Schiphol Frommer: een compleet wegrestaurant Bami Goreng Molde? Eet eens een hors d'oeuvre van paté.... Kwaliteitsverschil geeft de doorslag. MEJ. VAN SANTÉ WIL „FAIR PLAY" Kip en paté CTl Rabat Oploskoffie Proefkantoor MEEST IOTERMTIOMLE ALBERT'S CORNER DUBBELFUNCTIE vers bier WEGRESTAURANT IDEALE LIGGING „STAMGASTEN" Heerlijk, heerlijk Nieuwe macaroni van Durumtarwe golden wonder sausje op? op de kop Paté: meer dan broodbeleg yÖI albert heijr^ Zinvol Nuchter Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld! November- feestdrank Andy helpt u het hele huis grondig en veilig schoon te houden. -Andy voorliet schoonmaken van geverfd houtwerk, keukenkastjes, vloeren, formica, polyestermeubelen, sanitair, ©te» NOVEMBER Al.l.i.itll iiNOE A 7 itik I gauw een AFSLAG NAAR AMSTEL VEEN jMLSMËÈrT NAAR HET HOTEL AMSTEL VEEN HOTEL X- SCHIPHOL FROMMER VAN HET HOTEL AFSLAG AALSMEER TEKEN VOOR EEN AFSLAG VERKEERS LICHTEN AMSTERDAM BAD ,HOEVE\ \dorp In de nachtelijke uren strandt een vliegtuig op de luchthaven Schiphol. De passagiers, tweehonderd vijftig Australiërs zitten korte tijd daarna in de kleine uurtjes te genie ten van een goede maal tijd in de Albert's Corner, die is „verpakt" in hotel Schiphol Frommer. Het personeel van deze Al bert's Corner kijkt nauwelijks meer van dergelijke spoedklus- sen op. Als buurman van onze nationale luchthaven is het sinds de officiële opening van Schiphol Frommer, inclusief Corner, aan veel gewend ge raakt. Eigenlijk kan deze meest in ternationale Albert's Corner van ons land - bestaande uit een restaurant, een bar, een coffeeshop en vier zalen - een verlengstuk van de luchthaven worden genoemd. Manager A. J. de Priester heeft met vol doening kunnen constateren, dat na de opening van het hotel de Albert's Comer niet over gasten te klagen heeft. Pas in september was een lich te daling in het bezoekersaan tal merkbaar. Restaurant The Four Wings, bar Cloude Nine en de coffee shop vervullen een dubbel functie. Ze zijn er zowel voor de gasten van het hotel, als voor de in- en uitlopende bui tenwacht. De heer De Priester bespeurt nog een lichte drempelvrees bij het publiek-langs-de-weg om het kloek uit het landschap oprijzende Schiphol Frommer- hotel, dat het gehele „voe dingspakket" in handen van specialist Albert Heijn heeft gegeven - te betreden. „De mensen kunnen hier gewoon in hun vakantiekleding bin nenkomen. De hele Albert's Corner is (Advertentie) Schiphól Frommer is inder daad gemakkelijk te bereiken. Komende vanuit de richting: Amsterdam of Den Haag be reikt men het hotel met zijn Albert's Corner, door via de af slag Amstelveen en de afslag Aalsmeer te rijden en bij de eerste stoplichten rechtsaf te slaan. Komende uit de richting Utrecht, via de Schipholweg neemt men eveneens de afslag Aalsmeer en slaat daarna bij de eerste stoplichten rechtsaf. vooral ook opgezet als weg restaurant. Dat zouden we graag nog eens willen onder strepen. De bedoeling is, dat we er een breed geschakeerd publiek ontvangen," aldus de AC-manager. Die functie van wegrestau rant wordt nog eens geaccen tueerd door de coffeeshop, die 24 uur per dag geopend is. Tal van weggebruikers, beman ningsleden van vliegtuigen, late passagiers en hotelgasten die niet kunnen of willen sla pen, vullen in de nachtelijke uren de oranje stoeltjes aan de counters en de zitjes. Een bief stuk, een hamburger, een hal ve kip, ook in de uren dat heel Nederland op één oor ligt zijn deze - even smakelijk als altijd - verkrijgbaar. Zonder dat er veel reclame voor is gemaakt, blijken ook de vier zalen, elk met een capaciteit van ruim vijftig man in een behoefte te voorzien. „Vanaf het begin zitten er elke dag gemiddeld drie vol", aldus de heer De Priester, die tal van grote bedrijven geregeld in zijn localiteiten terug ziet komen. „We liggen ideaal voor het gehele westen. Naast onze centrale ligging hebben we ook nog een enorme parkeerge legenheid en dat maakt het voor de klant alleen maar aan trekkelijker". Niet alleen voor de automo bilisten is de Albert's Comer een geliefde pleisterplaats. Per vliegtuig is de bereikbaarheid al even goed. „Vliegvergade- ringen" zijn er daarom ook al geregistreerd. Zakenlieden uit verschillende landen arriveren op Schiphol, gaan via de vaste busverbinding (één keer per uur) of met een taxi naar de Corner, vergaderen daar en keren weer op hun schreden terug. Het geheel loopt, zoals hun chef het uitdrukt, als een goed geoliede machine. Binnen een uur kan een groep van meer dan tweehonderd niet verwachte passagiers aan de maaltijd zitten en dat is dan te danken aan de goede organisatie en de uitgekiende inkoop van eetwa ren. Het kan allemaal in deze „flexibele" Albert's Comer. Dat de bezoekers zich er wel bij voelen, mag blijken uit het feit, dat_ steeds meer „stamgasten" worden gezien. (Advertentie) Ja, van Verstegen Erg gemakkelijk. Met zo'n blokje maakt U in een wip Bami Goreng. Vraag ernaar! Ook blokjes voor Nassi Goreng, Macaroni enz. Nog voor het eind van dit jaar introduceert Albert Heijn in alle SuperMarts een nieu we kwaliteit macaroni. Deze macaroni is vervaardigd uit Durumtarwe, een harde tarwe die een gries levert die ge bruikt wordt voor de produk- tie van de hoogste kwaliteit Italiaanse macaroni. Behalve een betere smaak heeft deze nieuwe macaroni ook een mooiere, gelere kleur dan de normale kwaliteiten. De Durum-macaroni wordt geleverd in schelpjes en elle- boogjes en wordt genoemd „extra kwaliteit". De nieuwe macaroni wordt verpakt in kartons van 500 gram. Op hetzelfde moment worden ook de normale maca roni en de vermicelli geleverd in kartons, voorzien van uit gebreide produktinformatie en interessante recepten. De beroemde culinaire auteur Werumeus Buning heeft in een van zijn boeken, het bereiden van hors d'oeu vre vergeleken met een vorm van dwangarbeid. In derdaad is het samenstellen en maken van zo'n uitge breid voórgerecht een zeer arbeidsintensief werkje. Daarom is het zo plezierig dat AH thans een zeer speciale aanbieding op het gebied van de patés heeft, want door de enorme variatie op dit gebigd kunt u in no-time uw gezin en uw gasten een geweldige scho tel voor ogen toveren zonder dat u daar eindeloos voor in de keuken hoeft te i staan. U koopt van alle soorten paté de hoeveelheid die u nodig heeft en daarbij vestigen wij spe ciaal uw aandacht op de paté Breton (de naam zegt het al, naar Bretons recept samenge steld) per 100 g ƒ0.89; de paté de Palerme (met warm-zuide- lijke smaak van paprika, to maat en piment) 0.84 per 1001 de pate Noisette (met heerlijke CT^Cs hazelnoten die voortreffelijk passen bij de smaak van de lever!) per 100 g ƒ0.95; de paté Vieux-Temps: per 100 g ƒ0.84; de paté de Campagne (bereid volgens een oud recept uit de Ardennen) 0.79; de paté Forestier aux champignons (verrukkelijk krui dig met veel champignons) in de prijs van ƒ0.89; de paté Paysan (een grove boerenpaté die zeer krachtig van smaak is) 0.58 per 100 g; de paté Klein Boerke (u begrijpt het wel: naar oud Vlaams recept) ƒ0.69; de paté de Foie maigre (iets voor de „lijners") ƒ0,59 en de paté a la Chatelaine (een heer lijke paté met fijne kruiden, een vleugje knoflook en wat madeira) ƒ0,79 per 100 g. U neemt een grote schaal die u voor de variatie eens bekleedt met aluminiumfolie. Daarop schikt u in volgorde uw patés. Leg tussen de verschil lende soorten wat takjes peter selie, wat parten tomaat, wat schijfjes citroen en zet in het midden een klein kommetje met mosterd voor degenen die nu' eenmaal tot de mosterd adepten behoren! Zo hier en daar een knisperig blaadje sla uit het hart van de krop doet het natuurlijk ook altijd zeer Zet schalen met verschillende soorten brood, toost, crackers e.d. op tafel alsmede een schaal tje met boter en klaar bent u voor een fantastische ouverture. Tenminste als u ook uw uitver koren wijnen op tafel hebt ge zet. Een Bordeaux als Chateau de Carles (ƒ4.95) past goed bij deze keur van patés. De meeste patés zijn eigenlijk niet bedoeld als wat in ons land zo treffend „brood-beleg" ge noemd wordt. Heel logisch ei genlijk, wanneer men bedenkt dat de boterham eigenlijk een specifieke Nederlandse uitvin ding is, evenals de belegde broodjes. In geen land ter we reld worden er zoveel geconsu meerd als bij ons. In de paté-producerende lan den echter, eet men bij de paté een stukje brood of een toostje en vele patés zijn minder ge schikt om te smeren omdat ze grover van samenstelling zijn en ingrediënten bevatten die zich nu eenmaal niet laten smeren. De ware paté-genieters eten dus blokjes of hapjes paté met als achtergrond-begeleiding eens een stukje toost of knapperig stokbrood. Braad een kip aan alle kanten mooi goudbruin in de boter en laat het gevogelte, voorzien van zout en vers gemalen peper naar smaak, op een zacht vuurtje gaar worden. Giet er een kwartiertje voor het serveren een glas goede madeira bij en bedruip de kip regelmatig. Versier verder de kip eens op de volgende manier: U bakt zoveel sneden brood zonder korst als er disgenoten zijn, heerlijk in wat boter mooi goudbruin. Op ieder van deze knapperige broodjes legt u een plakje paté en wel de paté a la Chatelaine. Leg de kip op een verwarmde schotel, leg er de paté-canapé's omheen, maak de jus van het vuur af met een stukje verse boter en serveer die er apart bij. Serveren met een macédoine van groenten. Deze groenten uit blik goed uit laten lekken nadat ze even afgespoeld zijn met koud water en ze vervolgens warmen met een stukje boter. (Advertentie) gebruik FAIUT BRUSH OUT HAIRSPRAY ^en. QWrnnn van Indola topprodukt yjfa'u) Bij uw kapper, drogist of parfumerie. In een wip een pittig kopje koffie met reuze pot O 7S 200 gram ^0% (Advertentie) der prettig, al is het dikwijls heel erg moeilijk begrip te kweken voor bepaalde beslui ten die in de ondernemings raad genomen worden. Meest al wachten haar kritiek en lof na afloop van een bijeenkomst van de ondernemingsraad. Op de vraag hoe zij het vindt als „officiële opener" op te treden, schiet zij in de lach en zegt: „De uitnodigingsbrief was binnengekomen tijdens mijn vakantie. Ik moet u eer lijk zeggen, dat ik me rot schrok, zo'n officiële brief was het. Maar achteraf vind ik het gewoon leuk en ook erg zinvol dat een personeelslid er op deze manier bij betrokken wordt. Erg leuk vond ik ook de re actie van mijn zusje die het nieuws in de krant gelezen had. Toen ze me opbelde zei ze trots te zijn dat haar zus „prinsessewerk" zou gaan ver richten." Maar mej. Van Santé loopt bepaald niet van trots naast haar schoenen. Daar voor is zij net iets te nuchter. Een nuchterheid die nog eens wordt onderstreept als wij haar vragen of zij bij volgende ondernemingsraad- verkiezingen een eigen cam pagne gaat voeren: „Bepaald niet. Zeker ga ik geen af fiches voor mezelf aanplak ken. Ik heb tenminste nooit gehoord dat president Nixon dat zelf wel doet." nu niet alleen in beugelflessen maat ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 S Roer gelijke delen grape- fruit-sap, Cointreau, gin en 5 droge witte wjjn goed door elkaar met geschaafd ijs. S Serveer deze geurige com- binatie in tumblers en zet er een paar rietjes in. Vervolg van pag. 1 Maar heel anders is het als het om algemene zaken gaat die de goede verstandhouding in het bedrijf kunnen bevor deren. Dan moet er over ge praat worden." Deze contacten met de men sen die zij vertegenwoordigt vindt mej. Van Santé bijzon- Vervolg van pag. 1 systeem dat in 1962 voor het eerst in Engeland werd toege past. Het systeem berust op het opvijzelen van betonnen blokken in de kern en het gelijktijdig meevijzelen van stalen kolommen in de gevel. Uniek in de wereld was de bouw van een proefkantoor links van het hoofdkantoor. Dit model was op ware grootte van een bepaalde hoek van het kantoor in aanbouw. Een dergelijk proefkantoor mag misschien overdreven aandoen en overbodige kosten suggereren, maar het heeft zijn nut meer dan bewezen. Door al die studies in dit kleine gebouwtje is een aan zienlijke besparing verkregen doordat men dankzij de daar verrichte onderzoekingen pre cies wist hoe het moest. Voorts zal dit voormalige proefkan toor een nuttige bestemming krijgen. De le verdieping wordt bestemd voor kantoorruimte, terwijl op de begane grond twee ruimten worden benut als vergaderzaal of leslokaal. Een Sunlight produht.

Allerhande | 1971 | | pagina 7