Wim Kan op langspeelplaat bij Albert Heijn 'N UUR KOMISCHE HUMOR Wim Kan Stap eens binnen voor een part-time job bij Albert's Corner DUYS praat met KAN over LP vol recente succesnummers GOED NIEUWS VOOR WOENSEL Twee kanten KAN Limerick- prijs De hond (is) z'n baas Verse Ch Rookworst 189 albert heijn S/f PfWö H e> V&rt - Wo E-üS.ec ijiiiiiiiiiiiiiiiiiisi -&tted£w»*t>-lVoe*we/ voor slechts 'Tand des tijds' Record -fe Komische humor •fe Kabouters Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Re lations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Adverten ties: Albert Milhado Co N.V„ Plantage Midden laan 38 Amsterdam. Abonnementen 2,— (zie pa gina 2). Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Aller Hande HOFLEVERANCIER SAH001000233 Allerhande oktober 1970 oktober 1970 oplage 2.150.000 16e jaargang No. 11 (174) Een bijzondere gebeurtenis voor Nederland: Albert Heijn brengt 11a bet overweldigend succes van de langspeelplaten met Toon Hermans en Tom Manders nu onder de West-Side label „de keizer der conferenciers", Wim Kan. Een uur lang kan men zijn flitsende humor beluisteren en nog eens beluisteren. Want Wint Kan's sterkste troef is zijn vermogen, het nieuws van de dag onmiddellijk te verwerken en dat wel op zo'n briljante wijze, dat er 11a jaren nog weinig van de actualiteit verloren gaat. En dit is Wim Kan's boodschap of opdrachtde mensen te laten lachen in deze bitter ernstige wereld. Na het optreden van leden van de marine op de Dam te Amsterdam, augustus dit jaar, merkte Kan de volgende avond lakoniek op, dat de actie niets met politiek te maken had: Het was gewoon een stunt van Beppie Nooy. Zijn onderwerpen zijn even gevarieerd als het dagelijks nieuws: de Troonrede, minister Witteveen, natuurlijk de kabouters, de vervuiling van de zee, de problemen van Amster dams burgemeester enz. enz. En Wim Kan blijft, ook na de zoveelste herhaling, altijd boeien. De langspeelplaats, die de naam „Een uurtje komi sche humor" heeft meegekregen, bevat op de eerste kant een selectie uit Kan's „gelegenheidsconféren ce" ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Amsterdamse Stadsschouwburg, waaronder de kos telijke parodie op de aanprijzers van meubelen, worsten, overhemden en geneesmiddelen voor de tv-reclame. Op de tweede kant wordt de draak ge stoken met alles wat Haags is met als slot twee ver rukkelijke liedjes over Scheveningen en de theater- lichtjes die aan het eind van elke voorstelling doven Op 20 oktober opent Albert Heijn in Eindhoven in het Winkelcentrum Woensel een moderne .grote SuperMart. Naast een uitgebreid assortiment krui denierswaren zult u er aparte afdelingen vinden voor vers vlees, groente en fruit, gebak, delicatessen, cosmetica en noemt u maar op. Bij elkaar zijn op een totale oppervlakte van 1200 m8 waarvan 750 m2 verkoopoppervlakte twaalf winkels onder één dak gebracht met ruim 5000 ver schillende artikelen. Een uur-tje komische humor De nieuwe LP van onder AH's eigen merk Westside Willem Duys geen kabouters? ..Een uurtje komische hu mor" WIM KAN is een pro ductie van Blue Mouse N.V. te Blaricum. De opnamen voor deze lp, met een speeltijd van bijna een uur, werden ver zorgd door Wim Kan, G.T.B., Studio André van de Water en Vara-studio. De montage lag in handen .van Willem Duys en André van de Water. De LP is verdeeld in twee uitvoerige conférences. Op kant één steekt Wim Kan de draak met: Hollandse zuinigheid (liedje) Oude toneelstukken Oude programma's Smoeshaan en NCRV Karl May en Karl Marx De Nederlandse Opera Oecumenisch Ierland De critici President Heinemann De maanlanding De Chinese censuur Cultuurprijs Amsterdam Troonrede en kabinet Reclame in radio en T.V. „Kijk. als ik na bijna vier jaar weer eens een gram mofoonplaat maak moet liet wel een héél bijzondere zijn. En zeker als de firma Heijn liem uitbrengt, want anders krijg ik ruzie met m'n vriend Albert!'". Dit zegt Wim Kan met twinkelende pretogen. als wij wal meer informatie vragen over zijn nieuwe LP die dezer da gen voor 6.95 in alle AH-filialen te verkrijgen zal zijn. Een LP vol „komische humor'*, de meest recente succesnummers van Wim Kan. Hij nipt aan zijn witte wijn en geeft Corrie, als altijd trouw aan zijn zijde, een knipoog, .,'k Heb nooit veel platen gemaakt, want ik kan die naald in m'n keel niet zo goed verdra gen. Eigenlijk zijn alleen mijn oude jaarsconférences in LP-vorm verschenen. Politiek verliest namelijk zo snel aan actualiteit. Grappen over De Quay of minister Staf daar lacht vandaag-de-dag geen zin nig mens meer om. We moeten het dus zoeken in onderwerpen die ook over een paar jaar nog leuk zijn". Ook dat is mogelijk voor Wim Kan, en hoe! In het grijze verleden produceerden we sa men voor de CCGC twee kleine plaatjes die nu nog de lachspie ren in beweging brengen. Want wie herinnert zich niet „De Pattefoon" uit 1961? Of het waanzinnige verhaal over ,,'k Zag twee beren" eveneens ja ren terug uitgebracht en nog steeds veel gedraaid?! „Weinig politiek dus", peinst Kan, „en veel grappen die de tand des tijds kunnen door staan". „Geen kabouters?" vraag ik bezorgd. „voor heel veel van mijn trouwe fans was de prijs tot-nu-toe de grootste bar rière". „Een uurtje komi sche humor" voor 6,95, ik hoop van harte dat u er plezier aan zult beleven. WILLEM DU AS Wim Kan twinkelend plezier Mevrouw L. Schregardus, Uiterwaardenstraat 117 I te Amsterdam heeft de hoofd prijs gewonnen in de wed strijd die Albert Heijn heeft uitgeschreven ter ge legenheid van de verkoop van de 175.000ste PMC- koelkast. Volgens de jury was de re gel, waarmee zij de in het julinummer van Allerhande gepubliceerde limerick af maakte beslist de allerbeste. De winnares van deze lime rick-wedstri jd-voor-ieder- een heeft een geheel -ge vulde koelkast ontvangen. De wedstrijd is ten einde, maar de speciale attentie bij aanschaf van een PMC- koelkast een bon voor 2 halve liters roomijs en 1 liter vanille-ijs gaat na tuurlijk gewoon door tot 1 januari van het volgend jaar. De goede parkeergelegenheid en niet te vergeten de zeven snelle dubbele kassa's zullen eraan mee werken, dat het winkelen in deze SuperMart voor de inwoners van Woensel en omgeving een steeds weer kerend genoegën zal zijn. Vanzelfsprekend zijn er vele verrassingen rondom de opening, die wij echter op dit moment nog niet willen verklappen. Wij dachten dat dit goede nieuws wel een plaatsje op de voorpagina van AllerHande verdiende. Deze AllerHande is bedoeld als kennismaking met een veel gelezen blad dat voortaan in een groot gebied rondom de SuperMart elke maand in uw bus zal glijden. U bezit niet zomaar een hond, de keuze van uw viervoeter bepaalt wel degelijk uw karak ter. Over deze opzienbarende verhouding tussen de hond en z'n baas zie pagina 5. twee-drie opgelost en mijn pa- I rodie op de tv-reclame is mis- schien wel het gekste nummer i uit mijn repertoire...". Zo is de plaat tot stand geko men. Na heel veel gesprekken en het doordraaien van heel veel oude en nieuwe opname banden. Want Wim Kan is be paald niet gemakkelijk als het gaat om het maken van een nieuwe LP. Hij is bijzonder kritisch wat zijn eigen werk betreft en alleen de allerbeste opnamen konden door hem worden goedgekeurd. chen. Geestige, komische hu mor. daar kan ik zéér om la chen!". Roel van Duyn Raad van State Manneke Pis Minister Witteveen De N.V.S.H. Het Vredespaleis Hotel des Indes De Pier - Van Egeraath Friesland -Groningen -Be tuwe Zeeland-Drente Speenhoff Bij ons op het Voorhout (liedje) De spiekborden Dag Scheveningen (liedje) De lichtjes doven (liedje) De schouwburg plein (liedje) op het Op kant twee neemt Wim Kan Den Haag op de hak: Het Voorhout (1 couplet) De regering en de ambtena ren De kabouters Marijnen - Samkalden -Van Hall Tenslotte zijn het twee com plete conférences geworden, aan iedere kant een. Een klein uur hoogtepunten vol „ko mische humor". Dal is een ty pische term van Wim Kan. „Als humor komisch is", zegt hij, tegen het einde van de plaat, „kan ik er zeer om la- Ziedaar dan ook de titel van de LP, die precies een jaar ver schijnt na de schitterende lang speelplaat' „Dankuwel Alstu blieft", van Toon Hermans, een plaat die binnen een maand op de draaitafel lag van liefst 172.000 Nederlanders, hetgeen een bijna onbreekbaar record betekent. Wim Kan op de plaat bij Albert Heijn het is we derom groot nieuws voor J iedereen die van humor op topniveau houdt. En dan te bedenken dat hij ongeveer twaalf gulden goedkoper is dan vroegere platen van de meester „Ik vind het leuk om via Albert Heijn nu eens een veel groter publiek te be reiken", zegt Wim Kan. ,,Oh natuurlijk, een enkele kabouter mag er best tussen door kruipen. En de vervuiling van de zee... die zal in 1971 nog wel actueel zijn. De strijd in Ierland zie ik ook niet een- Rob Roozemond, de man achter ALLERHANDE, het culturele festival in Arnhem (van 16 tot en met IS oktober a.s.) bij zijn bloemenauto. Meer over dit evenement zie pagina 9. Wie een baantje zoekt voor halve dagen, of zelfs maar voor enkele uren per dag, kan vrijwel nergens zo goed terecht als in het ho recabedrijf. Ook de perso neelsbezetting van Albert Heijn Restaurants N.V., be ter bekend als Albert's Cor ner, bestaat voor een groot deel uit part-time werk nemers. Vooral de dames zijn hierbij in de meerder heid. Hel zijn studenten, scholieren en heel veel gehuwde vrouwen, die de mogelijkheid aangrijpen op drukke tijden te komen „in springen". Dit gebeurt op de dagelijks terugkerende top- ±325 gram Albert Heijn heeftzijn eigen rokerij in Salland. Elke dag komen daar de verse rookworsten uit de geurige rook van eiken- en beukenspaanders. En elke dag gaan ze vliegensvlug naar uw AH-winkel. Want als Albert Heijn 'vers' zegt, dan is dat geen loze kreet. Alles is verser bij tijden in het restaurant-bedrijf, die het „parl-time-werk" zo uitermate voor de hand doen liggen. Extra personeel Ga zelf maar na: het kofiie- uurtje, de lunch- en de diner- tijd vormen iedere dag weer een vaste piek. En een manager beschikt op zulke momenten graag over een aantal extra personeelsleden. Albert Heijn onderscheidt zijn restaurants in twee soorten, de centrum-restaurants, die tot negen uur 's avonds geopend zijn (en waarbij de drukke tij den vooral in het weekend lig gen) en de wegrestaurants, die dag en nacht open blijven. Openingstijden van de restau rants en normale werktijden van het personeel vallen dus nooit samen, zodat men dank baar gebruik maakt van part time personeel. Stap eens binnen Wie serveerster wil worden in een Albert's Corner (om mis verstanden te voorkomen, ook mannelijk personeel is uiterst welkom!) hoeft niet anders te doen dan een restaurant binnen te stappen en de ma nager te spreken te vragen. Men mag dan ook nog zonder blikken of blozen bekennen nog nooit een dienblad in de handen te hebben gehad! Want ieder nieuw personeelslid, ook de part-timers, krijgen een oplei ding „van het huis". Dat gaat binnenkort op een geheel nieuwe manier gebeuren, namelijk met moderne visuele hulpmiddelen. Dat wil zeg gen men volgt een volledige cursus, via de bandrecorder weergegeven en met behulp van foto's extra duidelijk gemaakt. Spoed-opleiding Elf dagen lang krijgt elk lid van het personeel de gelegen heid gedurende twintig minuten in een rustige omgeving kennis te nemen van de op de band gesproken instructies en de uit- Heerlijk om nog zo jong te zijn, midi te kunnen dra gen zonder midi-zorgen (zie „Geknipt voor haar" gag. 3). Deze fijne warme winterjas in de nieuwe lengte komt uit Frankrijk. gebreide foto-map. Zo leert men dan snel het abc van het ser veren, het correct te woord staan van de gasten, enz. Het hoofd van de bediening rondt deze spoed-opleiding dan verder af. Ook het keukenpersoneel zal t.z.t. op deze manier worden geschoold. Overigens zullen er in de toe komst sommige Albert's Corners overschakelen op het self-ser vice systeem, waarbij kant- en klare schotels alleen nog maar vanachter een toonbank hoeven te worden aangereikt. Wie het tot nu toe „eng" vond vreemde mensen aan tafel te bedienen, kan deze drempelvrees dan gaan vergeten. Contacten Uit een onderzoek, dat twee stagiaires van een sociale aka- demie onlangs bij Albert Heijn hebben gehouden naar de pro blematiek van de gehuwde werkende vrouw blijkt o.a. dat een belangrijke drijfveer voor het buitenshuis gaan werken het contact met andere mensen is. Gehuwd of niet, met boven dien de mogelijkheid tot part time werk zal het restaurant voor velen een aantrekkelijke oplossing blijken.

Allerhande | 1970 | | pagina 1