Flessen natuurreservaatjes in het oor7?/!), gefluisterd Zaanse Koeken 78 k 169 195 SPECIALE ENGELSE THEEMELANGE AC-wegrestaurants: diëten op de kaart lekkernij voor elke dag voor iedereen Het zal je kind maar wezen. m Oplossing verkeersquiz &to£êcA Luchtdicht Buikfies Licht Mini( njatuur .Inbre \albert: heijn/ Vakmanschap is meesterschap 58ct want alle waar is naar zijn AUGUSTUS 1970 ALLERHANDE A 3 Langs de „kantjes" Eindelijk was het zover. De wachtcommandant van het bu reau Warmoesstraat had mij telefonisch op de hoogte ge- steld van het feit dat „de Rui tentikker" gepakt was. „De ■Ruitentikker" was het syno- 'niem voor een duistere figuur,' die het op de etalageruiten van '.sexboutiekjes voorzien had. In de buurt rezen deze win keltjes als paddestoelen uit de •grond, waar je terecht kon voor drankjes, pilletjes, boek jes, films en allerlei andere ■zaken. Het feit dat vele van dit soort zaken in de „rosse" huurt geopend werden, beves tigt tevens het vermoeden dat in deze business behoorlijk te verdienen is. Maar onder de grote groep j anonieme passanten bevond zich in onze oude binnenstad een duistere figuur, die klaar- i blijkelijk niet zo positief stond tegenover deze vorm van sexu- j ele revolutie. Voor hem hoefde j het niet, want om de haver- klap werd ons rechercheteam geconfronteerd met de eigena- j ren van - verschillende sex- shops, die aangifte kwamen j doen terzake ruitentikker ij. j Uit de toerkwijze van de da der bleek steeds we&r dat de dader slechts een klein aan tal sexbockjes deed verdwij nen, nadat hij met een stront- klinker de etalageruit had ver brijzeld. Het waren altijd een paar veelkleurige tijdschrift jes waarin dames hun natuur lijk schoon ten toon stelden. Afgezien van de schade aan de ruiten bleef het verdere nadeel nagenoeg nihil. Maar nu was het. dan zover: dank zij een verscherpte con trole door collega's in uniform, was „de ruitentikker" gepakt. In de administratie vond ik. een twintigtal aangiften van ruit- vemielingen in de xexwinkel- tjes die nu „rond" kwamen. Toen hij op de recherche kamer verscheentoerden mijn ogen groot van verbazing: tus sen twee uniformagenten stond namelijk „Bolle Sjors", eens een geweldenaar, een vechters baas van de eerste orde. In de vijftiger jaren was hij in „de buurt" een geduchte knok- daai, die voor geen zes agen ten uit de weg ging Daar zat hij nu, verdacht van het ingooien van ■ruiten en het stelen van sexblaadjes. Er was niet veel meer over van het goedgebouwde figuur van Ból le Sjors. Hij zag er haveloos uit in een morsig kostuumdat hem minstens een maat te groot was. Duidelijk rook ik het gebruik van alcohol. Uit alles bleek dat Sjors volkomen aan lager wal geraakt was. De man viste een lap uit zijn vettige broekzak te voorschijn, en veegde daarmee zijn mond hoeken schoon. „Dag meneer, daar zitten we danEr klonk iets van weemoed in zijn stem. „We maken er niet veel tam-tam van, hè? Ik beken ze allemaal hier in de buurt." „Wat beken jij?", vroeg ilc. Nou die sexwinkeltjes met die rot boekles, natuurlijk. Het waren er precies drie. en twin tig." Ik scharrelde in mijn la. Inderdaad, het waren er drie en twintig. „Maar waarom Sjors?", vroeg ik Hij was onrustig. Hij deed een lange trek aan zijn sigaret en blies een dikke wolk rook naar het plafond. „Je kent Cor- rie toch, mijn dochter?" Ik knikte. „Nou die is getrouwd met ,JJuipie de Boer". De lam meling werkt niet. Corrie doet alles vóór hem. Ze heeft kan toren schoongemaakt, met ijs in de bios gevent, kortom noem maar op. Alles heeft ze gedaan om het meneer naar zijn zin te maken. Maar wat stelde hij er tegenover? Nop pes. Een pak ros kon ze krij gen als ze iets tegen hem zei, nbaa.r "floetf da's hun leven. Sinds mijn vrouw dood is heb ik geen contact meer met ze- Ja, zo is het leven. Daar breng je ze voor groot." „Maar meneer en daar zit ik nou voor hier -- die vuile smerige Huipie heeft mijn dochter de goot m gewerkt. Fotomodel heet dat tegenwoor dig. Een paar weken geleden ontdekte ik haar in de etalage van „Eroticasa". U weet wel, dat winkeltje op de hoek van de Geldersekade. Daar hing ze, zo nakend als bij haar geboorte. In full colour, zichtbaar voor een ieder. „Goed meneer, ïk heb mijn fouten. Vroeger knokte ik met de smerissen en nou ben ik aan de drank. Maar mijn wer kelijke fatsoen ben ik nog niet helemaal kwijt. Mijn dochter is geen openbare vermakelijk heid Als ze dat maar weten. Mijn gabbers hadden me ook ctl verteld dat Corrie in d'r nakie voor de ramen hing." „Ik besloot er een eind aan te maken. Iedere nacht ging ik op pad om te zien of ik de boeldes zag hangen. Ik wachtte gewoon mijn kans af en dan hatsiekadee, daar ging de ruit. Ik nam alleen maar de boekies met Corrie erop mee. Maar kunt u het misschien begrij pen Ja, ik kon Sjors begrijpen. En de officier van justitie ge lukkig ook. In een vorig nummer van Aller Hande wezen wij op de mogelijkheid om in een afgesloten fles een klein tuintje tot stand te brengen. Een groot aantal lezers vroeg ons om nadere bijzonderheden. De Engelse Anne Ashberry, een specialiste in rotsplanten en eigenares van een dwerg- bomenkwekerij in Essex, heeft enkele jaren geleden een boek geschreven, dal. getiteld is „Bottle Gardens and Fern Cases" (uitg. Hodder Stough- ton, Londen). Aan dit boek ont leenden wij enkele van de hier- onderstaande gegevens. Wat heeft, men nu nodig voor een „flessentuintje"? Uitstekend geschikt hiervoor zijn o.a. een terrarium of aquarium, een Chianti-fles, een grote Büla- cherfles of een accubak. Bij zonder mooi zijn verder een kristallen karaf of een grote buikfies. Maar alles dient wel volledig luchtdicht te worden afgesloten en daarvoor is een gewone kurk niet toereikend. Als men toch een kurk wil gebruiken, dan dient men die met behulp van kaarsvet, was of ander mate riaal, luchtdicht af te sluiten. Een aquarium of terrarium dekt men af met een goed pas sende glasplaat, die met stop- verf volledig afgesloten moet worden. Een buikfies heeft het grote voordeel dat het verdampte wa ter zich tegen de wanden van de fles afzet en vervolgens naar beneden loopt. Bij een zuiver verticaal afgesloten bak zal het water zich op de glazen dek plaat verzamelen en vervolgens neerregenen. Daar kunnen ech ter niet alle plantjes tegen. Wie dus met succes wil be ginnen aan zijn plantentuintje in een fles, doet er goed aan een grote buikfies of stolp (bijv. van een oude pendule) te nemen. De voedingsbodem bestaat uit Een aantal voorbeelden van plant of tuintje bevatten. flessen en karaffen die een vastzet, dat we er niet meer doorheen kunnen kijken en er druppels aan de bladranden ko men te hangen, dan hebben we te veel water ingebracht. Geen nood: we laten dan wat van het water verdampen door de fles enige tijd open te laten staan op een stofvrije plek. Dan sluiten we hem opnieuw luchtdicht af. Wanneer het vochtgehalte in orde is kan het tuintje, als alles goed is gegaan, maandenlang op eigen kracht voortleven. Het is algemeen bekend, dat planten vaak te leiden hebben van insecten. Daarom moet men de planten voor het inbrengen met insecticiden behandelen. Bovendien dient men planten soorten te kiezen die hun bla deren niet laten vallen. Ten slotte nog een paar tips. Groeit uw plant, te voorspoedig, dan moet hij gesnoeid worden. Is de fles niet volledig lucht dicht, dan ontsnapt er water en verdroogt de boel; opnieuw wat water inbrengen en nü degelijk afsluiten. Lady Automobiel De vrouw die dit jaar tijdens de „ver- keersdagen voor de vrouw" als beste auto rijdende Nederlandse vrouw uit de bus kwam. is mevrouw A. HUES- MANN-BEEMSTER uit houtskool, in stukjes van x/i tot j 1 cm grootte, grind met een doorsnede van ca. V2 cm, turf molm. zand, gesteriliseerde compostaarde en beendermeel. Men doet er goed aan het planten van de plantjes bui tenshuis te verrichten, of in ieder geval in een ruimte waar geen gassen of rook e.d. bij de plantjes kunnen komen. Om het rotten van de wortels te voorkomen, brengen we eerst een laag grind, vermengd met stukjes houtskool op de bodem aan. Voor varens en mossen verder wat turfmolm en voor andere planten een mengsel j van gesteriliseerde compost- I aarde, zand en turfmolm. Er zijn voor uw tuintje geen dure planten nodig, j Neem echter wel planten die niet al te groot worden. Heeft men eenmaal wat er- varing opgedaan, dan kan men het proberen met wat duurdere en zeldzamere gewassen. We noemen hier klimop, kleine varensoorten, allerlei soorten mos, cactussen, dwergbomen, de schijncypres en de jeneverbes. Voorts dwergrozen, Kaaps viooltje, dwergfuchsia, primula, cyclamen, azalea en begonia, die overigens na de bloei ver vangen moeten worden. Afge vallen bloesems kunnen name lijk infectie veroorzaken bij de andere planten. Vervolg van pagina 1. Méér auto's „Klopt", zegt de heer Her- manides, „er is behoefte aan wegrestaurants en die behoefte zal nog toenemen. Het aantal personenauto's stijgt en blijft voorlopig stijgen en al die men sen willen af en toe iets drinken of iets eten. En in de tweede plaats is er die toenemende \Tije tijd voor iedereen. Dat betekent wéér meer auto's langs j de weg met mensen, die voor een lang weekeinde op weg zijn j naar hun buitenhuisje of naar een camping. Hele families dus, j die op bepaalde tijden willen „pleisteren", nietwaar?" j AH mikt in de komende jaren vjrji gemiddeld vier nieuwe weg restaurants per jaar. Op dit moment staan op stapel nieuwe pleisterplaatsen in Sevenum, Kerk-AvezaSth en Stroe, terwijl men van april volgend jaar af liet restaurant, de bars en de l vergaderzalen van het Arthur Frommer in Badhoevedorp gaat exploiteren. Schrikbareud „De uitbreidingsplannen heb ben hoofdzakelijk betrekking op plaatsen langs de grote wegen, want vooral daér ligt de behoefte", aldus de heer Hermanides. „Je moet een weg restaurant bouwen voor mór gen met doorknede managers, die dat „managers"-vak tot in de vingertoppen kennen. De kosten zijn soms schrikbarend: tussen de twee en drie miljoen gulden. j De toekomst zal wegrestau- I rants brengen vlak langs de weg, zonder gezoek voor de j mensen. Dat betekent dus dik- I wij Is een tunnel onder de weg door bouwen, want de plek moet 1 natuurlijk van twee kanten te i bereiken zijn. Wel. by zo'n (Advertentie) Doos 18 stuks Volgens oud-Zaans re cept gebakken; de fijne smaak en de voordelige prijs doen iedere week weer duizenden besluiten ze op het boodschappen lijstje te zetten. alles is verst tij tunneltje alleen al met de par keerruimte moet u denken aan vyf ton". Twee K's De Nederlander-langs-de-weg zoekt bij een wegrestaurant niet in de eerste plaats luxe, maar een goede kwaliteit en duide lijke kwantiteit voor. een be taalbare prijs. Die twee K's staan in het vaandel van AH en die trachten we ook in onze restaurants waar te maken", zegt de heer Hermanides. Steeds is men bezig met de opleiding van keukenpersoneel, steeds gaat men na of èr be paalde methoden te verbeteren zijn. Er is een produktiespecia- list, die alle bedrijven langs gaat om te zien, waar en hoe men tot verbeteringen komen kan. Diëetartikelen „Wij zijn voorzover ik weet de eersten die de kwantitei ten van de door ons aangeboden artikelen op de menukaarten vermelden", vertelt directeur Hermanides. „Men kan ons daarvoor altijd ter verantwoor ding roepen. Kort geleden zijn we op bescheiden voet begonnen met dieetartikelen op de kaart en we denken eraan ook speciale aandacht aan het aantal calo- riëen te gaan besteden, want dat is voor veel mensen belang rijk". Servicebox De best mogelijke combinatie van prijs, assortiment, service, kwaliteit, kwantiteit, sfeer en een bepaalde mate van variatie dat is waarnaar bij de AH- wegrestaurants wordt gestreefd. Onze gas tenser v'icebox geeft onze gasten de gelegenheid, op merkingen, suggesties en klach ten aan ons door te geven. Stuk voor stuk gaan wc daar serieus op in. Vele verbeteringen kon den op deze wijze al worden aangebracht en ook voor de toe komstige zaken hebben wij hieruit reeds bepaalde conclu sies kunnen trekken. Lage prijzen De behoeften in een restaurant zijn niet statisch; ze bewegen steeds, er is telkens een andere „trend". De prijs blijft daarbij altijd een belangrijke faktor. Alleen lage prijzen brengen vele gasten. En deze zijn nodig om die lage prijzen te bereiken. „Wij hebben daarom zelfs 3-gangen-menu's van zes gul- den. dat is dus zelfs anderhalve gulden beneden de richtprijs voor het toeristische menu van drie rijksdaalders", zegt de heer i Hermanides. j En hij besluit: „Het voldoen I aan de behoeften van nu en het klaar zijn voor die van morgen dat is ons bestaansrecht". Belangrijk is uiteraard de plaats waar u uw fles wilt neer zetten en hoe de bewuste plan ten gerangschikt, moeten wor den. Dat is een kwestie van experimenteren. Dat daarbij vooral de hoogte in de gaten ge houden moet worden is wel dui delijk: de hoge planten achter en de kleine voor. Men begint met het aanbren gen van de kleine plantjes waarvoor men een aantal in strumentjes nodig heeft (zie af beelding). Met een van deze in strumentjes maken we een gaatje in de bodem. Vervolgens nemen we het bewuste plantje, maken de wortels aardevrij, plaatsen het in het ringetje en zetten het daarmee in het kuil tje. Dan bedekken we de wor- De teaodigdo gereedsdappsa mort mta zalf matei; hei hangt van de vorm van de Bes af of men lange of kortere, fijne of steviger werktuigen nodig heeft. Zon der de volgende zes gereed- Natuurlijk heeft uw ..Hofje van Eden" licht nodig. Zet de fles voor het raam en draai hem regelmatig om. Of zet hem zo dal hij altijd voldoende licht heeft. Voor de rest moet u zich maar laten lei den door uw tuinkundige vaardigheid en intuïtie. Overigens kunt u naast bloemen en planten ook tuinkruiden (de kleine soorten) in zuur tjesf les sen. stopflessen enz. kweken; ze zijn decoratief en tegelijkertijd nuttig in de keu ken. Men dient dan echter wel flessen te nemen met een wijde hals, omdat men de kruiden immers wil oogsten. Ook hier geiden de al eerder genoemde voorwaarden. LADY AUTOMOBIEL 1970 'net Noordhollandse Hoorn. Zij won daar mee de titel ,Lady Auto mobiel 1970 en zij won de ..Lady car". Dat Lady Automobiel goed autorijdt staat als een paal boven water, maar hóe precies? Ze heeft, althans voor de gang van zaken in haar auto, een paar richt lijnen en misschien doet ook u daar uw voordeel mee. Punt één: Wanneer - zij achter het stuur stapt, heeft zij „vanaf dat moment de leiding In de koets". Dat betekent: geen radio aan („leidt te veel af", zegt mevrouw Huesmann), ook al zou den de kinderen achter in dat dolgraag willen. Dat betekent ook, dat ze er nadrukkelijk 'prijs op stelt, dat er door meerijders en meerij- derijes niet te veel wordt gepraat onder het rijden. „En als de kinderen achterin gaan gillen zeg Ik. Stil, of je gaat er uit Ook als volwasse nen voortdurend tegen me praten en het hin dert me, sluit ik bij wijze van spreken dood gewoon mijn oren. Zit er iemand naast me die voortdurend voorover buigt bij het vertellen, dan vraag ik vriendelijk of ze doodgewoon stil willen zitten, want ik loop het risico dat ik misschien door al dat bewegen net iets niet zie." „Trouwens: mag Je alsjeblieft, wanneer je de verantwoording in een auto neemt?" André En wenst u nu toeval lig te weten welke auto bijvoorbeeld ANDRÉ VAN DUIN onze „gekkebekken- PHIi.SrS RETH door LIES NEVE er is een zeer opvallen de vrouw lid van en haar naam is HISKE BRENKMAN-DEPPE. Ze is sinds drie jaar weer terug In Neder land, nadat ze Ui onaer meer Amerika jarenlang ANDRÉ VAN DUIN trekker" rijdt? Hij rijdt al heel lang Re- nault-16 en hij „ver slijt" er door het enor me aantal ritten dat hij maakt, bijna twee per jaar. Margareth Het Engelse dagblad „Daily Mirror" heeft een „hofcorresponden- te" en dat is mevrouw Paula James. Zij vond onlangs dat het tijd werd, dat het imago van PRINSES MARGARETH eens een beetje ver beterd werd en ze trok even van leer. Prinses Margareth Rose is niet langer het zwarte schaap van de konink lijke familie, vertelde zij. ze is niet meer eigenzinnig en arrogant als vroeger. „Helemaal niet", al dus mevrouw Paula James, „ze is vriende lijk, nooit hooghartig tegen haar personeel en als ze hoort dat een van haar hofdames er gens een mooie jas heeft gezien, rent ze meteen weg om die mantel te kopen." Ik zou bijna zeggen; leest u deze laatste regels even aan uw echtgenoot voor. Als hij alleen maar „Zo, zo", zegt. solliciteert u ge woon als hofdame bij prinses Margareth Avondjurken Er zijn geweldige me thoden om met weinig centjes toch een uitge breide en zeer aan trekkelijke garderobe aan te schaffen, waar bij u nog dik In de avondjurken kunt zitten ook. In Rotterdam (en er zijn nog wel meer plaatsen) is bijvoor beeld een winkeltje In goede tweedehands kle ren. Tenminste, winkel tjeer wordt een maal in de veertien da gen een verkoping van gedragen kleding ge houden door leden van de Amerikaans-Neder landse vrouwenclub daar. De opbrengst ge bruikt de club die ANCOR heet voor charitatieve doelen. Schooltje Over die Amerikaans- Nederlandse club In Rotterdam gesproken; HISKE BRENKMAN werkte als mannequin en fotomodel, maar ook als balletdanseres (ze werkte bijvoorbeeld mee in shows van Perry Como). En nu zou ze in Ne derland dolgraag weer iets heel anders gaan doen: een schooltje beginnen waar vrouwen als mannequins kunnen worden opgeleid, maar waar óók vrouwen te recht kunnen die dat beroep helemaal niet willen. Ze zouden bij mevrouw Hiske Brenk- man kunnen leren hoe ze zich moeten bewe gen, hoe ze moeten zit ten en hoe ze eventueel moeten afslanken, maar óók hoe ze zich het beste kunnen kleden. Vooral aan ons fi guur mankeert over het algemeen nog wel het een en ander, vindt zij. Mevrouw Hiske Brenkman zelf heeft al tijd het heerlijke ge wicht van slechts 59 kilo. Maar ze is dan ook héél streng voor zichzelf. Dank zij AHprijsverlaging 1. Voor ha Inbrengen v de aarde hebben we rreehter nodig. Eer. vork mei een 20 tang mogeüjke slee! is onont beerlijk voor hel verdelen cart de aarde en het ver- wjderen van kleine ongerechtigheden. 5. Voor het aandrukken va staafje van ijzerdraad of koper n gebogen uiteinde. 1. Voor het uittrekken ran te groot geworden planten is een 'vtasknijper* tools afgebeeld op de illustratie heel gesthSil. tels met aarde en drukken die aan. Heel eenvoudig dus. De hoeveelheid water in de fles is van het. grootste belang. Als er te veel vocht in de fles zit, rotten de wortels. Is het klimaat te droog, dan verdorren de plantjes. Er bestaan geen vaste regels; wel zullen de grootte van de fles. het soort planten en de hoeveelheid plan ten die men poot, uitgangspun ten moeten zijn- Als het condenswater zich zo danig op de wanden van de fles Chocolade is in prijs ver laagd. Met ingang van maandag 3 augustus zijn de repen en tabletten choco lade. die door Albert Heijn in eigen bedrijf worden vervaardigd, met ongeveer acht procent in prijs omlaag gegaan. Deze acht procent (5 a 6 cent per 100 gram) geldt voor het gehele pak ket AH-repen en -tabletten te samen. Een prettig nieuwtje voor de huis vrouw, d'e zich de laat ste jaren steeds geconfron teerd zag met stijgende prijzen. Cacaomarkt Die prijsstijging gold lange tijd ook voor de chocolade. De cacaoprijzen op de wereldmarkt zijn in de jaren 1968 en 1969 voortdurend opgelopen en pas in december van het vorige jaar tot staan gekomen. Daarna volgde er een lichte daling in de prijs. Bovendien werd ver wacht, dat de oogst vorig jaar bijzonder slecht zou zijn en om dat cacao op lange termijn wordt gekocht zou ook dat een nadelige invloed op de prijs gaan hebben. Het werd echter een redelijke oogst in de be langrijke cacaobonen exporte rende landen Ghana. Ivoorkust en Nigeria. De huisvrouw gaat nu delen in deze meevaller, nadat zij twee jaren lang gedwongen was Nieuw bij Albert Heijn Een mixture van fijne Ceylon theesoorten en daarom ook zo specifiek Engels (die Engelsen weten heel best hoe thee op z'n best moet smaken). Doos 40 theezakjes Pak 250 gram steeds meer te gaan betalen voor chocolade. In januari 1969, in oktober 1969 en in januari van dit jaar gingen de prijzen omhoog; in AllerHande werd bij één van die gelegenheden uit gelegd waarom. Nu dan een prijsvei'laging van repen en ta bletten althans voor wat be treft AH. „Ronde" prijzen Hoewel de genoemde acht procent voor het gehele pakket geldt, kan dit percentage per artikel (per tablet, per bundel repen) iets hoger of lager zijn. Albert Heijn brengt nu óók voor de chocolade merendeels „ronde" prijzen. Enkele nieuwe prijzen zijn bij voorbeeld: een 100 grams ta blet puur en melk gaat van 65 naar 59 cent: 10 repen butter scotch gaan 1,50 kosten, 6 re pen met „nootsmaken" 1,25, verschillende 100-grams noot- soorten gaan van 80 naar 75 cent en een tablet met stukjes amandel gaat van 90 naar 85 cent. In totaal brengt Albert Heijn 15 a 16 soorten/smaken choco lade in repen en tabletten in verschillende gewichten. Deze gewichten zijn altijd terug te vinden op de verpakking, zowel op de tabletten (boven 50 gram) als op de repen (onder 50 gram). Saillant detail is, dat het niet wettelijk verplicht is om op cho coladerepen beneden de 50 gram het. gewicht te vermelden. In de handel zijn bijv. repen van 20, 23 en 25 gram. Albert Heijn vermeldt het gewicht altijd en brengt uitsluitend repen van 30 gram (pinda- en butterscotch echter 28 gram i.v.m. de vul ling) in de verkoop. De repen-inpakmachine: continu in bedrijf In tegenstelling tot de alge mene situatie in Nederland zijn er vanuit het chocoladehuis van Albert Heijn geen sombere be richten te vertellen. Integen deel zelfs. De vorig jaar geopen de nieuwe chocoladefabriek draait permanent op volle toe ren en per week worden er vele tientallen tonnen chocola de geproduceerd en verpakt. AH is al met al een zeer be langrijke fabrikant en verkoper van chocolade en dat ondanks het relatief kleine assortiment. Lage kostprijs Dit assortiment echter maakt het ook mogelijk om tegen lage kostprjjs te werken. Bovendien gebeurt de fabricage en de ver pakking volkomen automatisch in een fabriek, die op dit gebied tot de modernste in Nederland behoort. Het roeren van de chocolade om die fijne struc tuur te krijgen, het toevoegen van bijzondere smaken, het spuiten in de vormen, het ver pakken in wikkels en bundels gaat allemaal machinaaL Geen van de 160 mensenhanden in de fabriek raakt de chocolade aan; het verpakken in zgn. „omdozen" geschiedt wel met de hand. Ruim assortiment Onlangs zijn er weer drie nieuwe soorten aan het assor timent toegevoegd: een melk reep met stukjes amandelen, een pindatablet en een tablet met gemalen gemengde noten (cashew, walnoten, amandelen, hazelnoot en pinda). Deze soor ten bieden met de al langer be staande repen en tabletten, een zo ruime keuze dat de klant naar hartelust kan variëren. En belangrijker nog wie re pen of tabletten ln stukjes breekt en presenteert is nog goedkoop uit ook. (Advertentie) Hieronder volgen de juis te antwoorden op de vragen van de nationale verkeers quiz, welke werd samen gesteld door het Verbond voor Veilig Verkeer. 1) dit mag niet; 2) dim lichten; 3) dit mag altijd; 4) de caravan breder is dan de auto; 5) nooit 6) ca. 53,59 m.; 7) het geparkeerde voertuig; 8) 300 m; 9) niet van beweegbare afsluitin gen voorziene spoorweg overgang met twee of meer sporen; 10) 250 m. Bierkenners vragen

Allerhande | 1970 | | pagina 3