Uitverkocht PMCs finishing touch voor de fin zwarte paraattas) vakantie Opleiding is de start van elke loopbaan Ruim baan voor Lady Car 1970 AH introduceert speciale Engelse theemélange (Prikloze) vruchtenlimonade Complete uitrusting altijd bij de band korting Extra vakantie met PMG Goede ontplooiingsmogelijkheden x 1 x showrooms Ch albert heijn Gezins„fles" van twee liter ffisssr.*" X JAÜÜ^^Ji ÜL JPL 1M IK m im 0Piage 2.090.000 mm Oh Tandpasta Oh Duo Tandenborstel Compleet Aller Hande Allerhande juli 1970 Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Re lations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Adverten ties: Albert Milhado Co N.V), Plantage Midden laan 38 Amsterdam. Abonnementen 2,-- (zie pa- hofleverancier 16e jaargang No. 8 (171) Ten gerieve van onze le zers volgt onderstaand een opgave van uitverkochte PMC-premies, die nog wel in de catalogus van 1970 voorkomen: -luxe tuinstoelen F 393 -shelter F 109 -montano kostuumkoffer F 148 -1 persoons deken rose F 904 -2 persoonsdeken groen F 953 -1 persoonsdeken groen F 903 Een hoeraatje voor de natuurlijke softlookdie over de gehele modelinie steeds meer hoogtij viert. Heerlijk voor wie het zonder knellende beugels en andere steunpilarenkan stellen. Hier twee voor beelden van super-vrouwelijke lingerie (uit de zo mercollectie van Triumph International): een beige onder jurkje met een nogakleurige kantgarnering terwijl het beeldige nachtensemble een verrukking zal zijn om aan te trekken. Met ingang van 9 juli wordt in alle filialen een nieuwe theemélange geïntroduceerd, het resultaat van een jaar lang experimenteren en proe ven door de AH thee-experts. Het is een Speciale Engelse Mélange geworden, samen gesteld met diverse Ceylon- theesoorten. De Engelse smaak is het belangrijkste richtsnoer geweest bij het sa menstellen van deze speciale mélange. Nieuw is ook, dat deze mé lange die volledig gega randeerd wordt door de Cey lon Tea-Board, wat te zien is aan de leeuw op de ver pakking voor het eerst bij AH in groot-verpakking wordt gebracht. Men vindt de bladthee verpakt in een fraai uitgevoerde 250 grams zak, daarnaast wordt een doos geïntroduceerd, bevat tende 40 theezakjes a 4 gram per zakje. Een wat ruimere theevoorraad zal in vele ge zinnen welkom zijn. De Speciale Engelse Mélange wordt tegen aantrekkelijke prijzen aangeboden. Het halfponds pak bladthee kost 1.95 en het dubbelpak thee zakjes 2,69. De Windsor Ceylon thee (blauwmerk) wordt uit het assortiment ge nomen. (zie verder pagina 7) r\AT HET LEVEN van een organisatrice lang niet altijd „rozengeur en zonneschijn" betekent, be wijst deze foto ivel: de on vermoeibare mevrouw Pa tricia Moolenbel, „geestelij ke moeder" van de nu al voor de derde maal gehou den actie „Vrouw achter het Stuur" trotseerde met be wonderenswaardig optimis me zelfs de plotseling neer gutsende regen tijdens de presentatie van het op 27 juni gehouden „Concours d' originalité" op Noordwijks boulevard. Haar fleurig gebloemde maxi-jurk uit de Flash- collectie van de firma Berg- haus vormde in deze nat te uren een schril contrast met de druipende enorme parapluie. CASSETTERECORDER rilT IS IE DAN: de Fiat 850, door ettelijke dui zenden Aller-Hande leze ressen gekozen tot „Lady- car 1970". (Wij schreven hierover uitvoerig in ons vorige Aller-Hande-num- mer). Een eretitel die inhoudt dat vrouwen deze auto blijk baar als beroeps- en gezins auto, gezien zijn vele goede eigenschappen (topsnelheid: 120 km, zuinig benzinever bruik, gemakkelijke bestu ring, ruime bagageruimte, goede wegligging,) prefe reren boven ander. De stralende eigenaresse, - achter het stuur - is mevr. A. Huesmann-Beemster, uit Hoorn, die deze auto als hoofdprijs ontving dank zij de voortreffelijke wijze, waarop zij zich eind juni tij dens de actie „Vrouw achter het Stuur" in Noordwijk door alle moeilijke techni sche en praktische proble men op verkeersgebied wist heen te slaan. Een prijs, die tegelijkertijd twee mensen dolgelukkig maakte, want de Volkswa gen, waarin mevrouw Hues- mann de moeilijke verkeers- dagen doorstond, is nu ei gendom geworden van haar trotse zoon, ter beloning van het onlangs behaalde eindexamen: Voor na en vóór het zwemmen, een elegante combi natie van een maxi-jas met bikini uit dezelfde stof van Du Pont's nieuwste vezel „Qiana". De kleuren: grijs, zwart, oranje en roze op een wit fond. Simpli city patroon nummer: 8148. De stof is verkrijgbaar in De Bijenkorf. Studie-bi jdragefonds „Daarnaast wordt het per soonlijk initiatief tot het verder studeren bij AH bijzonder ge stimuleerd", zegt de heer Vos kamp. „Zo werd vorig jaar aan 1100 personeelsleden een uitke ring verstrekt uit het studie- bijdragefonds. Wij zijn t.a.v. dit studiebijdragefonds echt niet zo dat alle studies direct ver band moeten houden met het werk bij AH. Wie bijvoorbeeld zijn MULO of MAVO niet heeft afgemaakt, mag gerust via deze studiebijdrage dit di ploma gaan behalen. Vroeger heeft men in de winkelwereld misschien wel eens gedacht, dat door de invoering van hel zelf bedieningssysteem het aantal goed opgeleide en deugdelijk geïnstrueerde perso neelsleden tot een minimum beperkt zou kunnen worden. Niets blijkt nu minder waar te zijn. Opleiding van het per soneel is hij Albert Heijn één van de belangrijkste grond slagen van de continuïteit en verdere groei van het bedrijf. Het opleidingsprogramma van het personeel bij AH wordt gekenmerkt door twee bijzon dere aspecten. Ten eerste is de afdeling Opleidingen die onder leiding staat van de heer J. C. Voskamp (35), voortdurend at tent op doelmatigheid. Dit is noodzakelijk om de personeels bezetting parallel te laten lopen met de snelle groei van het concern. In de tweede plaats wordt de inhoud van de oplei dingsprogramma's aangepast aan de nieuwe omstandigheden. Of, zoals de heer Voskamp het zegt: „We moeten en willen voortdurend bij de tijd blij- Deze basisprogramma's zijn lei draden voor een doelmatige op leiding in de winkel. De basis opleiding geschiedt helemaal onder leiding van de bedrijfslei der of afdelingschef. In de na bije toekomst zal deze opleiding nog gerichter gaan plaats vin den nl. door een zeer nauwe samenwerking tussen de „leer meester" en degene die het vak moet leren. Moderne hulpmid- delen zullen ervoor zorgen dat men zo snel mogelijk zelfstan dig zijn taak kan verrichten. Kritische instelling De heer Voskamp: „Met de basisopleiding achter de rug kan iedere verkoper of ver koopster gaan deelnemen aan de opleiding tot assistent, een opleiding die steeds modern en up-to-date wordt gehouden. De rode draad door deze assisten tenopleiding is weldoordacht. Behalve goede vakmensen die de klanten goed kunnen advi seren, is het vooral ons doel mensen te krijgen die over een gezonde, kritische instelling be schikken en die in staat zijn tot een goede collegiale samenwer king. Vandaar, dat er uitge breid aandacht besteed wordt aan de achtergronden van het bedrijfsgeheimen, de grondge dachten van het AH-concern, kostenbesef enz." familietube Qfl 100 gram OU Zuivere, zacht reini gende tandpasta met frisse pepermunt smaak. per stuk 50 Stevige tandenborstel met ingeplante nylon borstelharen, zo ge vormd dat zij alle hoe ken bereiken. Het vormingseffect zit ui teraard in de diverse assis- tentprogramma's ingebouwd. Voorts richten we ons op de verkoopkunde, waarbij ook veel aandacht wordt besteed aan stijl, wijze van optreden en uitdrukken, woordkeuze etc. Volgende stappen In de verdere opleidingen voor afdelingschefs, bedrijfslei ders worden de vele problemen rond leiding-geven, samenwer king, teamgeest, delegeren van verantwoordelijkheid etc. be handeld. Albert Heijn heeft hiertoe een uitgebreid systeem van cursussen en leergangen die worden gehouden in enkele hotels op de Veluwe. In de wandelgangen heten deze cur sussen de centrale opleidingen. Wie op 23 juli a.s. in een AH- filiaal komt zal zeker even i vreemd staan kijken naar de reuzen-twee-literfles koolzuur vrij e Sinas vruchtenlimonade. Even doordenkend zal men echter inzien, dat zo'n reuzen fles nog niet zo'n gek idee is. Men heeft van de gezonde drank immers nooit genoeg in huis. En bovendien is het erg voordelig. Zo'n fles kost nor maal ƒ1,59 (per 2 liter!) en ter kennismaking slechts 1,45. Het woord fles is overigens verkeerd gebruikt, want het gaat hier om een eenmalige plas tic verpakking, waardoor het gewicht van de reuzenfles reu ze meevalt. Hetzelfde produkt bracht AH tot op heden in kleine „flesjes" van 0,7 liter (prijs 68 ct.). Er bestond enor me belangstelling voor. Be grijpelijk, want door het ont breken van koolzuur heeft men veel meer vruchtensap moeten toevoegen, waardoor deze frisdrank niet alleen lek kerder, maar ook kwalitatief beter wordt. Voor kinderen is het, ook al vanwege het ont breken van de prik, een idea le drank. Voor AH, alles bij elkaar reden genoeg om dit pro dukt nu verpakt in een grote gezinsfles te introduceren. Kwaliteit van tandpasta en tandenborstel kan voor een verantwoorde gebitverzorging niet goed genoeg zijn. Bij Albert Heijn bent u daar voor aan het goede adres. 0PGEWEKT en plezierig nieuws in deze vakantietijd: de nieuwste PMC-premie is de Compact cassette-recorder, geleverd in een zwarte paraattas. Alles kan met deze cassette-recorder: muziek opnemen en afdraaien, gesproken brieven naar geëmi greerde familieleden sturen, bet „ja-woord" van uw trouwende dochter vastleggen of elke avond een „Welterusten-verhaaltje" aan uw bij oma logerende kinderen voorlezen, terwijl uzelf met vakantie bent. De PMC-cassette-recor- der die de clübprijs van 169 gulden meedraagt, waarvan minimaal 52 gul den in PMC-cheques moet worden betaald lijkt uiterlijk op vele andere cassette-recorders, maar daar houdt de vergelijking dan ook op. Er is lang aan de cassette recorder, die in Japan werd ge maakt, gedokterd. De draag bare recorder is uitgevoerd met een stootvast circuit met zeven transistoren en er zit een motortje in met een elec- tronische toerenteller. Dat laat ste is bijzonder belangrijk, want u weet nu dat het ge luid niet kan gaan „zweven". In de uitvoering zoals de-PMC deze brengt, is de cassette recorder nergens anders te koop. Het is een tweesporen recor der, die op batterijen kan spe len, maar ook zo op het licht- net (220 Volt) kan worden aangesloten, via de bijgelever de omvormer, die de spanning meteen naar 6 Volt brengt. Men hoeft zelfs de paraattas Vele mensen halen uit hun vakantiedagen wat er in zit. Ze maken de zomer langer en de winter korter, door nog een extra vakantieweek in het rustige naseizoen te nemen. Hiervoor zijn nu nog een aan tal plezierige vakantiebunga lows beschikbaar, enkele zelfs al vanaf 8 augustus. De bungalows staan in de acht mooie bungalowparken van de Stichting Recreatiecentra NHK waar al honderden PMC-leden een geslaagde vakantie heb ben genoten. Recreatiecentra zijn er o.a. in Appelscha, Dwin- geloo, Epe, Ermelo, Doorn, Chaam, Ouddorp aan Zee en Offingawier aan het Sneeker- meer. De bungalows zijn goedkoper vanaf 15 augustus, nog goed koper vanaf 22 augustus en extra goedkoop met PMC-kor- ting. Een vol chequeboekje ad 52, bij de reservering vol- daan, levert u 10 procent kor- ting op over het gehele be drag van de bungalowhuur. Voor inlichtingen over vrije bungalows kunt u terecht bij het centraal informatieadres van de Stichting Recreatiecentra: tel. 03438 - 3547 mej. Auden- aert. Zij kan u ook helpen aan de gratis recreatiekrant 1970 met volledige informatie over recreatiecentra, tarieven, PMC-kortingen enz. enz. Aan de voet „Voor ieder die wil aanpak ken en leren, zijn er bij AH beslist ontplooiingsmogelijkhe den, ook voor iemand die aan de voet begint". Soms maakt men zeer snel promotie, wat o.m. blijkt uit het feit dat wij bedrijfsleiders kennén van plm. j 25 jaar" vervolgt de heer Vos- I kamp. Voor de nieuweling liggen zgn. basisopleidingen klaar. niet open te maken om de cas sette-recorder te gebruiken. En bijgeleverd worden ook een dynamische microfoon, een j microfoonstandaard, een draag- band voor de recorder en één blanco-cassette om een uur muziek (of wat uzelf wenst) op te nemen. (Zie verder pagina 5) Wegens vakantie zal de show- I room in Haren (Gr) van 27 I juli t.m. 1 augustus zijn ge- I sloten. De showroom in Amsterdam zal met ingang van 31 augus- tus a.s. in liet vervolg op maandag gesloten zijn. Voor de goede orde geven we hieronder nog even de volle dige adressen van de show- rooms. AMSTERDAM. Osdorpplein. Ingang parkeerterrein, achter de AH-SuperMart. Dagelijks geopend van 9^12 uur en van 13-18 uur. Tel. 020 - 196708. I M.i.v. 31-8 1970 op maandag gesloten. HAREN. Gr. Kerkstraat 32. Schuin tegenover de AII-Su- perMart. Tel. 050 - 45160. Ge opend van 9-12 uur en van 13.30 - 18.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur, woensdagmiddag ge sloten. DEN HAAG. Kleine Loo 438 (Mariahoeve). Telefoon 070 - 832639. Geopend van 9 - 12 uur en van i3 - 18 uur. Maan dag de gehele dag gesloten. HEERLEN. Galerij Homerus plein. Geopend van 9-12 uur en van 13 - 18 uur. Maandag de gehele dag gesloten. Tel. 045 - 719761. Een praktische wenk: Richt geen correspondentie aan onze showrooms. Uw brief moet dan worden doorgezonden en dat geeft vertraging bij behande ling. Correspondentie uitslui tend richten aan PMC, Post bus 175, Zaandam. Verkoop PMC-premies in de showrooms is niet mogelijk.

Allerhande | 1970 | | pagina 1