Rijke collectie in Premie-van-de-Maand CAub Ver beneden winkelwaarde SIERADEN GEEN LUXE MEER BIJ AH SA TUURS TENEN UIT IE GEHELE WERELD Italië bij Albert Heijn AH-restaurants voorzien in grote behoefte Boerenkaas is er weer! In nieuwe PMC-collectie Aandacht voor Poes VAN 13 T/M 25 OKTOBER Redding voor droge huidjes GOUD Studiebeurzen Albert Heijn toegekend JUISTE COMBINATIE KLINKENDE NAMEN ECHTHEID wiÈSStt. Abonneren op Aller-Hande De kiem is oud A- Iets fouts Gewicht vermelden èiiwf sblad van |j,ert Heijn N.V. - Zaandam Aller ^Handle ■OnmMNCBR Allerhande oktober 1969 oktober 1969 oplage 2.088.500 15e jaargang No. 11 (162) Met ingang van oktober zal Albert Heijn N.V. een aanzien lijke uitbreiding geven aan de betrekkelijk kleine collectie sieraden die - bij wijze van proef - enige jaren geleden als premie-artikelen in de Premie-van-de-Maand Club werd opgenomen. Deze verbreding van het assortiment is het rechtstreekse gevolg van het succes van het destijds ge nomen initiatief. Omvatte de collectie tot voor kort drie verschillende onderdelen, met ingang van oktober zal dit aantal tot vijftien worden uitgebreid. Naast een collectie gouden armbanden, manchetknopen, colliers en ringen, gaat het assortiment nu ook natuurstenen colliers en arm banden omvatten. Zoals bij alle PMC premie-artikelen het geval is, liggen de prijzen, die van 26,tot 362, variëren, van deze sieraden ver beneden de vergelijkbare winkelwaarde. Zoals gebruikelijk zijn de meeste sieraden bestemd voor vrouwelijk gebruik. Ook de man is echter niet vergeten want voor de heren der schepping zijn er, naast een gouden ring met ovale Onyx, een tweetal sets ge distingeerde gouden man chetknopen. De vrouw kan een keuze maken uit natuurstenen en gouden sieraden. De collec tie omvat een viertal arm banden in verschillende bij- De Raad van Bestuur van llbert Heijn N.V. heeft in 1969 Kn tweetal studiebeurzen, ten edrage van tienduizend gul- en elk, toegekend aan de he- n Drs. P. A. Beukenkamp te [rimpen aan de IJssel voor een lludie over het onderwerp Marketing in de Levensmid- elendistributie" en Drs. J. J. uyten te Amsterdam voor een itudie over het onderwerp /oncentratieverschijnselen in detailhandel". Met het jaar- ijks toekennen van een studie- eurs beoogt Albert Heijn N.V. >n bijdrage te leveren aan de evordering van het weten- ihappelijk onderzoek op het rrein van de goederen en/of ensten distribuerende bedrij- n met name in de levensmid- lenbranche. tiet is de tweede maal sinds instelling van de beurs in 56 dat een studietoelage irdt toegekend en de eerste lal dat twee studiebeurzen nnen één jaar tijds worden •strekt. Reden hiervan is dat Raad van Bestuur van Al- Hl Heijn N.V. in 1967 geen ïrmen aanwezig achtte om de ieurs uit te reiken, zodat de leschikbare gelden gereser- ierd konden blijven. De stu- ebeurs kan jaarlijks ter be- ttikking worden gesteld aan mand die met goed gevolg het ïctoraal examen in enige fa- ilteit heeft afgelegd en bij tl/haar studie daadwerkelijk ^langstelling heeft getoond voor de goederen en/of dien- in distribuerende bedrijven speciaal voor die bedrijven je de detailhandel in levens- iddelen uitoefenen. tie toekenning van de studie- •brs geschiedt op voordracht fn een comité van Keuze be- aande uit Prof. Dr. J. F. accoü, Ir. A. G. Maris, Mr. J. eynen, Prof. dr. G. M. Verrjjn part en A. Heijn. Gegadigden ie voor toekenning van een "gelijke beurs in aanmerking villen komen, kunnen zich irtoe vóór 31 december 1969 ^ênmelden bij het Secretariaat van de Raad van Bestuur van Albert Heijn N.V., Westzijde te Zaandam. Natuurstenen uit de gehele wereld vormen de basis voor een groot deel van de sterk verbrede collectie sieraden die de Premie van de Maand Club met ingang van oktober voor haar leden be schikbaar heeft. Geen wonder overigens want reeds vanouds heeft de vrouw van dit soort gesteenten gebruik gemaakt wan neer zij goed gekleed voor de dag wilde komen. De uitdrukking „natuurste nen" is een aanduiding voor alle niet synthetische steen soorten. Met andere woorden voor alle steensoorten die in de natuur worden gevonden. De briljant en de diamant zijn wel de meest bekende soorten. In het juweliersbedrijf kent men echter ook de zoge noemde half-edelstenen als Avanturijn, Carneool, Rozen- kwarts, Calchedoon, Berg kristal en Tijgeroog. Het zijn deze laatste soorten die de basis vormen voor de nieuwe PMC collectie natuurstenen sieraden. Deze nieuwe collectie omvat colliers samengesteld uit Avan turijn, Carneool en Rozen- kwarts. Daarnaast is er een wissel collier dat bestaat uit een fijne zilveren ketting met slot, met daarbij zes verschillende han gers van in zilverdraad ge vatte stenen als Rozenkwarts, Carneool, Avanturijn, Calche doon, Bergkristal en Tijgeroog. Door de verschillende kleuren van de stenen geeft dit wis selcollier de mogelijkheid de juiste combinatie bij het te dragen toilet te kiezen. Naast de colliers omvat de collectie tevens een bij het collier Ro zenkwarts passende armband waarvoor uiteraard ook Ro- zenkwartsstenen de basis vor- zonder mooie uitvoeringen, een wit-gouden ring met schitterende briljant en een tweetal fraaie colliers, waar van er één met bijpassende armband geleverd kan wor den. Bij het samenstellen van de natuurstenen sieraden, te weten, een viertal colliers en een armband die bij één der colliers is aangepast, heeft men gebruik gemaakt van materialen met klinkende namen als: Avanturijn, een groen-blauwe steen met wit te en grodne glimstipjes; Carneool, dat een bruin-rode kleur heeft; Rozenkwarts, met een zacht-roze kleur van een roos; Chalcedoon, een zachtblauw gekleurde steen; Bergkristal, geliefd om zijn honingkleurige tint, en Tijger oog, een steen die door de uiteenlopende tinten bruin een bijzonder levendig aanzien heeft. De diepvrieskast komt meer en meer naast de koelkast in vele huisgezinnen. Een (uitgebreide) handleiding over deze onmisbaresteun voor smakelijke maaltijden zie pagina 15. G. J. HERMANIDES geen tip Vanaf 13 oktober tf m 25 oktober zal in alle AH filialen een Italiaanse iveek" (eigenlijk tivee weken) worden gehouden, waarin een keur van Italiaanse voe dingsmiddelen zal ivorden aangeboden. O.m. wijnen, kaas, sausen, pasta's, (deegprodukten) als pizza, ra violi, macaroni en spaghetti. Albert Heijn zal naar aanleiding van de ITALIAAN- SE-WEEK (van 13 tot en met 25 oktober) meer dan gewone aandacht besteden aan het land vol culinaire geneugten en modieuze progressiviteit. Zie voor meer Italiaans allerlei, pagina 5 (mode) en 7 (menu's). Zoals ieder land van enige importantie bezit ook Italië een eigen luchtvaartmaat schappij. En wat voor één, mogen we wel zeggen: de vloot bestaat uit 77 moderne toestellen, waarvan 13 DC 8/40, 9 DC 8/62, 36 DC 9/30 en 19 Caravelles. Van de Boeing 747 heeft Alitalia er voorlopig 4 besteld, waarvan de eerste begin volgend jaar geleverd zal worden. Wat het comfort en de service aan boord betreft, die zijn boven alle lof ver heven, aangezien deze aan alle mogelijke eisen vol doen. De grootste zorg werd besteed aan het pas onlangs geïntroduceerde uniform van de stewardessen, waar van het ontwerp aan nie mand minder dan Mila Schön werd toevertrouwd. Er wordt veel gepraat over „eten buitenshuis"Officieel heet het dan: de hele Horecasector staat erg in de belangstelling. Men kan horen „dat menig Horecabedrijf armlastig is' en overal klinken de kreten over omzetvermindering. En dan constateert in Zaandam heel rustig de heer G. J. Hermani- des, directeur van A.H -Restaurants n.v.: iets van te merken bij ons, bepaald niet. En dan bekijk ik toch de aller laatste resultaten, die van de eerste acht maanden van dit jaar." Albert Heijn heeft in Neder- land negentien weg- en cen trumrestaurants en ze liggen verspreid van Enschede tot Heerlen. Restaurants, waar ge woon keiharde dingen gebeu ren. Restaurants, waar ondanks BTW zelfs prijzen naar bene den gingen. Voorbeelden? 2 vleeskroketten met brood kos ten in 1967 2,05 nu f 1,95 in clusief (terwijl de kroketten van 60 gram tot 80 gram wer den vergroot!). Een vleespas teitje dat in 1967 1,75 kostte, is nu 1,60 inclusief. Gebak ken kabeljauwfilets gingen van 5,40 naar 4,30 (ook hier werd de portie vergroot tot 300 gram). Een vruchtensor- Hoe constateert men de echt heid van edelstenen en sier- stenen? Met behulp van 1) zeer sterke microscoop2) door middel van de vaststelling van het soortelijk gewicht; dat is de verhouding van een bepaalde hoeveelheid steen tot eenzelfde hoeveelheid zuiver water, 3) de sklerometer, waarmee de hard heid wordt gemeten, 4) de refractormeter waarmee men de lichtbrékingshoedanigheden kan onderzoeken en 5) de di- chroscoop, waarmee men de kleuren kan onderzoeken. Vier oktober jl. was het Dierendag. En ter ge legenheid van dit feest voor onze medeschepselen in het bijzonder wel van onze huisdieren vragen we thans uw speciale aan dacht voor de poes. Wie is zij eigenlijk en hoe moeten we haar opvoe den? Zie elders in dit nummer een kleine bio grafievan onze „huis tijger". WAN de gelegenheid om zich op Aller-Hande te abon neren hebben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met duidelijke vermelding van naam, volledig adres en woonplaats, liefst In blok- letters, voorzien van 2,— aan extra postzegels voor administratiekosten en ge richt aan Albert Heijn N.V. Zaandam, Is voldoende om zich gedurende een jaar van toezending te verzekeren. De post bezorgt Aller-Hande aan huis. Wij verzoeken u wel in ver band met de postvoorschrif ten, deze f 2,aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. In het komende koude en rochtige jaargetijde krijgt ons arme huidje^veer het een en ander te verduren. Gure winden zullen de gevoelige vrouwenhmd al spoedig schraal maken, ,„jk huis aanwezige verwarmingstemperatuur langzaam maar zeker een aanslag ophet natuurlijke vochtgehalte zal doen. Het gevaar wordt groot, dat de eerst zo Prachtig' huiijr STn-wS een verschrompeld, rimpelig appeltje zal gaan uitzien. Met dit schrikbeeld voor g daarom alle vrouwelijke lezers en zéker die ie vier kruisjes reeds gepasseerd zijn willen toe roepen: laat het toch alsjeblieft niet zover komen! Dat kan - mits u maar *Vdigeen verzorging toepast met een goede vochtinbrengende en ook voedende creme, zoals de ^eelgepreze Magistrale van het bekende huis Guerlain. Iedere avond de huid terdege reinigen met zachU middelen en dan met de vingertoppen de Magistrale luchtig mkloppen. De hals Medeleeftyihet meest van alle verraadt en meestal nog stiefmoederlijk behandeld wordt knjat daarentegen beter een stevige massage met ie speciale halscrème „Creme pour le cou. .Steeds afwisselend links en rechts met de vlakke hand strijken vanaf de kaaklijn naar het sleutelbeen toe. bet van 2,— kost nu 1,95. Druivesap van f 1,30 werd verlaagd tot f 0,85. Als er inderdaad Horeca-be- drijven armlastig zijn, komt dat dan door de BTW, meneer Herman ides? „De BTW is beslist de reden niet," zegt de directeur van A.H.-restaurants n.v. „Hoog stens de aanleiding. De toe stand is nu wel in een schrij nend daglicht gezet doordat de prijzen vijf tot zeven procent omhoog gingen, terwijl de kos ten voor de ondernemer dik wijls meer stegen. En wat bij het publiek mede zo'n „dure indruk" maakt de prijzen dus dat komt, omdat veel restaurants in 1968 hun prij zen niet-inclusief vermeldden en nu wel, terwijl ook over het bedieningsgeld die BTW moest worden bijberekend". De kiem van een hoop ellende in de Horeca-sector ligt er, volgens de heer Uerraanides, al jaren lang en weinigen heb ben zich bet gevaar van een geringe arbeidsproduktiviteit gerealiseerd. „Kijk", zegt de heer Hermani- des, „tussen één en twee uur 's middags wordt er in de res taurants vreselijk hard aan getrokken en ook tussen vijf en zeven uur is in menige keu ken de spanning te snijden. Maar als om drie uur in de middag de koks zitten te kaar ten, dan is er voor mij iets fouts aan de hand." De arbeidskosten waren in het verleden in de Horeca-sec tor procentueel in vergelij king tot vele andere branches reeds vrij hoog. Maar de laat ste jaren is dit percentage sterk gaan stijgen door ar beidskostenverhogingen waar geen dienovereenkomstige om- zetverhoging tegenover stond. Er is gesteld dat, wanneer de welvaart toeneemt, dit hele maal niet wil zeggen, dat de Horeca-ondernemer in zijn om zetten daarvan ook automa tisch profiteert. En daar is de heer Hermanides het gloeiend mee eens. „Er is nog zoveel, waaraan de mensen ook aan dacht besteden," legt hij uit. „De auto, de tweede auto, de zeilboot, de aangeschafte bui tenboordmotor, het vakantie- huis- i. Allemaal zaken, die ook be taald moeten worden. Welis waar uit het toegenomen in komen van het gezinshoofd, maar toch uit diezelfde por- temonnaie." De heer Hermanides is op recht blij, dat in de AH-res taurants al jaren geleden de efficiency sterk werd bevor derd. Twee dingen vallen dan op: de produktie-middelen en de werkwijze. „Doe je alles in de juiste volgorde, hebben we ons toen afgevraagd," zegt de heer Hermanides. „En hoe kun je met betere apparatuur tot een betere werkwijze komen. We hebben geconstateerd, dat we met een gelijke bezetting de hogere omzetten konden op vangen." (vervolg op pag.9) Met ingang van oktober is, na een onderbreking van enkele maanden, wederom Boerenkaas in de AH-winkels verkrijg baar. Deze „edelste" der Nederlandse kaas soorten is herkenbaar aan de groene strook met de aanduiding „De echte Boerenkaas" die op het pakje is aangebracht. Boerenkaas wordt uit sluitend gemaakt uit volle melk die nog geen enkele bewerking heeft ondergaan. Reeds binnen het uur na het melken wordt met de vervaardi ging van deze kaassoort begonnen zodat alle goe de eigenschappen van verse melk, die vooral voor de opbouw en de groei van het menselijk lichaam onontbeerlijk zijn, voor de kaas wor den behouden. Vandaar ook dat de echte Boeren kaas terecht aanspraak op de titel „zuiver na- tuurprodukt" kan ma ken. Omdat de gesteldheid van de melk en de vele verschillende bereidings wijzen hun invloed op de kaas uitoefenen, kent Boerenkaas een grote verscheidenheid van smaak.

Allerhande | 1969 | | pagina 1