Wie van de neöen? Negen blikseminterviews Negen minitests Abonneren op AllerHande ALLERHANDE A MEI 197 Voor u, mevrouw! Voor het op bergen en meenemen van uw make-up-a.rtikelen. Met grote spiegel, handvat en 2 metalen sloten. 15 FONDUE SETS Negen Nederlandse vrouwen hebben negen auto's- voor-vrouwen in de prijsklasse van 4800 tot 5500 gulden getest. Wie zijn die negen? Rijden ze altijd auto of zelden? Zitten ze beroepshalve tussen de wielen of alleen om naar de SuperMart te gaan? We zijn het ze gaan vragen en in negen bliksem interviews geven ze antwoord. INGE KORTLANG is verslaggeefster voor de Avro-radio en zij verzorgt klankbeelden. Beroepshalve is ze dus heel wat onderweg en dat is ze dan in de Lelijke Eend. „En er zal heel wat moeten gebeuren om dat te verande ren", lachte ze. Toen ze meelooite voor de testauto's kreeg ze de NSU toegewezenf maar tot dat moment, bestond, er voor Inge Kortlang maar één auto: de Deux Cheveaux. Per jaar rijd ik toch zeker ivel een twintigduizend kilometerpeinst ze hardop. ,,Als ik ooit een andere auto zou kopen, dan moet dat er in elk geval een zijn met voorwiel-aandrij ving, dat weet ik heel zeker. Die Jeep van Citroen, die lijkt me ook wel. Maar wat ik zeivoorwielaandrijving is bij mij erg belangrijk". IDe karaktertrekken van de NSU Prinz 4 (ter beschikking gesteld door de N.V. v/h firma H. van Oorschot te Botterdam, opgetekend door Inge Kortlang De NSU Prinz 4 acceleert fel. Een lucht- gekoelde motor staat borg voor vlot starten. De vering is kort en sportief. De wagen is voorzien van trommel- remmen rondom die uitstekend vol doen. De wegligglng is goed, maar moet wel even wennen. Bij het nemen van snelle bochten wil de achterkant nogal eens wegdriften, hetgeen de wagen slipge voelig maakt. De achterin geplaatste motor, in aanmerking genomen mag worden opgemerkt, dat de wagen be paald niet overgevoelig is voor zijwind. De besturing is lekker licht: en de klei ne draaïcirkel maakt de Prinz tot een voortreffelijk wendbare auto in de stad. De betrekkelijk geringe lengte (344 cm) is altijd wel in een klein parkeergaat je weg te stoppen. De hoge bovenbouw geeft een vorstelijk uitzicht. De twee stoelen zijn verstel baar, evenals de rugleuningen. De ruim te voorin is daardoor uitstekend. Ach ter de achterbank is een nuttige berg plaats beschikbaar, lekker diep, ideaal voor speelgoed of boodschappen. Het interieur is goed afgewerkt. Het instrumentenpaneel heel functioneel en goed te overzien. Ventilatiemogelijk- heid is voldoende aanwezig. De ver warming is zeer goed. Twee koffers plus nog wat zakken en pakken, en het reservewiel, verdwijnen in de bagage ruimte. De NSU Prinz. heeft twee por tieren waarvan men de sluiting wel onder de knie moet hebben. Karakteristiek voor de Prinz is de tweecilindermotor van 598 cc met bo venliggende nokkenas. Het motortje levert 30 pk en moet op toeren worden gehouden. Het benzineverbruik ligt op ca. 1 liter per 18 km. De Prinz smeekt erom sportief be reden te worden. Een snelle auto voor 5.096. MEVROUW L. A. TESSELAAR-VAN SCHAGEN woont in Oostvoome en bij de loting kreeg ze als testauto de zelfde vierwieler toegewezen waarin ze altijd zelf ook rijdt: de Renault-4. Een heerlijke auto met uitstekende kindersloten en dat is voor mij zeer belangrijk, want mijn auto dient voor namelijk voor het vervoer van drie kinderen en een grote hond", zeat mevrouw Tesselaar. Zij, die het beroep huisvrouw uit oefent, gebruikt haar Renault-4 erg veel om de kinderen naar school te brengen en om in Rotterdam bood schappen te gaan doen. ,Jk heb een voorkeur voor Franse auto s vanwege hun goede wegligglng en primair voor mij is natuurlijk, dat ik mijn hele „club" gemakkelijk in die auto krijg". 2 De karaktertrekken van de Renault 4, opgetekend door Wies Tesselaar De Renault 4 levert bijzonder levendige prestaties, te danken aan een vier- cilindermotor van 845 cc, goed voor 30 pk. De vering, rondom met torsie- staven uitgevoerd, is geheel onafhanke lijk. De wegligging is goed en de voor wielaandrijving heeft vrijwel geen in vloed op het bochtgedrag. De besturing en de bediening van de pedalen is licht. De vierversnellingsbak wordt via een hendel op het dashboard bediend. De binnenruimte in de Renault 4 is verrassend groot. Er zijn vier por tieren plus een opklappende achterdeur die het inladen van bagage erg ge makkelijk maakt. De bijzonder goede kindersloten op de achterportieren zijn voor gezinnen met kinderen een geruststellende zaak. Het zitcomfort is uitstekend, evenals de ventilatie en de verwarming. Het dash board is simpel, doch zeer functioneel met een goed zicht op de instrumenten. De totale conceptie maakt, dat de wa gen voor vele doeleinden geschikt is en daardoor als familiewagen zeer geliefd. Met een redelijke top van ca. 112 km per uur kan men er goed mee uit de voeten. Het benzineverbruik bedraagt ca. 1 liter op 14 km. Een leuke, prettige auto van ƒ5.154. ELISABETH MOOY, die we allemaal kennen als tv-omroepsier, is sinds 18 december .van het vorig jaar me vrouw E. Hilhorst-Mooy en ze woont nu in AmstelveenInderdaad, ze rijdt nog steeds paard. Maar ook auto en wel een Renault 8-s. Elisabeth Mooy rijdt veel autozeker voor een vrouio: veertigduizend kilo meter per jaar. Vanwege het vele en op veel plaatsen gastvrouw zijn bij alle mogelijke evenementenzegt de blonde ex-tv-omroepster, die tegen woordig kort haar draagt. En waarom koos zij die als testauto de Japanse Honda kreeg toegewezen als eigen auto de Renault 8-s? „Ik vind die auto technisch en moto risch uitstekend", zegt ze. Een auto die je nooit in de steek laat. Jammer alleen dat mijn man er niet in past: hij is 1.95 meter. Hij rijdt zelf in een VW-kever: ja, daar past hij wel in". 3 De karaktertrekken van de Honda 400 L, (ter beschikking gesteld door Honda Motors N.V. te Ridderkerk), opgetekend door Elisabeth Hilhorst-Mooy De carrosserie doet sterk aan die van de mini's denken, maar is iets smaller. Door de holle portieren is toch een goede binnenruimte verkregen. Voorin staan twee zeer goede stoeltjes, waar van de rugleuningen verstelbaar zijn en die een goede rijhouding mogelijk maken. De tweecilindermotor met bovenlig gende nokkenas en 401,5 cc geeft 36 pk. Deze krachtbron gepaard aan een bij zonder laag gewicht van slechts 505 kg maakt een top van ca. 120 km mogelijk. Het benzineverbruik is 1 liter op 16 a 18 km. De acceleratie is zeer goed, terwijl het motorlawaai minder geworden lijkt te zijn. In de versnellingen kan ver wor den doorgetrokken. De wagen heeft voorwielaandrijving en stuurt bijzon der licht. Is in de stad goed wendbaar en kan op de grote weg lekker mee komen. De vering is vrij stug, de weg ligging uitstekend. De remmen zijn bij zonder goed en door het dubbele rem- circuit ook erg veilig. Al met al een handzaam, pittig autootje tegen een prijs van ƒ4.989 MEVROUW RIA BREMER-SITS- KOORN zult u misschien beter ken nen als Ria. Bremer van Televizier op uw kijkbuis en van het kinderpro gramma „Stuif-es-in". Zij lootte de Eend als testauto. en ze is op die eend altijd verliefd geweest. Twee heb ik er versleten", vertelt ze, „en ik zit nu in een Datsun-1000- standaard. om dat ik, vooral voor het programma Regio Vizier, zoveel divars het land door moet. Het zijn toch zeker 35.000 kilometer die ik per jaar rijd en ik moest gewoon een snellere auto hebben, anders was het voor mij altijd de Eend gebleven". En waarom? „Ik vind de Lelijke Eend een fijne auto", zegt Ria Bremer. „Ik was dol op dat open dakje, ik vind de deuren gemakkelijk, het autootje is ruim, voorzien van alle gemakken voor een vrouw, veel ruimte, kortom, een eindeloze auto, je moet alleen geen haast hebben, In die twee Lelijke Eenden heb ik mezelf discipline in het verkeer aangeleerd en daarvan heb ik nog steeds plezier". 4 De karaktertrekken van de Citroën 2CV-4 (ter beschikking gesteld door Automobiles Citroën N.V. te Amsterdam) opgetekend door Ria Bremer Een wagen die in 1948 bij de eerste verschijning sensatie verwekte, nu niet meer uit het straatbeeld is weg te den ken en een grote groep fervente aan hangers heeft doen ontstaan die, zodra de „Eend" ter sprake komt in allerlei superlatieven uitbarsten. De wagen start, voortreffelijk, acceleert uiteraard wat minder, maar remmen, besturing, wegligging en bochtgedrag zijn bijzonder goed. Het interieur is sober, maar ongetwij feld functioneel. De zit achter het stuur is comfortabel. 'De versnellingshendel op het dashboard is voor een nieuwe ling even wennen, maar daarna gemak kelijk te bedienen. Het roldak en de simpel te demonteren stoelen maken de Eend tot een auto waarin men werkelijk zijn hele huishouden kan meenemen. De wagen heeft sinds kort: de motor van de Dyane 435 gekregen van 435 cc, die 26 pk ontwikkelt. De topsnelheid is daardoor 102 km per uur geworden. Het benzineverbruik bedraagt 5 a 6 liter per 100 km oftewel 1 liter op 18 a 20 km. Vooropgesteld dat men niet tot de cate gorie rijders behoort, die er onder alle omstandigheden als een hazewind tussenuit willen schieten, dan is de Eend een auto die veel gemak geeft tegen de prijs van ƒ4.395. MEVROUW MABEL 'T HOOFT is getrouwd, heeft een kind en woont- in Waddinxveen. De Fiat-850 had ze een week bij zich als testauto, maar zelf rijdt ze een NSU-1200-TT. Dal is een snelle wagen en Mabel 't Hooft knikt en lacht. „Ja, ik heb altijd, haast. Waarom? Gewoon, omdat ik dat. fijn vind. Ik rijd die NSU wat erin zit. dus zo'n honderd en vijftig kilometer per uur. als het verkeer dat toelaat". Mabel 't Hooft, is op dit moment de enige vrouw in Nederland met een race- en rallylicentie en 'ze is ook lid van de Evac, de Eerste Vrouwelijke Automobiel Club. Per jaar? „Oh, per jaar rijd ik toch zeker een 25.000 kilometer", zegt ze. „Ik vind autorijden gewoon heerlijk, in één woord". SDe karaktertrekken van de Fiat 850 (ter beschikking gesteld door Leonard Lang N.V. te Amsterdam, opgetekend door Mabel 't Hooft De Fiat 850 is een van de moderne wagens uit de grote Fiat-familie. Het is een auto met die typisch Italiaanse pittigheid, die bijzonder goed start, en acceleert. De remmen werken uitstekend, de weg ligging en het bochtgedrag zijn bijzon der goed, terwijl de gevoeligheid voor zijwind, ondanks de achterin geplaatste motor, maar klein is. Dank zij een vrij wel neutrale besturing is de wagen ge makkelijk hanteerbaar en lekker wend baar. De motor van 843 cc is vloeistofgekoeld en levert 37 pk, de topsnelheid ligt bij ca. 125 km.u. Het benzineverbruik ligt rond 1 liter per 12/14 km. De twee voorstoelen hebben een goede pasvorm; de achterbank kan worden neergeklapt ter verkrijging van een grote bagageruimte. De grote portieren maken dat deze ruimte ook goed be reikbaar is. De ventilatie en de ver warming voldoen- uit stekend. Prettig is, dat de derde versnelling vrij lang is, hetgeen vooral in de stad gemak met zich brengt. Een family-car par excellence tegen de prijs van 4.946. LIANE ENGEMAN is met haar 23 jaren een van de jongste onder de testvrouwenmaar zeker een van de meest ervaren autorijdsters, want in haar paspoort staal bij beroep: Auto coureur. Zij is dat sinds 1966, de Haarlemse, die iot voor kort in Londen woonde, omdat ze in Engeland racete en die net terug is van een autorace in Bra zilië. In Engeland reed ze privé een VW, in Nederland rijdt ze Mercedes en als testauto lootte ze ook de VW. Rijden in auto's vind ik gewoon heer lijk zegt ze. Vooral meedoen aan competities; ik doe liever mee dan dat ik naar een wedstrijd kijk", aldus de verloofde Liane, die een horloge met chronometer draagt. Ze is nu in Nederland, omdat ze hier twee contracten afsloot en onder meer voor Ford de Escort-1300 rijdt. „Ik rijd op dit moment alleen nog tegen betaling'aldus Liane Engeman. die het vorige jaar niet minder dan 80.000 kilometers onder de banden weg draaide. De karaktertrekken van de VW 200 (ter beschikking gesteld door Automobielbedrijf Groot Toerisme te Eindhoven), opgetekend door Liane Engeman Deze eenvoudigste vorm van de wereld beroemde „kever" is beslist geen kleine wagen. De royale portieren bieden een ruime instap en de twee voorstoelen zijn stevig en goed van vorm. De ach terbank biedt goede ruimte. De luchtgekoelde viercilindermotor met een inhoud, van 1192 cc is achterin ge plaatst en levert 41,5 pk. De maximum snelheid ligt bij ca. 120 km per uur. De versnellingsbak mag als een der besten ter wereld worden beschouwd en scha kelt zeer licht. 5 HOOFDPRIJZEN VAN ELK 1.000 IN KONTANTEN 5 LICHT GEWICHT NAAI MACHINES IN MEUBEL Een machine waarmee u recht en zigzag kunt naaien, naden afwerken, siersteken, rolzomen, stoppen, knoopsgaten maken, knopen aanzetten, appliqueren, cordonneren en festonneren. Met extra spoelklosjes en torn- mesje; uitschakelbare verlich ting. In fraai teak afgewerkt meubel op zware buisstalen po ten. Bladmaat 41 x 90 cm. hoogte 75 cm. 5 DROOGACTOMATEN Weer of geen weer, het drogen van de was vormt geen pro bleem. Het vochtige goed in de trommel, droogtijd en tempera tuur instellen en de automaat doet de rest. Resultaatdonzig- zacht wasgoed. Capaciteit ca. 2 kg. Afmetingen 67,3 cm hoog, 48,9 cm breed en 48,3 cm diep. Gewicht ca. 40 kg, door wieltjes gemakkelijk te verplaatsen. 5 SCHRIJFMACHINES OLIVETTI LETTERA DE LUXE Bijzonder fraaie schrijfmachine in kunstleren draagtas met rits sluiting. Met tabulators, in- springmechanisme, lintuitscha- kelaar voor stencils en schrijf- rolregelaar voor handinstelling van de regelafstand. Onmisbaar in het moderne gezin. 5 ELECTRISCHE GRILLS Voor gezonde voeding. Gebruik van vetten overbodig. De na tuurlijke sappen en voedings stoffen blijven behouden. U roostert het vlees, de vis of het gevogelte aan het draaiende Iedereen kan zelf saté ma ken. Ingebouwde tijdschakelaar met controlelampje maken be diening tot een simpele zaak. j 10 LICHT GEWICHT KOFFERS Een weldaad voor vakantie- of zakenreis. Vervaardigd van I Acryl Butadien Styro.1. Zeer I sterk en licht in gewicht. Zwart met randen van aluminium. Twee wïpsluitingen. Binnenbe- kfeding perion. Apart zakje voor kleine toiletartikelen. Af metingen: 60 cm breed, 47 cm hoog en 19 cm diep. 15 TOILETKASTEN Handige tweedeurskast voor bad- of slaapkamer. Variabele indeling door losse legplankjes, bakjes, houder voor tandenbor stels en haakjes voor strikjes en netjes. Aan de voorzijde hel dere toilet- of scheerspiegel. Roestvrij. Strakke vormgeving'. 10 KOFFIEZETAPPARATEN Koffiezetten op elk gewenst moment en klaar in een wip. Koffie in het filter, water in het reservoir, stekker in het stop contact en de rest gaat vanzelf. Schaalverdeling voor het aan tal kopjes. Verwarmingsplaat voor het op temperatuur hou den van de koffiepot, dus geen koude koffie. 10 RUBBERBOTEN Ideale boot voor weekends en vakantie. Afmeting: 200 x 100 cm; kuip 110x35 cm. Draag vermogen ca. 250 kg. Twee luchtkamers, opblaasbare bo dem, indrukbare ventielen, ny lon grijpkoord rondom. In fou- draal. Gewicht 5 kg. 10 PRISMAKIJKERS 7x50 Voor vakantie, sport en natuur liefhebbers. Briljant beeld door goudkleurige coating. Oculair- en middeninstelling; 7 x ver- zetpannen - veilige constructie. Een aanwinst in uw keuken. 15 BEAUTY CASES grotend. Hoge lichtsterkte. In zwartlederen draagtas. 15 IJSEMMERS Voor feestjes en zo-maar gezel lige avondjes. Uw ijsblokjes blijven 24 uur goed! Dus geen geloop meer naar de koelkast. Uitgevoerd in hooggepolijst roestvrij staal; binnenfles van isolerend staalglas; buitenzijde bekleed met echt varkensleer. Inhoud 1 liter - Roestvrij stalen tangetje voor het vastpakken van de ijsblokjes. 15 SNELKOOKPANNEN Voor snel en modem koken met behoud van de vitaminen. Ca paciteit 4 a 6 personen. Drie in- Voor een gezellig etentje, maar ook als sieraad in uw huiska mer. Glanzend roodkoperen pan met nikkelen binnenwand. Re gelbare brander met doofdek- sel. Zes tweetands vorken met slank houten heft. 20 BAROMETER COMBINATIES Onmisbaar in de moderne wo ning. De barometer voor het weer, de thermometer voor de temperatuur en de hygrometer voor de vochtigheidsgraad van de lucht. Vooral bij centrale WAN de gelegenheid om zich op AllerHande te abon neren hebben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met duidelijke vermelding van naam, volledig adres en woonplaats, liefst in blok- letters, voorzien van f 2, aan extra postzegels voor ver zend- en administratiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is voldoende om zich gedurende een jaar van toezending te verzekeren. De post bezorgt AllerHande aan huis. Wij verzoeken u wel in ver band met de postvoorschrif ten, deze f 2,aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. Desgewenst kunt u echter ook het jaarabonnementsgeld a f 2,overmaken op post rekening 9930 t.n.v. Albert Heijn N.V., Zaandam, onder vermelding „abonnement Aller Hande". 20 SIGAREN/SIGARETTEN DOZEN Uitgevoerd in Attika-leer vormt deze doos een sieraad voor uw salon- of werktafel. Binnen zijde naturel cederhout, afgezet met koperkleurige metalen rand. 1 Sigarenvak en 2 sigaretten - vakken. Afmetingen 26 x 16 x 5,7 cm. verwarming noodzakelijk voor mens, dier, planten en meube len. De drie meters zijn gevat in zwart leer. 15 THERMOCOMBI'S Ideaal voor vakantie, weekend, vissen, enz. Twee roestvrij sta len flessen (inhoud 0,4 ltr.) in ijzersterke kunstleren draagtas. Flessen kunnen niet rammelen bij vervoer. Afmetingen 29 x 21 x 10 cm. 20 CITRUSPERSEN Uitpersen van vruchten geen probleem meer. De pers werkt snel,_ gemakkelijk en zonder verlies van sappen. Twee pers- kegels voor kleine en grote vruchten. Vervaardigd van on- verslijtbare kunststof. 20 THERMOSKANNEN Roestvrij stalen kan voor 0,9 liter koffie, limonade of andere drank. Warm: blijft 12 uur warm, koud: blijft 24 uur koel. Koffiezetten direct in de kan. Ideaal wanneer u televisie kijkt. 25 BOEKEN „WIJN, WIJN, WIJN" In een tijd waarin het wijnver- bruik in Nederland stijgt een welkom bezit. 10 BOEKEN „HET VOLKOMEN VLEESBOEK" AH's verrukkelijke bestseller met 1001 vleesrecepten. Vol ledige geschiedenis van de vleescultuur. De vrij grote wielen worden met torsie staven afgeveerd en de besturing is licht en precies. De remmen zijn even eens zeer goed. Lak, plaatwerk en verdere afwerking zijn uitstekend. Te zamen met de overvierkante motor, die s teeds op maximaal toeren kan draaien, bezorgen deze hoedanigheden de wagen een ongekend lange levensduur. Het zicht rondom is goed. Het benzine verbruik bedraagt 1 liter op ca. 13 km, Het instrumentarium is sober gehou den. De bagageruimte voorin de neus is beperkt, maar in de „hondebak", achter de achterbank, kan nog wel het een en ander worden opgeborgen. De prijs bedraagt ƒ5.359. JENNY VAN LENNEP uit Haarlem weet, dat iedereen bij het'horen van haar naam denkt: De vrouw van de bekende coureur? En wie zo denkt heeft gelijk. Het was de Simca-1000 waarvan ze moest zeggen hoe ze de rij-eigen- schappen en het comfort vond, maar privé rijd ze in een Volkswagen-1200. Tienduizend kilometer per jaar draait ze onder de wielen door. „Ja, uitslui tend voor mijn gemak heb ik die VW", geeft ze toe. „Kinderen hebben we nietdus voor school of zo heb ik geen auto nodig. Ik gebruik de auto voor boodschappen, vrienden bezoeken, naar een bioscoop gaan of zo". 1-Iard rijden vind ze „wel leuk" en met hard rijden bedoelt Jenny van Lennep dan ook 160 tot 180 kilometer per uur. „Ik zioeer bij dé Kever", be sluit ze. „En als ik guldentjes genoeg had, dan zou ik een open Porsche kopen, zeker iveV'. behoeven slechts een lichte pedaaldruk en geven een korte remweg. De 944 cc kopklepmotor is achterin ge plaatst en levert 44 pk, goed voor een top van ca. 135 km per uur. Het ben zineverbruik bedraagt 1 liter per ca. 13 km. De afwerking van het interieur is goed, de sluiting van de portieren zeer goed. Het dashboard is functioneel met een uitstekend zicht op de instrumenten. Al met al een wendbare, prettige auto tegen de prijs van 5.695. 7 De karaktertrekken van de Simca 1000 (ter beschikking gesteld door Simca Nederland N.V. te Rotterdam), opgetekend door Jenny van Lennep De Simca 1000 heeft van oudsher mar kante lijnen en een wat vierkante bouw die goed zicht garandeert. Hoewel de rugleuningen van de stoelen niet ver stelbaar zijn zit men toch ontspannen met de goed geplaatste versnellings pook gemakkelijk binnen bereik. De versnellingsbak met Porsche-syn- chronisatie en vier versnellingen is uit stekend. De 2de en 3de versnelling zijn goed lang, hetgeen vooral in de stad soepel rijden bevordert. De remmen MEVROUW LILY WUER.Z-G ASSER woont in Den Haag en sinds acht jaar rijdt ze niets anders dan Austin-7, de zelfde wagen die ze nu testte. Daar vóór heb ik zeven andere merken ge reden", zegt ze, „maar aan de Austin ging ik hechten, ik geloof vooral van wege de pittigheid van de wagen; ik kan niet tegen een tjoek-tjoek-auto". Twintigduizend kilometer per jaar rijdt mevrouw Wuerz en heel veel met de kinderen. In de twaalf jaar dat ze auto rijdtis ze vele keren naar Zuid Frankrijk, naar de bergen en speciaal naar Zivitserland gegaan. Alle soorten „terrein" zijn haar be kend. Op de grote weg rijdt ze tussen de 120 en 130 kilometer per uur. Ze zegt tenslotte: „Ik zie een auto voor een wouw absoluut als een gebruiksvoor werp. Voor mij heeft, een auto niets met prestige uit te staan". De karaktertrekken van de Austin Mini, opgetekend door Lilly Wuerz De Austin 7 is al gedurende vele jaren het voorbeeld van revolutionaire, maar hoogst efficiënte automobielbouw. De doos vorm met de vier wielen op de uiterste hoeken van de carrosserie maken, dat de wagen bijzonder stevig op de weg ligt. Die zelfde doosvorm maakt tevens, dat de wagen een op vallend grote binnenruimte heeft bij zeer kleine buitenafmetingen. De lengte is maar net drie meter, zodat parkeren in kleine gaatjes kinderspel genoemd mag worden. De 848 cc motor is voorin geplaatst en drijft de voorwielen aan. Het levert 37 pk, goed voor ca. 120 km.u. top snelheid. Het versnellingspookje scha kelt fijn, maar heeft een vrij grote uitslag. Het zicht rondom is uitstekend, ventilatie en verwarming werken goed. Het benzineverbruik bedraagt 1 liter per ca. 14 km. Bij de 1970-modellen zijn de schuif- raampjes vervangen door vensters met draaimechanisme, terwijl de fabriek het wenselijk heeft geacht de hydraulastic vering weer door rubber vering te ver vangen. De Austin 7 is een aantrekkelijke auto voor druk stadsverkeer zowel als voor toerisme. De prijs bedraagt 5.253. MEJUFFROUW ELS WESTERVELD is gastvrouwe bij de Felicitatiedienst en elke dag met haar Daf-33 onder weg. Veel in haar woonplaats Amster dam, maar ook veel door heel Neder land. „Ik rijd nu zes en een half jaar auto, waarvan drie jaar Duf', zegt ze. Stel dat ze morgen zomaar van iemand een auto voor zichzelf uit mocht kiezen, welke auto zou ze dan nemen? „Een Daf-55", zegt ze direct. „Ik ken de Daf-33 en ik vind het een geweldige auto. De volautomatische versnelling vind ik erg gemakkelijk, vooral in de stad, het uitzicht, in de auto is goed en ik heb meer dan genoeg bagage ruimte". „Een Daf-55 is wat sneller dan de 33 en ik vind het model leuk. Dat zou mijn auto zijn". De karaktertrekken van de DAF 33 (ter beschikking gesteld door de Felicitatiedienst), opgetekend door Els Westerveld Evenals de sterkere broers 44 en 55 beschikt de DAF 33 over de beroemde Variomatic-Automatic transmissie - het pienterste pookje ter wereld Het systeem waarbij elk der beide achter wielen positief door een drijfriem over twee poelies wordt aangedreven be tekent, dat men over een oneindig aan tal versnellingen beschikt. In feite voor iedere snelheid één (en de juiste) ver snelling. Het betekent ook, dat een vlotte acceleratie gewaarborgd is en dat top- en kruissnelheid identiek zijn met ca. 115 km per uur. Deze auto matische transmissie is ongetwijfeld de beste die aan de markt is. De vering is rondom onafhankelijk en de lichte en directe besturing maken de DAF een moeiteloos te rijden auto In druk verkeer. Het zitcomfort is zeer goed, het uitzicht eveneens. De ruimte achterin is groot en ook de koffer ruimte mag er zijn. De tweecilinder, luchtgekoelde motor van 746 cc ontwikkelt 32 pk. Het ben zineverbruik bedraagt 1 liter per 14 km. De prijs van dit attractieve, nationale merk bedraagt 5.055.

Allerhande | 1970 | | pagina 2