7'®Vrag en over AH- Super-obligaties ifaround the world withi sandor vidak MOBE-COCKTAIL...MOBE-COCKTAIL...MOBE-COCKT MODE-COCKTAIL...MOBE-CGCKTAIL...MOBE-COCKT1 Alles kan van de zomer Ch albert heijry PMC-hengels vers bier Picknick-grill prismakijker visseizoen. Zorg dan voor veel vis- Nog even en Natuurlijk heeft u allang /on lange maxi- jurk in de kast hangen. Je kunt ze altijd aan. zeker in de zomer. Of het nu 's avonds thuis is of je gaat bij vrienden op bezoek: in een maxi-geval zie je er hip cn vrouwelijk uit. Soms is het leuk er écn te kiezen met een capuchon er aan. Dat heeft wel verder geen functie, maar dat hoeft ook helemaal niet. Het staat gewoon gezellig en is gemakkelijk, als een plotselinge windvlaag je krullebol in de war dreigt te maken. Een nieuw grapje is zo'n houten „plankjeskraag" met bijpassende ceintuur, zoals we die in Italië zagen bij cou turier Marucelli. Wat niet wil zeggen, dat al les. wat „nieuw" is, nu ook wel „mooi" is, vindt u niet? Prinses Irene Galitzine is in Rome een zeer bekende figuur. Niet alleen als mode-ont werpster! Haar ontwerpen zijn (meestal) zeer het bekijken waard; misschien wel de reden, dat ze een tikkeltje te veel over het paard gelild raakt, want ze maakt het de internatio nale inodepers steeds lastiger om haar shows bij te wonen. Hier dan ook een heel mooi hroekpakje (korte kniebroek!) in een blauwe jersey, dat mevrouw Galitzine „Galitzine- blauw" noemde De fraaie cape is van witte jersey, de modieuze blauwe laarzen van Ma rio Valentino (ook al een grootheid op dit gcibied). Titti Brugnoli cok oen bekende naam op het couturegebied in Italië bracht lange japonnen, die als kimono's met een strik opzij sloten. Hier een zeer charmant geval met een kokette lange zijsp it. die oe mini-iiefhebbers cr.der de mannen toch in e k geval ergens op hun kosten aat ko- Ook prinses Galitzine had natuurlijk ervoor ge zorgd een eigen versie op het onderwerp „hot pants" gereed te hebben. En het moet gezegd worden: zij wist er waarlijk iets van te maken! Want laten we wèl wezen: wie kan nu die bela chelijke, korter dan korte, huid'nauwe broekjes met een beetje fatsoen dragen? En dan nog wel in de stad? Nee, dan vonden we de pofbroaken van Galitzine, gecombineerd met een aangerimpeld bloezend lijfje en een brede sjerp om het middel' heel wat vrouwelijker. Typisch maar Wel on- practisch •-*- voor deze zomer zijn de schoenen met de tot aan de knie reikende bandjes rondom het been, die veelal de neiging tot afzakken heb ben! Neem een goede raad van mij aan en koop een cape. die bij uw zomergarderobe past. Capes in alle vormen en kleuren en stofjes zijn heel erg in de mode, wist u dalDit geklede jurkje in een wollen voile krijqt dan ook een extra accent door de zwierige, door zichtige cape, die onder de witte kraag met twee knopen bevestigd wordt. Ziet u de witte roos op het kraagje? Corsages zijn erg „in" deze zomer! (Model Fontana). Nog een zeer lieftallig short-jurkje: soepel- vallende „hot-pants" waaroverheen een schuingesneden rok met lange voorsplit ge dragen wordt. De bloes, die in de rok gedra gen wordt, is van hetzelfde materiaal. Ook in ons land hebben we - gelukkig couturiers, die mooie kleren maken. En heus niet altijd meer zo duur als het vroe ger was. Veel ontwerpers zijn zo verston- dig geweest de hink naar de wind te hangen, zoals dit zo mooi in onze taal heet. Hetgeen in goed Nederlands in dit geval betekent, dat zij er een zogenaamde „boetiekcollectie'' naast ontwerpenwaar men ook voor heel wat lagere prijsjes mooie kleertjes kan ko pen. Zo zagen wij bij de Amsterdammer Ed gar Vos op zijn show deze beide jurkjes in folklore-look: links de ..Hongaarse Rhapso dy", een driedelig pakje, waarvan dt rok de voor Vos zo typische verhoogde taille laat zien. Een fleurig geheel! Mannequin Joke rechts draagt Russian Ballet waar bij onder de korte mouwen ven het jasje de kleurige stof van de bloes zichtbaar is. Zoals de ouden zingenbegrijpelijk, dal ook de jongere generatie volgens de nieuw ste mode gekleed wil gaan. De Italiaanse couturier Zingone heeft zich dan ook terecht een naam weien te verwerven wat zijn kleuter- en tienermode betreft. Ook Hollandse kleintjes zullen zich beslist wél plezierig voelen in dergelijke Mickey - Mousepakjes. Ook voor piep-jonge dametjes ,.hot-pants" en wei verwerkt tot hele pakjes, die via een lange rits aan de achterkant aan en uit kun nen. (Model Zingone. Rome) Italië spreekt ook een hartig woordje mee waar het de herenmode betreft. Dat onze mannen er de laatste jaren eindelijk eens wat vlotter en jonger bij kunnen lopen, heb beo ze in de eerste plaats wel aan de Italiaanse cou turiers te danken. Vandaar dat een voorbeeld voor de komende herenmode hier dan ook niet mag cot'oreken: twee pakken van het (verrukkelijke) materiaal jersey, dat werke lijk overal tegen kan, licht in het dragen is en ook poreus in de zomer. De pakken worden veelal langs kraag en revers afgebiesd en hebben grove stiknaden langs de (grote) zak ken. Bij effen pakken worden overhemden in een nieuw breed streepdessin gedragen, vaak zonder das. Maar ook ons land mag er wezen, wat de kleufermode betreft. Wie ooit in één der filia len van BAMBOLINO (Amsterdam, Amstel veen en Rotterdam) is binnengestapt zal het vaak aan den lijve hebben ondervonden, hoe moeilijk soms'de keuze kan zijn uit de vele, vele grappige en smaakvolle kinderkleertjes. Onlangs gaf Bambolino voor het eerst een kindermodeshow, waar zowel de jeugdige mannequins als ook de getoonde kleding aller harten in vervoering wisten te brengen. Prac- tisch waren vooral de broeken, jurkjes en pakken van het bekende Dombo-merk (heel 'in' waren de dooréénlopende vlekkenkleu- ren), terwijl er veel leuke strandkleding (voor mini-meisjes mini-bikinietjes plus bijbeho rend badjasje!) te bewonderen viel. Helemaal links op de foto een poppetje van een meiske met een (helaas vrij prijzig) geheel: een voile bloesje met bijpassende linnen lange broek en een (op de foto. niet zichtbare) bikini van hetzelfde materiaal. Prijsje voor dit model uit Frankrijk: ƒ111.75. Lezers die uitgebreid geïnfor- I meerd willen worden verwijzen i wij naar "34 vragen ant- J woorden over Albert Hei jn s i Super-obligaties". Deze brochu re is gratis te verkrijgen in alle AH-filialen. Vanzelfsprekend is ook de P.M.C., afdeling obligaties, post bus 175 te Zaandam, gaarne be reid telefonische en schriftelijke vragen te beantwoorden. Zegels sparen Bij elke gulden boodschappen j die u in een A.H.-filiaal koopt, i kunt u een zegel van 10 cent kopen. Die zegels moeten ge- j plakt worden in een blauw ze- j gelboekje. In een boekje gaan 490 zegels. Bij inlevering van 2 volle boekjes dus een waarde van 98.- zegels kunt u een I Super-obligatie van 100,- be stellen. In het filiaal levert u de boekjes in tegen een ontvang- bewijs. Ca. 3 weken daarna ont- I vangt u bericht thuis dat u de obligatie in het filiaal kunt af- 1 haler.. Rente en termijn Wat verdient u met de Su- I per-obligatie? Vanaf het mo- ment dat de obligatie in uw be- zit is. heeft u recht op rente, j» een steeds stijgende rente. Dit 1 betekent dat u op één Super- obligatie van 100 na vijf jaar 1 42.50 rente ontvangt. De volgende vijf jaar 45,-; de daarop volgende vijf jaar 50.-; dan vijf jaar 55,- en de laatste vijf jaar 65,-. Dit is I een rentepercentage van 13%. Vergelijkt u dit percentage met het algemeen geldende rente percentage op dit moment, dan zal het u duidelijk zijn dat het hier inderdaad om een zeer hoge rente gaat. Aflossingspremie De maximale looptijd van de Super-obligatie is 26 jaar. Een deel wordt echter eerder afge lost. Dit geschiedt door middel van een jaarlijkse loting, waar bij telkens 7500 obligaties voor aflossing worden aangewezen. De eerste loting gebeurt pas na het 6e jaar. Wordt uw obligatie uitgeloot, dan levert u deze met de zich er nog aan bevindende coupons in. U ontvangt dan de nominale waarde ad 100,- (minus een klein bedrag voor administra tiekosten) en een extra premie. Deze premie loopt van 5% van de nominale waarde ad 100,- per 1 februari 1977 tot 10% per 1 februari 1982 en volgende ja ren tot 1 februari 1997. U kunt dan dus weer vrij beschikken over uw geld, terwijl u boven dien de aflossingspremie hebt ontvangen. Alleen obligaties Kunt u met AH-zegels alleen nog maar Super-obligaties ko- I pen? Zeker niet. Een boekje met f 49.aan zegels kan ook I worden ingeleverd voor 52, i P.M.C.-cheques, waarmee u P.M.C.-premies kunt kopen. Het kan ook worden ingele- I verd voor 52,contant geld. U kunt overigens voor uw volgeplakte zegelboekjes een Super-obligatie en P.M.C.-pre mies krijgen. Bij elke obligatie ontvangt u nl. 2 P.M.C.-bestel- bewijzen. Op deze bewijzen kunt u tegen kontante betaling iedere gewenste premie uit de P.M.C.-sortering bestellen. (Advertentie) nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog öiet in alle filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld In Voorjaarsstemming met deze PMC-premies Na Pasen begint onverbiddelijk het voorjaar. Bekijk daarom deze voordelige voorjaarspremies van de PMC eens extra goed. Het helpt om in voorjaarsstemming te. komen. Een geweldig apparaat voor tuinfeest jes, voor op de camping. Met deze premie hebt u veel plezier voor weinig geld. Uw gasten zullen het beamen wanneer zij de gezellig geroosterde hapjes proeven. Eenvoudig in elkaar te zetten en te demonteren, dus na gebruik f geen sta in de weg. X «C Clubprijs H %J%Jm (geheel in PMC-cheques) Bestelnummer F-418 APRII ALLERHANDE plezier door een goede visuitrusting. En dat kan met de PMC-hengels; bekende sportvissers zijn er enthousiast over. Zoetwaterhengel met Roddy werpmolen (in PMC-cheques) KQ Zeehengel met. Roddy werp molen (waar- van f 52.- T fj in PMC- I Iv-v/. cheques) Bestelnr. F-474 Uitgebreide informatie kunt u vinden in de nieuwe PMC- Catalogus 1971 vol met nieuwe premies. Verkrijgbaar in iedere Albert Heijn-winkel. De Super-obligaties met vaste klimrente die Albert Heijn NV in het begin van dit jaar introduceerde zijn enorm aangeslagen. Dit blijkt vooral uit de talloze reac- j ties die Albert Heijn heeft ontvangen. Uit deze correspon- dentie is echter ook gebleken, dat voor velen het systeem van de Super-obligaties niet helemaal duidelijk is. Daar om geven wij hieronder op de belangrijkste vragen een beknopt antwoord. Sandor Vidak de virtuose pia nist, neemt u op zijn geheel eigen wijze mee op een muzi kale reis door de wereld. Zo vindt u op deze stereo l.p.: Plaisir d'Amour, een selectie uit de Zigeunerbaron, Wiener Blut, La Paloma en nog veel meer wereldberoemde muziek. De stereo plaat van de maand, uitgebracht onder AH's eigen label „Westside" en dus verbluffend laag In prijs: Volgende maand weer een nieuwe leuwe „Westside" langspeelplaat. Een nieuwe mode zonder nieuwe schoenenmode is ondenkbaar. Gelukkig krijgen de schoenen dui delijk weer wat slankere lijnen en is het afgelopen met die afschuwelijke klompvoetjes van de afge lopen seizoenen. De rondere leesten hebben plaats Suède en andere zachte leersoorten (zeemleer, gemaakt voor iets langer-lijkende vormen, terwijl chevreaux) zijn favoriet. Kleuren: alle tonen tussen de hak van 3 tot 7 cm variërend ook minder beige en bruin, blauw in alle nuances, rose en 'plomp is geworden. Helaas (I) zien we hier en daar wit natuurlijk. Veel schoenen hebben meterslangej de doorloophak weer om de hoek kijken, die nu kruisbanden tot aan de knie. (Afgebeelde model- niet bepaald een flatteuze voet „maakt". len uit de collectie van De Lange.) Veel moois is ver weg. Met deze kijker kunt u dit 7x dichterbij be- Deze luxe prismakijker met oculair- en centrale instelling kost, compleet met zwartlederen draagtas, reflexvrije lenzen en riemen voor tas en"kijker, als PMC-premie slechts* (waarvan f 52.- in PMC-cheques). Bestelnr. F-378

Allerhande | 1971 | | pagina 5