- m Midische winter' r Romantisch comfort voor de nacht Nieuwe rage „ontkiemt" argeloos m Weer accent op taille: Amandel Speculaas Jumpsuits, soms te mooi om erin te slapen miazekiqot Hazelnoot Gevulde Speculaas brokken HH mim— CerrrinRR ;<ilaaS pak TBn 400 pak ±400 gram MS Plezierig Taille Boekjes pak ±500g Hansop Mooier Haremdracht Stroken pyj amas AH-collectie Geheim Mode in mode Ondergoedjes Afghanistan Veel meer SEPTEMBER 1970 ALLERHANDE B 9 rss-ii ''HlilisïfSï Een goed voorbeeld van wat er met plissé ook op de mouwen'.) deze winter allemaal bereikt kan worden: een cock tailjurkje van het Italiaanse huis Sanlorenzo van zwarte crêpe de chine. Russisch is bijzonder „in" deze winter. Dat laat deze mantel van Centinaro zien. Typisch voor de nieuwe lijn is het strakke korte lijfjede brede centuur, de wijd-gerende rok en de garnering van zwart vossebont. Al hebt u nog zo lang tegengesparteldu komt er nu niet meer onderuit voor uw nieuwe herfst- en winteraanwinsten zult u toch naar midi-modellen moeten grijpen. En u mag het best weten ik ivas er enige maanden geleden ook nog niet zo heel erg enthousiast over; dat dan is nu wel radicaal ver anderd. Dat zit hem voorname lijk in het feit, dat de men sen, die het in de haute couture voor het zeggen hebben (in Rome en Parijs dus o.m.) er zelf in het begin niet zo goed raad 'mee wisten. Zo'n half jaar geleden hebben ze eigen lijk niet veel meer gedaan Een vlotte Midimantel in een zwart-witte fantasie-tweed, die het ook uitstekend doet over een zwarte pantalon. (Ralph-model). dan de zoom van de mini- jurken doodgewoon een heel eind te laten zakken en verder was de kous af. Maar daar was de zaak niet mee gebaat. Hetresultaat was een mode die de romp heel sluitend afkleedde (zoals de mini dit deed) maar door zijn lengte een akelig saaie en tut tige indruk maakt, waardoor iedere vrouw in midi of maxi er werkelijk belachelijk bij liep. Heel erg fijn dat daar nu zo radicaal verandering in is gekomen. De haute couture is blijkbaar ook tot het inzicht gekomen dat het zo toch eigen lijk geen gezicht was en heeft dat zagen we in juli vooral in Rome de nieuwe vrou wenmode weer opnieuw leven ingeblazen. De belangrijkste punten in het kort zijn: 1) heel fijn: de roklengte mag u zelf bepalen. Dit yraagt natuurlijk wel even een fer me, nuchtere blik in de spie gel, want de vorm van de be nen plus het feit of men aan de lange of aan de korte kant gebouwd is, speelt een grote rol. De een staat een rok tot. op de kuit wèl, terwijl een ander meer baat heeft bij een rok net een handbreedte over de knie. 2) U mag nee. U moet zelfs weer een taille hebben. Ceintuurs, grote gespen en an dere garneringen rondom het middel zijn heel erg „in" dus zorgt u er vooral voor dat uw middel deze accenten ook verdraagt! Een eiwitrijk dieet (weinig koolhydraten!) en een handjevol oefeningen elke dag om de leest soepel, slank en lenig te houden zul len voortaan beslist op uw dag programma moeten staan. Ik wijs u in dit verband graag op een tweetal nuttige Nu eens een pakje, dat in eigen land verkrijgbaar is: een grijs-groene combinatie van Shetland in midi, waarbij een mouwloos jasje over een ge breide trui gedragen wordt. Uit de collectie van de befaam de Duitse confectionair Ralph (Louisoder) uit München, in Amsterdam gevestigd op de Herengracht 92, tel. 020-228460. L- fijn gekruid fijnproever speculaas met 10% amandelen allerfijnste kwaliteit Een voorbeeld van een plotseling ontstane mode: de nauw aansluitende, ge ribde wollen truitjes, zowel voor mannen als voor vrouwen. Ineens waren ze er, met korte, lange of helemaal geen mouwen. In meestal felle kleuren, meestal ook met een rits met ring van voren. Wie begon? Naar men zegt, was het een Engelse zanger die zo'n truitje het eerst droeg, nog niet zo lang geleden. AH brengt voor u die naxiwe ribtruien. Alleen: het zijn geen gewone ribtruitjes. Om ze helemaal „up to datete maken, kregen ze knoopjes en vetergarneringen. Een zo op het oog wat eigen aardig geval, dit jurkje voor 's avonds van het Curiel (Ro me). Het is een chemisier, ook weer van zwarte soepele crêpe de chine, die gedragen wordt over een avond T-shirt ER is de laatste tijd iets geks aan de hand: we kunnen eigenlijk niet meer naar bed. Want de kleren waarin we tegen woordig tussen de lakens schuiven, zijn bijna tè mooi om alleen maar de ogen in te sluiten en ver der van niets te weten. En omdat we het met zijn allen kennelijk roerend eens zijn dat het eigenlijk zonde is om nachtkleding alleen maar in bed te dragen, is er iets veranderd. Nachtkle ding is niet alleen meer voor in bed, die is er ook om in de uurtjes voor het naar bed gaan lekker makkelijk nog even in de huiskamer te zit ten. Zo zijn er bijvoorbeeld jumpsuits voor in bed en voor buiten bed, tijdens de uurtjes rond de klok van twaalven. Een lange broek en een trui met lange mou wen aan één stuk, je stapt er in en ritst hem van voren dicht. Een zeer modem ding, dat we vroeger doodgewoon hansop zouden noemen. boekjes, die u zowel bij een aangepast dieet alsook vooral bij de nuttige oefeningen een handje kunnen helpen: de slanke lijn van Deb bie Drake (Elsevierpocket A 56) Trim u slank van J. Palm (Uitgeverij Helmond, Helmond) En verder geeft ook de augustus-uitgave van de Elegance u in dit opzicht veel richtlijnen. 3) mantelpakjes hebben meestal korte jasjes ofwel enigszins klokkende schootjes. Rokken zijn doorgeknoopt of voorzien van een lange split, terwijl men ook weer veel plooien en plissés tegenkomt, wat het lange silhouet een grote speelsheid geeft. 4) Broekpakken handhaven) zich, maar de lange broek wordt dikwijls vervangen door pof- of harembroeken, die in de laarzen gedragen worden. Wat dit laatste betreft: Oma's veterlaarsjes zijn weer groot in trek. 5) Naarmate de dag vordert, zakt de zoom tot op de enkels. Voor cocktail- en avonduren veel stroken (ook op de mou wen), veel franjes en drape rieën. En denkt u vooral ook om de verzorging van hals, schouders, rug en boezem, want de décolleté's laten vrij veel bloot zien. Met dit verschil, dat de moderne hansoppen er wel iets aantrekkelijker uitzien, dat ze goed om het lichaam sluiten en dat je er desnoods óók nog mee op het balkon of het terrasje in de tuin kunt gaan zitten. En lekker makkelijk dat zo'n ding dan zit, als het lichaam moe is van een dag werken en maar weinig knellende dingen meer kan velen o Jumpsuits korte en lange. Ook om in te slapen, ook om nog even mee tv te kijken (modellen: Schies- ser). Naast de ouderwetse- nieuwe hansoppen leven ook nog de pyjama's voort, de babydolls en niet te verge ten korte en lange nacht hemden. Alleen hebben ook die een complete vernieu wing ondergaan. Het materiaal is liefst anti-kreuk en wat er dan met dat materiaal allemaal wordt uitgespookt. Er wor den beeldschone toiletten van gemaakt, met veel ruches (die we gelukkig niet meer hoeven te strijken) met strikken en met geweldige ingezette stukken kant. Grootmoeder Trek zoiets aan en u ziet er net zo uit als grootmoe der, toen ze in haar beste jurkje met kanten en strik ken destijds voor de foto graaf poseerde, als klein meisje. Kortom: dit is de tijd van èn het lekker makkelijke in en om bed (de jumpsuits) èn van het zeer romantische. AH heeft aan beide cate gorieën gedacht bij het sa menstellen van de nieuwe collectie nachtkleding. Wij bieden u èn de jump suits slaapzakken mag u ook zeggen èn de roman tische nachthemden. De jumpsuits hebben van voren een rits en zijn niet effen, maar vrolijk gebloemd. Voor mannen en kleine mannen zijn er tricot pyjama's, die meer op een jüdopak lijken dan op een echte pyjama. Ook om mee in de huiskamer te zitten 's avonds. Voor kleine meisjes zijn er maxi-nachthemden met veel ruches en een grote strik van voren. Hetzelfde model reserveerde AH voor de moeders van die kleine meisjes. WIE begint er nu eigen lijk met een bepaalde mode? Dat is een moeilijk te beantwoorden vraag, in deze tijd waarin makers van hippe, jonge mode soms twintig, vijfentwintig nieuwe collecties per jaar op de markt brengen. Het is dus wel een tikje anders dan vroeger, in die tijden waarin iedereen zich voor een' bepaald seizoen kon vast houden aan een „Parijs schrijft voor. Goed, we weten wie de mini begon: Ma dry Quant in Lon den. We weten ook, wie de hui dige midi- en maxi mode aan sneed: dat was Parijs. ren en een potloodstreep] e er voor in de plaats zetten, com plete opmaak-en-haren uit de jaren dertig en daarvoor. De grote lijnen zijn dus nog gemakkelijk te volgen en te achterhalen en het wordt nog gemakkelijker als iedereen zegt: „We leven in een tijd met zoveel verschillende modes, dat iedereen gewoon moet dragen wat hem of haar leuk lijkt en past." Alles kan en mag, maar er blijven nog een paar vragen open. Over de mode in de mode, zouden we bijna zeggen. Zo maar een paar voorbeel den: ineens waren er die trui tjes die aan grootvaders on dergoed doen denken en der halve ook „underwear style" heten, de ondergoedjes-stijl. In eens waren er die meisjes die hun wenkbrauwen wegscho- Het geheim, zeggen mensen die het weten kunnen, schuilt hem vooral in de ontwerpers van jonge mode, die inderdaad wel zo'n twintig collecties per jaar ontwerpen. Er is een zeer grote markt voor die twintig collecties: jon ge mensen hebben én meer geld in de portemonnee dan vroeger én ze staan niet meer op het standpunt dat je met een bepaalde jurk of broek enige jaren moet kunnen doen. Ze dragen iets een paar maandjes, dan willen ze iets nieuws en dat is er dan in tussen ook weer. Goed. aan de ene kant de geweldig veel producerende ontwerpers van jonge mode, aan de andere kant hun af nemers, die steeds iets nieuws willen. Zo kan het dus op een be paald moment gebeuren, dat een op dat moment zeer ge wilde zanger op het tv-scherm verschijnt in bijvoorbeeld een dwars gestreept blauw-wit trui tje, misschien de eersteling uit de collectie van een bevriend ontwerper. De grondslag voor de wit-blauwe truitjesmode is dan gelegd als hij zeer po pulair is: er komt een gewel dige vraag naar die kleding stukken. paalde tas op de kop tikt die nog niemand anders had. Het staat leuk, andere meisjes wil len ook zo'n ding. Of, nog een voorbeeld: sinds een paar jonge mannen uit Den Haag naar Afghanistan reisden en terug kwamen met een partij Afghaanse herders- jassen (binnen bont, buiten geborduurd suède-leer), ont stond er ineens een rage in die jassen en moesten de Ha genaars ernorme hoeveelheden gaan importeren, ineens, als echte zakenlieden. Het is van wol, het is ge ribbeld en dus heel erg „in". Dit zijn niet de nauw sluitende ribbeltruien die kent u waarschijnlijk al maar geribde jump suits. Om zomaar thuis te dragen, om er een over- gooier over te doen, om er gewoon een lange of korte rok over te dragen, om. onder veel andere kleren te dragen als u gaat spor ten. Die jumpsuits waren zeer veel te zien in de nieuwste Parijse modecollecties. Het geheim kan ook schui len in zomaar een meisje, dat op de rommelmarkt een be- Er is dus eigenlijk niet zoveel verschil met vroeger, toen de mode misschien veel rustiger Was: toen wil den meisjes er ook ineens bijlopen zoals de filmster i die ze zojuist in een be- I roemde film zagen, toen namen we allemaal de „Grace Kelly rol" over en vult u zelf maar verder in. Het verschil met vroeger is alleen: er is op dit mo ment zo oneindig veel meer om uit te kiezen. Albert Heijn is een dorado voor speculaas- liefhebbers: een breed assortiment, plezierige prijzen en... altijd even vers. Want AH-speculaas gaat vanuit de eigen bakkerijen rechtstreeks naar de winkels. met stukjes hazelnoot met zuivere amandelspijs met hele amandelen lf3 X Aanbieding geldig tjm 23 september Aanbieding geldig t/m 23 september

Allerhande | 1970 | | pagina 9