Draag uw met beleid Lycra-bh n steeds Herenhorloge met wekker ingebouwd Mannen mode Dè ideale vloerbedekking bestaat niet, maar Ook voor de vrouiv ape- kleding Jaartje Met verstand tm ALLERHANDE AUGUSTUS Wanneer u stuk voor stuk alle Nederlandse zitkamers zou binnenstappen, dan zou u bij precies zeventig procent vaste vloerbedekking aantreffen. Zeventig procent, lekker veel. En al die kopers en koopsters van vaste vloer bedekking, die hebben allemaal gehoopt, dat zij met hun tapijt „dè ideale vloerbedekking" hebben gevonden. Vloerbedekking kan een kamer ruimer, warmer, kouder mits goed uitgezocht en goed toegepast. breder oj smaller doen lijken, Vorig winterseizoen was de „apekleding" bestemd voor mannen, PIERRE CARDIN in Parijs liet toen zeer harige mannen j assen zien. Die zijn er nu ook voor vrouwen. Zoals deze, die uit Londen komt en is 'ontwor pen door Clive, die zich een van de leidende Britse mode ontwerpers noemt. De mantel is niet van bont, maar van Borg. Wel, de ideale vloerbedek king, die bestaat niet. Want wat verstaan wij doorgaans onder ideaal in dit geval? Dat het tapijt „onverslijtbaar" is. Dat het maar liefst bijna helemaal geen of heel weinig onderhoud vraagt. Natuurlijk kan geen enkele fabrikant zo'n tapijt le veren want alles slijt nu een maal, langzaam of niét zo lang zaam, en alles moet onderhou den worden. ONDERVLOER Maar wist u, tussen twee haakjes, dat het slijten van een tapijt vaak geweten moet worden niet aan het ta pijt, maar aan de vloer die eronder ligt? In een kamer met een ondervloer van plan ken, is het zaak eerst een on dertapijt te leggen en dan pas het échte tapijt. Dat is niet alleen aan te be velen voor een houten vloer, maar .ook betonvloeren in de moderne woningen zal men van een ondertapijtje moeten voor zien. Zo niet, dan bestaat er grote kans, dat door die ruwe ondervloer uw dure tapijt pijl snel slijt. Een goede vakman, een „er kende" woninginrichter, zal echter als het nodig is wel de gelijk een ondertapijt advise ren. Wie zelf zijn tapijt wil gaan leggen, doet er goed aan zijn woninginrichter om advies te vragen, want het leggen van vaste vloerbedekking is beslist geen makkelijk karwei, zo we ten de deskundigen. KINDERKAMER XTog een paar dingetjes over vloerbedekking. Wie de kinderkamer van een tapijt wil gaan voorzien, doet er wellicht goed aan even op de volgende puntjes te letten. Die vloer bedekking moet warm en zacht aandoen voor de kindervoeten, zodat de kinderen zonder be zwaar lekker op de grond kun nen spelen. En een hoogpolig tapijt is in een kinderkamer niet aan te bevelen. Alleen maar, omdat er op zo'n tapijt geen blokkentorens blijven staan en omdat er op een hoog polige ondergrond maar moei lijk met spoortreintj es en vrachtwagentjes te rijden is. ZWABBEREN De lycra bh u weet wel, met van die rekbare, maar stevige pandjes wordt in Nederland nog steeds het meest verkocht. En de „blo te" rage, de zonder-bh-lopen- rage is een beetje op de terugtocht. Nu is die zonder-bh-lopen- rage nooit zo erg groot ge- geweest, want al 1 ij kt het of iemand geen bh draagt, omdat het er van voren allemaal zo natuurlijk uitziet, dat houdt nog niet in, dat er ook hele maal. geen bh ónder zit. „Het gezicht en het figuur moeten er zo natuurlijk moge lijk uitzien", zeggen we dan. Heel best, het staat, als het goed wordt toegepast, nog leuk ook, maar daar gaan we al: als het goed wordt toegepast. Hebt u wel eens uitgerekend, hoeveel potjes, staafjes, en weer potjes en stiftjes er voor nodig zijn, om een vrouw dat „natuurlijke gezicht" te geven, die zo natuurlijke make-up? Heel wat in ieder geval komt daar aan te pas. Precies zo betekent de zon- der-bh-look helemaal niet, dat er dan ook echt geen bh ge dragen wordt. Trouwens: hoe- raste vloerbedekking in uw slaapkamer kan heel goed. „Onhygiënisch" is het beslist niet. Dit, ter geruststelling van de dames, die zeggen: „Een slaapkamer moet lekker ge zwabberd kunnen worden, lek ker ook onder het bed en zo". Wel, onder het bed ligt op dit moment lang niet meer zo veel stof als onder de bedden van onze grootmoeders, die op kapokmatrassen sliepen en niet op de moderne matrassen van nu. Een zwabber doet bovendien het stof vaak opwaaien; valt het op de vaste vloerbedek king, dan kan alle stof zó op gezogen worden door de stof zuiger. En verder zeggen de des kundigen, dat de „slijtvast heid" van een tapijt in de slaap kamer niet zo heel belangrijk is, omdat in dit vertrek lang niet zo veel gelopen wordt als in een zitkamer om nog maar niet te spreken van een gang of trap. Die laatste delen van het huis, vragen wèl om robuuste kwaliteit vloerbedek king. Kiest men hier tapijt, veel Nederlandse vrouwen zul len zich dat kunnen permitte ren, zonder voor gek te lopen? Om moeder natuur in deze nu letterlijk met zachte hand te helpen, zijn er legio soorten en merken „soft look" bh's op de markt. Ze lijken voorlopig een lang leven beschoren, want we willen bij lange na nog niet terug naar de mode, waar in de boezem van menige vrouw omhoog en in stevige, duidelijke puntvormen werd geprangd. Hoe puntiger hoe beter, vonden we toen. „Zo natuurlijk mogelijk" is en blijft voorlopig de mode. Veel bh's doen ook voor het gevoel van de draagster zelf heel natuurlijk aan: er zijn bijvoorbeeld bh'tjes, die maar dertien gram wegen, die de indruk wekken dat er „niets zit, maar die moeder natuur toch precies corrigeren waar dat moet. AH heeft „soft-look" bh's in de sortering vanaf 5,50. dan voldoet vaak de vrij harde vezel het beste. KLEUREN XTog iets, dat erg belangrijk is bij de aanschaf van vloerbedekking: de kleur. Die kleur heeft natuurlijk niets te maken met de slijtvastheid, maar de ene kleur kan een vertrek warmer maken, een andere kleur zal het vertrek groter doen lijken, hoe gek het ook klinkt. Een voorbeeld: alle aange name dingen in de natuur, zo als de zon, de rijpe vruchten, bloemen, vuur (al dan niet aan genaam), zij hebben een geel rode kleur. Dingen die we graag van ons af zétten of din gen die eindeloos groot zijn lucht, ijs of water zijn vaak blauw. We spreken dan ook van „warme" en van „koude" kleuren. We hebben ook nog lichte en donkere kleuren, plus basis- kleuren (rood-geel-blauw) en mengkleuren (oranje-groen- violet). LIJSTJE Daarvan uitgaande kunnen we het volgende lijstje sa menstellen: Warme en lichte kleuren (zalm, roze, zonnegeel) doen verlichtend, verhef fend aan. 9 Warme en donkere kleii- ren (bruin, olijfgroen, oker)doen tastbaar, aards aan. Koude en lichte kleuren (hemelsblauw, turquoise, pastelgroen)geven de in druk van een beweging, ze werken stimulerend. Koude en donkere kleu ren (donkerblauw, paars, groen) zijn „wegtrek kend", bezwarend. CORRIGEREN yo kan het zyn, dat vloer- kleuren in meer of mindere maten naar ons toe komen, of van ons wijken. Met deze wetenschap, kunt u nu zogenaamde ruimtecor recties toepassen. U kunt de kamer groter, kleiner of lich ter doen lijken, of donker der. Wanneer er een laag pla fond is in een kamer, zou paars of groenachtig tapijt moeten worden gelegd. Maar misschien wilt u graag een tapijt met dessin, met medaillon- of bloempa- troon. Wel, door de herhaling van een dessin ontstaat altijd een bepaalde richting. Die rich ting kan men weer gebrui ken, om weer iets aan uw ruimte te corrigeren, de ka mer ruimer of langer maken. Sinds de pruiken hun intrede hebben ge daan als gebruïksgoed-vaor-iedereen krijgen huisartsen over de hele wereld af en toe méér mensen met klachten over de hoofd huid dan voordien. Die mensen hebben dan een wat ontsto ken hoofdhuid, een sooft eczeem, of hun haar valt meer uit dan tevoren. Men schrijft die klachten dan inderdaad toe aan het dra gen van pruiken. Maar voorzichtigin ieder geval, aan het te lang achtereen dragen van pruiken. Bewezen is er echter nog niets, al leen is het toch wel verstandig om uw pruik met verstand te dragen. Maar hoe dan ook: draag uw pruik met verstand. Zelfs importeurs van (synthetische) pruiken zeggen, dat u zo'n pruik echt het beste toch alleen maar een paar uren ach tereen kunt dragen, 's avonds bijvoorbeeld, of tijdens een uurtje winkelen. Uw eigen ?iaar wordt, punt één, iets snel ler vet onder een pruik dan wanneer u al leen ukv éigen haar ,,op" hebt. Misschien vindt u dat niet prettig, maar er zijn ook vrouwen met droog haar, die zeggen dat hun haar er juist mooier van ivordt. Bovendien spaart u daarmee dan niet al leen uw eigen haar, maar ook uw synthe tische pruik. Die gaat namelijk, bij normaal en regelmatig gebruik, maar een klein jaar tje mee. Daarna gaat ze vaak klitterig en lelijk aandoen, net zoals echt haar dat tè stevig gepermanent is. U weet wel, dat doet inderdaad klitterig en rafelig aan. Dat kleine jaartje dat een synthetische pruik meegaat, kan echter best langer, maar ook wel korter zijn. Dat hangt er van af, hoe u ermee omspringt en van welke kwaliteit „haar" de pruik is gemaakt. Dit in feite nog vrij klas siek aandoende mannen- kostuum komt uit Italië. Het jasje, gedragen op een donkere broek, is van een harige, lichte stof en heeft opgestikte zak ken. Niet van die kleintjes, er kan van alles in. Het geheel is bedoeld voor de mannenmode in het komen de najaar en de komende win ter. Verder brengt Italië voor de mannen ook de „rijke arme mensen-look". Dat wil zeggen: men gebruikt zeer luxueus uit gevoerde denims en canvas stoffen om er luxueuze maar artistiekerige kleding van te maken. ;.:V: Zwitserse nurwerkfabrikanten maken niet alleen horlo- ges waarop men behalve de tijd, ook nog het jaar en de dag kan aflezen. Ze hebben onlangs een herenhorloge ge maakt met een ingebouwde wekker. Het is, bijgevolg, een nogal groot horloge geworden, want er moet ook een piepklein batterijtje inpassen, dat de wekker dan een jaar lang aan de gang moet kunnen ^Maar waarom nu die ingebouwde wekker, als ieder mens dat beslist op een bepaalde tijd moet opstaan, al een wek- ;r' bp het nachtkastje in de slaapkamer heeft staan Wel, het is misschien handig, als meneer maar een halt uur parkeertijd heeft: wekkertje stellen, precies op tijd om een bon uit te sparen. Of wanneer meneer na precies een uur een relatie moet bellen. Maar wanneer zoiets vaak voorkomt, dan kan mj mis schien ook en dat is goedkoper met een eenvoudig keukenwekkertje volstaan.

Allerhande | 1971 | | pagina 9