TOSTI'S: kleine, maar KOKEN IS (G)EEN KUNST super smakelijke hapjes Eet alleen gezelliger Gratis reizen Jeugd fes tiv ALLERHAND 2 septemberdagen voor 65+ers ffrWJ Oh Verse kapucijners Nieuwe PMG- cataloges voordelig uit met NS Pinard in nieuwe bïoc-verpakking Müfd j chi^Ofd i ,ocW^V 0*>S 4 igJWfA Gedonder „Pick-me-up" Variaties Witte wijn Schrijfmachine Fluitketel Champignons Tomaten Zoet Alternatieve stad Vakmanschap is meesterschap 58ct. want alle waar is naar zijn geld! Folksongfestival Pophuwelijk Magisch festijn Maaltijden SEPTEMBER 1970 ALLERHANDE A \7 door Louis Sinner TN tegenstelling tot de toe- stand te land en in de we reld mogen wij in ons goede dorp over de kwaliteit van het stromende water niet moppe ren. Goed. we hebben hier ook andere tijden beleefd: toen we een half dozijn jaren geleden met nog zo'n 250 Randstede lijke gezinnen ons hier ten plattelande wilden vestigen, werd onze aanvankelijke geest drift bij het vorderen van de huizenbouw wat getemperd door de langs onze woonstede- in-aanbouw-stromende rivier die bij droog weer de wijde omtrek bezwangerde met een donkere walm. De moedigsten onder ons zeiden bezwerend tegen verontruste gezinsleden: ,£)at is het platteland wat je ruikt. We zijn daar in de grote stad aan ontwend, maar deze lucht is pure natuur en dus héél erg gezond". Lang konden we dit natuur lijk niet volhouden, want de rivier werd steeds zwarter en op een droeve dag dreven er duizenden ontzielde vissen langs de oever. Onze burge meester had aanvankelijk ook nog in openbare gemeente raadsvergaderingen gezegd: „De deskundigen hebben nog steeds niet uitgemaakt wat stank nu precies is. Wat de ene mens aangenaam om te ruiken acht, wordt door een ander als stank ervaren" maar toen de vissen hun leven in de rivier hadden gelaten, was deze diplomatieke taal niet langer bestand tegen de groei ende onrust van onze plichts getrouwe volksvertegenwoor- 'TOEN de noodtoestand duide- •*- lijk was gebleken, kwam er een voortvarend plan dat al spoedig rijke vruchten af wierp: waterzuiveringsinstallaties, vermanende woorden tot plaat selijke industriëlen en grote reserve jegens ondernemers die in ons dorp water- en lucht verontreinigende arbeid wilden laten verrichten. Het duurde wel enkele jaren, maar langzaam verloor de ri- vier zijn donkere dofheid en toen de golfjes weer gingen schitteren als de zon hen be scheen, kwam het grote mo ment dat er pootvisjes werden uitgezet om de gesneuvelde generatie te vervangen. Het visseizoen was dit jaar nog slechts luttele uren ge opend, of ons goede dorp werd overspoeld door een jachtgeest- drift te water. Overal in het riet zaten ernstige liefhebbers op klapstoeltjes naar het wa? teroppervlak te staren. ZOIETS werkt zeer aansteke lijk en al vrij spoedig liepen jeugdige dorpbewoners uit de lager-onderwijsjaargangen met stokken en eindjes touw te zeulen. Toen het eerste jongetje een werphengel kreeg, was er natuurlijk geen houden meer aan. Mijn buurjongetje ,ené-Michè- le hield te zijnen huize 'n vurig pleidooi: „Ik vang Jiiks omdat ik geen goeie hengel heb. Als ik wél een goeie hengel had, zou ik zoveel vis vangen dat we elke dag vis zouden kunnen eten". Vervolgens richtte hij zich speciaal tot zijn moeder: „Dan zou je geen vlees meer behoeven te kopen en dat zou zoveel geld uitsparen dat ik die werphengel zó zou hebben terugverdiend". Minder verleid door dit eco nomische toekomstbeeld en meer geïnspireerd door de vele weken vakantie die nog lagen te wachten, gaf zijn moeder hem toestemming om de nodige inkopen te verrichten. T?N jawel hoor! Na drie da- *-J gen werd de lome middag rust in onze tuintjes verplet terd door een opgewonden René-Michèle: „Ik heb een vis", kwam hij jubelend aan zetten en om beurten mochten we allen in een rood-plastieken emmertje kijken, waarin zich inderdaad een verontwaardigde vis voortbewoog. Nu ontstond er echter een niet onaanzienlijk probleem. René-Michèle stond erop dat zijn moeder de visvangst zou schoonmaken en toebereiden, maar zijn moeder had dit niet voorzien toen zij tot de aan schaf van de werphengel be sloot. Vervuld van diepe hui ver richtte zij zich tot haar nageslacht: ,Je denkt toch zekér niet dat ik zo'n beestje ga doodmaken?" René-Michèle zag het pro- bleem niet: Natuurlijk wel", zo weersprak hij zijn moeder verbaasd. „Je gaat toch vissen om vis te vangen en gevangen vis is er om op te eten. Ik kan die vis toch niet in die emmer laten zitten?" Zij probeerde nog even: „De echte sportvisser gooit een ge vangen vis terug in het water", maar zover was het knaapje nog niet: „Nou, dat vind ik stom. Zit je dagenlang te vis sen, heb je eindelijk wat en dan gooi je de vis weer terug in het water. Dan kun je er net zo goed helemaal niet aan - 1 -I i\ Wat wel een kunst is, dat is het „genieten" van de maal- uit het flesje dat de melk- v I fin" rlio nlc nPoonetrrnnilo nnnr "y,nVi -vo 1 f l-I fin*m nnlrt Knar n In september kunt u met NS op uw 65-r kaart twee dagen gratis en onbeperkt reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. Hoe? Door simpelweg uw 65-t-kaart aan bet loket te laten afstempelen. Hebt n nog geen 65-r kaart? Koop er dan een aan bet loket. "Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto meebrengen. De 65-rreductiekaart geeft recht op reizen tegen de halve enkele- reisprijs. Een driemaandskaart kost f 20.-, voor echt paren f 30.-. Jaarkaart f 50.-, voor echtparen f75.-. Vraagt u gelijk een septemberkalendertje. @3* De bijzonder populaire Pinard wijn is in de Albert Heijn filialen nu ook in een nieuwe verpakking verkrijgbaar, het zgn. blocpak. Deze blocpak- ken werden al eerder met veel succes toegepast in de meeste Franse supermark ten. De ervaring wijst uit, dat de Franse consument bepaald kieskeurig op wijn gebied, bijzonder tevreden is over deze nieuwe presen tatie. Het blocpak lijkt uiterlijk veel op de kartonnen melk- verpakking. Om geen afbreuk te doen aan de kwaliteit van de wijn, zijn een aantal spe ciale voorzieningen getroffen. Zo is achter het karton een alu minium laag aangebracht om (Advertentie) OP de een of andere manier is de vis van René-Michèle toch in de pan terecht geko men, maar de verdere werp hengels die in het dorp aan jeugdige vissers ten geschenke ■werden gegeven, gingen alle gepaard met de klemmende voorwaarde van zeer besliste moeders: „Als je maar weet dat ik geen beest ga dood maken, wanneer je met dat ding toevallig iets vangt". HEBT IJ EU LAK AAA"? Chif-O-Net, het nieuwe Duizend Dingen Doekje van Johnson Johnson, blinkt uit in het poetsen van uw kostbare autolak, Chif-O-Net is gemaakt van saeht, absorberend textiel- vfies. Dus ook ideaai om UW koplampen, ruiten, achteruitkijkspiegels (en bril) fonkelend helder te houden. En om vlekken van de bekleding weg te wrijven. En om de oliepeilstok af te vegen. Chif-O-Net Is makkelijk te wassen. En weer droog in een mum. Om keer op keer ia gebruiken voor alle mogelijke autoklusjes. Handig, zo'n zeskantig pak Chif-O-Net in het dash boardkastje. Er zitten 6 Duizend Dingen Doekjes in. Let er eens op in de winkel. Eentje gratis proberen? Schrijf dan even naar Johnson Johnson, Antwoordnummer 28, Amersfoort Piak geen pesfeegef, die betalen wij. Duizend Dingen Doekje i geen vreemde luchtjes tot de wijn te laten doordringen. Bovendien is hier weer over heen een plastic laag aange bracht. Een 3,-dubbele bescher ming dus, waardoor geen af wijkingen in de smaak en het bouquet van de wijn kunnen voorkomen. Albert Heijn heeft het idee naar Nederland overgebracht, omdat de blocpak verpakking onmiskenbaar een aantal voor delen bezit. In de eerste plaats kan de wijn ca 5% goedkoper geleverd worden. Daarnaast is het blocpak, gemakkelijk te hanteren. Belangrijk is zeker ook, dat het blocpak geheel automa tisch gevuld wordt. Mensen handen komen er niet meer aan te pas. De hoeveelheid gezins-huis- vuil wordt door deze verpak king verminderd. Sinds gerui me tijd krijgt men op wijn flessen geen statiegeld meer. Het is bekend, dat de lege fles sen heel veel plaats innemen in de toch al steeds te kleine vuilnisemmer. Voor wie bezwaar mocht hebben tegen de blocpak op tafel, is er een goede oplossing. Er zijn immers tegenwoordig zoveel variaties, zowel in prijs als in uitvoering, op het ge bied van karaffen, dat dit be slist geen probleem mag zijn. Het is trouwens niet zo dat Pinard alleen maar in blocpak leverbaar zal zijn. Ook de fles blijft gehandhaafd. zodat iedereen de verpakking kan kiezen die hij prefereert. In september moet het niet onweren, mensen, tenzij u een witte kerst wenst. Want: „Als in september de donder knalt, met Kerstmis de sneeuw in hopen valt". Wel warme regen graag (zeggen de boeren): In sep tember warme regen, brengt de boeren rijke zegen. Spannende data: 3 sep tember is het Maria Geboor te en het weer van die dag duurt 8 weken lang. Volgens de Enkhuizer is het dan rus tig en koel geweest: u hebt het zelf kunnen bekijken op het moment dat u deze krant leest. Trouwens ook 1 september was al zo'n- spannende da tum: Sint Aegidius ofwel Sint Giel toen het, volgens de Enkhuizer, mooi en zon nig was. „Is het schoon met Sinte Giel, dan blyft het zo tot Sint Michiel (29 sept.). Extra kwaliteit Nd de oogsi dïrekt ingeblikt Dat is lekkerder dan op de gebruikelijke manier waarbij de kapucijners eerst worden ingedroogd en bewaard en voor het inblikken opgeweld. Italië is het geboorteland van de tosti en die klassieke tosti bestaat uit: Twee zeer dunne, vrij grote, vierkante boterham metjes zonder korst met er tussen een plakje dun ge sneden ham en een dunne schijf kaas, de beide laatste ingrediënten mogen er be slist niet uitsteken. Deze samenstelling wordt dan in een zogenaamd tosti- rooster geschoven en na enige minuten in het elektrische ap paraat komt de tosti tevoor schijn als een goudbruine, knapperige delicatesse waar bij de kaas precies het juiste smeltpunt heeft gekregen en er net nóg niet uitloopt. Het hapje, dat gloeiend warm is en dan ook met de nodige omzichtigheid genuttigd moet worden is een voortref felijk „piek me up" voor hen die zoals dat heet „net aan iets toe zijn". Ook in ons land geniet de tosti bijzondere waardering en niets behoeft u te beletten om de tosti zelf te maken. Er zijn immers ijzers verkrijgbaar waarin u op t maat gesneden boterhammetjes met een vul ling ertussen en de boter aan de kant gesmeerd van het ijzer, boven het vuur op sma kelijke wijze kunt roosteren. Vanzelfsprekend is men op het thema tosti gaan variëren want waarom zou men zich al leen maar houden aan kaas en ham als vulling, hoe goed deze combinatie ook is. Bij zonder smakelijk zijn de vol gende samenstellingen: Plaats tussen de twee boter hammetjes een vrij dikke laag geraspte Gruyère, voorzie de kaas van een beetje zout en vers gemalen witte peper naar smaak en rasp er bovendien wat nootmuskaat overheen. Wanneer u er dan ook nog wat droge witte wijn over (vervolg van pagina 1) De sets bestaan uit een fonduepan met onderblad, zes fonduevorken en réchaud met regelbare brander voor spiritus. De prijs van iedere set bedraagt 52,en moet in PMC-cheques wor den voldaan. De bestelnum mers zijn respectievelijk F 257 (kaas-vlees-fondue) en F 389 (speciale vleesfondue). De schrijfmachine Elite 44 heeft maar weinig verschil met de Olivetti Lettera. Het gewicht van de Elite 44 bedraagt 4,2 kg en de machine kan opgeborgen worden in een bijgeleverde draagtas van kunstleder met ritssluiting, voorzien van een kunsstof handgreep. De garantietermijn be draagt een jaar, maar ook na afloop van deze periode kan men voor onderhoud en service rekenen op de inter nationale Olivetti-service. De clubprijs bedraagt 198 waarvan 52 in PMC- cheques moet worden vol daan. Het bestelnummer is E 208. De RVS-fluitketel, club- prijs 28 in PMC-cheques, is vervaardigd van roestvrij staal, met rood-koperen bo dem. De ketel kan zowel op gas als elektra worden ge bruikt. De inhoud van de fluitketel, die een zeer goede warmtegeleiding heeft, waardoor het water eerder kookt, bedraagt 2,4 liter. Wanneer de ketel tegelijk met de RVS-pannenset wordt besteld, kan worden volstaan met 52 in PMC- cheques en het restant in contanten. De ketel mag, evenals de pannen, niet met schuurmiddelen worden ge reinigd. Het bestelnummer luidt F 221. sprenkelt (het mag natuurlijk niet te vochtig worden) dan kunt u er verzekerd van zijn dat met het tweede boterham metje erop de tosti, na aan beide kanten gedurende een halve minuut op hoog vuur geroosterd te zijn, een oprechte tong-streling is! Vanzelfsprekend verwarmt u het ijzer voor en u regelt vervolgens het vuur zodanig dat uw tosti's mooi goudbruin zijn en niet te donker worden. Tosti anders: Wat gewassen, dun gesneden champignons in een weinig boter met een be- wijsje geraspte ui licht laten kleuren. Voorzie de champig nons van het nodige zout en peper naar smaak en strooi er, zo mogelijk, wat fijngehakte peterselie over.' Leg dit meng sel tussen de twee boterham metjes en serveer deze ex quise tosti gloeiend heet. Ook met tomaten is het goed werken; vul de boterhamme tjes met stukjes gepelde, van harde kernen en vocht ont dane tomaat, wat geraspte ui, peper, zout een snuifje tijm en eventueel wat geraspte kaas. Roosier ook dit op de voorgeschreven wijze. Laat uw fantasie werken en denk dan bijvoorbeeld eens aan: aspergepuntjes, sardines uit blik, olijven, ansjovis-filets en garnalen. Wat wél een kunst is, dat is het „genieten" van de maal tijd die men als alleenstaande voor zichzelf klaarmaakt. Maar al teveel, helaas, is de alleenwonende geneigd om gemakshalve maar van de broodplank te eten om niet te zeggen uit het pannetje! Niets echter werkt op de lange duur zo deprimerend als het gedwongen nuttigen van voedsel, want op deze manier maakt men van het eten bijna een soort dwangarbeid en dat is een bijzonder trieste om niet te zeggen ongezonde zaak. Dat u met tosti's ook de zoete kant op kunt is bijna vanzelfsprekend. Vooral appe len, bananen, chocolade en alle mogelijke soorten confi ture lenen zich hiervoor uit stekend. Aan u om originele samenstellingen te bedenken! Het is dus buitengewoon belangrijk voor de jonge mens die voor het eerst op kamers gaat wonen, of voor diegenen die zich door om standigheden alleen door het leven moeten slaan om van meet af aan een soort zelf discipline te ontwikkelen die na verloop van tijd vanzelf in een goede gewoonte over gaat. Hiermee bedoelen wij tafeldekken. Hiermee bedoe len wij beslist niet, (als men er geen zin in heeft), het zwaaien met witte tafella kens en servetten, hiermee bedoelen we wél het gebruik van gezellige placemats, liefst van de afwasbare soort en vooral in vrolijke kleu ren met daarbij passende papieren servetjes waardoor elke maaltijd even een fees telijk rustpunt van de dag wordt. Een klein bloemetje op tafel kan dan alleen maar een vrolijk uitroepteken zijn. Andermaal volgen hier twee menu's en het eerste bestaat uit: Aardappelkoekjes Gemengde sla Peren met chocoladevla Aardappel koekjes Zo maakt u aardappel koekjes: U raspt wat rauwe geschilde aardappelen, die u na het wassen met een schoon doekje hebt afge droogd. Daar de aardappel echter vrij veel vocht bevat zult u er goed aan doen de geraspte aardappelen uit te laten lekken. Klop een ei los en roer dit door de uitgelekte aardappe len, voeg er wat zout, peper en geraspte nootmuskaat bij plus een geraspt uitje. Neem wat zelfrijzend bak meel, roer er met melk een beslagje van en voeg daar de aardappelmassa bij. Het resultaat moet zijn een niet te dik, niet te dun beslag waarvan u in de 'koekepan dunne koekjes bakt, die uitermate bros en fraai en goudbruin op uw bordje moeten belanden. Daarbij gaat u genieten van een Gemengde salade die bestaat uit: de mooie, geel-groene bladeren van het hart (houdt u-ze vooral knapperig en neemt u s.v.p. de nerven er niet uit, want anders is uw sla zo ver flenst!), een tomaat, gepeld en van harde kern en pitten ontdaan, een hard gekookt ei, komkommer (snijdt u die komkommer eens in kleine dobbelstenen dan blijft ze ook lekker knapperig) en roer al deze ingrediënten (het ei snijdt u in plakjes), door elkaar met een slasaus uwer keuze waaraan u eventueel nog wat extra mosterd, peper of een ge snipperd uitje toevoegd. Wat blokjes jong belegen Goudse boerenkaas door deze sla geroerd geven er een bijzonder plezierig ac cent aan. Als toetje adviseren wij: Peren met chocoladevla De peren zijn verkrijgbaar in 1/2 blikken, het zijn de uitstekende „Bartlett Pears" die zich zo goed laten com bineren met de chocoladevla uit het flesje dat de melk boer u verschaft. Daar de mogelijkheid niet uitgesloten is dat u na aard appelkoekjes en salade niet in staat bent om alle peren en alle chocoladevla op te eten, zult u de volgende dag van hetzelfde toetje kunnen genieten nadat u om te be ginnen een halve grape-fruit als ouverture van onze tweede menu-suggestie tot u gaat nemen. Dat menu ziet er dus als volgt uit: Halve grape-fruit al dan niet met suiker of scheutje sherry Stamppot van rauwe andijvie met uitgebakken spekjes Peren met chocoladevla Sfampot van rauwe andijvie Voor stamppot rauwe an dijvie heeft u voldoende aan een halve struik andijvie, die u met een scherp mes in zeer dunne reepjes snijdt, waarna u ze goed wast en in een vergiet laat uitlekken. U hebt geschilde aardappe len klaar staan, maar voor dat die op gaan, zet u op het gas (in de koekepan) de in blokjes gesneden ontbijt spek. Dat spek laat u op een laag pitje langzaam maar zeker, met de deksel op de koekepan, uitsmelten en bros worden. Af en toe keert u de blokjes spek om zodat ze regelmatig bros worden. In tussen kookt u de aardappe len, als ze gaar zijn neemt u de pan van het vuur en giet ze af en onderwijl brengt u wat melk aan de kook. Stamp de aardappelen zo fijn mogelijk, giet er de kokende melk bij plus de inmiddels bros gebakken spek en het spekvet en roer er tot slot de fijngesneden andijvie, die u nog even uit knijpt, door. (Advertentie) Van vrijdag 16 tot en met zondagavond 18 okto ber zal de hele Arnhemse binnenstad worden be heerst door een daverend jeugdfestival dat de veel betekenende naam ALLERHANDE heeft gekregen. Alle jeugdige Nederlanders tussen de 15 en 22 jaar (studenten tot 26 jaar) die een Cultureel Jongeren Paspoort hebbenworden op die dagen liefst krea- tief geladen in Arnhem verwacht. Volgens de organisator van ALLERHANDE, de 37-jarige Rob Roozemond, wordt het een culturele commune", waarbij „alle handen" moeten meewerken. Centrum wordt het Arn hemse raadhuis, waar alleen al de hal en de kelder speel ruimte bieden aan zo'n 3.500 bezoekers. In de hele Arn hemse binnenstad zullen pleinen, straten, café's, thea tertjes en openbare gebou wen ruimte en onderdak bieden aan allerlei soorten cultuur en contact. Van duizenden balen stro en honderden denneboom- stammen zal met medewer king van erkende vormge vers op de Grote Markt een alternatieve stad worden gebouwd; de Event Struc ture Research Group komt met een massa plastic drie hoeken naar Arnhem en daarmee kunnen de festival gangers een toren bouwen, of een tunnel, of een onder dak voor de vele films van de Cineclub. Men wil het begrip cultuur in Arnhem zowel in de (Advertentie) Bierkenners vragen breedte als in de diepte peilen: zondagnacht worden er achtereenvolgens een oud-katholieke, grieks- orthodoxe, joodse, islamiti sche en hindoestaanse dienst gehouden; alle 54 Ne derlandse aktiegroepen van Dolle Mina tot Jong Rechts en van de Zionis tenbeweging tot de Pro- Cuba-groep zijn uitgeno digd om in Arnhem met elkaar en met de aanwezige jongeren te komen praten. Om een goed* evenwicht tussen licht en zwaar te krijgen, zal er bij voldoende belangstelling een Folksong festival voor amateurs wor den gehouden op de pleinen en in vele kleine cafeetjes. Toneel en muziek zullen uiteraard de spil van de Culturele Commune ALLER HANDE vormen. De groepen die zullen komen zijn van zéér eerbiedwaardig tot zéér ludiek: het Gelders orkest zal naast en met de popgroep Ahora Mazda spelen. Drie dagen lang zullen er in Arnhem op vele plaatsen tegelijk dingen gebeuren die in hoofdzaak door de aan wezige jeugd zullen moeten worden bepaald. Een ge beurtenis staat al vast: in de Grote Kerk zullen enkele pop-huwelijken worden ge sloten; de betrokken paartjes hebben beloofd tot oktober te zullen wachten. Er komen vele buitenland se groepen, die tegen die tijd in Nederland zijn of voor het festival een omweggetje wil len maken. Dit daverende feest Rob Roozemond spreekt van „een magisch festijn, waarvan we abso luut niet weten wat er gaat gebeuren" wordt georga niseerd door de Landelijke Vereniging van het Cultureel Jongerenpaspoort, dat steun heeft gekregen van enkele andere jeugdorganisaties. Het Cultureel Jongeren Paspoort bestaat tien jaar. Iedere Nederlander van 15 tot 22 jaar kan dit paspoort krijgen door met «en pasfoto en 3,50 naar het gemeente huis van zijn of haar woon plaats te gaan (voor de klei nere gemeenten loopt de aanvrage soms via de pro vinciale griffie). Natuurlijk brengt zo'n langgerekt, gevarieerd en ongewis feest enorme kos ten mee. Arnhem, Gelder land en het rijk geven sub sidie of staan voor tekorten garant. Andere organisaties, zoals Anjerfonds, Prins Bernhardfonds en VVikor hebben subsidie-aanvragen in welwillende overweging genomen. Het bedrijfsleven, waaronder ook Albert Heijn, heeft zich voor forse bedra gen garant gesteld. Wat de paspoorthouders (sters) betreft: zij betalen voor het hele festival 25: voor een tientje extra krij gen zij ook nóg bonnen voor twee warme en twee brood maaltijden. Wie zelf niet over slaapgelegenheid be schikt, kan op steun van de organisatoren rekenen. Die organisatie berust bij het Buro Pok (Rob Rooze mond) in Oosterbeek (tel. 08307-2645/2751). Men moet zich schriftelijk opgeven naam, adres, paspoortnum mer, wel of geen maaltijd bonnen/slaapplaats bij de afdeling Cultureel Jongeren Paspoort, Raadhuis. Arnhem. Wie zich vóór 15 septem ber opgeeft kan ook nog ver tellen welke speciale groep BE PLAAT POETSEN Chif-O-Net, de nieuwe huishoudhulp van Johnson Johnson, slaagt met glans voor de meest doffe poetsopdracht. Dit Duizend Dingen Doekje is gemaakt van zacht, absorberend textielvlies. Jdeaal voor alle mogelijke schoonmaak-karweitjes. U spoelt het gewoon uit onder de kraan of stopt het in de wasmachine. 't Is in een mum weer droog. Om keer op keer te gebruiken. En wordt 't al te vuif, dan neemt u gewoon een nieuwe. Er zitten er toch 6 in zo'n zeskantig pak. Let er eens op in de winkel. Eentje gratis proberen? Schrijf dan even naai Johnson Johnson, Antwoordnummer 28, Amersfoort. Plak geen zegel, die betalen wij. 't Duizend Dingen Doekje of aktiviteit hij of zij op het festival ALLERHANDE onmisbaar acht. Volgens het beproefde systeem van de meeste stemmen gelden zal zoveel mogelijk aan deze wensen tegemoet worden ge komen. JEUGDFESTIVAL ALLERHANDE 16-18 OKTOBER ARNHEM Naam Adres Paspoortnummer Gemeente van uitgifte geeft zich op voor het festival. Hij/zij wil wel/niet maaltijdbonnen ontvangen, heeft wel/niet eigen slaapgelegenheid. OPSTUREN NAAR CULTUREEL JONGEREN PASPOORT RAADHUIS ARNHEM

Allerhande | 1970 | | pagina 7