Noem Uw favoriete drank bij naam...vraag Schweppes. Uweet toch dat het Schweppes-geheim in het flesje zit? OL,E ALLERHANDE - KERSTNUMMER 1971 Pag. 14 The secret of Schweppes is in the bottle. Advertentie NDIAN TONIC SODA GINGER ALE (Sweet and Dry) Wie een beetje in de wereld van de mode thuis is, kent in elk geval de naam ROBER TA. De naam waar achter niet alleen ja ponnen, pakjes, man tels en zelfs badkle ding van een zeer spe ciale élégance en allu re schuil gaan, maar ook een naam die ken merk is voor zeer ex- BIJ DE FOTO'S: Linksonder: Beeldig deze olijf kleurige fluwelen mantel met kraag, en ceintuur in een zeer apart dessin van cashmere. Ook de handtas (van fluweel met leer) vertoont hetzelfde dessin. Midden: Deze winter staat Azië met zijn kamelen, olifan ten en alle Oosterse geheim zinnigheid in het centrum van de Roberta produkten. Hier een handbedrukte japon van witte zachte jersey in een ko- zaklijn. Parapluie, tas en hoofddoek met bijpassende motieven zijn natuurlijk ook van Roberta. Rechtsboven: Een droom van een .lange japon in „Donau- blauw", met handbedrukt des sin. Ook de bijoux met de bij passende Oosterse motieven zijn een Roberta-ontwerp. Rechtsonder: Nadat vorig jaar de ..Roberta-horloges" gebo ren werden, komt over enkele weken het eerste parfum van Roberta op de markt, althans voorlopig in het buitenland. clusieve handtassen en bijpassende koffers, schoenen, ceintuurs, fleurige shawls en pa- rapluies. Roberta is de naam van het mode-imperium, dat vanuit het aloude Venetië en het drukke Milaan haar vleugels spreidt over vele landen van de we reld en aan wier hoofd een vrouw staat, die 28 jaar gele den een boterham verdiende met het maken van een paar handtassen uit een combinatie van leer en wat stofresten en die nu een zelfde, goedbelegde boterham verschaft aan meer dere duizenden werknemers. Deze vrouw is Guiliana di Camerino, die als signatuur voor haar produkten de voor letter van naar enige dochter Roberta koos. Deze gevlochten R kunt u ook in ons land (Maison de Bon- neterie) vinden op vele crea ties, die uit de grote fabrieken in Milaan afkomstig zijn en die alle zijn ontsproten aan het inventieve brein van Guili ana. Eenmaal per jaar speelt deze vrouw de rol, die haar het al lermeest ligt: de rol van gast vrouw. Dan nodigt zij in het hartje van de zomer een hon derdtal of meer journalisten uit alle delen van de wereld uit om naar het aloude Vene tië te komen, dat haar zo na aan het hart ligt en waarvoor zij vele milliocnen afstaat om ten ondergang gedoemde kunstschatten te helpen restau reren en zo voor het nageslacht te kunnen behouden. Dan organiseert zij een wel komstfeest op haar eiland „Polveriera delle Vignole", waarbij haar nieuwste creaties als een bonte musical langs het toeschouwersoog voorbij- trekkeil. Dan geniet men van een nachtelijk souper op een enorm drijvend vlot onder het licht van duizenden gekleurde lampjes, dan glijdt men lang na middernacht weer heel zachtjes hotelwaarts in een an tieke gondel op roodfluwelen stoelen, terwijl de gondelier met grote slagen de lange riem (of is het woord roeispaan hier meer op zijn plaats?) in het donkere water priemt. Jazeker, Guiliana di Camerino verstaat als geen tweede wat gastvrouw-zijn is. Maar zij weet ook van iedere vrouw een „ware vrouw" te maken door haar te omgeven met kleding en accessoires, die haar uiter lijk de juiste harmonie verle- Deze keer eigenlijk niet zo zeer voor „hem", want de adviesjes van vandaag zijn voorname lijk gedacht voor al die nijvere (vrouwelijke) wezentjes, die elk jaar opnieuw weer onder de neurotische dwang staan om zich voor de feest dagen extra voor hun gelieven uit te sloven. Om er dan op het grote feest zelf dienovereenkom stig uit te zien. Namelijk doodop, afgetobt en verlept. En hoe fantastisch dan ook het gebraad en toebehoren mag zijn uitgevallen, de disge noten zullen er toch maar half zo van genieten als ze een schichtige blik werpen op haar, aan wier zorgen ze die lucullische geneugten te dan ken hebben en die zelf met verhit gezicht, wa terige oogjes en druilerig kapsel mee aan zit. Dit geeft aan de omzittenden in de meeste gevallen schuldcomplexen. En dat is ook niet zo fijn, om die te hebben. Dus na al dit inleidende gebabbel nu met des te meer ijver aan de slag, om eens te zien hoe we een dergelijke misère kunnen voor komen. Wie bij zichzelf constateert, dat een nieuwe permanent geen overbodige luxe is, doe dit vooral niet de dag voor Kerstmis. Bespreek tijdig met uw kapper een datum die zo'n 10 dagen van te voren ligt. Omdat er dan nog een was beurt vlak voor de Kerst tussen ligt, zit het haar veel beter. Goede raad: geef uw haardos de nacht vóór de permanent een goede massage met onge kookt ossemerg (neen, geen soepoverblijfsel!) of maïsolie, kam.het door en bind cr een dunne badhanddoek (of beter nog zo'n praktische muts van badstof) omheen. Ga er rustig mee sla- en uw mogelijke slaapgenoot zal er geen inder van ondervinden, want met zo'n mutsje ziet u er heus flatteus uit. De volgende morgen 't haar extra goed uitwassen liefst met een ei- of citroenshampoo en terdege naspoelen met warm water. Droog het met handdoek en/of föhn, zet er een hoedje of mutsje overheen en laat u door de kapper verder mooi maken. Wed den, dat hij verbaasd is over de zachtheid van uw haar? VLECHTJES Misschien is het wel grappig om voor Kerst avond eens iets heel speciaals van het haar te maken, zoals bijvoorbeeld de befaamde kapper Alexander in Parijs hier voorstelt (ter ere van de keizer en keizerin van Perzië)een haartooi opgesmukt met dunne vlechtjes, die in de vorm van bloemornamenten zijn gelegd. De vlecht jes zijn overal wel te koop. Maar brengt u ze liever pas aan, als u de volgende adviezen al hebt opgevolgd, want met zo'n vlechtjes-kapsel kunt u moeilijk bijvoorbeeld eerst nog in het bad stappen. geven. Vanzelfsprekend eerst dc huid even steengoed reinigen met een cleansingmilk of als u een nog jonge, stevige huid hebt met een zachte babyzeep. Wat ook een fijne nieuwe uitvinding is, dat zijn die speciale wascrèmes, die met een klein mini-scheerkwastje over het ge zicht worden aangebracht en daarna met warm water plus alle ongerechtigheden worden vveggewassen. Ze zijn cr in de handel van LAN- CöME en Harriet Hubbard Ayer. Vraag er maar eens naar. MASSEREN Na het bad wrijft u uw hele body in met emulsie of lichaamsolie, die er van elk goed merk zijn en die door uw huid dankbaar opge nomen zal worden. Uw huidje wordt als flu weel zo zacht. Mogelijke haren onder oksels en eventueel op de benen worden met een speciale crème verwijderd (desnoods met een scheerappa- raat; dit gaat wel vlugger, maar ik ben er zelf niet zo dol op. De crèmes zijn beter in het gebruik) Is de voedingscrème op het gezicht tijdens het bad wat ingetrokken breng dan nog een laagje aan en masseer met lichte vingers langs de kaaklijn naar de oren toe (tekening 1), daarna langs de neus en vooral de huidplooi langs mondhoeken (van onderen naar boven) (teke ning 2)Het voorhoofd behandelt u met kleine, cirkelvormige bewegingen, die gerust wat krach tiger mogen worden uitgevoerd, (tekening 3) De huid rondom de ogen is extra-gevoelig. Daar om zou ik het liefste zien dat u voor deze plek ken een speciale crème of olie zou gebruiken, die u zachtjes met de vingertoppen inklopt (te kening 4)De ogcncrèmcs zijn er van Revlon, Arden, Rubinstein, Max Factor en nog enkele inderen. Bij de parfumerie moet u zelf maar eens met een vleugje op de bovenkant van de hand uitproberen, welke u het beste bevalt. Hoofdzaak is, dat de crème heel luchtig is. MASKERTJE Na deze massage-beurt is het fijn om het ge zicht én de hals! te verwennen met een masker. Er zijn tegenwoordig geweidig-fijne mas kers van b.v. Arden, Orlane en Stendhal (beide laatste merken geven een transparant masker, dat zich als een film op de huid hecht en na twintig minuten er in éen geheel weer afgehaald kan worden)Ook Rubinstein heeft een goed- stimulerend masker (Skinlifc)dat ik zelf graag gebruik, omdat het een korte inwerkingstijd nodig heeft en dc huid zichtbaar verjongt. Het is wél zaak, om tijdens het masker even lekker ontspannen op bed te gaan liggen (liefst met de gordijnen dicht en een vochtige pluk wat ten op de gesloten oogleden.) U moet proberen helemaal ontspannen te zijn cn aan niets te denken (wel moeilijk, als u nog niets van de yoga-techniek afweet; maar daar vertel ik een andere keer wel over) Bent u bang uw tijd inmiddels te verslapen een kort tukje zou wél goed doen! zet dan voor alle zekerheid de wekker even, zodat-ie een klein half uur later afloopt. Masker koud afspoe len, een vochtinbrengende crème inkloppen en daarover een foundationcrème, die niet veel don kerder mag zijn dan uw eigen huidkleur (maakt u anders jaren ouder) TWEE UURTJES Als u verstandig bent dan hebt u de nodige voorbereidingen voor het welslagen van uw feest diner al zo tijdig ingedeeld (koken, braden en een fraaie feestdis gereed maken)dat u zo twee uurtjes voor begin van de avond voor u zelf kunt reserveren. Zeg niet, dat dit onmogelijk is. Het is een heilig MOETEN. En uit eigen er varing weet ik, dat het kan! Zet de telefoon af of zorg er voor dat niemand u roept, als er gebeld wordt. Laat een ander dat maar eens opknappen. Sluit u vervolgens op in uw slaapkamer en laat het bad lopen. Kan dit niet, (omdat u niet in het bezit bent van een bad)neem dan een heerlijke douche. Van te voren legt u alle kledingstukken en bijous klaar, die u straks wilt aantrekken. .Nu is het vóór de badpartij dus tijd het hele lichaam eerst een flinke schrobpartij te geven met een speciale massagehandscnoen of niet al te harde badborstel. Droog moet-ie echter zijn. En beginnen bij de ach zo vermoeide voetjes in draaiende beweging naar het hart toe masseren. Eerst benen, daarna armen, voor- en STRALEN Trek nu eerst alles aan, wat er nodig is en ga dan rustig voor de spiegel (bij goed licht!) zit ten om u verder op te maken. Een tikkeltje rouge: ze zijn er tegenwoordig vloeibaar in fles jes (Guerlain!) en in zogenaamde blushing-sticks (Arden, Rubinstein, Revlon)Allemaal om op uw jukbeenderen een extra glanzend accent te leggen en u een stralend-gezond uiterlijk te ver lenen. Eventuele glimneuzen en kinnen worden verwend met een vleugje poeder in huidkleur. Maaaarr. nu de kijkers! Wilt u valse wim pers gebruiken, bést! Maar dan is het wel nood zaak dat u dit van te voren eerst even een paar keer goed geoefend hebt. Want in één keer lukt dit nooit. Geloof me. Ze zijn er van alle merken te kust en te keur, in alle lengten, breedten en fraaie mooie kleu ren) Revlon brengt ze b.v. in Gentle Plum (pruimenkleur)blauw en groen, dus de keuze is heel moeilijk. Een ervaren verkoopster zal u echter wel goed adviseren. Speciale wimpertan getjes zijn er om het aanbrengen te vergemakke lijken! Op de oogleden brengen we een tikkeltje oog schaduw aan in een kleur, die u gewoonweg het meest vindt flatteren. Het is tegenwoordig heus niet meer zo dat dit in de kleur van uw ogen moet zijn. Bij blauwe ogen staat b.v. zil vergrijs of groen heel mooi. En draagt u b.v. iets donkerbruins, dan staat goudkleur weer erg flatteus. U moet zelf maar eens experimente ren. In de holte van het ooglid moet u voor zichtig met het topje van de pink of met een dun penseeltje een bruine schaduw aanbren gen en die goed uitwrijven. Daardoor krijgt het oog meer diepte. Wenkbrauwen worden tegen woordig nauwelijks meer bijgetekend (hoogstens dun geëpileerd)Dun is ook hier de mode. (Vooral NIET scheren, want u krijgt later spijt!) JOSEPHINE achterkant van de romp. Ook de hals niet ver geten. GUL Daarna schudt u met gulle hand één van die heerlijke produkten, die er tegenwoordig in over vloed zijn, om het badderen tot een genoegen te gebruiken. Overigens, u kunt die schuimbaden natuurlijk ook gebruiken onder de douche. Gewoon wat op een natte spons sprenkelen. En dan maar flink soppen! BABY-KWASTJE Wat ik nog vergat te melden is dat het aanbe veling verdient, het gezicht vóór het te-bad-gaan even een beurt met een goede nachtcrème te L'UomoR

Allerhande | 1971 | | pagina 14