00 ter kennismaking fóe twintiger jaren fuÜSj terug in stereo Een week zorg voor lijf en leden piastic pleister Unieke wapenglazen bij Leeuwezegel Vraagt Pérsil Nieuwe formule Energie in de wasautomaat ook op zondag? fuist op zondag! Oh albert heijry Dat scheelde maar een haartje WASDROGER Blue Ban f Salvequick fleuróbel SCANDINAVIË 'grandioze^ Gezinspak f1,99 dus35ct korting Draagkarton OJ5"f6,25 dus 90 ct korting "Vaatje ftjMS f 12,65 dus f 1,80 korting Wil/ rearing twenties "X De Ark maakt een ander mens van u! hecht niet aan de wond geheel geperforeerd rekbaar en waterbestendig wondkussen geïmpregneerd met het antisepticum cpc rafelt niet óók in strips van 1 meter 6 Langs de „kantjes" door rechercheur R. A. van Dijk Het is een feit dat ook de mannen meer modebewust worden-. Hierdoor komen ze wel eens in moeilijkheden. Dit ge beurde Klaas Jan. Toen hij voor mij stond, had ik enorme moeite niet in een lachbui uit te barstenK want zoals hij eruit zag, was niet gewoon meer. De ongeveer achttienjarige knaap was aan een kant van zijn hoofd op zeer ondeskundige Wijze gemillimeterd, terwijl de andere kant rijkelijk van lange lokken was voorzien. Toen hij bemerkte dat ik mijn lachen moest inhouden, zei hij: Me neer ik begrijp dat het. u wat vreemd voor komt. maar ik wil aangifte bij u doen contra mijn vader! - Uw vader? vroeg ik verbaasd. Dat gaat niet. Dat zal dan een schrifte lijke klacht moeten worden m'n beste.... Dc jongen keek mij niet begrijpend aan. Klacht? Wat is dat? Ik legde hem uit dal. wanneer hij een strafvervolging tegen zijn ouders of andere bloed- of aan verwanten wilde doen instellen, hij dit niet zo maar mondeling kon doen. Er diende dan een schriftelijke mededeling van het gepleegde feit met verzoek j tot strafvervolging te worden gezonden naar de Officier (of hulpofficier) van justitie. Klaas Jan begreep het en vroeg mij hoe hij een en ander op papier moest zetten. Wat is er dan precies gebeurd? vroeg ik. Het komt niet alle dagen voor dat iemand tegen zijn vader aangifte wil doen. Ik had wel enig vermoeden, maar de jon geman vertelde het volgende verhaal: Zoals u ziet heb (of liever: had) ik lang haar. U kunt ook nog zien. dat ik het netjes schoon hield. Mijn vader, een nogal reactionair reage rende man, had mij steeds ge zegd naar de kapper te gaan. Ik probeerde hem uit te leggen, dat het lange haar beslist geen probleem voor hem hoefde te zijn en dat daardoor niets aan mijn persoonlijkheid veran derde. Maar er was geen gooien met de pet naar. IIc moest en zou naar de kapper van hem. Ik vertikte het en hield mijn j haar op de lengte zoals die nu nog aan één kant is. Mijn va der waarschuwde mij, dat hij het zelf zou knippen als ik niet ging. Ik dacht dat die bedrei ging wel niet zo'n erge vaart zou lopen, maar toen ik van morgen wakker werd, had hij het toch maar geflikt. Als een bezetene heeft hij aan een kant van mijn hoofd huis gehouden. Ik loop nu voor spot en ben verplicht naar de kapper te gaan. Ik wil dat meneer de of ficier mijn vader eens op de vingers tikt. Daarom ben ik ge komen om aangifte terzake vernieling van mijn kapsel te gen mijn vader te doen. Klacht zei ik. Nou ja, Voor een heerlijke vakantie, ver van het massatourisme in het prachtige landschap van Noord-Europa. Vraag het reisprogramma 1971 met de vele prachtige kleurenfoto's bij SCANIALUX COUPON s.v.p, zenden aan Scanialux N.V. Weteringschans -73 Amsterdam tel. 020-238220 en 238358 NA GEBRUIK WEGKLAPBAAR -8 kg neemt praktisch geen plaatsin. volwaardige droger voor uw was en uw haar. geschikt als sauna cabine. betaalbare prijs. Tevens (wand) ventllatOrkachel Extra droogstaven f 25, Vraagt documentatie bij uw handelaar Importeur en handelsondam. VIROMATIC NEDERLAND NV ReedijkCIOI Mijnsheerenland J/ is altijd vers als U trek hebt in vers brood. van dewarme bakkers uit Tilburg dutdidhJe all stare De stereoplaat van de maand, uitgebracht onder AH's eigen label „Westside". Dixieland vrienden, opgelet: er is een nieuwe elpee van de Dutch Dixie All Stars. „Roaring Twenties" heet de plaat, en er staan maar liefst 10 ijzersterke toppers op. Een paar voor beelden om alvast in de sfeer te komen: 1919 Rag, Glory Glory Halleluja en Bill Baily won't you please come home. ieuwe „Westside" langspeelplaat. Volgende maand weer een nieuwe klapht; het zal me een zorg zijn hoe u het noemt, als mijn vader z'n trekken maar thuis krijgt. Ik begreep dat deze overi gens nette knul zich allerbe labberdst moest voelen. Ik vroeg mij af, in hoeverre deze patriarch strafbaar zou zijn en voor welk feit. Maar dat zou de officier maar moeten beslissen, want uiteindelijk kan hij zo'n zaak nog seponeren ook. Ik be tuigde Klaas Jan mijn deelne ming in het verlies van zijn fraaie lokken en nodigde hem uit de volgende dag bij mij te komen, opdat wij de klacht sa men zouden opstellen. Ik had dan ook nog de gelegenheid om met mijn collega's ruggespraak te houden in verband met deze toch wel \preemde affaire. De volgende dag verscheen de zoon mét zijn vader. Beiden ver keerden in de beste stemming en Klaas Jan zei: Meneer, het gaat over. Ik heb mij be dacht. Vader heeft gelijk gehad en ik ben blij dat hij mij ge knipt heeft. Kijk eens? Hij lichtte zijn petje op en ik keek tegen een volkomen, keurig ge millimeterde schedel. Des te beter; een klacht tegen je va der is toch maar een nare zaak, niet waar? Maar hoe komt het dat je nu inziet dat je vader gelijk had? Klaas Jan viste een ochtendkrant uit zijn bin nenzak en wees mij een foto op de voorpagina aan. Kijk zei hij grinnikend, John Lennon en Yoko Ono hebben zich ook kaal geschoren. Da's nou „in". Als ik niet naar de kapper gegaan zou zijn, omdat mijn vader niets tegen mij had ondernomen, dan zou ik achter lopen bij de rest. Dag meneer en nog bedankt voor de moeite. Even buiten het dorps plein met de oude winkel tjes en antieke geveltjes staat op weg naar zee aan de Hoogenboomlaan 3 te Kenesse Beauty Farm „De Ark". Wie moe en ver welkt deze schoonheids tempel binnenstrompelt komt er na een week met kwieke tred en een uitge rust gezicht weer uit. Het is er de hele dag poetsen aan de huid en trainen voor de spieren. Vanuit de doodrustige kamers die uitzien op een rij waaieren de boomkruinen gaan de gas ten (als het huis vol is 16 in getal) o.a. naar de massageka mer, de Infrarood kamer, Salon I en II voor huidverzorging, een sportkamer en een relaxkamer J met het zoetjes heen en weer schuddende bed plus ingebouw de muziekinstallatie. Achter die deuren wordt geklopt en ge kneed, de lichaamshuid van top tot teen gemasseerd met voeden de emulsies en vochtinbrengen- de crèmes, waarna de gast met een warmte-uitstralend trilap- paraat bewerkt wordt, dat de bloedsomloop bevordert. Kort om verwennerij van top tot teen. „De Ark", die nu bijna een jaar draait (tot eind 1970 123 boekingen: leraressen, secreta ressen, vermoeide huisvrouwen, afgeknapte bedrijfsleidsters) functioneert onder leiding van mevrouw F. Breekweg-Heskes, wier echtgenoot directeur is van N.V. Motel De Ark in Renesse, een overkoepelend orgaan van talloze ontspanningscentra, waarvan de Beauty-Farm deel uitmaakt. In "De Ark" werken zeven gediplomeerde schoonheidsspe cialisten (van alle markten thuis), die in goed teamwork de gasten helpen rust en evenwicht te herwinnen door zich een weekje alleen op zichzelf te con- j centreren. De hele kuur kost 550.- voor mevrouw, terwijl manlief niet thuis hoeft te blijven. Voor 150,- extra mag hij mee (in elk appartement met eigen douche en W.C. is ruimte voor twee bedden). Van de schoonheids verzorging echter blijft hij ver stoken. Wel mag hij gaan vis- sen, golfen of paardrijden (voor eigen rekening natuurlijk) en op eigen wijze relaxen. Met de eterij op de farm is het best gesteld. Op tafel geen 1 rauwe wortelen met uitgeperste i peterselieblaadjes, maar elke dag een verrukkelijk diner (chef-kok Strasek is lid van de Chaine des Rotissiers) met b.v. I kreeftencocktail, schildpadsoep, tournedos Stroganoff. „Lijnen moet de vrouw maar thuis doen, tenslotte is ze hier voor haar f plezier", vindt de heer Breek- weg. uw inzet .bureau Hecht niet aan de wond Hecht niet aan de wond; ilastlc pleish plastic plelstei afmetingen n Cederroth produkt Zonder veel kosten en moeite een rijkdom aan bloemen in tuin of bloembak. FASCINEREND: uw favorieten te zien groeien en bloeien! FANTASTISCH: die weelde van bloemen, dank zij FLEl'ROBEL. fine-fieur bloemzaad in pilvorm. verpakt in handige doordrnkstrips! FLEl'ROBEL brengt sfeer en gezelligheid in en om uw huis! Zet Flcurobel op uw boodschappenlijst. Bloemzaden in pilvorm. Een pmilukt van Royal Sluis. Enkhnizen. Voor tijdelijke kantoorkrachten sedert 1947 raadpleeg uw telefoongids Spaar de glaszegeis op uw pakjes Leeuwezegel margarine. Want voor 15 zegeltjes f2.95 krijgt u een set van 6 exclusieve wapenglazen. De complete serie bestaat uit 2 sets, 12 glazen. Praktisch, stapelbaar en uniek gedecoreerd met de elf Nederlandse provinciewapens en het nationale wa^en. De spaarkaart ligt voor u klaar bij uw leverancier. j leeuwezegel j

Allerhande | 1971 | | pagina 6