llbert Heijn nationale viert 50 jaar KLM met luchtvaart -wedstrijd lit is de wedstrijd Reglement Luchtvaart wedstrijd VIJFTIG JAAR KLM IN TIEN VRAGEN 79 39 49 69 75 59 61 42 75 69 69 98 T, T Win een zorgeloze 8-daagse vlieg (er eens uit) vakantie Hoogstins Passages voor een zorgeloze vliegvakantie Een tweede droomreis voor de winnaars van de hoofdprijs C(1 Merg- pijpjes V* 1. Oh Krenten brood Vaam bedenken Inzenden op tijd voorkomt teleurstelling en spijt Bericht aan winnaars vóór 5 december '69 Wie van de drie Varkenslever Paprika Zult Gebraden Gehakt Gekookt Ontbijtspek Tongeworst Berliner leverworst Snijworst Ontbijtworst dun Schouderham Ontbijtspek Corned beef Achterham X vL' MEMBER 1969 ALLERHANDE pe KLM is jarig. Vijftig jaar. Niet „jaar een jaartje ouder dus. Maar jjg op een grandioze manier. Met lg en wimpel uit. Met aubades voor fanfares na. Met, u weet wel, glas de hand en de bloemetjes buiten, jftig jaar KLM. Stof voor een boek J avontuur. Heimwee naar toen. ,ar ook plannen maken voor de toekomst. Voor de volgende vijftig. Met nog meer durf. Met nog meer snelheid en groei. Een halve eeuw Nederland in de lucht. Een halve eeuw onderweg zijn van piepklein tot all-over-the-world. Van op de tast de weg zoeken naar Indië tol een der meest betrouwbare luchtvaartondernemingen ter wereld. Een hele ruk, vijftig jaar. Een mijl paal. Maar geen eindpunt. Eerder een aarzelend begin van een onmetelijke groei. Vijftig jaar KLM. Vijftig jaren van actief zijn. Een magnifiek decor voor een kanjer van een feest. En Albert Heijn? Die viert dal feest. Samen met u. Leest u maar Tien vragen. Opgediept uit de rijke historie van de KLM. Lastige vragen? Soms. Maar ook weer niet zo lastig dat er met wat geheugenwerk en een goede encyclopedie liet uitkomt. Bovendien, het zware navorswerk is eigenlijk al door de samenstellers van de prijsvraag gedaan. Kijkt, u maar eens achter de vragen zoals die op deze pagina staan afgedrukt. ziet, het antwoord staat er feitelijk al. Het enige wat „in dit gedeelte van de AH Nationale Luchtvaart Wedstrijd hoeft te doen is het juiste antwoord aan te strepen. Wie van je drie? De keuze is aan u. Succes. Heeft u de antwoorden bij de tien wedstrijd-vragen ge vonden? Prachtig. Dan nodigen wij u nu uit voor het tweede gedeelte van de Albert Heijn Nationale Luchtvaart Wedstrijd. Het creatieve gedeelte zogezegd. Dit moet u ervoor doen: een originele naam bedenken voor de KLM-dienst die uit alle delen van de wereld pri meurs op het gebied van groenten en fruit en aan bederf onderhevig zijnde goederen naar Amsterdam vliegt. Een belangrijke dienst. Zeker voor Albert Heijn. Immers, deze ;(LM-dienst zorgt ervoor, dat de AH-filialen steeds bevoor raad zijn met puik-verse waar uit alle delen van de we- eld. Bedenk dus een originele naam voor deze KLM-dienst. en moeilijke opdracht? Valt reuze mee. U zult zien, als er even voor gaat zitten schudt u de namen zo uit de mouw. Of misschien moet u er wel helemaal niet voor gaan ntten. Ten slotte is het altijd nog zo, dat de beste ideeën be verrukkelijke eigenschap hebben zomaar spontaan op te borrelen Doe mee en win een prijs. Win een zorgeloze 8-duagse vlieg (er eens uit) vakantiereis. Naar Portugal, of de Canarische Eilanden. Naar Rhodos of Israel. Tunesië of Turkije. Kiest u zelf maar uit. De jarige KLM brengt u er heen. Snel en zonder zorgen. Gun uzelf zo'n extra droom vakantie. Met de GRÓTE AH LUCHTVAART-WIN- WEDSTRl.lD ligt ie dichter binnen uw bereik dan ooit. TWEEDE PRIJSVRAAG De winnaars van de hoofd prijzen hebben het recht aan een tweede prijsvraag deel te nemen, waarin zij eveneens vragen, op de luchtvaart be trekking hebbende, dienen te beantwoorden, de winnaar(s) van deze prijsvraag kunnen een tweede vliegreis winnen voor echtgenoot of echtgenote, las Palmas, Santa Cruz m Canaria. Zonnige namen een ingebouwde sub- tpische suggestie. De Ca- Écfie eilanden, een be- io voor de zeevaarders, hier proviand en brandstof begen. Een begrip nu ook jr de naar zon dorstende merling, die dat tikje exo- riie als extra dimensie aan drie weken normale va- ntie wil toevoegen. Op de jo ins Palmas. één van de gro sleden op de Islas Canarias, ir men in de nauwe ach- o/ straatjes eerst uitvoerig wijn proeft, alvorens zijn m te bepalen. Waar men eigen bloot uitstrekt op het ime strand, luisterend naar mse muziekjes als Tierra mria, Ydile a la Palmerita ISiete Rosas. Een hele bijzondere prijsvraag deze Albert Heijn Lucht vaart Wedstrijd. Of vindt u het gewoon, dat Albert Heijn u als hoofdprijswinnaar nogmaals de kans biedt een vliegvakantie te winnen? Een tweede hoofdprijs dus, naast de prijs die u al in de wacht sleepte. U kent ze vast wel die in en in droeve voetbaltoto- verhalen: alle kruisjes joed, maar vergeten het formulier tijdig in te zen den, Tragisch, diep tra gisch. Moet u met deze prijsvraag dan ook zien te voorkomen. Dat kan trou wens makkelijk. Als u uw wedstrijd-formulier maar voor 30 oktober 1969 in gevuld en ondertekend op stuurt naar: Albert Heijn, Westzijde 26, Zaandam dan hoeft u zich op dit punt Sten enkele zorg te maken. Vuistregel: inzenden op tijd voorkomt teleurstelling en spijt, ^NfWWS/VWVWWW En het winnen van deze tweede vliegreis gaat zo: indien u als hoofdprijs winnaar uit de bus bent gekomen, ontvangt u een twééde wedstrijdformuliei, waarop (hoe kan het anders) een aantal gezellige probleem pjes. Omdat u een onverdroten puzzelaar bent, u heeft het zelf bewezen, laat u zich hierdoor niet uit het vel$ slaan. Integen deel, manhaftig werpt u zich op de wedstrijdproblematiek, en na enig overpeinzen, wij zijn er zeker van, zal de oplos sing u soepel uit de per\ vloei en. Voldoet u oplossing aan de maatstaven van de ju ry, dan is de rest een voudig. Precies, u bent dan winnaar geworden van een tweede vlieg (er eens uit) va kantiereis naar, kiest u maar uit: Portugal, Canarische Eilan den, Rhodos, Israël, Tunesië of Turkije. U bent natuurlijk ook niet van gisteren. Pijlsnel heeft u gezien dat zo'n tweede vliegva kantie een aantal nieuwe, zeer aantrekkelijke mogelijkheden voor u opent. De mogelijkheid ISRAËL bijvoorbeeld om met zn tweeën op vakantie te gaan. En wie durft daar de gezellig- r?.n 1- betwisten? voor uw vriend of vriendin, het geeft niet wie. Inderdaad, niet zomaar een prijsvraag, deze Albert Heijn Luchtvaart Winwedstrijd. Maar een hele bijzondere. En terecht. Vijftiig jaar KLM is tenslotte niet iets alledaags, evenmin alledaags als het aan tal magnifieke prijzen, die u in deze prijsvraag winnen kunt. Dit zijn ze: VIJU HOOFDPRIJZEN Vijf vliegvakanties van 8 da gen (7 nachten). Op en top ver zorgd. Naar, kiest u zelf maar uit: PORTUGAL Een verrukkelijk vakantie land: vriendelijk, weelderig, zon overgoten. Met magnifieke berglandschappen en sierlijke kastelen. Met onafzienbare wijngaarden. En, om niet te vergeten; heerlijke zilverwitte stranden. CANARISCHE EILANDEN Een ideaal vakantieparadijs. Mild van klimaat. Groen be- bosd. Met altijd die zwoele pas saat wind waarbij de meest hu meurige vakantieganger zich van de vroege ochtend tot, de late nacht opgetogen vrolijk voelt. En wat dacht u hiervan: accijnzen op sigaretten en alco holische dranken zijn op de Ca narische Eilanden onbekend. RHODOS Griekenland in optima for ma. Aangenaam van tempera tuur van maart tot november. Een groen eiland bovendien. Maar Rhodos biedt meer. Op culinair gebied bijvoorbeeld. Voor een krats eel u op Rho dos de heerlijkste gerechten. Op de foto: een pittoresk straatje in Lissabon, de hoofdstad van Portugal. derne hotels. Een land om te ontdekken. Om van te gaan houden. TUNESIË Een jong vakantieparadijs met tal van mogelijkheden om u eens anders dan anders te ontspannen: uitgestrekte en brede zandstranden, water sport accommodatie en voor de smulpapen onder ons alle gele genheid de tong te strelen. Wat dacht u bijvoorbeeld van Sjaks- jouka of Kouskous of van... Ach, ontdek het zelf. Tunesië is bij uitstek het land voor een exotische smul- en ontspanva- kantie. 1 Iedereen ongeacht leefiijtl kan meedoen. 2 Wedstrijd formulieren zijn in elk AH-filiaal gratis en zonder enige verplichting verkrijgbaar. Ook kan een dergelijk formulier schriftelijk of telefonisch wor den aangevraagd bij: Albert Heijn N V. afd. 117. Westzijde 26, Zaandam. Tel. 02980 27000. Het wordt u dan toegezonden. 3 De formulieren dienen duide lijk ingevuld, en voorzien van naam, adres en handtekening voor 30 oktober 1969 te worden ingeleverd bij een AH-filiaal of te worden gezonden naar het hiervoor in punt 2 genoemde adres. -I Van alle inzendingen waarvan tie vragen 1 t/m 10 goed zijn beantwoord, zal vraag B wor den beoordeeld door de des kundige jury die de prijs win- naars zal aanwijzen. 5 De prijswinnaars krijgen voor 30 november bericht. 6 De winnaars van de hoofdprij zen zijn gerechtigd deel te ne men aan een tweede prijsvraag. Hun zal hel desbetreffende prijs- vraagformuilier worden toegezon den voor 30 november 1969. 7 De winnaars van de andere prij zen dienen deze t.z.t, af te ha len bij het door hen op het prijs- vraagformulier aangegeven All- filiaal. 8 De prijzen dienen voor 1 janua ri 1970 in ontvangst te zijn ge nomen. 9 De vliegreizen (hoofd- en eer ste prijzen) dienen voor 1 juni 1970 te worden besteed. 10 Deelnemers aan de prijsvraag dragen door het inzenden van het ond er tekende wedstrijdf ormu lier alle rechten die zij op de in gezonden naam zouden kunnen doen gelden, over aan Albert Heijn N.V. 11 Correspondentie over deze prijs vraag kan niet worden gevoerd. 12 Per deelnemer mag slechts één formulier worden ingezonden. f Vacuumverpakte 'V vleeswaren Het tintelt van blijmoedig heid op Rhodos. Geen wonder. Rhodos heeft alles wat zijn hartje begeert. Het is vruchtbaar, groen en bloemrijk. Het kan bogen op een roemrijk verleden, en heeft bovendien een heerlijk klimaat. Rhodos. een eiland om ver liefd (op) te worden. TURKIJE Geluk ermee en bij voorbaat proficiat. Een land van uitersten. Boor devol historie uit lang vervlo gen tijden. En dan plotseling dat andere Israël: wervelend modern, met vriendelijke va- kantiestranden en ultra mo- Wie aan Turkije denkt, denkt aan Istanboel, de stad met 444 Moskeeën, met een doolhof van overdekte straten, met meer dan 6.000 winkels. Istanboel de stad op de grens van twee werelden. Een stad om nieuwe energie op te doen na een periode van ingespan nen werken. ZEVEN EERSTE PRIJZEN Zeven 5-daagse volledig ver zorgde vliegvakanties (voor twee personen) naar de mooi ste steden van Europa. Vijf da gen ontspannend genieten. In Kopenhagen, Madrid, in Nice of Rome. Als winnaar van de Eerste Prijs is de keuze aan u. Een plezierig idee zo'n tot in de puntjes verzorgde tussen door- vakantie voor u en uw partner. En dan 10.000 WACUT-M A AR-AF PRIJZEN Albert Heijn is niet zuinig met prijzen bij deze Gran dioze Luc'itvr.?: 1 Xusnijii. Stel, dat u als winnaar uit de bus bont gekomen van een van de vliegvakanties die er in deze prijsvraag te winnen zijn, dan hoort u dit, daar kunt u op rekenen, voor 5 december 1969. Inderdaad, een plezierig idee zo'n extra en onverwacht sin- terklaascadeautjo. Maar niet al leen dat, het is ook handig om snel op de hoogte te zijn van de uitslag. Immers, u krijgt hierdoor alle gelegenheid om het zo te regelen dat u uw vakantie kunt opnemen voor 1 juni 1970: de uiterste reisda- tum voor uw extra vliegva kantie. Ook niet in de categorie van de wacht maar af pry- zen. Wat dat precies zjjn? Plezierige verrassingen. Zoals kleurige affiches, bouwdozen, gravures en toegangsbewijzen voor het Nationale Luchtvaartmu seum. Dit is zomaar een sreep. Maar er zjjn er meer. Véél meer. Wacht u maar I af. Ze zijn de moeite waard. verzorgt nu al die vliegvakanties, zult u zich misschien dragen. Hoogstins Passages, een gerenommeerd reisbureau e Amsterdam. Vakmensen dus, die van wanten weten, die auwkeurig op de hoogte zijn van alles wat er op vakantie- ?ebied in het buitenland te koop is. Die dus ook de beste hotels ftor u boekennauwkeurig de data van vertrek en aankomst ""stippelen en er óók voor zorgen, dat u in uw vakantieland vordt opgevangen. We zeiden al, als u wint, wint u een vlieg man tie zonder zorgen. Om heerlijk probleemloos nieuwe ener- pop te doen, slenterend door het mystieke Istanboel of lekker liggend met een glas in de hand op de Canarische Eilanden. %enlijk niet zo gek zo'n jarige KLM 4 Niet alleen de vliegtuigen veranderden van aanzien, ook de uniformen van de stewardessen wijzigden sterk in de afgelopen jaren. Links één van de eerste lucht- gastvrouwen,' zoals ze in 1935 blijmoedig de lucht inging. Rechts het uniform, waarin de KLM-stewardess van nu haar dienstverlenende taak verricht. Dit zijn ze dan, de tien vragen van de nationale AH Luchtvaart Wedstrijd. Tien vragen, met achter elk daarvan drie antwoor den. Vanzelfsprekend, dat slechts één antwoord goed is. Aan u om te bepalen welk. Een goede raad: lees Vlucht KL 50 eens. Hier in vindt u alles wat u voor deze wedstrijd nodig heeft. Lees de vragen goed en kruis daarna het juiste antwoord aan: De dienst over de Noord pool werd geopend m 1957 1958 1959 De eerste retourvlucht naar het toenmalige Ne derlands Oost-Indië werd gemaakt met de H-NAEA H-NACC H-NADP De Douglas DC-3 „Rei ger" maakte de eerste vlucht naar Curagao Johannesburg Buenos ^jres De „Edam" dropte wa ter in de Noordzee Sahara Syrische woestijn Het grootste vliegtuig type dat thans door de KLM gebruikt wordt is de Douglas DC-8-63 Douglas DC-9-33 Boeing 747B. Vanwelk vliegtuig nam de Pelikaan in december 1933 de post over? Snip Ijsvogel Valk De eerste luchtpost per KLM werd gevlogen naar Croydon Pensliurst Folkestone Het eerste vliegtuig met 129 passagiers aan boord vloog in 1919 1929 1949 Toen de „Uiver", in 1934 in Melbourne landde waren aan boord 0 passagiers 3 passagiers 2 passagiers De 100ste KLM-vlucht over de Atlantische Oceaan werd gemaakt onder commando van gezagvoerder Bak Terwindt Malouin per 100 gram per 100 gram per 100 gram per 100 gram per 100 gram per 100 gram per 100 gram per 100 gram per 100 gram per 100 gram per 100 gram WEEKA AN BIEDING (van 11 t/m 17 september) per lOOgrarrük6* verser bij WEEKA AN BIEDING (van 11 t/m 17 september) doosje 5 stuks W (IA verser bij J ^lEEKAANBIEDING (van 11 t/m 17 september) 700 gram 1?®^ verser bijl

Allerhande | 1969 | | pagina 3