Weer twee nieuwe ijssoorten bij AH! Geniet met de warmte van een heerlijke ijstaart m KIP Gevulde paprika's voor carnivoren. 0 120 935 "M* Schweppes Met crab en macaroni 'n feestelijk voorgerecht BANANENOMELET MET ROZIJNEN Fris kwark dessert Gelderse Schijven &kcéêe& Varken en banaan Hamburgers ^0 X OhaSbert heijn Pecan-ijs Coinirean-ijs vers bier S want alle waar is naar zijn geld mi» 100 gram 100 gram I KWARK 1 geprijsd naar gewicht Gegarandeerd-'lepel-rijp'. Zo zoet en lekker als maar kan. Vers fruit op z'n best bij AH Ontdek zélf het Schweppes-geheim Bronzuiver en bruisend in het glas. De échte onvergelijkbare longdrink. Kwark- ovenschotel Paprika's voor herbivoren 7 A ALLERHANDE AUGUSTUS Wat knap van de mensen om altijd weer nieuwe heer lijkheden te componeren tot complete ijs-,,gedichten" zoals u ze bij Albert Heijn in het assortiment te kust en te keur kunt vinden! Probeert u ditmaal eens het een verrukkelijke combinatie van vanilleijs vermengd met zeer veel stukjes pecannoot, zoveel dat het ijs er een kleur \»an heeft gekregen die naar het okergele nijgt. Die noten geven aan het ijs een geweldige plus, die door de vele noten-knabbelaars onder ons zeker heel erg ge waardeerd zal worden. Verkrijgbaar in de bekende lialve-liter koel-verpakkin- gen die het mogelijk maken dat het ijs minimaal twee uur hard buiten de koelkast blijft. De prijs bedraagt: ƒ1.59. Daarnaast is e*- het ijs voo»- de „volwassene" het Een geweldig lekkere ijssoort waarin de Cointreau be slist op royale manier verwerkt is. Van het huis Cointreau kreeg Albert Heijn dan ook de toestemming, niet alleen om het ijs zo te noemen, maar tevens om de bekende vierkante fles op de verpakking af te beelden. Het ijs is zeer uitgesproken van smaak (en u weet het Cointreau is die verrukkelijke sinaasappel-likeur met wereldvermaardheid!), is lichtgelig van kleur en de prijs is eveneens 1.59. Een ijssoort om „U" tegen te zeggen, maar dat niet alleen: als u dit ijs geeft als dessert na een heel gewoon huiselijk etentje, dan zal iedereen van tafel opstaan met de indruk dat hij net heeft aangezeten aan een exquis dineetje! (Advertentie) nu niet alleen in beugelflessen maai ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkiijgbaai). Beugel fles 6 3 Pijpje 48 Voor de ystaart hebt u nodig: 100 g zachte boter, 200 g bruine basterdsuiker, 3 koppen Com Flakes, 75 g fijngehakte amandelen, 75 g geraspte kokos en x/l ^er vanilleijs (dit ijs mag niet keihard zijn, daar u het gelijkmatig moet kunnen verdelen over de taartbodem) U begint met de boter schui mig te roeren (eventueel met een electrische handklutser als u daar de beschikking over hebt) en daarna mengt u er de basterdsuiker, de Corn Flakes, de amandelen en de kokos door. U drukt daarna 2/3 van het mengsel gelijkmatig uit over de zijwand van een glazen schaal (met een doorsnee van ongeveer 23 cm) en u laat het geheel door en door koelen en opstijven. Daarna vult u de ijskoude taartbodem met het vanilleijs, u strijkt het glad en strooit er de rest van het Com Flakes- mengsel over. Zet de taart nog een poosje in. het vriesvak terug zodat ook de bovenkant gekoeld wordt. Wat ongelooflijk goed dat u zonder veel moeite en zonder oven-hitte op een zonnige dag op zoiets heerlijks kunt trac- terenü Even een tipje: extra genie ting wanneer u de bodem niet vult met gewoon vanilleijs, maar met het nieuwe Pecan- ijs; amandelen, kokos en pe cans vormen namelijk een per fecte smaak-combinatie! Een heerlijk recept en een handig maniertje om ook van het wat oudbakken geworden brood af te komen. Neem een flinke vuurvaste schotel en smeer die dik met boter in. Laat 60 gram (als het er een paar meer of minder zijn is er ook geen man overboord! rozijnen een paar uur tevoren weken in een glaasje goede rum. Neem 5 sneden brood en ontdoe ze van de korst waarna u ze in de vuurvaste schaal deponeert en ze begiet met een beetje gesmolten boter, echt maar een beetje. Voor iedere snee brood hebt u één Chiquita-banaan nodig, die u in schijfjes snijdt. Bedek de sneden brood met om en om een laag banaan, rozijnen, banaan enz. tot deze ingrediënten op zijn. Giet er wat rum over. Klop 8 eieren met suiker naar smaak en krap een halve liter melk goed los en giet dit alles over de brood jes met toebehoren in de vuur vaste schaal. Zet deze in een voorver warmde oven en laat bij een matige temperatuur stollen en een weinig bakken. Zorg dat het gerecht niet te bruin wordt, dek dan desnoods de schotel af. Baktijd ongeveer 25 minuten. Rasp er even voor het op dienen een betamelijke hoe veelheid chocolade over smul er onmiddellijk van! Voor onse lijnsters Dit recept kost u 300 cal Het bestaat uit: 10 gram langevinger-biscuits, 1 eetlepel rum, >/2 banaan ('50 gram) kleine sinaasappel (100 gram) wat citroensap, 1 theelepel poedersuiker (5 gram) 5 eet lepels magere kwark (150 gram), 6 a 7 eetlepels water, wat zoetstof, een weinig troenrasp Leg de langevingers m een schaaltje en bedruppel ze met de rum. Schil het fruit en snijd het in kleine stukjes, leg het op de biscuits, druppel er wat citroensap over en bestuif het geheel met de poedersui- ke Klop de kwark op met het water en zoet naar smaak met de zoetstof. Roer er de ge raspte citroenschil door, dan krijgt de kwark een kruidig smaakje. Deponeer de kwark over de vruchten in het schaal tje, zet het geheel een tijdje de koelkast en geniet van dit toetje dat u, zoals slechts 300 cal. kost! Dit recept, ik zeg het u op voorhand, is niet bedoeld voor een soepkip, ook al is er dan sprake van bouillon waarin een kip gaar moet worden. Het is zelfs de bedoeling dat u een zeer fraaie, zeer sterke bouillon gaat trekken van klapstuk en een mergpijp als eerste aanloop voor een over heerlijk gerecht. U hebt uiteindelijk drie-kwart liter bouillon nodig, laat 250 'gram klapstuk en een flinke mergpijp met 1 liter water heel langzaam aan de kook komen Neem vier fraaie varkens- JsjQieletten, haal ze door losge klopt eiwit en yervolgens door paneermeel. (Als u bang voor het randje vet bent, dan snijdt u dat van tevoren weg, maar een klein beetje vet moet er echt wel aanzitten ook al is het tegenwoordig alles mager wat de klok slaat!). U bakt de koteletten in de hete boter aan alle kanten fraai bruin en u voorziet ze pas daarna van wat zout en vers gemalen peper. Vervol gens legt u ze *n een vuur vaste schotel (giet hier een heel klein beetje braadboter in) en u bedekt de koteletten met grote, dunne schijven ui. U laat ze in een matig warme oven staan gedurende plus minus 20 minuten afhankelijk van de dikte van de koteletten. De uischijven dienen goudbruin te kleuren. U hebt verder 4 stevige Chiquita-bananen met gesmolten boter bestreken en ze vervolgens eveneens in de vuurvaste schotel gelegd. Daarna hebt u 3/8 liter sour cream vermengd met een klein beetje zout en een halve thee lepel geurige Franse mosterd en deze saus hebt u lepel voor lepel over het geheel uitge spreid. Laat nog een klein kwartiertje verder in de oven sudderen en dien dit heerlijke gerecht op met een pikant aangemaakte salade. Vlug klaar-erg lekker-niet duur Een hamburger is gemaakt van speciaal gekruid rundvlees, en zo klaar voor de. pan. Heerlijk op een broodje met een augurkje en wat tomatenketchup.,:- Semaefkt van fijn gekruid -kensyiees. Een kant-en-klaar 'vleesgerecht. Aanbiedingen gelden van 17 t/m 21 augustus U hebt er voor nodig: een blik fruitcocktail, 4 fraaie grote groene paprika's (als u rode of rode en groene paprika's wilt gebruiken, laat niets u dan weerhouden, het gerecht kan er hoogstens nog gezelliger uitzien!), 1 fijngehakte ui, 1 dessertlepel kerrie, 250 gram gemengd gehakt, een weinig zout, een snufje vers gemalen peper en wat boter. Allereerst laat u de fruit cocktail goed uitlekken. Vervol gens wast u de paprika's, u droogt ze goed af en u snijdt er de boven kant als een flinke „hoed" af. Verwijder daarna de zaadlij sten en de zaadjes. Smeer de bo dem van een vuurvaste schotel met een flinke laag boter in. Zet de voorbehandelde pa prika's gedurende 5 minuten in een pan met een laag ko kend, licht gezouten, water, vooral niet langer daar de paprika's anders licht te slap worden. Laat ze daarna goed uitlekken. Laat in een koekepan in wat gesmolten boter, het fijnge hakte uitje glazig worden, roer er de kerrie door en voeg er het gehakt bij. Strooi er een snippertje zout en peper over en roer alles zeer goed met een vork door elkaar en zodra het gehakt mooi bruin van kleur is gaat de fruitcocktail erbij. Schep alles voorzichtig en zorgvuldig door elkaar, zet een deksel op de pan en laat het geheel een minuut of 10 op een laag vuurtje sudderen. Indien" nodig kunt u er een scheutje water bijvoegen, maar zorg er voor dat het mengsel niet te vochtig wordt. Tot slot vult u er de klaar staande paprika's mee, u zet hun hoedjes er weer op, plaatst ze in de vuurvaste schotel en zet het gerecht ongeveer 30 mi nuten in een middel warme oven. Serveren met droge wit te rijst. i Versier wat magere kwark 1 met flink veel fijn gehakte tuinkruiden als bieslook, peterselie, tuinkers, zo mo- gelijk wat verse dille. Han- 1 teer ook even de pepermo- len voor wat vers gemalen 1 peper. Meng alles goed 1 door elkaar. Schil een kom- kommer en snijd hem in plakken van 1 cm dik, be- I dek deze schijven met een 1 royale hoeveelheid kwark 1 en u zult genieten van een 1 fris hapje op zomerse da- 1 gen! Kom op het Spaanse Meloenenfeest bij Albert Heijn. Ze zijn weer geweldig! spaanse meloenen en gedurende lange tijd trek ken. Voeg er een klein uitje bij plus wat foelie, een paar takjes peterselie, een paar wor teltjes en een takje selderij, op die manier krijgt de boxdl- lon een heerlijke geur en smaak. Als u denkt dat de bouillon alle vlees-kracht tot zich heeft genomen, dan giet u het geheel door een zeef en u laat de bouillon daarna zonodig nog wat inkoken zodat u als resul taat de beschikking hebt over 3/4 liter vocht. Opzettelijk is er nog niet over zout gespro ken. Wel gaan er nu een stuk of vier flinke tomaten in de pan, ontdaan van het kroontje maar niet gepeld. Laat ze even koken en giet het geheel andermaal door de zeef, wrijf het vlees van de tomaten erdoor. Gooi schillen en pitten weg. Maak een of twee groene pa prika's schoon, d.w.z. ontdoe ze van de zaadlijsten en zaden en snijd ze in reepjes. Neem een forse ui, snijd hem na het pel len in schijven en zorg dat de schijven in ringen uiteenval len. Doe de helft van de papri ka en de ui in de tomaten bouillon, evenals een paar fijn gesnipperde teentjes knoflook, Neem een blikje fancy-crab, verwijder de eventueel aanwe zige kraakbeentjes, bewaar het vocht en pluis het crabvlees wat uit elkaar. Maak zes sjalotjes schoon en hak ze fijn. Zorg voor een be tamelijke hoeveelheid peterse lie. zo mogelijk een weinig vers maggi-kruid, een blaadje of wat dragon, een enkel takje selderij. De selderij zal er wel zijn, maar als u met de andere kruiden moeite heeft dan gebruikt u ge woon de gedroogde soorten. Voeg er dan ook nog een heel klein snippertje tijm bij en 'n piepklein beetje lau rier. liefst in poedervorm. Hak de verse kruiden na het wassen en uitlekken fijn, smelt 25 gram boter en fruit hierin .de uitjes goudgeel waarna u er de andere kruide#, bijvoegt. Laat alles op zacht vuur smo ren tot de heerlijke geuren uw neus strelen. Kook intussen een pakje elleboogjes macaroni volgens voorschrift gaar. maar niet té gaar. Voeg de stukjes crab bij het kruidenmengsel en laat ze warm worden, roer er dan eok nog een half theelepeltje kerry door. In een ander pannetje smelt u 50 gram boter, u roert er 50 gram bloem door tot een glad papje ontstaat en u voegt er onder voortdurend roeren, bij kleine beetjes tegelijk, een halve liter melk bij plus het vocht van de crab. Hanteer de pepermolen en zorg dat er wat witte peper doorgaat, voeg er daarna het i gefruite crabmengsel bij en j-roef of er nog wat zout bij moet (het crabvocht wil nog al eens flink hartig zijn!). De poneer in schelpen, individuele pasteipotjes of andere vuur vaste schoteljes, allereerst een laagje van de macaroni en schep daar flink wat van het crab-mengsel overheen. Zet de schelpjes in de oven om ze licht te laten kleuren en door en door gloeiend te laten wor den. Niet alleen goed als fees telijk voorafje, maar ook best als lunchschotel maar dan in combinatie met knapperig stok brood en een flinke kom pittig aangemaakte salade. één of meer Spaanse pepertjes en flink wat vers gemalen wit te peper. Breng de bouillon met toebe horen aan de kook en leg er een mooie braadkip in, waar u binnenin wat zout hebt ge strooid. Laat die malse kip in de bouillon heerlijk gaar sud deren. Voeg bij de bouillon nog ivat zout naar smaak. Even voor het opdienen voegt u er de rest van de rauwe pa prika en uiringen bij, maar u snijdt ze wel van tevoren klein, zodat ze een aangenaam knap perige stoffering 'vormen van de saus (tomatenbouillon) (Advertentie) U roert 400 g roomkwark met 3 eierdooiers en 125 gram kristalsuiker schuimig. Daarna vermengt u de geraspte schil van 1 citroen met 4 eetlepels griesmeel en een half pakje bakpoeder. Dit mengsel voegt u bij de kwarkmassa en u roert alles goed door elkaar. U hebt 400 gram schoongemaakte en in schijven gesneden vruchten klaar staan, perziken, abriko zen, peren, appelen of wat uw hart u maar ingeeft. U klopt de drie eiwitten zeer stijf. Dan voegt u eerst de vruchtenschijven bij de kwark massa en vervolgens mengt u er heel luchtig de stijfgeklopte eiwitten door. Vul met deze massa een zeer goed beboterde en met pa neermeel bestrooide vorm en bedenk dat die vorm zo groot moet zijn dat de massa hem slechts voor drie-kwart vult. Bak dit dessert in een oven bij een gemiddelde tempera tuur gedurende drie kwartier a één uur. Het resultaat moet luchtig en geurig de oven uit komen en u dient het onmid dellijk te savoureren! The secret of Schweppes in the bottle. INDIAN TONIC SODA «GINGER ALE (Sweet and Dry) Daar heeft u een blik Cali- fornische fruitcocktail voor nodig plus de vier paprika's. Dan komen er 800 gram pinda's in dop aan te pas, 1 fijngehakte ui, 2 tomaten, 3 eetlepels brood kruim of grove paneermeel, 1 theelepel rozemarijn, zout en vers gemalen peper plus een losgeldutst ei. U gaat te werk als aangege ven in het begin van het an dere recept, vervolgens hakt u de gepelde pinda's fijn. en ver mengt ze met de broodkruimels of het paneermeel en de krui den. Daarna fruit u de uien en de ontvelde tomaten (natuur lijk verwijdert u ook de harde kernen) in wat boter en u voegt dit alles bij het brood kruimmengsel. Werk er vervolgens het ge klutste ei door. Vul met dit alles de paprika's, zet ze in de ingevette vuurvaste schotel in een matig warme oven tot de paprika's zacht zijn geworden. Ook hierbij geeft u droge witte rijst dan wel macaroni nature met wat boter.

Allerhande | 1971 | | pagina 7