Reglement Notering Super obligaties Mies Bouhuyslaat kinderen kokkerellen AH brengt als eerste in Nederland uit: Kinder - Kijk - Lees - en Kookboek op premies verdubbeld Recht wordt Volgend jaar met AH op vakantie 15 kinderen naar Luilekkerland NIEUWE OPZET PMC: iiiiiiiiiiniinii Sestelbewijzen in plaats van cheques Waardevol Meer mogelijkheden Direct bellen met PMC Kimder-Mooli-Wedstrijd Geprobeerd Miensoep SAH001000187 Allerhande oktober 1971 Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 «JUSL* mSÊÊbm mUBSÊbm VjjjjJF o&Süb» mASÊ*m "^riiügy'' 17e jaargang nr. 11 (186) Zaandam. hofleverancier Oktober 1971 oplage 2.160.000 Aller Hande 1. De Abert Heijn Kinder Kook Wedstrijd staat open voor jongens en meisjes van acht tot en met twaalf jaar. 2. Een jury beoordeelt recepten èn tekeningen en wijst in elke leeftijdsgroep drie prijswinnaars aan. 3. Schrijf onder je recept liefst in blokletters duidelijk je naam, je adres, je leeftijd en vermeld of je een jongen of een meisje bent. 4. Stuur je recept en je tekening aan Albert Heijn Kinder Kook Wedstrijd Postbus 8383 Amsterdam en doe dat vóór 15 novem ber 1971. 5. Alle inzendingen worden eigendom van Al- bert Heijn n.v. te Zaan dam, die daarmee tevens de publicatierechten ver werft. Kinderen van per soneelsleden van Albert Heijn n.v. zijn van deel name uitgesloten. DOE JE BEST! Ieder van jullie kan be horen tot die vijftien kin deren die een dag lang op reis gaan door LUILEK KERLAND. Alwéér belangrijk nieuws van Albert Heijn's Premie-van-de-Maand-Club! Konden we in het vorige nummer van AllerHande melden, dat er op 11 oktober een geheel nieuwe (tot meer dan 150 premies uitgebreide) catalogus verschijnt, thans kunnen we berichten dat met ingang van dezelfde datum' ook een geheel nieuw bestelsysteem wordt ingevoerd. Een systeem, dat deelnemen aan deze unieke profijtelub nóg gemakkelijker, nog voor deliger en vooral nóg aantrekkelijker maakt. van Albert Heijn, voor de prijs van 4,35. Daarna kunt u het Kin- der-Kijk-Lees- en Kook boek „Alles kan in Lepel straat" per post bestellen, bij Librah, de Albert Heijn boeken service, postbus 7340 Amsterdam, voor de prijs van 7,90 per stuk. (Zie ook pag. 2) Bij de Nederlandse Cre- dietbank N.V. was de koers van de Super-obligaties op 12 oktober op de incourante markt 115. Er komen vier belangrijke wijzigingen, namelijk: 1. de spaarzegels kunnen niet meer worden ingewisseld tegen PMC-cheques, maar uitsluitend tegen contant geld plus be- stelbewjjzen. De clubprijs wordt dan geheel in contanten vol daan. 2. elk half-gevuld zegelboekje levert in het vervolg 1, en elk vol zegelboekje 2 bestelbewij- zen op, waardoor dubbel zo vaak profijt van de PMC-aan- biedingen kan worden getrok ken dan tot rib toe. 3. niemand behoeft meer naar het postkantoor om premie cheques aangetekend te verzen den en dat is besparing aan tijd en kosten. De bestelkaarten kunnen zonder postzegel aan de PMC worden gezonden. 4. door het nieuwe systeem zul len de bestellingen van voor- deelpremies sneller dan ooit kunnen worden uitgevoerd. Tot dusver was bet zo, dat voor elk half-gevuld spaarzegel- boekje (255 zegels a 10 cent) een bedrag van 26 in con tanten of de tegenwaarde daar van in PMC-cheques bij de kassa's in de AH-winkels kon worden verkregen. En voor een volgeplakt boekje (490 zegels a 10 cent) 52 in contanten of de tegenwaarde in PMC- cheques. Ook de cheques konden des gewenst (bij nader inzien) weer voor contant geld worden ingewisseld, maar deze waarde papieren waren toch in de eer ste plaats bestemd voor de aan koop van één of meer PMC- voordeelpremies. Om deze pre mies te bestellen moesten de be nodigde cheques aangetekend naar Zaandam worden gezon den en dat kostte 1,50 (post zegel van 25 ct en 1,25 aan- tekenrechten)als de posttarie- ven over enige maanden worden verhoogd, zelfs 2,30. Dat is dus nu voorbij. Per 11 oktober worden ook alle voor PMC-premies gespaarde zegels ingewisseld tegen contant geld. Maar voor elke 26 gulden aan zegels kan men bovendien 1 bestelbewijs krijgen en 2 voor een vol boekje. Deze bestelbewijzen hebben op zichzelf geen geldswaarde (zoals de cheques), maar ze zijn tóch uiterst waardevol, omdat elk van deze bewijzen de houd- (st)er het recht geeft op toegang- tot de PMC-club, dwz. het recht op aankoop van een voordelige PMC-premie, van welke prijs en op welk moment dan ook. Het is dus zaak de bestelbewij zen goed te bewaren, want zon der zo'n „bb" is er geen recht op premies! Ook nu is geen aangetekende verzending meer nodig (de be stelbewijzen hebben immers geen geldswaarde): zij kunnen gewoon portvrij per post worden verzonden. Een ander belangrijk voor deel van het nieuwe systeem is, (Zie verder pag. 7) Per dag bellen honder den mensen voor informa tie en gedegen voorlichting met de medewerkers van de Premie-van-de-Maand- Club. Normaal lopen deze gesprekken via de tele fooncentrale, wat wel eens kan betekenen dat u op drukke dagen in gesprek krijgt of wat lang moet wachten. Om het de PMC- leden wat gemakkelijker te maken heeft PMC nu een aantal eigen nummers, die bereikbaar zijn van 9-12 en van 13-16 uur. Het zijn de nummers: 02980 -92131, 92132, 92133, 92134, 92135. U kunt die direct bellen. Met ingang van het seizoen 1972 gaat Albert Heijn N.V. Vakantie reizen aanbieden. Van medio november af kan (ook telefonisch) worden geboekt aan reisbalies in een dertigtal AH-SuperMarts en Miro-centers, terwijl voorts de reizen telefonisch en schriftelijk geboekt kunnen worden. Behalve buitenlandse reizen worden ook bungalows verhuurd in een aantal Nederlandse rekreatiecentra. Voorts kan men motorkruisers huren. Alle bestemmingen en accommodaties zijn tevoren bezocht en zorgvuldig geselecteerd op optimale mogelijkheden voor gezins vakanties. Het aantal aanbiedingen is mede daardoor beperkt gehouden. Het programma omvat Europese en Noordafrikaanse vakanties en een transatlantische vliegtoer. Voor bijna elke reis gelden slechts twee tarieven: seizoen en daarbuiten, terwijl een compleet ver zekeringspakket in de concurrerende prijs is inbegrepen. Er is een opvallende kortingsregeling voor kinderen. Het AH-concern had zich al eerder in deze branche begeven toen vliegexcursies naar Israël door de Premie-van-de-Maand Club werden aangeboden. Door vakantiereizen in zijn assortiment op te nemen wil Albert Heijn de consument volgen in de verschuiving van zijn bestedings patroon, waarbij een groeiend inkomenspercentage ten goede komt aan vrijetijdsbesteding. Manager van A.H.'s afdeling vakantiereizen is de heer C. H. M. de Bruin, die o.a. werkzaam is geweest als manager van World Airways Nederland. Meisjes groot of klein delen altijd graag een geheimpje met elkaar. Vooral als het over kleren gaat. Vast en zeker hebben ze het hier over hun vlotte bloesjes (Dacron- jersey met katoenzo van wassendrogen, aantrekken"). Allebei Kutomo-modellen uit Finland. Weer een nieuw initiatief van A.H.: van 11 oktober af zal in alle winkels van Albert Heijn het kinderkookboek „ALLES KAN IN DE LEPELSTRAAT" te koop zijn. Over het boek, dat geschreven werd door de befaamde autrice Mies Bouhuys, zegt nü al de uitgever: „Dit is een uniek boek. Zo'n boek, op deze manier samengesteld, is nog nooit eerder in Nederland verschenen. Een kijk-, lees- en kookboek, zoals de ondertitel terecht luidt". Illustratie uit het boek „Alles kan in de LepelstraaF' weer de veelkleurige, en schitterende illustraties van Carin Vogtlander-Aartsen. Een van de bewoners van het huis in de Lepelstraat krijgt bezoek uit Frankrijk en dat is dan reden te óver om echte uiensoep te gaan ma ken. Er is altijd wel een aan leiding, zowel voor de aard appelpuree, de appelflappen en de pannekoeken. Kerstmis, Pasen, de grote vakantie, ze komen allemaal aan de beurt. En natuurlijk wordt er tegen Sinterklaas borstplaat gemaakt. En vóór men het boek ..Al les kan in de Lepelstraat" ging drukken, hebben zes meisjes en drie jongens alle recepten getest. En tussen haakjes toen bleek ook, dat twee jongens van de negen jeugdige kooksters en kokers, niet alleen het meeste belang stelling hadden, maar het er ook het beste van af brachten. Bij de recepten in „Alles kan in de Lepelstraat" is laten we zeggen gebruik gemaakt van het sterren systeem bij de Franse restau rants. Een recept met één ster is voor jongens en meisjes zon der enige ervaring in de keu ken, twee sterren is de aan duiding voor de een beetje er- varenen en een recept met drie sterren is voor kinderen mèt ervaring. Een geweldige sport uiter aard om, wanneer een jongen of meisje „maar" een één- ster-keukenprins- of -prinses is, daar een twee- of drie-ster kok of kokkin van te maken. Aan „Alles kan in de Lepelstraat" is in totaal tien maanden gewerkt. Het boek is een initiatief van Albert Heijn n.v. en een EIGEN RECEPT Waar het om gaat is dit: jullie moeten een gerecht be denken. Het mag een hoofd gerecht zijn of een toetje of zomaar iets lekkers. Maar je moet het wel zélf bedenken en het klaar maken ook. Dan schrijf je precies op papier hoe je het hebt klaar gemaakt, want wat jij maakte moeten ook andere kinderen van jouw leeftijd kunnen ma ken. Een recept dus. En tenslotte moet je nog een zo leuk mogelijke tekening maken van het door jou be dachte gerecht. Het meisje Annabel is zo'n beetje de hoofdfiguur van Mies Bouhuys' boek. Ze woont in een hoekhuis in de Lepelstraat. Het is eigenlijk een kosthuis. Een zangeres heeft er haar ka mer, een Indonesische stu dent, een gepensioneerde meneer en ook Diana, die recepten schrijft en op de tv verschijnt. Dat is het be gin van alles. Een kijk-, lees- of kook boek voor kinderen van acht tot dertien jaar, voor jongens en meisjes. En maar liefst der tig recepten lopen door het verhaal heen. De receptuur is natuurlijk afgestemd op kinderen en waar mogelijk de zaak een beetje ingewikkeld zou kun nen worden, daar helpen en nn fijn kokkerellen Feest voor Nederlandse kinderen! Feest niet alleen omdat nu net het kijk-, lees- en kookboek „Alles kan in de Lepelstraat" is uitgekomen, maar feest ook vanwege de Kinder-Kook- Wedstrijd. Daaraan kan elke jongen en elk meisje van acht tot en met twaalf jaar meedoen. En vijftien prijswinnaars gaan straks op reis naar Luilekkerland: een dag lang zullen zij de gast zijn van Albert Heijn in Zaandam. straat". Maar je mag natuurlijk geen recept uit dat boek over schrijven: je moet er echt zelf een bedev'ken. En nu komt het: neem een vel papier van ongeveer 20 bij 30 centimeter en vouw dat in tweeën. Op de linkerkant schrijf je je recept, op de rechterkant maak je je teke ning. En doe je best op die tekening, want een deskundige jury gaat alles heel nauw keurig bekijken. TEKENING We willen je wel een tip geven om een idee te krijgen hoe je een recept schrijft. Kijk maar eens in dat kinderkook boek „Alles kan in de Lepel- uitgave van Meijer Pers in Amsterdam. Van 11 oktober tot 17 november in alle winkels

Allerhande | 1971 | | pagina 1