„DERDE - GENERATIE - KLAM EN AH MEDEWERKSTER Nieuwe bestelwijze van PMC-premies VERSHEID INGEBOUWD Opening hoofdkantoor door: ALBERT HEIJN LANCEERT REISPROGRAMMA Alles uitgeprobeerd in proefkantoor In het nieuwe DC Tilburg W Inter'war mte PMC: (forse) kortingeij op bungalows en kampeervakantie wêuêhêëi Boekingen in het gehele land Notering Super-Obligaties Afwas Selectief ABONNEREN OP ALLERHANDE Iffif Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Aller Hamde HOFLEVERANCIER SAH001000188 17e jaargang nr. 12 (187) November 1971 oplage 2.160.000 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii Op 18 november zal het nieuwe hoofdkantoor van Albert Heijn in Zaandam worden geopend. Mevrouw Els Visser-Nieuwenhuijs uit Utrecht en mej. M. A. van Santé zijn uitgenodigd de officiële openingshandeling te te verrichten. De eerste is, wat men inmiddels bij Albert Heijn een „derde-generatie-klant" is gaan noemen, één van de duizenden die Albert Heijn kent. Wat wil zeg gen dat zowel moeder, dochter als kleinkind hun bood schappen bij Albert Heijn kochten en kopen. Bij toe val is de keus gevallen op mevrouw Visser. Dat zoiets officieels, als het openen van een hoofdkantoor in ieder geval door een huisvrouw moet gebeuren is voor de di rectie van Albert Heijn N.V. een duidelijke zaak. Im mers de huisvrouw is voor AH klant en koningin en de eerst aangewezene voor deze officiële daad. De hele organisatie die in het nieuwe kantoor is gehuisvest, be staat alleen bij de gunst» van de klant. Mej. Van Santé is uitgenodigd omdat zij als enig vrouwelijk lid van de ondernemingsraad hoofdkantoor heel duidelijk de ca. 20.000 medewerkers vertegen woordigt die Albert Heijn telt. Zij is inmiddels alweer bijna vier jaar lid van dit belangrijke bedrijfscollege en is zich van de verantwoordelijkheid van deze functie volledig bewust. Vandaar ook dat zij even aarzelt al? haar op de vrouw af wordt gevraagd of zij zich volgend jaar weer herkiesbaar zal stellen: „Het is fijn werk als in de onderneming alles goed gaat. Maar ik kan me voor stellen dat je in andere situaties voor ontzettend moei lijke problemen komt te staan. Ik moet er nog eens breed over nadenken". Mej. M. A. van Santé De oma van mevr. Visser kocht AH-artikelen, ver volgens haar moeder en nu zijzelf. Trouwens, de hele familie, inclusief de schoon familie, is klant bij Albert Heijn. Haar getrouwde zusje Hanny Boerkool uit Soest rijdt zelfs elke zater dagmiddag speciaal naar Soestdijk om daar bij Albert Heijn haar inkopen te doen. „Want die is niet in mijn eigen woonplaats," vertelt de Geen luxe, maar een funk- tioneel gebouw met lage ex ploitatiekosten, een flexibele inrichting en efficiënte inde lingsmogelijkheden. Dat wa ren de uitgangspunten toen besloten werd tot de bouw van een nieuw hoofdkantoor; besloten móést worden om dat het bedrijf groeide en er in het oude hoofdkantoor geen enkele mogelijkheid tot uitbreiding was. Op 27 mei werd de eerste paal ge- agen, nu tweeëneenhalf jaar later zijn er ruim 800 medewerkers in dit hoogste kantoorgebouw van de Zaanstreek werkzaam. Het hoogste punt is op ruim 75 meter. Het gebouw telt een kelder, achttien verdiepingen, een opbouw voor de liftmachi- nes en een koeltoren voor de airconditioningsinstallatie. De eerste verdieping is een uit bouw, waarop de hoogbouw (een toren van 30 x 30 m) rust. De onderste twee lagen van de hoogbouw zijn volledig ge- integreerd in de laagbouw. De toren heeft een inhoud van ca. De omschakeling op het nieuwe systeem verloopt vlot. Toch heeft de PMC nog een paar opmerkingen -n.l.: :i: de klanten kunnen het beste geen cheques meer in zenden, doch deze in een filiaal inleveren tegen con tant geld en bestelbewijzen. Premies kunnen dan be steld worden door de inzending van bestelbewijzen. Dit spaart de klanten geld uit, omdat men geen che ques aangetekend behoeft te verzenden, terwijl de af handeling van de bestelling in Zaandam bovendien sneller verloopt. Ui bestelbewijzen s.v.p. duidelijk en VOLLEDIG invullen, dus naam, adres en gewenste premie. si! dringend verzoek om met het voldoen van de clubprijs te wachten tot een acceptgirokaart is ontvangen. Hierop staat o.a. een registratienummer vermeld en deze ge- ge e zijn nodig om een bestelling vlot af te handelen. De PMC verzendt deze acceptgirokaarten onmiddellijk na ontvangst van het bestelbewijs. :j: op de bestelbewijzen kunnen alléén P.M.C.-premies besteld worden en geen super-obligaties. Voor deze obligaties levert u in het filiaal 2 volle zegelboekjes in. U ontvangt dan een ontvangstbewijs en 4 bestel bewijzen voor PMC-premies. jeugdige mevrouw Boerkool. „En het merkwaardige is dat ik vroeger zó aan die artike len ben gewend geraakt dat ik nu moeilijk op andere merken kan overstappen." Overigens heeft het wel eni ge voeten in de aarde gehad wie van de familie Nieuwen- huijs de openingsceremonie in Zaandam zou verrichten. 't Is duidelijk dat de hele familie Nieuwenhuijs met el kaar meeleeft. Toen wij in de modern ingerichte flat bij Els Bij de Nederlandse Krediet bank N.V. was de koers van de Super-Obligaties op 9 novem ber 1971 op de incourante markt 115 50.000 m3, de laagbouw van ca. 30.000 m3. Het hoofdkantoor is uitge voerd in Jackblok, een bouw- Zie verder pag. 7 een kopje geurende Rabat-kof- fie kregen aangeboden vroeg zij mij een beetje verlegen: „Ik mag die dag toch wel iemand van de familie meenemen? Mijn moeder bijvoorbeeld en mijn man? Ja, want we hangen erg aan elkaar." De eenheid van de familie Nieuwenhuijs manifesteert zich ook in hun gezamenlijke hpb- by. „Wij naaien alles zelf," vertelt Els. „Het is onze grote liefhebberij. Mijn moeder heeft vroeger namelijk op een atelier gewerkt. We zullen die naai- manie dus wel van haar heb ben." „Nog andere hobby's?" „Lezen en muziek. Ik doe niet aan sport maar ik ga wel altijd met mijn man naar volleybal; als toeschouwer. Ik werk halve dagen op kantoor; 's morgens om 7 uur op, om 8 uur de deur uit. Als mijn man 's avonds thuiskomt heb ik het eten klaar. Het enige waar ik een gru welijke hekel aan heb is de afwas. Maar daar helpt Jos mij mee," en zij wijst naar haar echtgenoot in de keuken die de vaat vandaag alleen voor zijn rekening heeft geno men. Maak je veel werk van het koken? „Wij hebben wel altijd soep maar nooit een toetje. Word je maar dik van," en Els Visser strijkt eens tevreden langs haar dunne lijn. Als ik wegga zegt zij„Graag tot ziens bij die opening," en tussen neus en lippen door, „ik hoef toch niet iets te zeggen?" In haar ondernemingsraads werk verkeert mej. Van Santé in een volledig mannengezel- schap, wat haar overigens helemaal niet afschrikt. Wel stelt zij dat ieder aan één be langrijke voorwaarde moet vol doen: fair play in alle opzich ten en in alle situaties. Ieder een verdient fatsoenlijk behan deld te worden en gedane beloftes moeten worden nage komen, zo vindt mej. Van Santé. Als enige vrouw in de onder nemingsraad zonder een „Dolle Mina" te zijn is zij zich bewust van de speciale functie die zij moet vervullen. Als het moet kan zij hard vechten voor de positie van de vrouw in het bedrijfsleven. Het beste voorbeeld daarvan is wel haar herhaaldelijke plei dooi voor aangepaste werk tijden voor de gehuwde mede werkster, die tenslotte ook zijn gerealiseerd. Heel wat Albert Heijn mede werkers spreken mej. Van Santé aan om te vragen be paalde onderwerpen in de on dernemingsraad te brengen. Zij is daarbij eerlijk en selec tief: „Als het om futiliteiten gaat dan begin ik er niet aan." Zie verder pag. 7 Het een dezer dagen gelanceerde reisprogramma van Albert Heijn heeft zekerheid en duidelijkheid als belang rijkste fundamenten. Het eerste houdt in dat alles wat in de reisgids staat wordt verwezenlijkt, maar ook dat een compleet verzeke ringspakket in de reissom is begrepen. De duidelijkheid vindt men terug in de nieuwe reisgids die in een' paar minuten alle informatie geeft. Het boeken van deze reizen kan geschieden aan reis- balies in 27 AH-SuperMarts en Miro-Centers in geheel Nederland. In alle andere AH-filialen zijn formulieren be schikbaar voor het aanvragen van het vakantieprogramma, i Het buitenlandse vakantieprogramma omvat 14-daagse vlieg- en autoreizen naar een tiental bestemmingen. Voor binnenlandse vakanties biedt Albert Heijn bungalows en j motorkruisers aan. De AH-vakantiereizen in 1972 zijn deels georganiseerd in samenwerking met enkele grote touroperators. Voor meer j informatie over de AH-vakantiereizen, zie pag. 2. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^miiimiiiiiiiiuiiiiuiuiiiiiiiiiiiuimuiiiiHiiiuiu! Op donderdag 4 november heeft de heer J. van Meer, lid van de Raad van Bestuur van Albert Heijn N.V. in aanwezigheid van de edel achtbare heer Mr. C. J. G. Becht, burgemeester van Til burg, het 26.000 vierkante meters grote Distributie Centrum geopend. Dit cen trum bevoorraadt de filia len in het zuiden van het land. Bjj Albert Heijn wordt vers heid altijd groot geschreven. 75 procent van de bestellingen die de filialen vandaag opgcvei wordt morgen afgeleverd. Dat supersnelle „vraag van daag, ontvang morgen"-sys teem werkt zo. De filiaalchej geeft telefonisch zijn order: door aan Albert Heijns hoofd kantoor in Zaandam. Daa vangt de computer al die be stellingen op en zorgt er voo dat ze feilloos doorgekabel' worden naar Tilburg waar mei in het distributiecentrum me handige stickers werkt. Eerste indruk in Tilburg, na dat men nu goed twee maan den aktief is, is dat het DC' aan de hooggestelde ver wachtingen voldoet. Naast het distributiecentrwï in Zaandam neemt het Tilburg se efficiënt de bevoorradin waar van de zuidelijke AH filialen het ligt dan oo! voorlopig niet in de bedoelin van Albert Heijn een derd Distributiecentrum voor krui denierswaren in Nederland i gebruik te nemen. Trouwen: het DCT heeft, als dat nodi blijkt, nog volop expansiemc gelijkheden. Voor velen opent de winter nieuwe perspectieven voor een heer lijk ski-avontuur, en voor hen is er de solide warmte van skimode. Hier op de foto oefenen de kleintjes alvast, terwijl vader en moe der toekijken. Warme IJslandse trui met dessin op mouwen en schouders voor hem; kleurig dubbel nylon jack in de frisse kleur met biezen op witte broek voor haar. De jeugd is gestoken in stevige robbe- doeskleding, makkelijk dicht- en open ritsbaar. Meer skikleding elders in dit blad. Rust en ruimte in het de cor van een onovertroffen natuur: ziedaar het vorste lijk aanbod, dat P.M.C. veer tien maanden lang (tot 1 ja nuari 1973) als vakantietop per lanceert. In samenwerking met de Stichting Recreatie Centra wordt de gelegenheid geboden om met forse kortingen prak tische en in de winter behaag lijk verwarmde bungalows te huren in acht unieke bunga lowparken in Nederland. Daarnaast kan men met 2 PMC-bestelbewijzen 20 pro cent korting krijgen op het kampeerabonnement van 250 gulden, dat u in dezelfde recreatieparken gedurende 22 weken, inclusief Pasen en Pinksteren, een vaste plaats voor uw tent of caravan ga randeert. KORTINGEN Voor het bungalow-arrange ment gelden de volgende PMC- kortingen: bij inlevering van 2 PMC-bestelbewijzen 10 pro cent korting, wanneer men een vakantie van tenminste één week bespreekt. Bij inlevering van 1 PMC-bestelbewijs 20 procent korting, wanneer men voor een lang weekend van vrijdagavond tot maandagmor gen een bungalow huurt. Dit aanbod geldt voor de weekends tot 6 mei 1972 en vanaf 1 ok tober 1972. ACHT CENTRA De acht centra, die samen over 300 hectaren natuurschoon beschikken, zijn: 1) de Rog- geberg in Appelscha in het bosrijke grensgebied van Drente en Friesland; 2) De Jagerstee in Epe op de Noord- Veluwe; 3) De Potten aan het Sneekermeer, ideaal voor wa tersportliefhebbers; 4) Dj Flaasbloem in het Noordbraj bantse Chaam, geriefelijk uitj gangspunt voor dagtochtei naar België; 5) De Noordste! in het Drentse Dwingeloc oase voor mensen, die de stilt! zoeken; 6) Toppershoedje ij Ouddorp aan Zee; 7) Het Trefi punt in Ermelo en 8) Het Grot: Bos in Doorn. Bij de huurprijs van eej bungalow zijn gas, licht, watei verwarming en parkeren vai auto inbegrepen. Mensen, dij gebruik maken van het open| baar vervoer en een bungalov voor ten minste 1 week hurerj worden gratis per taxi vaj station of bushalte naar he recreatiecentrum gebracht. Uitgebreide inlichtingen ove deze vakantieaanbieding en d wijze van reservering vindt in de recreatie-krant, die v alle filialen van Albert Heijs verkrijgbaar is vanaf eind no vember. Van de gelegenheid om zich op AllerHande te abonneren I hebben reeds velen gebruik gemaakt. Voor porti en administratiekos- j ten wordt f.4- per jaar in j rekening gebracht. Dit bedrag j kan worden voldaan door stor- j ting op postrekening 9930 t.n.v. Albert Heijn N.V., Zaan- j dam, onder vermelding "abon- nement AllerHande". U ontvangt daarna AllerHande gedurende een jaar per post thuis.

Allerhande | 1971 | | pagina 1