horloge-opwinden is uit de tijd Boze katten en vliegende kralen t ZODIAC-horloges m In Rusland zijn wekkers nog ouderwets degelijk Krentenbrood ±700 gram C(1 albert heijn J 230^1 GOED BEKEKEN Beetje achter Wijzerplaat Sieraad vers bier Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld Dan naar üüoa Opel RUIME KEUZE OCCASIONS o.a. 13*119 j Gemberbrood gesneden 400 gram 94 j Weekendbroodgesneden 400 gram 83 j Rozijnencakebroodgesneden 690 gram 1.40 j Krentenbrood met spijs gesneden 700 g- 1.65 Jtrentenstoet gesneden 500 gram Met certificaat 2i kilo SOtt albert heijn/ HANDEN TAILLE HAAR I LICHAAM HALS VI A (1L1\IJ Yi\\J£j 3 door P. W. RUSSEL t*** - VIJFTIEN JAAR zithij tussen de horloges en hij is zelf aan zijn derde polsuurwerk bezig. In een Amsterdams- grachtenhuis tref ik hem, tussen een enorme serie uurwerken en dan zegt hij zeer be slist: „Wie nu nog elke dag zijn horloge moet opwin den, is uit de tijd". Hij is de heer J. J. Friege, inko per van horloges en klok ken voor Haagexport n.v. De heer Friege koopt in voor alle nederzettingen van Hage- meijer over de gehele wereld. „Ook in Rusland", zegt hij, en de vragende blik ziende, legt hij uit: „Wekkers kopen we in Rusland, omdat ze daar nog zo ouderwets degelijk zijn". Wie denkt, dat er alleen een mode bestaat op het gebied van kleding, schoenen en kapsels, die denkt verkeerd. ,3i.i de horloges is de mode ontwikkeling helemaal gegaan naar de sportieve „klokjes" met de robuuste kasten", aldus de heer Friege. „Er bestaat ook unisex op het gebied van horlo ges: groot model voor mannen, (Advertentie) bruiksvoorwerp statussymbool". als wel een Zijn wij Nederlanders in doorsnee genomen nog hetzelfde horloge maar kleiner steeds aan de conservatieve en voor vrouwen". De horlogekenner in Amster dam vindt, dat wij Nederlan ders op het gebied van onze „tijdmetertjes" een paar jaar achter gebleven zijn bij andere landen, vooral bij Italië. „In het verre Oosten is men helemaal modebewust, wanneer het om uurwerken gaat", ver telt hij. „Maar daar is een hor loge ook niet zozeer een ge- zuinige kant, wil ik weten van de heer Friege. „Klopt", is zijn antwoord. „Het standpunt van de Neder lander is al vlug: waarom zou ik een nieuw horloge kopen wanneer liet oude nog loopt? De Nederlander let. gemiddeld genomen, veel minder dan de buitenlander op de kast van het horloge, op de wijzerplaat ja, hij is zelfs dikwijls niet eens geïnteresseerd als de hor logeband versleten is". En veel geld uitgeven heeft de vaderlander ook alweer in doorsnee niet gedaan voor een polsuurwerk. De mannen: van 75 tot honderd gulden, de vrouwen: van 85 tot 125 gulden, aldus de heer Friege. U zei: de wijzerplaat, daar letten we te weinig op. Hoe kan die dan anders zijn dan wit? De heer Friege glimlacht. „Gemarmerd bruin bijvoor beeld of rose. Maar erg „in" is op dit moment de blauwe wij zerplaat, zowel voor mannen als voor Vrouwen, zowel voor sportieve als klassieke model len". Albert Heijn betrekt zijn brood uit eigen bakkerij. Dagelijks bevoorrading door geheel Nederland, dus dagelijks vers brood. Twee uitersten en ik hoop van de heer Friege het ant woord te krijgen. Hoeveel kost het goedkoopste en hoeveel het J. J. Friege: Unisex op het gebied van horloges duurste horloge in Nederland? „Het goedkoopste, nou kijk, op het Waterloopleki kun je al een horloge voor elf gulden krijgen. En het duurste: je kunt een horloge net zo duur maken als je zelf wilt; dan is het niet alleen meer een horlo ge, maar een sieraad, al of niet met edelstenen". „Maar de top in onze col lectie is de unieke Modul-O- Quartz, normaal kost zo'n hor loge in de winkel bijna vijfdui zend gulden, bij de PMC 2850 gulden". lVrOG een slotvraag voor de heer Friege: Vindt u het niet overdreven wan neer vrouwen, die niet zwemmen of duiken, een nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in aÜe filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 waterdicht horloge kopen? De heer Friege schudt heftig het hoofd. „Juist vrouwen", zegt hij dan. „Juist een vrouw heeft eerder een waterdicht hor loge nodig, want zij is het niet de man die een groot déél van de dag met water in aanraking komt". Er zijn niet veel mensen die zonder blikken of blo zen de schaar zetten in een gloednieuw vloerkleed. Kea Tan doet het. Want zij moet elk jaar tegen de len te de lichtvoetige vitrine in Scheveningen van de Tuf- tonfabrieken ..aankleden". Ze stoffeert die met gewel dige lila harten, grillige gele insecten of roze cy- claamkleurige katten. „Ik verknip er hele Tufton- kleden voor. Eens heb ik een bloembollenveld in alle denk bare kleuren gemaakt. Je moet elk jaar met een nieuw idee komen." Fantasiewezens In het kleurige décor hannes- sen haar zelfgemaakte poppen rond: zotte onwezenlijke schep sels uit een irreële wereld met kokerachtige of rolronde lijven, en armen en benen als tastende voelsprieten. „Ik maak geen echte dieren of mensen, maar fantasiewezens, waarmee ik in mijn werk uit de voeten kan. Het is een eigen droomwereldje dat ik schep." De poppen worden vaak ge bruikt als illustratiemateriaal voor kinderkalenders en -ver halen (Okki). „Ze maken er eerst dia's van en dan worden ze in off-set gedrukt." Kea (41 en echtgenote van een drs. sociologie) zit in haar kamer op de 12e woonlaag van een flat aan de Ericalaan 101, Den Haag, omringd door haar vreemde schepseltjes, die zo veel succes hebben dat sommi ge ook wel op televisieshows van Amsterdamse couturiers tussen de coulissen mochten gluren. Kettingen maken Kea heeft echter nog een hobby: kettingen maken. Ze verkoopt die aan exclusieve zaakjes en exposeert ze perma nent bij „Scheppend Ambacht", Oude Delft te Delft. Het zijn stuk voor stuk unica. Een paars vilten bef is bezaaid met paarse en' aubergine schitterstenen. Van plastic kralen (voegen zich makkelijk) een echte stropdas in azalearood, marine, lila. Het moeilijkst te bewerken materiaal vindt Kea Tan lang ijldun staaldraad, dat weivier maal om de hals kan kringelen „Ik rijg er piepkleine kraaltjes aan. Het is een duivels moeilijk werkje. Als je de uiteinden niet goed vasthecht veert de draad terug. Dan vliegen alle kralen door de kamer." Gaat Uw Weekendtrip naar Amsterdam OPEL REKORD en KADETT 1970-69-68-67 Interessante CHEVROLET en BUICK aanbiedingen in 1965 tot 1970 mod. Inruil en soepele financiering mogelijk. Landelijke garantie behandeling. Showroom: Overtoom 333, tel. 020125350 Geopend: van 917.30 en van 1921 urn- Zaterdag van 916 uur Zondag van 12.3016.30 uur Bij aankoop van een occasion en inlevering van deze advertentie worden Uw reiskosten vergoed. Geldig van donderdag 11 t/m woensdag 17 maart' iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^iiiiiiiiiiiiiiiiiij|iiiiiiiiiiiiii|i||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin MAAR OOK VOOR HEM jDELOFTE MAAKT SCHULD. En daarom ben ik er dan ook weer met allerlei nuttige adviesjes om u in de komende weken bezig te houden met het verzorgen van uw uiterlijk. Opdat u, mevrouw, er straks in uw nieuwe badpak of zomerjurkje uit zult zien om te stelen. Of opdat u, me neer, over een weekje of 8 alle vrouwelijke wezens een stijve nek zult bezorgen van het omkijken. Naar u! Want al die tips, die ik ook vandaag weer voor u neerschrijf, zijn ook van groot nut voor het „sterke" ge slacht. Vervolg van pagina 1. Een hoofdstuk apart is de elegante, extra platte Kingline Chronometer, verkrijgbaar in stalen of 18 karaats gouden ««.O Ruikt niet, wordt niet vochtigDaar zit Cat's Pride in. Dat absorbeert, deodoriseert. Houdt de kattebak schoon en fris. kast. Het gaat hier niet om een horloge met-een heleboel druk knoppen en metertjes. Een „Chronometer" is een bijzonder nauwkeurig horloge, dat tijdens langdurige tests (veertien da gen) in het Zwitserse staatsob- servatorium blijk gegeven heeft binnen zeer enge nauw- keurigheidsgrenzen te blijven. Alleen dan mag het praedicaat „Chronometer" op de wijzer plaat vermeld worden en alleen dan is het horloge vergezeld van een genummerd certificaat. De precisie en moderne vormgeving komen ook tot zijn recht bij het goedkoopste model uit de Zodiac-serie: het heren model „Sport", met zijn opval lend mooie blauwe wijzerplaat. Een succesmodel, dat in de PMC voor ruim veertig procent onder de normale winkelwaar de te krijgen is. Ook het klassieke model is niet vergeten. Onder de naam Zodiac-Classic brengt de PMC een achttien karaats massief gouden dameshorloge, dat door zijn automatisch kalenderuur werk en de daaraan verbonden specifieke voordelen, geheel aan het huidige tijdsbeeld is aangepast. „Voor het sjiekere en duur dere horlogewerk komt men al tijd weer in Zwitserland te recht", zeggen de vakmensen. Wat de PMC koos, is tech nisch perfect en wat de mode betreft: tot het laatste moment bij de tijd. Zie voor uitvoerige gegevens dc nieuwe PMC catalogus 1971 die in alle AH filialen verkrijg baar is. XJANDEN ZIJN o.a. ook een visitekaartje. En daarom is het helemaal geen overbodige luxe om ze geregeld te verwen nen met een goede verzorging. Of u nu typiste bent of verkoopster, gewoon een huisvrouw, een bankdirecteur of een lood gieter, er is geen enkel excuus om er met onverzorgde handen, kloven en gescheurde nagels bij te lopen. Tja, een beetje tijd kost het wel. Maar als u het dagelijks doet, die hand en verzorging, dan bent u er maar een fractie van de tijd mee kwijt dan wanneer u die verzorging weer ettelijke weken ver-' sloft.... Maak er een gewoonte van altijd, als u uw handen wast, een nagelborstel te ge bruiken. En zeep natuurlijk, massa's zeep. Desnoods koopt u zo'n klein nagel- borsteltje en stopt het in uw tas. Of in het handschoenenkastje van de auto. Of u legt het op een vast plaatsje in de zaak. Wat ook heel nuttig is om altijd bij je te heb ben, is een vijltje. Dat mag van schuurpa pier zijn (heel goedkoop) of van metaal. De laatsten hebben het voordeel, dal u er nog uw nagels mee schoon kunt maken. Er zijn altijd wel van die momenten, en meestal zeer ongelegene dat je ineens met een afgebroken nagel zit. En dan is zo'n vijl een uitkomst. Vijl één keer per week de nagels mooi in vorm. Niet te puntig en niet te lang. Dat is niet meer mode. En knip alstu blieft nooit de nagelriemen weg. Ze komen dan steeds dikker en harder terug. Wegdu wen met een zogenaamd bokkepootje is hier de leus, nadat ze eerst goed zijn ingevet. Dit lukt vooral goed als u de vingers eerst een paar minuutjes hebt gesopt in een warm zeepbadje. Kleine velletjes langs de nagels mogen wel even voorzichtig met een nageltangetje weggeknipt worden. En laat uw handen dan in elk geval liefst na elke wasbeurt genieten van een korte massage met een goede crème. Die pot of tube moet u ook maar in de buurt van het zeepbakje zetten. Dan wordt-ie nooit verge ten. Masseer de handen vanaf de vingertop pen naar de polsen toe. Net alsof u een nauwe handschoen aantrekt. Nikotine- of andere vlekken krijgt u weg met een stukje puimsteen of met een gr^en Scotchbrite- sponsje. Typistes hebben overigens een fijn be roep. Ze kunnen de ganse dag, al werkend, hun vingers lenig en mooi houden. Want dat razendsnel bewegen van de vingers is een oefening, die eigenlijk iedereen zo'n paar keer per dag zou moeten doen. Met of zonder schrijfmachine, met of zonder piano! Het is een geweldige oefening om stijfheid van de gewrichten tegen te gaan, zoals bij vele reumatische aandoeningen. goed haarwater (al of niet van vet voor zien)! En dan niet zo maar wat druppels op het hoofd plensen, maar stevig inmasseren met de vingertoppen, die hiertoe de hoofd huid zachtjes, doch ferm heen en weer be wegen om hem los te maken. Ook speciale shampoos en om de twee weken een nabe handeling met een goed crème-bad (kant en klaar te koop) zal uw haardos doen juichen! TyEET U NOG wel, dat ik het de vorige keer had over dat kneden en kloppen van bovenarmen en dijbenen? Wel, zo'n zelfde behandeling is heel erg nuttig voor alle lichaamsdelen waar zich gemakkelijk vetrolletjes plegen te vormen. Ja juist, dus op de maag en de buik. Wie graag over enkele maanden weer over iets wil beschik ken, dat op een taille lijkt, moet het zelf maar eens proberen: des morgens en 's avonds de huid van buik en taille stevig tussen duim en wijsvingers beetpakken en zo knedend masseren. Tot de hele huid er rood van ziet. Daarna ook hier weer masse ren met een vezel-massage-handschoen (of borstel) en invetten. Fijn! lende bewegingen, eerst naar voren, dan naar achteren, zodat de schouders weer goed bewegelijk worden (wat meestal veel te wensen overlaat). 5) weer rechtop staan, armen omhoog. Zak dan zo snel mogelijk door de knieën, helemaal als een slappe pop in elkaar gedoken. Daarna weer als een gespannen veer omhoog schieten, de armen met een zwaai naar boven. Als u het goed doet, merkt u dat u vanzelf hierbij op de te nen gaat staan. Goed in evenwicht blij ven! VANAF ZIJN dertigste jaar begint me- nige man zijn haar te verliezen. Bij velen is dit weliswaar een kwestie van vader op zoon, maar bij de allermeesten komt het toch, omdat de verzorging van hun hoofdhuid bar te wensen overlaat. Haarwortels en hoofdhuid kermen om een dagelijkse verzorging: een massage met een yo ZIJN ER ook wat oefeningen, die uw lichaam weer in model brengen en die beslist niet veel inspanning kosten: 1 1) ga plat op de rug liggen, til de benen op en fiets er een paar minuten op los alsof u aan de Tour de France mee wilt doen. 1 ,2) als u dan'toch op uw rug ligt trek dan de knieën op en draai ze eerst helemaal naar links tot u de grond raakt en daar- na naar rechts. De kunst is om het bo- venliohaam (armen opzij gestrekt op de grond) heel stil te houden. 10 tot 20' keer. H 3) ga rechtop staan, armen langs het hoofd omhoog. Probeer de armen met kleine rukjes steeds hoger te rekken, net alsof u het plafond wilt aanraken. Voelt u het goed trekken in de rug? Prachtig, dat is ook de bedoeling. 4) sta rechtop, armen losjes langs het 11- chaam. Maak nu met de schouders rol- T T BENT het zeker wel met me eens, dat de hals iets is dat meestal erg stiefmoeder- lijk behandeld-wordt. En dat, terwijl juist de hals de leeftijd het allereerst verraadt. Wat s u kunt doen? Masseren met een zachte baby- borstel en vette zeep. In draaiende bewegin- gen en dan vanaf de kaak naar de jukbeen- deren toe. Daarna afspoelen met warm wa- ter en 'een speciale halscrème in de huid masseren (ze zijn er van verschillende mer- ken (Revlon, Lancöme, Arden en Guerlain) en helpen uitstekend. Mits dagelijks toege- past! Met beide handen de crème inmasseren, met de rechter hand de linker helft, met de |f linker hand de rechter helft van de hals. Voorzichtig bij de schildklier. Daar vooral slechts met een poezehandje overheen aal- en! Tenslotte zullen stevige klopjes, met de bovenkant van beide handen tegen de al of niet aanwezige onderkin u veel goed j§ doen! 1 JOSEPHINE 1

Allerhande | 1971 | | pagina 3