Albimatic m| komt! mS Cftalbert heijn Dubbelfles tijdelijk voor (.2,98 Hoe taant het datvjj|| bijimaHe andere v merkwasmiddelen\ tweemaal zo duur zijn? 3 KILO ROOSVICEE Pfafrsa veredelt dffoiaalnieuwe Gllette mesje voor nog langer zacht scheren De nieuwste stereo langspeelplaat van de maand» uitgebracht onder AH's eigen merk'Westside' ÏP'wm GILLETTE SUPER SILVER MET PLATINUM PLUS veredeld met platina De brave Maarten Boogschutter Mommoop: rozeïottelsiroop 4 ALLERHANDE A NOVEMBER 1970 Het bekende kinderkoor St. Cecilia o.l.v. Klaas Venneker (solist: Henri Schipper) zingt voor het 'heerlijk avondje' uit volle borst negentien be kende Sinterklaasliedjes in nieuwe stijl zoals: Zie ginds komt de stoomboot, Hij komt, Daar wordt aan de deur geklopt, Oh, patr kom er 's kijken, Zie de maan KmSjB{§nv schijnt... kHm Volgende maand'weer een nieuwe 'Westside' langspeelplaat. Hier blinkt platina! IISunij I Persif [Skip [Albimatic Dit is het nieuwe scheermesje: Gillette WËSMÊ, Super Silver-Platinum Ptu3.Want Gillette CS gebruikt nu platina om de scheerkanten 1 Hf su harder te maken. Gillette ontwikkelde een speciale tech- K§iHBSSP*ltf niek, waarbij de mesjes een elektronisch bombardement van atomen ondergaan t waardoor een uiterst fijn en hard metaailaagje op de scheer- kanten ontstaat. Een geweldig ingewikkeld procédé, met een verrassend simpel resultaat: u scheert zich nu langer lekker glad! U kunt nu die gewone roestvrij stalen mesjes wel vergeten er is nu iets beters: Het waarom is al vele malen verteld. Hei feit blijft dat Albima- 'X tic bijna de helft goedkoper is dan alle andere merkwasmiddelen. Daarbij bevat Albimatic ook alle moderne toevoegingen zoals waterontharders, witwassers, etc. Albimatic wast even schoon en even wit en even veilig. Maarrr Albimatic doet dit guldens goedkoper! Onder conserven verstaan wij levensmiddelen die ingeblikt worden of in potten geste riliseerd en die in principe, mits op de juiste manier be waard, onbeperkt houdbaar zijn. De juiste manier van bewaren is op een droge, koele plaats waarbij voorai van belang is dat de tempe ratuur volkomen constant is. Droog moet de bewaarplaats zijn omdat de buitenkant van het blik natuurlijk aan roest onderhevig is. CONSERVEN Tot deze conserven rekenen wij, groenten, vruchten, vlees- produkten, wild en gevogelte, bepaalde vissoorten als: zalm, tonijn, kreeft, crab, sardines, makreel, langoustines en gar nalen. Roosvicee Stop (paarse band) - mee bos bessensap op glucose basis bij en na diarrhoc. Hes OA liter I ?,45. goede Sint-Catharina (25 nov.). Vaak „komt Sint-Ka trijn in het wit" (sneeuw!). Als het dan vriest, dan blijft het zes weken lang vriezen. De Enkhuizer voorspelt goed herfstweer voor zowel Elisa beth'' als Catharina. We wachten af. Intuïtief Eigenwijsheid kan een duidelijk kenmerk zijn; vooral op gebieden waarvan hij (zij) niets afweet. Hij (zij) wil opvoeden, beleren, en is prikkelbaar bij tegen spraak; dan wordt hij (zij) onverdraagzaam, treiterig zelfs en fanatiek. Redelijkheid is bepaald niet een essentiële eigen schap; men laat zich leiden door intuïtie. De minder- ontwikkelde Sagittarius is ongemanierd, vrijpostig, fa natiek, dweepziek en ruste loos. Hoger-ontwikkelden zijn gul, geven alle hulp die men vraagt en zijn toege wijd. Grote gevaren voor Boog schutter: de drank, dedrog- rede, de schijnreligie èn zijn eigenwijsheid. Sagitta- rius-vrouwen houden van de natuur, van wandelen, van dieren en planten en zfen er meestal aardig uit, zij het slordig. Zij is een goede vriendin met dwepe rige en romantische trek ken; zij wil graag onafhan kelijk zijn. Beethoven, Churchill, Sta lin, Franco, prof, Schermer- horn, prof. Romme, Gres- hoff, Toulouse Lautrec, Ro bert Koch, Heine, Mark Twain en Walt Disney, alle Boogschutters Ook de Gaul le! Als u deze krant ontvangt in de tweede helft van no vember, moet u zich even voor de geest halen welk weer het was op de il de- Want Sint-Maarten, die men op die dag viert, is een be langrijke weerheilige. Is het op zijn naamsdag donker weer, dan hebben we een lichte Kerstmis te wachten. Was het op 11 november erg koud zodat „de ganzen op het ijs moesten gaan", dan zal het met Kerstmis zacht weer zijn, zodat die zelfde ganzen dan „door het slijk zullen moeten bagge ren". Zat er met Sint-Maar ten nog loof in de bomen? Dat is dan lelijker want „dan zal er een koude win ter komen". En pas ook op voor de Deze maand (23 november - 22 december) staat in het teken van de Boogschutter ofwel Sagittarius, de idea list, de propagandist, de pro feet die dicht bij de natuur staat, van reizen houdt, van dieren en van volgelingen. Sagittarius kan buitenge woon ontactvol zijn als hij (zij) meent dat hij (zij) de waarheid moet zeggen. Stuit hij (zij) daarbij dan op ver zet of wrevel, dan trekt Boogschutter zich gekwetst terug; men speelt dan de onbegrepene. Roosvicee Aceroïa 500 (bruine band) - Verrijkt inet Acerola bescanddcka-jmei- een dubbelhoog Vitamine C gehalte. Fles 0.3 liter f 2,45. f Roosvicee Laxo (groene baad) met pniimcnsap - hetft een zacht laxerende wcrkir.g. Hes 0.3 liter f 2,45. se Fenro (blauwe dop) - Verrijkt ijzer bij bloedarmoede tengevo! van ijzergebrek. Fles 0.3 litei HALE-CONSERVEN De half-conserve is beperkt houdbaar en moet in koeling bewaard blijven. Tot de half- conserven rekenen wij o.a. de Noorse visconserven als apetit-sild, gaffelbitter, ansjo visboter, ansjovispasta. cee Rode Dop - Vruchtcnlimonade- bereïd uic Rozcbottels, Frambozen, n en Tomaten. t evenveel Vitamine C als 20 sinaasappels >0 citroenen of 80 bananen. Eigen weg Geborenen onder dit teken stellen geen hoge eisen; als zij geld hebben sparen zij het of geven het vrolijk met beide handen uit. Zelf vra gen zij niet snel om derge lijke hulp, ook niet als zij die dringend behoeven. De eerste indruk van een Boogschutter is die van ge zelligheid, vriendelijkheid, levendigheid en welbe spraaktheid; later ontdekt men dat hij (zij) in zichzelf gekeerd is en onberoerd door de omgeving de eigen weg vervolgt. Geziiïsfles met dubbele inhoud. Dus 0.3 1. meer. ZURE HARING Ook zure haring is een half- conserve, evenals mosselen in het zuur, sommige mayo naises en slasausen en ook de potjes met gekleurde vis kuit (die zg. als kaviaar dienst doen) vallen hieronder, even als seelachs in olie en ge rookte zalm, beide in blik. Op blikken en potjes behoort aangegeven te zijn dat het produkt tot de half-conserven behoort. VIER MAANDEN In principe behoren zulke pro- dukten (tenzij, er anders op vermeld staat) binnen 4 maan den geconsumeerd te wor den. Een zekere aanwijzing dat een half-conserve bedorven is vormt het zg. „bomberen" of tewel bol staan van het blik. der zoals dat heet „slecht valt". Voorkomen is beter ebo ge nezen en zo Is men er in Zwitserland toe gekomen om de wijn te vervangen door thee als begeleiding van de fondue. Ook voor kinderen die van het fondue feest weten mee te genieten is het kopje thee een alleszins gezond drinken. Er zijn echter Zwitsers die in plaats van het glas wijn bij de fondue deze drank hebben vervangen door kleine glaas jes kirsch. Gezondheidsbrenger Roosvicee is er nu ook in 'n reuzefles. Een gezinsfles met- dubbele inhoud (0.6 1.). Ook voor dubbele prijs? Nee! De gezinsfles kost normaal slechts f 3,'15 en ter kennismaking zelfs nog minder. 'lijdelijk f 2,98. Voor minder geld méér gezondheid. Voor elk gezinslid - van peuter tot pa. Iedereen neemt uit die grote fles dagelijks 'n smakelijke stoot vitamine C. (lekker in pap, tonic of water of in yoghurt en over ijs). Roosvicee bevat o.a. het sap van gezonde, zongerijpte rozebottels. Vol natuurlijke vitamine C-. Broodnodig voor fitheid en weerstand. En zelfs nog voor meer. Roosvicee is in 6 soorten. Elke soort voor 'n apart doe Kiest u maar wat voor u 't beste is. BOTTELS Jambozen i - TOMATEN Gewoonlijk drinkt men bij de fondue de wijn door die men voor de bereiding heeft ge bruikt. Helaas gebeurt het maar al te dikwijls dat men onder het motto, dat een witte wijn zeer koud gedronken dient te worden, deze wijn te lang in de koelkast zet. De tegenstelling van de gloeiende fondue en de té koude wijn is zo groot dat het kan gebeuren dat een en an- Als we de weermannetjes mo gen geloven, staat ons heel wat kou te wachten. Dus is liet zaak om voor warme kleertjes te zorgen. Wat dacht u van zo'n verrukkelijke cape van imitatie lam (ook alweer washaar or- lon)? Ik hoop voor u, dat er armsgaten in zitten, want hoe het anders moet i?i de praktijk, lijkt me een raadsel. (Fabri kant: Glans, Italië). smmbt *.v. .tei. Wat de gewone conserven be treft, kan men echter con stateren, dat ook al is de be waarplaats volmaakt, de mo gelijkheid bestaat dat de in houd van het blik na twee jaar qua smaak iets achteruit Recter N.V. Veenendaal

Allerhande | 1970 | | pagina 4