EINDELIJK, DAAR IS DE PLAAT MOOI HAAR.. rijk bezit in het oor 98 2: -f Toon Hermans „in z'n sas": roept u... Haar-zorg Haar-was Haar-type Haar-rust Haar-gloed Haar-spray J pinda's- in-dop KOFFIE ¥f*o&cA ■i \UKo MVIIAmaken biaderdeeggebak y?t»r. Dank u wel - alstublieft, hele show van Tien Toon bij AH ver krijgbaar cnPerla de Colombia ember Honderd keer België HUISHOUD- AGENDA IS ER WEER Boek Vlucht KL-50 uitverkocht Mevrouwen bellen Vakmanschap is meesterschap 58c, want alle waar is naar zijn geld Ch Chocolade letters melk of puur uit Israël ALLERHANDE Het misschien wel aller belangrijkste punt in het uiterlijk van de vrouw is iet haar. Jammer alleen, jat er nog steeds (hoe bestaat het) zoveel vrouwen rondlopen, die dit blijkbaar nog steeds niet beseffen. Ze zijn van mening dat Boee keer per jaar een (link-stevige permanent en ij en toe eens wassen mral niet te vaak de rnige aandacht is, die ze sen hun haar-dos hoeven te itsteden. Met als resultaat, dat er rog. al te veel vrouwen rondlopen met zo'n uitge loogd. piekerig pruikje dat teer weg heeft van een siufc zeegras dan menselijk aar. En dat terwijl het ons tegenwoordig met die over deed van werkelijk goede hwaliteitsprodukten zo ge makkelijk wordt gemaakt het haar alle zorg te geven, die het nodig heeft. Natuur lijk: minstens eens per mand zullen we naar de tapper moeten om het haar veer een goede coupe te la- en geven. Bespaar daar dan ook lie- eer niet op, want een goede karsnit en een kapsel, dat bij uw type past, is goud •taard. En alleen een goede kapper heeft daar werkelijk terstand van, heus! Wat we verder zélf kun nen doen? Dat is niet zo moeilijk: het haar wassen, zodra het niet meer goed zit. Vet haar vormt niet langer één ge- kél" en valt in scheidink- jes. Dat kan bij de één na ten dag of vier het geval lijn, normaal betekent het echter: één keer per week ttassen. Kies hiervoor voor- el niet de een of andere wil lekeurige shampoo (of zoals een mevrouw uit mijn vroe- dorp: een synthetisch Kasmiddel.'). Er zijn tegenwoordig ihampoos voor elk type kar: droog, vet, roosvor- tning of noemt u maar op. Masseer de shampoo goed in ie huid door met de vinger toppen al draaiende een ste vige druk op de hoofdhuid '•tit te oefenen. Dit bevor- derf de bloedsomloop en voedt zodoende de haarwor tels. Wie in de afgelopen zo mermaanden te veel zon op haar „bolletje" heeft laten khijnen. zal nu wel met de minder prettige gevolgen vitten en poreus, doruitziend haar hebben. U doet er dan speciale eigenschap dat ze bijzonder snel droogt, wat het in model brengen van uw kapsel vergemakkelijkt. leder gereed gekomen deel van het kapsel kan nu meteen gefixeerd worden, waarna men over kan gaan tot het verder afwerken van de krullebol. Plezierig' en gezond voor het haar is voorts de eigenschap dat de ze Brush Out hairspray zich volkomen laat uitborstelen zonder ook maar een spoor van kleverigheid in het haar achter te laten. goed aan het haar de avond voor de wasbeurt eens ste vig te masseren met klit- wortel-olie. Bind gedurende de nacht een handdoek of ander doekje om het hoofd, zodat de kussensloop niets te lij den heeft. Ook eéh- geregel de behandeling (zo eens in de drie weken) met een spe ciaal haarkuurmiddel doet wonderen en geeft uw haar weer nieuwe levenskracht. Een cholesterolpakking bijvoorbeeld is ook iets, dat u zelf thuis kunt toepassen. Ze geeft sterk elektrisch haar. dat na het wassen alle kanten uitvliegt, weer een zekere vastheid en soepel heid. Een behandeling, die u zich bij de kapper kunt la ten geven, maar die ook in tubevorm te koop is, zodat u ze thuis kunt toepassen. Nu in het kille, grauwe jaargetijde hebben we meer dan ooit behoefte om wat meer fleur aan ons uiterlijk te geven. Er zijn uitsteken de kleurverstevigers in de handel, die het kapsel steviger maken en de eigen haarkleur een fraaie, diepe gloed verlenen. Uw kapsel kunt u uitste kend tegen inwerking van vocht en wind beschermen door het een fijn waas van de nieuwe Fant Brush Out Hairspray te geven, die nu ook bij AH verkrijgbaar is. Deze nieuwe haarspray, die ter kennismaking in grote spuitbus samen met een miniflacon voor de handtas voor slechts 5.95 verkrijgbaar is. heeft een rpOON Hermans steekt een sigaret op. Zijn bakke- I baarden zijn tegenwoordig tot beneden zijn oren II doorgedrongen. „Ja. het is wel werken geweest, de laatste tijd", zegt hij. „Maar vader voelt zich zeer fit. Niet voor niets elke ochtend gelopen". Ja. al bijna een jaar lang houdt Toon het vol: elke ochtend om half negen het Amsterdamse Bos in en dan maar hollen, weer of geen weer. „Gisteren kwam ik drijfnat terug", lacht hij. „Mijn trainingspak hangt nog te drogen" fÈrij V'Pï' "f h' Overal in het Amsterdamse Bos ontmoet Toon „kennissen". De visser die „Dag meneer Her mans" zegt en de wandelaar die de voorbij stuivende artiest ..Ha, die Toon" naroept. „En als ik dan weer terug ben. onder de warme en de koude douche. Om half elf ben ik dan het ventje en werk door tot een uur of half zeven 's avonds". Vanaf 13 november zul len in alle Albert Heijn- winkels weer de bekende huishoudagenda's ver krijgbaar zijn voor de prijs van ƒ0,95. Evenals de uitgaven van vorige jaren bevat het boekje veel ruimte voor belang rijke adressen en tele foonnummers, het bevat een ver jaarskalender en voorts per dag ingedeelde weekkalenders. Op deze laatste worden behalve de datumaanduiding ook nuttige, aan het seizoen aangepaste, huishoudtips aangetroffen. Verder vindt men een overzicht van de PTT- tarieven in het boekje. De huishoudagenda heeft een handig formaat en is bij het boodschappen doen gemakkelijk mee te ne men. In de linkerboven hoek van het boekje is een perforatie aange bracht waardoor het ge makkelijk aan een haakje kan worden opgehangen. Het is voor de vierde maal dat Albert Heijn een dergelijk boekje op de markt brengt. Wellicht ten gevolge van de Luchtvaartwedstrijd is het boek „Vlucht KL-50", dat in de AH-winkels verkrijgbaar was vrijwel volledig uitverkocht. Gebleken is dat dit boek. dat in opdracht van Albert Heijn door Meijer Pers N.V. te Wormerveer werd vervaardigd, tot de bestsellers gerekend mag worden. Zoals bekend geeft het boek aan de hand van een groot aantal, door de bekende schrij ver Leonard de Vries verza melde en van tekst voorziene, documenten een geschiedkun dig overzicht van de Konink lijke Luchtvaart Maatschappij. De lay-out van het boek werd verzorgd door de heren Jan van Toom en Anthon Beeke die op dit gebied hun sporen reeds ruimschoots verdiend hadden. GtIJN nieuwe show, waarmee Toon Hermans in Gent be gonnen is, steunt op een heel andere muziek dan vroeger. „Nu zijn het twee vleugels in plaats van een heel orkest", vertelt hij. Over een half jaar of een jaar hij weet het nog niet krijgt Nederland de nieuwe Toon- show pas te zien. „Wanneer dat wordt hangt ook af van wat Wenen doet, wat Duitsland doet, wat Amerika en Engeland doen", zegt hij. „Maar de show die in Nederland komt wordt natuurlijk een hele andere dan die in België. Die lijken nauwe lijks meer op elkaar. Ik heb nu zo'n kleine dertig liedjes en zestien zitten er in de show. Maar ik wissel. Na een tijdje weet je precies welke de beste zijn en die beste, die krijgen ze in Nederland te horen." Drie maanden blijft Toon ten minste in Antwerpen. En voor heel België staan voorlopig vast honderd voorstellingen geboekt. Bijna nu al zijn alle zalen uit verkocht. TK zou zeggen: laat me nu effe rustig ip België spe len", zegt Toon. „Laat me nou effe met rust. Gewoon, mijn show goed inwerken." „Of iemand het me kwalijk neemt dat ik in België en niet in Nederland begin? Waarom zou men? Kijk, ik ben nogal een open jongen, hè. Misschien omdat ik Limburger ben. Ik zet het deurtje van mezelf altijd nogal wijd open. Dat is mijn levensstijl. Zo ben ik tegen iedereen, of het nu de bakker is of de man die vist op de Bos baan. Maar nu moeten ze me even m'n zin geven. Eerst even België, dan kom ik." „Misschien ben ik soms wel tè open. Ik zei tegen Willy Dul- lens, de voetballer die niet meer .mag spelen: Nou, de eerste keer dat ik in Sittard speel, is de opbrengst voor jou. Dat komt dan in de kranten terecht en dat heb ik veel liever niet. Het is mijn bedoeling niet. Maar wat gebeurt7 Dan krijg ik brie ven van mevrouwen die me schrijven, dat hun man ook invalide is en zo. En ze bellen me op. Ik kan dan zo moeilijk weigeren, maar ik kan toch ook niet voor al die mensen avonden lang gaan optreden. Dan zeg ik: Mevrouw, op dit moment kan het niet, maar belt u me over een maand nog eens op." Lapland, hè? Waar ze een bed een „sas" noemen. Ik was dus in mijn sas. En het licht heet daar een piepie, dus vraag ik: Wie heeft de piepie uitgebla- i zen?" „Ik heb tevoren natuurlijk de hele plaat gehoord en nog maals ik vind het gewoon een goede plaat" aldus Hermans. „Er waren veel mensen die er naar gevraagd hadden, al klinkt het gek als ik dat zeg. Er zijn namelijk nogal veel collectio neurs van mijn shows-per-plaat en men begreep niet waar Tien Toon bleef. Maar ikzelf dacht, dat ik met de show nog een tijdje door zou gaan en wist toen nog niet dat ik een nieuwe zou schrijven. Daarom duurde het een tijd. Het is echt wel zo, dat er nu mensen zijn die zeggen: Eindelijk, daar is de plaat." Hierbij een bijzonder charmante foto uit Indonesië om u nog even te herinneren aan de reizen naar Java en Sumatra in maart 1970. De prijzen voor deze „sentimental journey's", die in het oktobernummer van AllerHande uitgebreid beschreven roerden, liggen onder de f 1800,voor 18 dagen. Nadere inlich tingen worden gaarne x>erstrekt door het reisbureau Hoogstins Passage te Amsterdam. DN dat lopen en trainen om in een goede conditie te blijven? „Kijk, misschien vindt iemand dat gek", zegt Toon, „maar ik stop dan altijd mijn tien tenen in de grond, de tien neuzen van mijn voeten. En ik trek de kracht uit de grond. Daar geloof ik echt in. Niet de mieren of het slijk, maar de kracht. En ik steek m'n armen in de lucht en zuig de kracht van de lucht in me. Dan ben ik wèg uit de stad, wèg uit de drukke wereld en dat vind ik heerlijk. Ik bid erbij. Niet uit de bijbel of een vast gebedje, neen, zo, wat mezelf te binnen schiet. En dan kan ik er weer een hele dag tegen. En gras, hè, ik ben gek op gras. Daarom heb ik ook zo dikwijls gras op de Bühne." ,.0 ja, mijn jongste zoon Gaby hij is nu dertien belde me vanochtend op en raad eens wat hij vroeg? Paps, ik hoop dat je vandaag weer veel kracht uit de aarde hebt getrokken. Ha, ha, ja, dat zei hij." Bij het ter perse gaan van deze Aller-Hande bleek dat de plaat van Toon Hermans reeds in zulke aantallen was ver kocht, dat het niet uitgesloten wordt geacht dat deze plaat, by het verschijnen van dit num mer, geheel uitverkocht is. Het gesprek dat één van onze redakteuren met Toon had, vonden wij echter dermate in teressant dat besloten werd dit interview toch nog af te druk ken. door LIES NEVE Buitengoed Het zal ook In dit land geen mens ontgaan zijn. dat er een Duitse journalist-schrijver filmregisseur OSWALT KOLLE beptaat. Her innert u zich maar even de twee films „Het wonder van de liefde" en de boeken "TVE grammofoonplaat van Toon Hermans, die Albert Heiin verkocht, heet DANK U WEL - ALSUBLIEFT. „Het is de hele show van Tien Toon, weet je wel", zegt Toon Her mans. „De plaat bestaat overwegend uit conférences. Meneer Hart man met z'n duif en tante Truus, ze staan er ook op. En Bierkenners vragen OSWALT KOLLE die de heer Kolle zo openhartig over dat onderwerp schreef. Wanneer u de films niet hebt gezien en de boeken niet hebt ge lezen, dan herinnert u zich wellicht Kolles visite aan Willem Duys in een van diens „Vuisten" van dit jaar. „Het wonder van de liefde" heeft de heer Kolle Inmiddels geen windeieren Dankzij de films en de boeken heeft hij zich onlangs een bui tengoed aan onze Ne derlandse Vecht kun nen aanschaffen. Lakeien Ook aan de Vecht ligt. behalve het buitengoed van de heer Kolle, het buitenOver-Holland" Ook dét buiten is nog particulier eigendom, maar de bewoonster stelt het somtijds be schikbaar voor partys van uitgelezen gezel schappen. Zo'n party wordt dan geheel in stijl gehouden: er zijn zelfs lakeien die de aankomende bezoe kers van „Over-Hol- land" met flambouwen naar de hall begelei den Nu beschikt u wellicht niet over lakeien (he laas misschien?), maar u hebt vast en zeker wel eens onze Neder landse RITA HOVINK horen zingen en ge zien per televisie. Maar dat ze niet van paprika (toch zo ge zond) houdt, dat wist u wellicht nog niet. Mack En weet u hoeveel de Nederlandse bokser FIGHTING MACK weegt? Maar 67 kilo. maar hij bokst dan ook in de klasse welter (is licht-) gewicht. Figh ting Mack, officieel Edwin Alberto ge naamd. trouwde dit jaar met een Spaanse, hij woont ook het grootste deel van het jaar in Spanje en hij krijgt deze winter zijn eerste kind. Ah ja, en de „boksstèr" zelf is 23 jaar en werd gebo ren op Curagao. Sneldichter Bij de toneelgroep „Globe" werkt de jonge actrice INEKE COHEN. Geen opzien barende mededeling, ware het niet dat Ineke de dochter was van „de sneldichter van Delfshaven", de snel- dichtende eigenaar van een sigarenwinkel in Rotterdam. Deze dochter van de man die u in twee minuten een compleet gedicht, over welk onderwerp dan ook, levert. Is nu 25 jaar en halverwege de opleiding van de Toneelschool gestapt. Ineke Cohen, die in Amsterdam woont, kon niet tegen „de sfeer op de Toneelschool" en probeert nu op eigen krachten tóch een carrière op de planken op te bouwen Nou ja, niet op de planken alleen. Mis schien zag u het kin- der-tv-spel „De geest in de fles" waarin een figuurtje Zwaantje speelde? Wel, dat Zwaantje was Ineke Cohen. Over sneldichten ge sproken: in het Gooi woont een eigenaar een Hef klein babytje. Het is in dit geval de onlangs geboren doch ter Radka van de Tsje chische turnster VERA CASLAVSKA. Juist, dé Caslavska, die 22 gou- den plakken won op Olympische. Wereld en Europese turnkam- pioenschappen. Vera Caslavska heeft na de geboorte van haar dochter verteld dat ze ophoudt met turnen en dat, heeft zij het over vijftien jaar nog voor het zeggen, haar dochtertje hele maal niet zal turnen. „Ik zou haar graag de ellende onthouden", aldus de moeder over de dochter. Vissoep En verder is onze Mr. H. A. F. M. O. VAN MIERLO een ware ster in het maken van ech te Franse vissoep, de Bouilla-balsse. Mr. H. A. F. M. O. VAN MIERLO Kippetjes De acteur LUC LUTZ, woonachtig in Rotter dam. heeft een zeer speciale liefhebberij: hij verzamelt werk van zondagsschllders (mensen zonder oolei- ding. maar met aan trekkelijk schilderwerk) en nóg liever ontdekt hij onbekende zon dagsschilders DE ster vond hij in de man die aan zijn vrouw, actrice SIMONE ROOSKENS. de verse, geslachte INEKE COHEN van een botenverhuur- bedrijf die zijn klanten constant op rijm toe spreekt. Zijn vrouw moet reeds zover zijn, dat ze geen gedicht meer wil lezen, laat staan hóren. Babytje We blijven nog even poëtisch niettemin, want het gaat nu over De chocolade letters van Albert Heijn zijn gemaakt van fijne Delicata chocolade. Precies dezelfde heerlijke chocolade als van de repen. LUC LUTZ kippetjes levert. Werk van zijn kippetjesleve rancier is veelvuldig in zijn eigen collectie te vinden, maar hij verkocht ook al wer ken van deze man naar het buitenland. Buste Om even bij de kunst te blijven: er komt een nieuwe buste (in brons) van Koningin Juliana. Dit beeldhouwwerk wordt gemaakt door de beeldhouwster ZUS TER JEZUOLDA KWANTEN in Tilburg, behorende tot de Orde van de Zusters van de liefde De opdracht voor het beeldhouw werk kreeg ze van de gemeente Tilburg en om die opdracht goed te kunnen uitvoeren heeft zuster Jezuolda de Koningin reeds oo veel bezoeken in dit land begeleid, om maar zoveel mogelijk por- tretschetsen van de vorstin te kunnen ma ken. Zuster Jezuolda is der tig jaar tekenlerares in Amsterdam geweest, maar ze concentreert zich de laatste jaren vooral op beeldhou wen. Circus Wist u. tussen haak jes. dat beat-danseres HELEN LECLERCQ. leidster van een dans groep die de laatste tijd veelvuldig per te levisie was te zien. ooit in een circus heeft gewerkt? HELEN LECLERCQ (tweede van links) ramsjetter 200 gramsletter AlbertHeijn heeft de alleenverkoop van zak 250 gram Steeds op zoek naar het goede van deze aarde heeft Albert Heijn ontdekt dat Israël een voortreffelijke 'king size' pinda kweekt. Niet alleen groot, maar ook heel lekker. U kunt dit nieuwe kwaliteitsprodukt alleen bij AH krijgen. vorser bij Normale of Melitta-maling vacuurn- blik 250 gram Langzaam gerijpt op de hellingen van het zonnige Columbiaanse bergland, met de hand geplukt, vol en aromatisch: 100% pure Co lumbia koffie - de beste ter wereld! ^^^erser bij I/HDOT HU IV voor het fijnste zelf te 1F I E1

Allerhande | 1969 | | pagina 5