r I 00 Nasi- en Bami Goreng 2«° Wij willen CHRYSAL 'Welgelegen Eieren liggenx maar kort bij Albert Heijn 'v CU albert heijn Maastricht internationaal koopcentrum PUUR Koers Super- Obligaties Wijn van de maand hij AH: #1 in het oor gefluisterd V Oh albert heijn, A ALLERHANDE SEPTEMBER De groten Uniek Ö1 albert heijn 'Nuttige tip voor nijvere vrouwen -Ty Bewaren Want als ze er na 7 dagen nog liggen wor den ze onmiddellijk verwijderd. U kunt dat trouwens zelfcontroleren, want we zetten de verpakkingsdatum op elke doos. Altijd verse eieren bij Albert Heijn. Elegance VERS DIEPGEVROREN HEEL SPECIAAL BIJ ALBERT HEIJN Zonder kacheltje Vakkundige tips voor de huisvrouw snijbloemenvoedsel CHRYSAL 7 door Louis Sinner 1VEEN, dit keer is het feest zonder één wanklank ver lopen. Natuurlijk, er is nog wel over gepraat, hoe het vijftien jaar geleden allemaal precies verlopen was, maar de tijd had de wonden geheeld en zelfs de jubilaris kon, zij het met enige moeite, het doorgroefde gelaat met een vage glimlach sieren bij de herinnering aan de on stuimige gebeurtenissen op de dag dat hij nog pas 25 jaar zijn werkgever had gediend. Nu moet u natuurlijk wel op passen, want in de afgelopen vijftien jaar was het verhaal bij ons al zo dikwijls verteld, dat het een eigen leven vol groeikracht is gaan leiden. Zo blijkt het beslist onjuist te zijn dat de politie met overvalwa gens een einde aan het feest heeft gemaakt en ook is er nooit een kort geding gevoerd. De burgemeester moet wel een bemiddelende rol hebben ge speeld, al is dat ook niet hele maal zeker, maar alle andere sensatieverhalen zijn gewoon verzonnen. AJEEN, wat er precies ge- beurde 15 jaar geleden, is het volgende. Toen de dag naakte dat er een zilveren be drijf sjubileum zou moeten wor den gevierd, ontstond er nogal wat beroering in de diverse ge ledingen van ons dorp, want eendergelijke gebeurtenis viel bepaald niet elke dag te bele ven. Goed, de jubilaris-zelf had weinig mensen in het ongewis se gelaten omtrent de juiste datum, maar ook zonder dat zou de vakbond, waarvan hij 25 jaren lid was geweest, best tot een royaal gebaar zijn geko- men, want wij beschikken over een bijzonder actieve afdeling. Nadat de jubilaris had laten weten dat hij na de, ontvangst op het directiekantoor te zijnen hiiizeeen ontvangst zou hou den, groeide in de boezem van het bestuur het plan om een sterke vertegenwoordiging naai de feestelijke bijeenkomst af te vaardigen. De voorzitter zou dan een rede afsteken en deze zou uitmonden in de aanbie ding van een Feestgeschenk. JLDUS geschiedde en de y voorzitter moet zich met grote geestdrift van zijn taak hebben gekweten. Hij prees in gloedvolle woorden niet alleen de Trouw, het Doorzettingsver mogen en de Werklust van de feesteling, maar hij wees ook op meer persoonlijke eigen schappen als Kameraadschap, Takt en Onbaatzuchtige Opof feringsgezindheid. Aan het slot van dit bezielde en bezielende betoog had hij de jubilaris ten voorbeeld gesteld, vooral aan de jeugd. Nu zijn er mensen die _b tij-, ven beweren dai de vrouw van de jubilaris zich zichtbaar zat af te vragen hoe deze boeiende verzameling deugden bij haar man haar in een lang huwe lijksleven zo volkomen ontgaan kon zijn, maar dat kan.best ge wone roddel zijn: zeker is wel dat na de redevoering het Ge schenk werd binnengedragen: een hanglamp die kennelijk niet helemaal onverwacht kwam want uit het plafond kwamen twee blote elektrici teitsdraadjes uitnodigend naar buiten. Als toen de voorzitter van de visclub zijn mond had gehou den, was er niets gebeurd, maar het voltallige gezelschap had al een uur lang duidelijk blijken gegeven zich grote zor gen te maken over het licha melijk welzijn van de jubilaris en daarom had men veelvuldig het glas geheven. Dat had de stemming ter receptie iets jo ligs gegeven en toen de visser zei: „Nou voorzitter, jij bent toch iets in de elektriciteit, ik zou die lamp maar meteen op hangen," was er geen houden meer aan. 7EKER, enkele feestgan gers hebben nog waarschu wende woorden gesproken, maar de voorzitter moet zijn vaktrots op het spel hebben zien staan en hij plaatste een stoel op tafel. Toen hij nog enkele decimeters tekort kwam, heeft hij op die stoel een haardbankje gezet en hij kwam pas tot de ontdekking dat de stroom niet uitgeschakeld was, toen hij met tastende hand steun zocht langs het plafond en de twee draden van de elek triciteit te pakken kreeg. 1\JA de dreun nam de feesteling als eerste het woord. Niet zonder bitterheid moet hij uitgeroepen hebben: „Komen ze aanzetten met een lamp van een paar tientjes en beuken voor honderden guldens kristal in elkaar. En dan moet je die lamp helemaal ZIEN!" Nu had de man qelijk, want de lamp die de voorzitter in het glas nog steeds omklemd hield, zou zelfs voor een opheffings uitverkoop afgekeurd zijn ge worden. Maar aan de andere kant was dat „kristal" ook wat overdreven en dat gaf nader hand de grootste moeilijkheden want toen de bond de rekening kreeg, verklaarde zij geen ver antwoordelijkheid te kunnen aanvaarden. Zijn vrouw moet toen hebben gezegd: „Ik zou maar een ande re baan zoeken, want als jij ooit nog eens je gouden feest viert, kunnen we na afloop van de armen gaan leven." GELUKKIG heeft de ju- bilaris dit advies van zijn vrouw niet opgevolgd, want nu, vijftien jaar later, is de recep tie zonder één onvertogen ivoord verlopen en dat. was vooral te danken aan de bonds voorzitter, die beloofd had iedereen die zou vragen wie het glaswerk had betaald, eigen handig en hardhandig van het feest te verwijderen. ^LS er ooit gevraagd mocht worden: „Waar denkt u aan hij het horen van de naam Bordeaux?" - dan zullen negen van de tien mensen op heel de wereld antwoorden: Wijn. Geen wonder, want het grote gebied rond de stad de Bordeaux is befaamd van Alaska tot Australië. Een stukje ten noorden van de stad Bordeaux, langs de oevers van de rivier Gironde, vindt men de (Haut) Médoe, een streek van zeshonderd en twintig vierkante kilometer, „begunstigd" met vele bodem gesteldheden. En door dat laat ste zijn er ook zoveel verschil len in de rode wijnen van de Médoc. A 1 meer dan honderd jaar ge- leden in 1855 verdeel de een gilde van wijnmakers in Frankrijk de twee-en-zestig beste rode wijnen uit de Bor deaux in vijf „crus classés", in vijf geklasseerde gewassen, zou men kunnen zeggen. Het zijn de groten onder de wijnen van de wereld, beroemd, gevraagd en volgens de zes jaar geleden overleden wijnkenner Allan Sichel „vormen zij een prachtige en safe geldbeleg ging". Achttien van die „crus clas sés" komen uit de plaats Peauil- lac in 't noorden van de Haut- Médoc gelegen. Achttien schit terende wijnen en een ervan heet: Croizet-Bages, deze keer de „wijn van de maand" bij venras (zoals in de Elzas) of naar een wijnhuis (zoals in Champagne), maar naar hun plaats van afkomst. Daarom ontbreekt bij de 1967 Croizet-Bages ook niet de plaatsnaam Pauillac, noch de streek Haut-Médoc. Nogmaals: een unieke aan bieding van een wijn die lief hebbers met aandacht zullen proeven. In september bij AH de „wijn van de maand". Een wijn uit het assortiment van het „Ge nootschap voor de Vrien den van de Goede Wijn". Niet in alle winkels van AH te krijgen. AH. Ruikt niet, wordt niet vochtig Daar zit Cat's Pride in. Dat absorbeert, deodoriseert. Houdt de kattebak schoon en fris. En kost mgl per zak 2i kilo Onder de zeer vele prettige reacties op onze „AllerHande Kunstnijverheidsrubriek" kre gen wij ook een verzoek van mevrouw D. Boele-Nijland, Koestraat 25, Zwolle. Zij meldt het volgende: „Er is in Nederland een lan- tjdelijke Vrouwenvereniging, die zonder winst werkt en die be middeling kan verlenen bij de verkoop van let wel door dames zelf vervaardigde ge bruiksvoorwerpen. Mits deze werkstukken correct afge werkt, artistiek verantwoord en voor de vereniging verkoop baar zijn." Zij die inlichtingen wensen, kunnen zich wenden tot bo venstaand adres van mevrouw Boele-Nijland en krijgen dan een stencil met nadere gege vens toegezonden." Dus, dames, grijpt uw kans! Om het nu ineens duidelijk en eerlijk te zeggen: deze Croi zet-Bages uit het uitstekende wijnjaar 1967 is in feite een unieke aanbieding. Nog steeds is de vraag tot ver in de Verenigde Staten toe naar de Crus Classés bijzon der groot en het is tegenwoordig bijna een prestatie om beslag te leggen op een wat grotere hoe veelheid. Bovendien vliegen de prijzen omhoog en de deskundi gen zeggen niet voor niets dat „de crus classés bijna onbetaal baar zijn geworden". Vandaar zouden wij willen stellen de tweede prestatie: deze Croi zet-Bages bij AH kost 8,75 gulden. En natuurlijk ook bij de Wijn van de Maand: „de twaalf de fles gratis." A ls vijfde Grand Cru Classé is de Croizet-Bages uiter aard een M.D.C., een Mise du Chateau, op het wijngoed van afkomst gebotteld. Vier jaar oud is de 1967 Croi zet-Bages nu en de wijn heeft een behoorlijk ontwikkelings niveau bereikt. Maar de eerlijk heid gebiedt te zeggen dat ver wacht moet worden, dat de Croizet in de komende twee jaar nog in kwaliteit zal toe nemen. Een wijn om te bewaren dus? Dat is de spijker op de kop, want de Croizet-Bages behoort nu precies bij die uitstekend houdbare wijnen en wie. over een wijnkeldertje of een andere opslagruimte beschikt, zou eigenlijk op dit moment moeten profiteren van deze „safe geld belegging". T) ordeaux, al in de middeleeu- 1^ wen een aanzienlijke ha venplaats en exporteur van wijnen. Duizenden Nederlanders zullen ook dit jaar op hun route naar Spanje wellicht de landstreek zijn gepasseerd, waar de Garonne en de Dor- dogne zo'n vijfentwintig kilo meter buiten de stad samen de Gironde worden. En om het zo eens te zeggen: aan de oevers van die Gironde vindt men dus de kwaliteitswijngaarden. Hier groeien de wijndruiven, die de grote kracht aan de Bor deauxwijnen geven: hun ele gance, met geen enkele andere wijnsoort vergelijkbaar. Wijnen met een volle afdronk, wijnen die na elke slok, hun nasmaak bewust achter laten. ■pn Bordeauxwijnen zijn altijd herkenbaar, omdat ze niet genoemd worden naar een drui- (vervolg van pagina 1) drijfsleider W. M. Hassink de scepter, zwaait, verkoopt rond 15.000 artikelen, terwijl de SuperMart (bedrijfsleider L. F. van der Schuren) 3000' artike len aanbiedt. Het winkelend publiek vindt in de Miro-Corner koffie en an dere lafenissen terwijl' naast de SuDerMart nog een grote „Doe- Het-Zelf" afdeling gevestigd is. Uit checken geschiedt via in to taal 30 kassa's, waarvan de warenhuiskassa's met ponsban den, die via computers gege vens verstrekken voor het bij houden van voorraden en om zetcijfers. Bovendien vindt men in wa renhuis en SuperMart speciale kassa's voor buitenlandse ko pers die daar dank zij blik semsnelle automatische omre- kenapparatuur ook in eigen va luta kunnen betalen. Maastricht is namelijk, behal ve voor de Zuidlimburgers, van ouds koopcentrum voor de Bel gische en Duitse grensbevol king binnen de driehoek Hasselt-Luik-Aken. Speciaal Belgen komen op de laatste weekdagen massaal hun inko pen doen in de stad van Sint- Servaas op vrijdagmiddag toont op de Maastrichtse par- Wat diepgevroren is, verliest z'n smaalc niet. Daarom is de nasi- en bami goreng van Albert Heijn diep vries nasi- en bami goreng. Daarom proeft u straks weer ai die fijne krui den, dat heerlijke magere varkens vlees, die sappige groenten net zo vers als toen de nasi en de bami be reid werden. De nasi en bami van Albert Heijn zit in z'n eigen aluminium ovenbakje. Kunt u zo in de oven zet ten. Kunt u zo uit eten. (Maar natuur lijk kan het ook gewoon in de pan). Onversierd is de nasi en de bami al een hele maaltijd. Versierd met een gebakken eitje, wat kroepoek en een beetje zuur een heel feestmaal. AH diepvries Nasi- en Bami Goreng in aluminium zo-in-de- ovenbakje. inhoud 600 gram voor 2 personen i uuicuy keerplaatsen vaak bijna de helft van de auto's Belgische num merborden! En de laatste tijd lokken gun stige wisselkoersen en prijs verhoudingen ook weer veel meer Duitsers naar Maastricht vooral op zaterdagen. De franken en markenkassa's van het Miro-center zullen daarom vooral tegen 't eind van de week ratelen van bedrijvigheid. „Brusselse Poort", waarvan het Miro-Center 50% van het totaal beschikbare winkelop pervlak beslaat, wordt een veel zijdig winkelcentrum waarin ook speciaalzaken te vinden zijn. Wilma Projectontwikke ling N.V., stelt het koperspoten tieel in de directe omgeving op 60.000 terwijl 225.000 Nederlan ders en 200.000 Belgen het cen trum binnen 20 minuten per auto kunnen bereiken. Voorjaar 1972 opent AH zijn derde Miro-Center aan de rond weg om Leeuwarden, koopcen trum voor 250.000. Friezen, ter wijl vestigingen in Nijmegen en Purmerend spoedig zullen vol gen. Hotpants Een hotpants is al bijna zo oud als de weg naar Rome. Zelfs in de tijd dat hier in Neder land het kamperen nog maar net in opkomst was en de dames aan het strand verschenen in degelijke en zeer forse tweedelige bad pakken die niets met bikini's te maken had den was de hotpants al heel gewoon. Maar dan als short en al leen voor aan het strand. Maar hoe dan ook DE HERTOGIN VAN WINDSOR was dit jaar een van de eersten die in hotpants verscheen. Ze had toen een baljurk met openvallende rok, waaronder een hotpants schuil ging. Het was een toilet van de Pa- rijse modeontwerper De Givenchy, waarop maker opmerkte: „Zie je wel, dat deze dracht niet aan leeftijd gebon- den is, mits je maar over een paar mooie benen beschikt". U weet nu, hoe hij over de hertogin van Windsor denkt, J Qnassis J Het favoriete mode- i huis (in Parijs weer, na- t tuurlijk) van MEVROUW JACQUELINE ONASSIS z is het huis van Madame 5 Grès. Volendam De Parijse modeont- werper COURRÈGES had in zijn jongste col- lectie een hoedje opge- nomen, dat sterk deed denken aan het hoofd- dekseltje van kant van J de Volendammer vrou- wen, Gewoon, een X soort huiletje dus. Haarnetje 4 Bent u er al aan ge- wend, dat Nederlandse X militairen lang haar mo- X gen dragen en dan in X sommige gevallen een X haarnetje op moeten, X als de aard van het werk dat vraagt? Zo'n X netje voor mannen is eigenlijk niet zo erg nieuw, want onlangs X kwam ik gewoon, X hier in Nederland X een Siksuit India tegen die over een.erg lange X zwarte baard beschikte. iHij had het hele geval echter keurig opgerold en in een haarnetje baardnetje meer op geborgen, Rudi RUDI CARRELL heeft X zijn vakantie doorge- X bracht in Oostenrijk, Bij een meer waar hij veel viste en samen met zijn twee dochters, de negenjarige Caroline en Annemieke van der tien jaar. Weer Caroline Omstreeks dezelfde tijd was trouwens ook CAROLINE KENNEDY in Oostenrijk, ook met vakantie. „Onze best bewaakte toeriste", grapten de Oostenrij kers. Naar waarheid overigens. de Caroline Kennedy Prikkebeen Tien tegen één, dat u het verhaal van ME NEER PRIKKEBEEN kent (Lieve zuster Ur sula, ik ga naar Ameri ka Zeer waar schijnlijk dateert het verhaal al uit het jaar 1830 en het is toen ontstaan in het brein van de Zwitserse schrij ver en tekenaar Ru dolph Töpffner. De Ne derlandse uitgave berijmd door J. J. A. Goeverneur is nog steeds heel populair, maar nu: Men zat voortdurend in het ongewisse bij het plaatje en rijmpje, waar bij zuster Ursula (eigen lijk meneer Prlkkebeens verlóófde) Prikkebeen wil weerhouden van zijn reis naar Amerika, ach ter het klavier springt sn met schelle stem een liedekijn voor hem gaat zingen. Wat voor lied? Men is er nu achter. In de Franse versie van het boek zingt Ursula „de grote aria van Dido". Maar uit welke opera? Van wie, want er waren meer Dido's. Dr. F. K. H. Kossmann is gaan pluizen en zoe- ken en kwam tot de conclusie, dat het de Dido van de Italiaanse componist Nicola Picci- ni moet zijn geweest, levend van 1728 tot 1800. Kleine kinderen kun nen tegenwoordig zeer vertrouwd zijn met sex en alles dat daar om heen hangt. Zoals een klein Nederlands jonge- Rudi Carrell tje mij vertelde, net vier jaar geworden. „Weet je, hoe het kan dat ik er ben", sprak hij, „Gewoon, ik heb een hele tijd in mijn moeders buik gezeten. Het was daar hartstikke warm joh. en er stond niet eens een kacheltje. En als mijn moeder at, dan kreeg ik vanzelf ook eten. Heel handig, maar het eten was nooit zo lekker, dat weet ik nog heel goed, maar al tijd een beetje beschim meld. Vond ik niks aan en dan ging ik brullen. Maar af en .toe maakte mijn moeder dan een extra bordje pap en dat deed ze dan stiekem naar binnen en dat was wél heel erg lekker. Nou, zo komt het dat ik er ben." Zeurpieten Datzelfde kabouter mensje van vier jaar moest een keer nieuwe schoenen hebben en toog met zijn moeder richting schoenenzaak. Daar hoorde zijn moe der, dat het binnenkort uitverkoop zou zijn en dat de schoentjes dan zeker tien tot vijftien gulden minder zouden kosten. Gewacht dus en weer naar de winkel. Neen, de schoentjes waren nog niet in de uitver koop. Weer een keer terug, maar neen, de schoentjes waren nu wel goedkoper, maar moesten nog komen van een ander filiaal. Nog een keer terug, weer geen schoentjes. Waarop het kleine mensje, voor wie de schoentjes waren be doeld, ineens driftig op merkte. „Wat een zeur pieten zeg en dat voor een paar schoenen". Met een rood hoofd heeft toen de verkoper snel een paar andere kinderschoenen tot „uit- verkoopje" gebombar deerd. Ogen De mooiste ogen van dit ogenblik behoren toe aan de Poolse zan geres HELENA MANA- DEC. Dat werd bedis seld, toen zij aan de Cöte c'Azur het Festi val de la Rose d or d'Ar.tibes" bijwoonde. De mooiste ogen Haar ogen zijn blauw, althans de pupillen en die hebben ook een donker randje, over schaduwd door lange, dichte wimpers. Tranen KEIZERIN FARAH van Perzië heeft de ge meenteraad van de Per zische hoofdstad Tehe ran geholpen aan een nieuwe straatnaam. Men kon maar geen passen de naam vinden, maar herinnerde zich toen, dat in de buurt ooit een ongeluk was gebeurd. Keizerin Farah had de plek des onheils meteen bezocht en was toen van pure ellende gaan huilen. Men besloot met toestemming van de keizerin de straat te noemen „De straat der tranen van de kei zerin". Voeden PRINSES GRACIA VAN MONACO in middels 41 jaar heeft voor een Ameri- Prinses Gracia kaanse vrouwenvereni ging een vurig pleidooi gehouden voor het zelf- voeden van baby's. „Ik heb de mijne alle drie zelf gevoed, steeds twee maanden lang", vertelde zij. Golfen Onze PRINS CLAUS ging golfen en zat toen het weer was niet best praktisch van top tot teen in een erg mooi synthetisch anti- wind-en-regenpak. En hij droeg twee-kleurige schoenen. Hipper Men wordt hoe langer hoe hipper (of hoe u het noemen wilt) bij de Ne derlandse televisie. We kijken al niet meer vreemd op (of juist nog wel) als PIER TAN IA in een soort safari-pakje verschijnt, net zoals JOOP VAN TIJN, die daar dan vaak nog een vrolijk gewerkt en open staand hemd in draagt. En HENK TERL1NGEN is al een keer op het scherm verschenen, neen niet in zijn onder goed, al deed het daar wel wat aan denken. Hij droeg een katoenen truitje in „ondergoedjes- stijl". Dominee Het „Mantgumer Huuske" in het Friese dorpje Mantgum tus sen Sneek cn Leeuwar den wordt weer be woond Onlangs zijn daar ingetrokken de jonge kunstenares AN NEKE TRAP uit Rotter dam en haar Neder lands studerende echt genoot. die weer afkom stig is uit Velp, en Jacques Ruis heet. De nieuwe inwoners van dit dorpje eind vorige maand getrouwd zijn dik bevriend met de jonge Friese domi nee, die In het nieuws kwam, omdat hij Voor de eerste keer vader was geworden en mid den in de nacht ineens vol enthousiasme de kerkklok ging luiden. Tot schrik van een ieder. De dominee heeft nu weer zijn vakantie op geofferd om met zijn pas getrouwde vrienden hun huis te verbouwen en in de verf te zetten. WIST U, DAT een elec- trische handmixer (van een bekend merk) die reeds tweemaal in reparatie is geweest wegens een defecte ■motor: waarschijnlijk tij dens het gebruik overbelast is geweest? Bij zo'n hand mixer zijn verschillende onderdelen los verkrijgbaar, de standaarduitvoering heeft twee gardes, die men kan gebruiken voor het stijfkloppen van slagroom, eiwit enz. Voor het roeren van deeg bestaan deeghaken en voor pureren een pu reerden. Wanneer u echter voor deeg, puree, stamppot ook de gardes gebruikt, vraagt u te veel van uw mixer. Ook is het niet aan te be velen de draaiende onder delen tegen de bodem of de zijkanten van de kom te laten slaan. Het is wellicht overbodig te vermelden dat de mixer niet met water in aanraking mag kom,en, rei nigen met een vochtige doek of spons, die gedrenkt is in een afwasmiddel is de aan gewezen methode. Let er ook op dat u de mixer niet langer achter elkaar ge bruikt dan de tijd die er op aangegeven staat. Dit va rieert van 5 tot 15 minuten. Hopelijk heeft u nu meer profijt van uw mixer als u het 'bovenstaande in acht neemt. WIST U, DAT transpiratie- kringen uit een natuurzijden jurkje toch nog verwijderd kunnen worden? Deze vlek ken kan men zelf verwijde ren met een lapje gedrenkt in verdiende ammonia, de ammonia moet met water zodanig verdund worden, dat de slijmvliezen niet worden geprikkeld, sterke ammonia zou de stof aan- tasten. Het is raadzaam eerst op de binnenkant, b.v. op een deel van een naad, te proberen of de stof goed reageert. Legt u het ge deelte plat neer, b.v. op een mouwplankje met een schoon lapje eronder; dit is bij het verwijderen van elke vlek van belang, het onder liggende schone lapje ab sorbeert n.l. de opgeloste vlek. U moet. de kringen voorzichtig betten, vooral niet hard wrijven op de stof; de tere stof zou dan ruw worden. Door de stof daarna onder een doek droog te strijken voorkomt u vochtkringen. Het is be grijpelijk dat uw pogingen- met wasbenzine en spiritus faalden; wasbenzine lost alleen vetvlekken op en spi ritus verwijdert alleen transpiratiekringen in wol len stoffen. WIST U, DAT men zelf regenjassen, jacks van po- peline of terlenka water dicht kan maken? Hiervoor zijn vloeistoffen in de handel die goede re sultaten geven. De jas moet eerst gewassen worden en kort gecentrifugeerd zoals nylon. Daarna de jas in vochtige toestand in de op lossing met aangegeven verdunning onderdompelen en minstens een half uur er in laten staan. Vervolgens wordt de jas nat opgehan gen aan de zoom, zodat de waterdicht makende vloei stof voornamelijk in de schouderpartij zakt. Deze methode is aanmerkelijk goedkoper dan de jas chemisch te laten behan- Mocht u vragen hebben, schryf dan naar Redaktie AlIerHande, Postbus 200 te Zaandam; u krijgt persoonlijk ant woord. Is uw vraag voor velen interessant dan wordt hij in een volgend nummer behandeld. (Advertentie) Chrysal is beter. Chrysal is schoon en droog. Niet vloeibaar maar puur. Daardoor voordeliger. Chrysal is totaal oplosbaar. Water heeft u zelf in de kraan. Vers snijbloemenvoedsel, in een wip gemaakt. H. P. BENDIEN N.V.- NAARDEN Bij de Nederlandse Crediet- bank N.V. was de koers van de Superobligaties op 7 september op de incou rante markt 115.

Allerhande | 1971 | | pagina 7