Primeur voor Nederland BESTRAALDE CHAMPIGNONS IN AH- 95 Vrouwen rijden gedisciplineerder Zelfde prijs AH - restaurants „klaar" voor Jumbo-Jets Verzilvering coupons SUPERMARTS Extra voordelige wasverzachter De grote voordelen: langer houdbaar-langer blank Halve Bartlett Peren J59 Zonbestraalde eb arme Tarieven PMC- service Voedselbestralingmoderne manier van conserveren Vier pluspunten voor bestraalde champignons ^albert heijn -Ap- Voordelen •fe Vrije keuze Overheidssteun ..Autovisie" ran mevrouw Lia Liins: Tegen helft van gangbare prijs \alberfc Molen wiek Winstdelende klantenobligaties Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Re lations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Adverten ties-. Albert Milhado Co N.V„ Plantage Midden- loan 38 Amsterdam. Abonnementen 2,- (zie pa gina 2). Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Aller flamde HOFLEVERANCIER juni 1970 oplage 2.099.000 16e jaargang No. 7 (170) Met dit „embleem" worden alle bestraalde produkten gekenmerkt: binnenkort een vertrouwd ver schijnsel voor de consument. 1. Ze z|jn langer houdbaar. 2. Bij deze conserverings methode blijven de champignons langer vers, en langer blank. 3. Door de verkregen groeiremming behouden de champignons hun stevigheid en daardoor hun goede smaak. 4. Geen prijsverhoging. Eet ze, proef ze en geniet van de smaak! Peregoed! blik 822 g (9-12 st.) blik 425 g (5-7 st.) Verwacht wordt, dat de gegeven toestemming in de komende jaren nog door goedkeuringen voor meerdere produkten zal worden gevolgd. Zo is sinds april jl. de bestraling van aardappelen reeds officieel toegelaten. Hoewel voor Nederland een primeur, is conservering door middel van straling geen wereldprimeur. In landen als de Verenigde Staten, Rusland, Canada en Israël kun nen de huisvrouwen al enige jaren bestraalde produkten kopen. Bij conservering door straling wordt de houdbaarheid van het produkt zij het niet onbe perkt verlengd. Een belang rijk pluspunt van deze methode is dat bij deze houdbaarheids- verlenging het produkt langer vers blijft en daardoor zijn na tuurlijke smaak behoudt. Daar naast kent deze conserverings methode nog andere voordelen. Zo wordt bij champignons door bestraling de groei zodanig ge remd, dat het produkt haar ste vige consistentie behoudt. Bij de aardappelen voorkomt bestraling spruitvorming, waar door het gebruik van chemische spruitremmingsmiddelen over bodig wordt. Een duidelijk voordeel is voorts, dat de voedingsmidde len in verpakte vorm door stra ling kunnen worden geconser veerd. Iierbesmetting door in vloeden van buitenaf wordt hiermede uitgesloten. De staatssecretaris verbond aan de verleende goedkeuring de voorwaarde, dat ieder be straald produkt herkenbaar moet zijn aan het bekende beeldmerk van de voedselbe- straling. Dit moet zijn aange bracht op iedere verpakkings eenheid. Om toch een vrije consumptiekeuze te waarbor gen, zijn in de AH-SuperMarts zowel bestraalde als de tot nu toe gevoerde champignons ver krijgbaar. De overheid verleent bij de voorlichting over voedselbe- straling actieve medewerking. Zo zullen vanaf 5 juni in het overheidsprogramma OQ regel matig tv-spots worden ver toond, die een duidelijke voor lichting geven over deze mo derne conserveringsvorm. Ook het Voorlichtingsbureau voor de Voeding*) is bij deze voorlichting nauw betrokken. Daartoe stelde zij een op aanvraag verkrijgbare bro chure samen, die op overzichte lijke wijze voor de huisvrouw deze zo aantrekkelijke conserve ringsmethode beschrijft. Voorlichtingsbureau v. d. Voe ding Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag. E dolgraag in een tiveedelig badpak wü flaneren en er eigenlijk toch wel wat tè zware dijbenen voor heeft, die kan zich in dit tweedelige badpak (model van Rasurel, Frank rijk) best laten zien. Het zogenaamde Bermuda broekje heeft vrij lange pijpen (materiaal is An- tron-nylon, als u dit iets zegt) en kleedt dus mooi af. Verdere informaties geeft Du Pont Informa tion Service, Textile Fibers, P.O. Box CH-1211, Genève 24. J^ood, goud en oranje zijn de kleuren op een voitte achtergrond, die het zo uitstekend doen bij dit zeer slankmakende badpak van een flu weelzacht strech-tricot materiaal, waarin Lycra verwerkt werd. De maker is DéWé en het model is ook in ons land verkrijgbaar in vele speciaal zaken. Waarom bestraalde champig nons bij Albert Heijn hetzelfde kosten als niet-bestraalde 1,35 per 250 gram) ligt voornamelijk in het feit, dat hoewel het be- stralingsproces kostbaarder is, de noodzakelijkheid van meer omzichtigheid en „nazorg" bij de distributie van niet-be straalde, de laatste categorie veel kwetsbaarder maakt. Daar om is Albert Heijn in staat de prjjs van de bestraalde cham pignons te handhaven op het niveau van de niet-bestraalde. TN ons mei-nummer heb- A ben wij u uitvoerig ver teld over de verkeersda- gen voor de vrouwdie van 2227 juni a.s. in Noordwijk zullen ivorden gehouden, georganiseerd door het comité „Vrouw achter het Stuur". In deze week krijgen name lijk alle vrouwen in Ne derland de kans om zich aan praktische en theore tische verkeersproeven te Albert Heijn komt met een wasverzaebter onder eigen merk. In de week van 22 tot 27 juni wordt in alle filialen een liter flacon AH-wasverzachter gebracht voor de prijs van 1,25. Na de intro- Door de sterk gestegen kosten is Albert Heijn wat betreft de service van de Premie - van - de - Maand- Club genoodzaakt de prij zen wat te verhogen. Het ministerie van Economische zaken heeft hiervoor toe stemming verleend. De voorrij kosten per bezoek bedragen voor koelkasten ƒ10,-, wasautomaten ƒ12,50 en centrifuges 7,-. Het ar beidsloon bedraagt 13, per uur. Alle prijzen inclu sief b.t.w. duktieperiode zal deze plastic literflacon 1,75 gaan kosten en dat is on geveer de helft van de prijs van de meest gang bare merken. Een wasverzachter is een stof, die toegevoegd in het laatste spoelwater een film van verzachting op het wasgoed aanbrengt. De statische spanning wordt opgeheven en de vezels ko men rechter overeind te staan, waardoor dat effect van zachtheid wordt ver kregen. Dit geldt voor alle soorten textiel, ook voor kunststoffen. Tal van voordelen Enige onbetwiste voordelen van een wasverzachter zijn, dat vuil minder snél wordt aangetrokken, dat het strij ken sneller en gemakkelij ker gaat, dat het wasgoed sneller droogt, dat bij dro gen binnenshuis de erger lijke drooglucht verdwijnt doordat de wasverzachter een „parfumering" heeft. Bovendien droogt de tex tiel, die niet behoeft te wor den gestreken (zoals bijv. overhemden), kreukvrij op als een wasverzachter ge bruikt is. W aterabsorptie Albert Heijn heeft uitvoerige onderzoekingen laten doen om te komen tot een wasverzachter (Zie verder pag. 2) Mevrouw Lia Luns met haar goudblonde Pascha onderwerpen en zodoende mede te dingen naar de titel „Lady Automobiel met als hoofdprijs: een eigen auto! In het kader van deze verkeersactie hadden wij een vraaggesprekje met één der meest prominen te vrouwen in ons land: mevrouw Lia Luns. Wat vindt mevrouw Luns van de vrouw achter het stuur? Vrouwen rijden met meer discipline dan de man. Zij maken zelden bewust een ver keersovertreding. Dit in tegen stelling tot de man, die het allemaal niet zo nauw neemt. Een vrouw gedraagt zich in het verkeer ook verdraag zamer. Vindt u de auto een specifiek mannelijk bezit? Zeker niet! Het hangt van de omstandigheden af. Zolang men zich slechts één auto in het gezin kan veroorloven en de man een ambulant beroep heeft is het logisch, dat hij er hoofdzakelijk gebruik van maakt. Gebruikt hij de auto aUeen om op en neer naar kantoor te rijden en staat de wagen daar verder de hele dag voor de deur, dan is dat wel een beetje overdreven. In die ge vallen zou bijvoorbeeld de vrouw de man kunnen bren gen en halen, zodat zij de auto tijdens de kantoortijd voor haar doeleinden kan gebrui ken. Of laten de mannen, zoals in Amerika veel wordt gedaan, een „pool" vormen, zodat zij bij toerbeurt met vier tegelijk van één auto gebruik maken (Zie verder pagina 5) l'ï'if/KT* i» •O*'/ XvvVS* Wie zon en huid lief heeft neemt AH Sunspray, an ti-zonnebrand metzonne- filter. Geen vette, maar wel een goed- bescherm de huid die mooi en egaal mm 0 m bruint. 8 02. VORIGE MAAND werd het hoogste punt be reikt van het reus achtige Arthur Frommer Hotel dat vlakbij Schiphol aan de oude Haagse Weg in aanbouw is. In dit ho tel gaat Albert Heijn Res taurants NV als een deskundige op dit gebied een modern ingerichte koffie-shop, een eethuisje en vier vergaderzalen ex ploiteren. Daarmee wordt in feite een typisch Amerikaanse weg inge slagen, waar het namelijk al langer heel normaal is, dat ver schillende bedrijven, ieder met hun eigen specialisme, samen werken in één onderneming. In het Arthur Frommer Hotel vindt men, na de opening op 1 april 1971, een AC die an ders is dan anders. Inrichting, sfeer en keuken, zijn echter als in alle overige Albert-Comers en A.C. Eethuisjes. Alleen vindt men bij Schiphol een AC die deel uitmaakt van een veel groter complex. In de kern van dit complex dat gebouwd is als een enorme molenwiek, vindt men het eet huisje bestaande uit 2 ruimten ieder met ca, 100 plaatsen, de koffie-shop met ca, 75 zitplaat sen, de vergaderzalen, de dienstruimten en de techni sche ruimten. In de vier vleugels zijn de hotelkamers ondergebracht met maar liefst een capaciteit van 800 bedden. Het geheel is gebouwd voor het tijdperk van de Jumbo Jets, waarmee straks honderden Amerikanen tegelijk de oceaan over zullen steken. In Amsterdam worden deze gasten direct al bij Schiphol opgevangen door Arthur From mer en AC. (Zie verder pag. 2) De maquette van het Arthur- Frommerhotel annex AH-res taurant. Hiervan moet 25 procent divi dendbelasting worden afgehou den. Wanneer men een aanslag van de inkomstenbelasting krijgt, kan de ingehouden divi dendbelasting later worden verrekend. Ook coupons die zijn gedateerd op 1 juli 1966, 1967, 1968 en 1969 kunnen thans alsnog wor den ingewisseld. Hieronder volgen informaties over coupons die vervallen zijn, en die welke betaalbaar zijn en waar men deze kan inwisselen. BETAALBAAR Met inbegrip van in vorige ja ren betaalbaar gestelde cou pons, die voor verzilvering na 1 juli 1970 in aanmerking ko men, zijn na deze datum de volgende obligatiecoupons be taalbaar: 1955: de nummers 11, 12, 13, 14 en 15 1956: de nummers 10, 11, 12, 13 en 14 1957: de nummers 10, 11, 12, 13 en 14 1958: de nummers 9, 10, 11, 12 en 13 1959: de nummers 8, 9, 10, 11 en 12 1960: de nummers 6, 7, 8, 9 en 10 1961: de nummers 5, 6, 7, 8 en 9 TABELLEN In de filialen zijn bij de kassa's tabellen opgehangen, die aan geven welk bedrag zal worden uitbetaald. Voor de jaren 1955, 1956, 1957 is dat 4 procent vaste rente en 3 procent winstaan deel, voor 1958 tot en met 1962 bedragen deze percentages resp. 4 procent en 31/» procent, over het jaar 1963 werden beide op 4 procent vastgesteld, over 1964 bedroeg de vaste rente 4 pro cent en het winstaandeel 4Vs procent, voor 1965 4 procent en 5Vs procent, voor 1966 4 pro- en 7 procent, voor 1967 4 pro cent en 8V2 procent voor 1968 4 procent en 9 procent. Zoals reeds gemeld, is de vaste rente over 1969 4 procent en het winstaandeel 9 procent. De coupons zijn bij elke bank en bij elk AH-filiaal te verzil veren. Wat onze winkels betreft is het echter alleen mogelijk op maandag, dinsdag en woensdag, omdat wij vrezen dat op drukke dagen te veel stagnatie aan de kassa's zou ontstaan. Coupons van verzamelobligaties (stukken van 1.000,kunnen het best worden verzilverd via een bank of het hoofdkantoor van Albert Heijn in Zaandam. VERVALLEN De volgende coupons die vijf jaar lang betaalbaar zijn ge weest, kunnen na 1 juli 1970 niet meer worden verzilverd. 1955: nummer 10 1956: nummer 9 1957: nummer 9 1958: nummer 8 1959: nummer 7 I960: nummer 5 1961: nummer 4 Zoals bekend, zijn de voor gaande nummers van deze se ries reeds vervallen. In alle winkels van Albert Heyn NV bestaat na 1 juli 1970 weer de gelegenheid een serie coupons van AH winstdelende Ulantenobligaties te verzilve ren. Het zyn de coupons die zijn voorzien van de datering: juli 1970. De rente die ditmaal op de klantenobligaties wordt uitge keerd, bedraagt in totaal 13 procent, bestaande uit 4 procent vaste rente en 9 procent winst aandeel. Sinds 3 juni zijn bestraalde champignons voor de consument verkrijgbaar en wel in de AH-SUPER'MARTS. Verpakt in plastic bakjes van 250 gram. zijn de bestraalde champignons herkenbaar aan bet op de verpakking aangebrachte beeldmerk. Dc officiële toestemming voor bet in de handel brengen van bestraalde voorver pakte champignons werd mede namens de minister van Landbouw en Aisserij Ir. P. J. Lardinois in november vorig jaar door de staatssecretaris van Sociale zaken en Volksgezondheid Dr. R. J. H. Kruisinga verleend.

Allerhande | 1970 | | pagina 1