m Pure Florida Juice van Albert Heijn 0.94 Itr. Hoe bewaart u nu uw levensmiddelen? P0K0N PUUR w vJCT -- Nijvere naaldwerkster Daventria Florida Juice is het beste, het lekkerste sinaasappelsap. Daar is geen woord overdrijving bij. Zoutarm? m m ÏÏETENEB <$00$ plantenvoedsel APRIL ALLERHANDE A inhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 9 9 0 BIJ een nieuwe mode hoort een nieuw gezicht. Dat is een feit, daar valt niet aan te tornen. Vandaar dat de on gekroonde koningen uit de mode- en de cosmetica-wereld dan ook heel nauw samenwerken om kleuren en bepaalde lijnen harmonieus op elkaar af te stem men. Zoals gewoonlijk is er ook nu weer een overvloed aan keus om uit te zoe ken, wat het beste bij uw type past en u nóg mooier kan maken dan u ooit geweest bent Hier dus de belangrijkste mode-bulle tins: ORLANE: brengt een heel nieuw grapje: een tweekleurige make-up, waarbij u al uw Refnbrandt-talenten op uw uiterlijk naar hartelust kunt botvieren. De maquillage LONGUETTE zal u dan een zonnig, vrolijk uiterlijk geven, zodat geen mannelijk wezen u meer kan weerstaan. Dus U bént gewaar schuwd! U begint met een caramelkleurige foundation aan te brenqen (Satilane), waar- overheen u desgewenst nog een wolkje transparante poeder in de bijpassende kleur kunt aanbrengen. Denk erom: gekleurde sdu. Jkcoébze, j3/jec cunouetie. crème altijd heel goed uitwrijven langs de haargrens en de hals. Dan gaan we de ogen ..te lijf'. Bekijkt u bijgaand „werkschema" maar eens grondig, dat vergemakkelijkt het geheel aanzienlijk. Het oog wordt deze zomer in twee kleuren opgemaakt, vanaf de neus tot ongeveer twee-derde onder langs de wenkbrauw, te beginnen met de kleur gris-vert irise. Daaronderook alweer van af de neus, komt de kleur brun-irise. Beide kleuren voegen zich samen op de slapenzoals u op de schets kunt zien. Aan de onderkant van het oog wordt dan vert irise doorgewerkt van breed naar smal toelopend. De wenkbrauwen zijn heel smal, (goed de overtollige, haartjes ivegepilerenj en eventueel bijtekenen met fijne streepjes van de ombreline Longuette. De wimpers krijgen natuurlijk! enkele laagjes mascara, eventueel enkele plukjes kunst wimpers hier en daar. Nu de mond: in tegenstelling tot het rood van het afgelopen seizoen is er voor dit seizoen- een lichte en een wat donkere tint, die samen gebruikt worden. De kleur Agate (steenrood) wordt met een penseel langs de hele contour aangebracht, terwijl de rosekleur Bis voor de binnenkant van de mond wordt gebruikt. Als u heel „in" wilt zijn, waag het er dein ook eens op om uw nagels om en om in een andere kleur te lakken: op de ene een steenrode nacré (dus met parelmoer)op de andere dezelfde kleur in een crèmelak, zoals de schets ook weer laat zien. HELENA RUBINSTEIN heeft deze keer eens al haar aandacht besteed aan de vrouw, die niet naar de wintersport heeft kunnen .gaan en nu tegen het einde van het winter seizoen vaak te kampen heeft met allerlei huidirritaties, als gevolg van gebrek aan zon, vitaminen en vooral aan buitenlucht. Een foundation in een nieuwe samenstelling Illumination Souffle foundation geeft uw huidje een perfecte bescherming tegen allerlei weersinvloeden, omdat deze zijdeachtige crème een natuurlijke proteïne bevat, die an tiseptische eigenschappen heeft. Een founda tion, volkomen luchtig van samenstelling, die ongekend lang houdt en mat blijft. Ook weer verkrijgbaar in vier fraaie kleuren, van licht naar donker oplopend. (Prijs ƒ23,50 per fles). Voor de ogen is er bij Rubinstein ook iets nieuws: een flatteuze eye-liner ai een nieuwe kleur Prunelle, de kleur van matglanzende paarsrode pruimen, die het uitstekend doet in combinatie met het Eye-shadow-Duo in de zelfde kleurennuances misty parme en smoky lavender. Vooral bij kunstlicht een make-up, die bijzonder flatteus is bij kleding in bijpassende kleuren, al is het wel uitkijken geblazen bij blonde vrouwen, die er met deze violette kleuren soms wat „verkleumd" kun nen uitzien. Deze automatic minute eyeliner is een ware uitkomst: u knoeit er beslist nooit mee, want de applicator in het huisje neemt automatisch precies de juiste hoeveelheid vloeistof op, zodat men gemakkelijk een na tuurlijke, uiterst smalle lijn langs de wimpers kan trekken. (Prijs ƒ18.95; navullingen ƒ8.95). En voor speciale gelegenheden zijn er dan nog de 'befaamde mooie valse wimpers van Rubinstein, die in zoveel variëteiten verkrijg baar zijn sunburst lashes, spikey lashes, om maar enkele te noemen dat er voor „elck oog wel wat wils" is. DR. PAYOT brengt een make-up. die de naam ..Insolent" draagt. Ook een stralend-zonnige ma quillage, die begint bij een doorzichtige foundation Lumifluid in twee kleuren, namelijk Aloès en Pam- pre. Een blozend accent brengt u aan met de Duo-Blush, een rouge gepresenteerd in een ele- gante doos met spiegel en penseel, waarbij u kunt kiezen uit drie kleurenharmonieën: ivoire nacré en rosé, ivoire nacré en doré of gecombineerd met S cuivre. Een rouge, waarmee het gelaatje een por- seleinachtig effect krijgt. Voor satijnzachte oogleden en een betoverende oogopslag wee de mannen! brengt Payot een nieuwe vloeibare oogschaduw in een transpa- rante pare!moerkleur,_ die enigszins verdikt wordt aangezet in de binnenooghoek en horizontaal dun- ner uitloopt naar de buitenhoek. Ook weer ver- krljgbaar in vier tere kleuren. De wenkbrauwen zijn ook bij Payot geheel vol- gens de nieuwe mode licht gebogen en dun, des- noods eventjes bijgetekend in een zacht grijs. Deze zomer zijn de enge. lijkbleke lippen werke lijk passé. Warm en vol als rijpe granaatappels zijn de nieuwe lipstickkleuren bij dit huis: Poupre, Fedia, Diablotin, Fuchsia en Corail. Dus u hebt maar te kiezen! LANCÖME lanceert voor de komende zomer een make-up met een veelbelovende naam: TALISMAN! Wie zich volgens deze nieuwe richtlijnen opmaakt, zal er zo belooft Lancöme uit zien als de ver persoonlijking van het ontluikende voorjaar. En wie wil dit niet? Om te beginnen zijn er twee nieuwe kleuren lipstick: ZODIAC, een helder oranje, maar toch ook enigszins rose tint en BARAKA, een donker mauve/rose kleur met parelmoer glans, die enigszins naar bruin neigt. Er is ook een nieuwe kleur MAQUIBLUSH: Magie tamelijk donkerbruin van kleur, waardoor de crème bijzonder goed geschikt is voor het nauwkeurig modelleren van het gezicht (U weet wel: gedeelten van het ge zicht, die u wilt wegwerken, zoals b.v. een te ronde wang, bedekt u met een donkere kleur foundation). Ook in de fijne poeder Maquifinish is er een nieuw, transparant oker-rose, dat een warme, zondoorgloeide tint verleent. Nieuw in de manier van opmaken is bij Lancöme de rij stipjes, die men met de eyeliner rond om het oog geeft. In een lichte lijn tekent zt met de eyeliner kleine stippeltjes rondom het oog, waardoor dit groter en levendiger de wereld in kijkt. U gaat als volgt te werk: met de eyeliner vert galant eerst langs de bovenste wimperrand een heel fijn lijntje trekken. Het ooglid dan eerst helemaal met de poederoogschaduw Maqui Ombres vert clair invullendaarna met Parme en tenslotte een vleugje Vert erover. Laat u niet ontmoedigen! Het lijkt zo op papier misschien wat ingewikkeld, maar het resul taat is heel geraffineerd. Er wordt op deze manier namelijk een heel doorschijnende oogmake-up bereikt, zoals ongeveer de veertjes van een duivenhals van kleur zijn, Dit in ieder geval belooft ons het huis Lancöme, en dan moeten wij dat ook ge loven, nietwaar? REVLON brengt dit voorjaar niet zozeer een nieuwe manier van opmaken, maar wel een aantal nieuwe artikelen, waarmee we ons uiterlijk kunnen verfraaien. Iedere vrouw zal zo lang zamerhand wel weten, dat Revlon o.m. het huis is, dat wel de grootste verscheidenheid op het gebied van valse wimpers brengt. Je kunt het zo gek niet verzinnen of Revlon heeft ze: 15 verschillende soorten van ragfijn en spaarzaam ingeplant tot filmsterachtige gevallen met lagen omgekrulde wimpers, zo lang als spinnepoteri. Deze enorme hoeveel heid keuze heeft maar één bezwaar: dat je het dan haast niet meer weet, welke wimpers je kiezen moet. Ook voor de onderwimpers die meestal toch al niet zo aan de royale kant zijn zijn er „fal- sies", die heel handig hier en daar tus sen de echte geplant kunnen worden en daardoor het oog in eens heel wat groter doen lijken. Wat vooral zo ple zierig is: Revlon brengt er een spe ciaal handig apparaatje bij (applica tor) waarmee de wimpers zelf voor de aller onhandigste vrouwen geen problemen meer opleveren. Een kleine tip: éérst de wimpers aanbrengen in de applicator en dèn pas de lijm gebruiken. Wimpers plus applicator: ƒ19,75. Nieuws van Revlon voor de mannen is er ook! En wel een heerlijk watertje, dat luistert naar de veelbelovende naam "PUB", maar beslist niet naar bier of zo iets ruikt. De geur is stoer en pittig waarmee ik niet zeggen wil dat bier en zo niet stoer en pittig kan ruiken, maar dan toch niet als onzichtbaar aureool rondom een manspersoon met een „boventoon van frisse, groene citrus, amber en mos" zoals Revlon het noemt. En die kan het tenslotte weten, want zij hebben het ge maakt. Wat ook fijn is, dat u deze nieuwe PUB-geur in tal van watertjes en poeders kunt krijgen. Er is aftershave, talcumpoeder, eau de cologne, deodorant spray en noemt u maar op. Variërend van ƒ14,75 tot ƒ49,50. Een verrukkelijk verfrissend masker op ba sis van menthol is een muntgroen gekleurd schuim in een aerosol-verpakking. In amper drie minuten wordt uw huidje verlevendigd en stralend mooi. Dit schuimmasker de 3-minute-foaming facial stimuleert de bloedcirculatie, werkt verkoelend en doet hierdoor alle moeheid uit de gelaatsspieren verdwijnen. Plezierig is, dat dit masker zoals alle schuimmaskers niet hard wordt en zelfs de gevoeligste huid niet irriteert, zo dat u het zo vaak kunt gebruiken als u wilt. Afspoelen met koel water en een voch.tin- brengende crème opbrengen. DE OGEN spelen bij de make-up van Rev lon voor de komende zomer een grote rol. De zogenaamde „ton-sur-ton" make-up dus kleur-in-kleur is voorbij. Men speelt weer met verschillende kleuren, waarbij de nieuwe Ultima II Silkprint Eye Kit een handig doosje met alles voor uw oogmake-up erin - een grote steun is. Eerst brengt u de donkere oogschaduw aan over het hele ooglid en ook een tikkeltje onder de onderwimpers. Dan wordt de lichtere contrasterende oog schaduw aangebracht over de wenkbrauw en in een boog verder tot onder het oog, zodat dit helemaal „in het licht" komt te staan. Nu nog de wimpers aanzetten met een mas cara in een bijpassende tint (eerste laagje goed laten drogen, dan nog een tweede laagje er overheen). Revlon brengt in tegenstelling tot ver schillende andere cosmeticamerken deze zomer lichte, doch sprekende kleuren voor de lippen. Deze mooie man luistert naar de naam Jim Engle. Een belangrijke naam bij Revlon. want dit is de man van beroep visagist die in heel veel landen van Europa vrouwen mooier, veel mooier weet te maken door ze met zijn kundige handen en kennersblik op te maken met de cosrrreticapro- ducten van Revlon. 9 9 kJJJL II II 7 'Vil II J IIJ JL. <LU II J JL -A. J. JJL.L II JJ II J V 7 X JÜ.JL TLJf 9 9 9 0 9 9 kJ^JL .11 li JVJJ JI_J.IIJ Ji_ Ji_J JL JSlX Jfc.J_ JLJf JlI V V J- J&.J- N JL/ 0 9 9 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllU Er bestaan meer dan 100 kwaliteiten sinaasappelsap. Bij Albert Heijn vindt u Pure Florida Juice. Beter en lekkerder dan alle andere. Sap geperst uit precies-rijpe Florida sinaasappelen van de beste oogst. Direkt gebotteld in Florida, USA. Niet gepasteuriseerd, maar zo geconser veerd, dat de natuurlijke, frisse smaak helemaal bewaard blijft. Zulk sap kost wat meer. Behalve als AH het brengt. Dan kost zo'n.fles van bijna een liter slechts 1.95. 1.95 (Advertentie) Pokon is beter. Pokon is schoon en droog. Niet vloeibaar maar puur. Daardoor voordeliger. Y Pokon is ■fó totaal oplosbaar. Water heeft u zelf in de kraan. Vers plantenvoedsel, in een wip gemaakt. H. P. BENDIEN N.V- NA ARDEN voo» foi'i':, (Advertentie) Sinds 1947 voor tijdelijke kantoorkrachten onze adressen vindt u in de telefoongids Het bewaren van levens middelen schept vaak grote problemen. De tijden dat men over een ferme „provi siekast" beschikte liggen al lang achter ons, zolders en kelders zijn voor velen vol maakt onbekende begrippen, de koelkasten worden door ons weliswaar zeer gewaar deerd maar in vele gevallen danig misbruikt, diepvries- kasten of -kisten staan nog aan het begin van hun op mars en aan onze levens middelen zelf is ook wel het nodige veranderd. We stellen ons voor om u in de komende nummers geven, waardoor uw bewaar- ven, waardoor uw bewaar- problemen misschien wat eenvoudiger zullen worden. Als eerste tip kunnen we u de aanschaf van een bijzon der nuttig boekwerkje aan bevelen. Het heet: „Over bewaren gesproken" en het is een uitgave van het NIVE (Nederlands Instituut voor Efficiency) te Den Haag (tel. 070 61 49 91). Het boekje werd reeds in 1967 uitgegeven en bevat een schat aan gegevens over bewaren in koel- en diep- vrieskasten, in de kelder en bij het kamperen. Een boekje (bij uw boek handelaar te bestellen) dat u eigenlijk naast uw meest geliefde kookboek in de keuken zou moeten zetten omdat het u o.a. precies ver telt wanneer u plastic ver pakkingen wel of niet moet verwijderen alvorens be paalde levensmiddelen in kelder of koelkast op te slaan (en de verrassingen zijn daarbij niet van de lucht!), omdat u er van alles in vindt over conserven en half-conserven en omdat het u op humoristische manier en met behulp van tekenin gen volmaakt wegwijs maakt in deze voor velen zo ingewikkelde materie. (Advertentie) Uw brood toch rijk belegd met Daventria. Zoutarme vleeswaren. Vacuüm verpakt, In elke AH-zaak verkrijgbaar. Mevrouw A. Boelsma- Faken uit Enschede is met haar 74 jaren een nijvere naaldwerkster. Zij maakt uitsluitend borduursels en dat die produkten hoog ge prezen worden, blijkt wel uit het feit, dat tal van familieleden en kennissen in de loop der jaren om zo'n fraai bewerkt kussen of schilderij gevraagd heb ben. Tal van produkten van me vrouw Boelsma sieren dan ook andermans huiskamer; ze heeft er zelf niet eens zo erg veel, hetgeen ze niet erg vindt, want ze geeft ze graag weg. Mevrouw Boelsma is vrij laat begonnen met deze vorm van handwerken. „Ik had wel veel genaaid, ik maak trouwens nog steeds al m'n japonnen zelf en ontwerp die ook via een teke ning, maar met borduren begon ik pas op m'n zestigste". Dat was toen ze veertien jaar gele den van Amsterdam, waar haar man bij de politie gepensio neerd werd, naar Enschede verhuisde, naar het Twentse land, waar ze was opgfegroeid en na veertig jaar hoofdstad graag weer terug wilde. Ze begon met kruissteken naar voorbeeld, maar vond dat weinig inspirerend. „Ik ben", vertelt ze, „meteen overgestapt op het zelf ontwerpen en na maken. Zo heb ik uit het hoofd mijn moeder in Drentse kleder dracht op papier gezet en toen uitgewerkt. Ook alle andere i stukken heb ik naar eigen ont- werp gemaakt." Ze wijst op een fraai gebor duurd kussen en zegt: „Kijk, ik ben begonnen met een boom, toen heb ik er een huisje bij gezet, toen een meisje en wat bloemen. Bloemen doe ik trou wens toch veel, daar ben ik dol op". Mevrouw Boelsma, die er een lijvig schetsboek met tal van ontwerpen op na houdt („ik heb altijd aardig kunnen teke nen"), houdt van fantaseren bij haar hobby. „Het is iets heer lijks om ergens aan te begin nen en dan helemaal naar eigen idee door te gaan. Weet u, dat ik best zou willen schil deren? Ik weet alleen niet hoe dat met die technieken gaat, maar om daar op mijn leeftijd nog aan te beginnen is wel wat te veel".

Allerhande | 1971 | | pagina 2