Praten en kijkenmet Louzac praten en kijk Hot-raode heet van de naald De C Céline Sandwich Pancake Negilta Sherlock Holmes Christmas- red Met een boekje in een hoekje Oogleden van Boeddha BoetiJk4n9 boetiek*uit „Lady Jasmina' vers bier Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld Flmveel onder de sterren Bonikussentje Bedsprei! sirk OKTOBER ALLERHANDE Wat vroeger niet mocht maai' nu MOET is drie dingen over elkaar aan trekken. 1) T-shirt (zwart, kana riegeel, brandweerrood, gifgroen, 2) Overhemd blouse (gedessineerd) en 3) "Debardeur',, bewerkt, uni of patroon op patroon. De ze „sandwich" op geruite plooirok. Andere rage: poparmy, protestkleding voor de jeugd, bestikt met oorlogsemblemen als tanks, kanonnetjes, generaalsstre- pen. Military look in kha- kikleuren. ft (Advertentie) Het tinneroy safari pak met vier zakken en ceintuur zal het deze winter wel worden voor meneer. Leef tijd die er zich voor inte resseert: van 6-60. Zegt de chef van afdeling' heren boetiek Peek Cloppen- burg: „Je kunt die pakken niet aanslepen. We hebben nu een groter pasbereik dan vroeger. Het safaripak is niet meer zo smal ge sneden. Wie het leuk vindt en niet te oubollig is, kan het aan". Welke kleuren zijn „in"? Aubergine, nègre, zwart, donkerblauw. Voor nog geen acht tientjes hebt u 't. (Jean Louzac: „met zo'n pak, een zonnebril en een mannetas zie je er uit „like a million dollars"). Rage wordt de broek met de sailorpijpen. Velours in alle kleuren en doorgesne den bij de knie en met klok kend onderstuk. Rond de 40,—. Ikzelf zag ze in sep tember in Knokke en St. Rafaël dragen. (Staan ge weldig met een coltrui of een blazer.) ries Ed" (Richard Davis. Uitg. Sphere) "The Doom that Came to Sarnath" (H.P. Lovecraft, UitgBallan- tine Books) "The Survivor Others" (H.P. Lovecraft, and Derleth, Uitg. Ballantine Books) "Fungi From Yuggoth Other Poems" (H.P. Lovecraft, UitgBallan tine Books) "The Fall of the House of Usher" (Edgar Allen Poe, Uitg. Signet) "European Tales of Terror" (selected by J. J. Strating, Uitg. Fontana) "The Ghost Book Ed" (Lady Cynthia Asquith, Uitg. Pan Books) "The Eleventh Pan Book of Horror Stories" (selected bij Herbert von Thai, uitg. Pan-Books) Van 3,75—f 4,40 Beetje verwant aan deze lec tuur is de SCIENCE FICTION, die er ook geweldig in gaat. In het Hollands vertaald, de nieuwe serie van Bruna: "Bru- na Science Fiction" (f 3,50 per deel): "Zie de mens" (Michael Moorcock) "Man, die de zee verloor" (Theodore Sturgeon) .Duiveltjelief" (Eric Flink Russell) "De statusplaneet" (Robert Sheckley) Jean "het leest zo lekker weg. Tiny Francis. 4. Nu kijken, vanavond rillen nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar). Beugelfies 63 Waarom na een etentje nog zo vaak „Suzette" in d'r crèpe- japon, overgoten met Kirsch? Maak eens chocolade panne koekjes, gevuld met banket bakkersroom. „Daar zit ik nou jaren op te wachten", verzucht Jean. 2. Patchwork schoen heeft verdikte zool. Aldus betitelt Jean tenmin ste de kleur van dieprode Tibettaans-lam-jas (huid, van buiten, bont van binnen), blik vanger in de rekken van tove naar met bont: Fred van Wordragen. Het bont. welt welig naar buiten. Er zit een rode industrial zipper" in (zeer brede rits). Revlon brengt die kleur voor nagel lak onder de naam „stoplicht- rood". Prijs van de jas? Nog geen 1000, Het „einde": getailleerde suède jas van smalle verticale banen met gebreide tussen stukken, wasbeer bontrand en liggend kraagjealles auber gine geverfd, Fred toonde een kleur enstaalkaart voor deze jassen. Hij maakt ze van bleek- rose tol koraal. Niet voor hangbroeken U weet toch dat het mode is om te griezelen. Vampiers gooien hoge ogen. "Creepy stories" in films en boeken. Lees de laatste als u moeder ziel alleen in huis bent. Gega randeerd dat u 's avonds met een pook onder uw bed graait of er geen monster onder zit. Engelse bestsellers voor de liefhebbers: (de Britten zijn meesters in dit soort lectuur) ,,The Years Best Horror Sto- KING KONG „De belangrijkste boodschap voor de man is de jas van fake-bont", roept Jean. Het is nep, maar het staat gaaf. We praten er over in het koffie- bar'tje van de Bijenkorf. Je. ziet daar al je kennissen bij een snack en een slok. Ik hoor: Jean heeft voor koude dagen zelf zo'n King-Kong (ape)- jas gekocht. Met nylon „haren" van wel 12 cm lang. „Nou es niet bij St. Laurentmaar bij Harry Lans, een opkomende jonge couturier in Parijs. Let op, daar hoor je op den duur meer van." Advertentie „Thee drink .je niet, die be leef je". De papieren geschie denis van de thee begint in een kroniek van ca. 3000 voor Chr. Ziedaar een theedrinken de keizer. En een pot met ko kend water, waarin toevallig een paar blaadjes van een na burige heester dwarrelen.Toen de keizer het kooksel proefde, was de thee geboren. Een le gende, geen ijzersterk bewijs. Jean weet een poëtischer verhaal: „Boeddha moest mediteren en onder het mediteren sneed hij zijn oogleden af om het in slaap vallen te voorkomen. Hij gooide ze in de aarde en de theeplant begon te groeien." Thee-idee: Simpele babbels met Jean Louzac befaam de couturier van Haagse ministersvrouwen winkelen en oordelen over wilde „King-Kong"- haren, chocolade pannekoekjes, wintermode, slaapmaskers, eten met en tussen VIPS. Kortom: een beetje shophound spelen in Den Haag en liet fluisterspook beluisteren. 5. In „le Bistroquet", Fran se sfeer op Haagse Voor hout. 3. „Fluweel onder de ster ren" bij Yves St. Lau rent. Tout Paris is er kapot van: het fluwelen avoudpak voor de man, afgebiesd met zijde. De revers reiken tot de punten van de schouders. Glinsterende sterren van strasz op de plaats waar vroeger de boutonnière zat. Jean: „helemaal Hollywood in de veertiger jaren." Of hij er zelf een gekocht heeft? Na tuurlijk! Bij St. Laurent Bou tique, Rue Tournont 17". En dat is dat. Ineens een "brain-wave" van Jean in de borrelende drukte. „Waarom draperen de mensen toch geen kussentjes van 'fake bont' achter in him auto of op bed? Dan heb je nooit meer een schoonheidsmasker nodig. Even elke dag tussen neus en lippen een "slaapmasker". 1. Boutique 'bugging' bij Free Easy. 3. Terug van Fred van Wordragen in de Hoogstraat. Wat is er bij jou te koop? snuffelt Louzac. In de niemve "Party Shop" van de Bijen korf (speciaal voor cocktail- draafsters) vinden we fluwe len broekpakken (zwart en ijs- blauw), waarin blouse met ja bot. "Op en top Mariene Die trich". „DEBARDEUR" "In" is de "Debardeur", het gebreide tanktopje, klein kle dingstukje typisch gericht op 1971/72. Draag er een oude donkerrode trui van verleden jaar onder, adviseert Louzac en u bent herboren. „Je weet wel, volgens het principe van het vroegere zwarte jurkje, opge kalefaterd door een fris ki'aag- je, een centuur, een corsage. Boetiekmode bestaat uit dood gewone dingen, handig gecom bineerd." Deze winter dus ge vaarlijk kiezen, maar wel kans op creatief zijn In een pan een bodempje kokend water doen met 4 eet lepels honing, en 1/3 pijpje ka neel; 7 minuten laten trekken. Daarna 3 grote scheppen thee toevoegen en de pan bijvullen tot 1 liter. Laten trekken (6 minuten) en de theepot klaar zetten met het sap van 1 ci troen en 2 sinaasappelen erin. Giet door een zeefje de inhoud van de pan over. Gloeiend heet opdienen. 2. Schoenenparade. „Pas sen en meten". Schoenen passen bij Firma de Lange, (Hoogstraat) die bij na al het schoeisel levert voor de modeshows. Ze. verkopen ook de beroemde tas van Ce line (tapijtstof met een C er op). Jean schuift "de nieuwste schoen voor de man" aan de voet: rustige glanzend brume schoen met zilveren kettinkje over de wreef. Voor gekleed een spitser leest in zwart (zon der kettinkje.) Zelf verrukke lijke schoenen gepast met slee- hakken (oorlogsmode is terug) en schoenen met ronde hak ken, die lijken op grote gesta pelde damstenen. Ook patch work schoenen in de kleur- cocktail: aubergine, paars, grijs, beige 110,Notitie waard: enorme boxcalf heren boodschappentas, die lijkt op de vroegere citybag. Mooi maar duur 295. 4. Xmas-red in suède. Bedspreien zijn ook „in". Met een gehaakte sprei pittige dingetjes doen. Op een feest van modekoningen en manne quins ter opening van het win terseizoen in Amsterdam was ook top-mannequin Dewy Moerman. In een witte bed sprei. Ze had 'm 's middags gekocht op het Waterlooplein en maakte er in een wip een avondjurk van. In Parijs loopt iedereen in bedspreien rond. De jongens die het weten kun nen, propageren de sprei als statie jurk. To look 'sippy'. Bij "Free Easy" (Groen markt: de enige herenboetiek met een echt bar'tje en. koele drankjes) enthousiasme voor geruite Sherlock Holmespetjes (met klep voor en achter) en safaripakken van tricot. DE gemakkelijke dracht voor de man. Tinten: zwart, blauw, donker- of roestbruin. Voor nog geen twee lapjes van hon derd. Jean past er een en bezwijkt voor de verleiding 1. „Debardeur" in alle ma ten en soorten. Naast de Amerikaanse Am bassade aan het Lange Voor hout hurkt het bistro'tje voor VIPS en HIPS: „le Bistroquet". Geertsema eet er lamsniertjes, Mr. van Vollenhoven „entre- cöte ratatouille" (tweemaal), Claus, tarbot of carré d'Agneau (driemaal). Mannen in lamé smoking of maharadjajassen kom je er ook tegen. Eigenaar Gerard Fagel (31) jongste telg uit de Fagel- dynastie (8 broers, die door het hele land Franse eethuisjes beheren) nam het voormalige Libresso over en liet de prijzen kelderen. Nu heeft hij een clientèle célèbre. Achter de tafeltjes: muur vol ouderwetse ingelijste spie gels. Andere muur: van boven, tot onder beplakt met interna tionale kranten. Zitbanken: ge capitonneerd rood leer. Nergens plastic. Wel palmen. (Jean: „alles hier doet-me denken aan de Brasserie Lippe, Boulevard St. Germain, je weet wel, die Brasserie van de beroemde choux croüte). Binnen wandelt beeldschone „Lady Jasmina" (zoals vrien den haar noemen), internatio nale jet-setter, die vaak binnen een week heen en weer van Djakarta naar Parijs vliegt. Ze vertelt dat ze ivordt bewaakt door een Siamese kat. die altijd aan haar voeteneinde slaapt en dat ze sigaren rookt. De paté, die Gerard laat ser veren bij een fruitige Pouilly Fuissé is kruidiger dan die in het pas geopende Churchill Hotel in Londen (aldus Lou zac). Fors gelardeerd met knof look en rul van samenstelling ligt ze te geuren op een bedje van gele slabladeren. Ze smaakt naar een vakantie in de Provence. Bij het weggaan nog even de hand geschud van Hare Ex cellentie Minerva Bernardino, ambassadeiLr van de Domini caanse Republiek. Ze heeft een indrukwekkende staat van dienst (vertegenwoordigde haar land 17 jaar in de Ver enigde Naties). Bovendien is ze de enige vrouwelijke am bassadeur in Den Haag. BRUSH OUT HAIRSPRAY Een. \mrann van 'ndola topprodukt \Sfa'uJ Bij uw kapper, drogist of parfumerie.

Allerhande | 1971 | | pagina 3