Veilig bruin worden met de nieuwe PMC-hoogtezon V entilatorkachel met „temperatuurgarantie' Oersterke Zweedse kinderslee 9 nuttige wenken Stralende ogen bij kaarslicht Z'N MOOIST NAAR DE WINTERSPORT Hulpstukken Hitachi Super Home Kit no leverbaar Veiligheids- schakelaar •fa Uitvoering -fc Studie •fo In de auto ■fe Oerveilig Signaalklok plBER 1969 ALLERHANDEA11 opgeborgen. Dichtgeklapt heeft het apparaat een handvat voor een gemakkelijk dragen van de ..Soletta de Luxe". kelt als de reflector te veel naar voren helt. Met ingang van december is voor de leden van de Premie- van-de-maand Club een nieuwe hoogtezon in het PMC- assortiment opgenomen. Het nieuwe model „Soletta de Luxe" heeft een forsere uitvoering dan het oude model. De afmetingen van de nieuwe hoogtezon bedragen: totale lengte: 32 cm. breedte 18'-i cm en hoogte (in gesloten toestand) 11 cm. Het apparaat is uitge rust met een snoer met een lengte van 1.75 m. dat op zijn beurt voorzien is van een rand- aardesteker met KEMA-keur. Natuurlijk is de speciale club- prijs van de „Soletta de Luxe" zo laag mogelijk gehouden. Voor deze uitstekende hoogte- zon betaalt men 98.waar van 52,in PMC-cheques voldaan dienen te worden. Het bestelnummer voor dit artikel is F-472. de tijd een duidelijk signaal laat horen. Natuurlijk is ook aan de veilig heid de nodige aandacht be steed. Zo is het apparaat voor zien van een veiligheidsscha kelaar die de lampen van de hoogtezon automatisch uitsoha- In de voet van de hoogtezon bevindt zich behalve de keuze schakelaar bovendien een spe ciale ruimte waarin snoer en de bij de hoogtezon geleverde hoogtezonbril, kunnen worden Dank zij een sterkere hogedruk kwartslamp voor ultra-violette straling heeft het nieuwe model een bijna dübbele capaciteit ten opzichte van het oude mo del hetgeen als voordeel heeft dal de bestralingstijden bedui dend korter gehouden kunnen worden. Een belangrijk voordeel is voorts het kogelgewricht- scharnier dat het mogelijk maakt de stralenbundel naar alle zijkanten te richten. De „Soletta de Luxe is uitgerust met een tweetal schakelaars die bestraling van een combi natie van ultra-violette én in- fra-rodestraling óf met infra rood alléén mogelijk maken. Met ingang van december heeft de Premie van de Maand- Club een nieuwe ventilatorkachel in zijn assortiment premie-artikelen opgenomen. Het nieuwe model is voor zien van een thermostaat welke een constante temperatuur in het te verwarmen vertrek waarborgt. periode omdat In veel gevallen de studeerkamer door koude onbruikbaar wordt, hetgeen veelal als gevolg heeft dat de studie of het huiswerk in de huiskamer moet worden voort gezet. Natuurlijk komt dit de concentratie van de student niet ten goede. Het ligt voor de hand dat spe ciaal in dit soort gevallen, maar ook als bijvoorbeeld de speel kamer van de kinderen door koude onbruikbaar wordt, de nieuwe PMC-ventilatorkachel goede diensten bewijst. Het grote voordeel van de ther mostaat is dat het studeren niet onderbroken behoeft te worden voor het van tjjd tot tjjd in- of uitschakelen van de kachel omdat het óf te warm óf te koud in het studeervertrek wordt Natuurlijk is het 1.80 meter lange snoer van de kachel voor zien van een randaarde stekker die het KEMA-keur draagt. De PMC-ventilatorkachel is voorzien van drie tuimelknop- pen, waarmee men naar keuze óf de ventilator alléén, óf in combinatie met de 1000 Watt of 2000 Watt verwarmingsspiraal kan inschakelen. Bij het inscha kelen van de ventilator alléén produceert het apparaat koele lucht, hetgeen vooral in de zomer een nuttige zaak kan zijn. De kachel zelf bestaat uit een metalen huis met afmetingen van 31.5 x 15,5 x 10,5 centimeter. De kleur is matgroen met een witte rand boven het ver chroomde rooster dat de voor zijde siert. De koude lucht wordt aan de bovenzijde van de kachel via jalouzie-vormige openingen aangezogen en via de verwarmingsspiraal naar buiten geblazen. Onder het metalen huis is aan de voorzijde een draaibare me talen beugel aangebracht, die in uitgeklapte toestand de voor zijde van de kachel iets omhoog richt, waardoor de warme lucht enigszins naar boven wordt uit geblazen. De verwarmingsspira len zijn opgehangen in kera mische dragers. Onderhoud van het motorische gedeelte van de kachel is dank zij een uitgekiende constructie niet nodig. Natuurlijk wordt de kachel onder garantie (1 jaar) geleverd. Ook aan de veiligheid is weder om de grootst mogelijke aan dacht besteed, hetgeen o.a. blijkt uit de ingebouwde beveiliging tegen oververhitting van de verwarmingselementen die, als de temperatuur om de een of andere reden te hoog mocht op lopen, de stroomtoevoer naar die elementen verbreekt. Vooral in gezinnen met stu- derende kinderen vormt de j winter vaak een moeilijke in (tl dat bakken en bra- iti gedurende de laatste tgeu vóór Kerstmis wil- l(t de kijkers wel eens Xe en dof de wereld iu- ken. Hetgeen er beslist fi toe. bijdraagt om het erlijk schoon te bevor- rert. ees daarom verstandig volg de volgende tips bed liggen. Liefst met een maskertje en zeker met watjes op de oogleden, die gedrenkt zijn in sterke, lauwe thee of kamillen- aftreksel. Gezwollen oog leden trekken hierdoor bij. Ultra-violettestraling heeft een bruinende werking en komt dan ook in grote mate in het. zonlicht voor. Infra-rodestra- ling is warmtestraling en heeft een heilzame werking in die gevallen waarin warmte een gunstige en verlichtende wer king heefl. 5) Ontspannen en aan niets denken! (Moeilijk! 6) Na deze welverdiende rust de ogen flink betten met koud. stromend water. Voorzichtig droogdeppen met een zachte handdoek. Regel alles zo. dat u tl allerlaatste uurt je vóór tl Kerstdiner beslist voor ielf hebt. I Kleed n uit en neem douche. Eerst goed trm. dan koud (koel mag Niet altijd is bestraling met een hoogtezon juist, men doet er dan ook verstandig aan in elk geval overleg met de huisarts ie plegen alvorens een hoogtezon te gaan gebruiken. delen van de meest gangbare slede-typen. Tot deze nadelen behoren o.a. het feit dat het kind. zittend op de slede, geen steun in de rug had: dat vooral grotere kinderen veelal hun benen niet „kwijt" konden met als gevolg dat zij óf hun benen in de lucht moesten la ten bungelen óf deze op de glijders moesten plaatsen. De onstabiele zit, de natte voe ten en natte kleding die hieruit voortvloeiden hebben menig huismoeder grijze haren be zorgd. Bovendien wilde 't nog al eens voorkomen dat de kin deren bij het sleeën de benen stootten met, afhankelijk van de snelheid van het voertuig, als resultaat schrammen, bui len en zelfs gebroken benen. Met de PMC-slede is aan dit soort problemen definitief een einde gekomen. Het kind zit veilig in de kuip en wordt ge dwongen de knieën iets op te trekken, waardoor een plotse linge stoot gemakkelijk opge vangen kan worden temeer omdat de achterzijde van het zitje een stevige steun in de rug waarborgt. Prettig is ook dat de lucht tussen het zitje en de bodem van de slede een isolerende werking heeft waar door koude geweerd wordt. Een groot voordeel van deze slede is ook het uiterst lichte gewicht dat het mogelijk maakt de slede gemakkelijk in de auto mee te nemen. Een ander voordeel van dit lichte gewicht (2270 gram) is dat het trekken van de slede natuur lijk heel wat gemakkelijker gaat en dat is vooral voor de vaders van de jeugdige eige naars een plezierige eigen schap. Doordat de slede van kunststof is vervaardigd is het onder houd ervan bijzonder gemak kelijk. Alleen de metalen strips onder de slede dienen na ge bruik even te worden ingevet, waarna de slede tot de volgen de''winter kan worden opge borgen. De clubprijs voor deze slede, waarvan bet bestelnummer F-253 is, bedraagt 27,in PMC-cheques. gedachten gang'die ertoe geleid heeft dat dit nieuwe premie artikel in de PMC werd opge nomen. De kinderslede die in de PMC is opgenomen, werd speciaal ontworpen met op de achter grond de gedachten aan de na- Een bijzonder fraaie, origi neel Zweedse kinderslede is het nieuwste premie artikel dat de Premie van de Maand Club met ingang van december voor haar leden beschikbaar heeft. De oranjekleurige slede is ver vaardigd van een ijzerster- ke kunststof, die een vele jaren „meegaan" van de slede garandeert. Bijzondere aandacht is besteed aan de veiligheid van de jonge gebruikers. Zo is de slede uit gevoerd in het bootmodel en voorzien van handvatten en een speciaal veiligheidszitje waar over Zweedse artsen zich en thousiast hebben uitgelaten. Als de verwachtingen voor de komende winter bewaarheid worden, dan staat ons land een echte ouderwetse winter, met veel sneeuw en ijs te wachten. Een van die echte winters dus die menig schilder hebben aan gezet tol het uitbeelden van wintergenoegens. Tot deze ge noegens behoort vanouds het „sleetje rijden". Het is deze 7) Vochtinbrengende crè me inkloppen rondom de ogen. Veru ijder alle make- t en transpiratieresten B het gezicht. Zet de wekker en ga ten een kwartiertje op 8) Breng nu wat oog- schaduw op om de kleur van de ogen te verdiepen. Het mooiste dat er nu op dit gebied bestaat, is de vloeibare oogschaduw in parelmoerachtig zilver of goud. waarvan een kleine hoeveelheid over het oog lid wordt, verdeeld. Staat beeldig in het kaarslicht „Overdaad schaadt", zegt een oud spreekwoord, en als er één geval is waarbij dit een duide lijke zaak is dan is dit wel bij het gebruik van een hoog tezon. Net als bij het zonne bad behoren de bestralingstij den langzaam en volgens een vast schema uitgebreid te wor den. Pas dan heeft men het meeste profijt van de hoogte zon. Om nu een zo exact mogelijk schema te kunnen opbouwen is de ..Soletta de Luxe" voorzien van een signaalklok waarop tijden van 0 tot 15 minuten in geschakeld kunnen worden en die. na afloop van de ingestel- 9) In plaats iwn een eye liner kunt u voor deze bi>- zovdere gelegenheid eens valse wimpers aanbrengen. Het aanbrengen kunt u nog vergemakkelijken door een speciaal wimper-aan- breng-tangetje te kopen voor nog geen gulden. PJs beslist niet: nodig (zo al.* men maar al te vaak cm naar de wintersport te in een soort samengeflanst als dat waarmee men )op een koude dag, in de iaat werken of de schuur opruimen. Het. is niet nodig skelig soort trainingspak meededen aan schaatswedstrij den in haar lange baaien onder rokken (nog niet zó heel lang geleden): onze schaatsters ver schijnen hu immers ook in smalle, aansluitende, soepele kleren die gemakkelijk zitten, die „ademen" en die tevens warmtebehoudend zijn. ^yAAROM moeten dan nog steeds zoveel vrouwen in rommelige combinaties naar de wintersport, de indruk makend alsof zij zo'n beetje op honger tocht zijn inplaats van op va kantie te zijn en daarbij dan tevens het eigen volk in den vreemde te representeren. 'IJET valt ons altijd zo op dat wij de strengste eisen stel len (als volk) aan bijvoorbeeld onze beroepsvoetballers en daarbij de mond vol hebben van kreten over „de eer van de natie", maar zelf, als achter gebleven stakkers, gekleed gaan in het buitenland en al op kilo meters afstand te herkennen zijn als „Ollanders". Dat hoeft niet! Er is, ook voor de wintersport, moois genoeg te vindendat tonen deze foto's wel aan. broek aan te trekken met daar over zomaar een willekeurige trui en een waterdicht jack. Zeker, het gaal om wanne kleding, maar dat wil toch nog niet zeggen dal we maar wal rommel aan moeten trekken' W/ E leven niet langer in de dagen dat de vrouwen nog De speciale clubprqs voor de nieuwe ventilatorkachel, waar van het bestelnummer F-269 is, bedraagt 52,in PMC-cheques te yoldoen. Zoals is medegedeeld in de Al- bert Heijn filialen en ook blijkt uit de nieuwe catalogus is de Super Home Kit uitverkocht. Dit was reeds het geval in februari 1969. De importeur ver zorgde, zolang de voorraad strekte, nog levering van hulp stukken. Deze zijn thans uit verkocht op de polijstvacht na. Daar nog aanvragen binnen komen is de importeur bereid alsnog een bestelling van deze onderdelen, die zoals bekend uit Japan moeten komen, te plaat sen. Gezien produktieplanning en tijd voor transport is thans de volgende regeling getroffen: Bestellingen kunnen tot uiter lijk 5 januari 1970 per brief of briefkaart worden gedaan aan de importeur African Eastern Trading Co. Gravelandseweg 555 Schiedam - Postbus 4 Rotterdam. Totaalbestelling zal dan worden doorgegeven. Aankomst onder delen kan dan worden verwacht in mei 1970. De bestellers ontvangen ln april '70 giro stortingskaart. zodat na ontvangst betaling direct na binnenkomst der goederen af zending in Nederland aan PMC- leden kan plaatsvinden. Hebt U dus nog plannen uw boorset uit te breiden, geef dit dan voor 5 januari op. Leverbaar zullen zijn: De horizontale boorstandaard /14- Slijpeenheid, uitsluitend te ge bruiken met de horizontale boorstandaard 17,50 Verticale boorstandaard ƒ62, Zaagtafel, compleet met zaag blad 73,— Vlakschuurapparaat 48,— Op deze hulpstukken wordt een garantie van 6 maanden ge geven. De polijstvacht is nog direct uit voorraad leverbaar en kan besteld worden door over making van 3,75 op giro 123501 ten name van African Eastern Trading Co, Gravelandseweg 555, Schiedam - Postbus 4, Rot terdam, met vermelding van het gewenste. Voor verlening van service op de door de PMC afgeleverde boorset met handcirkelzaag zijn uiteraard voldoende onderdelen aanwezig bij de PMC-service in Amersfoort. Hulpstukken kunnen echter al leen bij de importeur in Rotter dam worden besteld. JZEN anorak voor wie er wil uitzien als een ski-kampioen beroepsskiërs zouden er zo mee weglopen! Kort van lijn. smal aangesneden en voorzien van elastische gebreide inzetsels die een contrasterende kleur hebben. Voorts: zakken met ritsen en een kraag met ritsgemaakt van licht glanzende Nylon; model „Egino". )DEL Ekron(Sprint), een buitengeivoon elegant jasje met aangebreide zeer ruime en hoge colkraag en aangebreide «en, vertikaal staande steekzakken met ritsen en een Muurtje met gespgemaakt van Elastiss, ook weer een Smaakte stoffen voor sportieve kleding. T~\E sportieve pullover kan altijd bij het wintersporten; maar tussen pullovers (truien) en pullovers is wèl een verschil. Dat toont dit model Sierra" (Sprint) met zijn hoge col en ceintuur: gemaakt van wol met Acryl, niet-pillend en wasbaar in de machine.

Allerhande | 1969 | | pagina 11