■Een niemwe winter»,» een nieuw huizen? de grote cosmetica- Wat zeggen Hoe wordt de mode deze winter? Eancome Helena Rtsbisesteim Elisabeth Arden Ener Sa in O riant' Mr. Pasj&t Hubbard A tg er Altix Factor f Reelate. NEDERLANDSE COI TIKIER^ ZEGGEN HEN MENING 1 SEPTEMBER A ALLERHANDE De nieuwe zachte kleur vloeibare waterproof oogschaduw gris-nacréwordt in een waas rondom het oog aangebracht, uitvloeiend tot on der de wenkbrauwboog. Wie er van houdt, kan met de nieuwe eyeliner in GRIS een fijn lijntje rondom het oog tekenen om nog meer diepte te verlenen. De nieuwe kleuren van de lipsticks zijn een koperkleurig Zinnia en een diep roserood Tilia. De bekende raake-up deskundige van dit huis, kortweg Gil genoemd, ziet de nieuwe winterse vrouw als volgt: een zongebruinde luchtige make up, verkregen door de California Face Glosser, die een zyde-achtig gebruind effect geeft. Dit dus in tegenstelling tot de andere bleke huidjes. By het opmaken der ogen dienen de kleuren vooral in ronde bogen te worden aangebracht, vandaar de naam van deze nieuwe make-up RONDO. U kunt kiezen uit diverse nieuwe vloeibare en glinsterende kleuren, die een blijvende glans ga randeren. Wil men het extravagant doen, dan kan met een scherp-geslepen wenkbrauwpotlood een aan tal donkere stippeltjes midden op de wangen wor den aangebracht. Zogezeid als winterse „Rondo sproeten". Bij elke nieuwe mode hoort al sinds tientallen jaren een nieuw gezicht... dus een nieuwe make-up. Twee keer per jaar lanceren de bekende huizen op dit gebied uiteraard in nauwe samen werking met de haute couture een kleurenschema voor het gezicht, dat met het nieuwe silhouet van het figuur én natuurlijk met de nieuwe mode kleuren -een goede harmonie moet vormen. Hieronder de meest belangrijke details. Het magische spel van licht en donker op Broadway vormde de inspiratie voor de winter-make-up van Rubinstein. Deze BROADWAY-LIGHTS maquillage be staat uit: Illumination Eye Shadow Kits doosjes oogschaduw in vier kleuren, namelijk drie matte en één parelmoer- kleur. Alle in hetzelfde kleurengamma, dus „ton sur ton". Op deze manier kan elke vrouw zich desgewenst Big Blue Eyes, Big Green Eyes of Big Mauve Eyes aan meten. En o ja, laten we de prachtige Amber-kleur vooral niet vergeten. Zoals de foto laat zien, worden de tinten in geome trische figuren over het ooglid gepenseeld, hetgeen wel niet zal nalaten de nodige aandacht te trekken. U brengt de middelste kleur over het hele ooglid aan, de donker ste in de huidplooi en de lichtste kleur onder het oog. Vindt u dit nog niet genoeg, dan kunt u b.v. 's avonds het hele ooglid nog een vleugje parel- moertint geven. Ronde blosjes op de wangen hebben bij Rubinstein deze winter plaats gemaakt voor enigszins driehoekige schaduwen met Blusher Compact in de nieuwe kleur Amber, een diepe, rozig-bruine kleur. De rest van het gezicht blijft als contrast nogal bleek van tint, ook amberkleurig. Ook dit huis brengt als lipstick een nieuwe koperkleur met parelmoerglans. Dit huis ziet het herfstgezieht van de modieuze vrouw als volgt: Voor de lippen zijn er twee nieuwe kleuren, die kijk maar naar de andere merken ook bij Arden in de oranje-bruine en karmozijnrode schakeringen blijven. Het zijn de kleuren Copper Beech Gloss" (de donker-donker bruine lipstick, die het wel alleen goed doet bij donkere types) en dan de Cimson Glory Gloss (Oh, waarom toch altijd die moeilijke namen? Geef ze anders toch gewoon nummers!). De laatstgenoemde kleur is dan van een donkere purperkleur, waarbij ook weer een bijpassende kleur nagellak verkrijgbaar is. In elk geval kleuren al mogen ze dan op het huis brengt voor najaar en winter 1971 „GLO WING EMBERS" warme, roestbruine kleuren voor lippen en nagels met bijpassende tinten voor oogschaduw. Dit alles, omdat Revlon van mening is dat dit najaar de kleuren als „bran dende kolen" zullen smeulen. De oogschaduw is mat en zogenaamd „smoke filled". Alle genoemde kleuren laten zich uitstekend com bineren met de daarop afgestemde „highlight" tinten in parelmoer. Dit befaamde huis maakt het ons gemakkelijk u uit te leggen hoe u bij de nieuwe make-up te werk moet gaan. Bijgaand schema laat aan dui delijkheid niets te wensen over 1. als basis brengt u over het hele ooglid de kleur Saphir Clair aan. Goed uitwrijven met behulp van het bijgeleverde penseeltje; Dit huis met de gouden roos en de verfijnde producten heeft haar winterse make-up 71-72 de naam AMI-AMI gegeven: een maquillage-lijn, die vriendschap sluit. En die vriendschap behelst dan het volgende: Een lichte foundation in de Mimaki-kleur Naturel, waardoor de huid een doorschijnende frisse kleur krijgt. Voor de opmaak van de ogen blijven de zelfde producten bestaan (een mengeling van de kleuren Vert en Brun), maar in de serie lipsticks zijn er twee nieuwe kleuren bij gekomen: Love een Chinees rood met een tikkeltje roodbruin en daarnaast Darling een helder rose/oranje in een parelmoerglans, eveneens met iets bruin er doorheen. Onnodig te zeggen dat er nagellakken in precies bijpassende kleuren te koop zijn. Het devies van dit huis luidt deze winter: heldere, pittige kleuren. Rood is weer „in" en dat betekent dat de mond weer een belangrijke rol gaat spelen. De naam van de nieuwe make-up van Orlane luidt: ETINCELANT, met zijn vijf kenmerken: een scharlakenrode mond, dunne gebogen wenk brauwen, kastanjebruine, glanzende oogleden, een goud kleurige teint en een vleugje rose op het jukbeen. Wilt u precies weten hoe u bij deze Orlane-maks-up te werk moet gaan, bekijk dan bijgaand schema eens goed (één advies voor overdag, één voor de avond). En vergeet dan vooral dat geraffineerde streepje witte oogschaduw niet, midden op het bqvenlid van het oog. Geweldig voor een heldere, stralende blik! Net als de overige cosmetica-huizen brengt ook Payot voor de komende vnnter tedere kleuren onder de naam: maquillage AMBRE. De teint krijgt een zachtglanzend waas met de crème Lumifluid in de nieuwe kleur SILENE, terwijl de wangen een accent krijgen in een beige-rose tint. Met de ragfijne poeder in de kleur Cassandre kan men hier en daar een te veel aan glimeffect verdoezelen. eerste gezicht wat triest aan doen die goed bij de modekleuren van de kleding passen en bij de herfsttinten in de vrije natuur. Arden ziet de ogen graag stralender dan ooit, door een Cocoa Brown rondom het oog aan te brengen en een Sunny Gold onder de wenkbrauw boog. Nieuw dit komende seizoen is een uitgebreide serie valse wimpers in allerlei vormen en maten, van „zeer natuurlijk" tot „dramatisch" toe. Voor boven- en voor onderlid! Aan u de keuze, me vrouw! 2. daarna brengt u vlak langs de rand rondom het oog dus langs het onderlid de kleur Saphir foncé aan; 3. vlak onder de wenkbrauwen en in een vleug je onder het oog wordt een tikkeltje vloeibare oogschaduw in parelgrijs uitgewreven. Dit ver zacht de blik; 4. met de Golden Cilpen verlengt u de wimpers. 5. in een smalle opwaartse lijn brengt u wat vloeibare rouge in de nieuwe kleur Bois-de- Rose aan; 6. ook Guerlain brengt lipsticks deze winter in vrij sombere kleuren: donker-oranje, koper kleurig en oudrose. AMANDA is de lieflijke naam van Ayer's nieuwste ma.ke-upcreat.ie: een enigszins wazige „look" met wijd-open blik, etherisch gelijk een wolk, hetgeen men kan bereiken door op des kundige wijze gebruik te maken van de nieuwe oogkleuren apricot, amethyst en mauve (Satin Shadow Trio). Wenkbrauwen worden in een geisha-achtige boog getekend en vrij dun gehou den, zoals trouwens bij alle cosmetica-huizen het geval is. De Maxi Mascara Compact een doos van werkelijk geweldige afmetingen is een mascara, die de wimpers een begeerlijke lengte verleent in diverse kleuren. De huidkleur is bij Ayer ivoorkleurig, dat met een klein sponsje ge lijkmatig over het gezicht kan worden verdeeld. Wie van een grapje houdt, kan er nog een hart vormig „moesje" in marineblauw tegenaan gooien. Lippen glanzen verleidelijk in een vochtig-glan- zende kleur in donker-beige (Rose beige 4). En dan mogen we natuurlijk één van de grootste en meest bekende cosmeticahuizen niet vergeten: het huis van Charles Revlon, beter bekend onder de naam REVLON. Dit CHANEL Edgar Vos, de couturier met gevoel voor „drama" en mis schien daarom wel vele van onze bekende actrices en opera zangeressen (Gré van Swol- Brouwenstein en Sigrid Koetse b.v.) kleedt, zei op onze vraag: Nee, ik zie nooit een col lectie in Parijs. - - Maar door pratend over de terugkeer van de Haute Couture in een dui delijke elegante conceptie, ver telde hij dat hij dat zonder meer erg „fijn" vond. Edgar Vos vindt het vrouwe lijke van deze mode zeer be langrijk en hij zal dan ook in die stijl gaan werken. Ofschoon ook voor hem de ruches en de queue de Paris niet hoeven. Wel vindt hij langharig bont en struisveren een toppunt van vrouwelijkheid. Zijn roklengte zal zwevend rondom de knie zijn omdat het ene model om een langere lijn zal vragen dan het andere. Daarvoor is, zoals hij zegt, „de spiegel bepalend", hij is trouwens van mening dat de vrouwen in het algemeen met Frans Molenaar De kranten hebben er vol over gestaan: in Parijs is Haute Couture weer echte Ilaute Couture geworden. Er :s dus weer een duidelijke scheiding ontstaan tussen Haute Couture en de z.g. „straat-mode". Eén van de stellingen van de Haute Couture is altijd geweest: Zodra een nieuw ge lanceerde mode als beeld de straat heeft veroverd, heeft deze mode afgedaan, omdat zij dan haar exclusieve gezicht heeft verloren en dus niet meer nieuw js. Edgar Vos veel zelfkritiek in de spiegel moeten kijken bij het kiezen van hun kleding. Een mening die wjj van ganser harte onder schrijven! Frans Molenaar (we zouden hem de „architect" onder de couturiers kunnen noemen), die zijn opleiding van meet af aan in Parijs heeft genoten en die daar van spelderaper (bijna krullejongen)- is opgeklommen tot eerste modéliste van Gérard Pipart, dé man van het huis Nina Ricci, is bijzonder in zijn schik met de Fransegang van zaken. De roklengte van even over de knie vindt hij zeer rustgevend. In zijn komende winter-collectie brengt hij vooral vrolijke kleu ren: een" leidende hoofdkleur met tal van bijkleuren. En al is hij dan niet de man voor de ruches en de queue de Paris (strijdig met zijn architectoni sche opvattingen van kleren) hij wil de vrouw goed en stijlvol kleden in een trant die bij haar huidige dynamische leven past. 9 Max Heijmans Enige seizoenen heeft Parijs onder de invloed van de huidige ontwikkelingen, gemeend van dit principe af te moeten stap pen en dat heeft tot een bij zonder rommelige verwarring geleid. Men is nu teruggekeerd van deze dwalingen .en heeft goed draagbare, stijlvolle col lecties gebracht en de „straat mode" daar gelaten waar ze be hoort, n.l. in de straat. We wilden best eens weten wat onze eigen bekende coutu riers hierover te vertellen had den. En hier vindt u dan hun antwoord: Max Heijmans, onze meest klassieke couturier, zei meteen enthousiast: Zie je wel dat ik uiteindelijk toch gelijk krijg? Ik heb het je immers altijd al ge zegd, dat „straatbeeld" heeft toch niets met mode, stijl en goed gekleed gaan te maken! Een slanke vrouw zal in haar vrije tijd natuurlijk wel gezel lige boutique-dingen dragen en -mt goede smaak kiest goed uitzien, maar daarnaast moet ze zich toch heel persoonlijk cn stijlvol kunnen kleden en dat kan nu gelukkig weer. Ze hoeft er niet meer bij te lopen alsof ze naar een carnaval gaat, want de laatste seizoenen zagen de mensen er toch eigen lijk voortdurend uit alsof ze „verkleed-partijtje" aan het spelen waren! Bij de klassieke modelijn horen wreefbandpumps zoals eze met kleurige biesjes bestikte modellen van het Itali- inse modehuis Antonelli. Ook Max Heijmans gaat in Parijs nooit naar ren show. Wel laat hij zich in Parijs bij het uitz.oeken van de materialen voor zijn nieuwe collectie, als het ware doorstromen door de sfeer die zo kenmerkend is voor het Parijs ten tijde van de „pre sentations des collections"! Else en Hein Kokmeyer, sa men hart en ziel van Joyeuse in Amsterdam, zijn ook niet naar Franse collecties gaan kij ken en zij blijken met de hui dige ontwikkeling van de mode lijn niet onverdeeld gelukkig te zijn. Eigenlijk wel begrijpelijk Else en Hein Kokmeyer wanneer men bedenkt dat zij dé grote specialisten zijn op het ge bied van kleding voor de moei lijke, niet correct geproportio neerde figuren. Terecht stellen zij dat brede schouders, brede revers en een lichte taillering wel aardig kunnen zijn voor de slanke vrouw, maar dat dit voor forse, moeilijke figuren bepaald niet dol is. Ze blijven het vreemd vinden dat in de Haute Couture van welk land dan ook nimmer aan dacht aan de forse vrouw wordt besteed, terwijl zij in de hele wereld toch wel in de meerder heid is! Ze ervaren dit dan ook als ëen internationaal probleem en betreuren het dat geen enkele couturier daar ooit bij stilstaat. Dick Holthaus liet ons zeggen dat hij absoluut geen tijd had om ons te ontvangen en zijn mening kunnen we dientenge volge niet weergeven.

Allerhande | 1971 | | pagina 2