Plannen voor het Noorden AH: NU BOUWEN VOOR MORGEN Nieuwe PMC- catalogus Twee dagen „spijbelen uit sleur van alledag USA Rijst Volop bloemen en planten uit Lisse m chPüs 49 Vertrouwen in toekomst Net van SuperMarts ch Albert Heijn en Mc Donald's richten nieuwe NV op Rundergehakt balletjes Bloemen in midi Ch albert heijn niHiiiniii Fondue-seis CU albert heijn Weekendplan Nationaal Bureau Toerisme: PARBOILED pak y Kleur en fleur bij AH: September Bloemenmaand Uniform Garantie Volgend jaar eerste vestigingen Blij met bier uit blik blikje 0.34 liter SAH001000174 Allerhande september 1970 Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Re lations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Adverten ties: Albert Milhada Co N.V!, Plantage Midden laan 38 Amsterdam. Abonnementen 2,~ (zie pa gina 2). Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Ailler Handle HOFLEVERANCIER september 1970 oplage 2.100.000 16e jaargang No. 10 (173) GROTE PLANNEN van Albert Heijn in Noord- Nederland. Grote wensen ook. Plannen die voor een deel al werkelijkheid geworden zijn en voor een deel „in de steigersstaan. „Wij hebben vertrouwen in het Noorden zegt in Zaandam mr. J. Kollen. Mr. Kollen is het hoofd van de Dienst Onroerende Goederen bij AH en in strakke duidelijke woorden geeft hij een overzichtdat de toehoorder op een ge geven moment als een uitstekende kaart voor zich ziet. „Laten we met Fries land beginnen", zegt hy. „Wat we daar hebben, dat zijn twee zelfbedienings winkels in Leeuwarden, om mee te beginnen. We heb ben er nu ruim éénentwin tigduizend vierkante meter grond gekocht en daar gaan we ons eerste Zelfbedie- nings-Warenhuis in het noorden des lands bouwen. Er komt een groot parkeer terrein by en we hopen vol gend jaar te openen." In HARLINGEN heeft AH een zelfbedieningswinkel net zoals in BOLSWARD. Ook in DRACHTEN was de situatie zo, maar daar is nu sinds 8 september een SuperMart met uitgebreide Non-food afdeling van 2400 vierkante meter ge komen. „Dan gaan we naar SNEEK", zegt de heer Kollen. „Daar hebben we een SuperMart en in WOLVEGA zit AH met een Zojuist is eén nieuwe PMC-catalogus verschenen, waarin een aantal wijzi gingen en/of aanvullingen op de oude catalogus zijn opgenomen. Deze gids door het „PMC-premieland" zal het volledige assortiment bevatten van alle artikelen die via de Premie van de Maand Club besteld kunnen worden. Het boekwerkje is uitgevoerd in een prachtige vierkleurendruk. Een aantal van de nieuwe artikelen geven we hier onder weer. De PMC brengt twee fon duesets in haar assortiment, waarvan de ene geschikt is voor vlees- en kaasfondue en de andere meer speciaal voor vleesfondue. Voor vervolg zie pag. 7 In pikante satésaus Q25 ±20 stuks W' 'kennismakin? zelfbedieningswinkel. In HEE RENVEEN ook, maar daar wil len we graag een stevige Su perMart hebben." GRONINGEN We schuiven een stuk naar het oosten en hij vertelt over de provincie Groningen. „In DELFZIJL zitten we met een SuperMart en met een zelfbedieningszaak en in AP- PINGEDAM is AH ook te vinden met een zelfbedie ningszaak. In de stad GRO NINGEN hebben we er vier, plus een noodwinkel plus twee SuperMarts en het ziet er naar uit, dat we in ieder geval in 1972 in plaats van de nood- winkel er een nieuwe Super- Mart bij krijgen. Wat we be halve SuperMart vestigingen graag willen is een terrein van ruim twee hectare, met goede aanvoerwegen en een behoor lijk parkeerterrein, bijvoor beeld aan de Weg van de Ver enigde Naties voor een zelfbe dieningswarenhuis". OUDSTE En dan HAREN, een van de oudste SuperMarts en een „zeer goed lopende". Dan komt VEENDAM, ook al met een SuperMart (SM) en STADS KANAAL, dat tot 12 septem ber een zelfbedieningszaak (ZB) had en per 16 september een stukje verderop een gloednieuwe SM met uitge breide Non-food afdeling heeft. „KNOTS" VAN EEN SM Dan wil Albert Heijn in HOOGEZAND - SAPPEMEER in het nieuwe stadscentrum een SM maken, te beginnen met 1200 vierkante meter met een mogelijkheid tot uitbrei ding tot 2400 vierkante meter. „En dat zal waarschijnlijk in 1972 gebeuren", zegt mr. Kol len. Waarbij dan voorlopig WINSCHOTEN de Groningse rij afsluit met een „knots" van een SuperMart met uitgebrei de Non-food afdeling, die in 1971 open gaat. DRENTE En dan Drente. „Wat we graag in ASSEN willen, dat is een groot ZBW, een zelfbedie- ningswarenhuis", vertelt de heer Kollen. „In EMMEN zit ten we met een SM met uitge breide Non-food en een nood- winkel in de Emmerhout. Die laatste hopen we door een SuperMart van duizend vier kante meter te vervangen." COEVORDEN COEVORDEN heeft een zelf bedieningswinkel, maar op 14 oktober gaat daar een nieuwe SuperMart open en in HOO- GEVEEN wordt een van de twee SuperMarts vergroot. Albert Hejjn heeft in MEP- PEL een zelfbedieningswinkel, maar al jaren is men bezig om daar een SuperMart te kun nen bouwen. „We zijn nu ho pelijk een hele stap verder", aldus hr. Kollen. En in RO DEN gaat volgend jaar een nieuwe SuperMart open. Voor vervolg zie pag. 3 Winter betekent niet altijd sneeuw en kou, er zullen ook (vele)- dagen van zonne warmte komen en ook de mode kan fleurig en opgeruimd van aard zijnzoals deze midijapon van Dacron-polyester met een bloemmotief in rood, wit en zwart. PARBOILED M Een nieuwe voorbewerkte rijst soort die een mooie, droge, losse korrel geeft en de pannen schoon houdt. Parboiled wil zeggen half gekookt) een nieuw procédé waarbij de B-vitaminen en ande re natuurlijke bestanddelen vol ledig bewaard blijven. DE jaarlijkse vakantie is voor de meeste Neder landers een feit, de tweede vakantie is in opmars en het „weekenden" raakt hoe langer hoe meer in trek! De welvaart groeit elk jaar, er komt méér vrije tijd en de behoefte om er op uit te trekken wordt ieder jaar groter. Wat zoekt de Nederlander in zijn vakantie of tijdens het weekend in eigen land? Om op deze vraag een antwoord te krijgen werd in opdracht van het Nationaal Bureau voor Toerisme een onderzoek inge steld naar de specifieke wen sen en verlangens, die er in dit opzicht bestaan. Creatief Uit dit onderzoek bleek on der meer, dat honderdduizen den Nederlanders voor een ge heel verzorgd weekend-arran gement voelen en dat men bo vendien graag actief en crea tief bezig wil zijn. Men wil er eens even helemaal uit zijn! Men wil zijn eigen liefhebberij kunnen beoefenen in een pret tige omgeving! Toit nu toe tasitten wij wat dat soort weekends betreft totaal in het duister: wat gaat zo iets kosten, waar kun je zo iets doen en wat kün je allemaal doen? Trippertjes Het Nationaal Bureau voor Toerisme (NBT) heeft nu het antwoord op zulke vragen ge vonden en introduceert het Trippertje, een volledig verzorgd weekend van zeer hoge kwaliteit en voor opval lend matige prijzen. Een ge middelde prijs van rond de 50 voor een weekend met uit schieters naar boven en naar beneden tot 95 en zelfs 19. Er zijn 17 soorten Trippertjes naar niet minder dan 44 aan trekkelijke en afwisselende be stemmingen. In alle provincies van ons land. Folder Het NBT heeft al deze Trip pertjes in een kleurrijke, fraaie vierkleuren folder sa mengevat, een folder van 32 pagina's vol interessante we tenswaardigheden over pro vincies en streken van ons land en met uitvoerige gege vens over alle Trippertjes. Volop keuze Om een paar voorbeelden 'van Trippertjes-variaties te noemener zijn flaneertripper- tjes naar vijf grote steden, hiptrippertjes voor hippe jon geren, zwerftrippertjes, antiek- trippertjes, tuiniertrippertjes, huifkartrippertjes (een tocht per huifkar met heel het ge zin), culinairetrippertjes, zee- en zoetwaterhengeltrippertjes en paardrijtrippertjes. Dan zijn er wandel- en fiets- trippertjes, trippertjes voor auto sleutelaars, voor vogellief hebbers en zij die van zwerven houden. Er zijn volop moge lijkheden, voor jong en oud. j Kosten Een voorbeeld: een flaneer- trippertje naar een grote stad. Voor zo'n 32 heeft men dan logies en ontbijt in een best hotel, een dagkaart voor de tram, een excursie (b.v. een rondvaart), een bezoek aan een bezienswaardigheid en een en velop met talrijke adressen van winkeltjes, eethuisjes, enz. Zie verder pagina 3 FLEURIG nieuws deze maand bij AH. Het zijn de chrysanten, de gladiolen en de baby rozen die u deze maand volop bij de AH-winkels zult kunnen kopen en verser bloemen kunt u zich nauwelijks aan schaffen. In Lisse hebben we ge hoord hoe dat komt. 's-Mor- gens worden de bloemen in gekocht, overdag verpakt, 's avonds afgeleverd bij de distributiecentra van Albert Heijn, 's nachts vervoerd en de volgende ochtend liggen in alle winkels de verse bloemen. En het is de n.v. Sierex in Lisse, die voor deze bloemen zorgt. „Traditioneel is het leve ren aan bloemenwinkels; wij bewandelen de niet-tradi- tionele weg en ons kanaal is AH", zegt men bij Sierex. Alle snijbloemen en pot planten, die in een bepaald jaargetij interessant zijn, zijn bij AH te krijgen. En dat de klant graag naast de boodschappen haar „weke lijkse bloemetje" meeneemt, blijkt wel uit de cijfers: dit voorjaar werden er bij AH dertig procent meer bloemen gekocht dan een jaar ervoor."' „Nu," zegt men bij Sierex, „in september hebben de mensen weer net iets meer oog voor bloemen en planten dan in augustus. In augustus besteedt men zijn geld aan iets anders: aan ijsjes, patat, men heeft bloemen uit de tuin. Maar september is de maand, dat men weer volop bloemen gaat kópen". Mèt de bloemen en 'de planten verschijnen deze maand ook de doosjes bloembollen in de AH-win kels. U kent ze wel, die doosjes die dikwijls een ge kleurd plaatje van zo'n schitterende tuin buitenop meevoeren. Intussen stellen we ln Lisse de vraag: zijn die ge kleurde plaatjes niet wat overdreven? Dit is het antwoord van Sierex: „Ons grote voor deel zijn de aanwijzingen op het etiket zoals ook op bloem bollen, bloemen en planten. Wie de aanwijzingen, die op dit etiket worden gegeven, opvolgt, die krijgt beslist een goed resultaat". Hoe bereikt men de uni forme kwaliteit van de pot planten, die bij AH te koop zijn? Dat is het geheim van Sierex, maar het komt hier op neer. Men koopt niet zo- In de hallen van Sierex in Lisse gaan de cyclamen en de potchrysanten eerst in het cellofaan, voor ze in grote dozen naar de AH- winkels worden gereden. maar op de veiling, want dan is de ene plant wat groter, de andere wat ste viger en de derde wat sche ver. Men heeft eigen con tacten met telers, die in opdracht de planten kweken. Geweldig voordeel: één soort, één kwaliteit, één kleur; kortom een kwaliteit waarop de klant kan bou wen. „Wij staan garant voor een eersteklas produkt dat wij aan de AH-winkels leveren", zegt men in Lisse. „En we zouden met iets anders ook niet bij Albert Heijn hoeven aan te komen". Een dromerig meiske, dat zich waarschijnlijk afvraagt, waar en wanneer ze dit overdadige geheel van japon, pofbroek en bijbehorende laarzen zal kunnen dragen! Voor meer over ditRomeins" kleurenfestijn zie pagina o. Dezer dagen is besloten op te richten een Naamloze vennootschap waarin Al bert Heijn N.V. te Zaan dam en het Amerikaanse bedrijf McDonald's te Chi cago (USA) heide voor 50% participeren. Het doel van deze N.V. is het in exploi tatie nemen van een aantal vestigingen die gespeciali seerd zijn in wat men in Amerika noemt „Fast Food". In deze nog te openen vestigingen wordt een beperkt assortiment aangeboden van aantrekkelijke, aan hoge kwali teitseisen beantwoordende kant en klare spijzen en dranken. Deze zijn zodanig verpakt, dat men ze ter plaatse kan nut tigen, maar ook kan meenemen voor consumptie thuis. In Nederland zullen deze be drijven evenals in de USA onder de naam McDonald's worden ge ëxploiteerd. Volgens de huidige plannen zullen in de loop van 1971 de eerste vestigingen wor den geopend. De nieuwe N.V. wordt be stuurd door een directie onder toezicht van een „supervisory- board" (raad van commissaris sen) van 6 personen, van wie er door AH en 3 door McDonald's worden benoemd. McDonald's is in 1955 opge richt door de Amerikaan Ray Kroc. Het bedrijf heeft een grote expansie achter de rug. In 1964 waren er reeds 657 restaurants. Dit aantal groeide uit- tot 1405 per eind >1969. De totale omzet in 1969 bedroeg 450 miljoen, terwijl voor dit jaar een omzet van meer dan 600 miljoen wordt verwacht. McDonald's is voor de meeste Amerikanen een begrip. Be langrijke kenmerken van het bedrijf zijn: kwalitatief goede produkten, aantrekkelijke prij zen. snelle bediening en hygiëne. Op het gebied van artikel ontwikkeling, systemen en ap paratuur beschikt McDonald's over een indrukwekkende know how. Het is Albert Heijn bekend, dat hoewel Nederlandse consu menten de voordelen van het gemak dat het horecabedrijf biedt kennen en waarderen men in het algemeen echter huiverig is voor de hoge beste dingen en het ongemak van ho- recabezoek met kinderen. Der halve heeft Albert Heijn ge ruime tijd gezocht naar een for mule die de voordelen van het horecabedrijf accentueert en de nadelen laat vervallen. AH meent die te hebben ge vonden in bovengenoemde „East Food" conceptie. De samen- '"""///uiiiiiu" Handige, onbeperkt houd bare blikjes pils. Geen sta tiegeld. Geen opener nodig. Licht in gewicht. Snel ge koeld. Langer gelagerd dan gebruikelijk, dus precies ^goed op smaak. werking met McDonald's op dit gebied heeft het voordeel, dat men ten volle gebruik kan maken van de ervaring en know how die dit bedrijf in de afgelopen 15 jaar heeft op gedaan. Bij de samenstelling van het assortiment van de op te richten McDonald's Restaurants wordt nadrukkelijk rekening gehouden met de specifieke wensen van de Nederlandse consument. Naast een kwali- teits-hamburger zal ook een volgens bijzonder recept be reide kip en een zeer zorg vuldig geproduceerde frites- soort worden aangeboden. Daarbij zal een zo laag moge lijke prijs en geen bcdienings- geld in rekening worden ge bracht. Ook de Nederlandse McDonald's vestigingen zullen zich onderscheiden door een scrupuleus doorgevoerde hygiëne en vermijding van lange wacht tijden.

Allerhande | 1970 | | pagina 1