375 GRAM KOFFIE IN Geen giro problemen meer Zij draagt (blaast) de CHAMADE: Twaalf toeristische routes van AC tot AC RITS-OPEN-BLIK F Vijftien „paren" reeds aan de slag Quizzo Italiano met tien hoofdprijzen Albert's Corners vier weken in Italiaanse sfeer Cd albert heijn Albert van Zoonen maakt 175.000 kroketten per dag Dubbele AH-primeur: GRATIS ETENTJE TOE f Prijsverlaging! X Ch Florida Sinaasappelsap „Tweelingbaan" positief ontvangen iiiiimniiNi Alberto Goede nummers Smulpaap uit Rome Ristorante 25 april a.s. TiPs ■fe Gratis maaltijd diepgevroren, geconcentreerd blikje voor 0,7 liter zuiversap Ook in Arnhem PMC-concerten PMC-leden attentie Nieuwsblad van Albert Heljn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktiet Public Re lations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Adverten ties: Albert Milhado Co N.Vi, Plantage Midden laan 38 Amsterdam. Abonnementen 2,- (zie po- gina 2). Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Aller HOFLEVERANCIER april 1970 oplage 2.099.000 16e jaargang No. 5 (168) Jan Mijnders (hier op de foto met een charmante stewardess van Air India) is weer terug op zijn „basis" in Koog aan de Zaan, na een maand door de bergen lopen in Nepal. Het boeiend relaas van het hoofd afdeling verzekeringen van AH vindt men op pagina 5. Van 27 april tot en met 24 mei wordt in alle Albert's Corners een Italiaanse actie gehouden. Dit betekent dat het er vier weken lang helemaal op z'n Italiaans toe zal gaan. Een paar voorbeelden uit de speciale menukaart: Caffé Italiano met Panettone, Pizza Borromea, Spaghetti Napolitana. Natuurlijk heeft men er ook aan gedacht het bezoek aan de Albert's Corner extra aantrekkelijk te maken. Iedere bezoeker kan daarom in het kader van deze actie gratis meedoen aan de Quizzo Italiano. Een Neder lands spel met een welklinkende Italiaanse naam. Er zijn 10 hoofdprijzen te winnen in deze prijsvraag, bestaande uit 2 tickets voor een vliegreis Amsterdam-Rome vice versa per Alitalia (exclusief verblijfkosten). Daarnaast liggen 500 andere prijzen op gelukkige winnaars te wachten. Albert Heijn is zeer ingenomen met het feit, dat na de bank bedrijven nn ook de Post- Cheque- en Girodienst een be taalmiddel heeft ingevoerd, waarvan het tegoed wordt ge garandeerd tot 100 per betaal kaart. Daarmee komt dan ein delijk een eind aan veel moei lijkheden, die voor Albert HeiJn o.m. gepaard gingen met een jaarlijkse strop van zo'n vijftig duizend gulden aan nlet-incas- seerbare overschrijvingen, zo vertelde ons dr. C. Brevoord, hoofd van de administratie van AH's kruideniersbedrijf. Ieder kent de geschiedenis: nog niet zo lang geleden waren er naast de contante betaling twee vrij veel gebruikte betaal middelen, nl. het overboekings formulier (bankcheque) van de banken en de overschrijvings- kaart van de giro, de bekende „blauwe kaart". Van beide mid delen, vooral echter van de gi- ro-overschrijvingskaart, werd nogal eens misbruik gemaakt door klanten, die een overschrij vingsopdracht afgaven, terwijl hun saldo ontoereikend was. Soms gebeurde dat opzettelijk, in andere gevallen ging men er kennelijk van uit dat het saldo wel tijdig vóór de administra tieve afschrijvingen zou kunnen worden aangevuld, hetzij door eigen storting, hetzij door over schrijving van het salaris door de werkgever. In beide gevallen evenwel werd krediet opgeno men bij bedrijven die geen kre diet verlenen. STROP Hoe het zij, deze betalingsmoge lijkheid door Albert Heijn tot dusver altijd welwillend toe gestaan bracht in de praktijk grote moeilijkheden mee. De cijfers wijzen uit dat vorig jaar van de ongeveer 10.000 giro kaarten die wekelijks in de winkels werden afgegeven, in eerste instantie niet minder dan 15 procent ongedekt bleek te zijn. Al deze kaarten werden aan Albert Heijn geretourneerd. (Zie verder pag. 3) Deze Quizzo Italiano is nog maar een onderdeel van de „Italiaanse Activiteiten" die tussen 27 april en 24 mei in de AC's plaats vinden. Daarnaast worden bijvoorbeeld ook marktkramen ingericht waar een heleboel lekkere en leuke dingen uit Italië te zien zijn. De restaurants zijn o.a. opge sierd met grote kleurenfoto's, tafelvlaggetjes, speciale menu kaarten en modellen van vlieg tuigen van Alitalia. Sommige meisjes lopen er rond in klederdracht en de bekende, vertrouwde naam Albert's Cor ner wordt gewijzigd in Risto- rante Alberto. Bestelt u echter gerust in het Nederlands, die taal verstaat men ook dan nog uitstekend in de Ristorante Alberto. Mis schien krijgt u een wat vreemd klinkend antwoord, met rollen de rrrr's, maar dat hoort er dan wel bij. Als men in de Italiaanse perio de een Albert's Corner bezoekt, krijgt men een fraai, speciaal ontworpen placemat voorgelegd. Op iedere placemat staat een kaart van Italië afgedrukt, waarop tien plaatsen staan aan gegeven. Deze plaatsen hebben ook een nummer. Op een spe ciaal strookje aan de placemat vindt men de plaatsen weer, maar nu zonder nummer. Vraag aan U is: welk nummer hoort bjj welke plaats? De bezoeker behoeft dus alleen de kaart met aandacht te bekijken en op een lijstje de juiste nummers in te vullen. Voorts wordt in de Quizzo Ita liano gevraagd een limerick af te maken. De eerste vier re gels luiden: Er was eens een smulpaap uit Rome, Te voet naar ons landje gekomen. Hij streek neer bij AC En bestelde een diner De puntjes mag de deelnemer aan de Quizzo Italiano Invul len. Natuurlijk behoeft dat niet allemaal direkt. De bezoeker kan de placemat mee naar huis nemen en er thuis nog eens rustig over nadenken. De uitslag wordt bekend ge maakt in de Albert's Courant, de prijswinnaars ontvangen uiteraard bericht. Als een veelbelovende voorbode van geu rende lentebloesems stuurt het vanouds befaamde huis GUERLAIN zijn nieuwste parfumcreatie vanuit Parijs naar ons land: CHAMADE, een verrukelijke combinatie van hyacinth, sering en zeldzame exotische geuren. Een parfum, waarvan de geur nu eens niet na luttele uren in het niets ver dwenen is, maar dat de draagster lange tijd met een veelbelovend waas omgeeft. CHAMADE een veelbelovende naam, die nog uit de Napoleontische tijd dateert en de betekenis heeft van: zich overgeven; het teken, dat men wil onderhandelen. Met ingang van 18 april brengt AH twee nieuwtjes op koffiegebied: blikken met gemalen koffie die 375 gram bevatten en bovendien voor zien zijn van een „rite-open deksel", op dit gebied een primeur voor Nederland. Op de achterzijde van het rite-open blik is een nauw keurige instruktie aange bracht. Men adviseert de ring, die op het deksel is aangebracht, langzaam op te tillen en in schuine stand te brengen. Op het moment dat het sissen ophoud, kan men de ring rechtop zetten, er aan trekken en naar achter doortrekken tot het deksel afscheurt. De blikopener kan dus rustig op zijn plaats blij- Twee verbeteringen in één klap dus. Tot nu toe immers werd gemalen koffie in (ge wone) blikken van 250 gram verkocht Uit een onderzoek is echter gebleken, dat 375 gram koffie voor het gemid delde gezin voor een week- gébruik voldoende is. Wie voor de hele week kof fie in huis wil hebben kan straks volstaan met één zo'n nieuwe grote bus, voorzien van een trek-opensluiting. In de week van 18 tot 22 april worden de bussen aan geboden met een introduk- tiekorting van 25 cent, ter wijl zolang de voorraad strekt onder iedere bus een plastic deksel zit, waarmee de eenmaal geopende bus kan worden afgesloten. Assortiment Het assortiment blijft het zelfde. Namen als Perla Americana, Perla de Colom bia en Caffè alia Italiana zult u ook op de nieuwe bus sen tegenkomen. De Caffè Italiana is overigens de enige die in een bus van 340 gram voorkomt. Deze koffie is namelijk dub- belgebrand (naar Italiaans recept) en heeft de neiging iets meer uit te zetten. De koffie in alle blikken is va- cuüm-verpakt. Dat wil zeg gen dat de koffie direct na het branden en malen in de bus gaat, als het aroma het best is. Als u vroeger zo'n blik va- cuümverpakte koffie open maakte wilde het wel eens gebeuren dat de koffie eruit spoot zodra u maar een gaat je prikte. Bij het nieuwe blik heeft u van dit probleem geen last meer, als u het Ondanks de veelbesproken lucht-, land- en waterver vuiling leven we altijd nog in een heel mooi land. Mis schien ziet men dat pas weer als men er eens uit drukkelijk op wordt ge wezen, of als dat door een goede gids met klem wordt verteld. Albert Heijn Res taurants N.V., heeft we tend dat er heel veel mooie plekjes zijn twaalf toe ristische routes uitgezet die van Albert's Corner tot Albert's Corner voeren. Deze AC-Toeristische Routes zijn vanaf 25 april a.s. bij de Albert's Corners van Leider dorp, Utrecht (Lage Weide), Reeuwjjk, Oud-Leusden, Beek bergen en Zevenaar gratis ver krijgbaar. De automobilist die alle routes rijdt en enkele vra gen juist heeft beantwoord wacht een bijzondere attentie. Misschien is men uitgekeken op de bestaande routes en wil men graag in een week-end een nieuwe tocht maken. Voor de AC-routes heeft men geheel nieuwe tochten uitgestippeld die maar een enkele keer de bekende, bestaande ANWB- routes kruisen of overlappen. De grote autowegen worden natuurlijk zoveel mogelijk ver meden. De tochten voeren langs heel veel stukjes mooi Neder land. Iedere tocht gaat bijna geheel over secundaire wegen, door polders, langs molens; boerde rijtjes, door bossen, over heu vels en door dalen. Nergens, daarvoor heeft men nauwkeurig gewaakt, zijn de wegen echter onberijdbaar of is het wegdek onverantwoord slecht. De afstanden variëren van 45 tot 100 kilometer. Gemiddeld zijn de tochten 50 tot 70 km lang. De routebeschrijving be vat nauwkeurige aanwijzingen, zodat „misrijden" bijna niet be hoeft voor te komen. Boven dien zijn in de routebeschrijvin gen, in samenwerking met de plaatselijke VW's, toeristische tips opgenomen. De AC-toeristische routes zijn uitdrukkelijk bedoeld als toe ristische trips en hebben dus geen enkel rally-element. Men kan over de tocht zo lang doen als men wil, er worden geen controleposten uitgezet. Hoge snelheden zijn, zo lijkt ons, zelfs niet gewenst als men ten volle van de omgeving wil genieten. Heeft men de tocht volbracht, dan kan men bij het eindpunt in de Albert's Corner een stempel ontvangen. Twaalf van deze stempels, als men dus alle rou tes heeft gereden, geven de eer ste 50 deelnemers recht op een gratis ticket voor twee personen voor een heerlijke fondue-maal tijd in een van de AC-eethuisjes. Uit dit kleine blikje haait u 6 glazen zuiver sinaasappelsap. Volkomen natuurlijk van smaak en vol vitamine C. Het is niet gepasteuriseerd, dat proeft u direct. De publikatie van de „twee lingbaan" in het januari nummer van AllerHande heeft een storm van reacties teweeg gebracht. Het gaat hier, zoals bekend, om het verschijnsel, dat twee dames samen een baan kunnen ne men, één salaris ontvangen en samen zullen zorgen dat die baan goed gevuld wordt. In tal van dag- en week bladen werd min of meer uitvoerig uit het artikel ge citeerd. Over het algemeen was men erg positief ln de reacties. Ook van de zijde van de klanten werd het AH-initiatief goed ontvan gen. Men vond het idee ori gineel, fris, progressief of gewoon leuk. Bijna 300 „één- en twee lingen" hebben inmiddels contact opgenomen met een van de AH-filialen, zo is uit een bliksemenquête geble ken. PERSPECTIEVEN Kennelijk opent deze nieuwe mogelijkheid voor veel ge huwde en ongehuwde dames, voor wie een hele dag wer ken net iets te veel is, tal van perspectieven. In korte tijd meldden zich 45 tweelingen aan. Vijftien daarvan kon den bijna onmiddellijk aan de slag. Met de andere solli citanten is men nog in ge sprek. Bijna 150 werklustige dames meldden zich aan als een ling, maar gaven daarbij te kennen een tweelingzus op prijs te stellen. Men is daar om nu druk bezig met schui ven, „koppelen" en het leg gen van contacten. Als het goed is worden de 150 een lingen straks 75 tweelingen, maar dat kost natuurlijk heel wat kopzorgen. Zie ook pag. 3. blik volgens de instructie opent. U moet er wel aan denken de bus af te sluiten met de plastic deksel (u kunt de deksel van de oude 250- grams verpakking ook voor de nieuwe bussen gebruiken, want de omtrek van de bus is hetzelfde gebleven!), dan gaat het zo zorgvuldig be waarde aroma niet verloren Snelfiltermaling Blijven de namen hetzelfde, er staat wel een nieuw woord op de blikken met gemalen koffie: snelfiltermaling. Van de tien vrouwen blijken er tegenwoordig zeven koffie te zetten op de snelfilter- manier, dat wil zeggen met behulp van een papieren fil terzakje. En omdat u gemalen koffie waarschijnlijk voor uw ge mak koopt, is het maalsel in de nieuwe AH-bussen aan gepast aan deze manier van koffie zetten en daarom extra-fijn. Houdt u het liever op uw stenen filtertje met het ron de papiertje onderin dan is er de Perla Americana met een speciaal rondülter- maalsel voor alle manieren van koffie zetten te ge bruiken. (Zie verder pag. 5) DIT IS het verhaal van de man, die bewijst dat „Amerikaanse sprookjesverhalen" ook nu nog in ons eigen land bestaan. Een man, die in de laatste vijf jaar naar de top vloog. Een man, die op zaterdag op zijn kantoor te vinden is. Een man die bestuurs lid is van een sociale werkplaats, voorzitter van een schoolbe stuur, voorzitter van een mid denstandsvereniging, lid van de Round Table. Iljj is getrouwd, heeft een dochter van twaalf en een zoon van negen. Hij maakt om eens iets te noemen 175.000 kroketten per dag. Al- bert van Zoonen is zyn naam, Het (trotse) echtpaar Van Zoonen voor hun (modem) bedrijf. 36 jaar, met een fabriek in het Noordhollandse Schagen. Om te weten, wat de heer Al- bert van Zoonen precies heeft gepresteerd, moeten we gewoon twintig jaar terug, toen hij als knaap van zestien van de Mulo kwam en de techniek in wilde. „Een studiebeurs lukte niet", vertelt hij (op zaterdagochtend!) in zijn fabriek. „Ik woonde in Kolhom, dat is acht kilometer van hier, een Noordhollands dorp van 700 mensen. Mijn va der had er een klein slagerijtje. Overdag werkte ik bij hem en 's avonds volgde ik een cursus voor radiotelegrafist". In Kolhom dat Koude Hoek betekent woont hij nog steeds, zij het dan nu in een fraaie bungalow, maar wij blij ven even bij het begin. Zijn grootvader, zijn overgroot vader, iedereen was slager ge weest en och, het werk in de slagerij beviel de jonge Albert van Zoonen eigenlijk best. Hij besloot te blijven, maar voor hij het wist was hij er de baas. „Vader was toen 64 jaar en ziek en ik stond voor alles alleen, op mijn achttiende", vertelt hij. (Zie verder pag. 2) Daniël Wagenberg (Amsterdam, 23-4) De PMC-concerten gaan goed! Zéér goed! Zó goed. dat niet alleen de Amster damse serie van vijf in de Grote Zaal van het Concert gebouw wordt voortgezet, maar dat nu voor het eerst in Arnhem vijf concerten door het Amsterdams Phil- harmonisch Orkest (Kunst- maand orkest) o.l.v. An ton Kersjes In Musis Sacrum zullen worden gegeven. Waarmede voldaan wordt aan de vele vragen uit het Centrum van het land. (Zie verder pagina 5) De arbeidstijden van de PMC-service-afdeling te Amersfoort zfln gewijzigd. Dit betekent, dat de leden nog slechts uitsluitend con tact kunnen opnemen op de volgende tijden: 's morgens van 8.15 uur tot 12.30 uur 's middags van 13.00 uur tot 16.30 uur Het adres is PMC-service Amsterdamseweg SS Amersfoort Telefoon 03490 - 30124

Allerhande | 1970 | | pagina 1