250.000 Waardepapieren voor sparende klanten AH INTRODUCEERT SUPER-OBLIGATIES Uniek rente initiatiefstijgende van 8,5 tot 13 0 i Beaujolais-1970 A l Ier Ha. nde t mooi handwerk AH-tv in januari o Tv-reclame van AH komt uit „keuken van Bert Kroon Afwisseling is broodnodig CM albert heijn Waar vindt u de wekelijkse Albert Heijn advertentie? 1 ii GOED BEKEKEN AH-nijn van de maand: 440 g Speurtocht naar verborgen kunst Nu drinken Rozengeur Groots jaar Terugvorderen van de BTW -fo AH-se aanpak Nieuwsblad •an Albert Heijn N.V. Zaandam erschijning Iedere maand, yerspreiding •atis in verzorgingsgebied AH winkels, sdaktie: Public Relations Adviesbureau J. van Hulzen. AdvertentiesAlbert lilhado Co N.V.. Plantage Middenlaan Amsterdam. Correspondentieadres en azorgklachten AllerHande Postbus 200 aandam. Aller éi Hande HOFLEVERANCIER SAH001000178 Allerhande januari 1971 januari 1971 oplage 2.150.000 17e jaargang No. 2 (177) (Van een speciale verslaggever) lijk van 5 tot 10 procent. Er kan dan ook met recht van super-obligaties worden gesproken. ZAANDAM - Albert Heijn heeft een uniek ini- Met deze introductie is boodschappen doen bij iatief genomen. Dezer dagen werd namelijk de Albert Heijn nóg aantrekkelijker geworden, want itgifte bekend gemaakt van 250.000 obligaties i de super-obligaties worden uitsluitend ter bescliik- an 100 gulden, die niet (zoals gebruikelijk) king gesteld van klanten, die zegels sparen (of en vaste rente zullen hebben, maar een steeds gaan sparen) en daarvan nu ook op langere ter- tijgende rente, oplopend van 8.5 tot 13 pro- mijn willen profiteren, zonder dat hun geld vast ent! Er zal (en dat is niet minder uniek) boven- komt te zitten, zoals in praktisch alle andere ien een stijgende aflossingsprethic zijn, name- j vergelijkbare gevallen verplicht is. Aan het sparen zélf ver andert niets. Net als altijd mag voor elke bestede gul den een spaarzegel van 10 cent worden bij gekocht (het is natuurlijk geen verplich ting). Elk vol boekje met een zegelwaarde van 49 gul den kan evenals nu worden ingewisseld voor 52 gulden contant of voor de bekende PMC-cheques, die recht geven op aan koop van de voordelige ar tikelen van de Premie-van- de-Maand-Club. Maar er is nu een derde mo gelijkheid aan toegevoegd, nl. de aankoop van een obligatie van 100 gulden, waarvoor dan twee volle boekjes nodig zijn met een totale zegelwaarde van 98 gulden. (Twee gulden extrf beeft u dan al te pakken). Nietiwe spaarboekjes Er komen nieuwe, blauwe spaarboekjes (gratis in de win kels verkrijgbaar), maar tot 1 juni a.s. mag een super-obli gatie ook worden gekocht voor één oud en één nieuw boekje. We hebben jaren niet zon verrukkelijke mode gehad, die ons op gure dagen warm pjes beschutte tegen alle nare winterse koude. Deze midi- cape is met zwart vossebont afgezet en werd ontworpen door Balmain in Parijs. aminimiminiiimiuiu Met ingang van 4 fe bruari a.s. gaat Albert Heijn haar wekelijkse ad vertenties via de plaatse lijke dagbladen of in huis- aan-huis verschonende bla den onder de aandacht van het publiek brengen. Aan de kassa van alle fi lialen wordt een kaartje bevestigd, waarop vermeld staat in welk blad de ad vertentie voortaan geplaatst wordt. Tijdens uw bezoek aan de AH-winkel dus een blik op het kaartje en u weet in welke krant u de vertrouwde wekelijkse AH- advertentie kunt opzoeken. Minimum!! in nu ii ii illinium o ii ii,m,i ui in uiii|ii3 dus, ook uit het oogpunt van sparen, buitengewoon aantrek kelijk. Vooral ook, omdat de hoge rente tezamen met de hierna te behandelen aflos singspremie garanderen dat aan de inflatie (de koopkracht vermindering van het geld) be hoorlijk het hoofd kan worden geboden. Aflossing Hij werkt in het kasteel van Nederhorst den Berg. Zijn uiterlijke kentekenen zijn: kort haar, baard, snor en een overhemd met brede strepen. „Het was heel gek om in een kasteel te gaan zitten", zegt hij. „Zulke muren, je hoort geen trein en geen vliegtuig en je zit maar een kwartiertje van Amsterdam. Maar als je in een andere kamer telefoon laat aanleggen, moeten er wel drie kerels komen om één gaatje te boren", aldus de heer Bert Kroon, directeur van Marten Toonder Studio's nv. In principe mogen 'net zoveel obligaties worden aangeschaft als u wilt, mits er voldoende spaarboekjes tegenover staan. De kans is echter groot, dat de 250.000 waardepapieren spoedig weg zullen zijn! Stijgende rente Eén super-obligatie van 100 gulden voor 98 gulden aan ze gels dusf. Maar dan begint het pas. Vanaf het moment dat u de obligatie(s) in uw bezit heeft, heeft u recht op rente, een steeds stijgende rente. Die rente bedraagt 8.5 pet. per jaar tot 1 februari 1977, daarna jaarlijks 9 pet. tot 1 fe bruari 1982, vervolgens 10 pet. tot 1 februari 1987, 11 pet. per jaar tot 1 februari 1992 en ten slotte (met een forse sprong) 13 pet. per jaar gedurende de rest van de looptijd Van deze obli gatie lening, nl. tot 1 februari 1997, bijna tot het magische jaar 2000 dus. Schrikt u even van die jaar tallen, zo ver in het'verschiet? Wel, daar is geen enkele reden voor. Tezijnertijd zal beursnote ring worden aangevraagd. Wan neer deze wordt verleend, dan kunt u de obligatie onderde naam „Ceehorn" vinden bij de beursnoteringen in de krant. Ze zijn dan direct verhandel baar - U kunt ze op elk gewenst moment door bemiddeling van een bank of effectenmakelaar verkopen tegen de dan geldende koers. Voordelen De heer J. C. van Ooijen, fi nancieel en fiscaal medewerker van de Raad van Bestuur van Albert Heijn nv, verwacht dat de verkoopwaarde bij introduc tie op de beurs ongeveer 102 a 103 gulden zal zijn en dat de koers geleidelijk aan verder zal stijgen, misschien tot 120 a 130 gulden of zelfs meer, maar dat zal natuurlijk afhangen van de gewone marktrente. En als die marktrente nu eens heel fors gaat stijgen? De heer Van Ooijen: „Ik ge loof, dat in het allerongelukkig ste geval de waarde zeker rond om de 100 gulden blijft han gen, gezien de voordelen die deze super-obligaties omrin gen". Laten we die voordelen maar eens op een rijtje zetten: De meeste in omloop zijnde obligaties zijn stukken van 1000 gulden, zodat Albert Heijn dit soort waardepapie ren binnen ieders bereik brengt. Obligaties hebben doorgaans een vaste rente gedurende de hele looptijd, in enkele geval len een „wiebelrentc", afge stemd op de rentevoet. Albert Heijns super-obligaties heb ben echter niet alleen een vaste rente, maar ook een stijgende rente, klimrente" dus. Het is gebruikelijk dat obli gaties (schuldbekentenissen, die meestal worden uitgegeven door rijk. gemeenten, instellin gen en bedrijfsleven) niet al leen via de beurs verhandel baar zijn. maar gedeeltelijk ook bij uitloting tussentijds worden afgelost en dan dus uit de han del worden genomen. Dat zal ook het geval zijn met Albert Heijns super-obliga ties. De maximale looptijd is 26 jaar, maar na zes jaar (te reke- een ..vaste nen vanaf 1 februari 1972) wnr- Al is de feestmaand-bij-uitstek december dan wel voorbij, dan zijn er misschien toch nog wel wat feestelijke avonden in het verschiet. Heel apert ziet u er dan ongetwijfeld uit in zo'n avond creatie in de folklore-stijl, in witte of zwarte Du Pont-satijn en voor zien van fleurige bloemmotieven. (Ontwerp: Guy Laroche, Parijs) Directeur dus van alles van Toonder, dat zich in het kasteel bevindt: teken- en speelfilms en de strips, van Tom Poes tot en met Komkommertje. Plus de tv-spots, oftewel: reclamebood schappen via uw kijkraam thuis. TJIJ is 43 jaar, de heer Bert Kroon en zijn carrière ziet er in vogelvlucht zo uit: van 1945 af was hij journalist, tien jaar lang bij het Vrije Volk, kunstredacteur. „Ik deed film en theater", vult hij zelf aan. In 1955 naar Joop Geesink als script-schrijver. „Daar heb ik twaalf jaar gezeten". Hij werd er hoofd van de creatieve afdeling en later adjunct-di recteur. „En vier jaar geleden vyerd gevraagd of ik directeur bij door P.W. BUSSEL Toen dit artikel geschreven werd, konden we niet vermoe den, dat in het kasteel brand zou uitbreken. Wy hopen dan ook, dat ondanks de grote schade, Bert Kroon met nog meer energie zijn creativiteit kan ontplooien. den jaarlijks drie series van 2500 (in totaal dus 7500) obliga ties afgelost. De bij loting aan gewezen nummers worden in de winkels van AH en in enke le dagbladen bekend gemaakt. (voor vervolg zie pag. 2) Het geld zit niet voor min of meer lange tijd vast, zoals meestal het geval is met spaarplannen e.d. en bij het verkrijgen van een bank- rente, die met de super-obli gaties vergelijkbaar is. Geen enkele bank geeft ge durende vijf jaar een rente van 8.5 procent, zelfs niet, in dien de spaarder zich ver plicht wat grotere bedragen gedurende vier a vyf jaar vast te zetten. De normale rente voor op elk moment opeisbare bedragen beloopt momenteel 4.5 a 5 procent. (De giro- en sala ris-rekeningen bij de banken komen in het algemeen zelfs niet verder dan 2.5 pro cent). Albert Heijns super-obliga ties hebben een stijgende af- lossingspremie. Deze waardepapieren zijn Altijd maarhetzelfdebrood... waarom niet eens een rog- getje ertussendoor? Donker volkoren AH rog gebrood vormt ook een leuke variatie bij hapjes en snacks. PAK 50 Hoeveel mensen zijn er eigenlijk in ons land die werkelijk-mooie din gen maken? Met potlood of penseel, met naald en draad of weefgetouw, van glas, metaal of van simpele klei? Als we eerlijk zijn. weten we er eigenlijk bitter weinig van. Ja... natuurlijk zijn er overal in het land op allerlei tijden kleine of grotere ex posities, waar de werkstuk ken. van, enkele bevoorrech ten al of niet bewon derd kunnen worden Maar hoeveel tientallen, ja misschien, wel honder den leven er in ons land, er gens in een onbekend dorp of ondergegaan in de massa van een grote stad, die prachtige kunstwerkjes met beide handen, weten, te tove ren, waarvan misschien al leen naasten of vrienden het bestaan weten, maar die verder hun eigen kunstle ventje in een donkere kast op drie-hoog-achter of in een oude boerderij slijten. Verborgen moois Wij van AllerHande vin den, dat het eens1 tijd wordt te speuren naar al dat onbe kende, verborgen moois, dat daarvan zijn we zonder meer overtuigd ongetwij feld overal in ons land te vinden is. Kunstwerkjes, die wij uit al die verborgen hoekjes willen halen om er anderen van te laten meege nieten. Vandaar onze oproep nu in dit eerste nummer van het nieuwe jaar! Laat iedereen die zélf mooie din gen maakt of iemand anders weet, die kunstnijverheid in welke vorm dan ook be oefent, ons via een kort briefje vertellen, wat hij, zij of die ander zelf maakt. Onze redactie zal dan iedere maand een keuze ma ken en enkele adressen be zoeken om ter plaatse de werkstukken te keuren, te fotograferen en er een arti kel over te schrijven, dat onze ruim 2 miljoen lezers van Aller-Hande te lezen zullen krijgen. Daarom makers en maaksters van mooie kunstnijverheid talmt niet langer en neemt contact op met ons: Redactie AllerHande, J t.a.v. mevrouw M. van Hulzen-v. d. Wal, tot 8 april 1971: Harstenhoek- weg 189, Scheveningen; na 13 april 1971: Jan van Nassaustraat 96, Den Haag. T~\e geschiedenis heeft bewezen dat wij, als Ne derlanders, van een hoop dingen méér weten dan een ander. Over de methode van baggeren, over de aan leg van een dijk of over het inpolderen van land, kan men bij ons terecht. Maar laten we meteen toegeven, dat de Fransen meer van wijn weten dan wij. En daarom heeft het ook zin naar een Fransman te luis teren, wanneer we over Beaujolais praten, om eens iets te noemen. We zijn niet van die echte grote wijnkenners in dit land, dat is zeker. We denken al vlug dat we onze kennis moeten spuiten in zinnen als: „Prima wijntje, maar eerst een half jaar of zo laten liggen". Dat klopt soms. Dat klopt niet, als we het over de Beaujolais- 1970 hebben. Het „hoe ouder hoe beter" gaat nu een keer niet op! En iemand die mocht twijfelen, die moet maar even een retour-Pa rijs nemen. Daar kan men het zien, nu, op dit moment. Op al le stadsbussen bijvoorbeeld. De borden: „Beaujolais Nouyeau 1970". Inderdaad, Beaujolais die een paar maanden geleden werd "geboren", maar die nu gedronken moet worden. Het is de Beaujolais-Primeur, de Beaujolais van het vorige jaar, dat nauwelijks een hand vol dagen achter ons ligt. De Beaujolais. die in deze maand januari bij Albert Heyn de 1 "Wijn van de maand" is! Beaujolais, een naam die tot in praktisch alle hoeken van de wereld bekend is. Beaujolais, de streek in Frankrijk, tussen Macon en Villefranche; dat stuk vakantieland waar in alle waterputten bloemen groeien. Allicht, want wie drinkt er nu in het land van de blauwe Ga- maydruif water? Dat land hèet toch immers Beaujolais. In meer dan veertig dorpen wordt idie Beaujolais-wijn hartstochtelijk geliefkoosd. Vanwege de jeugdige soepel heid, vanwege het bouquet, vanwege de druif die nog te proeven is en tenslotte vanwe ge de fruitigheid. En al naar gelang de bodemgesteldheid kan de Beaujolais de geur heb ben van rozen, frambozen of lissen. Er zijn Franse wijnboeren die zeggen: „1970 is voor ons hét wijnjaar van de eeuw". Feit is, dat 1970 een overvloe dige oogst bracht en voor de Beaujolais een waarlijk groots jaar is. Zie verder pagina 5 In verband met de ge wijzigde percentages van de BTW per 1 januari 1971 is bet noodzakelijk voor ondernemers, die in aan merking komen voor te rugvordering van BTW de bedragen over 1970 en 1971 gescheiden op te geven. Bij de aangifte en het invullen van het betrokken formu lier zal biermede dan ook rekening moeten worden gehouden. Toonder wilde worden, dat ls alles", aldus de heer Kroon. rV/"AT U DEZE maand al op uw scherm zag over Albert Heijn en wat u dit jaar nog gaat zien, komt uit „de keuken" van Bert Kroon. Hij kan er zelf zeer enthousiast over vertellen. „Negen spots hebben we nu gemaakt, negen reclamebood schappen van AH", zegt hij. „Es kijken, over sla en sinaas appelen, over tomaten en rode wijn, over café-filtre en zuur kool en over vlees van de ham. biefstuk en gehakt. Achter el kaar gewerkt, enorm. Het ge beurt bijna nooit, dat je negen spots achter elkaar draait". W/AT IS normaal voor een reclameboodschap op het tv-scherm, ik bedoel: hoeveel tijd is er voor nodig? Zie verder pagina 3 dinsdag 19 januari: Ned. 1 voor 20 uur Ned. 2 voor 19 uur vrijdag 22 januari: Ned. 1 voor 20 uur zaterdag 23 januari: Ned. 2 na 19 uur maandag 25 januari: Ned. 1 na 19 uur Ned. 2 voor 20 uur woensdag 27 januari: Ned. 2 na 20 uur zaterdag 30 januari: Ned. 1 voor 19 uur Ned. 2 na 20 uur TXEZE foto is al weer enige weken oud, want hij laat zien hoe een Sinterklaas wens van een elfjarig meiske in vervulling ging: het AH-filiaal Brunssum had twee maan den geleden een wedstrijd georganiseerd, waarbij jeugdige klantjes op originele wijze hxm wensen voor het komende Sinterklaasfeest kenbaar konden maken. Anna Petra Teeken die u hier op de foto ziet wilde dolgraag eens een concert bezoeken. Die wens ging in ver vulling op 8 december jl., toen zij met vader, moeder en 9-jarig zusje in Arnhem een PMC-concert bijwoonde. Zelf speelt zij ook al enige jaren viool, waarbij haar voorkeur uitgaat naar werken van Mozart. 1'

Allerhande | 1971 | | pagina 1