De liefde voor onze „huisvrienden": een zaak van miljoenen Hoe hoort het hoedje? Compleet AH-diner voor uw hond Hoogtepunten nit Dorus Show albert heijn, 1?° IJ9 f m trto&cA Uitknippen! 109 jWt*"' Een aap is niet zo n aardig ding Ch Magere Chocolade melk Fijnproever Gondésoep cn Tam ram L05 miWmmm 7Q ¥oorgewelde Pruimen ch Gedroogde Appeltjes Goudhamster Aap Agapornis Beo Egel Cavia Handleiding FEBRUARI 1970 Vakmanschap meesterschap 58a want ale waar is naar zijl geld! Alleen hij albert heijn Roomboterkoek zak 250 gram ALLERHANDE A 3 door Louis Sinner J-JET had een eindeloze kwes- tie kunnen worden: in mijn goede dorp had de post een geopende brief bezorgd en de ontvangeres van het ge schonden poststuk was naar het postkantoor getogen om uit te zoeken hoe dat nu pre cies was gekomen. Het was een van die spitsdagen waarop de P.T.T. vakken en zakken tekort komt om alle goede wensen te verwerken, en in ons post kantoortje stonden zeker twaalf mensen waardoor het een zeer gevulde indruk maakte. Niet, dat de brief een belang rijke inhoud had gehad, zo legde de klageres uit. Integen deel! Iedereen had van de in houd kennis mogen nemen. Ze had zich voor niets te schamen, want er was niet dat op haar te zeggen. Het ging haar meer om het be ginsel: een brief behoort de geadresseerde gesloten te be reiken en wanneer dat niet ge- bexirt dan wordt een mens nieuwsgierig naar de reden waarom van de algemeen aan vaarde norm is afgeweken. Nu was die mevrouw, naar zij be kende, toevallig nieuwsgierig. Vandaar. TVTU heb ik iets dergelijks eens meegemaakt in de grote stad, waar ik met de mijnen een half dozijn jaren geleden nog verbleef. De loketbeambte in het grote postkantoor wist van niets, want het was zijn afde ling niet, naar hij verklaarde, maar hij verwees me naar een loket waar een meneer zat die speciaal in dienst was genomen om klachten in ontvangst te nemen, een levensroeping waar grote moed voor nodig is, vind ik. Die meneer had voor alle mo gelijke oneffenheden op het P.T.T.-pad een apart formu lier, en als ik dat nu even in vulde dan zou de zaak in onderzoek worden genomen. Wat zich allemaal voltrok, na dat ik het formulier had onder tekend, heeft zich wel aan mijn waarneming onttrokken, maar ik vermoed dat het als volgt is gegaan: de bezorger van de wijk, waar ik woonde, zal wel ter verantwoording zijn ge roepen en hij zal zijn bevin dingen en zijn verweer wel hebben moeten neerleggen in een rapport, dat bij een des kundige belandde die de argu menten van de postman wel op hun zwaarte zal hebben gewogen. Wellicht is er nog een veld werker ingeschakeld die ter plaatse een onderzoek moest gaan instellen. Tweemaal kwam er een ernstige onderzoeker bij mij aan de deur om nadere gegevens te verzamelen en omdat ik tegen die tijd de brief allang was vergeten, zei ik tenslotte een beetje ongemakkelijk, omdat ik bedacht dat de P.T.T. van mij toch ook niet rijk wordt: ,A-ch, laat u de zaak maar rus ten, zo belangrijk is het niet". De man keek mij zeer ernstig aan en verklaarde: „Dat gaat niet meneer. Onze zaken moe ten kloppen. Neen, dit zal tot de bodem moeten worden uit gezocht". JUU moet nu niet denken dat ik deze zorgvuldigheid van de P.T.T. niet hogelijk waar deer, maar bij ons is er maar één loket op het postkantoor en omdat de brievenbestellers bijna alle mensen in ons dorp persoonlijk kennen, behoefde er hélemaal geen formulier te worden ingevuld. De bestellers waren bezig de volgende postronde te sorteren en de man achter het loket riep: „Zeg Jan, dat is toch jouw wijk. Wat is er met die brief gebeurd?". De man wist het direct, want zoveel schokkends gebeurt er bij ons niet met de post, de telegraaf en de telefoon. De brief was aanvankelijk op een verkeerd nummer afgeleverd en daar had men met een rou- tinegebaar het briefgeheim geschonden. Pas nadat het couvert was ver broken, had men de vergissing bemerkt en de volgende mor gen kreeg de besteller de brief die met een discreet stukje plakband was toegedekt, ter juiste bestelling aangeboden. „En ik heb nog bij U gebeld om het uit te leggen, maar er werd niet opengedaan", ein digde de postman zijn verhaal en de mevrouw zei dat dit kon, want zij was juist in de af gelopen dagen door dringende bezigheden veelvuldig naar buitenshuis geroepen. f^OED, we hebben allemaal vijf minuten in het postkan toor vertraging gehad, maar toen was dan ook alles tot volle tevredenheid van een ieder uit de doeken gedaan. Ik bedoel maar: waarom wil men de mensen toch met hon derdduizenden tegelijk op een vierkante kilometer zetten. Wanneer, zoals bij ons, de wereld een beetje overzichte lijk blijft, dan kunnen kleine problemen klein blijven en dan heeft toch iedereen de ze kerheid dat er ter dege reke ning wordt gehouden met hem en met zijn belangen. slapen. De egel eet insecten, slakken, wormen, spinnen, jon ge vogeltjes, hagedissen, eieren, kikkers en slangen; ook padde stoelen, zaden etc. Egel vecht met de adder en wint het dan vrijwel altijd; hij breekt het dier de nek en eet het op. Als men een egel in de tuin heeft dan voede men hem bij met wat melk, ei, kaas ook en soms wat vlees en vruchten en ook brood. Er zijn huisdieren en huisdieren de ene groep omvat onze brave vrienden, hond, kat, parkiet en kanarie, de andere groep (die der zogenaamde ongedomesticeerde-onaangepas- De goudhamstcr> enkele jaren te) o.a. de koe, het schaap en het varken. Over die eerste geleden een soort rage als huis- groep willen we het hier hebben: die dieren die we in huis diertje, is een gemakkelijke halen om hun gezelschap, hun aardige karakter, hun vro- £Jj| «nerk- lijkheid, hun zang en wat verder al niet. Er zijn in ons land enkele men sen die vossen houden (of heb ben gehouden); zij doen dat in hoofdzaak om studieredenen. Door de vos in huis te halen zoals een hond, kan men zijn ware natuur en gedragingen natuurlijk prachtig bestuderen. Maar als huisdier is een vos toch ongeschikt: het dier is bijvoorbeeld een dagslaper en dat betekent, dat hij pas als het donker wordt in actie komt en dat kan vervelend zijn in een gezin Er zijn ook mensen die een wolf houden (maar dat ook alweer om studieredenen), want ook een wolf is niet bepaald een huisdier in de gebruikelijke zin van het woord. En dan zijn er mensen die een aap houden. En een agapornis. En een kardi naal. En een tangara. Om maar iets te. noemen. Over enkele van die minder bekende huis dieren hieronder enkele ge gevens. Ons land telt miljoenen huis dieren. Men kan er van uit gaan dat we zo'n miljoen kat ten onderdak verlenen en zeker 750.000 honden. Daarbij komen dan nog zeker een miljoen zangvogeltjes. De fabrikanten van dieren- voeder maken daarom goede zaken en de merken schieten uit de grond als paddestoelen. Men neemt aan dat er per jaar voor ruim 100 miljoen gulden aan dierenvoeder wordt om gezet in het vaderlandse huis houden. Terecht: want zulk voer is eerste noodzaak voor de gezondheid en het welzijn van onze huisvrienden. Het wordt op wetenschappelijke wijze samengesteld en bevat vrijwel alles wat een dieren- lichaam vraagt. Wie een aap wil houden moet wel bedenken dat dit dier on geschikt is voor het binnenhuis; het is van nature een vechtjas wiens ganse bestaan gebaseerd is op de positie welke hij be kleedt in zijn apengroep van tien tot vijftien dieren. Als ze nog jong zijn, na de puberteit, zo ongeveer na drie of vier jaar dus, worden ze bijterig en „vals". In óns bestel kunnen ze niet ingevoegd worden. Werden zij vroeger nogal eens, als grapje, opgenomen door de mensen dan was dat toch uit sluitend in kringen waar men zich personeel en ruimte kon veroorloven zoals de vroegere Franse kasteelheren die dan de mooie ringstaartkatta hiel den, een kat groot dier met een (Advertentie) is Bierkenners wagen Gebakken spruitjes Kook mooie spruitjes zo dat ze nog net iets knapperigs behouden, niets is zo naar als een overg&re spruit, die dan plotseling de reuk en de smaak van hele gewone kool krijgt. Als de spruitjes goed zijn giet ze dan af en laat ze goed uitlekken. Laat boter in een koekepan smelten en bak daarin de spruitjes tot ze mooi goudbruin zijn. Dat is een werkje dat u met aandacht en voorzichtigheid moet verrichten daar ze anders mogelijk zullen aanbranden en dat zou natuurlijk zonde zijn. wollige, dikke zwartgeringde staart die afkomstig was (is) van Madagascar. De aap moet men houden in een ruime kooi van minstens 2x2x2 meter en daarin moet hij dan kunnen klimmen en doen. Wat zo'n aap eet? Fruit, noten, wat rauwe groenten, wortelen, wat gekookt vlees en zo nu en dan een ei. Ook hier (zoals bij de mens) zorgen voor een gevarieerd menu! De agapornis (ofwel de Love bird) is een der meest popu laire papegaaiachtigen en is heel mooi van kleur; het dier komt uit Afrika (Ethiopië) en wordt in paartjes gehouden die heel mak kunnen worden. Het zijn slimme dieren die ook kun nen leren praten maar daar nauwelijks meer zin in hebben als men ze wat het beste is uithuwelijkt. Het zijn nogal rumoerige vogels en ze zijn daarom niet geschikt voor de huiskamer, maar in een serre of buiten doen ze het best (niet in de vorstkoude overi gens). Het zijn zaadeters, maar ze lusten daarbij graag een blaadje sla, een schijfje appel en dergelijke maar moeten ook hun toevoer van vitaminen A en D hebben. Een andere leuke huisvriend is de beo; het is een vrijwel ideale huisgenoot. Het is een buiten gewoon intelligent diertje dat zich snel aanpast en in allerlei doet denken aan zijn familielid de doodgewone spreeuw. Even als die spreeuw kan hij prach tig imiteren en men kan wel geen geluid bedenken of beo is in staat het na te doen. Hij moet alleen in een kooi worden gehouden want kleine vogels peuzelt hij graag nogal eens op. De beo voedt zich overigens voornamelijk met vruchten en hij eet veel en dat betekent dat de kooi dagelijks gereinigd moet worden. Het dier dat glanzend zwart is en alleen een witte vlek aan de vleugels heeft en gele huidlapjes aan de kop, eet behalve fruit ook fijngesneden sla en andere groenten. Daar hij in de natuur ook menig in sect verorbert dient men hem, in zijn kooi, zo nu en dan ver schillende soorten vlees te ge ven alsmede zo nu en dan een ei. Pinda's lust beo Eigenlijk is dit geen huisdier, maar het diertje kan voor wie een tuin heeft, toch een heel gezellige vriend worden. Het is een echte nachtscharrelaar die onverstoorbaar op insecten jacht gaat en die erg gesteld is op lekker eten en drinken: een schoteltje melk zal hem altijd weer kunnen verleiden om dichterbij te komen. Egel is een winterslaper; als het gaat winteren trekt hij zich terug op een veilig plaatsje en rolt zich, in afwachting van be tere tijden, op. Haalt men hem in het najaar binnen, dan zal hij actief blijven en niet gaan waardig genoeg, in de vrije na tuur vrijwel onbekend. Men neemt aan dat het een woestijn ratje is die diepe gangen en holen graaft en des nachts naar boven komt. Het verhaal gaat dat twee on derzoekers in 1926 een hamster familie opgroeven en naar Engeland brachten en dat deze familie de stamfamilie is van alle miljoenen goudhamsters die de mens rijk is. Het is een knaagdier en men zal de diertjes dus moeten houden in een kooi die niet kapot ge knaagd kan worden. Een oud aquarium is ideaal in dit op zicht. Het zijn enorme voort- planters en hun familie kan zich in één jaar tijds tot hon derd uitbreiden. Vader hamster toont nogal eens de neiging het teveel aan kin- ders te elimineren door ze op te eten; hij moet dus, na de be valling, uit de kool verwijderd worden. De diertjes eten het speciale goudhamstervoer dat in de winkel te koop is; dat kan aangevuld worden met wat brood, z.g. konijnenkorrels, graan en fruit. Ze drinken wei nig maar moeten wel steeds fris drinkwater „bij de hand" heb ben. Zo nu en dan een stukje vlees valt steeds in de smaak. Vroeger werd de cavia of mar mot nogal eens gehouden; het Guinees biggetje, zoals het ook wordt genoemd, heeft dan ook een hoogst-aantrekkelijk uiter lijk: een baby gezicht je met kleine oortjes erboven. Onze zeevaarders hebben het diertje in de 16de eeuw in Europa in gevoerd en het meteen de (fou tieve) naam Guinees biggetje gegeven; er is geen sprake van bigachtigheid bij de cavia die n.l. verwant is aan het stekel varken. Het is een goedig diertje dat vrijwel nooit bijt maar nogal schrikachtig van nature is. Hij is het diertje dat zo'n merk waardig fluitgeluid kan voort brengen als het in de war is. Ze kunnen gemakkelijk gehou den worden in een open ver- blijfje van 60 bij 60 cm en eten dan veel groenvoer, gras, hooi, brood, gekookte aardappels, bieten, koolraap, wortelen en groenten. Zo zijn er meer huis vrienden te noemen. Wie nadere gegevens wenst, kan deze uitgebreid vinden in liet uitstekende, instructieve boekje van J. G. Nieuwendyk „Diereu in huis en tuin", een handleiding voor het verzorgen van honden, katten, eenden, ganzen, kippen, duiven, kana ries, papegaaien, parkieten, goudvissen, hagedissen, schild padden, goudhamsters, witte muizen enz. enz., dat uitgegeven werd in de serie „Elsevier- pockets over de levende natuur" (ƒ2,90); enkele van de hier ver werkte gegevens ontleenden wy aan dit werkje. Want wie weet, uit zijn blote hoofd, hoe b.v. de kaketoe wordt behandeld. En de kal koen? En de kleurige kardinaal vogel? Wie al eens een kauw aangevlogen heeft gekregen en niet wist wat hij het dier moest voorzetten, kan met dit boekje uit de voeten: insecten, slakken, muizen, jonge vogels, eieren, hagedissen, zaden, bessen en al de voedingsmiddelen die deze natuurprodukten kunnen ver vangen. Wie de kauw los laat vliegen zal bemerken dat hij het eigen kostje opscharrelt. Zo kan men ook leren wat men zijn huis slang te eten moet geven en zijn schildpad. En dus zijn tangara, die mooie kleurige volière- vogel. Nee, niet zijn valk want die mag men in ons land niet particulier houden. Maar wél de wandelende talc. En de we ver, die naaste familie van onze huismus Het is geen zeldzaamheid wan neer onder een stralende sterrenhemel de rust van het maanlandschap wordt ver stoord door het geblaf van een hond. Grimmig en aanhoudend. De verbolgenheid van de re calcitrante nachtwaker zit hem In het onbehagen dat Roetl of Snobbl of Prins bevangt bij het zien van de maan die daar maar onbewogen staat te schijnen. Wat de hond hierbij het meest Irriteert Is, dat hij met zijn „tweederangs zintuig", zijn ogen, iets waarneemt waarover zijn subtielste orgaan, zijn neus, hem niet ampel kan Inlichten. De sentimentele gevoelens van verliefden waaraan de maan zo dikwijls debet is, hebben be paaldelijk geen vat op onze viervoeter. Die bewaart hij voor andere gelegenheden; bijvoor beeld het moment waarop het straatorgel losbarst. De grim migheid waarmee hij de sereni teit van de maannacht verstoor de, maakt dan plaats voor de smartelijkst denkbare Jammer kreet. Want voor het opvangen van klanken In het algemeen ®n voor muziek In het bijzonder, Is de hond op geheel eigen ma nier ontvankelijk. Jaren geleden was er In de Ne derlandse bioscooptheaters een hondenummer te zien en te horen dat daarop was af gestemd. De artiest, een mond- harmonicaspeler, zette een stukje In uit de opera Travlata. Op een bepaald moment kwam ®r van achter de coulissen een foxhond naar voren die goedig naast zijn musicerende baas plaats nam. De attractie hierbij was, dat de hond bij Iedere voorstelling op precies dezelf de plaats in de melodie, zijn smartelijk geween aanving. Het effect was verbluffend en het publiek opgetogen. Na ieder huilnummertje liet fox de applausgolven minzaam over zich heen gaan. Een bewijs Intussen dat het gehoor van het dier duidelijke verschillen vertoont met dat van de mens. door Alexander Coret Zo bestaat er bij dieren een bovengrens aan de Intensiviteit van het geluld. Overschrijdt het geluld de zogenaamde pijn drempel, dan worden er bulten de gehoorsensatles ook pijn- sensatles teweegbracht. Wordt bij de hond de pijndrempel overschreden, dan is het mo ment van wenen aangebroken. Verschillende zoogdieren heb ben een hoger gelegen gehoor grens dan de mensen. Het scherpst horen de vleermuizen met een gehoorgrens die ruim drie octaven hoger ligt dan die van de mens. Lang hebben de geleerden zich beziggehouden met da vraag of insecten die zelf geluid voortbrengen, inderdaad ook horen. De oplossing was vrij eenvoudig. Men liet een krekel mannetje sjripen In een telefoon die listiglijk verbonden was met een luidspreker In een andere kamer. De wijfjeskrekels, om de luidspreker geschaard, reageer den ogenblikkelijk. Eén raakte zelfs zo onder de Indruk van de lokroep, dat zij met een goed getimede sprong In de luidspreker verdween. Je moet maar op het idee komen. Het eigenaardige bij deze proeven was, dat na operatieve uit schakeling van de voorpoten bij de wijfjes, het mannetje zijn schoonste zangen ten beste kon geven, zonder dat daarop ge reageerd werd. Het gehoor orgaan van da krekels bevindt zich namelijk aan de scheen van de voorste looppoten. Zo stapelt, met betrekking tot het gehoor uit de dierenwereld, het ene boeiende relaas zich op het andere. Weinig bekend Is bijvoorbeeld, dat lage frequen te geluldstrlllingen door veel dieren bij de mens trouwens ook niet alleen worden ge hoord, maar ook door een soort van vibrerende beweging, wor den gevoeld met de huid. Wan neer een hond in de huiskamer ligt en er wordt op de deur geklopt, dan zal men aan zijn reacties kunnen zien of het een vreemde, dan wel een goede bekende is die zich meldt. Want de hond heeft zijn conclusie al getrokken. Niet naar aanleiding van de klop op de deur, maar door de trillingen veroorzaakt door de tred die eraan vooraf gingen. Opvallend is ook de honde- fluit, het instrumentje dat voor de baas niet of nauwelijks hoor baar Is, maar waarvan het ef fect door de hond als een nor male fluittoon wordt ervaren. In Engeland houdt men hiermee terdege rekening. Zo zijn er radio-uitzendingen die uitslui tend voor 't plezier van thuis zittende honden de ether In gaan. Uitzendingen die voor het menselijk oor niet zijn waar te nemen. Ook de Verenigde Staten ken nen het Instituut voor vrije tijdsbesteding voor honden. Verschillende TV-statlons zen den op bepaalde tijden pro gramma's uit waarvoor Kazan, Robby of Polly zich omstandig voor het scherm nestelen. Vol gens de berichten lopen da reacties uiteen van geestdriftig tot verdeeld. Ook valt er wel een grommende ondertoon te beluisteren waaruit onomwon den ontstemming blijkt. Maar dat Is natuurlijk een kwestie van smaak, aanleg en geaard heid. (Vervolg van pag. 1) Eerst de warme maaltijd voor de hond. Velen denken nog steeds, dat er niets beters voor hun trouwe vriend bestaat dan rauw vlees, gekookte rijst, een paar bladen rauwe sla er door heen, een stuk tomaat of sinaas appel voor de vitamine C. Nu is het in werkelijkheid zo, dat rauwe groente voor een hond praktisch onverteerbaar is. Hij nëemt maar een heel klein deel van de vitamine in zich op, want hij is niet in staat plant aardige cellen zomaar te ver werken. En van de rijst kan men bijna hetzelfde vertellen, want het darmstelsel van de hond is te kort om de zetmeel- monocuul van de rijst te verte ren. Dan nog even die citrus vruchten: die zijn onnodig, want een gezonde hond produceert vitamine C zelf. NATUUR NAGEDAAN We zien niet veel paarden meer op de weg, maar toen dat wel zo was, weet u het nog? Weet u nog hoe een hond dan afschoot op wat een paard ergens mid den op straat kwijt raakte? En wij riepen dan: Kom hier, bah! Maar de hond ging gewoon af op de voorverteerde granen. Net zoals een hond in de „oertijd", toen hij nog een ander beest moest doden om aan zijn diner te komen, van zijn prooi eerst maag en darmen opzocht, wéér vanwege die voorverteerde granen. En nu dat nieuwe AH-diner voor de hond: de mensen op de laboratoria en de wetenschap pelijke speurcentra hebben ei genlijk nagedaan wat ze van de natuur leerden. Dat diner voor de hond bestaat uit gepofte mais, gerst en tarwe, waarvan de hond dus wèl in staat is om alle voedingswaarde tot zich te nemen. En verder snijbonen, wortelen en brokjes vlees-en-vitamine-coneentraat. De manier van bereiden is ver schrikkelijk eenvoudig: in de hondebak een portie „diner", wat water (geyser-warm) erop, een kwartiertje laten intrekken zodat het water in de gepofte granen kan inzuigen en kant en klaar bent u. En de AH-brokjes met vlees? Die geeft u gewoon droog, want elke hond wil ook iets hebben om op te knagen en zodoende „de jeuk" aan zijn tanden kwijt te raken. UITGEKIEND Het grote verschil tussen de gekookte rijst en het diner voor de hond is: de rijst is een vul stof voor de maag, het „diner" j? Albert Heïjn komt alweer met een f succes LP voor mini-mini-prijs Aansluitend op het succes van de Toon Hermans LP is Albert Heijn er opnieuw in geslaagd exclusief, onder het eigen label 'Westside', een langspeelplaat van een van Nederlands populairste artiesten uit te brengen. Ook nu weer voor een prijs, die voor een 'singletje' nog belachelijk laag zou mogen heten. Wat er op die LP staat? De succesvolste nummers die Dorus voor radio en televisie gezongen heeft, n.l. Ik heb een kleine filosofie. Avontu ren van Daniëlle, Open en bloot. De Dorus sex tango. Vrouwen».o heerlijkI, Kom op m'n knie, Sofie en nog zes andere 'toppers' uit zijn reper toire. IU weet hoe het met de Toon Hermans-LP is gegaan, j hij vloog weg. Zorg dus dat u er nu gauw bij bent (waar anders is een complete, wetenschappe lijk uitgedokterde maaltijd. En bij het „diner" krijgt de hond zijn zetmeel en de ruwe celstof die hij nodig heeft, in ontsloten plantaardige vorm aangeboden. Wie de hond er toch nog groente bij wil geven, moet die groente tevoren beslist even koken, zo dat de celmembraampjes kapot gaan en uw viervoetige vriend de waarde krijgt, die u beoogt toe te dienen. En alle verhalen dan van men sen, die gek zijn op hun hond en die zeggen: „Mijn hond is een schat, hij eet alles, heus, hij is erg gemakkelijk". Ja, klopt, een hond eet alles, maar kijk eens naar sommige honden die „al les" eten, van chocolaatjes tot schijfjes sinaasappel en koekjes toe; kijk eens hoe „lekker dik" ze onder tafel liggen en hoe gauw ze hijgen als ze een stuk je rennen. DE PRIJS Honderden mannen kan men tegenwoordig in alle delen van Nederland op stille weggetjes in polders of bos tegenkomen in het weekeinde, terwijl ze „de hond uitlaten". Maar dat die tippel ook uit gezondheidsover wegingen voor de baas zelf plaats heeft, is wel duidelijk. Soms wil die baas ook wel eens weten', wat zijn hond hem kost. Wel, zomaar een voorbeeldje. Drie kilo AH-brokjes met vlees kosten vier gulden en drie kwartjes en hebben de zelfde voedingswaarde als twaalf kilo vlees (prijs onge veer zestig gulden). Dan pra ten we nog even niet over de rijst, het brood en de groente die daarbij komen. In een pak AH-diner voor de hond zit 1650 gram en zo'n pak kost f 2,95 (tijdelijk 2,45). Het is gewoon niet meer nodig, dat u in de keuken staat te knoeien met slacht afval of ander vlees dat soms een ondragelijke lucht verspreidt, wanneer u er wat warm water bij doet. In de AH-brokjes en in het AH-diner voor de hond zitten precies die za ken, die uw dier nodig heeft om stevig en in con ditie te blijven. Daar staan de wetenschapsmensen borg voor. P.S. Vanzelfsprekend kunt u daarnaast als vanouds bij AH terecht voor de bekende blikken: „Puur vlees voor hond en kat" (inhoud 435 gr.), prys 0,65 en „Katvoed" niet vis (inhoud 435 gram), prijs 0,55. Met Ingang van heden heeft de PMC-service-afdeling in Amersfoort een postbus nummer. Correspondentie kan dan ook het beste ge richt worden tot: PMC-Service Postbus 270 AMERSFOORT Mogen we er dan in dit verband nog eens op attent maken, dat het telefoon nummer in Amersfoort ais volgt luidt: 03490 - 3 0124. fles 1 liter IJl (1058 gram) ifyp 250 gram AH-bakkers verstaan de kunst van- het fijne banket- bakkerswerk. Dat zal iede reen beamen die met de fijne smaak van deze roomboter koek heeft kennis gemaakt. Hoe kan het voor zo'n prijs, hoor Je wel eens zeggen. Heel eenvoudig, 't is een kwestie van flinke omzet. albert heijn exquise Franse bruine bonensoep blik 0.82 liter Bereid met bruine bonen, varkensvlees, witte wijn, geurige krulden, geroosterde uien en tomaten. Een fantas tisch lekkere soep! De vitaminen zijn nu nog tent te meer belangrijk. Een Idee; zuidvruchten op het menu, zonnige variatie op de regel maat «tra kwaliteit zak 250 gram %M Sunsweei fenderpaetc 250 gram ak 150 gram 90

Allerhande | 1970 | | pagina 3