Alle hammen bij Albert Hejjn.Nu! Hammen uit vele windstreken De gerookte en gekookte ham ok De rauwe Ham et verse vlees van het varken De toebehoren bij de Ham 100 1 JL7 Fumé 100 o-ram. Ardenner Hesp Landrauch- "149 100 gram Ham Tosti Hambananen Asperges met Ham Hamcocktail Ham schinken Jambon York Jambon de Pays hraissé Achterham Sallandse Ham - Mi Rauwe Boerenham F Cobourg Fumé Kronen Schinken Meloenschijfjes op dunne plak jes Rauwe Ham Gebakken Ham met Bananen Hamrolletjes als borrelhapje Varkens frik and eaii 500 gram Hamlappen Ham in Sherrysaus Witlof met Ham Spaanse Meloenen Hele Puntasperges /Qy AH Hele Augurken 154 AH Stemgember AH Mayonaise Varkensschnitzel Of% 100 gram Cj Ham in Aurorasaus Ham en Eieren Alk Hammen Albert Heijn presenteert in zit Super Marts met een delicatessenajdeling een kostelijke keuze hammen bijeengezocht uit vele windstreken Een ding hebben de hammen gemeende voortrejjelijke smaak. De vele mogelijkheden om heerlijke recepten te bereiden met ham zijn nog niet algemeen bekend Daarom kunt u op deze pagina lezen welke hammen Albert Heijn verkoopt en welke recepten met ham er o.a. zijn. In de slagerij-ajdeling van AH-SuperMarts 'zal in de komende tijd extra nadruk worden gelegd op het verse vlees van het varken. Leest en eet u smakelijk A Hamragoüt Fruit de ui in de boi strooi de bloem ero; laat die zaclitj ten. Voeg bouillc of melk toe steeds goed r zacht vuur aanbiedingen gelden van 16 t/in 22 september^ 5(- Snijd van dunne boterham men de korsten af. Besmeer de sandwiches met boter en beleg ze met 1 dikke plak ham en 1 dikke plak kaas. Leg er een besmeerde boterham op. Maak de grill heet. Snijd de sandwiches schuin door. Zet ze onder de grill en maak ze aan beide zijden goudbruin. Tosti's kunnen ook op een toaster op de vlam "worden gemaakt. Maak boter in de lcoekepan heet. Leg hierin een over langs gehalveerde banaan, omwikkeld met bacon. Of maak de grill heet en leg hieronder de omwikkelde bananen. Serveer als voor gerecht of lunchgerecht. Kook de asperges gaar of neem asperges uit blik. Maak boter in de koekepan heet. Leg hierin dikke plak ken ham. Laat deze lang zaam in de boter warm worden. Geef ze bij de asperges. Snijd plakjes ham in kleine stukjes, voeg hieraan ge raspte selderijknol toe naar smaak. Maak dit mengsel aan met mayonaise en wat sherry. Doe dit in platte wijde glazen of glazen schaaltjes. Strooi er een beetje paprikapoeder op en gameer de rand met een partje of schijfje tomaat. teaen Breng de uurvas ooi er wat ood- I ookte aagj ns een en een ver 100 gram 100 gram LT9 100 gram muor\ voorv nkel saus. angend, het aal de en rol eiersaus j smaak op zout en pep U kunt even met saus o vaste schotel enkele min.—. gratinereiijAf met aarc spinazie n er met Laat de goed uitle er wat citro voeg ui aan uur w co Leg ha 100 gram schotel. in plakjes weer een en-zo ebruikt 100 gram 100 gram pmazu op smaak a peper. Dien d deze saus rijst of aardappelpuree atenpux enkele minuten aanbiedingen gelden van 16 t/m 22 september. Hamrolletje Kook de spinazie op c wone manier en hakj Leg telkens op ham een schep s rol de plakke Leg ze in ovenvaste sc. Smelt ongevfi goed roefenci Laat dit op tot saus bn| de saus op sil en peper raspte kaas il Giet deze hamrolletje! daar een kloiv laat de schotel verwarmde ta oven ongeveer gratineren. Geel pelpuree bij. 'eel water op dat m halverwege on- W[. Dek de schotel Snijd een meloen in de lengte door. Verdeel de verkregen helften in 3 de len. Snijd de schil los tus sen het vruchtvlees op de plaats waar het sterk van ldeur verandert (dicht te gen de-schil aan). Beleg een ontbijtbordje met dun gesneden plakjes rauwe ham en plaats de schijf in het midden. Ideale combinatie. U hebt nodig: 2 dikke plak ken gekookte ham, 1 ste vige grote banaan, 30 gr. bruine suiker, 2 lepels ge raspte kokosnoot, 2 lepels citroensap, boter. Recept: Snijd het vet van de plakken ham en leg de ham in een beboterde vuur vaste schotel. Leg daarop een laag van plakjes ba naan, besprenkeld met ci troensap. Strooi de bruine suiker en de kokos erop, leg er wat klontjes boter op en zet de schotel in een voorverwarmde maar zeer matig hete oven. Laat een half uurtje bakken. Hierbij hoort rijst, rauw in wat olie gebakken, en daarna gaar gekookt in bouillon met een plukje saffraan. En eventueel een slaatje van ringen paprika, aange maakt met olie, azijn, pe per en zout. Rol in een plakje ham: reepje augurk reepje kaas reepje paté natte gem ber asperges partje si naasappel partje appel met mayonaise reepje ba naan reepje knolselderij partje tomaat of stukje ananas. aanbiedingen gelden van 16 t/m 18 september. 500 gram Ham kan afkomstig zowel van de achterham van het varken, de beste kwaliteit, als van de schou der. Ham "wordt meestal gezouten, daarna meer of minder sterk gerookt en dikwijls ook nog gekookt. Schouderham kookt men bijna altijd ongerookt. Rauwe ham is gezouten, gerookte ham die niet ge kookt is. Hiervan bestaan verschillende soorten, zo als bijvoorbeeld de zeer fijne, op een bijzondere ma nier gerookte Coburger ham en de traditionele boe renham, ook wel plaatham genoemd. Ham wordt in Nederland het meest gebruikt als broodbeleg, maar gekookte ham is ook voor fijne war- me gerechten te gebruiken. Verder wordt ham, rauw of gekookt, gebruikt als voor gerecht, bijvoorbeeld in combinatie met meloen of met asperges. Snijd het vet van de ham en smelt dit met de boter. Bak hierin de plakken ham aan weerszijden bruin. Neem ze uit de pan en houd ze warm. Fruit in het ach tergebleven vet de gesnip perde ui of sjalotten. Voeg de bloem toe, laat die even meefruiten en voeg er, goed roerend, de bouillon bij de, sherry en tomatenpuree en laat dit enkele minuten heel zachtjes doorkoken. Voeg de room toe, laat nog even do or pruttelen en breng de saus op smaak met zout en peper. Dien de ham op in deze saus met rijst of aardappelpuree. goed iete oven laarin 20 a kken. bekoelen, snijd likke plakken le ham op als fees tgerecht of bij een koud buffet met lijne groenten als doperwten, asperges of bloemkool, die in olie en citroensap zijn gemarineerd. Kook hele struikjes witlof tot ze gaar zijn. Wikkel om ieder struikje een plak ham. Leg ze naast elkaar in een vuurvaste schotel. Bestrooi ze dik met oude geraspte kaas of schenk er een kaassaus overheen. Verwarm de oven voor tot een temperatuur van 229° a 240° C is bereikt. Zet de schotel zo hoog mogelijk in de oven en laat er een bruin korstje op komen in ca. 20 minuten. I geprijsd naar gewicht van ±«^1/ tot Three Diamonds lilik 800 gram JbêÊ® Extra kwaliteit zoetzuur 3/4 pot JLt pot 450 gram pot 0.35 liter Verwarm de wijn-met bouillon en. los er de ge weekte en goed uitgekne pen gelatine in op. Laat dit bekoelen tot de gelei net nog vloeibaar is. Leg op een schaal de in tweeën ge sneden. plakken ham als dakpannen over elkaar. Vorm van de peterselie, plakjes wortel, ei en olijf een fraai mozaielc op de plakken ham en giet er de half vloeibare gelei over. Laat dit geheel koud en stijf worden. Leg er zilveruitjes en waai ertjes augurk bij en serveer de ham met aardappelsala- Engelse ïiampastei Snijd, de harde boter in stukjes door de bloem met het zout. Voeg hierbij heel geleidelijk het koude water en roer dit met een vork tot Ingrediënten: 4 dikke plakken ach terham zonder vet, 1 ui, 1 dl witte wijn, 3 dl bouillon, 1 klein blikje tomatenpuree, zo mogelijk enkele blaadjes verse dragon, anders een mespunt gedroogde dra gon, 25 g bloem, 1 dl room, peper, zout, 50 g boter. Snipper de ui en laat ui en wijn zachtjes inkoken tot bijna 2/3 Wijn verdwenen is en voeg er dan de bouil lon, tomatenpuree en dra gon bij. Laat nog eens een half uur zachtjes koken en zeef de vloeistof, waarbij n wat er over is van de uien door de zeef wrijft. Breng dit weer zachtjes aan de kook. Maak de bloem aan met de room en voeg dit, goed roerend bij de gezeefde vloeistof. Laat dit 10 minuten heel zacht jes pruttelen. Breng op smaak met peper en zout, voeg een klontje boter toe en eventueel wat gehakte verse dragon- blaadjes. Bak de plakken ham snel aan weerskanten in boter en dien ze op, overgoten met de saus. Bijvoorbeeld met aardappelpuree of rijst en sla. Maak in een koekepan wat. boter beet. Bedek de bo dem met plakjes ham. Breek hierop 1 of 2 eieren en laat ze bakken tot het wit is gestold. Leg ze op een voorverwarmde schaal, garneer deze met toefje peterselie en geef er brood bij.

Allerhande | 1971 | | pagina 12