Pasen op z'nbest. Bij AH. F 4, S?5 tube 62 §4 sZ i* IP Ch Knakworst Zalm J85 Recepten voor zorgeloos en gastvrij Pasen met asperges Brunswijkse kip Katwoude mocht Schiphol Frommer Hotel uitproberen Ch Cocktailworstjes^ CtlKippe-ofKaïfs- ragoüt Canadese Crabmeat Ch Mayonaise Rauwe Boerenham r Martini Vermouth Een brundiliapje uit de Deense keuken @9 If 73 99 29 98 98 72 89 i3.2 88 89 Brosse pasteitjes blik 38 stuks 200 gram Garnalen |fg Garnalen Cocktail |49 Hele Augurkjes tfK Hausmaeher Olijven |48 Augurken 139 Us Zilveruitjes ChTomatenketchui Ch Mayonaise 130 Uo Barbecuesaus «»15 fes Ghillisaus 015 Schasehliksaus fes 015 Ch Slasaus fes f 09 ie Schouderham zonder zwoerd vacuum verpakt.100 gram Varkenslever ongelardeerd Ch Leverworst Gelderse Gekookte Worst Kalfslever worst «ra Landrauehschinken |29 Faté de Foie Maigre eift Salami Runderrookvlees |39 Filet de Boeuf |22 Boerenpaté E® blik 10 200 gram Ch Leverpastei Ansjovisfilets Mosselen Schelvislever Tonijn a Ia Provencals Ch Biseottes Fancy Pink blik 220 gram roodofwit Q.751üer Conqueror Dry Sherry Conqueror Sherry Amontillado montüla Oloroso Moniilla no. 7 Cavelli Vermouth Kip met gebroken mandarijn Omelet met perziken vers bier Bij een echt feestdiner hoort een feestelijke ouverture. Een hors d'oeuvre bijvoorbeeld. Alles wat u daarvoor nodig hebt vindt u bij Albert Heijn. ALLERHANDE met champignons blik 425 gram Nu Ragoütbakjes «gg JosPoelldoosje16siuks jJHT Ow Three Diamonds ....blik 125 gram /K98" Caivébakje 125 gram JL,92T Jt@ zoetzuur...........1/3pot ^88" IN blik 198 gram Bacon zonder zwoerd ...vacuum verpakt 100 gram JK22" met piment .flacon 95 gram zoetzuur, extra kwaliteit. 3/4 pot ....pot 0.35 ltr. Kraft Kraft Uit onze afdeling Delicatessen export kwaliteit.........100 gram 6 U Artland 100 gram Jl® ..100 gram 100 gram S»™ Rosbief |35 ....100 gram Jt® ..................100 gram H® .100 gram Jl® 100 gram W ...blik 56 gram .blikje 50 gram in pikante sausblikje 120 gram in olijfolieblikje 125 gram Royal Dutch blik125gram Tonijn in olie, Chunkstyle, StarKist ideaal voor salades blik184gram Royal Dutchblik 185 gram (Franse toost).2 pakken samen 32 stuks fles 0.75 liter fles 0.75 liter fles 0.75 liter medium dry fles 0.75 liter roodofwitfles 1 liter bakje 150 gram Prijzen gelden i/m zaterdag 10 april Op deze pagina's is voor het komende paasfeest weer een keur van de heerlijkste aanbiedingen van bijzonder smakelijke produkten bijeengebracht. Dikivijls gaat het om nieuwe producten waarvan de prijzen zo laag liggen dat een paar plezierige, feestelijke dagen nu niet direct een rib uit het lijf behoeven te kosten. Om nu gewoon maar bij het begin van de dag te beginnen: nog altijd is het Paas-ontbijt een attractie voor jong en oud, mits men er een beetje werk van maakt. Waarom zoudt u dit jaar niet eens naast alle eieren, in alle kleuren en vormen en naast het bekende Paasbrood, Braad de kip in wat boter 'bruin en voeg er een geraspt uitje, peper en zout bij en blus de jus met het uitgelekte sap van de gebroken i mandarijn partjes (blik van 310 gram slechts 89 cent!!) en een goed glas rode port. Als de kip door en door gaar is, kunt u de jus het beste met'een beetje beurre'manié (zie i elders) binden. Daarna gaan de gebroken mandarijn partjes "in .de pan, u laat ze even op temperatuur komen en dient het kipje op in een diepe schotel met de aangeklede saus erover gegoten. 'Goed met droge rijst. een duivekater op tafel bren gen? Zo'n duivekater is een wat zoetig brood,, leuk van vorm en met de krentenstoet, een feestelijke delicatesse op zo'n feestelijke morgen. Behoort u echter met uw ge zin meer tot de „brunchers" (niet van dat hele vroege en dan. het ontbijt laten samenval len met een wat vroege lunch compleet met een warm en substantieel gerecht en dit alles „brunch" genaamd) zet dan naast alle bovenstaande heer lijkheden, een verrukkelijke schotel met Tenslotte bent u voor ƒ2,39 al een blik met 800 gram van de prachtigste blanke puntas- perges rijk! U warmt de asperges licht in het eigen vocht, laat ze echter vooral niet koken. Intussen klopt u de eieren met een scheutje melk, zout en vers ge malen peper naar smaak goed los en u giet ze in de koekepan waarin u wat boter hebt ge smolten. Roer de eieren zodra ze gaan stollen met grote luch tige halen van een vork door, doe ze op een verwarmde scho tel en leg er de uitgelekte as perges omheen en bovenop. Als u het heel feestelijk wilt ma ken dan garneert u het gerecht met een paar reepjes tomaat voor het kleureffect. Geef hier vers geroosterd brood en boter bij en uw brunch zal zonder enige twijfel zeer geslaagd zijn! U moet hierbij niet vergeten, dat sommige mensen zonder de ketchupfles op tafel niet hele maal happy zijn, vergeet dus niet deze op de dis te plaatsen! Een ander uitstekend brunch-gerecht is de Bruns wijkse kip. U hebt er voor nodig: 2 flinke malse, in stukken gesneden kippetjes, 3 kopjes water, 1 theelepel zout, 1 flinke mespunt vers gemalen witte peper, 1 lau rierblad, 2 blikken gepelde to maten, 2 in kwarten gesneden uien, Va kopje bloem en, last but not least! 1 blik van die verrukkelijke goudkleurige Cali- fornische halve perziken. Het gemak dient de mens en daarom heeft AH. de verse kip-on derdelen kant en klaar voor u in een ide ale verpak- Het is een koud hapje en wanneer u als ondergrond die goed knapperige Biseottes (2 pak a 16 stuks -voor slechts 87 cent) neemt dan kunt u verzekerd zijn van succes! U hebt er voor nodig: bieten salade, gebakken schijven appel en fijngehakte peterselie. De bietensla maakt u ook alweer de dag tevoren klaar, u weet wel een beetje pikant met wat mosterd, een geraspt uitje, zout en vers gemalen pe per plus wat mayonaise en citroensap. Ook de peter selie kunt u rustig de dag tevoren wassen, uitknijpen, fijnhakken en in folie verpakt, in de koelkast bewaren. Juist met feestdagen is een voorraadje biervan bui tengewoon gemakkelijk! Neem voor de appelen liefst een ste vige soort, die intact blijft bij het bakken, bijv. een Granny Smith. U schilt de appelen, boort ze goed uit zodat er geen bliezen in blijven en u snijdt er schijven van (1 cm dik) die u in wat boter mooi goudbruin bakt. Leg deze plakken op de licht beboterde biseottes, bèdek ze met de pittige bietensla en be strooi het geheel met wat fijn gehakte peterselie (vooral niet té zuinig ermee zijn!). Dit is een heel fris en plezierig hapje dat zich gemakkelijk laat ge nieten. Voor hen die meer klas siek zijn ingesteld: Immers, terwijl de pastei vormpjes of de ragoütbakjes in de oven warm en knapperig worden, verwarmt u op het vuur naar keuze een heerlijke kant en klare ragout uit blik; hetzij kippen-, hetzij kalfsragoüt beide met champig nons en beide 1,65 per blik van 425 gram, Bovendien (als u 'eens hele maal gezellig wilt uitslapen of zo maar wat luieren), tover dan uit de koelkast een bakje A.H. crabsalade of vleessalade te voorschijn en u geniet toch van een extraatje! king, u behoeft dan niet zelf te verdelen en snijden. U hebt de keuze uit: kuikenbouten (in 2- en 3-stuks verpakking, 2 of 3 kippenborsten of borst filets die ontbeend en ontvet zijn). Ook verkrijgbaar zijn: halve 'kuikens op schaal, aan u dus de keuze, maar voor dit gerecht zouden wij u de kip filets niet aanraden, daar kunt u weer hele andere en zeer ge zellige dingen mee doen, zie elders. De stukken kip van uw keu ze worden voor het gemak eerst even in een pan gelegd, u voegt er het water bij (de kip moet precies onder staan) en daarna gaan in de pan: het zout en de peper, het laurier blad, de stukken ui, en de to maten uit het blik zonder het sap (drinken uit een glas met een beetje zout en peper en een paar druppels Worcester-saus), u zet de deksel op de pan en u brengt de kip heel zachtjes aan de kook en laat op laag vuur heerlijk gaar smoren. Intussen roert u de bloem met een beet je water aan tot een zeer glad papje. Vooraf gereed Zet een vuurvaste schaal klaar op een zacht pitje(met een plaatje, daar de meeste schotels wel oven- maar niet vuurvast zijn) en leg er de gare stukken kip in. Giet al roerende het bloempapje bij de; saus en toebehoren in de pan, laat op hoog vuur onder voortdurend roeren binden en gaar worden en voeg er de uitgelekte Cali- fornische perziken bij, die u op die manier warm laat worden. Giet dit alles uit over de stuk ken kip in de vuurvaste schotel en serveer deze milde heerlijkheid onmiddellijk. En weet u wat zo plezierig is van dit gerecht? Het smaakt de volgende dag, na opwarmen, zo mogelijk nog beter! Niets, hoeft u te beletten deze schotel de dag van tevoren klaar te maken, zodat u het geheel „Zo'n kans mogen we niet laten voorbij gaan, dje krijgen we nooit meer". Dit was de niet mis te verstane reactie van burgemeester mr. J. F. de Groot van Kat woude, toen hij officieel werd uitgenodigd met zijn hele gemeente te komen logeren in het nieuwe Schiphol Frommer Hotel te Amsterdam. Ruim 95% van de bevolking van deze kleinste gemeente van Ne derland nam in het week end van 26 op 27 maart enthousiast deel aan deze unieke logeerpartij in dit ultramoderne hotel. Restaurant Circa 300 Katwouders heb ben als eerste gasten de volle dig geoutilleerde hotelkamers in gebruik genomen. Zij heb ben ook als eerste geproefd van de voortreffelijke gerechten van de Albert's Corner die in het centrum van dit prachtige hotel is gesitueerd. Want Al- bert Heijn. N.V. is niet alleen belangrijk 'aandeelhouder van dit p mammoethotel (in i totaal zijn er circa 800 bedden) maar Albert Heijn Restaurants N.V. heeft ook de exploitatie op zich genomen van het restaurant, de koffieshop, de bar en de confe rentiezalen. Uitzicht Het Schiphol Frommer Hotel (en de daarbij behorende Al bert's Corner) ligt in de onmid dellijke nabijheid van onze na tionale luchthaven. 'Door spe ciale 'voorzieningen overal zijn dubbele wanden aange bracht wordt voorkomen dat 'hotelgasten en 'bezoekers aan de Albert's Corner geluids hinder ondervinden van opstij gende en neerdalende vliegtui gen. Vanuit de bar op de bo venste 'verdieping heeft imen echter toch een geweldig uit zicht op de startbanen van Schiphol. Nadat Katwoude het hotel en het restaurant volledig uitge probeerd had is op 29 maart de exploitatie van >het hotel overgedragen aan de Ameri kaan Arthur Frommer en van het restaurant aan i Albert Heijn Restaurants N.V. Vanaf de start op 30 maart draait het hotel iop praktisch i maximale capaciteit. Jumbojet „'Het Schiphol Frommer Ho tel is afgestemd op het tijdperk van de Jumbo Jet. IHet biedt een moderne wereldreiziger zakenman of toerist ieen maximum laan comfort tegen een redelijk lage prijs omdat er efficiënt gewerkt kan worden" werd meegedeeld op de pers conferentie die voorafgaand aan de officiële opening en de feestelijke i ontvangst van de Katwoudse bevolking werd ge houden. De Albert's Corner (o.l.v. ma nager A. J. de Priester) heeft daarnaast nog een belangrijke functie te vervullen als wegres taurant, waar veel automobi listen die het klaverblad aan de Schipholweg passeren zeker druk gebruik van zullen ma ken. slechts in de oven behoeft op te warmen voordat het gezin zich verzamelen gaat voor deze gezellige brunch! Natuurlijk hebt u ook andere aantrekkelijke zaken op tafel staan, bijv. pittige rauwe boe renham (per 100 gram 1,29), kalfsleverworst 0,79 per 100 gram en de bijzonder smake lijke Landrauehschinken Art land die per 100 gram 1,29 kost. Dat echter de keuze bij Albert Heijn uit al die heerlijke deli catessen, een moeilijke zal zijn, spreekt bijna vanzelf! U zet de uitgelekte goud gele Californische perzik helften een poosje in een schaal met 'wat Grand Marnier, Cointreau of Kirschwasser. Op het moment suprème bakt u een prachtige goud gele omelet van het aan tal benodigde eieren die u met wat melk, suiker, vanillesuiker en toch ook een snufje zout duchtig losklopt. Sla de omelet, zodra hij goed is, dubbel, laat hem op een ver warmde schotel glijden en leg de perziken ér in een krans omheen, giet de likeur uit de schaal over de omelet en ser veer onmiddellijk. (Advertentie) nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld

Allerhande | 1971 | | pagina 8