Italië en het goede eten Keur van verrukkelijkheden 1L 3 Ik l§v tfto&eA Spelen met kruiden: een subtiele charme ASPERGES, het hele jaar Zo kunt u spaghetti eten op Capri Casanova's assortiment nu binnen uw handbereik Donzig GRATIS Condésoep 179 Margarine (jj TANDEN BORSTEL HOUDER S' Signal (I® Pale Sherry V V tfOBER Wat is nieuw bi| AH Vakmanschap meesterschap 58* want alle waar is naar zijn geld! Champignons als snacks 887 hLCondésoepJ! Ch fijnproever albert heijn Margarine voor bakken en braden 2 pakjes 49 Hercules Talelmargarine 3 pakjes 89 Zilvervloot Tafelmargarine pakje 33 Silver Queen Tafelmargarine Gold Queen Planten- margarine SnperQneen Planten- margarine N AI.I.KKHAiNDK Op 13 oktober begint in de m-filialen de Italiaanse ^eek, die veertien dagen duurt. Vele artikelen uit het land van Casanova ko- pien dan binnen uw hand bereik, om thuis op tafel plezierige vakantiebeleve- nissen in uw herinnering [grug te roepen. Hierbij gen vluchtig overzicht van het assortiment: ChiantiBefaamde droge ffijn uit de streek tussen Florence en Siena. In ty pische mandfles (1 liter) ƒ3,95. En ook in een an derhalve meter hoge, lang- «enekte fles (3,78 liter) 24,75. jlarsala: Heel fijne Sici- jjaanse eier-likeurwijn. 4,75. Nectar: De bekende vruch tendrank van abrikozen, perziken of peren 1,39. go vegétable juice: Mix van stuk of tien vruchten - en groentesappen, o.a. van tomaten, spinazie en wor teltjes. Lekkere, pittige en vooral vitaminerijke drank. (Echt iets voor de a.s. win ter'). Normale prijs 0,65, Italiaanse Week 0,59. Minestrone: Mengsel van verse groenten en macaro ni, dat een liter bijzonder jeurige soep oplevert. Wordt Jij wijze van primeur ver kocht in plasticbakje, dat rotere stukjes groente kan Jevatten dan de tot nu toe angbare verpakking van 0,75. Ravioli: Befaamd Italiaans gerecht: deegkussentjes met vleesvulling. In pikante to matensaus. Blikken voor hyee, respectievelijk drie personen: 1,70 en 2,40. Cannelloni: Ongeveer zelf de samenstelling als ravio li Nu echter geen kussen tjes, maar rolletjes 1,95. Sance Bolognaise: pittige tomatensaus met vlees. Te gebruiken bij rijst, spa ghetti, macaroni, enz. Per blikje nu 0,88. Sauce Napolitaine: Als bo ven, maar dan zonder vlees. Pizza Napoletana: In alle ristoranti en eethuisjes in Italië lachen de pizza's u toe. De huisvrouw van Ne derland kan ze thans ook bakken, die hartige, goed geoliede koeken van deeg, vis en wat niet al. AH le vert een pak met alle be nodigdheden: een blik ge pelde tomaten, zakjes krui den, meel en droge gist, een tube ansjovispasta, een papieren maatbekertje, een aluminium bakvorm voor eenmalig gebruik en een „gebruiksaanwijzing". Prijs per pak nu 1,59. Tomatenketchup: Onder AH-merk, maar wel dege lijk door de gerenommeer de Italiaanse vaklieden op dit gebied bereid 0.99- Fusilli: Een soort macaro ni „spiraaltjes" van deeg uit een hoogwaardige kwa liteit harde tarwe. Per pak 0,98. Farfallond: Iets soortgelijks; ditmaal in de vorm van „vlinders", 0,98. Tagliatelle: Een deegarti kel in de vorm van noe dels. Per kilo zijn vier eieren verwerkt. Een pak kost /0,98, zowel met als zonder spinazie. Spaghettini: Dun soort spa ghetti van hardgries tarwe 0,98. Panettone Motta: Heel luch tige cake volgens een „rijk recept". Veel eieren, boter en wat zuidvruchten. Tra ditioneel Italiaans produkt, dat vooral tegen het einde van het jaar veel wordt ge geten. Wordt in enorme hoe veelheden geëxporteerd naar landen waarheen Itali anen zijn geëmigreerd, zoals bijv. de Verenigde Staten. In fraai draagkarton 5, Grissini Motta: eerste klas soepstengels. Dun en broos 0,79. Italiaanse kersenbonbons: Een kwaliteitsprodukt van Ferrero. 32 bonbons, ge vuld met kers en alcohol, voor ƒ4,50. Caffé alia Italiana: Iets don kerder gebrande koffie met een heerlijk pittig aro ma. Speciaal gemalen voor de snelfilter, maar ook geschikt voor de andere methoden, mits men een rond filterpapiertje ge bruikt. Probeer nu zelf eens een echte Italiaanse cappucino te maken; elders in dit blad treft u een re cept aan. 227 gram koffie in een bijzonder leuk uit ziende bus 1,75. Haricots Verts: een soort sperziebonen, maar dan heel dun en niet gebroken. Zowel warm als koud te eten, bijv. met komkom mersla. Per Yi blik 1,50. Peeled Tomatoes: Gepel de tomaten in tomatensap. Geen ronde, maar lang werpige exemplaren, af komstig van de vulkanische bodem rond Napels. Be stemd voor verwerking in bijvoorbeeld soep, cock tails of ragout. Een blik met een inhoud van 400 gram kost u 69 cent. En dan ten slotte nog eni ge zaken die met de Ita liaanse Week niets van doen hebben: Helemaal uit For mosa haalde AH ultralan- ge asperges (20 centime ter) van uitzonderlijke kwa liteit. Ze z(jn te koop in grote blikken (800 gram), voor 2,95. En we be sluiten de reeks met twee Hamburgers in blik waar voor u de somma van 1,89 verschuldigd bent. In 1600 huwde Maria de Médici met de beroemde Franse koning Hendrik IV. De echtelieden hadden elkaar nog nooit eerder gezien en zij hadden weinig met elkaar gemeen. Eén ding echter had beider belangstelling en dat was de goede keuken. Zozeer zelfs, dat Maria de Médicis haar eigen koks uit Florence mee bracht, terwijl het streven van „le bon Roy Henry" was het alle Fransen mogelijk te maken „iedere zondag een kip in de kook pot te stoppen". Dit laatste is natuurlijk een vrome wens gebleven Die Florentijnse koks echter kookten zo overheerlijk dat men gerust mag constateren dat de Italiaanse keuken de grote ont wikkeling van de Franse keuken tot het hoge peil van onze tijd mogelijk heeft gemaakt. Evenals in Frankrijk en in Spanje eet men ook in Italië twee warme maaltijden per dag. De belang rijkste is de maaltijd midden op de dag, de avondmaaltijd is veel lichter en terecht. Deze indeling heeft met het klimaat te doen en met het feit dat de werktijden anders liggen dan bü ons: men begint vroeger, heeft een zeer lange middagpauze en eindigt veel later. Daar het avondeten veel later genoten wordt is het de gewoonte dat de kinderen tussendoor van een „goüter" genieten: meestal is dat een stuk brood met een stukje chocolade of een andere snoeperij. Een dikke plak „Panettone" wordt in dat geval bij zonder vreugdevol soldaat gemaakt. Het is een heerlijke vruch tencake die van oorsprong alleen met de Kerst gebakken werd, maar die nu een groot deel van het jaar verkrijgbaar is. Voor het Paasfeest bakt men een goudgele eiercake in de vorm van een duif. En zo kent Italië nog tal van plaatselijke speciali teiten die alle zeer de moeite waard zijn. Overigens die Panettone (Motta) is bij A.H. verkrijgbaar, evenals trouwens de „Grissini" een soort soepstengels. Weet u hoe men deze in Italië eet? Men wikkelt er een plakje ham omheen en eet ze zo, als een hartig hapje uit het vuistje, op. Doen! Het is heerlijk en weer eens wat anders Geen tijd om uitvoerig te ko ken en toch zin in Minestrone, maak dan eens de Minestrone dell 'Ostolano klaar. Een gedroogde Mine strone die vol met groenten en „pasta" zit en die verpakt is in een alleraantrekkelijkst licht groen, kuipje. Opzetten met een liter koud water en in 20 mi nuten staat uw soep dampend op tafel. Overi gens laat u niet weerhouden om er wat gesnipper de bacon of ham in mee te koken en er wat verse gesnipperde peterselie over heen te strooien als u die toe vallig bü de hand hebt. Trouwens Italië brengt een keur van „pasta" die u bepaald eens moet proberen. Geniet bijvoorbeeld eens van Tagliatelle con spinaci Dat zijn lintmacaroni's (hier noedels geheten) die naar spi nazie smaken en een prachtige groene kleur hebben. U kookt ze op de bekende manier „all dente" (d.w.z. niet al te gaar, u moet er nog in kunnen bij- IS Als u vrienden op een 3 aperitiefje nodigt, maak 3 dan eens roereieren met 3 champignons. Bak dan 3 eerst de, in plakjes ge- 3 sneden, champignons in 3 boter te zamen met een 3 geraspt sjalotje of uitje. 3 Voeg er daarna de met een weinig room los- 3 geklopte eieren bij, zorg 3 voor wat zout en vers ge- 3 malen peper, een klein 3 beetje nootmuskaat en 3 wat fijn gehakte peter- 3 selie. Bedek er kleine 3 toostjes mee en bekroon 3 ieder toostje met een 3 drupje tomaten-ketchup 3 of bestuif het geheel met 3 wat paprikapoeder. 3 Maak er vooral niet te 3 weinig van want ze gaan 3 er grif in bij een glaasje 2 sherry, vermouth of port en ook wel bü iets nog 2 sterkers. i uuuaoauiiiauuitaMaAl 'at is gebleken? Dat voor ionien dekens grote belang- 'tolling blijkt te bestaan. Nadat elen, in hun vakantie, kennis 'ebben gemaakt met donzen 'ekens, is de omzet ervan de •latste jaren aanmerkelük ge togen. Maar wat wéét u van tonzen dekens af? Niets im- ^rs. Nu dan, daarin voorziet kuth Co NV te Barneveld Industrieweg 14; tel. 03420- 2534) die een boekje laat ver- «hijnen dat geheten is „Slapen eet dons en veren", waarin Ales over dons en het gebruik ^an de veren van gans, eend en staat. De Ned. Vereniging Huisvrouwen heeft zelf de donsdeken beproefd en er keurmerk op achterge laten; daarop moet men altijd totten. Het is zo jammer dat de mees te huisvrouwen nog steeds niet genoeg doen met kruiden, men kan er nl. ieder gerecht een heel eigen karakter door ge ven. Stel u maakt op een bepaald moment een heerlijke sla of een verrukkelijke saus en een van uw disgenoten vraagt u by de volgende gelegenheid om dezelfde sla of de gelijke saus dan is het best mogelijk dat u, ondanks het feit dat u precies dezelfde kruiden gebruikt, toch iets op tafel brengt dat anders smaakt. En dat komt dan al leen omdat uw hand van krui den op dat moment gewoon anders is. U weet: het spelen met krui den is een zeer subtiele bezig heid, het gaat altijd maar om een snuifje, een bewijsje, een snippertje, een ideetje; alle maal woorden die aanduiden dat men weinig gebruikt en voorzichtigheid geboden is. Laat uw rieus u raden en proef desnoods veelvuldig en neem dan de ene keer misschien iets meer van het een en de andere keer iets meer van het andere. En juist dat maakt de hele charme van het spel met de kruiden uit. Bü A.H. vindt u een groot as sortiment van de allerbeste i kruiden in aardige glazen pot jes. 20 soorten vormen het basis-assortiment dat bestaat uit: hele foelie (vergeet het vooral niet wanneer u bouillon trekt!), basilicum (past zo goed in vleessausen en bij ge smoorde tomaten), bonenkruid (er zün mensen die geen tuin bonen willen zonder dit geurig kruid), kaneelpoeder (en wie zegt hier appeltaart?, maar het past nog bij veel meer), kerrie (denkt u maar aan soepen of sausen die passen bij vlees, wild, vis, schaal- en schelp dieren om van de eieren nog maar te zwijgen), knoflook poeder (een ingrediënt dat eigenlijk in geen salade mag ontbreken, waarmee een ra gout net dat exotische tintje krijgt en bovendien zo enorm gezond is: u brengt er het zon nige Zuiden mee in uw huis!), kruidnagelen, heel en in poe- dervorm (een oude en ver trouwde specerij die van ge wone gerechten: het gestoofde bietje en de bekende gehakt bal altijd weer iets bijzonders maakt!), majoraan in gebroken vorm (altijd verrukkelijk in smeuïge prutjes en potjes van vlezige of vissige aard), ge malen nootmuskaat (wie kan in de keuken zonder deze spe cerij die het ook bij de fijnste groentesoorten: asperges, hari cots verts, bloemkool e.d. zo wonderwel doet?), witte peper, gemalen en in korrels (de laat ste voor de fervente liefheb bers van de pepermolen en het altijd geurig verse), de zwarte gemalen peper (voor het ietwat scherpere accent op de tong), het gedroogde peterselieblad (in de winter een uitkomst voor alles), de rozemarijn (met het fijne aroma in tal van ge rechten die om een klein beet je poëzie vragen), het selderij- blad en het selderijzout (het eerste een krachtig kruid, het tweede een appetijtelijk zout waar men toch wel behoed zaam mee dient om te sprin gen), de tüm (ook alweer on misbaar vooral in sausen, in vlees- en visgerechten), de edelsüsze paprika (en wie zegt er „goulash" en luistert er naar vurige Hongaarse muziek?) en ten slotte: vleeskruiden (een kant-en-klare samenstelling voor de schuchtere in de keu ken, voor de gehaaste bij het koken en voor de beginnelinge in de edele kookkunst: een eer ste vingerwijzing), dat lieve lezeressen is een kleine ode gebracht aan de goede geuren en smaken van deze aarde. Aan u om ze toe te passen en daarbij ook niet te vergeten dat al die gezellige potjes met hun verrukkelijke inhoud te vens een sieraad in uw keuken zijn, vooral als u ze in een grappig rekje opbergt. Maar nog zün alle goede dingen niet uitgeput. Natuurtijk kunt u bü A.H. ook hele muskaat noten kopen evenals laurier bladeren, pijpkaneel en iets héél büzonders: vanillestokjes die hier slechts 40 ct per stuk kosten en dat is voor dit zeld zame produkt werkelijk zeer voordelig! Tracteer uw gezin eens op een echte zelfgemaakte vanillevla met vruchten, men zal u loven en prijzen! BIJ FAMILIETUBE ten!) in zeer ruim water, zoals aangegeven staat op de doos. U warmt wat ongeklopte, on gezoete slagroom met wat bo ter in een kommetje „au bain marie", u hebt wat fün ge sneden gekookte ham bü de hand evenals de nodige ge raspte Parmesaanse kaas. Als de tagliatelle afgegoten en uitgelekt zün roert u de ham erdoor, evenals de room en de boter en u strooit L er de kaas over. Op deze manier hebt u een heerlijke schotel voor een feestelüke „brunch" op zondag. Wat echter ook zeer goed van smaak is en een lust voor het oog is een combinatie van Tag liatelle all'uovo (eiemoedels) en de Tagliatelle verde. Maak ze half om half klaar en breng ze op tafel met een goed stuk boter en een schaaltje ge raspte kaas. Geef dit als gar nituur bü: Saltimbocca alla Romana Voor 4 personen heeft u 8 zéér dun gesneden en goed plat geslagen kalfsoestertjes nodig evenals 4 dunne plakken ham. Verder komen eraan te pas: 1 dl witte wijn, 2 eetlepels Mar sala all'uovo, tomaten, sjalot ten en worteltjes naar smaak, zout en vers ge malen peper, tak jes roosmarijn en wat olijfolie. Op ieder kalfs- oestertje legt u een halve plak ham en vervolgens rolt u ze stijf op en prikt ze met een houten cocktailprikker vast. In iedere kant van de vleesrolle tjes steekt u een takje roos-- mar ij n waarna u ze in wat olijfolie mooi bruin bakt. Giet er de witte wijn en de Marsala bij, roer alles voor zichtig om en voorzie de vlees- jes van zout (pas op voor de ham) en peper naar smaak. Om u het pellen van de to maten te besparen brengt A.H. een büzonder mooie en sma- kelüke soort echte Italiaanse hele, gepelde tomaten in blik die büzonder lekker zün. Er zitten van 10 tot 14 stuks, af hankelijk van de grootte in een blik en u neemt er zoveel van als u nodig hebt en snijdt ze in stukken, u snippert wat sjalotten en worteltjes en u legt dit alles boven op de vlees rolletjes. Laat gedurende ongeveer drie kwartier, het geheel op een zacht vuur sudderen. Contro leer voor het serveren nog even of er wel genoeg zout en peper inzit, leg de saltimbocca midden op een schotel en om ring het geheel met een rand van de tweekleurige noedels. Marsala all'uovo Een van de zeer karakteristieke wijnen van Italië en wel van Si cilië afkomstig. Het is een ape- En ze zijn er! In grote blikken die slechts ƒ2,95 kosten, het geen voor de uitstekende kwa liteit waarlijk geen geld is. U kunt twee soor ten krijgen: de bekende geheel blanke asperge en de asperge met groene punten. Deze laatste zou ik misschien iets pittiger van smaak noemen. De inhoud van de blikken is 800 gram en u kunt ze op alle mogelijke ma nieren opdienen. Ik laat hier een paar recepten volgen van Aspergecocktails Neem mayonaise, roer er wat citroensap, een beetje tomaten ketchup en een scheutje bran- dewün door. De kleur en de geur van deze saus zijn heer lijk! Laat de asperges goed uit lekken en snijd ze in stukken van een cm of drie. Houd wat koppen apart voor de gar nering. Neem een schüf uitgelekte ananas en een dikke plak (1 cm) magere ham en snijd bei de in stukjes. Meng de as perges met de ananas en de ham. Leg onder in de glazen coupes een paar blaadjes knapperige sla, deponeer er het asperge mengsel op en begiet het ge heel met zoveel saus dat het goed bedekt is. Garneer de cocktail met de achter gehou den aspergepunten, een schüfje hardgekookt ei, een stukje ge pelde tomaat en strooi er wat fijn gehakte peterselie over. A v rtpraprnrktnil Meng de crab met de asperges /isperö ecocmau (en dan ig de asperge in de met ei en kip meerderheid), leg alles weer op een bedje van slabladen en Neem als saus een remoulade- giet de saus er in voldoende saus waar u wat stijfgeklopte hoeveelheid over. Garneer met slagroom doorroert plus een i de koppen en de stukjes crab scheutje Marsala. U snijdt de en strooi er fijn gehakte peter- benodigde asperges in stukken j selie over_ Geef bij al deze cocktails geroosterd brood en wat boter. gucu uil- en houdt ook hier wat koppen ter garnering apart. Hard gekookte eieren, wat filets van koude ge- kookte kip en wat plakjes Lachsschincken worden in stukken gesneden en met de asperges vermengd. Leg alles weer op een bedje van sla bladen en giet de saus erover. Garneer met de aspergekoppen en wat blokjes tomaat. Aspergecocktail met crab99 Hetgeen ditmaal heel wat an ders is dan de bekende „crab"- cocktail. Om te beginnen roert u door de mayonaise, behalve een beetje Franse witte wijn- mosterd en een bewijsje ge raspte ui. wat zout en vers ge malen peper plus een aange name hoeveelheid rode port. U maakt een blikje crab open en pluist alles goed uit elkaar, waarbij u alle ongerechtighe den als kraa kb eentjes e.d. ver wijdert. U snijdt daarna de uit gelekte asperges in stukken en be waart wederom wat koppen om te garneren. U houdt ook een paar mooie rode stukjes crab apart. Asperges met roerei Laat de asperges goed uitlek ken. snijd ze in stukken en warm ze op een zacht vuurtje met een stukje boter. Maak in tussen in de koekepan de be nodigde roer-eieren klaar. Roer de asperges door de zeer romige roereieren en ser veer dit gerecht op een verwarm de schotel, stuif er een klein beet je rode paprika-poeder van de edel-süsze soort over. Heerlijk met spiraal-macaroni (Fusilli) of met strikjes-macaroni (Far- faloni) gekookt en met wat boter opgediend terwijl, al weer, het schoteltje geraspte kaas het hier uitstekend bü doet! Pizza Napoletana Zelf die heerlijke, pikante pizza's bakken v.oor je eigen tiener-party is helemaal niet moeilük dank zij de kant-en- klare pakken die bij A.H. ver krijgbaar zijn. De gebruiks aanwijzing volgen en hop! daar zün de pizza's. ritief met een alcoholpercenta ge van 18 dat zich kenmerkt door een zoete beginsmaak, ter- wül aan het ein de zich een aan gename, even bit tere, afdronk ma nifesteert. „All' uovo" betekent niet anders dan „met ei" en het merkwaardige is dat er in die afdronk als het ware ook nog even de suggestie van dat ei te bespeuren is. Afgezien van alles is de Mar sala een voortreffelijke wün in de keuken, iets dat hü met de madeira en de sherry gemeen heeft. Wordt vooral veel ge bruikt in kalfsvleesgerechten, gevogelte en sauzen. Zoals bij voorbeeld in Gegratineerde ham alla Fiorentina Een rest kippevlees, grof ge hakt evenals een rest kalfs- of varkensvlees en een stuk sa lami in middelgrote dobbelste nen gesneden, worden ver mengd met een vrij stevige béchamel-saus (u weet wel bloem, boter en melk plus een snippertje ge raspte ui en zout, peper en een wei nig nootmuskaat) die op smaak ge bracht wordt met een ferme scheut Marsala (reden waarom de béchamel dus vrü stevig moet zijn). Dit mengsel wordt op dunne plakken ham gelegd en die ham wordt er dan overheen dichtgevouwen. U bedekt de bodem van een vuurvaste scho tel met een laag spinazie (even afgekookt, zeer grof gesneden en vermengd met boter), daar op komen de hampakketjes die met geraspte Parmesaanse kaas worden bestrooid en over goten rpet wat jus van het vlees of van de kip. Laat dit resten-gerecht in de oven gra tineren. Serveer apart een schotel „spaghettini", extra dunne, ex tra lekkere spaghetti ook al weer all-dente gekookt en verder met wat boter „nature" geserveerd. Naar goed Italiaan se stül zet u natuurlük een schaaltje geraspte kaas op tafel voor de liefhebbers! Drink er een goed glas van die heerlijke Chianti bü, de wijn uit de Toscane, die u in de be kende gezellige mandflessen bü A.H. koopt voor 3,95 per liter, terwijl u voor die fantasti sche lange büna 4 liter fles 24.75 betaalt. De fles alleen al is een sieraad! En zet dan-voor na tafel een verrukkelijke Cappucino: een sterk gezette Caffé alla Itali ana (per blik van 227 gr 1,75) met bovenop een dotje slag room bestoven met wat cacao poeder. Een best besluit van een beste maaltijd!! Het icondertje van de gepelde tomaten in blik De smaak ervan is werkelük „zonnig" te noemen! De vorm is aantrekkelijk want ze zijn langwerpig. U kunt er de meest pure tomatensoep van maken door ze te laten smelten in het eigen vocht, daarna zeven, van peper en zout voorzien en op dienen met een scheutje onge klopte, ongezoete slagroom en een dotje fijn gehakte i peterselie. Ver rukkelijk en géén werk! I Laat niets u letten om ze even in boter te warmen, in dit ge val zonder overtollig vocht en ze als groente op te dienen, voorzien van zout naar smaak en wat fijn gehakte groene kruiden: peterselie, selderij, kervel en bieslook (van alles evenveel). U kunt ze uitgelekt als garnering in een hora d'ceuvre gebruiken en ze daar bij bijvoorbeeld mooi opspuiten met mayonaise uit een tube. Ik gebruikte ze bü het volgen de bouwwerkje dat ik mijn gasten bij de lunch voorzette: Elegante hamburgers Ik bakte zoveel boterhamme tjes als nodig waren in boter knapperig bros en bruin en hield ze warm. Uit de blikken hamburgers (2 stuks ƒ1,89) liet ik deze fer me exemplaren goed uitlekken en bakte ze even eens in de boter mooi bruin. In tussen bakte ik in een andere koekepan de benodigde spiegeleieren en ik liet uit het blik de gepelde tomaten uitlekken. Op ieder bordje legde ik een gebakken boterham, daarop de hambur ger, daarop het gebakken ei en daarop als de bekroning een hele uitgelekte tomaat. Waar zout en peper vereist waren, heb ik het toegevoegd en ieder een heeft gesmuld! Ik moet zeggen dat het een voedzaam hapje was, maar het is een groot succes geweest en zelfs de „slanke-lünster" wil wel eens zondigen' Geen zin in een glas gewone tomatensap? Serveer dan eens, maar zeer wel gekoeld, een glas Groen- tesap-cocktail: Vegetable juice ,Go", ook alweer een produkt uit Italië. Het bestaat uit de zuivere sappen van toma ten, selderij, wor telen, peterselie, spinazie, kropsla, rode bieten, uien, basilicum, citroensap en een beetje zout. Het smaakt overheerlyk en is wat pittiger dan de gewone to matensap. Hebt u geen tijd om het blik vroeg genoeg in de koelkast te zetten, doe dan ge rust in elk glas een blokje üs dan wordt het geheel toch koel en het sap is dik genoeg om deze toevoeging te kunnen ver dragen. Eveneens uit Italië: beste Haricots Verts Een bijzonder goed gevuld half blik kost slechts: 1,50. Ser veer ze eens met een Sauce Napolitaine (per blik van 185 gr. ƒ0,79). U brengt dan in een wip een zeer smakelük groen- tengerecht op tafel zonder dat het u enige extra moeite kost! medium dry fles 0.75 liter ju vvti. aiv U hebt er 250 gram spag hetti of spaghettini voor nodig en verder een pond tomaten en evenveel mosselen, 1 sjalotje en zout, vers gemalen peper en wat olüfolie. U begint natuurlijk met de mosselen niet alleen duchtig te spoelen en te controleren; u borstelt ze ook nog eens extra af, ook al hebben we dan tegen woordig de mosselen schoongemaakt in plastic zakken. Werp alle be schadigde en gapende luie mosselen ver van u vandaan. Als ze in het water open gaan dan be horen ze zich bij een fer me tik onmiddellijk te sluiten, dan zijn ze goed. Doen ze dat niet: dan weg met ze! Daarna pelt u eerst de tomaten, verwijdert de harde kernen en laat ze smelten in wat olijfolie, laat verder sudderen ter wijl u met al het andere bezig bent. U kookt de spaghetti volgens voorschrift en te gelijkertijd laat u op groot vuur in een andere pan (wel af en toe even schudden) de mosselen open gaan. Als ze open zijn neemt u ze uit de schelpen en u houdt ze warm op een pan met kokend water, dus op stoom. Zeef het vocht dat de mosselen hebben los gelaten. Zodra de spaghetti „all- dente" zijn, giet u ze af. U hebt tussen de bedrij ven door ook een fün ge hakt sjalotje even goud geel laten fruiten. Door elkaar mengt u de ge smolten tomaten, het kookpunt van de mosse len, het sjalotje en u voegt er vervolgens de uitgelekte spaghetti en de mosselen bij- Goed doorroeren en van het gloeiende gerecht genie ten! Er gaan bij AH geregeld duizenden flessen de deur uit, zoveel vrienden en vrien dinnen telt deze prima pale sherry. Vraag maar eens in uw kennissenkring, er zijn er vast wel een paar bij die deze sherry tot hun favoriete hebben gemaakt Fijnproever blik 0.82 liter Zonder ook maar iets aan uw kookkunst af te wiNen doen, zouden wij u toch wel eens willen adviseren deze exquise Franse bruinebo- nensoep op tafel te brengen. Bereid met bruine bonen, varkensvlees, witte wijn, veel geurige kruiden, gerooster de uien en tomaten. Een aromatische soep, zo vol van smaak, zo», enfin, proeft u zelf maarl verser Uil kuipje 39 pakje 45 kuipje 52 vereer bij f

Allerhande | 1969 | | pagina 7