HOE WORDT MEN EEN GOED (SPORT)VISSER? Werphengel en zeehengel met molen Citroenen uit Sicilië netje 5 stuks '■I#* ^Tlf *>'1 Ch albert heijn 169 11 l^Ctl albert heijn/ Opnieuw in de PMC: Zelfgemaakt ijs als dessert N Ch Instant IJsmix Lekker-pittige Moccona; de glazen stop! Vakmanschap is meesterschap 58c want alle waar is naar zijn geld! Kruidentuin' in'ininiatuur Vakmanschap is meesterschap 58 c want alle waar is naar zijn geld! k^Vers fruit op z'n best. Bij AH^ 1.50 75 69 1.25 1.98 55 3.15 Dank zij Moccona uw keuken nóg vrolijker en gezelliger. Want Moccona is nu verpakt in leuke stopfles jes met een échte glazen stop. U kunt ervan alles in bewaren: kruiden, spece rijen, hagelslag, of kleurige snoepjes voor de kin deren. Leuk en fleurig, ais ze zo op een rijtje staan in de keuken. Gauw een serie bij elkaar zien te krijgen! MEI 1970 ALLERHA1NDE A 5 (Advertentie) Bierkenners vragen Een kruidentuintje, zo'n heel eigen kruidentuintje buiten, op het balkon of in uw eigenste keuken wordt u aangeboden door Albert Heijn in de aantrekkelijkste en handigste vorm die men zich maar wensen kan. Stelt u zich een doos voor van 24 bij 18 cm met op de deksel een zeer suggestieve en fraaie afbeelding van tal van krui densoorten in pot en bak. Die plaat is zo zonnig dat u de kruiden als het ware al ruikt! Inhoud Maakt u de doos open dan vindt u daarin drie vakken; in twee ervan liggen de pakjes met kruidenzaden, te weten: basilicum, bieslook, bonenkruid, dille, kervel, sa lie, majoraan, peterselie, tijm en venkel. Op ieder zakje staat aan de voorkant een uitstekende afbeelding van het kruid in kwestie en achterop staat een duidelijke beschrijving van de plant en haar eigenschappen, bloei- wijze en wat u er buitens- en binnenshuis mee moet en kunt doen. Gids In het derde vak ligt het boekje: Kruidje roer me maar. Een geestig gevonden titel voor een, door Marianne Stuit, vlot geschreven boekje dat u niet alleen vertelt over de eigenschappen van krui den en hoe ermee om te springen, maar dat tevens een reeks allerplezierigste re cepten geeft waardoor u zo veel mogelijk profijt kunt trekken van uw eigen kweeksels! Namen En dat is nog niet alles want ik kan me voorstellen dat de amateur-tuinier(ster) zegt, bij het zien van de eerste tere, groene priemeltjes die boven de grond komen: Oh he meltje! En wat was dat nou ook alweer? Geen nood! Dat hoeft u nooit te overkomen, want onder het boekje, liggen in plastic uitgestansd, de tien namen van de bewuste kruidjes en als u die bij het zaaien als een vlaggetje in de grond zet dan weet u precies wat u verwachten kunt. Een énig geschenk dat slechts 3,95 kost en dat vanaf 1 mei bij AH verkrijgbaar is! Niet alleen leuk voor uzelf, maar zeker ook voor al uw vrien den en magen waarvan u weet dat ze het spel met de kruiden al vol overgave spe len of van zins zijn om dat toch ook eens te gaan doen. Haast u En alhoewel er 50.000 van deze dozen in de winkels aanwezig zullen zijn, geef ik (Vervolg van pag. 1 Het allereerste dat men doet heeft nog niets met brasem, voorn of snoek te maken, het eerste dat men nodig heeft zijn een hengel, maar óók de nodige papieren. Een visakte van de overheid en vergunningen om in bepaalde wateren te mogen vissen. Papieren „Er wordt weieens gemopperd op die papierwinkel", zegt de heer Van Hurck, „maar al die bepalingen zijn doodgewoon no dig om ervoor te zorgen dat de sportvisserij nog jaren en jaren door kan gaan. Stel, dat men maar onbeperkt overal vis uit het water mag sleuren en mee naar huis nemen. Stel, dat die 750 duizend sport vissers die er officieel ge registreerd staan per jaar ten minste tien maal gaan vissen. Ga eens uitrekenen wat dat de Nederlandse viswateren aan vis zou gaan kosten, als zé alles mee naar huis nemen, dan was dat water binnen een minimum van tijd leeg en konden alle sportvissers thuis blijven." „Al die bepalingen van: zoveel vis mag je eventueel mee naar huis nemen, ondermaatse vis terug gooien enzovoort zijn er dus alleen maar om de sport vissers van hun sport te blijven verzekeren." Beginnen De papieren zijn dus punt één met hun bepaalde visserscode. En dan meneer Van Hurck, wat doet iemand dan wanneer hij net begint? „Een hengel aanschaffen die hij aankan, dus in het begin een doodeenvoudige", zegt hij, „en ga dan maar eens beginnen met op voorn te vissen, bijvoorbeeld. Het is met vissen net als met de fotografie: grijp niet meteen te hoog en te duur, want je moet het van het begin af leren. Heb je de eenvoudige grond beginselen onder de knie, ga dan maar verder. Vissen op moeilijker vis, vissen met iets ingewikkelder hengels. Een van de mooiste dingen van het vis sen vind ik trouwens het vissen met eenvoudig materiaal op strijdbare, moeilijke vis." (Advertentie) Bierkenners vragen u de verzekering dat u zich zult moeten haasten om er voldoende van te kunnen be machtigen want zoiets spreekt een ieder aan. En dan maar hopen dat u een echte „groene duim" hebt! En spreekt vooral uw zaailingen af en toe bemoedigend toe want dat hebben plantjes even zo goed nodig als kleine kinderen en kleine dieren! Dat is volgens de heer Van Hurck je ware van de vissport: niet meteen met zwaar geschut werken op bijvoorbeeld echte vechtvissen als snoek en forel, maar materiaal kiezen dat nét niet te licht is om die bepaalde vis niet aan de haak te kunnen slaan. „Ook dat maakt weer deel uit van die erecode die goede vis sers er op na houden", vindt hij, die trouwens zegt dat vissers ook nog wel in bepaalde cate gorieën zijn te verdelen. Man nen die bij voorkeur op snoek vissen zijn volgens hem bijvoor beeld de ruige, stoere bonken, net zoals zeevissers, die hij klasseert als „de zware wer kers". Individualisten Veel vissers zijn volgens hem ook individualisten, mensen die het heerlijk vinden om 's mor gens om vier uur al de hengel uit te gooien, terwijl de natuur aan het ontwaken is en de mensen nog lang niet. Ja, waarom eigenlijk vist men zo vaak heel vroeg in de mor gen? „Afgezien van het feit dat veel mannen het prettig vinden dat ze dan alleen zijn, bijt de vis over het algemeen ook beter", aldus de heer Van Hurck, die er ook bij weet te vertellen dat achttien procent van de Neder landse sportvissers echter vaak niet zo erg vroeg uit vissen gaat, omdat men doorgaans met het hele gezin op stap gaat en het dan uren later wordt. Techniek en natuur Goed, maar stel nog steeds dat we beginnen het vissen te leren, wat moeten we nog meer doen behalve een hengel en papieren aanschaffen? En kan iedereen bijvoorbeeld een goed sport visser worden? Dat laatste hangt volgens de heer Van Hurck precies af van wat men van techniek en na tuur wenst te leren. „Leer, wanneer het de tijd is om bepaalde vis te vangen, leer hoe je vist bij bepaalde wind, pro beer het samen met de natuur uit te dokteren", zegt hij, „pro beer eens dit tuigje en dat tuigje, duur hoeft dat helemaal niet te zyn, je kunt het net zo duur en goedkoop maken als je wilt." Nog te uwer informatie: er is op dit moment een geboorte explosie onder de snoekvis in het IJsselmeer, en misschien mooie vervanging van de nogal zeldzame snoek in dit land. Nog iets: misschien wordt straks in de Grevelingen óók forel uit gezet, net zoals in het jaren geleden afgesloten Veerse Gat (waar die forellen uitstekend gedijen, maar geen jongen nog krijgen, zodat er voortdurend nieuwe vis moet worden uit gezet). Tot slot nog een advies van de heer Van Hurck; vis zoveel u kunt omdat het zo fyn is, vis zo sportief u kunt omdat u dan èn sport bedrijft maar tevens de voortzetting van die sport garandeert. gebc&rfcexpl&sie inliet Cjêédweer. vrij algemeen, &*»t c&k. veel wonn rivieren en binnenwateren (bovendien-.en loyna altc- wateren, algemeen verbreid, a tfeen. is er met zeved. Hoord-Ho/iand wordt uitgezet door visclubs mótiiwater n m Awsterdant \grote rivieren. Limburg en net Veerse Heer (uitgezet in de laatste dek Sportvissers die bij de ope ning van het visseizoen vinden dat zy hun uitrusting moeten vernieuwen, kunnen nu weer bjj de PMC terecht. Op verzoek van velen zijn in mei opnieuw een tweetal werphengels met molens in het PMC-assortiment opgenomen. De eerste is een 7 ft. werp hengel, voorzien van een Rod dy 8250 werpmolen. Het neusje van de zalm is de zee- hengel met werpmolen Roddy 9260. Beide typen hebben 1 jaar garantie op hengel en molen. De tweedelige werphengel is vervaardigd uit holglas fiber. De kleur is donkergroen met tweekleurige sierbanden. De handgreep is onder en boven de reelhouder afgewerkt met kurk. Voorts wordt bij deze werphengel een groene katoe nen hoes geleverd, waarin de hengeldelen praktisch en vei lig kunnen worden opgebor gen. In een speciaal instruktie- boekje vindt men alle bijzon- De fijnste sappige Geldig van dinsdag 12 t/m zaterdag 16 mei 88 derheden en volledige informa ties over het gebruik. De totale nuttige lengte be draagt 215 cm (is 7 ft), de werpcapaciteit is 15 tot 35 gram. De molen, met een ge wicht van 390 gram, is voor zien van een bijzonder soepel lopend mechanisme, uiteraard is ook een anti-retour pal aan wezig, alsmede een zeer licht afstelbare slip. Het is interessant te weten, dat deze Roddy 8250 werpmolen zowel voor links- als rechtshan- digen kan worden gebruikt. De omwisseling kan heel eenvoudig geschieden, bijvoorbeeld al met een muntstukje. BIJZONDERHEDEN De werphengel heeft verder nog tal van bijzonderheden. Zo zijn de ogen en het topoog hard- verchroomd, de bussen zijn koperverchroomd, de pick-up is van verchroomd staal. Aan de greep is een oogje be vestigd, waarin men bij het transport het vishaakje kan bevestigen. De dikte van .de te gebruiken lijn varieert van 0 tot 28/00, wat voor de sport visser tal van mogelijkheden biedt. Deze nieuw PMC-premie is te bestellen onder nr. F 256. De prijs bedraagt ƒ48,te beta len in PMC-chèques. ZEEHENGEL Voor de zeevissers is daar naast een driedelige holglas fi ber zeehengel met „glas in glas" verbinding als premie in de PMC opgenomen. Ook voor dit type. uitgevoerd met Roddy 9260 werpmolen, die eveneens geschikt is te maken voor links- en rechts- handigen, geldt de garantie van 1 jaar. CORROSIE BESTENDIG Er zijn uitsluitend materialen verwerkt die in hoge mate cor rosie bestendig zijn. Zo is deze zeehengel voorzien van een forse houten greep met ver- chroomde punt, waarbij de bo venzijde omwikkeld is met tweekleurig PVC-koord. Het topoog en het opklapbare start- Bij Zon Zomer horen zonnebrillen. Albert Heijn heeft er een hele internationale collectie van. Vaders houden van een metalen montuur, dat in zomer "70 zeer 'en vogue' is. In twee modellen. Kinder- zonnebrilletje dat ook aan de mode meedoet. Kleurenbleu, rood, oranje, 1, groen. Drie modellen. EjQ Dames zonnebril *70grote, ronde glazen. Kleurenkristal, rood, oranje, bleu, Onmisbaar op warme dagen! AH Sun Foam be schermt de huid zonder vet te maken. Het zachte schuim wordt direct door de huid opgenomen. Effectief zonfilter. Royale 8 oz. spuitbus 2 25 AH Cosmétique verfrissingsdoekjes met eau de cologne. Verfrissend, koel. 10 stuks Normale Ter kennis- prijs making nu Judo-slippers met teenband. 6-11 b Per paar- 8 Poedelen in en plenzen met water: is er groter plezier v<for kinderen te bedenken? In de tuin, op de camping, bij het zomerhuisje, de speel vijver kan overal mee. Hij is in drie ringen opblaas baar, heeft 90 cm 0, een afvoerventiel en er is een reparatiesetje bij. Kleur: rood-wit-blauwyj 0Q Over water gesproken. Voor de 'diepzeeduikers' is dit duikmasker met snorkel. 13 cm breed ovaal venster. Zware kwaliteit rubber. Snorkel van hard plastic. 3.75 Alleen duikmasker in iets lichtere kwaliteit met verstelbare 1 OC rubber riem. lu4L*J Opblaaszwemring met 'aquarium' decor. 0 50 cm. Houten badminton- racket met shuttle. Koker met 4 shuttles. Vermaak voor jong en oudjeu de boules. 6 zware ballen en houten doelballetje in draagtas. De spelregels zijn erbij. 1 7 Tennis-trainer in de vorm van een houten blok met sterke veer, 2 sla g bats, sterk elastiek en bal. Ook goed om te 'trimmen'. Voor jonge ruimteonderzoekersraket met parachute. 24 cm hoge raket schiet tot 200 meter hoogte de lucht in en zweeft dan langzaam aan de parachute naar beneden. 1.20 Speedboot 'Speedy'. Stevig plastic. Kan niet zinken. g g Deze zware kwaliteit plastic kindergieter kan tegen een stootje. Grote maater gaat 2 liter in Met afneembare sproeier, g g Deze 'Zon Zomer'-artikelen zijn verkrijgbaar in de meeste Albert Heijn SuperMarts. oog zijn hardverchroomd, evenals de pick-up beugel. Aan de gehele afwerking is speciale aandacht besleed. waardoor deze zeehengel een typisch eigen, robuust karakter heeft gekregen. Nog enkele technische bij zonderheden: de totale nuttige lengte bedraagt 375 cm 12.5 ft.), de werpcapaciteit is 50 tot 125 gram. De inhaalsnelheid bij volle spoel ligt rond 1 m. per slingerslag. Door de spoelkap van de werpmolen op kogella gers te laten lopen, is de wer king van deze molen erg snel en licht. De spoelcapaciteit ten slotte is 200 m 40/00. Prijs ƒ102 waarvan 52 in PMC-cheques, bestelnr. 474. Uit een 400 grams pak vanille of vanille/aardbeien maakt u 2 liter verrukkelijk ijs. De Vrolijke Keuken. jjJSK Deglazenstopvindtutijdelijk tulmul IjjJar op alle 50 en 100 grams potjes Moccona.A HU UHll NgjipF (voor de normale prijs)

Allerhande | 1970 | | pagina 5