iVal eten we na de vakantie? Bron 4/ L39 K0RST-MIX TL* L84 95 95 Holen- MacQueen CU Chinese &*o&cA van culinaire inspiratie tMBEK Vakmanschap is meesterschap 58« want alle waar is naar zijn geld Ontsnap bet smmsemt musteü jT Vakmanschap is meesterschap 58c, want alle waar is naar zijn geld Limonadesiroop Sinaasappel albert heijn albert heijn 1969 ALLERHANDE AH-BOEKENSERVICE tfopefyk kebt u een bijzonder goede en plezierige untie beleefd en bent u niet alleen goed uitgerust p ook met tal van kostbare herinneringen aan prettige penissen naar uw eigen omgeving teruggekeerd. ■m is natuurlijk zeer wel >Üjk dat u de verzuchting Die vakantie? Ik ben fe: zo doodop, dat het lijkt j ik geen vakantie gehad En het kan natuurlijk zijn dat u alweer bezig i met de voorbereidingen "uw vakantie die nog ko- moet omdat u tot het lis groeiende aantal lieden oort die een wintervakantie Ie sneeuw jé van hét vinden Uie dunkt niet ten onrech- jlu wilde ik in dit nummer olijk een beroep doen op geheugen wat betreft uw naire belevenissen en u zult tal van recepten vinden ons min of meer omrin- 1(je landen waar u (mogelijk) te aangename dagen hebt rgebracht. Zelfs al zoudt u gerechten niet ter plaatse oten hebben* zo is het toch gjijk dat er weer een ple- jg vleugje vakantie-herin- ijg bij u boven komt wan- u ze in eigen omgeving maken. ptaart op z'n Weens a hiermee gaan even terug Oostenrijk, ossestaartje of ik liever zeg de ossestaarl jt u bij AH in de diepvries mogelijk in verse toestand, diepvries-staart laat u ge- ontdooien volgens schrift. Droog de stukken voorzie ze van wat zout en :e door de bloem waarna mooi bruin bakt in een igsel van half reuzel, half Neem de stukken uit de 0 bak in het achterblij- vet blokjes mager ge ld spek tot ze bros zijn en er daarna de fijn gesnip- 1 stelen van peterselie bij kan namelijk ook!). Nu is «rap dat u verder dient te beren een been (of een stuk rvan) van een ham te be- jhtigen. Op de blokjes spek de peterselie legt u eerst de jten ossestaart, u voegt er been bij plus een snuifje s gemalen peper (niet weinig), een laurierblad, to- enpuree, een glas rode Bor- ux-wijn en een zelfde koe lheid bouillon. Zet een sel op de pan en laat de oud ervan gedurende twee smoren. iHaal de stukken Staart voorzichtig uit de en houd ze warm. Zeef de rcere inhoud van de pan eri het de aus. Lég cfè osse- irter nog even in. terug, laat cies aan de kook komen én gloeiend óp met: noedels de groente uwer' keuze. Fiener Backhendl ander zeer beroemd ge- tht is Wiener Backhendl. U hebt er de jf borstgedeelten van W een kip voor nodig. Hel vlees dient M zonder bot of vel in plakken gesne- te worden. Voorzie het evlees van zout en peper, het door losgeklopte eie- en daarna rijkelijk door termee) en bak het in niet heet frituurvet mooi in en knapperig. Serveer er en citroen bij. itstekend met pommes fri- en gemengde salade. Wat ht u van Saohertorte na of café Viennois? Hebt u niet gevoel er weer even terug jn? Waterzooi in Gent u uw vakan- in hét jolige hebt door- racht dan hoop voor u dat uw ook naar it heeft gevoerd. Een zeer ondere stad, niet alleen om Sint-Baaf met de on- irstelbaar schone schildering de „Aanbidding van het van de gebroeders van maar ook om het zeer dse genoegen dat men er kan smaken tijdens de genie ting van hét plaatselijke ge recht: de beroemde Waterzooi. Het wordt geserveerd in een grote terrien en in diepe bor den en ik hoop voor u dat u grote trek van tevoren gehad zult hebben want het is een spijs om „U" tegen te zeggen. En zo wordt het gemaakt: U hebt er voor nodig: 2 kip pen ieder van zo'n 600 gram, 500 gram schouderstuk van het rund, 1 kalfspoot, maagjes, hartjes, levertjes, strotten van kip in een hoeveelheid van 200 gram, groenten als: wortelen, uien, selderij, prei, wat pe terselie, 2 eierdooiers, 1/4 liter ongeklopte, ongezoete slag room, zout en vers gemalen peper, nootmuskaat en cayen nepeper naar smaak (maar de laatste 2 ingrediënten zonder i overdrijving te gebruiken.). Trek een dag van tevoren met 3 liter water een geurige bouillon van het schouderstuk, de kalfspoot, de kippen-onder- deeltjes en de groenten. Laat de bouillon gedurende 4 uur trekken. Haal de groenten en het vlees eruit en laat de bouillon inkoken tot er slechts I 2 liter overblijft. Doe groenten en vlees terug in de pan en laat afkoelen. Op de dag zelf neemt u het vlees uit de bouillon en u zeeft de groenten eruit. In de bouil lon laat u vervolgens de twee hele kippen gedurende onge- j veer 1 uur zachtjes koken. i Voeg er matig zout bij. Kook de laatste 20 a 15 minuten wat aardappelen mee, evenals een paar ia plakjes gesneden wor teltjes en een fijn gesneden preitje. Klop in de soepterrien de ei- erdooiers los met de room, eventueel nog wat zout, de pe- i per, nootmuskaat en de cayen nepeper, Snijd de kippen in stukken (hetgeen niet moeilijk moet zijn daar ze bijna van de bot jes dienen te vallen). Leg de stukken kip in de terrien en giet. er de kokende bouillon met de groenten bij. U begrijpt wel hoe verrukke lijk geurig en bovendien voed zaam dit gerecht is! Drink er een fles goede, koele witte wijn bij, bijvoorbeeld een Qewürztraminer uit de Elzas. j N B. Als. u geen aardappel- tjes wilt -dan laat u ze verval len en geeft er apart een schaal droge rijst bij. I (Wat de kalfspoot en het schouderstuk betreft, maak er later een ragout van met wat champignons, uitjes en papri ka-poeder.) Fricadellen met bier er van het vuur, de olie door I en voeg er wat azijn naar smaak bij. Doe er zout naar j smaak en vrij veel vers gema len peper bij. Daarna zet u de soep, na volkomen afkoeling, in de koelkast. Snijd het spek in heel kleine blokjes en laat ze croquant bakken, neem ze uit het vet en laat ze eveneens koud worden. Pel wat amandelen door ze even in kokend water te hou den, draai ze door de amandel molen. Roer beide ingrediënten door de ijskoude gazpacho kort voor het serveren. U giet deze soep over in boter gebakken brood-croutons. Het is een pittig gerecht dat een bijzonder goede opening blijkt te zijn voor een menu op een warme dag. Koolvis it la Bilbao In Bilbao wordt, evenals trouwens langs de hele kust van Spanje, veel vis gegeten en de meeste bereidingswijzen zijn excellent.. Maak als een Bierkenners vragen Zoals u weet zijn onze Belgische vrienden ook zeer sterk in gerechten met bier. Hier is er een dat heel een- j voudig maar bijzonder smake- j lijk is. Neem een pond gehakt, half om varkens- en kalfsgehakt. Verder een snede witbrood, 1 j ei, 3 of 4 sjalotten, zout en pe- j per. 50 gram boter, een halve i liter pils, een eetlepel bloem. Week het brood (zonder korst) in wat melk, knijp het uit en vermeng het met het ei, d'e fijn gehakte sjalotten, het zout en de peper en het gehakt. Maak er balletjes van ter i grootte van een ei. Leg ze in een dik beboterde vuurvaste I schaal en zet ze gedurende een j kwartier in een matig hete oven. Giet er vervolgens het bier bij en laat de fricadellen 1 nog een half uur in de oven om helemaal gaar te worden. Neem ze daarna uit de oven, j breng ze over in een diepe ver- j warmde schaal en maak de jus i af met beurre manié (prak de bloem met de boter dusdanig door elkaar dat er een gladde massa ontstaat, deze verdeelt u 1 in kleine beetjes die u al roe- rende gaandeweg bij de jus I voegt tot deze prachtig gebon den is). Giet de saus over de •gehaktfricadellen en smul er van. Gazpacho Estremadura De mogelijkheid dat u in Spanje bent, geweest is groot en als u zuidelijk uw vacantie door hebt gebracht zult u in de warmte zeker genoten hebben van de beroemde Gazpacho Andaluz, de koude soep uit Andalousië, maar in Estrema dura zet men u een voortreffe lijke Gazpacho v Estremadura voor die evenzo koud geserveerd behoort te worden. U heeft ervoor no dig: 500 g tomaten, 2 uien, 1 komkom mer, 1 snee wittebrood, 3 eetle pels olie (olijf), 1 scheutje azijn, 100 gram mager gerookt spek, zout en peper en wat amandelen naar smaak. Pel de tomaten, snijd de har de kernen eruit. Snipper de ui en fijn en snijd de geschilde komkommer m heel kleine blokjes. Voeg er het geweekte en verkruimelde brood bij. Zet alles met elkaar op en laat de tomaten smelten en de uien en komkommer glazig en zacht worden. Doe dit mengsel in een mixer en draai op topsnelheid tot alles gepureerd is. Doe de massa ih de pan terug en roer LEMON herinnering aan uw vacantie eens Koolvis 4 la Bilbao klaar. U laat 500 gram koolvis in moten snijden (als er geen koolvis is, dan neemt u mooie moten kabeljauw). Verder hebt u nodig l dl olijfolie. 1 ui, 2 a 3 teentjes knoflook, 2 rode papri ka's, zout en vers gemalen pe- per. Bak in de olie, in een koeke- pan, de gehakte ui en de ge hakte teentjes knoflook licht bruin en voeg er de paprika's bij, na ze van de zaadlijsten en zaden ontdaan te hebben en ze in reepjes te hebben gesneden. Laat alles gedurende een kwartiertje smoren en draai het daarna door een zeef. In een van olie voorziene braadslee legt u de moten vis zo dat ze elkaar niet aan raken. U zet ze gedurende een paar tellen in de oven om de vis even te laten opstijven. Strooi een klein beetje zout over de vis. Roer voldoende zout en pe per naar smaak door de pittige puree die al klaar staat en be dek met deze dikke saus de moten vis. Het geheel gaat weer in dé oven temjg en u laat de koolvis in ongeveer 20 minuten gaar worden onder veelvuldig bedruipen. Serveer hier gekookte aar dappelen bij. (Overigens: een glaasje droge witte wijn toegevoegd aan de saus maakt het geheel nog smakelijker.) Zuurkool zoals ze in Colmar wordt geget en In het land van het goede eten, en zo mag men de Elzas zeker aanduiden, wordt het he le jaar door van zuurkool gesmuld ook al is het nog zo warm in de zomer! De zuur kool zoals ze in het stadje Col- mar wordt klaar gemaakt is eenvoudig niet te overtreffen! Op 500 gram zuurkool gebruikt u 1 ui, 2 eetlepels ganzevet (daar wij dat helaas niet hebben, kunt u dit het best vervangen door zuiver uitgesmolten reuzel), 1 dl droge witte wijn, 1 appel, 10 jenever bessen, 300 g borstspek, 1 glaasje Kirschwasser, 500 gram of meer aardappelen, 1 var- kenscarbonade per persoon en naar verkiezing: hetzij een rookworst, hetzij gebraden saucijzen. In een grote pan (bijvoor keur van vuurvast aardewerk) laat u de fijn gesneden ui in de reuzel goud-bruin worden. U voegt er de zuurkool bij en laat het geheel al roerende ge durende vijf minuten op hoog vuur warm worden. Giet er vervolgens de witte wijn bij en voeg er de geschilde appel, in parten gesneden, bij evenals de jeneverbessen die in een klein lapje gebonden worden, zodat ze er gemakkelijk aan het slot van de bereiding uit te halen zijn. Giet nu zoveel bouillon in de pan dat de zuurkool precies onderstaat en laat het geheel nadat het aan de kook geko men is. gedurende drie uur op inhoud 45 cl. Bierkenners vragen Bent u ook zo iemanddie eens helemaal uit de band zou willen springen? Op een cu linair gebied dan, wel te verstaan? Die dolgraag eens een kanjer van een feest aan zou willen richten, als ze zelf als gastvrouw, niet de hele avond in de keuken hoefde te staan? Zou u ook zo graag uw i gasten eens op iets anders dan anders willen fuiven? Op kof fie op z'n Turks bijvoorbeeld? Of als u dat te ver van huis vindt, op z'n Iers? Als u zo iemand bent. vindt u in de Al- bert Heijn Boekenservice pre cies wat u zoekt: vier handige feestelijk geïllustreerde boeken boordevol handige tips en re cepten voor zomaar iets heel bijzonders tussendoor; voor zo- maar zo'n plotseling soupeetje, voor zomaar zo'n hé-waar- heb-je-dat-vandaan-hapje bij j de borrel. Inderdaad, vier zonnige zomaar-boeken, luch tig geschreven, smaakvol ge bonden, laag geprijsd. Leuk idee, om zomaar cadeau te ge ven. Dit zijn ze: Feest Tips en recepten voor partij tjes thuis en buiten. Samenge- zacht vuur sudderen. Een uur j voor het serveren voegt u er het stuk spek bij plus de nodige I vers gemalen peper. Een half uur voor het serveren gaat de Kirsch in de pan erbij. De geu- j ren worden beter en beter! Intussen kookt, u de aardap pelen in de schil, als ze gaar zijn, pelt u ze, bestrooit ze met wat zout en houdt ze warm. U bakt de carbonaden en (apart) de saucijzen. U serveert dit Lucullusge- recht op een verwarmde schaal, waarbij de zuurkool als een berg in het midden gede poneerd wordt. Er omheen ko men de aardappelen, er tegen aan worden de carbonaden gezet, het spek in plakken gesneden wordt met de saucij zen er i bovenop gelegd en de jus van de vleesjes wordt apart in een sauskom opgediend. Vraag uw goede vrienden op dit zuurkoolfestijn en drink er een goed gekoelde droge Elzas- serwijn bij. Zeetong met cider In Normar :s het eten van een zeetong met ci der een aangename bezigheid. Waarom zoudt u dit in ei gen land niet eens herhalen? Cider is ook bij ons ver krijgbaar en u gaat als volgt te werk: Per persoon rekent u een tong en per tong hebt u 1 dl cider nodig en 1 eetlepel onge klopte ongezoete slagroom. Verder komt er aan te pas wat paneermeel, boter, zout en vers gemalen peper en fijn gehakte peterselie. Beboter op royale wijze een vuurvaste schaal die u daarna voorziet van een bed je van fijngehakte peterselie. Daarop komt de schoonge maakte en goed gewassen tong te liggen. Strooi er wat paneer meel over en leg er kleine stukjes boter op. Bestrooi naar smaak met zout en wat peper. Giet er de cider over en zet de schaal in een middelwarme oven gedurende ongeveer 20 minuten. Op het moment van serveren giet u de room erover. Dien deze verrukkelijke ton gen op met luchtig geklopte aardappelpuree en een pittig aangemaakte salade. De rest van de cider drinkt u er, goed gekoeld, bij. Zuppa Parese Bent u in Italië geweest en hebt u er genoten van de Zup pa Parese dan volgt hier het recept. Het is echt een soepje dat gemak kelijk en snel te bereiden is want u moogt er bouillon van een blokje voor gebruiken. Per soon hebt u een brood nodig en 1 ei en eieren gebruikt dan komt er 100 gram geraspte Parmesaanse kaas aan te pas, 50 gram boter en zout en peper. Beboter een diepe vuurvaste schaal en bestrooi met geraspte Parmesaanse kaas. Leg op de bodem de 4 van tevoren ge roosterde boterhammen. Giet er bouillon bij zodat de boter hammen goed vochtig worden. Breek op iedere boterham een ei en strooi er wat zout, vers gemalen peper en de verdere Parmesaanse kaas over. Begiet het geheel met gesmolten boter en zet de schaal in een hete oven tot het eiwit gestold is. Giet er indien nodig nog wat, in reserve gehouden bouillon bij. steld door Wina Bom, Lily van Pareren en Hugh Jans. Drie culinaire pioniers die in luch tige trant 160 pagina's vulden met suggesties voor ontbijt- party's soupeetjes en cocktail party's. Om de tuin- en tiener feesten niet te vergeten. Prijs 6,95. AllerHande Recepten Dit boek biedt een keus uit de beste recepten gedurende 12'/« jaar in AllerHande ver schenen. Een bonte verzame ling van verrukkelijke soepen, kleine hapjes vooraf, wild en gevogelte en vele vlees- en vis- recepten. Allerlei ideeën voor cocktails en longdrinks. Voor kostelijke recepten voor o. a. koekjes, taarten en toetjes. Rijk geillustreerd. 160 pagina's Wijn Wijn en Wijn Geschreven door niemand minder dan Wina Bom. Wijn Wijn en Wijn, een verrukkelijk boek vol wetenswaardigheden over het vocht der vochten, dat u als een roman zult lezen. 160 pagina's over wijnoogsten, wijn boeren, wijnfeesten en wijnkas telen. Kortom over vrijwel al les wat er over wijn te vertel len valt. Over illustraties ge sproken. Wijn Wijn en Wijn is er vol van. En niet zomaar il lustraties. Beroemde tekenaars als Bantzinger, Dicke, Huik, Kempers en Van Straaten heb ben niets achterwege gelaten om de moeite van het kopen van dit boek dubbel en dwars waard te maken. Prijs 6,95. fles 0.75 liter Een van de vele smaken uit het gevarieerde limonadesi roop assortiment van Albert Heijn. Voor veie gulle glazen dorstlessende limo nade. voor het fijnste zelf te IF I C" maken bladerdeeggebak lfaJLeK» Heeze (N Br Café Fantasia In Café Fantasia vindt u let terlijk alles over koffie. Meer dan 300 culinaire avonturen met koffie in tal van nieuwe recepten: hoofdgerechten met koffie, gehakt met koffiesaus, koffiedesserten, Koffietaarten, koffie op z'n Turks, Italiaans, Iers, enz. enz. Kortom, koffie op duizend en één manier. Café Fantasia bevat 128 pagi na's en is bovendien voorzien van een handig register. Dus geen zoeken maar direct vin den. De prijs? 1,55. Zo bestelt u: Bent u postrekeninghouder? Stort dan het bedrag afhanke lijk van het aantal gewenste boeken op postgiro 4169 05 t.n.v. Albert Heijn Boekenser vice, Westzijde 26, Zaandam. Noteer wel duidelijk op de daarvoor bestemde ruimte van de stortingskaart hoeveel exem plaren van welk boek u wenst. Hebt u geen postgiroreke ning? Vul dan een briefkaart in en zend deze aan Albert Heijn Boekenservice, Westzijde 26, Zaandam. Direct na ont vangst van uw bestelling wordt u een ingevuld stortings formulier toegezonden. Een andere mogelijkheid is: Vraag op het postkantoor een stortingskaart en noteer in de daarvoor bestemde ruimte het aantal boeken van welke titel u hebben wilt. Stort het be drag en vul de stoi*tingskaart in. Postgiro 41 69 05 Albert Heijn Boekenservice, Westzijde 26, Zaandam. vorser bij pak 500 gram Neem mee zo'n heerlijk pak speculaasjes van Albert Heijn. Extra fijne speculaas, goed gekruid, prima gebak ken. Die moet u proeven! verser bij Hoornvlies Wanneer staatshoofden elkaar een cadeautje geven is dat doorgaans iets in de trant van een prachtig servies. Maar de heer Lie Koean-Joe, minis ter-president van Singapore heeft na zijn officiële bezoek aan Colombo iets heel anders mee naar huis gekregen. Een beetje „gewoner", een beetje opval lender en zinvoller dan een servies. Hem werden symbolisch hoorn vliezen van drie paar ogen aangebo den. Ze waren afgestaan door mensen die dat voor hun dood zo bepaald had den, om gebnjikt te worden voor ope raties die drie nog levende mensen in Singapore hun gezichtsvermogen moes ten teruggeven. (Uit „Readers Digest") Een vrouw De filmacteur Anthony Quinn heeft de emancipatie de grond ingeboord. Hij vindt hel verkeerd, wanneer een man zijn vrouw probeert te zien als „zijn kameraad". Fout, aldus de heer Quinn. „Als ik een intellectueel gesprek wil op manneniveau, dan zijri er mannen genoeg met wie ik dat gesprek kan hebben. Ik wil alleen maar een vrouw, die een goede huisvrouw is, een goede echtgenote en werkelijk vrouw", aldus de heer Quinn. die zelf een vrouw heeft die aan zijn eisen beantwoordt. (Uit het Duitstalige „Uasmin") Benen sluiten Hoe zijn uw manieren, vraagt het Engelstalige damesblad „Womans Own". „Bent u een telefoontiran" belt u kennissen op tijdens een spannend tv- programma, laat op de avond, tijdens lunchtijd? Bent u ongeduldig tijdens het bellen? Bedenk dan, dat u Via de telefoon uw beste maar ook uw aller slechtste kant kunt laten „horen"; de telcfooh iif<3m figuur aan de andere kant van de lijn ziet (of kent) u immers niet? ..Womans' Own" over het zitten in korte rokken: Er is maar één manier van zitten, benen bij elkaar én knieën bij elkaar houden. Zo geestig „Woman's Own" over mensen met humor: Humor begint thuis. Je hebt van die mensen die op partijtjes altijd de lolbroeken zijn en ..zo geestig", maar die thuis nauwelijks een mond opendoen. En als ze het doen: meestal een hatelijke opmerking. Advies: probeer thuis tegen de eigen familie eens een week lang precies zo aardig en voorkomend te doen als u tegen een vreemde zou doen. Reken maar, dat meteen de hele stemming overslaat naar de goede kant. Sinatra Tina Sinatra, dochter van Frank Si natra, is verliefd op filmproducent Mi chael Pfleghar, ex-echtgenoot van Bi- bi Johns en nog iemand. De heer Pflegar (36) ziet niets ko men van een huwelijk met Tina (21). „Ik heb een vrouw nodig die uitslui tend voor mij op de wereld is. een vrouw die ook wachten kan", aldus meneer. „En ik moet hem hebben, hij heeft alles wat ik van een man ver wacht", aldus mejuffrouw Sinatra. En nu maar afwachten wie wint. (Uit het Duitse blad „Freundin"! Met peertjes We hebben er een nieuw beroep bij: lichtarchitect. De eerste licht-archi- tect is de 42-jarige heer Hans Dinne- bier uit Solingen in Duitsland. Zijn specialiteit: wand- en plafonddecora ties van allerlei soorten gloeilampen. Decoraties waarvoor hij zo'n driedui zend peertjes nodig heeft zijn geen uit zondering. „Dan zal het in zalen waar zoiets hangt wel bloedheet zijn", is de heer Dinnebier al vaak gezegd, want dat lampen zeer veel hitte geven, weet een kind. Maar de heer Dinnebier maakt zijn scheppingen meestal zo^ dat de licht- kunststukken 's winters als verwar ming worden gebruikt (centrale volko men overbodig). En 's zomers werken de lampen via een ingewikkeld sys teem als „air conditioning." Zijn creaties zijn te zien in zeer veel plekken ter wereld: van Istanboel tot New York. Neigingen Vraag in het Engelstalige „Ladies Home Journal": „Een kennis van ons (amateur-psycholoog) zegt dat man nen die graag koken verborgen vrou welijke neigingen hebben. Wat is daar van waar?" „Ladies Home Journal" antwoordt onder meer dat het door de eeuwen heen mannen zijn geweest die de „fij ne keuken" hebben uitgevonden. Iedere Nederlandse man zal u nog veel eenvoudiger kunnen antwoorden: Gewoon, mannen zijn gek op lekker eten... (Uit het Duitse „Sternmagazin") Uurwerk Sylvie Vartan, de vrouw van Johnny Hallid ay. heeft zich nu behalve op het gebied van mode ontwerpen ook be geven in het uurwerk. Ze ontwierp vier modellen „jeugdhorloges". Een grote fabriek nam ze in produktie en wie nu een Vartan koopt, krijgt er nog een jaar garantie op ook. (Uit het Franse „Marie Claire") Sneeuwwitje De best betaalde schaatssterren ter wereld zijn op dit moment Hans Jür- gen Baumler en Marika Killus, sterren in de ijsrevue „Sneeuwwitje". Beiden hebben een week-salaris van tiendui zend Duitse Marken. En dan te weten, dat Marika al zo vreselijk goed is „in- getrouwd". („Scala-International") EXTRA BLEND pakje 100 gram Superieure thee van een rijk-geurige Schotse mé lange. pakje 100 gram De thee met de aparte krach tige smaak, Tip: maak eens uw eigen melange. Eikethee soort smaakt pittiger en geu riger door toevoeging van enkele schepjes Chinese thee. 1 vereer bij

Allerhande | 1969 | | pagina 9