Vier zelfbedieningswarenhuizen Achttien nieuwe SuperMarts Nieuw distributiecentrum Lezeressen van AllerHande Idezen „LadyCar-1970" Wachtwoord is kwaliteit 30 MEI: VISSERS AAN DE HENGEL! Ver kee r squiz voor liet hart samen met selectie LadvCar Ch albert heijn Bloeiende pauwen en mamagaaien Verdere groei va «a Albert Heijn Verkiezing Lady Automobiel in Noordwijk van 22 - 27 juni AH-exclusief (op pagina 2 en 3): Ga trimmen! Beweging in prijs van merkartikel Kinderboerderij trekt duizenden albert heijn N* Florida Sinaasappelsap diepgevroren, geconcentreerd blikje voor 0,7 liter zuiver sap Restaurants Personeel Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkel». Redaktie: Public Re lations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Adverten ties: Albert Milhado Co N.Vl, Plantage Midden laan 38 Amsterdam. Abonnementen 2,- (zie pa gina 2). Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Aller Hande HOFLEVERANCIER mei 1970 oplage 2.099.000 16e jaargang No. 6 (169) aan de minimumeisen vol deden), maar de totaal be schikbare verkoopruimte is in 1969 niettemin met 15.769 m2 (dat is met ca. 15 procent) uitgebreid. Al eerder is bekend gemaakt dat Alhert Heiin zal overgaan tot de vestiging van zelfbedie ningswarenhuizen. Uit bet jaar verslag blijkt nu, dat deze wa renhuizen naast een groot le- In 1968 begonnen als een speels protest tegen de denigrerende houding van de „heer in het verkeer", die zjjn vrouwelijke collega slechts als een goed ge slaagde mop kon zien, is de actie „Vrouw achter het Stuur" in korte tjjd uitgegroeid tot een Onder het motto „En toch rijden vrouwen beter organiseert het actiecomité „Vrouw achter het Stuur", waarin o.a. zitting hebben de politie van de gemeente Noordwijk en het Verbond voor Veilig Verkeer, dit jaar voor de derde maal in successie een aantal verkeersdagen voor de autorijdende vrouwen van Nederland. De verkeersdagen worden gehouden in Noordwijk aan Zee, in de week van 22 - 27 juni a.s. En u als lezeressen van AllerHande, kunt bepalen welke auto het meest past hij de vrouw achter het stuur. U mag namelijk meedoen' aan de keuze van de Lady Car. Zie hierover meer op pag. 2 en 3. jaarlijks evenement met vele honderden deelneemsters. DAGJE-UIT De verkeersdagen in Noordwijk aan Zee hebben thans de functie een nuttige en plezierige dag te bezorgen aan al die auto rijdende vrouwen die er een dagje uit willen zijn. Nuttig doordat men zich onder werpt aan praktische en theore tische verkeersproeven, in de vorm van een rij vaar digheidsrit en verkeersvragen, deskundig georganiseerd en opgesteld door de Noordwijkse politie en het Verbond voor Veilig Verkeer. Nuttig ook door de voorlichting die dank zij de medewerking van diverse instanties en be drijven, gegeven wordt op het gebied van de auto en het auto rijden. Alle mededingsters zijn in de gelegenheid mee te dingen naar de titel „Lady Automobiel" en daarnaast te genieten van een voortreffelijke modeshow. „Lady Automobiel 70" wordt zij, die als beste uit de prak tische en theoretische proeven naar voren komt, ongeacht leef tijd, gehuwd, ongehuwd. Zij betreedt op zaterdag 27 juni, tijdens het Grand Gala de 1'Automobile het podium in het Hotel Huis ter Duin, zoals Petra Franqhimon dat in 1968 en mevrouw Van Beesd-van der Sluis dit in 1969 deden, om aldaar uit de handen van de organisatoren de sleutels van de hoofdprijs, de „Ladycar 70" te ontvangen. LADYCAR Van welk merk die sleutels zullen zijn, dat ligt ook voor ons nu nog in het duister; dat wordt bepaald door de uitslag van de „Ladycar" verkiezing. Bovendien mag dc „Lady Auto mobiel" nog een fraaie, door ESSO Nederland nv beschik baar gestelde, wisselbeker mee naar huis nemen en daar ge durende het komende jaar ten toonstellen als bewijs, dat zij tot de besten op verkeersgebied behoort. BOEKJE Voor nadere inlichtingen om trent de juiste data en voor toezending van het programma boekje is het voldoende wan neer u een briefkaartje stuurt aan: Actie „Vrouw achter het Stuur" Postbus 2400 DEN HAAG nog maar één op de zeven tien sterfgevallen aan hart en vaatziekten te wijten. Nu is de verhouding één op twee! Vandaar, dat wij u op roepen in beweging te ko men. In de eerste plaats letterlijk! Ga trimmen! Vrees niet, dat u zich daarmee belachelijk maakt. Wat u voor het be houd van uw gezondheid doet kan nooit belachelijk zijn. In de tweede plaats figuur lijk! Quiz mee! De netto op brengst van de quiz komt ten goede aan de Hartstich ting. Er dienen maatregelen te worden getroffen die de ge volgen van hart- en vaat ziekten tot een minimum beperken en een van die maatregelen is het in dienst stellen van cardulances of hartrenwagens. De inrichting van deze wa gens is bijzonder kostbaar. De eerste die in dienst zijn genomen, in Utrecht en Nij megen, vergden rond drie honderdduizend gulden per per stuk. Dit is een van de zaken waarvoor de Hartstichting zich Inzet. Het zijn ook onze zaken en daarom ons aller medewerking waard! Frankeer daarom uw quiz inzending met ƒ1 aan extra postzegels ten bate van de Hartstichting. (Alles over de quiz zie pagina 2 en 3). Eén der eerste door de Neder landse Hartstichting gefinancierdei car dulances, die nu snelle hulp brengen aan hartinfarct patiënten. Er komt langzamerhand enige beweging in de vaste prijzen van de zgn. merk artikelen, zo wordt in het jaarverslag van Albert Heijn over 1969 gecon stateerd. „Wij hebben de indruk", aldus het verslag, „dat een toenemend aantal leveran ciers met ons van mening is dat een stringent vast houden aan de bestaande toestand niet meer wense lijk is". Overigens is Albert Heijn van mening dat een aantal „spelregels" met betrekking tot de prijzen op zijn plaats kan zijn. Exclusief voor AllerHande heeft het actiecomité „Vrouw achter het Stuur 70" aan het Verbond voor Veilig Verkeer verzocht een speciale verkeersquiz voor zijn actie dit jaar te willen ontwerpen. TEST DAARMEE UW KENNIS VAN DE VERKEERS REGELS ZENDT HET QUIZFORMULIER IN EN MAAK KANS OP 1.000 GULDEN IN KONTANTEN OF EEN VAN DE VELE FRAAIE PRIJZEN. Door over de gestelde vragen na te denken en voor zover nodig op zoek te gaan naar de juiste antwoor den draagt u bovendien een klein steentje bij tot de zo noodzakelijke opvoering van de verkeersveilig heid Het gevolg is wel, dat we vrijwel geen lichaamsbewe ging meer krijgen. En te weinig lichaamsbeweging is Albert Heijn voert dit jaar een investeringsprogramma uit, waarmee vele miljoenen guldens gemoeid zijn. In het programma zijn o.m. opgenomen de eerste bouwfase van een nieuw, groot distributiecentrum, dat eind volgend jaar in gebruik moet worden genomen; 18 nieuwe SuperMarts (in 1970 te openen); 4 zelfbedieningswarenhuizen (volgend jaar in bedrjjf). Voorts zijn in de produktiebedrijven en bestaande distributie centra vervanging en uitbreiding van inventaris noodzakelijk. Daarbij komen nog de gelden, die nodig zijn voor de aankoop van terreinen en de eerste bouwkosten van toekomstige vestigingen. Een en ander wordt be kend gemaakt in het on langs verschenen jaarver slag over 1969, waaruit dus opnieuw blijkt dat de groei van het Albert Heijn- concern onverminderd door gaat. Vorig jaar werden niet minder dan 25 nieuwe Su perMarts en 5 zelfbedie ningsfilialen geopend. Er ging weliswaar ook een aan tal filialen dicht (omdat ze qua omvang, inrichting of vestigingsplaats niet meer DE HEER H. J. SIMONS, hoofdkeurmeester bij AH van alle groente en fruit: ..Onze normen zijn hoog en het produkt dat daaraan niet kan voldoen, wordt zonder meer afgekeurd". HET is het vorige jaar gebeurd dat in de winkels van Albert Heijn geen aardappels te krijgen waren. Dan hing daar een kaartje met ongeveer deze mededeling; „De aardappe len die wij u willen leveren, zijn niet te krijgen". Dat vonden sommige klanten dan lastig. „Dat begrijpen we en het spijt ons, maar als we er niet zeker van zijn dat de groente en het fruit die we leveren eerste kwaliteit zijn, dan verkopen we niet," zegt „de grote waakmeester", de heer H. J. Simons. We vinden hem aan de buiten kant van Rotterdam, in een van de twee grote distributie centra van AH. De heer Simons (42) is de hoofdkeurmeester groente, fruit en bloemen van alle distributiecentra en ver pakkingsstations van Albert Heijn. Voortgekomen uit de kleinhandel, de groothandel, het veilingwerk en het tropi sche fruit is hij een man met een schat van ervaring. (Zie verder pagina 7) TRIXI 2000 Terwijl hij vertelt, staat hij de ezel Trixi en haar doch ter te voeren. „Het vorig jaar hebben tweeduizend kinderen een ritje gemaakt, op de rug van Trixi", zegt hij. „Dat kost een kwartje Sprekende over auto's ko men we onvermijdelijk bij een onderwerp, dat van daag de dag midden in de belangstelling staat: onze bewegingsloosheid. In een aantal televisie-uitzen dingen op zondagmiddag, gewijd aan de functies en werking van het hart, hebben we het steeds weer kunnen horen, We eten te veel! We roken te veel! We werken te veel! We zitten te veel! We zitten te veel! Met name in die auto. Lopen is er haast niet meer bij. Niet omdat we daar nou echt te lui voor zijn, maar gewoon omdat we er nauwelijk over nadenken. Die auto staat voor de deur en voor de kleinste afstan den maken we er gebruik van. weer een van de oorzaken voor het onrustbarend toe nemen van hart- en vaat ziekten. Met onze quiz roepen wij u daarom op wat meer in be weging te komen en onder het motto ren harder voor een bartrenwagen spontaan medewerking te verlenen aan het werk, dat door de Hart stichting wordt verricht om te helpen de gevolgen van die bewegingsloosheid te be strijden. Hoe nodig dit is bewijzen de nuchtere cijfers. In 1903 was Willem van der Sluis, be heerder van de kinder boerderij in de Zaandamse wqk Poelenburg, maakt zijn ronde tussen de schapen uit Kameroen en de Japanse kippen. Er komt een op gewonden jongetje naar hem toe hollen. „Meneer Van der Sluis, meneer Van der Sluis, kom eens gauw kijken, er staat een pauw in bloei!" De heer Van der Sluis kan zelf altijd weer lachen om die voorvallen. Nu, in de maand mei, bestaat die kinderboerderij in Zaandam drie jaar en Willem van der Sluis is er even lang de beheerder. Dit is een pas geboren geitje van de Zaandamse kinderboerderij. „En het leuke is juist voor die kinderen, dat ze zelf ook zo'n geitje mogen vastpak ken" zegt beheerder Wil lem van der Sluis. per rit en van de opbrengst hebben we een ponywagen, twee papegaaien en een kooi voor de sierduiven kunnen kopen", laat hij er trots op volgen. AH-cadeau De Zaandamse kinderboer derij geschenk van Al- bert Heijn bij het 75-jarig bestaan is een grote trekpleister geworden. „Ze ker voor de mensen in Noord-Holland, maar we krijgen eigenlijk bezoekers uit het hele land", aldus de beheerder. (Zie verder pagina 7). Uit dit kleine blikje haalt u 6 glazen zuiver sinaasappelsap. Volkomen natuurlijk van smaak en vol vita mine C. Hetisnietgepasteuriseerd, dat proeft u direct. 98 Trixi, de oudste van de twee ezels in de kinder boerderij in Zaandam (op haar rug reden vorig jaar tweeduizend kinderen!) vindt het best als een van- de kippen op haar hoofd gaat zitten. vensmiddelenpakket een uitge breid non-food-assortiment zul len krijgen, nl. ca. 2/3 van de totale verkoopoppervlakte, die minimaal 5.000 m2 zal omvatten. Bij elk zelfbedieningswaren huis (ZBW) is een parkeerter rein nodig van tenminste ca. 15.000 m2 en alleen al daaruit blijkt, dat er voor dit (voor Nederland nieuwe) type zaak op traditionele plaatsen geen ruimte is. De ZBW's zullen daarom in principe aan de rand van het stadscentrum of aan de buitenkant van de steden moeten liggen, uiteraard aan goede aanvoerwegen. Er wordt gestreefd volgend jaar een viertal zelfbedienings warenhuizen te openen, waarbij AH zich aldus het jaarver slag „uitdrukkelijk verder begeeft op het terrein van het zgn. „non food". Besloten is de ze bedrijfsvorm onder te bren gen in een afzonderlijke werk maatschappij. Ook het aantal AH-restau- rants breidt zich gestaag ver der uit. Vorig jaar werden weg restaurants geopend bij Bode graven en Leiderdorp, terwijl ook het winkelcentrum Voor burg een Albert's Corner kreeg. Er zijn nu in totaal 16 Albert's Corners (waarvan 6 wegrestau rants: dag en nacht geopend), 2 Wimpy's en 1 Vami-lunch- room. Het spreekt vanzelf, dat de voortdurende groei van Albert Heijn problemen meebrengt voor de personeelsvoorziening: in het afgelopen jaar groeide het aantal vaste medewerkers mét ca. -1.380 tol bijna Ü2.Ó00. Ondanks de moeilijke arbeids markt is AH er opnieuw in ge slaagd de bezetting van de ge lederen op hei noodzakelijke niveau te houden. Dat kan me de worden toegeschreven aan het beleid van consequente op leiding en vorming: in 1969 werd aan ruim 1100 personeels leden een (geheel of gedeeltelijk kwijt te schelden) studievoor schot verleend. Niettemin verwacht AH, dat in toenemende mate gebruik zal moeten worden gemaakt van part-timekrachten. (Zie verder pagina 3) DE HEER J. A. VAN HURCK, hier aan een snelle, meegebrachte lunch: zelfge- vangen, zelf gerookte forel uit het Veerse Meer. van landbouw en visserij, dat alles met de sportvissers heeft te maken, zit in ieder geval één man die dat allemaal uitstekend kan begrijpen, ook uit privé- overwegingen. Hij is de heer J. A. van Hurck, hoofd afdeling sportvisserij en beroepsbinnen visserij, ook schrijver van ver scheidene boeken over sport visserij, geroutineerd visser en erkende autoriteit op dat ge bied. Combinatie Hjj vindt vissen in de eerste plaats een combinatie van ken nis van de natuur, techniek (liet omgaan met de hengel) en ook wel een beetje het gebruik maken van je gelukkig ge sternte. Uitgaande van een goede visser, tenminste. Maar hoe wordt men nu een goed sportvisser? Laten we heel bescheiden zeggen: hoe begint iemand te vissen? (Zie verder pagina 5) DUITENLANDERS hebben het al honderden keren gezegd en hier staat het dan nog eens: Nederlanders zijn een opvallend volkje. Wanneer bijvoorbeeld het visseizoen volgens de offi ciële regelen open gaat op 1 juni en die dag is een maandag, dan haast ons ministerie van landbouw en visserij zich om de datum te vervroegen naar za terdag. Waarom? Nederland telt een dik miljoen sportvissers en als die allemaal een snipperdag moeten gaan nemen om meteen de allereerste dag te gaan vissen In de ban I Vissen, zeg dat woord hardop en een miljoen Nederlanders blijven uren aan het woord over hun geliefde vrijetijdsbesteding, hun liefde, him minnares, hun hartstocht, geeft u het maar een i naam. Op datzelfde ministerie

Allerhande | 1970 | | pagina 1