T 55 59 T B59 ff Cd Cream Crackers restaurants PMC - onderlioudsaboimement noodzakelijk Uitstapje naar folkloristisch Bunschoten-Spakenburg Choc. Reep Ontbijtspek Bierworst Zwans* J68 Mergpijpjes GOEDE TIP VOOR EEN VRIJE DAG: \L' Goed handschrift vraagt goed gereedschap J albert heijn 100 grams Vakmanschap is meesterschap 58a. want alle waar is naar zijn geld! ...naar moeder.. AUGUSTUS 1969 ALLERHANDE doosje 5 stuks 1» ii/eer zo'n proeve van be- Lamheid van de AH- Ukers. Fijn voor bij de [jtfie. Even aan denken, jlsu de boodschappen doet! pak 170 g Ir gaan 22 van die bros gebakken, knapperige cream j crackers in een pak. Dus voordelig in prijs. Zoudt u ze deze week niet eens op het boodschappenlijstje zetten? Goed idee, vindt u niet? verser bij MELK OF PUUR per stuk wat voor een reep! Van die fijne Delicata chocolade waar Albert Heijn zo'n suc ces mee heeft! Dié moet u proeven. verser bijl Warm aanbevolen voor warme dagen (goed houdbaar) Wcuum verpakt DerlOO g (geldig t/m 27 augustus) jmet gratïsTïëïïer] pakje 4 stuks (samen 155 gram) Vi verser bijl T\E meeste scholen hebben lange rijen grote auto bussen nodig, maar het schooltje in ons goede dorp is bescheiden van omvang. Daar om steken zo tegen april een aantal autobe zittende vaders de hoofden bijeen, met als resultaat dat op een zonnige junimorgen een rij auto's voor ons schooltje staat, bemand met vaders in weekend bloesjes. Er worden weieens verhalen vernomen van jeugdige vader landers, die in schoolverband de halve wereld doortrekken. Ik moet u bekennen dat een schoolreisje naar Japan of de Samoa-eilanden mij wat aan de forse kant voorkomt, maar laten we zuinig zijn op het heerlijke reisje in school verband. Natuurlijk, onze kin deren gaan niet zelden reeds op jeugdige leeftijd in gezins verband Torremolinos, Tirol of Dalmatië bezoeken, maar dat heeft in feite heel weinig met het schoolreisje te maken. JV'EEM nu bij ons: de man die over het wel en wee van de schooljeugd bij ons is gesteld, is een toegewijd kam peerder en ook op dit gebied is zijn huwelijk zeer harmonieus te noemen, want zijn vrouw mint in gelijke mate het leven van tent en primus. Een oppervlakkige inventari satie tijdens de winterse ouder avond had aan het licht gebracht dat er in de school- jeugdige gezinnen voldoende tenten waren en zo groeide het plan om met de vier hoogste klassen enkele dagen in Re- nesse te gaan kamperen. On derweg zouden de Deltawerken in ogenschouw worden ge nomen, waardoor het nuttige met het aangename was ver enigd. hetgeen ons Nederlan ders altijd het bevredigende gevoel geeft dat er ondanks het vermaak nog wat van zou voorden opgestoken ook. Naarmate de dag van vertrek Vooral de laatste we ken heeft Albert Heijn N.V. veel brieven ont vangen met het ver zoek de adressen van de verschillende A.H.- Ttestaurant.s in Aller Hande te publiceren. Natuurlijk wordt graag aan dit verzoek vol daan. Onderstaande lijst geeft de restau rants aan in de alfabe tische volgorde binnen de sectoren waarin ze gerangschikt zijn. WEGRESTAURANTS A. C. Beekbergen Arnhemseweg 750, Tel.: 05766-1390 A. C. Bodegraven Reeu- wük Goudsestraatweg Tel.: 01726-3683 A. C. Heerlen Homeruspassage 8 Tel.: 04440-16422 A. C. Oud Leusden Vlooswijkseweg 1 Tel.: 03490-14098 A. C. Leiderdorp Persant Snoepvveg Tel.: 01710-22020 A. C. Utrecht Industrieterrein Lage Weide Atoomweg 2 Tel.: 030-444240 ..De Walvis" Zaandam Kalverringdfjk 15 Zaanse Schans Tel.: 02980-65629 A. C. Zevenaar Doesburgseweg 43 Tel.: 08360-3955 De met dit teken aan gegeven wegrestaurants z(jn dag en nacht ge opend. CENTRUM RESTAURANTS A. C. Amstelveen Binnenhof 16-17 Tel.: 02964-19637 A. C. Amsterdam Kalverstraat 18 Tel.: 020-222651 A. C. Den Haag Buitenhof 22 Tel.: 070-111264 A. C. Enschede Van Loenshof 15 Tel.: 05420-21911 A. C. Hoogvliet Binnenban 73 Tel.: 010-163996 A. C. Leiden Stationsplein 24 Tel.: 01710-26233 A. C. Utrecht Oude Gracht 101-103 Tel.: 030-25708 WIMPY'S Amsterdam Damrak 92 Tel.: 020-220508 Amsterdam Leidsestraat 77 Tel.: 020-232021 Heerlen Saroleastraat 22 Tel.: 04440-14750 VAMI LUNCHROOM Amsterdam Kalverstraat 171 Tel.: 020-244418 naderde, steeg de spanning op school tot zeer grote hoogte. Het regende instructies en in formaties: 's morgens zouden er boterhammen met pinda kaas voorden genuttigd en die zouden door de kinderen zelf voor de tenten worden bereid. Ook de kinderen met het twee de zwemdiploma zouden niet verder dan tot aan de knieën in zee mogen, want de zee kon heel erg gevaarlijk zijn, het geen de reis de bekoring van een bar avontuur gaf. In twintig gezinnen waren kinderen de avond vóór de grote dag met nauwgezette ijver bezig een lange lijst on misbare zaken in koffers en plunjezakken te pakken en de zeven uitverkoren auto's wer den in- en uitwendig grondig gereinigd. ACH, wij geharde volwasse- **- nen met het eelt der ervaring op ons gemoeds leven, wij kunnen helaas niet meer terugkeren naar die tijd van overspannen verwachting, vermengd met een klein brokje onzekerheid dat pas helemaal verdwijnt als het allemaal echt is begonnen. Toen alle auto's waren in geladen, toen alle vaders achter het stuur waren gaan zitten, toen meneer zich met zijn auto vooraan de stoet had geplaatst en zijn hand uit het raampje stak ten teken dat er gestart kon worden pas toen daalde de diepe, onver mengde voldoening over 21 kinderen: het grote avontuur was eindelijk begonnen. Er werd uitbundig gezongen en er werd eindeloos geklapt, toen er onderweg werd gestopt en een juffrouw 21 glaasjes limonade kwam brengen. „Li monade", zei de zoon van de wethouder en zijn stemmetje trilde van ontroering. IX/JENSEN, laat ons dit toch allemaal goed begrijpen. Vergeleken met de mo gelijkheden in de dagen onzer jeugd, kunnen wij onze kin deren in grote welstand op voeden. In de ijskast staat limonade en we nemen ze met vakantie mee naar Zuid- Spanje of Ierland. Maar ook voor hen is het nog een overweldigende ervaring als de meneer die hen door gaans voorziet van redactie sommen en zinsontleding, tegen een juffrouw zegt: 21 glaasjes limonade, of als zijn vrouw een dozijn fle:n cho comel in de voorraadtent zet. TïRIE dagen later zijn we ze U weer gaan halen: 21 bruin verbrande kinderen kwa men tongen te kort om alles te vertellen. Patricia had de eerste nacht in de tent ge weend, maar de tweede nacht „was ze er over heen". Ze hadden tot half elf 's avonds in groepsverband langs het strand gewandeld en in de kantine hadden ze een extra glas limo nade ontvangen omdat ze zich aan tafel zo keurig hadden gedragen. Toen ons goede dorp weer in zicht kwam zijn we allen op onze claxons gaan hangen, zodat het niemand kon ontgaan dat 21 kinderen van een ge weldig avontuur thuiskwamen. T~\E bewoners van Spakenburg en Bunschoten leiden al eeuwen een van de „buiten wereld" afgesloten bestaan. Zij vertonen daarmee een grote verwantschap met hun „broe ders" van Huizen, Marken en tot op zekere hoogte ook met de inwoners van Staphorst. Huwelijken worden dan ook meestal binnen de eigen kring gesloten, hetgeen duidelijk te zien is aan de vele gelijklui dende naambordjes boven de huisdeuren. De hedendaagse jeugd heeft echter andere ideeën over dit onderwerp en er bestaat onder hen dan ook een duidelijke tendens zich uit dit. geïsoleerde bestaan los te maken. Vooral het bezit van een eigen vervoermiddel be wijst hen hierbij belangrijke diensten. Foto's joop Kuijer QP toeiistisch gebied vormt vooral de kleder dracht van de Bunschoter en Spakenbxvrger vrouwen een gro te trekpleister voor deze streek. Het hoofd is be dekt door het ge haakte witte hal letje waaronder het haar op tradi - tionele wijze is opgerold. De schouders en rug i oorden aan het gezicht onttrok ken door de rijk bebloemde, zwaar gesteven krablap, waaronder zich een rood-wit ge streepte doek plooit. De boven armen worden ontsloten door de bont geruite boormouwen terwijl de schoten een waar dige afsluiting van deze fraaie klederdracht vormen. Onno dig om te stellen dat de oer- Hollandse properheid in de- l/EEL vetkeer kent men in Spakenburg en Bunschoten niet. Vandaar dat het mogelijk is dat de was zo maar, als bonte guirlandes, op straten en pleinen te drogen kan worden gehangen. Goed gereedschap is het halve werk, zegt een oud Nederlands ge zegde. De waarheid hiervan geldt zeker voor wat betreft het schrijven. Handschriftdeskundigen zullen beamen dat een groot deel van de verminderde kwaliteit van het handschrift te wijten is aan het schrijven met ondeugdelijk materiaal. Gelukkig is er echter ook op dit gebied een ommekeer ten goede waar te nemen, getuige de steeds toenemende i:raag naar betere schrijfwaren. De Premic- van-de-Maand-Club heeft hierop ingehaakt door in samenwerking met de fabrikant een serie van vier exclusieve Sheaffer schrijf- sets in de PMC op te nemen. ze dorpen hoogtij viert en wie dan ook op zaterdag een be zoek aan deze plaatsen brengt heeft grote kans een tafereel tje als hierbij afgebeeld met eigen ogen te kunnen waar nemen. Regelmatig wordt door PMC-leden de vraag ge steld of een onderhouds- abonnement voor de gro tere PMC-premies als koel kasten, wasautomaten en centrifuges al dan niet noodzakelijk is. Achter grond van een dergelijke vraag is veelal de weten schap dat technische zaken als motoren, regelmatig aan een onderzoek op sljj- tageverschftnselen onder worpen dienen te worden. In het algemeen kan worden gezegd dat regelmatige controle op slijtage van het technische gedeelte van de diverse grote premies bij normaal gebruik dat wil zeggen: bij gebruik vol gens het instructieboekje niet' noodzakelijk is. Bij koel kasten kan het na verloop van langere tijd noodzakelijk zijn het deurrubber te laten vervan gen of de thermostaat te laten vernieuwen. Een versleten deurrubber of een defecte thermostaat zijn echter dermate gemakkelijk waarneembare zaken dat het niet nodig is een monteur re- Ik wil maar zeggen: Laten we zuinig zijn op de schoolreisjes duizenden kinderen ver garen daar herinneringen die hen over twintig jaar nog doen glimlachen. gelmat^g te laten komen om de stand van zaken met betrek king tot deze beide onderdelen op te nemen. Anders ligt de zaak voor wat betreft de afwas- en wasauto maten. Deze zijn namelijk voor zien van een rubberpakket dat door de combinatie van warm te, beweging en inwerking van de wasmiddelen op het rubber constant aan gevaar voor slij tage bloot staat. Slijtage van dit rubberpak ket. dat rubber-afdichtingen en slangverbindingen omvat, kan lekkages tot gevolg hebben. Meestal treden deze lekkages op tijdens het gebruik van het apparaat en omdat het vrijko mende vocht een pertinent ge vaar voor het technische ge deelte van de machine bete kent, doet men er goed aan de machine onmiddellijk stop te zetten en leeg te maken. Juist in dit soort gevallen is voorkomen beter dan genezen en het is dan ook Verstandig het rubberpakket regelmatig op slijtage te controleren of, be ter nog, te laten vervangen. Bij een gebruik van 2 a 3 maal per week betekent dit „regel matig" vervanging om de twee jaar. Het voordeel hiervan is niet alleen dat men niet het risico loopt voor plotselinge onaange name verrassingen te staan, men vermijdt er bovendien ho ge kosten door. Indien vervanging van het rubberpakket van de wasauto maat gewenst wordt kan mon- teursbezoek schriftelijk bij de PMC-servicedienst worden aan gevraagd onder duidelijke ver melding van naam, adres, woonplaats en het type van het apparaat waarvan het pakket vervangen dient te worden. Men ontvangt dan tijdig me dedeling van het tijdstip van het monteursbezoek. Bij ver nieuwing van het rubberpakket worden alle rubberdelen inclu sief de deurmanchet vervangen. Alleen de aan- en afvoerslan- gen vallen buiten het normale pakket. De kosten voor vervanging van de rubberdelen van de af- wasautomaten Castor Queenma- tic, Castor Clean, Castor Lux en Castor 2000, bedragen 52.-, die zowel in contanten als in PMC-cheques kunnen worden voldaan. Vernieuwing van het normale pakket van de Castor Super bedraagt eveneens 52.-. Is het echter noodzakelijk bij deze machine ook de droog- manchet en de ventilatorman chet van de hetelucht-droging te vervangen dan bedragen de ze kosten in totaal 65. Een re geling dus die kosten bespaart en onprettige verrassingen voor komt De eerste set uit dit klaverblad van vier bestaat uit de zilveren ballpoint en idem vulpotlood „Fend". Behalve een fraai en dui delijk schrift, heeft deze set nog een aantal prettige bijkomstighe den, zoals een rijkskeurmerk voor het zilver. De tweede set uit deze serie, het set „Sheaffer 444" omvat een vul pen. vulpotlood en een ballpoint in matchroom gepolijste uitvoe ring. Opvallend is de stevige clip die elk van de onderdelen tegen verlies beveiligt. De pen heeft de zogenaamde cartridge-vulling. De clip van de ballpoint heeft een dubbele functie. Niet alleen klemt de clip de pen tegen het kostuum aan, maar deze zorgt er tevens voor dat de punt van de ballpoint naar binnen schiet zo men ver geten mocht zijn de punt weer in de houder terug te brengen. De derde set bestaat uit een vulpen en ballpoint. De pen heeft een stevig kunststoffen huis en is voorzien van een doublé dop, heeft een 14 karaats gouden man chetpen met irridiumpunt en een patroonvulling. De ballpoint is uitgerust met de verende clip voor het doen uitspringen en weer naar binnen laten klikken van de pen. De laatste, maar tevens meest luxueuse set uit de serie bestaat uit de vulpen en het vulpotlood „Sheaffer Postmaster Triumph". Beide onderdelen van deze set zijn uitgevoerd in zogenaamd „rolled gold", wat zo veel wil zeggen als „bladgoud" dat in een dikte van 14 micron op beide onder delen van deze set is aangebracht. De pen van deze set heeft de zo genaamde „luchtdruksysteemvul- ling". Zowel pen als vulpotlood hebben een klein glad vlak waar in men door een graveur de naam van de eigenaar kan laten aan brengen, waardoor de set tot onvervreemdbaar eigendom wordt gepromoveerd. bestelnummer van de set „Fend" is F.-134 en de clubprijs bedraagt 52,in PMC-chèques. Het bestelnummer van de set „Sheaffer 444" is F.-213 en de clubprijs bedraagt 72,waar van 52,— in PMC-chèques. Het bestelnummer van de „Sheaf- ter 774" is F—329 en de clubprijs bedraagt 89,waarvan 52, in PMC-cheques. Het bestelnummer van de „Sheaf fer Postmaster Triumph" is F-405, Clubleden betalen voor deze uit stekende schrijfset 182,waar van 52,— in P.M.C.-cheques. Het Bierkenners vragen LAKENS Het is niet altijd zo leuk als het lijkt, om be roemd te zijn. Zodra de kans daar is, is er altijd wel een van uw naasten die in boekvorm uw leven gaat beschrijven, uw hebbelijkheden en helaas ook uw onhebbelijkheden. Zo is nu ook de vroegere privé-secretaresse van mevrouw Jacqueline Onassis (vroeger Kennedy) aan het schrijven geslagen. Haar verhaal wordt in delen afgedrukt in onder meer het Engels talige damesblad „Ladies Home Journal". Mevrouw Mary Barelli Gallagher leert ons, dat de vroegere presidentsvrouwe van de Verenigde Staten zich soms morgens of middagen lang opsloot in haar slaapvertrekken en dan niemand wenste te zien, hoog buitenlands bezoek in huis, cf niet. En iedere keer dat de vroegere mevrouw Vennedy voor een schoonheidsslaapje te bed ging, kreeg ze schone lakens. Interessanter is echter, dat wijlen president John Kennedy allergisch was voor... onder meer de poes van zijn dochtertje Caroline. SEKS Deze uitspraak stond te lezen in „New States man" (Engels): „Seks is allemaal goed en wel, maar de fiets zal ze nooit kunnen vervangen." NACHTSPIEGEL Gezien in „Time": ouderwetse stenen nacht spiegels zijn ineens weer enorm gevraagd, maar nu als soepterrine LIEFDE BREIEN U had het natuurlijk nooit kunnen denken, maar geen beter middel om uw liefde op uw man óver te brengen en uw eigen warmte voor hem te laten voelen dan een zelfgebreide trui. De heer Gaston Laf it, parapsycholoog in Düssel- dorf, heeft er dit over gezegd: „Bij iedere steek die een vrouw breit, brengt zij wat erotiek over op haar man, omdat wol elektrisch oplaadt bij het breien." Hoe dan ook, toen filmactrice Senta Berger haar man op zijn verjaardag een geweldig dure sport auto cadeau deed, moet haar man hebben uit geroepen: „Waarom moet het nu meteen zo n auto zijn, waarom nu niet een fijne zelfgeorei- de trui?" Het beroemde fotomodel Twiggy heeft zich ook al op het één recht, één averecht geworpen en breit zich nu gek aan truien voor haar verloofde Justin. Maar niets is nieuw: men heeft uitgerekend dat er tweehonderd eeuwen geleden al gebreid werd. Dus vooruit maar weer, één recht, één averecht en drie laten vallen. (Uit het Duitstalige „Neue Revue MOEDER Grapje uit „Ladies Home Journal": in het para dijs hebben Adam en Eva slaande ruzie. Eva pakt haar koffers en roept: „Ik ga naar mijn moeder." „Een man", zo zei mevrouw Sagan, „dat is 's morgens het geluid van een scheerapparaat." HELFT HIGH WORDEN Het Engelstalige weekblad „Time" heeft ge constateerd dat actrice Shirley McLaine er een beetje raar uitziet, althans wat haar kleding betreft. Commentaar van mevrouw McLaine, ster in de musical „Sweet Charity„Het leven is meer dan je zorgen maken over je uiterlijk." Commentaar van haar op het gebruik van ver dovende middelen: „Ik gebruik ze wel. Maar ik kan net zo high worden zonder verdovende middelen wanneer de zon lekker schijnt." WAGENTJE Gezien in het Franse blad „Marie Claire": kin derwandelwagentjes die minder dan één kilo moeten wegen en die met één beweging in el kaar geklapt kunnen worden, om een pakje over te houden dat nauwelijks langer en breder is dan een paraplu. Speciaal gemaakt voor ouders die veel reizen, of dat nu per tram of per auto is. KAPPEN De heer Daniel Garric heeft een boek ge schreven over computers en hun toekomst. Hij heeft berekend dat er in ver voor ons liggende tijden maar één beroep zal zijn dat géén com puter kan en hoeft te gebruiken. Dat is het beroep van kapper(aldus het Franstalige blad „l'Express".) Volgens het Duitse blad „Der Stem" mag je deze zomer in Saint Tropez aan het strand liggen in de helft van je bikini: de onderste helft. De bovenste is alleen om nonchalant en losjes in de hand te houden wanneer je gaat pootje baden. Maar u moet maar denken: in Saint Tropez zijn ze het aan hun status verplicht ieder jaar wat nieuws te verzinnen. Volgend jaar hebben we dus waarschijnlijk alles gehad en beginnen we wederom opnieuw. SOPJE Uit het zelfde zielige-dagboek: „Welk een ge waarwording, om het etiket „Alleen stomen" te ontdekken op een jurk die u juist een lekker sopje geeft." EINDEXAMEN De zeventienjarige Dorte Petersen uit Kopen hagen deed dit jaar eindexamen, met als keuze vak pornografie. („Neue Revue") GEHEUGEN „De mensen zeggen wel eens, dat roken je ge heugen verslechtert Dus daarom zullen zo veel mensen wel steeds vergeten waar ze hun siga retten hebben neergelegd." Uit „Het dagboek van een zielige vrouw" in „Ladies Home Journal". SCHEERAPPARAAT Aan Francoise Sagan werd in het damesblad „Marie Claire" gevraagd hoe ze over mannen dacht.

Allerhande | 1969 | | pagina 7