Ch Butterscotchrepen Liefde voor juweel ging over van vader op zoon Leverworst 1P sin van Albert Heijn DROMEN VAN EDELMETAAL Ch albert heijn 6 glazen sinaasappelsap uit een vuistgroot blikje 1 10 stuks voor f Ch albert heijn albert heijn LANCOMIA HAAR GEZICHT KLOPJES TWISTBOY i maar ook voor hem SCHUIMMASKER MASSAGE FEBRUARI ALLERHANDE nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in alle filialen, verkrijgbaar). Beugelfles 63 Pijpje 48 want alle waar is naar zijn geld De inspiratie voor het moderne juweel komt tegen woordig uit een zeer eenvoudige bron: de natuur. Het lijkt of de edelsmid voordat hij gaat slijpen of solderen heeft zitten mijmeren, terwijl hij de vormen in zich opnam van kringetjes bedachtzaam uitge blazen rook, sidderende grassprietjes in de wind, drijvende wolkjes aan de hemel. Structuren die het oog waarneemt en die op kunstzinnige wijze worden verbeeld in goud, zilver en platinasoms versierd met edelstenen. Ook de structuur van de metaalop pervlakten is veranderd: goud en zilver behouden de waarden die ze hebben. Het edelmetaal wordt niet meer gladgeslepen, het mag blijven zoals de natuur het heeft bedoeld: ruw, aan de aarde ontworsteld. Zelfs klompjes goud in natura worden verwerkt en mogen uitlopen in hun natuurlijke vormen. Een juwelier die de nieuwe tendentie, zich ook manifeste rend in mode en kunst, goed begrijpt is de heer J. C. Ver- maat, die met echtgenote en zo nen een viertal juwelierszaken in Den Haag beheert. Naar oud voorbeeld bijpassen- de broche gemaakt Niet alleen is de heer Ver- maat sr. vijftig jaar in het vak, een voorvader van de juwe- liersfamilie vestigde zich vier honderd jaar geleden als dia mantslijper in de hoofdstad. De liefde voor het juweel ging over van vader op zoon. De heer Vermaat (een imposant man met zijn fors pos tuur): „Ik heb het vak van mijn vader geleerd, als 'krul lenjongen'. In 1927 begon ik voor mezelf. We hebben er liefhebberij in van oud NIEUW te maken. Heeft een cliënt een mooie steen dan zoeken wij naar een ontwerp dat bij 'hem past. Sie raden zijn sterk persoonlijk. Ze hebben ook een functie, net als de verentooi van een Indiaan: sieren. Het woord zegt het al. Door veel reizen, televisiekij ken is de Nederlandse vrouw ook meer sieradenminded ge worden." Vader en zonen Vermaat le ven hun vakbekwaamheid graag uit in antiek. De heer I Vermaat sr.: „Eens heb ik I twaalf oude jachthorloges ge- Heerlijk op de boterham en bij een borrel per stuk Tan 250 gram Het uitzetten van parels in een collier. kocht. Daar waren er ook met een minutenslag bij. Dat was vroeger voor 's nachts zo mak kelijk. Op die manier kon je de tijd controleren. U moet den ken, toen was er nog geen elek trisch licht om aan te knippen. Je komt nooit uitgeleerd." Een horloge uit de tijd van Lodewijk XVI was een andere antiquiteit die in handen van de heer Vermaat sr. liep. Hij haalde de achterkast met prachtig ëmaille inlegwerk emit en 7 ,-tte die in een lijstje, gemaakt van een klein Oriënt parelsnoer. „Toen was het een hanger", (lacht) „Goed, ik etaleer de hanger voor rle ver koop. Twee jaar later komt er een dame binnen. 'Wat kost die voor mij?' vroeg ze. Ik natuur lijk verbaasd. Ze had 'm mij destijds zelf als horloge ver kochtMaar nu wilde ze met alle geweld de hanger hebben." Ander idee van de heren Vermaat is de giadde ring („dat is de vakmansterm voor trouw ring") ombouwen tot een hangertje zonder aan de sym boliek te tornen (eeuwige, on onderbroken trouw). In de edelsmidse wordt hij "verbo gen" tot een aandoenlijk hartje dat aan een kettinkje kan wor den gehangen. „Soms zetten we een briljant in de punt van het hart". In een lange smalle ruimte achlier de grote zaak met spie gelruiten, werken de edelsme den van het bed,rijf. Hun mate riaal is verre van romantisch: tangetjes, soldeerbouten. Hun vingers echter zijn gevoelig. Met feilloze handigheid pakken ze een diamantje op van enkele millimeters doorsnee. Ze ma noeuvreren ermee, totdat het op zijn plaats zit. Naast hun werkblad staat een doosje met een tablet was erin. Hierin wordt met de stenen gespeeld i totdat een ontwerp ontstaat. Van een ring, een hanger, een j snoer. Het is als de schets van een etser. Pas daarna worden de stenen „echt" gezet. Een klein stukje droom is j werkelijkheid geworden. Het passend maken van een edelstenen ontwerp (in was) j voor een gouden ring Sinaasappelsap drinken is een goede en gezonde gewoonte. AH maakt het u daarom graag gemakkelijk. Uit Amerika halen we gecon centreerd Florida sinaasappelsap. Diepgevroren, zodat de fijne smaak en de vitaminen bewaard blijven. U maakt er thuis in een wip 6 glazen smakelijk sap van. Echt Florida sinaasappelsap. 0.7 liter voor maar 99 ct. Florida sinaasappelsap. geconcentreerd. diepgevroren. even water erbij en u hebt 0.7 liter zuiver sinaasappelsap (Advertentie) De (dertigjarige) Bert van Zanten is een edelsmid, die meer en meer bekend heid krijgt door zijn speelse en moderne ontwerpen van edelmetaal en kostbare edelstenen. Hij maakt er o.a. bijzondere en wat meer zegt draagbare ringen van in niet alle daagse vormgeving. In de regel is de ring rond. Van Zanten ziet echter niet j op tegen een vierkante vorm, met aan de zijkanten twee uit- hollingen zodat het sieraad pre- I cies aan de hand past. Een an dere ring bestaat bijv. uit gou den blokjes rond amethist, of een halve bol. Buiseiementen en blokken uit wit goud, recht hoekig gebogen plaatjes, zijn vaak de grondslag voor Van Zanten's werk. Het lijkt wel of hij met blok jes aan het bouwen is geweest of dat zijn ontwerpen zijn ont staan uit gedachteloos neerge krabbelde tekeningen, terwijl hij stond te telefoneren. Ze verraden echter, (ondanks vaak asymmetrische vormgeving) een logische opbouw van kleine elementen tot een constructief en samenhangend geheel. Sommige sieraden zijn ge maakt van holle, schuin afge- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijHw JS beginnen bovenaan en dus eerst een paar tips om de wat moede geworden haardos weer nieuw leven in te blazen. Droog haar heeft iedere dag de befaamde borstelbeurt nodig (géén nylonborstel alstu- blieft). Doe dit liefst voor het open raam en liefst met het hoofd omlaag. Het bloed stroomt dan beter naar het hoofd en het haar wordt zodoende goed „gelucht". Let wel: vet haar liever niet zo intensief borste- len. De hoofdhuid zou dan nog meer vet produceren. Gebruik liever de kam! Draag nu liever ook zo min mogelijk een wollen muts of sjaal om het hoofd, maar gun het haar zoveel mogelijk frisse lucht. Vet haar vindt het best, als u weer een nieuwe, slappe permanent neemt. Het aldus wat poreus geworden haar neemt dan meer eigen SE vet op. Droog haar is tuk op een speciale crème-pakking zo eens in de twee weken. U kunt ze kant en klaar kopen. Droge punten krijgen iedere dag een pietsje haarcrème, dat met de vingertoppen wordt ingewreven. S "\/"OOR de wat vermoeide huid is er nu een ware wondercrème gekomen, waar S ik u even heel enthousiast over moet ver- 1 tellen. Deze crème heet LANCOMIA en is een ware gezondheidscrème, die een al wat H futloze huid - als ik dit zo maar eens mag zeggen weer oppept, ontspant en tot rust S brengt. (samen 280 gram Delicata chocolade) H Als ooit een bewijs te leveren is dat kwaliteit en lage prijs i hand in hand kunnen gaan dan is het wel bij de befaamde H Albert Heijn repen. Albert Heijn heefteen naam verworven met j= zijn fijne Delicata chocolade. TVfU is het meer dan ooit de tijd om de huid eens een fikse schoonmaakbeurt te geven. Maar voorzichtig: liever niet met zeep. Ons velletje is toch al zo uitgedroogd door verwarming en veel binnenzitten. Ge bruik liever een goede reinigingscrème of -melk (Guerlain is pas uitgekomen met een fantastische Gelée Fluide de nettoyage, die de huid tot diep in de poriën schoonmaakt, terwijl u deze roze melk zachtjes in de huid masseert. Als u dit met vochtige vingertop pen doet, zult u zien hoe de lait als zeep begint, te schuimen. U kunt 'm gewoon met lauw water afspoelen). Een vette huid geven we twee keer per week daarna een kort stoombad boven een kom met dampend-heet water (éventueel met wat kamillen-extract erin). Koud af spoelen en daarna voor het slapen gaan een dun laagje voedende crème zachtjes in de huid kloppen. kunt gaan als er tenminste net niemand anders in de buurt is: men mocht anders eens denken, dat Mams plotseling last van baardstoppels heeft gekregen want het schuimmasker wordt niet hard op de huid. Kijk-maar eens na een minuut of tien in de spiegel: het schuim zal praktisch ver dwenen zijn in de huidporiën. De_ mogelijke restantjes verdeelt u met de vingertoppen, waarna u een extra mooie make-up kunt aanbrengen. Uw huidje zal er uitzien als een perzik. j7N als u dan eens een opkikkert je tus- ■L< sendoor nodig heeft, zorg er dan voor een fles Schuimmasker in de kast te heb- 5 ben. Ze zijn er in drie soorten: een krui- denschuim voor een gevoelige huid, Placen- tubex-schuim voor een vermoeide huid en een vochtinbrengend schuim voor elke huid. Wat zo fijn is bij dit spul, dat je het (nu dikke klodders) zo op de huid verdeeld en dat je intussen rustig met iets anders door OM de winterhuid van alle dode'huid cellen te ontdoen, 'heeft u alleen maar een niet te harde borstel of een vezel-mas sage-handschoen nodig. Hiermee wordt el ke ochtend het hele lichaam van teen tot top we beginnen bij de voeten! in cirke lende bewegingen afgewreven. Steeds in de richting van het hart masseren: dus eerst de benen van onderen naar de heupen toe. daarna de armen vanaf de polsen naar de schouders en dan romp en voor zover mogelijk de rug in draaiende bewegin gen. Voelt u hoe de huid gaat tintelen? Dit zachtdoorgloeide velletje nu houden we daarna even onder een warme waterstraal via een douche dan of middels een in warm water gedompeld washandje waarna een koude afwassing aan de beurt is. Wie niet zo hard voor zichzelf is en koud water wat te al te bar vindt, (bijv. als de zenuwtjes wat van streek, zijn), trooste zich dan maar met lauw water. Maar... koud is wèl beter! T^N voordat ik u dan nog vlug een paar •*-J tips geef voor wat slap geworden bo venarmen, moet u het hele corpusje wèl even invetten met wat goede crème of een huidmelk. Dat is nuttig en voelt plezieriger aan. Tegen de uitgestrekte arm geven we nu met de zijkant van de (andere) hand stevige klopjes, vanaf de elleboog naar de oksel toe. En wel net zolang tot de huid rood ziet. Daarna natuurlijk de andere arm. Ook flink in de huid van de bovenarm knijpen maakt deze steviger van vorm. Maar natuurlijk niet na twee of drie dagen al. dat is begrijpelijk. U zult deze behande ling en dat geldt voor alle tips van van daag en de volgende keer tijdens deze „voorjaarsactie" elke dag gedurende meerdere maanden moeten volhouden wilt u er goed zichtbare resultaten van over houden! MOG iets geweldigs heb ik vandaag voor u om af te slanken op de buik, de taille en de heupen. Er is kersvers uit Zwit serland een aardig, oefenplaatje over komen wippen, waardoor U op een plezierige ma nier de centimeters bij bosjes tegelijk kunt kwijtraken. Nee, niet een plaatje waarnaar u losjes uitgestrekt in een luie stoel fijn ligt te luisteren. Dat zou al te mooi zijn. Het betreft hier een plaatje of liever gezegd: twee! die op de grond liggen (met een kogellagertje ertussen). U gaat heel gewoontjes op deze beide plaatjes staan net als het charmante meiske op de foto en begint de voeten heen en weer te draaien. Net zoals we een jaar of tien geleden de twist hebben gedanst, als u zich dit nog herinnert. Daarom heet dit ding dan ook de „Twistboy" al heeft-ie in Zwitserland en Duitsland al de bijnaam van „Kalorien- fresser" (calorieënvreter) gekregen. TY7IE twee keer per dag zo'n vijf minu- ten even op die Twistboy gaat staan en er een nummertje weggeeft, twist er ge makkelijk een 500 calorieën mee weg. Wat toch altijd de hoeveelheid van een matige maaltijd vertegenwoordigt. Al twistend op de Twistboy (bovenli chaam wèl stilhouden, want het is de be doeling om taille en heupen het werk te laten doen) twist u zich naar een super slank en welgevormd zomer-lichaam toe! Op en top getrimd voor 'n gloednieuw bad pak. En mocht U nog op 't punt staan naar de wintersport te gaan: er is geen betere manier om U thuis al fit en soepel te ma ken voor de skircursus! Veel minder kans om met de gips-dokter in contact te komen! U kunt het ding bestellen bij de impor teur: Holland-Inex, Kneuterdijk 7, Den Haag, tel: 070 - 605987. De prijs is: ƒ24.50. De volgende keer gaan we verder met ons voorjaarsplan! JOSEPHINE Perfecte combinatie sneden schijfjes goud, andere uit rechthoekige blokjes wit goud en geel goud. Van Zanten is als ontwerper aan één der grootste Neder landse goudsmederijen, de DCW in Voorschoten verbonden. Na enige tijd als pottenbakker werkzaam te zijn geweest kwam hij in 1962 bij de fabriek en haalde het goudsmidsdiplo ma. Edelsmid Bert van Zanten Om meer algemene ervaring op te doen zond de directie hem naar Denemarken om bij Hanns Studtmund gedurende twee jaar in de leer te gaan. Na Denemarken ging hij de kunst afkijken bij Werner Fi scher in Duitsland (1964/'65) waar hij de details van de onder de knie kreeg. Een jaar later (1966) keerde hij terug naar de fa briek, waar hij met de goud smederij begonnen was: de DCW. Want sinds dat jaar is hij een der meest produktieve ont werpers, die met drie mede werkers elk jaar met een col lectie van enige honderden sie raden voor de dag komt. Natuurlijk tracht Bert zijn ideeën fris te houden. Vandaar dat hij veel studiereizen door Europa maakt en steeds te vin den is op grote internationale beurzen waar nieuwe edel smeedkunst te zien is. Als iedere kunstenaar moet. ook hij het hebben van inspiratie en nieu we indrukken. WEET U dat we alweer aardig op weg naar het voorjaar zijn En dat het daarom nü en wel vandaag alde hoogste tijd is om er wat aan te gaan doen om er straks, als het weer badpakkentijd is, tot in de pun tjes uit te zien en een figuurtje te hebben als nu ja, noemt u zelf maar op wie u wilt lijken. Daarom stop ik nu met nodeloos gesnap en ga onmiddellijk met u aan de slag: Ik heb deze crème nu zelf al een dag of tien gebruikt en kan werkelijk constateren, hoe mijn huid iedere dag een beetje stevi- s ger en soepeler wordt. Het krachtig werken- de bestanddeel van deze crème is een ex- tract uit een exotische plant: de „Centella Floridana", in de volksmond ook tijgergras genoemd. E Dank zij dit extract heeft ook Lancomia de eigenschap om bijv. littekens sneller te doen genezen, waardoor ook bijv. een in weer en wind of door teveel zon schraal geworden huid zich snel kan herstellen. Een crème die helaas nogal aan de prijzige kant is (ƒ68.50), maar waarmee u fijn lang mee toekunt, omdat-ie alleen als kuur van twee weken bedoeld is, waarna u eerst weer eens 5 een poosje uw gewone nachtcrème moet gebruiken. Zo om de twee maanden kunt u deze kuur gerust herhalen.

Allerhande | 1971 | | pagina 5