Venetië mag niet sterven AH komt dit jaar 158 maal uw huiskamer binnen Hoe Spaar tijd en geld met deze grandioze PMC-premies Clubprijs f54.- Clubprijs 1262.- pmc een vrouw (met mode) miljoenen verdient en ze weer uitgeeft want alle waar is naar zijn geld Show in Rome Onbewoonbaar Tempo Gonrmat snelkookpan Golden Stitch lichtgewicht naaimachine 32 mensen vers bier NACHTADEM LEVENS-SPEL Oog van vrouw Maar ook voor hem BUIKJES-PRAAT I DIOR-PRUIKEN MAX-WINTERLOOK SNORRENMOED ,'ANUARI 1971 ALLERHAMIE 3 nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar). Beugelfles 63 Pijpje 48 Het water staat Venetië in ce meest letter lijke zin aan de iippenl Zo zag het beroem de San Marcoplein er uit tijdens de overstroming drie jaar geleden. (Foto exclusief yoor AllerHande) WIE iets van mode afweet en van de „haute couturein de confectieweet wat er achter de naam ROBERTA schuil gaat: een wereldconcerngezeteld in Italië, dat alles maakt waar liet hart van elke vrouw naar uitgaat: japonnen en mantels,' shawls, tassen, schoenen, paraplu's, cein tuurs en tegenwoordig ook nog horloges, een gigantisch bedrijf, waarvoor in de hele wereld zo'n drieduizend mensen aan het werk zijn om voor speciale houtsoorten, voor leer en metaal te zorgen en waarvan de „big boss" een vrouw is, die in Venetië woont en de naam Guüiana di Camerino draagt. Vandaar dat Guiliana di Ca- nerino zeer intensief (en iciëel) deelneemt aan een •comité om Venetië te red den. Dit comité hoopt bijvoor beeld mensen in en buiten Italië te kunnen vinden die be reid zijn een bepaald gebouw te adopteren en dat te laten restaureren. En de Italiaanse regering zou meer maatregelen moeten treffen om het stijgen van het water en het wegzak ken der gebouwen tegen te gaar,. Sportief van uiterlijk met kort donker haar en expressieve ogen, die met één enkele blik elk detail schijnen te noteren. Een vrouw, die dit moderijk heeft weten op te bou wen in luttele 27 jaar, sinds zij na haar vlucht uit het fascistische Italië van 1943 in het Zwitserse Lugano in haar piere-eentje wat tassen begon te maken om er een spaarzaam-belegde boterham mee te verdienen. Een bezigheid, die zij na terugkeer in Venetië voortzette en die haar geleidelijk wel wat meer dan die boterham opbracht. Miljoenen produkten, die sindsdien haar fabrieken verlaten, dragen de naam van haar enige dochter ROBERTA, herkenbaar aan het bekende signatuur: een als lint gevloch ten R. Omdat Guiliana di Camerino tegen het doden van krokodil len is, ontwerpt zij modellen uit na- maakstoffen. Zo ook dit tuniekpak met bijbehorende cape en schoe nen. Op de dag, dat deze Aller Hande haar reis naar onze twee miljoen lezers begint, wordt daarginds in Italië al weer het startschot gegeven voor de eerste Haute-Couture- shows 1971. Dan zijn inkopers en journalisten uit zo'n 76 lan den waaronder ook van Al lerHande de allereersten, die mogen bekijken wat de vrouw in de komende zomer maanden aan modegrillen te wachten staat. Terwijl de genodigden warm pjes ingepakt in Rome kan het namelijk in januari duchtig koud zijn! samengepropt zit ten op fragiele gouden stoeltjes mogen de toch al van natuur lijk vet zo verstoken manne quins, witjes weggetrokken van de kou, de luchtige zomerge- waadjes voor het voetlicht brengen (wij zullen hierover in ons februari-nummer berich ten). Deze keer zal het voor het eerst zijn dat Guiliana di Ca merino zeer tegen haar zin, zoals zij mij toevertrouwde haar nieuwe modellen ook in Rome zal showen. Tot dusver gebeurde dat steeds in haar landhuis op een eilandje ergens midden tussen de Venetiaanse strandmeren, waar zij iedere zomer tientallen modekijkers uitnodigde om twee dagen haar gast te zijn. Gast-zijn bij Guiliana betekent bijvoorbeeld: dineren bij kaarslicht op een terras bij het vermaarde Canal Grande. Lo geren in het meest luxueuze hotel aan het Lido di Venezia en rna een groots modedefilé met vendelzwaaiers en al aan boord klimmen van zes grote verlichte vissersboten voor een „varend souper". Een grandioos onthaal door een grandioze gastvrouw, die Japon, shawl, tas en paraplu alle in hetzelfde dessin en herkenbaar als een origineel RO- BERTA-model door de gevlochten R (Alleenverkoop voor Nederland: Maison de Bonneterie) dit echter niet alleen organi seerde uit puur zakelijke over wegingen. Zij is ook met hart en ziel verknocht aan haar ge boortestad Venetië, een stad gedoemd langzaam maar onop houdelijk weg te zakken in het overal omringende water. Mits er op werkelijk grootscheepse wijze zou worden ingegrepen. „Vreselijk als ik zie hoe al die eeuwenoude huizen onbe woonbaar worden. Vierhonderd mooie paleizen en andere kunstschatten dreigen voor al tijd verloren te gaan. Mensen die het weten kunnen hebben uitgerekend dat het nog maar een jaar of zestig zal duren en dan bestaat er geen Venetië meer." Begrijpelijk dan ook dat Gui- j liana hoopt dat haar journalis- j tieke gasten niet alleen zullen vermelden hoe haar nieuwste ontwerpen er uitzien. Maar ook j en vooral dat zij door hun publicaties over haar i Venetië-activiteiten misschien nog anderen, die over een goedgevulde beurs beschikken, kunnen opwekken om deze his torische lagunenstad voor een wisse ondergang te redden. Marina van Hulzen. Moderne snelkookpan, mooi van vorm, ge schikt voor elke warmtebron, met twee handig geconstrneerde koudgreeporen. Drie inzet pannen (waarvan twee geperforeerd). Compleet met kooktijdenkaart en recepten- boekje. 2 jaar garantie. in PMC-cheques* Bestelnr. F-227 Indien de clubprijs slechts enkele guldens hoger is dan f 52.- (zoals bij de snelkook pan) kan ook 152.- in cheques worden gezonden met het restant aangevuld in AH-zegels. Hierdoor behoeft u later niet apart geld over te maken. Een van de grote successen van de PMC: de naaimachine die alles kan en toch niet "alles" kost Met deze machine kunt u recht en full zigzag naaien, naden afwerken, sier- steken, rolzomen, stoppen, knopen en rits sluitingen aanzetten, borduren, knoopsgaten maken, appliceren, cordonneren en feston neren. Het gaat allemaal even moeiteloos. In fraaie kunststoffen kofferkap. Inclusief instructieboekje en accessoiresdoosje. 3 jaar garantie op de machine, 1 jaar op de motor en voetpedaal. Gespecialiseerde PMC-ser- vice. Ook in meubel verkrijgbaar (zie PMC- (waarvan f52.- in PMC-cJieques) Bestelnr. E-203 (Advertentie) (vervolg van pagina 1) De heer Kroon: „Het maken van één commercial ja, neem me niet kwalijk, maar zo zijn die namen nu een keer in ons vak wel, dat kost nor maal twee maanden. Maar heel gek, over deze negen bood schappen van AH hebben we twee maanden en nog iets ge daan". „Misschien komt dat wel door de zeer nuchtere, ik zou willen zeggen: echte AH-se aanpak en benadering. Zo in de geest van: Het is van AH, dus pak het maar, het is goed". '"TWINTIG seconden duurt 1 elke tv-boodsehap van AH en dat betekent tien meter 35 mm.-film per keer. „Maar voor die tien meter is wel twee- of driehonderd meter film ge draaid", legt de heer Kroon uit. „Zeker in het begin, naderhand wordt het minder, want dan raakt iedereen op het onder werp ingeschoten". Wie is „iedereen", wil ik we ten. De beer Bert Kroon begint op zijn vingers te tellen en de einduitslag is: „Voor deze re clameboodschappen zijn vier mensen van het reclamebureau Prad en achtentwintig bij Toonder in touw geweest". Inclusief een meisje-met- een-mooi-handje, dat zij dan ook op het scherm laat zien. m premie-varv-de-niaand club Bert Kroon (links) en A. Snijders afbrengen wat slordig gaan uitzien, dan is de snor met een klein kammetje weer vol- ledig toonbaar te maken. Dus dat mag geen beletsel vormen H T)AT druiven blijkbaar niet altijd zuur 1 E hoeven te zijn, bewijzen deze beide e jeugdige joffertjes. Met dromerige oogop- j| E slag lonken pij naar 'het kostelijk fruit, dat e te kust en te keur op tafel uitgestald ligt. En dit niet zoals de logisch-denkende toeschouwer zou vermoeden om er heel verstandig op te wijzen, in deze kille maan den de broodnodige vitaminen vooral niet te vergeten. Neen, het gaat ln dit geval om het kwieke nachtgewaadje, dat de slanke blonde scho- ne-met-de-druiven draagt, charmant afge zet met kleurig borduursel (het nachtge waadje welteverstaan). Het modelletje is een nieuwe creatie van firma met wereld wijde faam: Triumph International. Het huis dat er altijd zo goed voor zorgt, dat wij vrouwen er ook onder onze midi-jurkjes verleidelijk uit zien. Het materiaal van deze beide nachtelijke lingerie is een „adem op de huid" zoals Triumph dit zelf heel dichterlijk noemt: namelijk Zwitserse ba tisten voile. T)EST mogelijk, dat de waarschuwende vin- ger, die ik nu ga opheffen, voor velen al „ouwe koek" Is. Maar het behelst hier een zo belangrijk, belang, dat ik 't niet kan nalaten, er op deze plaats nogmaals op te wijzen. Kort en krachtig komt het hier op neer: jonge kinderen horen in een auto nooit, nimmer en helemaal niet op de voor bank! Maar altijd, altijd op de achterbank, beste vaders en moeders!! Het is levensgevaarlijk voor die kleintjes of ze nu bij iemand op schoot zitten of niet om voorin de auto mee te mogen rijden. Altijd weer moet ik het onderweg zelf constateren, dat er van die lichtzinnige ouders zijn, die hun jonge kroost het „ge noegen" niet willen ontzeggen om voorin te mogen zitten. En wat dacht u, dat er ge beurt als de bestuurder heel plotseling op de rem moet trappen? Juist, dan vliegt de kleine man of vrouw met grote kracht of door de voorruit of op zijn minst met zijn (of haar) smoeltje tegen het dashboard, wat niet veel minder gevaarlijk is. U zou de h.h. doktoren eens moeten vra gen, hoeveel patiëntjes ze al hebben moeten helpen, die met schedel-, gezichts- of kaak- fracturen bij hun binnen werden gebracht! Vaak zelfs lopen de stumperdjes letsels op, die nooit meer helemaal te verhelpen zijn, zoals gebitsvervormingen ook als het „maar" het melkgebit was, dat de klap te verduren kreeg. JOSEPHINE TJET geluid is op zichzelf al een hele affaire, want bij de tv-boodschap hoort de kij ker het winkelgeluid, het schuifelen, het bewegen van mensen. En voor deze tv-recla- me is voor augustus 1970 al zendtijd aangevraagd. „Maar dat is normaal, dat zijn de voorschriften", aldus de heer Kroon. De Toonder Studio's lieten voor deze reclameboodschappen (in kleur) zelfs een voedseldes kundige uit Engeland overko men die in de studio's een al lerlaatste inspectie hield voor de sla of de sinaasappelen wer den gefilmd. „Dit soort zaken luistert heel precies en je moet geen risico nemen", vindt de heer Kroon. "T\E HEER A. M. Snijders van reclamebureau Prad heeft ook veel te doen i gehad met de tv-spots van AH. j „Het is zo, dat de camera als het ware het oog van de win kelende vrouw is", zegt hij. ,,Er wordt, voor we met iets begin- nen, bij ons eerst zeer uitvoerig over de ideeën gepraat, onder leiding van Dimitri Frenkel Frank". „We hebben gezegd", aldus de heer Snijders, „op de tv is al zoveel herrie en drukte, daar gaan we niet naar toe en AH is bovendien een bedrijf dat die herrie en drukte niet nodig heeft. Daarna kwam Bert Kroon erbij en toen zijn we er met z'n zessen over gaan pra ten en kwamen de definitieve plannen tot stand". TTE HEER Kroon: „En bij Prad is het gelukkig niet zo zoals bij aannemers: je schrijft in en wie het laagste is, die krijgt de opdracht. Neen, je kunt gewoon ook artistiek sa menwerken en dat maakt de zaak zo plezierig en daarom is er ook zo enthousiast aan ge werkt". Honderdachtenvijftig keer komt AH dit jaar uw huis kamer binnen. „Op een nuchtere, echt AH-se ma nier". T)AN wilde ik vandaag toch even te- rugkomen op een paar oefeningen, die ik twee maanden geleden op deze plaats heb gegeven ter voorkoming (of bestrijding) van een buikje. Er waren briefschrijvers, die mij boos op de vingers tikten door te zeggen, dat dit geen juiste oefeningen wa ren, dat ze zelfs schadelijk waren en meer van zulks. Laat ik dan alle mogelijke twij felaars in deze nogmaals geruststellen, dat isometrische oefeningen wel degelijk van nut (en zelfs van zeer groot nut) zijn, omdat ze namelijk in een paar luttele minuten tijds de spieren kort en zeer krachtig aan pakken. Door de slechts 6 tellen durende spanning der spiergroepen worden deze duchtig door bloed en dus zodoende van verse "voeding" voorzien. En dat is juist wat zij die spie ren zo broodnodig hebben. Want laten we eerlijk zijn wie heeft er nu werkelijk tijd om elke dag en dan ook gere geld! minimaal eên kwartier alle oefe ningen te doen die hetzelfde beogen? In tegenstelling tot de zogenaamde „isotoni- sche" oefeningen worden de spiergroepen door de inspanning daadwerkelijk versterkt en wordt de bloedsomloop in de spieren geactiveerd. En wat dacht u, als het Amerikaanse le ger deze isometrische oefeningen dagelijks voor zijn manschappen op het programma heeft staan, dan kunt u er van op aan, dat ze in elk geval niet schadelijk zijn! En wie er meer van wil weten, die sohaffe zich het elders in dit blad genoemde boekje van J. Palm maar eens aan (Uitgeverij Helmond n.v.) met de titel: „Stoer achter het stuur". /~)M de keuze op pruikengebied nog wat v-/ moeilijker te maken dan-ie al is, zijn er nu sinds kort ook heuse Dior-pruiken in Nederland te koop. Ze zijn gemaakt van de synthetische haar- vezel Kanekalon (dat bijna niet van echt haar te onderscheiden is). Deze pruiken zijn er in wel 20 kleuren en in vier modellen, gekruld, gegolfd en ook glad, alle ontwor pen door beroemde stilisten op haarmode- gebied. Dus, mevrouwtje, als u tot nu toe nog steeds tot de talmsters behoorde, die nog geen pruik (of pruiken) in de kast hebben liggen, dan is nu het tijdstip gekomen om te zwichten voor zo'n glanzende haar dos, die het grote voordeel boven uw eigen bolletje heeft, dat hij volledig vormvast blijft. Wat van onze puur-menselijke kap sels helaas niet gezegd kan worden. De pruiken die in diverse filialen van AH ver kocht worden, zijn opk gemaakt van Kane kalon. frisheid aan door een blusher stick (kleur blushing peach). Op de oogleden overdag slechts een schaduwtje van Aquafactor "Ri viera Blue" of "parelmoer Soft Blue", ter wijl u 's avonds best wat gedurfder uit de hoek mag komen met een kleurtje in een wat warmere kleur. Want u weet: kunst licht gapt heel wat kleur weg! En natuurlijk vergeten we ook niet de wimpers met flink wat mascara aan te zet ten: steeds een laagje goed laten drogen voor u een tweede aanbrengt. En voor wie er héél mooi wil uitzien en nog in haar eerste jeugd is! zijn er altijd nog valse wimpers in alle lengtes, breedtes en diktes. Want helaas een niet meer zo jeugdig ooglid met niet meer zo'n perzikglad huidje is beslist niet gebaat met zo'n stel valse oog haren. Mascara ja, dat wel! En dan liever in donkerbruin dan helemaal van dat pikke- zwart. TY/'AAR we het nu toch even over de be roemde Max uit Hollywood hebben ein delijk zijn ook de mannen aan de beurt. Max Factor brengt nu er toch zoveel valsheid op de markt is onechte snorren voor moedige mannen. De beharing van de man nelijke bovenlip is in diverse vormen te koop (grote warenhuizen). Van een kloeke brede snor, die het totale oppervlak tussen neus en bovenlip warmpjes toedekt tot een zeer geraffineerd elegant geval, waarvan de puntige uiteinde geheel naar wens omhoog of omlaag wijzen. Er is een speciale lijm bij verkrijgbaar, zo dat het modieuze geheel zonder pijn en moeite (nou ja, misschien toch wel met wat pijn, je moet 'm tenslotte toch met een fer me ruk weer aftrekken, als het uur van slapengaan geslagen heeft) weer van zijn plaats verwijderd kan worden. Mocht het harige geval er door het veelvuldig aan- en (~)MDAT we er in de winter toch altijd wat vaaltjes bijlopen behalve als we kersvers uit de wintersport terugkomen is het maar wat fijn een paar goede make-upartikelen bij de hand te hebben om er via een paar kunstgrepen toch florissant bij te kunnen lopen. Als u helemaal "bij" wilt zijn, probeert u dan eens de nieuwe winter-look van Max Factor, die gecreëerd werd door de befaamde "schoonheidsdirec teur" Gil van het huis Max Factor, die heel wat beroemde vrouwen tot zijn vaste cliënten mag rekenen. De bewuste make-up Troika houdt het volgende in: een nieuwe, super-transparan te make-up als foundation, vederlicht, luch tig als geklopte room en vochtinbrengend. En natuurlijk in tal van flatteuze tinten. Wees voorzichtig met het kiezen van de juiste kleur. Het moet er eentje zijn, die het meest overeen komt met uw eigen huid kleur, anders geeft het een hard en wat ouwelijk effect. En dat, lieve lezeres, is na tuurlijk nimmer de bedoeling. Na deze moisturized whipped crème make up wat een mond vol zorgvuldig over het hele gezicht verdeeld te hebben, brengen we op de jukbeenderen wat

Allerhande | 1971 | | pagina 3