let Volkomen Vleesboek, verrukkelijke bestseller loon Hermans: ,mijn" AH-plaat is geweldig Zelfbedienings warenhuizen Wij hebben 'er spijt van Met PMC-kortim zo tnerva ka ntie EERSTE AH-RESTAliRANT MET SELFSERVICE CULINAIRE PRIMEUR VAN ALBERT HEIJN AH start gigantisch project De vijfmiljoenste(n) Reductie van tien tot twintig procent ■Minimin Navelina's bij Albert Heijn Gigantische uitbreidingen Zeeuwse primeur Kleurenfoto's Service-gebaar Leemte gevuld TIEN PROCENT bungalows /II» .blad Krt Heijn N.V. Zaandam Aller november 1969 oplage 2.088.500 15e jaargang No. 12 (163) Het Volkomen Vleesboek". Zo luidt de titel van liet boek. dat eind november in alle Albert Heijn-winkels erkrijgbaar zal zijn en de bijzonderheden rechtvaardigen bet te zeggen grif gekocht zal worden. Want niet (een is het dë eerste maal, dat er in Nederland een lijvig drukwerk over uitsluitend vlees voor huishoudelijk ebruik op de markt wordt gebracht, dit boek (de titel verhaalt het trouwens al) bevat een zo uitgebreide re- tptuur en zoveel wetenswaardigheden over vlees, dat iedere huisvrouw en graag-kokende man het zal willen ,bben. Culinair deskundige Wina Bom stelde het in opdracht van Albert Heijn samen en Meijer Pers in Wor- lerveer maakte er een dusdanig typografisch werkstuk van. dat liet een sieraad op de kookboekenplank zal zijn. De kosten van het boek8.95. CEN beetje krabbend op z'n hoofd, zuchtend en een regenjas slordig om de schouders, zo komt Toon Hermans binnen. „Ik. ben hondsmoe", zegt hij, gaat zitten en bestelt een flesje spuitwater. „Ik ben gewei tevreden over die grammofoonplaat die bij Albert Heijn gaat uit komen, heel tevreden en dat ben ik lang niet over andere platen die van mij uitkwamen. Er zijn dingen bij, man, als ik er nu naar luister, dan lopen de rillingen over m'n rug. Maar deze is goederg goed". De plaats van gesprek is het Hilton Hotel in Am sterdam, vijf dagen per week Toon Hermans' twee de thuis. Op maandag komt hij uit zijn. woonplaats Maastricht, op vrijdagmid dag gaat hij daar weer heen. In die tussentijd: TOON-T.IE iOGEE repeteren. Dat wil zeg gen: zo was het tot een paar dagen geleden, want hij is zojuist met zijn nieuwe show gestart, in België (Zie ook pag. 5) Albert Heijn zal in het tomende jaar naast zijn lormale SuperMarts drie tf vier zelfbedienings- ir. Mr. A. Feith, burgemeesterI Voorburg tijd&ns zijn toe- j iraak bij de opening van Al- tfs Corner te Voorburg. ïtt ingang van 11 november allen voor de eerste maal in k meeste Albert-Heijn-winkels ■aavelina"-sinaasappelen ver krijgbaar zijn. Navelina's zijn «t resultaat van kruisingen de beste navelsinaasappel- iriëteiten en uit Spanje af komstig. Vergeleken met de ftvelsinaasappelen hebben de Evelina's een dunnere schil, kvatten ze meer sap en zijn "*ter van smaak. Het feit dat breeds vrij vroeg in het sei- verkrijgbaar zijn, vormt ander voordeel van de Evelina's, prijs zal ƒ2,79 per twee gram bedragen. warenhuizen gaan ope nen", aldus de heer A. Heijn. president van Al bert Heijn N.V.. tijdens de opening van een SuperMart en een Al bert's Corner te Voor burg op 15 oktober j.l. Ook zal het bedrijf met kracht de voorbereidingen ter hand nemen tot ont plooiing van aktiviteiten elders in Europa. Deze ak tiviteiten zullen onder meer liggen op het gebied van de detailhandel. Wat do zelfbedieningswaren huizen betreft hoopt men in Ne derland een verkoopoppervlakte van 15.000 m* in het jaar 1070 in gebruik te kunnen nemen; daarnaast zullen 15 SuperMarts worden geopend met een totaal vloeroppervlak van 20.000 m- De zelfbedieningswarenhuizen zullen van het type zijn, zoals deze ook al aangetroffen worden in de Verenigde Staten. Frank rijk, België en Duitsland. „Een dergelijk soort verkooppunten is tot dusverre in Nederland prak tisch onbekend", aldus de heer Heijn. In Vlissingen-Noord op een ter rein aan de grote verkeersweg Vlissingen-Middelburg is de eerste van de serie zelfbedie ningswarenhuizen geprojec teerd, die een vloeroppervlakte van 5.000 m' krijgt. Met de bouw zal spoedig worden begonnen en men verwacht het in het najaar van 1970 te kunnen openen. Reeds tien jaar geleden heeft Albert Heijn in Amerika de zgn. discount stores te vergelijken met de witte schuren in ons land bestudeerd. Vastgesteld werd en men is deze mening j dergelijke verkoopvorm niet in aanmerking kwam voor Albert j Heijn. Immers de AH-klant j was in meerderheid zeer gesteld op een groot assortiment. ..Het zelfbedieningswaren huis'", aldus de heer Heijn, j ..is een nieuwe ontwikke ling in de goederendistrb butie, die geheel past in onze bedrijfsfilosofie: een breed assortiment in de food en non-food sector van hoge kwaliteit aangepast aan de eisen van de consu ment, tegen een zo laag mogelijke prijs". Albert Heijn heeft in de afgelopen jaren al tal van i boeken op culinair terrein uitgebracht, maar Het Vol komen Vleesboek kan toch wel een uitschieter ge noemd worden. Omdat het in woord en beeld alles ver telt over een belangrijk produkt als vlees, omdat Wina Born van die veelheid aan gegevens een compact, gemakkelijk en prettig lees baar geheel gemaakt heeft. De afmetingen van het boek zijn 20 bij 26 cm, het aantal pagina's is 240. waarvan 48 in kleur. Op die laatje pagina^s staan de boeiende kleurenfoto's van Henk van der Heijden; zo genaamde herkenningsfoto s zijn hieronder, waardoor de huisvrouw kan zien welk stuk vlees van welk dier. ja zelfs van welk deel van dat dier ts. Mejuffrouw Van Limburg Sti- rum zorgde door het gehele boek heen voor luchtige illu straties en woord en beeld te- samen werden door Joop de Nijs van Studio Meijer Pers in een pakkende lay-out gegoten. Waarom nu brengt Albert Heijn dit boek uit. Eenvoudig als service-gebaar tegenover de wele klanten die AH's vlees kopen en er recht op hebben te weten wat er met al die ver schillende vleessoorten gedaan kan worden. De heer J. van Zanten, hoofdinkoper van vers vlees bij Albert Heijn. zegt het zo: „De Nederlandse huisvrouw wist tot voor enige jaren heel weinig over vlees. Goed. ze herkende de kwaliteit, maar over liet algemeen wist zij niet welke en hoeveel verschillende vleessoorten er zijn. Met de komst van de Super- Markts kwam er steeds meer voorverpakt vlees, vlees dus waarop de naam van de in houd vermeld werd, zodat de huisvrouw langzamerhand doordrongen werd van de grote variatie. Wij. Albert Heijn, kwamen met allerlei losse re cepten waarvoor een grote be langstelling ontstond en waar door een kleine bijdrage werd geleverd tot een grotere ken nis van het vlees. Maar er bleef een leemte naar onze mening en die is nu met de komst van Het Volkomen Vleesboek ge vuld." (zie verder pag. 2) Ja. wij hebben er ab soluut spijt van. dat wij destijds namelijk niet nog véél en véél meer van die unieke vilten Fabel- tjeskrant-dieren in op dracht hebben gegeven! De 350.000, ons allen zo vertrouwd geworden die ren uit het beeldbuis- fabeltjesbos waren in zo'n vliegensvlug tempo uit verkocht, dat het ons aller stoutste verwachtin gen verre overtrof. Wij kunnen u verzekeren, dat het ons bijzonder spijt voor de velen, die met lege handen - althans wat de vilten dieren betreft - de AH-filialen weer ver lieten. Niets is immers zo sneu als een teleurgesteld kindergezichtje te moeten aanzien. Ondanks de vele moeite die wy er voor gedaan hebben is het ons niet gelukt nog meer Fabeltjesdieren op korte termijn geleverd te kun nen krijgen. (Zoals u zich herinnert, vond de fabri cage immers in Japan plaats). Daarom onze op rechte spijt, dat wij u in deze moeten teleurstellen en geen verdere dieren meer kunnen aanbieden. DIRECTIE ALBERT HEIJN N.V. bungalowcomfort Met vakantie gaan wordt liet volgend jaar goedkoper in Nederland. De Premie-van- de-Maand Club biedt haar leden, in samenwerking met de Stichting Recreatie centra, aantrekkelijke kortingen, die zelfs tot twintig procent kunnen gaan. TWINTIG PROCENT Op acht grote recreatie terreinen verspreid over heel Nederland (totaal 300 hectare) krijgt u tot 1 okto- VW De Albert's Corner in de Ams.°rdamse Kalverstraat krijgt als eerste AH-restau- rant een zelfbedieningsafde ling. die begin november in gebruik wordt genomen. De ze maatregel heeft voor het publiek drie belangrijke voordelen: Hel wordt gemakkelijker een keus te maken, omdat men de artikelen eerst in hun ware gedaante kan aanschouwen; De afhandeling zal veel sneller geschieden dan bij be diening ooit mogelijk zou zijn; De prijzen gaan omlaag! Ruime keuze De self-service afdeling be vat tafeltjes en stoelen voor ongeveer 170 personen. De pro cedure is eenvoudig en aan ve len waarschijnlijk wel bekend: De bezoeker neemt een plateau en plaatst daarop, langs de toonbank met de uitgestalde dranken en eetwaren lopend, wat van zijn gading is. Aan het einde van de rij moet worden afgerekend. Het assortiment omvat soe pen. salades, snacks, warme schotels, belegde broodies, bier, W'men. frisdranken, enz. enz. Klant beslist Heel gedetailleerd wil en kan Albert Heiin ziin kaarten ech ter nog rret blootleggen, omda^ p« Hp eerste tijd wat zal moe- Ie^ worden geëxperimenteerd. Met andere woorden: men wil eerst eens kijken of er bij voorbeeld voor spaghetti vol doende belangstelling bestaat om dit Italiaanse gerecht te bliiven ..voeren". Wel wilde men in Zaandam kwijt, dat ernaar wordt gestreefd „de schotels uit el kaar te breken", Dit betekent dat men voortaan zelf kan beslissen met welke groente men zijn varkenslapje wil om geven en of men er lom- mes-frites bij wenst of niet. beleeft de Albert's Coner aan Amsterdams drukste win kelstraat gelijktijdig nog een andere primeur. Vanaf dat mo ment is zij nl. Albert Heijn's eerste ,.drie-in-één AC" (zie verder pag. 3) i gulden. ber 1970 op de tarieven voor bungalowhuur TIEN PRO CENT KORTING wanneer van het bedrag voor de eerste aanbetaling tenmin ste 52 gulden in PMC- chèques wordt voldaan. Voorbeeld: U huurt voor drie weken een bungalow in Epe (Gld) voor 245 gulden per week. Totale huur 735 gulden. De eerste betaling bestaat uit 315.50 gulden plus 52 gulden in PMC-chèques. De tweede beta- j ling zou zijn 367,50 galden, maar u krijgt tien procent korting op de totale huur, dus de twee de betaling wordt 294— gulden. Uw directe voordeel is dus 73,50 Een warm welkom werd op zaterdag 11 oktober toebereid aan de heer en mevrouw Veltkamp-Rooth die als vijf- miljoenste (n) een bezoek brachten aan de Albert's Cor ner aan het Amstelveense Binnenhof. De heer en me vrouw Veltkamp werden toe gesproken door de heer G. J. Hermanides, Directeur Albert Heijn Restaurants N.V., die nog steeds toegedaan, dat een I het echtpaar Veltkamp bloe men, een fles champagne en een uitnodiging voor een diner aanbood. De heer en mevrouw Veltkamp gaven te kennen dit diner graag in het restaurant „De Walvis" aan de Zaanse Schans te gebruiken. Op verzoek van mevrouw Veltkamp zal het echtpaar tevens een bezoek brengen aan het Albert Heijn „winkeltje" aan de Zaanse Schans. „Na"-buffet Voor koffie, gebak en ijs wordt een speciaal buffet inge richt. zodat eters die iets ..na" believen niet voor de tweede maal langs de toonbank en de kassa hoeven en haastige be zoekers met behoefte aan al leen maar een kopje koffie zeer snel kunnen worden geholpen. Met de ingebruikneming van het zelfbedieningsrestaurant Een plaatje uit lang vervlogen dagen: een lieflijk meisjesgelaat met zedig-neergeslagen ogen, zoals we dit in de huidige vrijere-zeden-tijdwel nergens meer tegen komen. Hoewel dit meiske de blik niet neerslaat uit moge lijke verlegenheid, doch om de beschouwer ruimschoots gelegenheid te geven de nieuwe oog-make-up te kunnen bewonderen. Wat er zo nieuw is aan deze oogverfraaiingDe naam „aquafactor" duidt het reeds aan: het is een ogenschaduw, die met een enigszins vochtige penseel op de oogleden moet worden aangebracht en daar dan de gehele dag werkelijk houd- en zichtbaar blijft. Zelfs als men het kopje onder water houdt, zoals dit bij zwemmen wel eens placht te gebeuren, zal de oogschaduw onveranderd blijven. De „aquafactor" (in diverse kleuren verkrijgbaar) is en blijft „waterproof" en kan slechts met een reinigingsemulsie verwijderd worden. Op dezelfde acht recreatie centra in Nederland, met uit zondering van Het Grote Bos in Doorn, kunt u bungalows voor een weekeinde huren met een korting van TWINTIG PROCENT. De huurprijs van een bungalow voor een lang weekeinde (van vrijdagmiddag tot maandag morgen) bedraagt 65 gulden. Die 20 pet. korting voor de le den van de PMC-club betekent dus. dat u voor één boekje met 52 gulden PMC-chèques een heerlijk weekeinde kunt heb ben. Reservering is mogelijk voor de weekeinden die in 1970 aanvangen op 6, 13, 20 en 27 februari; 6 en 13 maart; 10, 17 en 24 april. KAMPEREN Ook wanneer u met uw tent of caravan een plek wilt reser veren op het recreatiecentrum De Flaasbloem in Chaam (niet ver van Breda), krijgt u een korting van TWINTIG PRO CENT op het weektarief. Voor 52 gulden aan PMC- chèques kunt u al een plaats voor een week reserveren en wilt u langer blijven, dan kos ten de aansluitende weken u ook niet meer dan 52 gulden in contanten. WAAR? Elders in dit nummer van AllcrHande vindt u een over zicht van de acht recreatie centra, die verspreid liggen van Friesland tot in Brabant vlak- bü de Belgische grens. De meeste ruimte is te vinden in de centra De Roggeberg te Appelscha, De Flaasbloem te Chaam en De Potten bij Sneek. Terwijl de kampeergelegenhe- den in Nederland in de top- weken een bezetting mogen hebben van tweehonderd men sen per hectare, is die gemid delde bezetting op de acht recreatiecentra die voor PMC- leden open staan niet meer dan 75 mensen per hectare. De stenen bungalows hebben alle voorzieningen voor een fyne vakantie. Bijna overal is warm en koud stromend water, een douchecel, een gas- of olie- haard en een koelkast. De bun galows staan op ruime afstand van elkaar in een aantrekkelijk landschap. Alleen het linnen goed wordt door de gasten zelf meegebracht. RESERVERING In alle winkels van Albert Heijn kunt u de uitgebreide recreatiekrant krijgen met een reserveringskaart, die u dan naar het recreatiecen trum van uw keuze dient op te sturen. U krijgt dan om gaand bericht.

Allerhande | 1969 | | pagina 1