3 Twee weken aktie |wijn, kaas en patél SHERRY- WIJNGAARD VAN AH IN SPANJE Braadworst WINKELTJE Belegen Boerenkaas MARY'S Cd albert heijn wwwwvww Unieke gids voor creatieve kookkunst jFRANSE SFEER IN AH-FILIALEN XWWWWWx Eigen karakter Eerste kelder °p terrein van ..Myrian dè HOLLAND want alle waar is naar zijn geld! Vers fruit op z'n best. Bij AH 01 albert: heijn NOVEMBER ALLERHANDE „Er is echt geen enkel argu ment te bedenken waarom er niet in elke Nederlandse keuken een flinke rol aluminium huishoud- folie zou zijn. Want dit is nu eens een hulpmiddel dat niet duur is, overal makkelijk te krijgen, niet moeilijk in het gebruik en dat ons niet alleen veel werk bespaart en dikwijls juist onaangenaam» werk maar dat zo eindeloos veel mogelijkheden biedt voor de ware creatieve kookkunst". Dit schrijft Wina Born in haar inleiding op het voor Nederland unieke boekje „De Rol van Folie" dat vanaf 25 november een maand lang in de A.H.-filialen voor de prijs van 1,98 te verkrij gen is. In de roos Het is zonder meer te verwach ten, dat dit boekje een schot in de roos is. Want er zullen nog maar heel weinig huisvrouwen (en mannen) zijn die vertrouwd zijn met alle mogelijkheden van het geweldige hulpmiddel alumi nium folie. Wina Bom zet al'deze mogelijkheden beknopt, goed geïllustreerd én in haar bekende heldere schrijfstijl uiteen. Ze is zoals altijdóveral erg prak tisch, vandaar ook dat zij hon derd recepten geeft, waarop „u zelf eindeloze variaties kunt be denken, want ze geven u alleen de weg aan die u kunt inslaan" Een extra voordeel is, dat dé re cepten overzichtelijk zijn gegroe peerd en dat het boek voorzien is van een praktisch register. Als u in een halfuurtje tijd heel veel wilt weten over „de rol van folie" in uw keuken, moet u be slist dat nieuwe boekje meene men. Vanaf 1 januari is het uit sluitend verkrijgbaar via de Li- brah-service, postbus 7840, Am sterdam, voor 3,-. Rechtsboven: Après ski met een goed glas in de hand.... Rank gauchopak in beige Or ion dat om het lichaam sluit als een handschoen. Met ver schillende accessoires kunt u er steeds anders in uitzien. Combineer het met een gek ke ceintuur en shawl als een nu.-u: uk et stenen van strasz. Dat mag ook. Als u het in de namid dag draagt.... Rechtsonder: Naar maar waar: het regent ook wel eens in wintersportoorden. Wees erop voorbereid met deze midiregenjas van witte waterafstotende stof (polyes ter en katoen). Het mooiste: hij kan ook'nog als avond mantel dienst doen. Er zit een rand namaakbont om die er een gekleed geheel van maakt. Linksboven: Après ski bete kent zich ontspannen, lezen, lummelen, gezellig in de lounge van het hotel met een paar vrienden napraten over een moeilijke afdaling. Na het skiën willen we ons graag in een goed pak steken. Wat dacht u van dit pantalon-en semble van een dubbel ge weven jersey (zit heerlijk soe pel). Het dessin is vrolijk: blauwe en rode gestyleerde bladeren op een geei fond. De tuniek sluit met een rits. Op de plaats waar de taille zit een met gaatjes geperfo reerd centuur, zo breed als een maagband. Wie gaat er straks mee Racletten eten? .Linksonder: U begrijpt wel dat er onder het skipak soe pele lingerie moet huizen. Broekje van lycra met dubbe le versterking en steungeven de beha, die nergens strak zit. Uitstekend voor iets zwaardere figuren. (Foto Triumph WALA NV) Dat wijn en kaas bij el kaar hoorden, was allang bekend, maar dat paté een „beste derde" is, gaat Albert Heijn u bewijzen tijdens een speciale „Wijn, kaas en paté-ac tie" van 18 november tot en met 1 december. Om de „Franse sfeer" op te roepen, is er natuurlijk de Pinard (in fles èn in karton) en uiteraard een Bourgogne.. Maar ook twee nieuwe wijnen: La Roche-'Vineuse (wit) zeer geschikt bij fondue en een Chateau de Carles (rood), een '67-er van het huis Chastenet. Veel kaas, waaronder drie soorten Boursin, Gourmandise, Port Salut en natuurlijk. Camem bert en Brie. Plus een kant - en - klaar - Fon due - pak en tubes met heerlijke inhoud voor op toostjes. Vanzelfspre kend ontbreken de Dana- blue en de plakken Em- menthaler niet. En dan tenslotte: zestien patés, waarvan we slechts de twee grote uit- springers willen noemen. C De Paté Forestier aux Champignons en de Paté Breton. Allemaal tijdens dé „Wijn, kaas en paté-ac- tie", van 18 november tot en met 1 december bij A.H. ZZ Ook in de Albert's Cor- s' ners wordt extra aan- dacht aan kaas besteed en wel in de periode van 8 november tot 5 decern- ber. Er worden o.a. spe- ciale kaasgerechten ge- serveerd. ïn Amsterdam is een boetiekje geopend, dat wie weet mis schien wel navolging verdient. Heel prozaïsch gezegd is het een schoonheidssalon van schoon heidsspecialiste Lida Klap, al veertig jaar in het vak. Een beet je romantischer is het, om te ver tellen dat het een winkeltje an nex salon is, waar iedereen'ma- ke-up middelen mag proberen, mag goed- en afkeuren voordat' er eventueel gekocht wordt. Geen dagcrèmes bijvoorbeeld, want daarvan kunt u de werking pas na enige tijd vaststellen, maar lipsticks of oogschaduw, 'of een paar valse wimpers, of een rouge, in die orde. Want bij de aankoop van der gelijke make-up artikelen ver gist men zich maar al te vaak in de kleur, heeft mevrouw Klap geredeneerd en kwam aldus tot de oplossing: laat de mensen eerst op het eigen gezicht probe ren, dan is vergissen bijna uitge sloten. ten en de eerste ondergrondse sherrykelder van Jerez zal zijn. Intussen worden in een andere bodega ruim zesduizend vaten opgeslagen; gasten kunnen de; wijngaarden, het gastenhuis, de- persen en de bodega's bezoeken. Waarom speciaal deze wijngaard, „Myrian de Montegil"? Omdat juist de' wijnen, ajkomstig van deze wijngaard hebben bijgedragen tol de voorspoedige ontwikkeling van de A.H. sherries. Door nu deze wijngaard te reserveren voor A.H. wordt het behoud van het eigen karakter van de A.H. sherries ge garandeerd. Garvey dat Albert Heijn in Jerez de Montegil. Het is de eigenlijke de la Frontera vertegenwoordigt naam van de blinde dochter van en het is ook Garvey, die kort ge- de vorige eigenaar en bij 'aan- leden de wijngaard aankocht. koop werd besloten die naam te harer ere onveranderd .te laten. Montegil" wordt druk gebouwd De eigen sherry-bodega in Je- aan een kelder, die straks twaalf- rez draagt de naam van: Myrian duizend vaten sherry kan bevat- PER 500 GRAM Het idee van haar probeer- winkeltje deed ze in feite op in Londen. Waar ze een dergelijk iets aantrof, het winkeltje heet ,,'t Smoeltje", het is nog niet zo lang open en het is te vinden in Am sterdam in de eerste Bloem- dwarsstraat nummer acht, mid den in de Jordaan. Sinds geheel Jeruzalem in han den van Israël is, is er dicht in de buurt van het oude, ommuur de Jeruzalem een gloednieuwe stad verrezen, allemaal flats. On langs is in de' Verenigde Naties geprotesteerd dat Israël daarmee het karakter van Jeruzalem te veel verandert. Antwoord van premier Golda Meir op deze opmerking: „Wij maken van Jeruzalem wat wij willen en niet wat anderen mis schien graag zouden zien". Mevrouw Meir "woont overi gens op een éénkamerflat bij Tel Aviv nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar), F £3 O £3 00 VOLVET v* O O O %°12 71°2 .oViHh/o, Verse fijne GROENE 500 gram,»» Kan zowel worden gebakken als gegrilled. Heerlijk bij iedere warme maaltijd, in het bij zonder bij koolsoorten of in stamppot. Ook bij rijst en spaghetti of warm op brood, met wat mosterd, is braadworst erg lekker. Mary Schuurman, tv-omroep- ster voor de Tros, heeft een boek geschreven. Een kookboek wel te verstaan en dan nog eens een kookboek speciaal voor mannen. Ze noemde het 'Kokkerel' en het zal hoogstwaarschijnlijk deze maand al in de boekhandel ver krijgbaar zijn. Het is overigens niet haar eerste kookboek, en het zijn ook niet haar eerste recepten speciaal gericht op mannen die graag een goed diner bereiden. Verrukkelijk als zoet dessert - suiker hoeft er helemaal niet bij - en erg lekker als voorafje met Ardenner ham geprijsd naar gewicht per kilo Dit rijkskeurmerk staat op de belegen boerenkaas. Het garan deert de echtheid. Bereid uit 100% verse, volle melk, zó van de koe. Zacht en aromatisch van smaak. Kaas van de boerderij, kaas om van te genieten. „Wees aardig tegen de mensen die u ontmoet terwijl u hoger stijgt op uw carrière-ladder, u zult ze namelijk ook weer tegen komen als u naar beneden valt" (gezegde van de Amerikaan, ge heten Jimmy Durante). Geldig t/m 20 november

Allerhande | 1971 | | pagina 3