijn uitgevoerd in marineblauw met een witte sierstreep langs de mouw tot aan de halslijn en langs de naad van de pantalon. Het jack heeft een royale rolkraag en een witte nylon ritssluiting. De pan talonpij pen hebben een voet elastiek en een ca 20 cm lange nylonrits. Er zijn vijf maten. Bepalend voor de maat is de lengte van de pantalon. Men meet de zij lengte van de taille tot boven zijde schoen en de schredeleng- te d.i. de lengte van hoog in het kruis tot de bovenzijde van de schoen. Bestelnummers F 8924 F 8925 F 8926 F 8927 F 892 Maat: 4 5 6 7 8 Zijlengte: 92 96 100 104 108 Schredelengte: 70 72 75 78 81 Prijzen 49,- 51,- 53,- 56,- 59,- De nuttige binnenruimte is 230 x 165 x 40 mm. De mini-safe is ideaal voor de huisvrouw, die er haar portemonnaie in kan bergen en dan nooit meer behoeft te zoeken. Voor de caravanbewoner, die zijn waardepapieren, (zoals pas en geld) veiliger wil weten, wanneer de caravan even verlaten wordt. De mi ni-safe kan ook in een auto bevestigd worden of dienen als bewaarplaats van enkele kostbaarheden. Zoals we zeiden, de mini- safe is geen miniatuur brandkast, maar een inbreker kan er toch niets mee begin nen zonder er veel tijd, in strumenten en kracht voor de ■gebruiken... Het bestelnummer is: F 9534; de Prijs 31. De showroom in Heerlen, galerij Homerusplein is met ingang van 24 decem- ber j.l. gesloten. Het is de bedoeling om binnenkort een nieuwe showroom te openen in Eindhoven aan de Van Limburglaan. De openingsdatum zal tijdig 1 tevoren bekend worden ge- maakt. Op dit moment heeft de 1 PMC twee showrooms, n.l. in Amsterdam. Osdorpplein (ingang parkeerterrein, achter de AH-SuperMart) en in Den Haag, Kleine Loo 438 (Maria Hoeve). De showrooms zijn ge- opend op dinsdag t/m za- terdag van 9.0012.00 en van 13.0018.00 uur. (Advertentie) ™™™l™™l™WBIIIINIIIIIINIIIIIIIIIllNIIIIIINinillllllWimijÉjlllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIimillll|||||NnillimiimiiUIMIIIII|]llllllli™ kleurd is en u zodoende al van het begin af een gebruind smoeltje geeft. Ook kunt u héél slim al een weekje van te voren (thuis) zo,n middeltje gebruiken, dat zonder zon bruin maakt en door zijn chemische samen stelling pigment in de huid vormt, waar door deze al op een natuurlijke manier tegen verbranding beschermd wordt. Wat dat anti-zonnebrandmiddel betreft: houdt er een miniflesje of potje van de hele dag in de buurt, want u zult er-nog ettelijke keren gebruik van moeten maken, voordat de zon ondergaat. En denk er om zelfs als er géén zon is, dan tóch is er kans op verbranden. Ik zei het immers al: de sneeuw weerkaatst veel licht i^ls u de verleiding niet kunt weerstaan en toen ergens even een half uurtje in een lig stoel neerploft (een mens kan tenslotte niet aan het lopen, skieën en zo blijven, niet waar bescherm dan vooral ook de lippen goed met een speciale vette stift(b.v. Plein soleil van Lancöme Lipstick alléén is be slist niet voldoende. Ook neus en ogen houden niet van die felle zonnestralen. Ogen vinden het fijn om eens door een pluk watten beschermd te worden. En anders zijn er wel in elke win tersportplaats, die zichzelf maar een pietsje respecteert, van die speciale brilletjes te koop, die als een soort lorgnetje op de ogen worden gelegd en uw ogen perfect beschermen. Zelfs voor de gevoelige neuzen bestaat er iets dergelijks in de vorm van een „Zonne- neus". En,u vergeet natuurlijk niet om nooit, maar dan ook nimmer op stap te gaan zonder een (echte goeie zonnebril op te zetten met perfect geslepen glazen. Bezuinig dus niet door een goedkoop modebrilletje te kopen, maar ga hiervoor naar een opticien. Hij is tenslotte de vakman, die er alles van af weet. Weer thuis (hotel, pension of chalet) na een dag vol buitenlucht maakt u de huid grondig schoon met zachte reinigingsmiddelen. Met een tissue verwijdert u dan mét de schoonmaakcrème alle vet van de antizonne brand en verdere ongerechtigheden. Heerlijk verfrissend' is het, de huid hierna te deppen met een lotion (liefst zonder alcohol), die de bloedsomloop activeert en de laatste vet- spoortjes wegneemt. Is de huid toch wat geïrriteerd door zon en kou en dat zal ongetwijfeld niet te ver mijden zijndan doet men er verstandig aan. de huid een flinke beurt te geven met een laag „après-soleil" oftewel een crème, die speciaal tot doel heeft de huid weer het zo broodnodige vocht en vet terug te geven, dat haar op barbaarse wijze door de onverstandige mens is afgepikt. Jazeker, deze speciale crèmes of laits kunt u zeker ook uw mogelijke mannelijke be geleider geven om er rustig royaal mee om te springen (op de huid natuurlijk). Want ook hij zal heus wel aan het eind van de Beugelfles 63 Pijpje 48 Al zijn er natuurlijk veel men sen die de dagen rondom Kerst en Oud en Nieuw al benut hebben om eens heerlijk uit te dollen in de sneeuw, zo zijn er duizenden die dit liever op een wat later winters tijdstip willen doen, om allerlei re denen. Méér sneeuw, méér evene menten of méér zon. En dat laatste is meestal wel een vaststaand feit, heeft mijn eigen ervaring ten min ste geleerd. Enfin, hoe het ook zij: voor deze laatste groep dan vandaag een paar kleinigheden om tijdens de dagen in de besneeuwde wereld in gedachten te houden, omdat we anders onderling toch zeer goed combinerende ogen- schaduwen, zodat het voor ons arme vrouw volk nu toch wel zoetjesaan heel moeilijk •begint te worden de juiste keuze te maken. De genoemde „huizen" kunnen dan wel ge makkelijk zeggen: experimenteert u er maar eens rustig op los", maar ja, wie onzer heeft er nu wel zoveel tijd plus geduld om eens een avond er voor uit te trekken en uren voor de spiegel te gaan zitten stoeien met verfjes en penseeltjes voedende crème nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar). veel licht beschermd straks (meestal voor goed in de narigheid zitten. We zijn natuurlijk allemaal een beetje zonne-gek. Zéker in de winter, als we al te dikwijls getracteerd worden op wind- en regenvlagen. Maar wees verstandig: ga nou niet meteen de eerste de beste dag uren in de zon liggen braden. Zonnebaden temidden van al die lichtweerkaatsende sneeuw is hee! gevaarlijk, vooral als u boven de 1000 meter komt. Neem zoveel mogelijk beweging. Als u niet op de lange latten uit de voeten kunt, ga dan ergens fijn schaatsen of maak een verrukkelijke wandeling en luister eens aandachtig naar de stilte. Nergens is het namelijk zo intens stil als in een sneeuw landschap. En doe dan eens die paar vakantie dagen afstand van uw make-up-potjes en behartig de volgende welgemeende adviesjes: Op de goed schoongemaakte huid brengt u 's morgens dadelijk een vochtinbrengende crème aan. Is die te vlug ingetrokken, doe er dan na een minuut of vijf nóg een extra laagje overheen. Vóór u er op uit trekt, gaat er wat antizonnebrandmiddel overheen, dat verbranding tegengaat, anders komt u straks met een gelooide huid thuis, waaruit de diepe (letterlijk ingebrande) rimpels nooit meer ver dwijnen Nooit meer Er zijn zoveel uitstekende anti-zonnebrand - middelen tegenwoordig, als crème, emulsie of spray, dat er keus genoeg is. Misschien wilt u liefst een crème of lait, die een beetje ge dag een pijnlijk trekkerig gezicht hebben, waar deze „après soleil"-spulletjes aange name verkoeling en nieuwe voeding brengen. Na een half uur neemt u als u dit nodig vindt een mogelijk „te veel" van de crème weg en brengt u desnoods een luchtig make up je aan voor de avond en liefst géén poeder (die immers het getreiterde velletje nog meer zou uitdrogen). Als uw huid al een beetje gebronsd is, kies dan een vrolijke kleur lip stick (b.v. lipstick Rouge nr. 3 van Ayer) en niet één van die donkerbruine, of bordeaux rode tiftten, die het alleen straks weer goed doen als het winterse bruin er binnen twee weken toch weer af is. Spring met de mascara ook gerust met royale hand om. Als het eerste laagje goed droog is, kunnen er rustig nog twee of drie overheen. En experimenteer eens met een kleurige mascara: groen of violet bijvoor beeld. Of met valse wimpers in de meest wilde kleuren. Revlon heeft ze in 3 mode kleuren: gentle plum, blue en green (ƒ19,95). U ziet, zo'n wintersport geeft u alle kansen om er 's avonds eens „iets van te maken." Zo suggereert b.v. het huis Harriet Hubbard Ayer: wenkbrauwen beplakt met sterretjes van strasz of een glinsterend steentje als beauty spot. Ook heeft dit huis zoals zo vele andere ook deze winter een gulle voorraad van de meest uiteenlopende en sterretjes En vergeet niet: tussendoor moet je alles er weer helemaal afhalen óók, als het resul taat niet bevalt! Maar goed en wel: even goed is hel erg lexik dat het er allemaal is en zo'n kleurenspel op je gezicht kan een eventuele gedeprimeerde stemming als bij toverslag doen verdwijnen. Thuis dan want in de winterse bergen krijgt zo'n stem ming natuurlijk niet eens zijn kans! Wilt u tot slot (van. vandaag èn van uw avondje-uit) vooral niet vergeten om 's avonds, voor u onder het slaapdons kruipt, uw huid weer héél goed schoon te maken en er dan een extra-voedende crème zachtjes in te kloppen Probeer het eens met de Super- nourrissante Nr. 2 van Guerlain, die rijk is aan natuurlijke eiwitten en een verbazend huid- herstellende uitwerking heeft. Gedurende 20 minuutjes laten inwerken en daarna het res terende vetlaagje verwijderen met een tissue. UW JOSEPHINE.

Allerhande | 1972 | | pagina 3