goed nieuws voori uw hart en bloedvaten becel heeft een hoger percentage meervoudig onverzadigde vetzuren: 60-65?, l .becel nog geionder en lekker als altijd piano of orgel? halvamel t>ecn 0\ erwte Gevulde komkommer fepTEMBER A ALLERHANDE 10 Becel bevat nu 60-65 cis-cis) linólzuur, de beste van de meervoudig onverzadigde vetzuren. Dit is het hoogste percentage dat in een moderne margarine worden ben Becel beha dezelfde vertro verpakking Becel smaakt net zo lekker als vfm u gewend zvas. Ook nu bestaat Becel voor een belangrijk deel uit j§ zonnebloemolie, die met zorg geselecteerd en verwerkt is. NIEUW.... PARKETVLOEREN f 30. per maand •EXTRA .VAN ïm.VOOR voorde lijn in uwkoffie TIJDELIJK: Saus om te watertanden 3) Tongstrelend voorafje Ovenschotel met kip Appelmarmelade DieetMARGARINE (CIS-CIS) Belangrijk nieuws omdat het alles te maken heeft met de gezondheid van hart en bloedvaten. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat het voor de conditie van hart en bloedvaten van belang is de hoeveelheid cholesterol (een vetachtige stof die zich in het bloed bevindt), zo laag mogelijk te houden. Dat kan door het gebruik van verzadigd vet in de voeding te verminderen en zoveel mogelijk te vervangen door meervoudig onverzadigde vetzuren. /Want meervoudig onverzadigde vetzuren van het type (cis-cis) linólzuur hebben een duidelijke cholesterol-verlagende werking. Hoe hoger dit percentage linólzuur in een margarine, des te sterker wordt deze werking. Daarom is het belangrijk nieuws dat Becel zijn percentage (cis-cis) linólzuur 1 0 heeft verhoogd tot 60-65%. Zo helpt Becel mee de kans op het ontstaan van hart- en vaatziekten te verminderen. 101Q7 SME, 7K, 411 U wilt leren spelen, maar u weet nog niet wat. Neem het zekere voor het onzekere en HUUR eerst een instrument. Bij Verhoog in Nijkerk! Vanaf f40.- p. maand (min. 6 mnd.) Bij aankoop wordt de huul* verrekend. Da's een veilig gevoel,nietwaar? Bel of schrijf: Verhoog, Nieuwstraat, Nijkerk, 03494-1321. verhoog w toonaangevend Kant en klaar gelegd - 15 jaar garantie DOM aan BONTEKOE N.V. postbus 1024 Tel. oiGOO—32235 BREDA Stuur mij franko grote parketmonsters, Vz m2, die ik binnen 8 dagen ongefra'nkeerd terugstuur, NAAM STRAAT PLAATS A i unox 1/2 liter van 1.00 voor 0.93 Een Friesche Vlag produkt EEN BIJZONDER LEKKERE SAUS Snipper 2 middelgrote uien en fruit ze in wat boter tot ze blond van kleur zijn. Prak daar vervolgens een flinke plak fijne paté door en voeg er de inhoud van een blikje geconcentreerde tomatenpuree bij. Roer er daarna een fijn- geperst teentje knoflook door, plus wat zout naar smaak en een weinig gemalen witte pe per. Giet er een scheutje cognac bij, roer alles goed door elkaar en roer er tot slot een zodanige hoeveelheid on geklopte, ongezoete slagroom door dat u een fraaie, aan genaam gebonden saus in de pan hebt. Uitstekend bij kalfsvlees, varkensvlees, over zacht ge kookte of gepocheerde eie ren, bij een gegrilde kip en bij een simpel gebraden tam konijntje. Een saus kortom waar van alles mee te doen valt! Een nieuwe trend in de wintermode is de terugkeer van de korte jas waaronder een stukje rok uit mag komen. Deze mantel werd in Italië door de zusters Fontana gelanceerd. Kies hier 2 fraaie komkom mers voor uit, die breed in het. midden zijn en zich makkelij ker laten vullen. U snijdt van iedere kom kommer het steel-gedeelte af en-met een lange smalle lepel haalt u het hele binnendeel met alle pitjes weg, er ontstaat dan een mooie holle gang. Pas daarna schilt u voorzichtig de komkommers daar ze natuur lijk niet mogen breken. De vulling maakt u als volgt: hak een middelgrote ui fijn, evenals 2 sjalotjes, laat dit alles in een klein pannetje in wat boter glazig worden maar vooral niet kleuren, dus op laag vuur. Voeg er 200 gr. sau- sij zen-gehakt bij, u verwij dert. alleen maar 't om hulsel van deze sausij- zen. Verder gaat erbij 60 gram wit van brood in wat bouillon geweekt en uigeknepen, een fijn geperst teentje knoflook en een eetlepel fijngehakte peterselie. Roer dit alles op het lage vuur goed door elkaar gedu rende een paar minuten. Neem daarna de pan van het vuur en roer een losgeklopt ei door het vleesmengsel. Vul er voor zichtig de komkommers mee en zet het afgesneden steeltje er weer tegenaan, dat kunt u het beste met wat lange hou ten prikkers doen. Laat 50 gram boter in een braadpan smelten, leg er de komkommers in, giet er 3 dl bouillon bij, strooi er zout naar smaak en vers gemalen peper over en leg er een bouquet garni bij (in een lapje gebon- Laat zes mooie plakken Gelderse ham afsnijden, niet van dat dunne boterham-beleg, maar wat stevige plakken. Leg ze dubbelgevouwen, dakpans gewijze op een grote schotel eii omring ze met 150 gram haricots verts, die u uit een blik haalt. U haalt ze even onder de koude kraan door en laat ze vervolgens heel goed uitlekken waarna u ze vermengt, voorzichtig, want ze mo gen niet bre ken, met een vinaigrette (mais-olie vermengd met wat dragon azijn, vers gemalen peper en wat zout naar smaak, een pietsje geraspte ui en een snip pertje Franse mosterd). Pel 500 gram mooie tomaten, snijd ze in plakken, ver wij dei- de harde kernen en het over tollige vocht plus de pitten en vermeng met een geschilde, in schijfjes geschaafde, niet te grote komkommer. Roer door tomaten en komkommer een weinig op smaak gebrachte mayonaise. Leg tomaten en komkommer in een krans om de ham en de haricots verts heen, bestrooi ze met wat fijn gesneden ker vel en geef er apart een kom metje met vinaigrette en een kommetje met mayonaise bij. Serveer met knapperig stok brood of met verse toost, den: een takje peterselie, een worteltje, een blaadje laurier, een takje tijm, eventueel nog wat peperkorrels) en laat de komkommers gedurende an derhalf uur sudderen op laag vuur tot ze gaar zijn. Neem ze er dan uit, leg ze op een verwarmde schaal, ver wijder het bouquet garni, bind het kookvocht met een klein beetje aardappelmeel en roer er het sap van een citroen door. Giet de aangenaam gebonden saus over de komkommers en serveer onmiddellijk. Uitstekend inet vers ge kookte aardappelen. Eigenlijk is dit een dieet- recept voor mensen die geen kruiden kunnen verdragen. Het is zeer licht verteerbaar en per persoon worden de hier volgende kwantiteiten van de verschillende ingrediënten ge bruikt: 125 gram gekookte kip van alle velletjes, botjes en zo ontdaan, 40 gram wit brood (zonder korst), een half kopje melk, 1 ei, een snuifje zout en 125 gram heer lijke, luchtige aardappelpuree. Om te beginnen draait u het kippevlees door een vleesmo len, het wit van het brood wordt vermengd met de ver warmde melk, daar gaat de fijngemalen kip door plus het losgeklopte ei en het snuifje zout. Besmeer een vuurvast HHjri schaaltje met fl-f* boter, leg een laagje van het kippe- mengsel op de bodem, daarop komt een laagje van de aardappelpuree, daarop de rest van de kip en u eindigt met de aardappelpuree. Dan gaat de schotel de oven in tot alles door en door gloeiend is en er een mooi en appetij telijk goudbruin korstje op is gekomen. Schil goudreinetten, ontdoe ze van de klokhuizen en snijd ze in dunne schijfjes. Op 500 gram geschilde appélen, hebt u 100 gram roomboter nodig die u laat smelten in een pan met dikke bodem en waarin u onder voortdurend roeren de appelen eveneens laat smel ten. Hier komt dus absoluut geen druppel water aan te pas. Zodra de appelen tot marme lade geworden zijn, roert u er 75 gram poedersuiker door plus 75 gram gesnipperde amandelen en 75 gram fijn ge sneden ge- confijte si— naasappel- 1» schilletjes. Laat de sui- ker goed smelten en breng de marmelade over in een diepe glazen of kristallen schaal. Klop 2 dl slagroom stijf met 25 gram poedersuiker en ver meng de room met 3 cl Oragnac of Dry Orange Curagao,, bedek de appelmarmelade met deze versierde room en serveer dit dessert zo mogelijk zeer koud. U kunt er eventueel ijswafels bij geven.

Allerhande | 1971 | | pagina 10