Doe uw voordeel met gepelde tomaten in blik met vel waar vindt (Wetenswaardigheden waar vsncft AUBERGINES A LA TOULOUSE Pinard in Blocpak Mig: v Oh albert heijn Goifet EL CU albert heijn IL v Ch albert heijn f Om van te smullen! Ch Chipolata pudding HAM MET Kropsla met tomaat au gratin Blocpak 1 liter MBÉm Spaghetti met „Star tomaten Nog een slaatje met „Star"- tomaten Trotse Bulgaarse wijnen x voor nederige Balkan-prijzen, exclusief bij Albert Heijn Groentensoep60 55 Kippesoep62 57 Ossestaartsoep75 70 Champignonsoep69 64 Aspergesoep69 64 Tomatensoep69 64 P'VARD blik 0.82 liter albert heijn een open blad. vers bier n Appelmoes, maar dan een heel bijzondere Kalfscoteletten a la Milaan albert heijn een open blad. Alle T&iovt soepen altijd bij Albert Heijn 5 ct per zakje beneden de adviesprijs x Tomaten/groentesoep 69! 64 49* óM iVjL J. jl x JL JL L. X ALLERHANDE Gepelde tomaten in blik, merk „Star" en wat is er nu eigenlijk gemakkelijker in het gebruikdan deze bijzonder geurige en heer lijke pomodorodie op de vulkanische bodem rond Napels geteeld worden en die daardoor uitmunten door een zeer aparte, pit tige smaak! Juist door deze smaak geven ze aan tal van gerechten een extra cachet. Pluk de bladeren van één of meer kroppen sla voorzichtig af, v/as ze en laat ze in ruim water met een klein beetje zout net aan de kook komen. Giet dé sla af en laat ze goed uit lekken. Open een blik 'Star' to maten, laat ze eveneens in een vergiet uitlekken, vang het sap op (heerlijk in een glas met een weinig zout, vers gemalen peper, een scheutje Worchestershire- sauce en een paar blokjes ijs). Maak vervolgens een gebonden kaassaus op de volgende ma nier. U maakt van gelijke hoe veelheden boter en bloem op een laag vuurtje een glad papje en voegt er onder voortdurend roeren zoveel melk bij dat een fraai gebonden saus ontstaat die u (steeds maar roerende) even goed laat doorkoken. Voeg er vervolgens een geraspt uitje bij, evenals vrij veel vers gemalen peper, geraspte noot muskaat, een snippertje tijm, een blaadje laurier, en een flin ke hoeveelheid geraspte belegen Goudse kaas. Proef daarna of Pinard, de wijn die de Fransman dagelijks aan tafel drinkt. En dan mag het niet te duur zijn, dat spreekt. Het blocpak is de nieuwste ontwikkeling op het gebied van wijnverpakking. Handig, mo dern ende smaak blijft volledig behouden. (rosé, wit of rood) N.B. Naast het moderne blocpak blijft Pinard ook in de bekende literflessen verkrijgbaar. X er nog zout in moet en voeg dit er naar smaak bij. Beboter een vuurvaste schaal. Daarna neemt u voorzichtig stuk voor stuk de slabladen (die niet gaai en dus echt nog knappe rig behoren te zijn) en in ieder blad legt u een uitgelek- De beroemde Hongaarse keuken heeft gastro nomisch Europa verrijkt met de pikante goulash- soep. Een eerlijke boerensoep, bereid volgens oorspron kelijk Hongaars recept albert heijn te tomaat, die u als het ware in het slablad verpakt. Leg de sla-pakketjes naast elkaar in de vuurvaste schaal en giet er tot slot de kaassaus over. Strooi er een laag paneermeel over, daar na een laagje geraspte kaas, daarna wederom een laagje paneermeel en begiet dat alles met een beetje gesmolten boter. Laat het gerecht in de oven gloeiend worden en zorg dat er een bruin korstje op komt. V Voor dit gerecht hebt u be halve de nodige „al dente" ge kookte spaghetti nodig: sjalot ten, uitgelekte tomaten en champignons. Pel een flinke handvol sjalot ten en maak champignons schoon, bijvoorbeeld 250 gram. U fruit de sjalotten in boter goudbruin en voegt er daarna de champignons bij, laat deze liefst heel en laat ze ook wat kleuren. U kunt kruiden met een beetje majoraan, vers ge malen peper, wat basilicum, een blaadje laurier en natuurlijk voegt u er een beetje zout bij. In dit. geurige mengsel warmt u vervolgens de uitgelekte toma ten. Neem een verwarmde schaal, deponeer er de verwarmde spaghetti in een berg op. bedek de berg met de tomaten en ver dere toebehoren en zorg dat er een flinke schaal met geraspte belegen kaas op tafel staat, zo dat een ieder zich daarvan naar smaak kan bedienen. Natuur lijk is dit een gerecht dat u naar eigen inzicht kunt veran deren: u kunt er bijvoorbeeld heel klein gesnipperde rauwe groene paprika bijvoegen, blok jes ham even meegebruind of knapperig uitgebakken spekjes doen het er ook voortreffelijk bij, vergeet niet dat de olijf zich in dit gezelschap zeer op zijn gemak voelt (en neem dan vooral eens zwarte olijven) en denk in dit verband ook eens aan harten van artisjokken als u er een zeer feestelijk gerecht van wilt maken. (Laat deze hartjes uit blik zeer goed uitlekken voordat u ze bij de spaghetti voegt.) En wel een „vluggertje" wan neer u plotseling onverwachte eters krijgt en u het reeds vast gestelde en misschien al ten de le klaargemaakte avondeten op elegante wijze moet „uitrekken". En daarvoor nu is het zo be langrijk altijd wat in voorraad te hebben in de vorm van een paar blikjes. In dit geval: een blik haricots verts, 1 blik „Star" gepelde tomaten. Bovendien brengt een pittig stuk jong be legen kaas eveneens uitkomst. U maakt een slasaus van: een geraspt uitje, mosterd, vers ge malen peper, zout, dragonazijn en olijfolie. Spoel de haricots verts even onder koud water af, laat ze goed uitlekken. Laat ook de tomaten uit lekken en snijd deze daarna in niet te kleine stukken. Snijd de kaas in blokjes. Vermeng haricots verts, tomaten en kaasblokjes luchtig met de slasaus en strooi er, als u er tenminste over be schikken kunt, wat fijn gehakte peterselie over. Geef er toost en boter bij en u dient een heerlijk voorgerecht op. Albert Heijn is er na rijp beraad en veel ge- proef toe over gegaan om kippebouten met hun vel in de verkoop te brengen. Dit nu is een maat regel die door de ware kippeliefhebsters en -hebbers alleen maar toegejuicht kan worden! Immers wie kip braadt of grilleert doet dit met de be doeling om genoemd gevo gelte niet alleen gaar te ma ken maar om er ook een fraai bruin korstje aan te geven. Is het vel nu van de kip afgestroopt dan gaat u de buitenste laag van het kippevlees weliswaar bruin maken, maar tegelijkertijd (een logisch gevolg) wordt deze laag dan ook harder en droger. Braadt u de kippebouten echter nog met hun natuur lijke bescherming (het vel) er-om, dan wordt deze bruin en krokant, maar het vlees blijft volmaakt sappig en mals. Laat niets u letten om wanneer u niet van vel houdt dit, daar het uiterst gemakkelijk te verwijderen is, dan ook niet te eten. Al hoewel wij tal. van kippe- liefhebbers kennen die juist dit knapperige velletje bij zonder weten te waarderen! In de vorige presentatie was het vlees zichtbaar, ter wijl het vel er onder was gestopt. Kijk en dat vindt AH nu niet juist. U wilt toch immers zien wat U koopt? modenieuws, wat het wèl wordt en wat het niet wordt, accessoire- suggesties en een we kelijkse modebewust- maker, in iedere dag iets nieuws, meermalen onderzocht op kwaliteit en smaak? alleen bij vanzelf sprekend bij Albert Heijn te koop Breng eens variatie in uw wijngewoonten. Probeer eens zo'n aparte Bulgaarse wijn en dat scheelt u guldens per fles! De rode Cabernet t Trots, vurig en vol, met een geheel eigen karakter. Fles 0.75 liter a De witte Misket Karlovo Enigszins geel-groene tafel- i wijn. Zuiver en droog. Be hoort tot de betere wijnen. Fles 0.70 liter Advertentie) i/Xa&cÊ nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld Paneer de benodigde kalfscoteletten op de vol gende manier: u haalt ze eerst door wat bloem, ver volgens door losgeklopt ei en daarna door paneermeel dat voor drie-kwart ver mengd is met geraspte Parmesaanse kaas. Voordat u het vlees door de bloem hebt gehaald, heeft u het eerst voorzien van vers ge malen peper en een weinig zout (denk aan de kaas die u gaat gebruiken!). Bak de kalfscoteletten in weinig olie gaar en goud bruin. Geef er Milanese spaghetti bij om in stijl te blijven alsmede een heer lijk pittige, knapperige kropsalade. duidelijke informatie over cosmetica zeepjes, maskers, noem maar op. spraywoorde- lijk goed assortiment bij elke week weer tips en suggesties voor hoe zie ik er uit. waar je niet mooi genoeg van krijgt, gebruik vanzelfsprekend bij. Albert Heijn te koop U hebt er voor nodig (en het gaat hier alleen j maar om de verhoudingen 8 mooie goudreinetten, 4 natte gembernootjes, 1 ei, kaneel, de geraspte schil van 1 sinaasappel, suiker en vanillesuiker. U schilt de appelen, ontdoet ze van het klokhuis en smelt de parten in zo weinig moge lijk water, waarna u de appelmoes laat afkoelen. U snijdt de gember in plak jes en doet deze met de afgekoelde appelen in de mixer tot alles uitermate fijn gepureerd is. Daarna klopt u er de suiker naar smaak plus de vanille suiker en wat kaneel door. Vervolgens klopt u er de eierdooier door en de si naasappelrasp en tot slot het zeer stijf geklopte ei wit. Dit mag echt wel appelmoes op z'n best ge noemd worden, mijn erva ring is dat zelfs de niet- liefhebbers van appelmoes hier nauwelijks af kunnen blijven! Heerlijk bij een goed en pittig gebraden tam of wild konijntje. Verzameld door HELEEN NSEUWENHUIS Eindelijk is het zo ver, de bomen worden lang zaam maar zeker groen en de zon knipoogt ons weer voorzichtig toe. We krijgen zin in de be ruchte voorjaarsschoon maak en als die achter de rug is, dan wacht ons de heerlijke nieuwe voorjaarsmode. Maar wat een schrik als blijkt dat er ongemerkt wat pondjes zijn bijgekomen! Hoe moeten we die weer kwijt raken zonder onze weerstand te verliezen en ook bescherming verzamelen tegen de bekende maartse buien? Goede raad die U hierbij kan helpen vindt U hieron der. Onze voeding is opge bouwd uit voedingsstoffen die in drie groepen te ver delen zijn: bouwstoffen (eiwit, kalk en ijzer), beschermende stoffen (vitamines), brandstoffen (zetmeel, suiker, vetten). Bouw- en beschermende stoffen dienen om ons fit en gezond te houden, hierVan mag U nu vooral niet min der gaan gebruiken. Van brandstoffen wordt het te veel dat we nemen opgesla gen in ons lichaam in de vorm van vet. Gebruiken we nu zo min mogelijk levens middelen die veel brand stoffen bevatten, dan wordt de aanwezige oude voorraad hiervan opgemaakt en be reiken we ons doel. Wees matig Wees voorlopig dus zeer matig met suiker, snoep, olie, bak- en braad vetten, zoet broodbeleg, slagroom, mayonaise, pin da's, enz. Drink in plaats van melk liever karnemelk, ma gere melk. magere yoghurt of magere chocolademelk. Gebruik in plaats van wit brood bruin brood of (nog beter) knackebrot. Halvarine op brood scheelt ook al heel wat. Broodbeleg Voor broodbeleg zijn bv. erg geschikt magere kaas, lever, rookvlees, tong, tomaat, komkommer, een rauwkostslaatje. Neem hier voor eens worteltjes, appel, banaan, sterrekers, aange maakt met azijn, zout, peper en wat magere yoghurt in plaats van olie of mayonai se. Het voorjaar ligt dan op Uw boterham! Heel geschikt als si ankmakers zijn de voor- ja arsgroenten, ze geven bo vendien erg veel vitaminen en ijzer. Maak eens een stamppot met rauwe blad groente, bv. andijvie, spina zie, raapstelen. dan kunt U er van uitgaan dat op één kopje gewassen rijst, bijna twee kopjes wa ter met wat' zout gebruikt moeten worden. De rijst aan de kook brengen, een keer goed roeren en in 20 tot 30 minuten op een laag vuur gaar koken. Is de rijst gaar, dan een minuutje zonder deksel de rijst droog laten stomen. Mocht de rijst drooggekookt maar nog niet gaar zijn, dan wat water er bij doen, even roeren en verder gaar laten worden. Is de rijst gaar en is er nog water over, giet dit dan af; verder koken maakt de rijst papperig. Rijsttips Rijst Aardappelen zijn niet zul ke dikmakers als U mis schien wel denkt, maar de „pep" is er voor een groot gedeelte nu wel uit. Dit is een mooie aanleiding om de ze maand vaker rijst op ta fel te brengen. U kunt hier mee zo veel variëren, dat er van verveling geen sprake zal zijn. Lees voor het gébruik de aanwijzingen op de verpak king. Staan die er niet op, Nog enkele rijst-tips: Kook rijst altijd in een ruime pan en gebruik voor de kooktijd een wekker. Overgebleven rijst kan, mits goed afgesloten, enkele dagen in de koelkast goed blijven. Rijst kunt U weer op warmen zonder dat de kor rels taai worden door deze in een zeef 10 tot 15 minu ten boven een pan met ko kend water te hangen. Restjes rijst kunt XI ook uitstekend gebruiken in soep, in gehakt (in plaats vain paneermeel), in vla, door rabarber of appelmoes. Kook voor een nage recht eens rijst met half water en half witte wijn. Doe er als de rijst gaar en nog warm is wat rozijnen en fijngesneden gember door. Tenslotte, het is en bliift een feit dat gebakken vlees, (met name lever en niertjes) ideaal te combine ren zijn met rijst. Geef er dan gebakken banaan en appel bij. Bedenk vooral: met een klein beetje beleid en matig heid zijn de extra pondjes eraf voor U het weet! KROPSLA met CHALETKAAS Neem een paar mooie knap perige kroppen sla (in deze tijd behoeft u er bijna niets van te verwijderen), was de slabla deren goed, laat ze uitlekken en laat vooral de nerven erin zit ten. Maak een slasaus van sla olie, citroensap, Zaanse mos terd, vers ge- t malen peper, zout (hanteer zout met voorzichtig heid in ver band met de Chaletkaas), een geraspt uitje en veel fijngehakte peterselie. Roer dit alles zeer goed door elkaar. Doe de goed uitgelekte -sla in een slabak waarvan u de wanden bestreken hebt met een teentje knoflook, bestrooi de sla met de in kleine blokjes gesne den Chaletkaas en giet er de slasaus over. Even voor het op dienen schept u alles voorzich tig door elkaar. Serveer deze sla als een zelf standige gang van uw menu, na het hoofdgerecht en voor het dessert. Neem een paar mooie auber gines, schil ze en snijd ze in dikke plakken, dwars of in de lengte. Zet ze gedurende enige tijd, bestrooid met een weinig zout, op een koele plaats. Open intussen een paar blikken hele, gepelde tomaten en giet er het sap af. (Bewaar het eventueel voor een soepje). Zorg voor veel fijngehakte peterselie, snipper een paar teentjes knoflook zeer fijn. Ver volgens kunt u de tomaten eveneens in f .x stukken snij- C den die ech- i ter niet al te U Wmfffl-' klein moeten zijn. Veeg met een schoon doekje de plakken aubergine zeer goed af en bak de plakken in olijfolie in de koekepan aan beide kanten mooi goudbruin. Neem een vuurvaste schotel en bedek de bodem met enige plakken gebakken aubergine, maal er wat verse peper over heen, bedek de aubergines met een laag tomaat, voorzie deze laag van wat zout en peper en druppel er een klein beetje olijfolie over. Daarop komen dan weer aubergines, vervol gens weer tomaat en zo gaat u door tot de schaal gevuld is, de laatste laag moet echter bestaan uit aubergines. Bestrooi het geheel uitvoerig met een mengsel van paneer meel, fijngehakte peterselie, fijngehakte knoflook, zout en peper. Druppel er een weinig olie over en laat er in de oven een fraai korstje op komen. Uit stekend met spaghetti of een of andere macaronisoort. adviesprijs bij AH adviesprijs!bij AH Andere soepen in ons Knorr-assortimentzijn: edelpreisoep, gouiashsoep, groente/kippesoep, kalfsbouillonsoep, mine stronesoep, selderijsoep, kerrysoep met rijst, erwtensoep en juliennesoep. geldig van donderdag 11 tfm woensdag 17 maart. Chipolata pudding is een zeldzame lekkernij. Alleen erg be- werkelijk om zelf klaar te maken. Albert Heijn's kant-en-klare Chipolata pudding werd bereid volgens een exclusief recept. Met echte marasquin, bitterkoekjes en vruchten. UIT DE DIEPVRIES albert heijn .-< -T Voor vier personen hebt u acht plakken ham nodiq die net iets dikker gesneden moeten zijn dan te doen aebruikeliik voor de boterham. Verder komt er aan te pas 500 g chamDïg- nons, liter ongeklopte slag room, 100 g boter, een flinke dessertlepel bloem, een half glas melk, zout naar smaak, ge raspte nootmuskaat, vers gema len peper en een geraspte ui. U begint met de chamoionons goed te wassen en ze uit te laten lekken, vervolaens hakt u driekwart ervan klein en u snijdt de overgebleven champignons apart in plakjes. Blancheer de aldus behandelde champignons aoart in een weinia water met een tikkeltje zout en een scheut je cïtroensaD gedurende een paar minuten en laat de cham- pianons daarna uitlekken. Maak van de helft van de boter en de bloem (tot een glad papje ge roerd) met de melk een oebon- den saus en roer daar de ge hakte, uitoelekte chamnignons door. Voorzie een en ander van zout naar smaak nlus nootmus kaat. wat vers qemalen peper en de oerasote ui. Leg oo de bodem van een vuurvaste schotel vier nlakken ham (indien nodig vouwt u ze dubbel"), bedek de ham met de gebonden champignonsaus, leg daar de resterende vier plakken ham op en beaiet het aeheeJ met de room die u met de boter onder voordurend roeren tot een dikke saus hebt laten inko ken. Bectrnrii met wat 70"t. neper naar smaak, leo er de olakies chamrvnnnn gift verciorinn bo venoo en zet norWende vi if mi' pi'ton in oen hete oven.

Allerhande | 1971 | | pagina 7