1PW f KOFFIE HUB fijnste koffiebonen cotfeïnevrij fxoaxuï..-vöor iedereen! J 7? Vijftien jaar bouwen Duizenden kruissteek] es Chateau Grand Barrail fÉÉ Kersen bonbons i». /|95 45 120 berijmde chocolade letters bij AH Oploskqffie van een betere kwaliteit tegen zelfde prijs ......lechtmuetsgtow Nieuwe AH- filialen Wijn van de maand bij AH: vers bièr want alle waar is naar zijn geld Verbeteringen in PMC-catalogns Met aandacht Investeren PMC-concsrten Originele import uit Italië inhoud Um 34 stuks Cfi albert heijn 2J kilo Zes soorten •yOl albert heijn Rijmpje fles 0.30 liter NOVEMBER ALLERHANDE 5 zo'n s in huis n cadeau. Speciaal gebrouwd en gelagerd (Advertentie) CAdvertentie nu niet alleen in beugelflessen maat ook in pijpjes (nog niet in aüe filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 Pijpje 48 i i - M M iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiriiiiiiiiiiinMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tiinnminimimimiiiiiiiiiiiiiimm iiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiHHHHHiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiMiimiiiiiiiimiimimiiiiimiiiiiiiiiiminiim In de PMC-catalogus van ok tober 1971 zijn helaas een paar fouten geslopen nl. pag. 41: de bestelnummers van de dekbedhoezen zijn niet vermeld. Deze zijn: F-563 „Linda" F-564 „Elles" F-567 „Cecil" 1-persoons F-668 „Cecil" 2-persoons pag. 42: de prijzen en bestel nummers van de „slip-over" matrassen zijn niet vermeld. Deze zijn: C-511 matras 80x 190 73,— C-512 matras 90 x 190 82, C-513 matras 90x200 86, C-525 matras 120 x 190 105, C-526 matras 130 x 190 114, De op deze pagina vermelde prijzen en bestelnummers heb ben betrekking op de „slip over" hoes en dus niet op de matrassen. pag. 65: het gewicht van het stoomstrijkijzer is 1570 gram. pag. 76: de clubprijs van de hangmat is 52, In de laatste twee maanden van dit jaar opent Albert Heijn N.V. nog vijf filialen.. Dat was op 11 november in Leidschen- dam, Liguster 4 en op 17 no vember aan de Goirlestraat 37 in Tilburg. Voor de maand december staan nog op het programma: Alblasserdam, (Makado-Center 41 op 1 de cember), Maastricht, Schar- nerweg op 8 december en op 15 december in Hilversum aan de Kapittelweg 267. fflk Er moest een miniatuurstad komen met een stadskern en moderne Wijken er omheen. Het ene huisje volgde het andere op. Hij maakte hekjes, poortjes, ornamenten, wind- vaantjes en villaatjes (de raampjes worden uitgesneden met een stanleymes; de ven sters zijn van doorzichtig cello- faanpapierbij één huisje kun nen de raampjes open en dicht worden geschoven) Een kasteel is in wording (pas de muren staan er), het villapark is nog maar in teke ning. Evenals de gothische kerk met kerkhof. Het stadje „Mari- nodam" is nog niet klaar, maar er wordt aan gewerkt! Jans toekomstdroom: een verhoging voor het stadje waaronder elektrische bedra ding, zodat straten en plein tjes 's avonds door lantaarns verlicht kunnen worden. ,Maar dit duurt nog wel een paar jaar. Zoveel tijd heb ik nou ook weer niet. Sommige huizen vergen veel tijd. Ze moeten wel drie of vier keer worden overgemaakt." gemid deld kost het maken van zo'n pand 14 uur). Het blijft echter wat knut selen betreft niet bij de schep ping van MarinodamVan Nispen maakt ook olieverf schilderijen, pentekeningen en... meubels voor zijn eigen huis dat vol staat met zelf ge bouwde kasten, kastjes en stoelen. Het gezegde: „wat zijn ogen zien dat maken zijn handen" gaat zeker bij de inventieve baardige Jan op, die in Breda woont aan de Van Hogendorp- straat 54. Jan van Nispen uit Breda (31 jaar en studerend) is een veel zijdig persoon. In 1955 verza melde hij als iedere jongen autootjes en wilde daarvoor een bestemming hebben. Ze moesten rijdeyi over wegen, langs huizen en een kerk. In plaats van ze te bouwen met blokken ging Jan ze teke nen op schaal, aangepast aan de grootte van de autootjes. Van het een kwam het ander. Hij tekende huizen en een kerk op een kladbloc en plakte twee velletjes samen om wat stevig heid te krijgen. Hij tekende toen alleen de voorgevels en knipte die uit. Ideeën groeien. Ten slotte ging Jan over op steviger tekenpapier en maakte echte huisjes met muren, die aan zij- en achterkant wit bleven. De geveltjes waren snoezig, maar 'het geheel hield toch niet lang stand. Dun karton bracht uit- korhst. In combinatie met Vel- pon. Nu maakte Jan echte stevige huisjes en lakte de daken. De rest deed hij met viltstiften. Eenmaal zover was Jan van Nispen niet meer te houden. TLIei verhaal is al bijna zo oud als de wijn zelf en het speelt hoe kan het anders in Frankrijk. Tijdens een grandioos banket vroeg de gastvrouw aan haar tafel heer, een wijze oude rechter, welke wijn men volgens hem hoger moest aanslaan, een Bordeaux of een Bourgogne. En de rechter antwoordde: „Mevrouw, de studie der stukken in deze zaak is zo ongemeen boeiend, dat ik mijn oordeel telkens weer een week verdaag"- A1 kan men het in principe met die wijze rechter eens zijn, wij konden ons oordeel niet verdagen toen wij in de Franse wijnstreek Bordeaux op een grote partij wijn beslag konden leggen. Een werkelijke wijn van klasse, een 1967 Cha teau Grand Barrail Lamarzelle Figeac, deze maand november als „Wijn van de maand" bij AH. T Tet wijngebied van Bor- ra deaux omvat een stevig stuk Frankrijk. Wanneer we de stad Bordeaux zo'n beetje als middelpunt nemen, dan strekt dat gebied zich zowel zestig kilometer ten noorden als zes tig kilometer ten zuiden van de stad uit. En pal ten oosten van de stad Bordeaux, daar vindt men nu dat beroemde gebied Saint Emilion. Het is met Saint Emilion net als met alle schone dingen op aarde: het is niet zo groot. Een zesentwintig vierkante kilome ter is er met wijndruiven be plant, maar al eeuwen brengen zij een product voort, dat door de kenners overal ter wereld met ontzag wordt begroet en met aandacht wordt gedron ken. "Dordeauxwijnen kennen vele schakeringen en de oor zaak is te vinden in het ver schil van bodemgesteldheid. Een grond waarin leem zit geeft niet alleen een druif met een hoog alcoholgehalte, maar ook een donkerrode wijn. Dat is nu bijvoorbeeld in Saint Emilion het geval. Diep rood, men mag zeggen: diep robijnrood, is de 1967 Chateau Grand Barrail, die wij voor u uit Saint Emilion haalden, het oudste wijndistrict van Frank rijk. Maar dat is niet alles. Deze 1967 Chateau Grand Barrail is een MDC, een Mise du Cha teau, een wijn op het kasteel van afkomst gebotteld. Een wijn bovendien, met de onder scheiding: Grand Cru Classé. Een Saint Emilion is prac- tisch altijd lang houdbaar en dat geldt zeker voor de 1967 Chateau Grand Barrail. Een wijn met een door en door volle smaak en een zachte af dronk. De Chateau Grand Barrail heeft op dit moment het ni veau van kwaliteit reeds ruimschoots bereikt, maar ze ker is dat enige jaren opslag dat niveau nog aanzienlijk kan verbeteren. Een wijn eigenlijk om voor wie over iets van kelder- of andere ruimte beschikt een beetje in te investeren, waarbij wij ook denken aan de uitspraak van de wijnkenner Allan Sichel: „Wijnen, die een prachtige en safe geldbeleg ging vormen". rn nu het woord „geld" ge- vallen is en wij u bij de 1967 Chateau Grand Barrail de verzekering kunnen geven dat het om een wijn van werke lijk hoge kwaliteit gaat nu durven wij de prijs dan ook uitzonderlijk laag te noemen: 8,45 gulden. Deze maand als „Wijn van de Maand" bij AH, maar niet in alle filialen. Wij ontvingen van enige be zoekers het verzoek om het programma van te voren bekend te maken. Onderstaand het programma voor de concerten op 15 januari 1972 in Amster dam en op 17 januari 1972 in Arnhem, Wijzigingen voorbe houden. Mozart: Divertimento KV 138 Sibelius: Vioolconcert Tsjaikowsky: Serenade Wagner: Ouverture Tannhauser Wat goed kranten lezen al niet voor voordelen biedtToen me vrouw Ukkerman Petit (57 jaar) in de krant las dat men in Italië jute en katoenen kleren ging borduren, dacht zij „dat kan ik ook". Ze liet het er niet bij zitten, kocht een lap grove jute en liet er door een naaister een lange broek van maken. Daarop klom zij „in de naald" en begon het kledingstuk te borduren met guirlandes en bloe men. Dit is nu ongeveer 15 jaar gele den, maar mevrouw Ukkerman bor duurt dapper voort: een raadsel dat zij er tijd voor heeft, want ze heeft een full time job als secretaresse bij de Hoogovens op de kwaliteits afdeling. Daarnaast ploetert zij nog in een moestuin van 800 m2 en in een boomgaard, die aandacht eist. Dit is een „must", want anders blijft er van alle zelfgekweekte groenten, kruiden en fruit niets over. On kruid groeit hardNa de oogst gaat alles in een diepvriezer, zodat de Ukkermans het hele jaar verse groenten en fruit eten. Ondanks al deze plichten houdt mevrouw Ukkerman haar hobby in hoge ere. Ze koopt eerst een lap stof en laat zich daardoor inspire ren. Op een afgescheurd stuk gaat ze borduren. Als het' werkstuk naar haar zin is geslaagd brengt ze het naar de naaister, die er een rok, blouse, pantalon of jurk van maakt. Eens heeft mevrouw Ukkerman 1 y2 jaar over een jasje gewerkt (1769 werkuren). Maar het resul taat is dan ook verbluffend. Het is uitgevoerd in de kleuren van de rook van de hoogovens: teer rose, lila blauwig en alle tinten grijs. Eén jurk is geborduurd met be staande offerbeelden uit Peru. Soms maakt zij ceintuurs bij haar creaties of borduurt er schoenen bij (model ontworpen door Jan Janssen). U begrijpt het al: mevrouw Uk kerman gaat hoogst origineel ge kleed. Ze komt op een feest of theevisite nooit iemand tegen met dezelfde jurk of rok...... Boven dien zijn de kleren die zij maakt oersterk. Ze gaan nooit kapot en zijn na jaren nog als nieuw. Hoe zij aan de motieven komt? „Ik teken zelf een dessin op ruitjespapier. En dan borduur ik maar een eind weg. Van de jasjes die ik maak (voor over pakje, jurk of broek) zie je geen stof. Alleen maar duizenden en dui zenden kleine kruissteekjes. In een regenboog van kleuren. Wie er meer van wil weten, het adres van mevrouw Ukkerman-Petit is: Kleis 63, Uitgeest N-H. Telefoon "s avonds na 18 uur: 02513-2492. M0NTRI0L De oploskoffie onder Al- bert Keijn-merk is van be tere kwaliteit geworden. Van nu af aan wordt dit produkt rechtstreeks ge ïmporteerd uit koffieprodu- cerende landen en in eigen bedrijf gemengd en verpakt. De kwaliteitsverbetering houdt géén prijsverhoging in; de prijzen voor de vertrouw de thans gemoderniseerde glazen potten blijven zoals ze zijn: 200 gram Rabat 3,75, 100 gram Bongo ƒ2,12 en 50 gram Bongo 1,26. Tot dusverre betrok AH de oploskoffie. die onder eigen mérk wordt gebracht, op de Westeuropese markt. Verschei dene koffieproducerende lan den zijn al enige jaren met stij gend succes bezig zelf oplos koffie te maken en de kwa liteit is inmiddels dusdanig hoog, dat het voor de hand ligt tot invoer over te gaan. Voor AH betekent dit import vanuit het koffieland bij uit stek Brazilië en in de toekomst enige landen in Oost-Afrika. Produktie van oploskoffie ter plaatse, dus bij de- plan tages, wordt zonder meer ge zien als kwaliteitsverbetering. De oploskoffie moet nog wel worden gemengd, d.w.z. dat de smaak door melangeren van diverse soorten wordt aange past aan die van hej Neder landse publiek. Voor'het men gen en vacuüm verpakken heeft AH een nieuwe instal latie aangeschaft. Een kwart van alle oplos koffie in Nederland wordt door AH (onder eigen merk) verkocht. Oploskoffie, zo wij zen onderzoeken uit, wordt vooral gebruikt door alleen- Ruikt niet, wordt niet vochtigDaar zit Cat's Pride in. Dat absorbeert, deodoriseert. Houdt de kattebak schoon en fris. •per zak, staanden en (meestal in de ochtenduren) door huisvrou wen. Huisvaders blijken min der liefhebber te zijn, hoewel oploskoffie toch pure koffie is. Dit produkt wordt door de fabrikant uit gewone koffie gefilterd, uit het aldus ver kregen extract wordt het water als het ware gecentrifugeerd en wat dan overblijft is de poeder. Ieder jaar worden er in ons j land zo'n zestien miljoen choco- j ladeletters gekocht, letters die j in gewicht steeds zwaarder I worden. In 1970 woog de cho- coladeletter gemiddeld 90 gram, j in 1964 nog maar 80 gram. Bij AH zijn de letters qua gewicht in de afgelopen jaren hetzelfde gebleven. De kwali teit is gelijk aan de bekende AH Delicata chocolade, daar wij de letters in onze eigen in 1966 vernieuwde chocolade fabriek produceren. Wel is het assortiment uitgebreid met grotere dus zwaardere letters (200 g.). Het totaal assorti ment van AH bestaat uit 120 verschillende letters. Door een eenvoudig reken sommetje is aan die 120 te ko men. Er is een 200 gramsletter in melk en puur, een 100 gramsletter in melk en puur, een 50 gramsletters in melk en een 100 gramsletter in melk-hazelnoot. Deze zes soor ten zijn er in twintig uitvoe ringen: de letters van het al fabet minus I, Q, U, X, IJ en Z. De meest gekochte letter is die van 100 gram, prijs daar van 1,De andere prijzen: 50 gram (een typisch schoen- artikel voor kinderen) 0,50, 100 gram melk-hazelnoot 1,40 en 200 grams 1,85. En kost Omdat chocoladeletters nu eenmaal geschenken zijn van de Sint is AH gever en ont vanger zoveel mogelijk tege moet gekomen door de letters niet alleen in een fleurig jas je te verpakken, maar op die verpakking tevens een rijmpje te zetten. Die rijmpjes slaan op elk gezinslid, op pa en ma, op opa en oma, op grote zus en grote broer, op kleine zus en kleine broer. Die rijmpjes behoeven de aankoop van de letter be paald niet te bemoeilijken. Integendeel zelfs, want wie rijmen wil en kan doet er toch nog wel een zelfgepleegd vers bij, wie niet kan dichten weet dat het geschenkje toch een passend poëtisch tintje heeft. smaakvanbier wordt in belangrijke mate bepaald door de hop. Albert Heijn heeft nu Dubbel Gehopt Bier. Bier met een karaktervolle extra pittige smaak. Voor iedere liefhebber van bier is dit een •smakelijke verrassing. U proeft weer bier zoals het echt moet smaken...

Allerhande | 1971 | | pagina 5