Franse dierenarts onthult - na jaren ervaring - een opzienbarende relatie „Zeg mij wat voor hond u hebt en ik zal zeggen wie u bent" 89 De Keukenhof, uniek bolwerk Schijven Frikandellen 3dagen Z.-Limburg f45.- Ch Patates Frites Tien maanden voorbereiding voor twee maanden bloei vers bier BASTAARD? COCKER OF DASHOND? POEDEL DUITSE HERDER? LANGHARIGE DASHOND? DALMATIËR? DOBERMANN PINCHER? FOX-TERRIER of SCHNAUZER? DEENSE DOG? 500 gram Cd albert heijn y1 SPANIEL? ☆JACHTHOND? SETTER? PINCHER? voordelig uit met NS per 100 gram per 100 gram Vers vlees op z'n best. Bij AH. OKTOBER 1970 ALLERHANDE A 5 EEN STUDIE inzake de psychologische betrekkingen tussen mens en dier leidde tot interessante conclusies. Men kan ze samenvatten in deze zin: „Zeg mij wat voor bond u hebt en ik zal u zeggen wie u bent." Inderdaad: er bestaat een duidelijk verband tussen de menselijke per soonlijkheid en soort en aard van de hond die men bezit. Aan de Franse dierenarts Michel Klein hebben we de nieuwe wetenschap te danken, die de verhoudingen tussen het karakter van de baas- en de soort hond die hij bezit tot on derwerp heeft. Klein werd aan vankelijk bekend door de ver zorging van de honden van filmsterren zoals Liz Taylor, Sophia Loren, Gracia van Mo naco, Brigitte Bardot en Maria Callas. Klein houdt overal lezingen over het thema hoe men de hond als vriend van de mens het beste kan behandelen. In zijn twintigjarige praktijk kwam hij tot de conclusie, dat het karakter van de eigenaar van een hond zichtbaar wordt in de hond welke hij houdt. VERBANDEN Hij twijfelt er niet aan dat bijvoorbeeld de omstandigheid dat iemand een dashond liever kiest dan een Dobermann pin cher een duidelijke aanwijzing van zijn innerlijke structuur is. Hier spelen gevoelsmatige ele menten een evengrote rol als de esthetische factoren. Door het aanschaffen van een bepaald soort hond openbaart de mens zijn karakter. Na een studie van duizenden gevallen heeft dr. Klein de hiervolgende (Advertentie) nu niet alleen in beugelflessen maar ook in pijpjes (nog niet in alle filialen verkrijgbaar). Beugelfles 58 Pijpje 44 want alle waar is naar zijn geld duidelijke verbanden kunnen leggen tussen de mens en zijn lievelingsdier. Dan bent u grootmoedig. Als u, heel bewust, een rasloze hond hebt gekozen, dan kan men u vertrouwen. U bent stel lig zeer achtenswaardig, u hebt medegevoel en, een goed hart. U houdt van het rustige en een voudige gezinsleven. Blind zelfvertrouwen is u on bekend; integendeel u hebt aanmoediging nodig en stimu lansen van buitenaf om tot iets te geraken. Als men u verant woordelijkheden geeft, dan vervult u de u opgedragen taak voortreffelijk en nauwgezet; men kan zich op u verlaten. U beheerst de kunst de eisen van anderen in te willigen of tegemoet te komen aan hun wensen zonder daarbij echter de eigen persoonlijkheid te ver liezen. U hebt enkele kleine fouten: snel prikkelbaar en het mankeert u wel wat aan doorzettingsvermogen. Is uw hond een Dan bent u gevoelig. Als u een dergelijke hond bezit, dan hebt u bij voorbaat al vertrou wen in de mensen die u ont moet. Het is mogelijk, dat zich daarbij een trek van naïveteit manifesteert. U staat vrijwillig snel ter beschikking en bent bereid uw vriendschap zonder terughouding weg te schenken. U hebt afkeer van eenzaam heid; u hebt gezelschap nodig om niet tot verveling te verval len en niet tot sombere gedach ten te raken. In de liefde moet u uw evenwicht steeds vinden. Uw overgave wordt des te gro ter als de partner u de liefde en tederheid schenkt, waaraan u behoefte blijkt te hebben om gelukkig te zijn. Uw kleine fouten: u houdt ervan te beha gen en te verleiden. U bent be paald niet verlegen. Is uw hond een gen zonder zich door uw over gevoeligheid te laten irriteren. U hebt tederheid nodig en sym pathie om werkelijk gelukkig te zijn. Uw kleine fouten: u neigt teveel naar zelfmedelij den. Is uw hond een Duitse herder Dan hebt u karakter. Als u een herdershond heeft geno men, dan wilt u in het leven gerespecteerd worden en staat u op een zekere ordelijkheid. U doet uw best rechtschapen te zijn en de waardering van an deren te verwerven. U hebt een hekel aan tijdverspilling. U wilt niet dat iemand op uw kosten leeft. In de liefde bent u trouw en u bezit een krachtig familiege voel. Het bezit van een herders hond wijst er vaak op dat zich, achter een resoluut en zelfver zekerd uiterlijk, een minder waardigheidscomplex verbergt. In uw diepste innerlijk bent u onrustig. Dan bent u erg trouw en ge voelig. U leeft graag met uw omgeving in eendracht samen en wilt vreedzaam van het be staan genieten; uw zorgen schuift u 'graag naar achteren. In de liefde hebt u grote voor delen. U beheerst de kunst, zich opmerkzaam, teder en meele vend te betonen. U hebt het volle vertrouwen in uw partner omdat trouw een aangeboren trek van uzelf is. Als het nodig is, bent u be reid offers te brengen voor de door u gekozen partner. U neemt in het huwelijk de ver antwoording voor uw rekening. Uw kleine fouten: door onver schilligheid laat u zich in de loop van uw leven niet weinig kansen ontgaan. Is uw hond een Dan bent u zeer eerzuchtig. Het bezit van een dergelijke gladharige, middelgrote hond die wit is en opvalt door de guldensgrote zwarte ol' bruine „noppen" (vandaar de bijnaam „rijst-met-krenten-hond") wijst erop dat u in het leven nimmer geheel met uw lot verzoend zult zijn. U wilt steeds verder en steeds hogerop. Uw eerzucht wordt nooit volkomen bevre digd. neigd tot wantrouwen. U schenkt uw vertrouwen en vriendschap pas na rijp over leg. Hebt u dat eenmaal ge daan, dan zult u uw vertrou wen in iemand niet snel opzeg gen. U hebt een afkeer van licht zinnigheid en oppervlakkigheid. In de liefde bent u trouw Als men u niet hevig teleurstelt, dan zal dat zo blijven. Uw klei ne gebrekesi: u bent niet erg tolerant ten aanzien van de houding en de opvattingen van anderen. Is uw hond een Dan bent u autoritair. Het is- niet gemakkelijk met u te le ven. U bent heerszuchtig en u bent ook strijdlustig. Als u on dergeschikte bent, dan is dat toch beslist maar voor korte i tijd. U vindt uw medemensen j nogal zonderling en ondoor- Lerse setter LK0 rimboe met Sinterklaas Dobermann pincher grondelijk; u beschikt over weinig of geen mensenkennis. In de liefde bent u jaloers, u staat op uw bezitsrechten, u bent geneigd tot een exclusieve keuze op dit terrein en u bent hartstochtelijk. Men verveelt zich niet met de baas (bazin) van de Dobermann pincher. Uw kleine fouten: u bent niet erg diplomatiek. U toont zich vaak agressief, zuiver om de vreugde van het gevaar ervan. Is uw hond een niet beschamen. Liefde zonder bewondering is ondenkbaar voor u. Uw kleine gebreken: u hebt de neiging uzelf als te be langrijk te beschouwen. Is uw hond een Bezit u déze hond, die tegen woordig Duitse dog wordt ge noemd en die voorkomt in geel, gestroomd zwart, blauwgrijs en gevlekt of met zwarte vlekken op witte ondergrond, dan houdt u ervan de toon aan te geven. Als eigenaar van deze hond bent u erg'tevreden met uzelf; u wil graag belangstelling wek ken en zelfs jaloezie. Uw leven wordt door eer zucht bepaald. U zoekt uzelf een plaatsje aan de zonkant en u bent weinig kieskeurig inza ke de middelen die u op die plaats kunnen brengen. U aar zelt niet uw tegenstander uit te schakelen. In de liefde kunt u een ideale partner zijn als men uw wil wenst te respecteren. Uw klei ne fouten: u bent vaak humeu rig en grillig. In momenten van woede kun* v. tot geweld over gaan. Dan bent u hartstochtelijk van natuur. Deze hond verraadt da; u gevoelig, verleidbaar, hu- j morvol en zacht bent. Aan de I ene kant leidt u een regelmatig i leven en beheerst u uw tempe- j I rament, aan de andere kant j laat u zich gemakkelijk, tot aan het excessieve toe, gaan en kent dan geen maat meer. Onrechtvaardigheden kunnen u gemakkelijk van streek ma ken. U aarzelt niet u in te zet ten voor grote idealen en over tuigingen. Ofschoon u zich in - uw werk vaak besluiteloos toont. doet. u toch uw uiterste best alles wat u doet zo goed mogelij!, te doen. een eigen schap u veel waardering oogst: doe U bent gauw op uw tenen getrapt als u wordt aangeval len. U bent voorts steeds bang dat u boven anderen bevoor deeld wordt. In de liefde bent u in de positie veel te geven, maar uw partner moet u vol- Ze zijn al voorgebakken! Uit de diepvries 4 5 minuten in de frituur en ze zijn heerlijk knapperig en goudbruin. Lekkere frites, lekker voordelig! Dalmatische hond Om uw doel te bereiken dejnst u niet terug voor de meest drastische middelen en in de keuze van die middelen bent u niet bepaald kieskeu rig: alleen het eindresultaat telt voor u. U hebt luisteraars nodig en vleiers ook. Aangezien u char me bezit en een zekere macht over anderen kan uitoefenen, valt het u niet moeilijk de be langstelling te wekken. Als u eenmaal getrouwd bent. dan handelt u naar uw vcran: woordelijkheden en u bent dan een goede partner. Uw versche len fouten: in de vriendschap bent u niet altijd volkomen I trouw." ils uw hond een Dan bent u moedig en eigen wijs Het bezit van deze hond toont aan dat de eigenaar solide eigenschappen bezit: u hebt een .raeh 'g -e kelijkheidsbesef. u bent moedig en terughoudend, i Uw zo nu en dan optredende eigenwijsheid berust op het feit dat u nie: graag wenst toe te geven dat u geen gelijk hebt. U bent zelfverzekerd en in staat lot snelle beslissingen én initiatieven. Zonder overdreven i sceptisch te zijn, is u toch ge- Dwergschnauzer Dan bent u kunstzin nig van nature. Het bezit van een terrierachtige hond (ook de Schotse terrier hoort daarbij) wijst op een ontegenzeglijke loyaliteit, vrijmoedigheid en eerlijkheid. U houdt van uw gemak, maar u hebt vaak een kunstzinnig temperament met zékere gevoeligheden en' over gevoeligheden ook. In de liefde bent. u trouw en eerlijk, vurig en vol overgave. U doet het mogelijke en onmo gelijke om diegenen die p lief heeft een goed en rijk leven te bieden. U hebt kleine gebreken: u bent te vaak nijdig en bijte- rig. U bent ook in staat, zuiver als „grapje", uw omgeving wit heet te maken; u bent sarcas tisch en plagerig van aard. Duitse dog Is uw hond een Dan houdt u van luxe. U houdt er ook van opgemerkt te worden. Iri het leven beweegt u zich nogal groots, ook al is die houding slechts een maskerade. U voelt zich tot luxe aange trokken en u houdt van het mooie In het zakenleven bent keihard. U houdt ervan kri tiek uit te oefenen en u ver acht middelmatigheid. U bent e: r. .d' 'list. n 'V- liefde kunt u gelukkig werden als u uw partner wilt begrijpen en als u de partner de gelegenheid geeft u los te maken van een u in wezen niet werkelijk passende levensstijl. Sealyhant terrier Er zijn drie settervariëteiten, de Engelse, de Ierse en de Gor- donsetter. Bezit u er een van, dan bent u behaagzuchtig. U beat niet tevreden in het leven met datgene wat u reeds bezit. Een middelmatige baan of een beroep zonder toekomst liggen u in het geheel niet. U bent eerzuchtig, bezield met werkelijkheidsbesef en be gaafd. U doet uw best uw doel te bereiken. U vindt het be paald niet onprettig in het middelpunt te staan en de op merkzaamheid te trekken. In de liefde bent u trouw. U wilt het vertrouwen van uw partner Ideaal voor een kleine vakantie 1 Volledig- verzorgd, dus ine], logies, maaltijden en reis. van elk station Vertrek dagelijks. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. Stabyhound Uw fouten: u bent niet altijd eerlijk. U houdt ervan met dichte kaart te spelen en de anderen om de tuin te leiden. Is uw hond een Dan houdt u van het goede leven U houdt ervan het be- staan van de prettigste kant te nemen zonder zich om kleinig heden te bekommèren. U hebt gevoel voor humor en kent geen wantrouwen. U bent een materialist in de goede zin van het woord. voor de koeien £)E KEUKENHOF is wereldberoemd. In Denemarken, België, Amerika en nog andere plekken heeft men ge probeerd er een na te maken; het is öf niet ge lukt, öf maar half. De Keukenhof, die dit jaar bijna achthonderddui zend bezoekers trok, is maar twee maanden per jaar open en tien maan den „dicht". Wat gebeurt er dan in al die maanden in de Keukenhof? In Lisse. op het terrein van de Hof zelf, zijn we het antwoordgaan halen bij de heer W. van der Lee. Hij is de directeur van de Keu hof, hoewel hij onmiddellijk zegt: „Maar tuinarchitect is mijn eigenlijke vak." Een rimboe rTwee-en-twintig jaar van de oprichting af heeft hij met de Keukenhof te maken. „We zijn op een puinhoop begonnen, ln een rimboe", herinnert hij zich. „Maar we hadden het geluk, dat die hoge bomen er wa ren. De bedoeling was eigenlijk tien jaar lang een expositie te houden maar de zaak sloeg zo aan, dat de Keukenhof permanent werd". Het zijn achtentwintig hectaren gehuurd van de Graaf van Lynden waar de pracht aan tulpen en hyacinthen en nog veel meer zich elk jaar open baart Zo rond de eerste april gaat de Keukenhof open en eind mei sluiten de poor ten voor het publiek weer. „We gaan dicht als het nog mooi is", zegt de heer Van der Lee; „als we langer open bleven zouden de laat ste bezoekers een zachtjes aan verwelkende Keuken hof vinden". Met de hand Veertigduizend mensen op één dag is normaal, tachtigduizend is een piek geweest. En als al die laat ste duizenden eind mei de allerlaatste open-Keuken- hof-dag hébben meege maakt, dan treden de dertig mannen (in vaste dienst) voor de buitendienst aan. Dan moeten de miljoenen bollen de grond uit en om dat het allemaal handwerk is, gaan daar twee maanden mee heen. Al die miljoenen bollen gaan weg; ze worden gema len voor de koelen of ze gaan naar de mesthoop. Slechts een enkel duur soort wordt bewaard. Hoeveel bollen er in de grond van de Keukenhof staan? De heer Van der Lee heeft geen idee. „Vele mil joenen, dat is zeker", zegt hij. „Als we nagaan dat we vijftien soorten blauwe druifjes hebben en dat er van één soort alleen al een half miljoen bolletjes de grond in gaan, dan kan men zich wel een voorstelling maken". Turfmolm ALS de bollen uit de grond zijn komt het spitten en dan het maken van nieuwe vakken, want architectonisch wordt de Keukenhof telkens veran derd. Op 1 oktober begint men met het planten van de nieuwe bollen en „als de zaak erg meeloopt", dan zit ten met Sinterklaas al die bollen in de grond. „En we beginnen met de narcissen", zegt de heer Van der Lee; „die kunt u in utv eigen tuin overigens rustig laten staan". Na de bollen komt het re pareren van de wegen, het onderhoudswerk aan de hekken, het snoeien en het opknappen van beschadigde dingen. „We weten natuurlijk nooit tevoren hoe een winter uitvalt", vertelt de heer Van der Lee. „Ligt er half de cember al een flink pak sneeuw, dan is dat voor de bollen helemaal niet erg, maar krijg je stevige vorst zonder sneeuw, dan moeten de hyachinthen een dikke laag turfmolm hebben en de tulpen een iets minder dikke Per fiets Tn januari begint men in het onmetelijke park met het bij harken van de bladeren. Daar worden enorme hopen van gemaakt die men afdekt met koe mest. In de zomer husselt een grote knijper de hele boel door elkaar en dan blijft alles anderhalf jaar liggen, voor het als mest in (liezelfde Keukenhof kan worden gebruikt. "En als het op 8 januari niet vriest, dan beginnen we met het zaaien van gras", aldus de heer Van der Lee. „Onder de vele bomen is het gras slecht gegroeid of er zijn kale plekken geko men. Die worden allemaal bijgezaaid en gemest. Daar na moeten we de laatste puntjes nog op de 1 zetten en voor je het weet is het weer 1 april en moeten we weer open". In al die maanden loopt en fietst de heer W. van der Lee heel wat door de Keu kenhof, want niets ontgaat hem en overal wil hij zelf kijken hoe alles erbij staat. Als de bloemenhof open gaat zijn er weer vijfenzes tig mensen ln de buiten dienst en de tien op kantoor zitten er het hele jaar door. Want als al die tien- en honderdduizenden lopen te genieten van alle bloemen, dan worden er op het kan toor van de Keukenhof al weer plannen en tekeningen gemaakt voor het volgende seizoen. Kraakhelder Wat de heer Van der Lee verheugt is, dat de Keuken hof altijd kraakhelder is. Men is onder de indruk van alle schoonheid letterlijk en figuurlijk en niemand wil dat beeld verstoren. 'En de heer Van der Lee moet stiekem wel eens glimlachen wanneer hem zo wordt gevraagd: „Die Keu kenhof is toch alleen maar in het voorjaar, doet u dan de rest van het jaar niets?" Tenslotte zegt Keukenhof directeur: „Nu, half oktober heeft iedereen nog royaal de tijd om bollen voor de eigen tuin te kopen en te planten, maar het is wel van belang dat men eerst een goede handleiding leest over de diepte van het bollen zet ten." Boilenpoter Is er zo voor de vuist weg iets over te zeggen, meneer Van der Lee? „Oh zeker", is het ant woord. „Beslist fout is de manier van eerst de grond omspitten en dan de bol er met de hand indrukken. Dat brengt beschadigingen mee. De bollen moeten stuk voor stuk met een schopje in de grond gezet worden En hoe diep? „Het kleine goed, de cro- cussen en de druifjes en zo, moeten vijf tot zes centime ter grond boven de bol heb ben. Bij een tülp is dat tien centimeter en bij een narcis of hyacint twaalf tot vijftien centimeter. Men moet er aan denken, dat deze plantdiepte van groot belang is". Als huwelijksgezel(lin) bent u volmaakt, want u bent even wichtig en u verstaat de kunst in het huwelijk humor en har monie in te voegen. Om geluk kig te worden hebt u in ieder geval een partner nodig, die vrij is van gevaarlijke harts tochten. Uw kleine fouten: u kunt moeilijk bepaalde verlei dingen weerstaan. (De illustraties bij dit artikel zijn afkomstig uit het infor matieve boek Honden" van Mevrouw H. Stenfert Croese- Croll, een pocketuitgave in de reeks „Elseviers Practische Pocketbibliotheek") 49 49 Geldig t/m zaterdag 17 oktober Dwergpincher

Allerhande | 1970 | | pagina 5