Modieuze foundations voor de aanstaande moeder Nachtkleding voor strand en tuin De inhoud van een moderne uitzet AH IS LIEF VOOR KLEINE MEISJES BH'tjes met AA-cup april Tegen uitzakken Badmode Alles één Niets te gek Heel dun Slang Zelfvertrouwen Steun geven „Soft look" ALLERHANDE C 13 Lange huis- of tuinjurk of nachthemden? Het kan weer beiden. De makers van founda tion geven steeds meer ex tra aandacht aan de aan staande moeder. 'En dat mag ook wel, dat loont best de moeite, gezien onze jaarlijkse bevolkings aanwas. Nu moet zwangerschaps foundation hijvoorbeeld niet alleen modieus zijn, een vrouw moet het niet alleen „leuk" vinden en prettig zittend, die founda tion moet op de eerste plaats ook medisch verant woord zijn. Ze moet bijvoorbeeld niet knellen, niets insnoeren, maar als het ware meegroeien en daarbij dan NIET de vorming van het kind belemmeren, als mede de ontwikkeling van de buikspieren voor de latere „overbelasting" van zo'n groot belang. Dat over het onderste deel van de foundation en wat de BH's betreft: zorg tijdens en ook na de zwangerschap voor een zeer goed steunende BH, dat vermindert rekken en scheuren van de weefsels en voorkomt onnodig uitzakken. En wanneer de aanstaande moeders straks naar het strand gaan of op het balcon willen zonnebaden in iets „kleins", dan is er ook aan haar in die omstandigheden gedacht. Er zijn bijvoorbeeld zonnepakjes die bestaan uit een BH-tje met. daaraan vast meteen een wijd geplooid rokje. Onder dat rokje zit een broekje verscholen dat lekker kan „meegroeien". Triumph maakt ze bijvoor beeld. En nu we het toch over bad- Maxi ivordt weer gereser veerd voor de avond. Daarbij horen dan een badpakhals en eep split middenvoor. Dit avondtoilet van Dior, in naturel shantoeng, heeft incrusteringen van ivoorkleurig macfamékant op een bruine ondergrond. „Hoe je er uit ziet als je gaat slapen, dat geeft niet, want dat zie je tóch niet", zeiden we nog niet zo lang geleden. Die stelling gaat al lang niet meer op, ze is volledig ouderwets gewor den, want die nachtkleding zien we wél. Zeker in deze tijd, waarin het steeds meer in de mode komt, om zulke nachtkleding te kopen dat men ze niet alleen als nachtkleding kan gebrui ken, maar ook gewoon aan het strand, in de tuin of 's avonds tijdens het tv- kijken. Er is zelfs zó'n mode in foun dation en lingerie ontstaan, dat de fabrikanten ervan tweemaal per jaar met een nieuwe col lectie uitkomen, nèt als de ma kers van bovenkleding. Heel erg „in" is, om alles in dezelfde stof en hetzelfde dessin te ko pen. En wat dat „alles" dan wel is? Bijvoorbeeld: er zijn al hele collecties die bestaan uit bijvoorbeeld BH plus panty en bijpassende jupon. Probeer alles ten eerste zo veel mogelijk op elkaar af te stemmen en draag het dan maar net zo veel en bij net zo veel gelegenheden als u goed dunkt. Nachthemden bijvoor beeld worden ook zo modieus gemaakt, dat u er best 's a- vonds op het balcon mee kunt zitten, zonder dat iemand ook maar denkt: „Oh, die is klaar om naar bed te gaan". Nacht kleding is bijna niet meer te onderscheiden van dagkleding. Wij hoorden zelfs onlangs van iemand, die een gewone lange huisjurk bestemd als dag kleding gebruikt als nacht hemd, omdat ze hem daarvoor zo lekker lang en warm vond. Waarmee maar wordt ge zegd: niets is meer te gek. Pro beer maar eens in uw mooiste nachthemd op een feestje te verschijnen, wedden dat bijna niemand als het tenminste een écht leuk nachthemd is in de gaten heeft wat u nu eigenlijk draagt? pakken hebben: die zijn voor het aanstaande zomerseizoen niet zo doorzichtig als u mis schien wel zoudt denken. De bikini is bijvoorbeeld nog doodgewoon bikini, van niet- doorzichtige stoffen. Maar toch: die bikini heeft bijvoorbeeld cups die niet gewoon aan el kaar vastzitten, maar door een stelsel van ringetjes aan elkaar zijn verbonden. Heel netjes, maar toch net „dat" wat man nen doet omkijken. Met het broekje idem: een voor- en ach terpandje, weer door ringen opzij aan elkaar verbonden. De eendelige badpakken heb ben ook van die blote plekjes, die „bedekt" worden door bandjes, kettinkjes of tussen- zetsels anderszins. In de mode zijn ook nog, steeds de bikini's die gemaakt zijn van een stof die zonnestra len doorlaat, het is maar een weet. Vrij nieuw zijn de stoffen voor badpakken en bikini's die inderdaad als een tweede huid om het lichaam sluiten. Ze zijn gemaakt van een héél dun, zij deachtig glanzend materiaal, dat men inderdaad praktisch niet voelt en zélfs bij het zwemmen het gevoel van „niets aan" geeft. U kunt ook rustig iets van kant kiezen of een haakwerkje voor aan het strand en wan neer u het helemaal nog niet weet, dan kijkt u gewoon eens in uw privé afdeling foundation thuis, of er een BH met bijpas send slipje in aanmerking komt als bikini. Als het er mooi en nog nieuw uitziet, dan kan dat allemaal best, zoals de huidige mode ons leert. Mocht u toch iets „heel an ders dan anders" willen, dan kiest u gewoon een badpak of bikini van stof die met reptiel huiden-dessin is bedrukt. Want denkt u niet dat men daarvan alleen maar jassen en japonnen maakt: in de sector herenon dergoed bestaan bijvoorbeeld al heel lang broekjes van „slange- leer". Hele badpakken zijn deze zomer weer erg in tel. Een bijzonder elegante combinatie van badpakken en bij passend jurkje van Antron-jersey in een fleurig bloemdessin. Model; Triumph International. Zo stoer zijn onze schou ders, als we doen wat Parijs zegt, en onze rokzoom nestelt zich voorlopig onder de knie (erop mag ook). Deze marine blauwe japon met kopmouwen, boordje en een brede leren ceintuur is van Patou. AH is lief voor kleine meisjes: in de SuperMarts liggen dit voorjaar BH-tjes met een A A-cup je. Precies, BH-tjes voor meisjes die net zijn 'begonnen een beet je vrouw te worden, maar nog niet zo, dat ze al in een „gewoon" klein stukje bo- venfoundation passen. Nu kunnen de moeders van die meisjes zeggen: „Nou ja, dan wachten we nog maar even tot je er wél in past", of „Dan vul je maar een beetje op met een zakdoekje", maar niettemin kunnen kleine meisjes daar heel ongelukkig door worden. Een klein BH-tje dat nu net wél precies om hun kleine boe zem past geeft hen een gewel dige dosis zelfvertrouwen en dat kan, zeker op een leeftijd van een jaar of dertien, alleen maar voordelig werken. Vandaar dat AH zeker ook die kleine vrouwtjes niet ver geet en leuke BH-tjes met een AA-cupje introduceert. Op latere leeftijd is het zelfs heel wenselijk dat er een BH gedragen wordt. Ten eerste kunnen nu eenmaal maar vrij weinig vrouwen zich veroorlo ven zonder te lopen, zonder op zijn zachtst gezegd nogal op te vallen. Ten. tweede: de basis van de buste bestaat uit de zo genaamde borstspieren, maar de buste zélf bestaat slechts uit klieren en bevat vrijwel geen spierweefsel. Het kan dus al leen maar nuttig zijn, al bij tijds de nodige steun te verle nen, om ze zolang als mogelijk is mooi te houden. Maar terug naar de BH's: geen mens die nog hoeft te denken dat zulke kledingstuk ken alleen maar lastig, knel lend en vervelend zijn en dat er een zucht van verlichting opgaat, als de zaak 's avonds eindelijk uit kan. Geen sprake van, want steeds meer komen de zogenaamde „soft look" BH's in zwang, ook voor de iets zwaardere figuren. „Soft look", dat betekent dat de BH als een tweede huid om het lichaam, sluit, ze geeft een heel natuurlijke vorm, maar steunt vooral bij de BH's voor iets zwaardere maten juist daar waar dat nodig is. En ze corrigeert ook. AH brengt BH's in „soft look" tot maat 90-B. Die BH's zijn natuurlijk, maar in deze maat juist ook doodgewoon functioneel, nuttig, steunend, corrigerend. Dat kan, omdat de fabrikanten steeds meer slimme vindingen doen, waardoor foundation kan worden ge maakt die niet wordt gevoeld, maar die iedere vrouw toch dat broodnodige stuk zelfvertrou wen geeft. Zo lang worden de tailleur jasjes, tenzij ze precies in de taille zijn afgesneden, en al is de rok niet altijd rondom ge plooid zoals hier, enkele plooien moeten er wel in en ze vallen het mooist, als ze tot onder de heup zijn dichtgestikt. Patou maakte dit pak van marine blauw en wit gestreepte wol. Geklede toiletten mogen van flodder-fladdermousseline zijn, met een rok in verschil lende lagen, die in punten naar beneden hangen als een bosje zakdoeken aan de waslijn. Ge orgette in een blauw en rood dessin werd gebruikt voor dit toilet van Lanvin. Eigenlijk moet de mannequin hier een boerinnehoofddoekje bij dra gen, maar dat is afgezakt om haar hals. TJ7AT moet een meisje allemaal aanschaffen, wanneer ze gaat trouwen? Nog steeds een heleboel als ze niet wil zitten op veilingkistjes en de thee niet wil schenken in jam potjes. De uitzet waarmee een meisje het huwelijk instapt neen, jongens brengen doorgaans nog steeds niet de lakens en slopen in is wel aan zienlijk minder geworden dan pak weg, een vijftig of veertig jaar geleden, maar wie een beetje behoorlijk wil beginnen heeft nog wél het een en ander aan het hoofd. Hoe ziet bijvoorbeeld een standaard-linnenuitzet eruit te genwoordig? Wel, die uitzet is stukken kleiner dan vroeger, want een linnenkast die gevuld is voor het leven heeft eigenlijk niet zoveel zin. En wel om deze redenen: de aanschaf is, „voor het leven" gedaan, erg duur. Punt twee: het is gewoon jam mer en overbodig, dat er jaren lang lakens en slopen onge bruikt. in' de kast liggen, ze worden maar vuil en vergelen. Punt drie: er is ook op dit ge bied zo veel mode, dat het een leuk karwei is om af en toe de collectie aan te vullen met het nieuwste van het nieuwste. Geen mens zal overgaan op la kens met bloemen en kleuren, als er nog een kast vol gloed nieuw witgoed ligt te wachten. Het ligt er natuurlijk hele maal aan hoe de leefgewoonten van het jonge paar zullen zijn veel logés, de was de deur uit, zelf wassen of wasserette? hoe de linnenuitzet precies moet worden samengesteld. Maar dit is een standaard maatje: zes boven- en onderla kens voor een tweepersoonsbed. Voor een lits-jumeaux: twaalf eenpersoonsbovenlakens en eenpersoonsonderlakens. Ten minste acht slopen. Twee diner tafellakens met bij het ene bijvoorbeeld zes servetten, bij het andere zes vingerdoekjes. Ontbijt- en lunch tafellakens: vier. met vingerdoekjes. Theedoeken: zo'n tien en glazendoeken (van linnen- of halflinnen) drie. Keukenhanddoeken: acht. Badhanddoeken, groot en klein in totaal twaalf tot acht tien. Evenveel washandjes (bij passend kan. en is het leukst), vier vaatdoekjes, vier stofdoe ken, twee poetsdoeken en ook nog eens twee dweilen. En naar keuze: pannelappen of oven wanten. EERST KIJKEN Ah ja, en het is het beste, lakens en ook tafellakens pas aan te schaffen wanneer men weet welk bed en welke tafel het wordt. Met andere woor den: hoe lang beide zijn. Men maakt bijvoorbeeld tegenwoor dig ook bedden van twee meter lengte, waarbij de lengte van de lakens dan natuurlijk moet zijn aangepast Ook voor thee- en keuken doeken én voor baddoeken gelat: eerst weten wat keuken. douchecel of badkamer wordt, welke kleuren daarin worden toegepast. Het leukste is na tuurlijk altijd, om de kleuren van al dat linnen- en katoen- goed, dat in die vertrekken en vertrekjes moet komen te han gen, daarbij aan te passen. V' •ö- U mag raden: is dit strandkleding of valt dit onder het hoofd- s stuk „foundation"? Het Is het beide, deze kledingstukjes kunnen voor beide doeleinden worden gebruikt. De modellen zijn uit de voorjaarscollectie van Schiesser. Ook aan het strand of in het water willen we er graag ..nieuw uitzien. Dat doet u zeker in zo'n sexy-badpak van Triumph International De ontblote buik wordt slechts gesmukt door een enorme vlinder van gouden kettinkjes. v.

Allerhande | 1971 | | pagina 13