AH-VAKANTIEREIZEN: PROGRAMMA VAN TOPPRODUKTEN VOORRANG VOOR voor beloof! vreugde ALBERT HEIJN REIZEN: Geselecteerde bestemmingen Ingebouwde verzekering VERGETEN GROEP *&\oêêcA KOSTEN VEILIG REIZEN MET SUPER TOESTEL MIRO-AH BESTEMMINGEN RESERVEREN Spectaculaire! kinder kortingen Boerenkool met Gelderse Rookworst VI?5 l\Ch albert heijny Ch Diepvries Boerenkool Ch Gelderse Rookworst Voor de auto Knorr soepen zijn, evenals andere grote merken, goedkoper bij Albert Heijn Volledige zekerheid Grote organisatie DUIDELIJKHEID ZEKERHEID vers bier Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld mmÊMÊÊm Pak 750 9ramlo Super DC-8 Uitvoering In de zaal Knorr Kippesoep zakje Knorr Tomatensoep Knorr Groentesoep zakje 645 ALLERHANDE NOVEMBER Waarom heeft Albert Heijn zijn service-verlening aan de klant nu uitgebreid met complete vlieg- en autoreizen naar het buitenland en vakanties in Nederland. Het antwoord komt van J. Sybesma, hoofd van AH's één jaar jonge Afdeling Nieuwe Activiteiten: „In het beste dingspatroon van de Nederlanders is dui delijk een verschuiving waar te nemen van de directe levensbehoeften naar meer duurzame zaken. In die laatste groep is de vrije-tijdsbesteding de snelst groeiende markt. En juist daar ligt voor een bedrijf als het onze een duidelijke taak." „De vakantieganger heeft immers recht op volledi ge zekerheid. Hij moet blind kunnen varen op de ga ranties, die hem op papier gegeven zijn. Welnu, Al- bert Heijn kan hem die zekerheid ten volle geven, omdat wij met onze naam borg staan voor de beloof de honderd procent vakantievreugde. Albert Heijn kan zich domweg niet permitteren om met handige lokprijzen een produkt te verkopen, dat maar ten de le beantwoordt aan gedane beloften. Wij hebben ons dan ook lang tevoren terdege gerealiseerd, dat Albert Heijn op de reismarkt alleen kans van slagen heeft, La Colina in het Spaanse Torremolinos is onbetwist één van de meest luxueuze appartementencomplexen aan de zon overgoten Spaanse kust. Eén van de topbestemmingen in Italië: Caravelle. als een topprodukt wordt aangeboden, dat elke kri tiek moeiteloos kan doorstaan. Als je konsekwent van dat standpunt uitgaat, kan de klant er alleen maar beter van worden. Wij overdonderen Neder land niet met honderden bestemmingen, die rijp en groen bij elkaar zijn geraapt. Wij voelen niets voor een vakantiepakket, waarin je door de bomen het bos niet meer kunt zien. Integendeel: door stren ge selectie hebben we bereikt, dat de hotels, bunga lows, vakantiekruisers en appartementen, die wij aanbieden stuk voor stuk voldoen aan hoge kwali- teitseisen. Het zijn bestemmingen, die je je beste vriend van harte zou willen aanraden".' Manager C. H. M. de Bruin van Albert Heijn Rei zen N.V. voegt er nog aan toe: „De toekomst van de vrije-tijdsbesteding ligt duidelijk in de handen van de grote organisaties, die kunnen concurreren tegen machtige kapers op buitenlandse kusten. Vandaar de fusiekoorts, die de laatste jaren door de reiswereld jaagt. De kleine ondernemer mist de slagvaardigheid en de macht om op kritieke momenten een vuist te maken in het belang van de klant. Dit in tegenstel ling tot Albert Heijn, die als gevestigd grootwinkel bedrijf beschikt over unieke mogelijkheden. Wij hebben een moderne organisatie en een netwerk van verkooppunten, die volledig zijn ingespeeld op een klantenkring van ruim 2 miljoen Nederlanders. Deze mensen kennen de kwaliteit van onze 'producten en verwachten nu van onze vakantiereizen niet anders." I Bij de samenstelling van het vakantiepakket is uit gegaan van twee dwingende voorwaarden: redelijke prijzen volledige garanties Om aan deze voorwaarden te kunnen voldoen, werd de Ne derlandse en Europese vakantie- markt in de afgelopen maanden intensief verkend en onderzocht. Hierbij werd onder meer gelet op de ligging van hotels en apparte menten, op de aanwezige voor zieningen voor kinderen, op de hygiëne, het eten, het manage ment en de excursiemogelijkhe den. Bij dit onderzoek door reisdes- kundigen bleek overduidelijk, dat slechts een beperkt aantal ac commodaties voldoet aan de strenge eisen, die Albert Heijn voor zijn vakantiereizen heeft gesteld. Logisch gevolg daarvan is, dat het aanbod bewust beperkt is gehouden. .Albert Heijn gros siert niet in bedden, maar wil een goede vakantie aanbieden". In het reisprogramma is be wust gestreefd naar duidelijk heid en openheid. Geen gegoochel dus met extra's, verwijzingen, sterretjes en voetnoten. De ko lommen vertellen u ronduit en zonder omwegen, wat er betaald moet worden voor een vakantie: één prijs voor het hoogseizoen, één prijs voor de stille maanden. Binnen enkele seconden weet u zo, waar u aan toe bent en wat u krijgt voor uw geld. De reizen geven u daarenboven ingebouwde dubbele zekerheid. Bij de vermelde prijzen is een compleet verzekeringspakket in begrepen, dat behalve ziekte, on gevallen en bagage, ook annule- -vi ,x.v.; Zo maar enkele feiten en cijfers: in Nederland wordt anno 1971 ca. 30 procent van het reëel be- (Advertentie nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nognietinaUe filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 steedbaar inkomen gere- serveerd voor het dagelijks voedselpakket. In Ameri ka, dat het oude Europa traditioneel altijd enkele reuzestappen vóór is, trekt' men voor dezelfde post. slechts 20 procent uit. J De rest geven de Amerika- nen uit aan duurzame goe- J deren, aan koelkasten, was- a •combinaties, woninginrich- 'ting, kleding en aan de nog steeds groeiende behoefte aan vakantie. Stormachtige S ontwikkeling De vrijetijdsmarkt maakt in onze moderne wereld een stormachtige ontwikkeling door, die door niets meer is te stuiten. De oorzaken van a die spectaculaire groei zijn gemakkelijk aan te geven: het zijn ondér meer de stij- gende welvaart, de bevol- kingsaanwas, de snelle toe- name van vrije tijd en de grotere bewegingsvrijheid dankzij auto en vliegtuig. In T Amerika wordt aan vrije a tijd nu reeds 7& procent van' het inkomen besteed, in Ne- derland 4. Onderzoeken heb- ben uitgewezen, dat 55 pro- cent van de Nederlanders J niet met vakantie gaat Hierbij geldt als maatstaf, dat men teminste vier .nachten van huis weg is en niet bij familieleden logeert. J Van de 45 procent, die er wel m op uittrekt, blijft ruim de helft in eigen land. Verre horizon De overigen wagen de sprong naar verre horizon ten en reserveren een front-, balkon onder de gulle zon. De snelste groei vertonen de buitenlandse vliegreizen een toename van 20 pro cent per jaar. Van deze bri gade van vliegende vader landers is de helft tussen de 18 en 25 jaar. Of anders ge zegd: verreweg het grootste deel van ons volk heeft de sprong naar het buitenland nog niet gemaakt. Het zijn vooral de gezinnen met kin deren, die bij de verdeling van de warme vakantiekoek in de verdrukking komen. Voor hen zijn er in de dikke reisgidsen nog steeds weinig of geen reële vluchtwegen naar de zon. Albert Heijn heeft bij het samenstellen van haar vakantiepakket juist deze te vaak vergeten groep voorrang gegeven. ring tot en met de vakantie, en' rechtskundige bijstand omvat. Op die manier wordt zorgeloos reizen een zonnige realiteit. In het vakantleprógramma van Albert Heijn krijgt de gezinsvakantie een voor keursbehandeling. Dit is met opzet gedaan, omdat juist de gezinnen in de reiswereld een vergeten groep vormen, voor wie tot nog toe onvoldoende reële vakantiemogelijkheden ge schapen zijn. Daarom be steedt Albert Heijn forse aandacht aan de kortingen voor meereizende kinderen. Dit betekent in de praktijk,, dat Albert Heijn de kinder kortingen niet alleen geeft in de stille maanden maar ook in het hoogseizoen. Dit betekent ook, dat men bij Albert Heijn niet met twee volwassenen hoeft te reizen om in aanmerking te ko- Rhodos is ook opgeno men in het reispakket van Albert Heijn. men voor deze korting. Ook voor kinderen, ouder dan 6 jaar betaalt men in vele gevallen slechts de helft van de reissom. Op die manier wordt het u echt mogelijk gemaakt om met het hele gezin een vakantie door te brengen in een voortreffelijk hotel ot ap partement. Om u alvast enkele voorbeelden te geven van-Albert Heijn-reizen (ALLES INBEGREPEN, DUS OOK DE VERZEKERINGEN). De Mc-Donnell-Douglas Aircraft Corporation is een van de grootste en bekendste producenten van verkeers vliegtuigen en in 'haar grote montagehallen in Long Beach bij Los Angeles ontstaan onder meer de straal vliegtuigen van de typen DC-8 en DC-9, de vliegtuigen waarmee men steeds de AH-vakantiereis zal maken. De DC-8 is hiervan het oudste toestel. Op 7 juni 1955 maakte de fabriek bekend dat zij een vier motorig straalverkèersvliegtuig ging bouwen dat de DC-8 ge noemd zou worden; op 30 mei 1958 maakte dit toestel zijn eerste vlucht en een jaar later kwamen de eerste toestellen in dienst. De standaard DC-8 is een vliegtuig voor 105 tot 175 passagiers, afhan kelijk van de cabine-indeling, dat wordt voortgestuwd door vier Pratt Whitney JT3D motoren die elk 8.100-kg stuwkracht leve ren. De romp van de DC-8 is 45.90 meter lang terwijl de spanwijdte van de vleugel 43.40 meter is; vol- belast weegt het toestel bij de start 147 ton. In de tanks in de een echt Hollandse maaltijd Schoongemaakt en welLaat de boerenkool samen met de rookworst in ca. 30 minuten gaar worden. extra kwaliteit voor rookworstfijnproevers Als u de Rauwe Gelderse Rookworst meekookt met de boerenkool geeft deze het gerecht een fijne, pittige smaak. De worst blijft daarbij even sappig en behoudt z'n geurigheid. Dat moet u 'ns proeven en dat kan deze week extra voordelig (t/m 24 nov.). 325 gram vleugels kan 90.000 liter brand stof meegenomen worden. Van de standaard DC-8 zijn er inmiddels 294 gebouwd. In 1965 besloot McDonnell-Douglas om van de DC-8 een „süper"-uitvoe- ring te bouwen met_een romp die 11.20 meter langer" werd. Daar door konden er maximaal 260 passagiers meegenomen worden. Naast deze Super 61 uitvoering werd er ook een speciale lange- •afstandsversie gebouwd. Ten slotte combineerde men de grote passagierscapaciteit van de Su per 61 met het grote vliegbereik van de Super 62 en zo ontstond de Super 63. Er zijn in totaal 268 Su per DC-8 vliegtuigen verkocht. Met de bouw van de kleinere tweemo- torige DC-9 startte men op 26 juli 1963. Op 25 februari 1965 werd de eerste vlucht gemaakt en aan het eind van dat zelfde jaar waren de eerste toestellen in dienst. De eerste uitvoering was de DC-9 Series 10 met een romplengte van 31.80 meter en een spanwijdte van 27.25 meter, die 8090 passagiers kon mee nemen. Kort daarop volgde de Series 30 waarbij de romp 36.40 meter lang is en de spanwijdte 28.50 nieter, terwijl er 105 tot 115 passagiers in kunnen. De nog langere DC-9 Series 40 is 38.30 meter lang en neemt 125passagiers mee. Jammer voor de auto, waarvoor dan weer tal van artikelen moe ten worden gekocht om ervan verzekerd te zijn dat pa's trots en glorie zonder haperen en roesten die barre tijd van ijs en sneeuw doorkomt. Winterartikelen dus voor de auto. AH brengt ze op het ogenblik, onder het merk „Miro" en tegen opvallend lage prijzen. Miro is de naam van warenhui zen die AH her en der in het land heeft en in de nabije toekomst krijgt en het is de bedoeling om het enorme pakket aan non-food- artikelen (niet-levensmiddelen dus) dat in deze warenhuizen en in deSuperMarts wordt verkocht geleidelijk van dit merk te voor- En van de acteur John Barry- more is deze uitspraak: „Een van de dingen die me het ergste spij ten is, dat ik in al die jaren dat ik op het toneel sta nooit eens in de zaal heb gezeten om mezelf te zien spelen". ADVIES PRIJS BIJ AH zakje ADVIES PRIJS ADVIES-i PRIJS BIJ AH levolwassene kind tot 2 jaar ouderdan 6 BENIDORM (San Sebastian) appartementen kortingseizoen- 475 475 0 175 290 J TORREMOLINOS (Hotel Pontinental) Kortingseizoen BULGARIJE (Hotel Moskwa) hotel yj Vol pension kortingseizoen 6 655 yj TORREMOLINOS (La Colina) appartementen jg Vol pension kortingseizoen levolwassene 2 weken seizoen. 525 525 0 215 350 2 weken 2e volwassene 525 ouder dan 6 "25 tot 2 jaar 2—6 jaar Bij alle hotelvakanties van Albert Heijn gelden de volgende kinderkortin gen: 2 weken seizoen 695 2 weken seizoen* 575 575 380 0 225 tot 2 jaar gratis vervoer 2—12 jaar 15 procent korting BUITENLAND Mallorca 1 hotel appartementen 1 hotel appartementen -2 hotels appartementen J (vliegreis of y autoarrangement)p appartementen (vliegreis ot y autoarrangement) y. Amsterdam-Noord: Buikslotermeerplein 0 Arnhem: Hanzestraat 145 0 y Breda: Doornboslaan 61 Delft: Martinus Nijhofflaan 15-19 Den Haag: Kleine Loo 0 Den Haag: De Savornin Lohmanplein 20 0 Drach- yj, ten: Raadhuisplein 3 0 Eindhoven: Limburglaan 2 Emmen: de Weiert y 40 Groningen: Eikenlaan 39 0 Haarlem-Noord: Soendaplein 18 0 y Heemskerk: Kerkweg 51 0 Heerlen: Homerusplein 90 0 Leidschendam: yj Jasmijnhof 34 (winkelcentrum Leidschenhage) 0 Maastricht: .Brusselse y Poort 55 0 Ridderkerk: Ridderhof 25 0 Roosendaal: Nieuwe'Markt 66 7/ 0 Rotterdam: Streksingel 69 0 Rijswijk': In de 'Boogaard C"ï-14 y 0 Stadskanaal: Europaplein 2 0 Utrecht: Hammarskjöldhof 72 0 Vee- y. nendaal: Raadhuisplein 3 0 Vlissingen: Gildeweg 6 0 Voorburg- Konin- gin Julianaplein 20 0 Zaandam: Vermiljoenweg 5. 0 Door middel van een bestelkaart, die u alle'filialen van Albert Heijri kunt krijgen, kunt u een vakantieprogramma aanvragen. Daarna kunt u schriftelijk of telefonisch bestellen. y. 0 telefonisch: 020 - 241973. 0 U krijgt zekerheid la minute. Een speciale computer vertelt u binnen -. y enkele minuten of er op de door u verlangde reis nog plaats is. De 27 y hostesses staan in rechtstreeks telefonisch contact met de reiscentrale van Albert Heijn. U kunt dus op uw bevestiging wachten. Bij deze SuperMarts vindt u informatrices over AH-Vakantiereizen van y dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Ook op de koopavond. Tunesië (Nabéul) 1 hotel rondreis Bulgarije ITALIË Bloemenriviera Oostenrijk I meer: u kunt bij A.H. nieuwe motorkruisers huren. 0 In de volgende 27 Super Marts van Albert Heijn, waar getrainde hos tesses u aan een speciale balie te woord staan: appartementen Rondreis (2 dagen IJsland, 3 dagen New York, 2 dagen Washington DC 2 dagen Walt Disney World, 3 dagen Miami in Florida en aansluitend cruise naar de Bahamas met 3 dagen verblijf in Nassau). BINNENLAND Bungalowvakanties in de recreatiecentra "Bos en .Strand", "Het Venne- bos" en de "Lommerbergen". Watersportvakantie op het Braasemer

Allerhande | 1971 | | pagina 2